Resultater for Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 12:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.23 | ||||||
2 | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 37.61 | ||||||
3 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.95 | ||||||
4 | K-Lee Hansen | 2007 | JGI Svømning | 38.49 | ||||||
5 | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 38.51 | ||||||
6 | Nina Griffin | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 38.76 | ||||||
7 | Lise H. V. Waarst | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.19 | ||||||
8 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.24 | ||||||
8 | Ingrid Due Nygaard | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 39.24 | ||||||
10 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 39.28 | ||||||
11 | Tilde Rytz Jørgensen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 39.54 | ||||||
12 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | Herlev Svømning | 39.97 | ||||||
13 | Line Appel | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 40.77 | ||||||
14 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 41.17 | ||||||
15 | Mira Capito | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 41.67 | ||||||
16 | Sofie Emilie Lange | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.92 | ||||||
17 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 42.48 | ||||||
18 | Røskva Rosenbohm | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 42.67 | ||||||
19 | Christine Dalsgaard | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 42.84 | ||||||
20 | Silje Sørensen | 2007 | Roskilde Svømning | 42.89 | ||||||
21 | Camille Hedvig Miolane | 2007 | JGI Svømning | 43.08 | ||||||
22 | Natasja Boesgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 43.27 | ||||||
23 | Oline Ludvigsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.32 | ||||||
23 | Viktoria Larsen | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 43.32 | ||||||
25 | Caroline Haugland | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 43.70 | ||||||
26 | Asta Fehrend Vejlbo | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 44.32 | ||||||
27 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 45.25 | ||||||
28 | Juuliie Jørgensen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 45.73 | ||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 37.36 | ||||||
2 | Tess van der Laan | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 39.98 | ||||||
3 | Wilma Berg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 40.68 | ||||||
4 | Amelia Eriksen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 41.11 | ||||||
5 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 41.73 | ||||||
6 | Karla Rekling | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 42.30 | ||||||
7 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.25 | ||||||
8 | Anja Englert | 2008 | Sigma Swim Allerød | 44.30 | ||||||
9 | Rosa Mantoni | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 44.82 | ||||||
10 | Ellen Lunn | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 45.11 | ||||||
11 | Clara Nyrup | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 45.25 | ||||||
12 | Freya Valentin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 45.53 | ||||||
13 | Alesha Azman | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 46.04 | ||||||
14 | Silje Rasmussen | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 46.22 | ||||||
15 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim Allerød | 46.23 | ||||||
16 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim Allerød | 46.25 | ||||||
17 | Julie Truelsen | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 46.51 | ||||||
18 | Louise Olsen | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 46.60 | ||||||
19 | Lina Thejlman | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 46.81 | ||||||
20 | Helena Gagnér | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.84 | ||||||
21 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 46.90 | ||||||
22 | Katrine Schou Jagd | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 47.00 | ||||||
23 | Alvilda Højberg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 47.27 | ||||||
24 | Asta Krumm Knuhtsen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 47.64 | ||||||
25 | Camilla Schnabl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 47.83 | ||||||
26 | Sofie Ross | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 48.41 | ||||||
27 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 48.63 | ||||||
28 | Johanna F. H. Nedergaard | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 48.96 | ||||||
29 | Katrine Beenfeldt Weber | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 49.02 | ||||||
30 | Ingrid Kaas Permin | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 49.98 | ||||||
31 | Ana Bogdanovic | 2008 | Herlev Svømning | 50.02 | ||||||
32 | Andrea Frederiksen | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 50.06 | ||||||
33 | Pauline Hansen | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 50.24 | ||||||
34 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 50.58 | ||||||
35 | Jasmin Eriksen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 50.70 | ||||||
36 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 50.72 | ||||||
37 | Ida Hinchely | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.80 | ||||||
38 | Johanne Højer | 2008 | JGI Svømning | 51.76 | ||||||
39 | Julija Devicic | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 52.27 | ||||||
40 | Ella Palmund | 2008 | Roskilde Svømning | 53.65 | ||||||
41 | Karoline Drescher | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 55.23 | ||||||
- | Kornelia Eg | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sophia Zøllner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ida Fiala Kohl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | svøm på mave 25 m | |||||
- | Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | svøm på mave 25 m | |||||
- | Laura Raahauge | 2008 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | EFB v 25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:48 |