Tulokset Brøndby Sommer Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2019 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | Vest-Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2019 |
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | 224 | 42.42 | 1:34.51 | 2:36.40 | 3:20.58 | |||
Vest-Brøndby | 3:33.29 | |||||||||
2 | Esther Bang Laursen | 2009 | 208 | 44.37 | 1:38.33 | 2:37.16 | 3:25.53 | |||
Vest-Brøndby | 3:29.22 | |||||||||
3 | Asta Lukowski | 2010 | 198 | 44.56 | 1:37.13 | 2:40.72 | 3:29.01 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:35.33 | |||||||||
4 | Josephine S. Christensen | 2009 | 194 | 51.14 | 1:44.05 | 2:39.54 | 3:30.17 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:29.59 | |||||||||
5 | Vega Deneke Kure | 2009 | 178 | 50.88 | 1:46.24 | 2:50.30 | 3:36.49 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:46.02 | |||||||||
6 | Esther Lærke Lund Cliff | 2009 | 178 | 50.18 | 1:46.96 | 2:48.91 | 3:36.52 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:40.95 | |||||||||
7 | Ella Kruse Enemærke | 2010 | 175 | 45.81 | 1:42.85 | 2:46.04 | 3:37.64 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:42.63 | |||||||||
8 | Elisabeth Thastum | 2010 | 170 | 48.72 | 1:44.63 | 2:49.28 | 3:39.96 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:43.45 | |||||||||
9 | Ann-Louise Schledermann | 2009 | 164 | 53.45 | 1:49.45 | 2:52.91 | 3:42.45 | |||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
10 | Caroline Stefansen | 2009 | 151 | 51.31 | 1:49.46 | 2:53.03 | 3:48.57 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Maya Bøving-Gryberg | 2009 | 137 | 59.15 | 2:00.10 | 3:03.46 | 3:56.14 | |||
Glostrup Svømmeklub | 4:03.99 | |||||||||
12 | Cecilia Janning | 2009 | 114 | 58.82 | 1:59.16 | 3:13.51 | 4:10.98 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isabell Hansen | 2007 | 391 | 35.95 | 1:19.27 | 2:08.02 | 2:46.62 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:05.71 | |||||||||
2 | Mathilde Johansen | 2007 | 361 | 37.93 | 1:23.66 | 2:12.17 | 2:51.11 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:54.18 | |||||||||
3 | Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | 322 | 39.70 | 1:20.93 | 2:17.17 | 2:57.64 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 3:07.45 | |||||||||
4 | Liva Friche Christensen | 2008 | 252 | 40.33 | 1:29.54 | 2:26.16 | 3:12.88 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:15.67 | |||||||||
5 | Ellen Sofie Jespersen | 2007 | 221 | 44.14 | 1:36.70 | 2:32.22 | 3:21.49 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:29.81 | |||||||||
6 | Emma de Palo-Jonas | 2008 | 218 | 45.49 | 1:38.39 | 2:38.11 | 3:22.29 | |||
Vest-Brøndby | 3:26.98 | |||||||||
7 | Merle Otzen | 2008 | 193 | 48.30 | 1:39.97 | 2:41.66 | 3:30.55 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | 189 | 47.65 | 1:40.38 | 2:45.72 | 3:32.01 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:44.19 | |||||||||
9 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | 179 | 47.76 | 1:42.36 | 2:48.94 | 3:36.08 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Viktoria Illemann | 2007 | 172 | 47.43 | 1:43.34 | 2:48.61 | 3:39.00 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ida Hinchely | 2008 | 167 | 51.46 | 1:48.08 | 2:49.23 | 3:41.01 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:56.64 | |||||||||
12 | Carla Uhl | 2008 | 162 | 51.41 | 1:47.66 | 2:51.68 | 3:43.31 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 4:12.35 | |||||||||
13 | Svea Nietzson-Bentholm | 2008 | 162 | 51.75 | 1:45.35 | 2:49.07 | 3:43.39 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
14 | Ronja Friborg Johnsen | 2008 | 131 | 57.32 | 1:58.77 | 3:07.49 | 3:59.44 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 4:18.81 | |||||||||
15 | Frida Fly Haastrup | 2008 | 124 | 49.13 | 1:51.78 | 3:08.77 | 4:03.75 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
16 | Ella Trøstrup | 2008 | 121 | 59.80 | 2:02.75 | 3:13.75 | 4:06.17 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
- | Freja Kobbernagel | 2008 | DSQ | Afslut på mave/100m | ||||||
Vest-Brøndby | 3:05.84 | |||||||||
- | Gabriella Nymark-Jessen | 2008 | DSQ | Asynk. ben /50m | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
- | Isabell Biensø-Olsen | 2007 | DSQ | Asynk. arme/125m | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
- | Luka Revitz | 2008 | DSQ | Ej forts.bevæg./75m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 486 | 33.70 | 1:14.36 | 1:58.02 | 2:34.92 | |||
Vest-Brøndby | 2:33.90 | |||||||||
2 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 436 | 36.16 | 1:18.06 | 2:02.06 | 2:40.65 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:36.64 | |||||||||
3 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 415 | 36.96 | 1:20.94 | 2:05.67 | 2:43.31 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:40.96 | |||||||||
4 | Anna Blom Bygum | 2006 | 384 | 36.57 | 1:21.58 | 2:10.12 | 2:47.64 | |||
Vest-Brøndby | 2:45.68 | |||||||||
5 | Laika Usinger | 2006 | 347 | 39.97 | 1:24.67 | 2:12.78 | 2:53.33 | |||
Vest-Brøndby | 2:59.28 | |||||||||
6 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | 342 | 35.94 | 1:18.39 | 2:13.38 | 2:54.11 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:55.40 | |||||||||
7 | Nichole Juul Bømler | 2005 | 240 | 42.28 | 1:31.78 | 2:30.30 | 3:15.95 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:16.22 | |||||||||
8 | Chili Fløe Jensen | 2006 | 226 | 46.38 | 1:38.25 | 2:35.37 | 3:19.84 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:28.70 | |||||||||
9 | Sophia Drauschke | 2005 | 212 | 44.51 | 1:35.31 | 2:36.22 | 3:24.29 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:29.00 | |||||||||
10 | Line Stærmose | 2006 | 183 | 52.23 | 1:46.21 | 2:51.71 | 3:34.31 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:59.70 | |||||||||
- | Cecilie Møller | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 3:12.01 | |||||||||
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Line Strandby | 2001 | 552 | 33.57 | 1:10.71 | 1:53.27 | 2:28.47 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:27.19 | |||||||||
2 | Camilla Hougaard | 2002 | 498 | 32.04 | 1:11.26 | 1:56.62 | 2:33.73 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:33.97 | |||||||||
3 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 454 | 33.01 | 1:13.50 | 2:03.07 | 2:38.47 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:37.43 | |||||||||
4 | Wilma Anker | 2004 | 448 | 33.52 | 1:15.57 | 2:03.21 | 2:39.16 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:35.69 | |||||||||
5 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | 309 | 39.71 | 1:26.32 | 2:18.99 | 3:00.14 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:04.94 | |||||||||
6 | Lotte Zsigri Dyndgaard | 2003 | 291 | 42.84 | 1:29.08 | 2:22.45 | 3:03.75 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:00.16 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:31 |