Tulokset Regionaltstævne
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 13:38 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 8, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Petar Trkulja | 2006 | 366 | 1:10.26 | OD1 | |||||
Næstved IF | 1:12.23 | |||||||||
2 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 366 | 1:10.26 | OD2 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:12.46 | |||||||||
3 | Anders Gaard | 2006 | 366 | 1:10.26 | OD3 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:14.20 | |||||||||
4 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 358 | 1:10.82 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.70 | |||||||||
5 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 288 | 1:16.10 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:16.89 | |||||||||
6 | Magnus Rasmussen | 2006 | 276 | 1:17.21 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:18.81 | |||||||||
7 | Simon Hejbroch | 2006 | 275 | 1:17.28 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:19.44 | |||||||||
8 | Victor Hemmingsen | 2006 | 265 | 1:18.30 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:22.90 | |||||||||
9 | Erik Rasmussen | 2006 | 251 | 1:19.68 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:20.23 | |||||||||
10 | Emil Espinoza | 2006 | 246 | 1:20.27 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.67 | |||||||||
11 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 245 | 1:20.38 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:20.91 | |||||||||
12 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 228 | 1:22.23 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:30.11 | |||||||||
13 | Tobias Melhede | 2006 | 226 | 1:22.55 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.81 | |||||||||
14 | Marcus Skov Zacho | 2006 | 225 | 1:22.61 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.67 | |||||||||
15 | Sebastian Højer Øster | 2006 | 218 | 1:23.48 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.53 | |||||||||
16 | Alexander Oxenbøll | 2006 | 210 | 1:24.56 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:25.26 | |||||||||
17 | Hugo Haakansson | 2006 | 210 | 1:24.61 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:23.59 | |||||||||
18 | Rasmus Egholm | 2006 | 209 | 1:24.67 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:24.47 | |||||||||
19 | Vincent Borup Schärer | 2006 | 209 | 1:24.71 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:24.55 | |||||||||
20 | William F. Pilgaard | 2006 | 206 | 1:25.08 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:26.89 | |||||||||
21 | Emil Olsen | 2006 | 200 | 1:25.87 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:27.55 | |||||||||
22 | Viktor Sønder Koch | 2006 | 198 | 1:26.24 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.85 | |||||||||
23 | Josef Shukri | 2006 | 197 | 1:26.40 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:22.75 | |||||||||
24 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 196 | 1:26.46 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:27.10 | |||||||||
25 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | 195 | 1:26.74 | ||||||
Næstved IF | 1:29.95 | |||||||||
26 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 191 | 1:27.25 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:28.93 | |||||||||
27 | Martin Daniele | 2006 | 187 | 1:27.91 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 1:27.74 | |||||||||
27 | Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | 187 | 1:27.91 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:27.93 | |||||||||
29 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 179 | 1:29.09 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:27.95 | |||||||||
30 | Anton Serizawa | 2006 | 177 | 1:29.55 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:30.22 | |||||||||
31 | Carl S. Sørensen | 2006 | 174 | 1:29.99 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:31.60 | |||||||||
32 | Calvin Christian Axen | 2006 | 169 | 1:30.90 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:31.74 | |||||||||
33 | Emil Szipli Pedersen | 2006 | 166 | 1:31.39 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:32.43 | |||||||||
34 | Thor Sean Tørngren | 2006 | 164 | 1:31.88 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 1:30.25 | |||||||||
35 | Mark Dimon | 2006 | 155 | 1:33.49 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:29.95 | |||||||||
- | Joachim Poulsen | 2006 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:23.51 | |||||||||
Løb 8, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 274 | 1:17.38 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:22.18 | |||||||||
2 | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 271 | 1:17.64 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.78 | |||||||||
