Tulokset Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 13:57 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 11, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gsc Piger 1 | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:27.15 | ||||||
Silje Nygaard Engedal | 2007 | 38.79 | 38.79 | |||||||
Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 38.95 | 1:17.74 | |||||||
Sofie Emilie Lange | 2007 | 36.18 | 1:53.92 | |||||||
Lise H. V. Waarst | 2007 | 33.23 | 2:27.15 | |||||||
2 | A6 Piger 1 | 2007 | A6 | 2:34.11 | ||||||
Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | 39.35 | 39.35 | |||||||
Lucca Frydendahl | 2008 | 44.68 | 1:24.03 | |||||||
Naya Høi Greve | 2007 | 36.11 | 2:00.14 | |||||||
K-Lee Hansen | 2007 | 33.97 | 2:34.11 | |||||||
3 | Sigma Piger 1 | 2007 | Sigma Swim | 2:36.91 | ||||||
Line L. Antvorskov | 2007 | 40.38 | 40.38 | |||||||
Ida Marie Frederiksen | 2008 | 45.74 | 1:26.12 | |||||||
Julie Hovmand | 2007 | 37.81 | 2:03.93 | |||||||
Marie Moesgaard | 2008 | 32.98 | 2:36.91 | |||||||
4 | Sigma Piger 2 | 2007 | Sigma Swim | 2:41.55 | ||||||
Laura Bach Mindested | 2008 | 44.18 | 44.18 | |||||||
Simone Stenberg | 2008 | 46.12 | 1:30.30 | |||||||
Karen Markussen | 2007 | 37.72 | 2:08.02 | |||||||
Røskva Rosenbohm | 2007 | 33.53 | 2:41.55 | |||||||
5 | Lyngby Royal Girls | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 2:44.67 | ||||||
Wilma Berg | 2008 | 42.34 | 42.34 | |||||||
Wilma Adelhart Madsen | 2008 | 44.98 | 1:27.32 | |||||||
Nikoline E. Larsen | 2007 | 43.44 | 2:10.76 | |||||||
Juuliie Jørgensen | 2007 | 33.91 | 2:44.67 | |||||||
6 | Stålpiger Fr.værk | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:44.88 | ||||||
Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | 38.20 | 38.20 | |||||||
Astrid Nørgaard | 2007 | 43.00 | 1:21.20 | |||||||
Andrea Frederiksen | 2008 | 49.29 | 2:10.49 | |||||||
Natasja Boesgaard | 2007 | 34.39 | 2:44.88 | |||||||
7 | Frederikssund Piger | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 2:44.98 | ||||||
Line Appel | 2007 | 41.48 | 41.48 | |||||||
Asta Fehrend Vejlbo | 2007 | 47.77 | 1:29.25 | |||||||
Tilde Rytz Jørgensen | 2007 | 41.55 | 2:10.80 | |||||||
Ellen Lunn | 2008 | 34.18 | 2:44.98 | |||||||
8 | Herlev Piger | 2007 | Herlev Svømning | 2:45.60 | ||||||
Katharina Zobel | 2007 | 46.35 | 46.35 | |||||||
Helena Honore | 2007 | 45.74 | 1:32.09 | |||||||
Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 38.70 | 2:10.79 | |||||||
Kristine Dupont | 2007 | 34.81 | 2:45.60 | |||||||
9 | Sigma Piger 3 | 2007 | Sigma Swim | 2:48.19 | ||||||
Kamilla Figurski | 2008 | 43.92 | 43.92 | |||||||
Anne-Maj Framke | 2008 | |||||||||
Vivian Bahador Snitker | 2007 | |||||||||
Anja Englert | 2008 | 2:48.19 | 2:48.19 | |||||||
10 | Gentofte Piger 1 | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 2:49.03 | ||||||
Edith Louise Vedel | 2007 | 44.58 | 44.58 | |||||||
Maja Vejborg | 2007 | 48.29 | 1:32.87 | |||||||
Sophie Flamand | 2007 | 39.93 | 2:12.80 | |||||||
Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 36.23 | 2:49.03 | |||||||
11 | Gsc Piger 2 | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:49.29 | ||||||
Augusta Blom | 2008 | 42.27 | 42.27 | |||||||
Petrea Asferg Larsson | 2008 | 50.17 | 1:32.44 | |||||||
Oline Ludvigsen | 2007 | 40.53 | 2:12.97 | |||||||
Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 36.32 | 2:49.29 | |||||||
12 | A6 Piger 2 | 2007 | A6 | 3:01.70 | ||||||
Lina Thejlman | 2008 | 47.17 | 47.17 | |||||||
Louise Olsen | 2008 | 52.02 | 1:39.19 | |||||||
Camille Hedvig Miolane | 2007 | 43.59 | 2:22.78 | |||||||
Silje Rasmussen | 2008 | 38.92 | 3:01.70 | |||||||
13 | Gentofte Piger 2 | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 3:02.52 | ||||||
Nina Griffin | 2007 | 39.27 | 39.27 | |||||||
Rosa Mantoni | 2008 | |||||||||
Laura Raahauge | 2008 | |||||||||
Ingrid Kaas Permin | 2008 | 3:02.52 | 3:02.52 | |||||||
14 | Gsc Piger 3 | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 3:05.02 | ||||||
Sigrid Mygind | 2008 | 44.37 | 44.37 | |||||||
Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | |||||||||
Sarah Zargarov Hansen | 2008 | |||||||||
Katrine Schou Jagd | 2008 | 3:05.02 | 3:05.02 | |||||||
15 | Gentofte Piger 3 | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 3:07.74 | ||||||
Johanna F. H. Nedergaard | 2008 | 48.28 | 48.28 | |||||||
Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | |||||||||
Clara Nyrup | 2008 | |||||||||
Karoline Drescher | 2008 | 3:07.74 | 3:07.74 | |||||||
- | Helsingør K3 | 2007 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 41.39 | 41.39 | |||||||
Ea Lund Havgaard | 2007 | 42.03 | 1:23.42 | |||||||
Silvia Martinsen | 2007 | 38.52 | 2:01.94 | |||||||
- | Søllerød Sharks | 2007 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | esb i afslut fly | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:57 |