Resultater for Glostrup Adventsstævne 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2018 | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 10:32 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2018 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1956-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 31.13 | ||||||
2 | Ella Gohr Metz | 2005 | Vest-Brøndby | 32.92 | ||||||
3 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 33.95 | ||||||
4 | Leonora M Postgaard | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 34.17 | ||||||
5 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 35.26 | ||||||
6 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 35.77 | ||||||
7 | Marie Reno Bernack | 2003 | Orient Svømning | 37.42 | ||||||
8 | Clara Hollenbeck | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.96 | ||||||
9 | Amalie Slot | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.17 | ||||||
10 | Emma Riis | 2005 | Albertslund IF | 40.62 | ||||||
11 | Hannah Iversen Hellfach | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.84 | ||||||
12 | Lærke Kongsfelt | 2003 | Orient Svømning | 47.91 | ||||||
- | Katharina Beyer Hansen | 2006 | Glostrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anna Lundbek Nüchel | 2006 | Orient Svømning | DSQ | ESB v. 50m | |||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | Vest-Brøndby | 36.55 | ||||||
2 | Isabell Hansen | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 38.13 | ||||||
3 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | Vest-Brøndby | 39.99 | ||||||
4 | Ella Kjærebye | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 42.69 | ||||||
5 | Ila Murphy | 2007 | Vest-Brøndby | 46.51 | ||||||
6 | Emilia Nielsen | 2007 | Albertslund IF | 49.62 | ||||||
7 | Fenja Apsarah Redlich | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 49.63 | ||||||
8 | Maria Agnes Jakobsen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:04.43 | ||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Olivia Møllgaard | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.75 | ||||||
2 | Nynne Bugge | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 40.83 | ||||||
3 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 41.63 | ||||||
4 | Siena Serizawa | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 42.42 | ||||||
5 | Clara Vestergaard | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.71 | ||||||
6 | Alvilde Gemmer Hanghøj | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.81 | ||||||
7 | Merle Otzen | 2008 | Vest-Brøndby | 52.09 | ||||||
8 | Luka Revitz | 2008 | Vest-Brøndby | 57.33 | ||||||
9 | Emma de Palo-Jonas | 2008 | Vest-Brøndby | 57.61 | ||||||
10 | Liva Yri | 2008 | Vest-Brøndby | 1:03.77 | ||||||
- | Freja Kobbernagel | 2008 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Ellen Bregnholt Larsen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | SW8.4 ESB v. 50m | |||||
- | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | Vest-Brøndby | DSQ | SW8.4 ESB v. 25m | |||||
- | Sarah Kjær Jensen | 2008 | Vest-Brøndby | DSQ | SW8.2 asy. a v. 20m | |||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | Vest-Brøndby | 50.88 | ||||||
2 | Esther Bang Laursen | 2009 | Vest-Brøndby | 54.60 | ||||||
3 | Frida Christoffersen | 2009 | Vest-Brøndby | 1:02.30 | ||||||
4 | Mille Therp | 2009 | Vest-Brøndby | 1:10.04 | ||||||
- | Ida Matthesen | 2009 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Iben Vintersborg | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | SW8.3 Asy. b v. 30m | |||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2010-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ella Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 53.50 | ||||||
2 | Asta Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 1:02.56 | ||||||
3 | Nora Rosenkrantz | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 1:14.69 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:32 |