3 | Marinus Leisvig | 2007 | 222 | 1:23.02 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:30.71 | |||||||||
4 | Hans Bjørn Legind | 2007 | 217 | 1:23.67 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.26 | |||||||||
5 | Victor Bjørneborg | 2007 | 214 | 1:24.06 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:26.82 | |||||||||
6 | Otto Cairo | 2007 | 205 | 1:25.25 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.01 | |||||||||
7 | Christian Quist | 2007 | 200 | 1:25.89 | ||||||
SVØM Korsør | 1:27.33 | |||||||||
8 | Daniel Emil Lund Cliff | 2007 | 198 | 1:26.25 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:36.07 | |||||||||
9 | William Hvid | 2007 | 196 | 1:26.50 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:35.25 | |||||||||
10 | Simon Voldmester | 2007 | 192 | 1:27.15 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:27.99 | |||||||||
11 | Sebastian Aunt | 2007 | 188 | 1:27.73 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:31.79 | |||||||||
12 | Storm Melgaard | 2007 | 184 | 1:28.41 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:32.95 | |||||||||
13 | Frederik William Holm | 2007 | 183 | 1:28.55 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 1:30.79 | |||||||||
13 | Marius Hedvang Segato | 2007 | 183 | 1:28.55 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:28.46 | |||||||||
15 | Thorkild Bjørn | 2007 | 182 | 1:28.60 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:36.12 | |||||||||
16 | Ib Fang Wang | 2007 | 182 | 1:28.75 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.93 | |||||||||
17 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | 179 | 1:29.14 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:31.51 | |||||||||
18 | Carl Gustav Christensen | 2007 | 171 | 1:30.55 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:32.53 | |||||||||
19 | Laurits Erichsen | 2007 | 162 | 1:32.23 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 1:37.33 | |||||||||
20 | Nikolaj Nielsen | 2007 | 159 | 1:32.84 | MD1 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:35.24 | |||||||||
20 | Peter Damsø | 2007 | 159 | 1:32.84 | MD2 | |||||
Vest-Brøndby | 1:34.54 | |||||||||
22 | Mathias Larsen | 2007 | 156 | 1:33.28 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:38.41 | |||||||||
23 | Emil Lejbølle | 2007 | 155 | 1:33.45 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:35.22 | |||||||||
24 | August Juul-Andersen | 2007 | 155 | 1:33.63 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:37.05 | |||||||||
25 | Linus Klarskov Vidovic | 2007 | 153 | 1:33.85 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.39 | |||||||||
26 | Konradas Juska | 2007 | 153 | 1:34.02 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.53 | |||||||||
27 | Rasmus Groule | 2007 | 151 | 1:34.30 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:37.84 | |||||||||
28 | Mathias Johansen | 2007 | 149 | 1:34.85 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:34.66 | |||||||||
29 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | 148 | 1:35.00 | MD1 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:36.62 | |||||||||
30 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | 148 | 1:35.00 | MD2 | |||||
Vest-Brøndby | 1:37.27 | |||||||||
31 | Phillip Knudsen | 2007 | 125 | 1:40.43 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:46.84 | |||||||||
32 | Alfred Nielsen-Bentholm | 2007 | 119 | 1:42.23 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:46.27 | |||||||||
33 | Hector Vildrik Thougaard | 2007 | 116 | 1:43.05 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:58.04 | |||||||||
34 | Jacob Hwaiz | 2007 | 114 | 1:43.52 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:40.66 | |||||||||
35 | Storm Useinovski Krat | 2007 | 108 | 1:45.62 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:47.14 | |||||||||
36 | Oscar Haak | 2007 | 100 | 1:48.30 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:46.88 | |||||||||
37 | Anton Dam Rydberg | 2007 | 99 | 1:48.41 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:02.35 | |||||||||
38 | Gustav Yde Munkebæk | 2007 | 99 | 1:48.70 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:53.30 | |||||||||
- | Asbjørn Zeller | 2007 | DSQ | SW6.5 APM v/50m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.02 | |||||||||
- | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | DSQ | SW6.5 APM v/50m | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:41.12 | |||||||||
- | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | DSQ | SW6.5 APM v/50m | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:28.18 | |||||||||
- | Jacob Riiber Hvid | 2007 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:35.25 | |||||||||
- | Lauge Schønau | 2007 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 13:38 |