Tulokset DM 2018 Stockholm, 25m
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | DM 2018 Stockholm, 25m | Utskriftsdatum | 06 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 09:45 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2018 |
Gren 1, 4X100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Simklubben Neptun Lag 1 | 1995 | Simklubben Neptun | 3:56.19 | ||||||
Tiffani Segerbrand | 1999 | 28.43 | 58.36 | 58.36 | ||||||
Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | 27.55 | 58.31 | 1:56.67 | ||||||
Vilma Brolund | 2001 | 28.92 | 59.38 | 2:56.05 | ||||||
Rebecca Mattsson | 1995 | 28.17 | 1:00.14 | 3:56.19 | ||||||
2 | Södertörns Simsällskap | 0 | Södertörns Simsällskap | 4:00.09 | ||||||
Carin Klasson | 1995 | 28.51 | 59.41 | 59.41 | ||||||
Josefin Ossmyr | 1999 | 28.25 | 1:00.52 | 1:59.93 | ||||||
Greta Nykvist | 1996 | 29.56 | 1:01.04 | 3:00.97 | ||||||
Vilma Unnermark | 1997 | 28.02 | 59.12 | 4:00.09 | ||||||
3 | Väsby SS Damer 1 | 1993 | Väsby Simsällskap | 4:01.07 | ||||||
Tova Andersson | 2001 | 28.77 | 59.98 | 59.98 | ||||||
Julia Björkén | 2001 | 28.52 | 1:00.14 | 2:00.12 | ||||||
Elin Peng | 2003 | 28.91 | 1:00.44 | 3:00.56 | ||||||
Elin Ristl | 1999 | 28.39 | 1:00.51 | 4:01.07 | ||||||
4 | Täby Sim Lag 1 | 2000 | Täby Sim | 4:01.34 | ||||||
Thilda Ström | 2003 | 29.86 | 1:01.69 | 1:01.69 | ||||||
Cornelia Jerresand | 2000 | 27.84 | 58.21 | 1:59.90 | ||||||
Esther Rydbeck Nordén | 2001 | 28.92 | 1:00.16 | 3:00.06 | ||||||
Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | 29.00 | 1:01.28 | 4:01.34 | ||||||
5 | Simklubben Neptun Lag 2 | 2000 | Simklubben Neptun | 4:03.63 | ||||||
Alexandra Jensen | 2001 | 29.45 | 1:00.97 | 1:00.97 | ||||||
Alexandra Vartiainen | 2001 | 29.35 | 1:01.42 | 2:02.39 | ||||||
Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | 29.03 | 1:01.18 | 3:03.57 | ||||||
Linnea Gyllberg | 2000 | 28.30 | 1:00.06 | 4:03.63 | ||||||
6 | Södertälje Simsällskap | 1999 | Södertälje Simsällskap | 4:06.00 | ||||||
Emma Sundstrand | 2001 | 28.39 | 58.47 | 58.47 | ||||||
Sofia Tossavainen | 2005 | 29.17 | 1:02.15 | 2:00.62 | ||||||
Tina Huslid | 2000 | 30.48 | 1:05.83 | 3:06.45 | ||||||
Emilia Christiansen | 1999 | 28.17 | 59.55 | 4:06.00 | ||||||
7 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 4:07.22 | ||||||
Filippa Berndtson | 1997 | 29.11 | 1:01.67 | 1:01.67 | ||||||
Isabel Nordström | 2001 | 29.30 | 1:00.42 | 2:02.09 | ||||||
Sofia Voigt | 2003 | 29.48 | 1:00.91 | 3:03.00 | ||||||
Emma Montelius | 2005 | 31.25 | 1:04.22 | 4:07.22 | ||||||
8 | Väsby SS Damer 2 | 2001 | Väsby Simsällskap | 4:08.13 | ||||||
Louise Peacock | 2001 | 29.47 | 1:02.14 | 1:02.14 | ||||||
Roya Tittelbach | 2003 | 29.41 | 1:01.89 | 2:04.03 | ||||||
Michelle Wissinger | 2004 | 29.10 | 1:01.60 | 3:05.63 | ||||||
Amanda Takala | 2004 | 29.95 | 1:02.50 | 4:08.13 | ||||||
9 | Täby Sim Lag 2 | 2001 | Täby Sim | 4:09.22 | ||||||
Kristina Isacson | 2001 | 29.22 | 1:01.26 | 1:01.26 | ||||||
Smilla Malm | 2003 | 29.69 | 1:03.49 | 2:04.75 | ||||||
Embla Börjesson | 2002 | 29.69 | 1:02.79 | 3:07.54 | ||||||
Jennifer Nyblom | 2003 | 29.09 | 1:01.68 | 4:09.22 | ||||||
10 | Järfälla S Damer | 1998 | Järfälla Simsällskap | 4:10.39 | ||||||
Linnea Gipperth | 2003 | 29.98 | 1:02.34 | 1:02.34 | ||||||
Tone Sandsjö | 2003 | 29.88 | 1:03.23 | 2:05.57 | ||||||
Emma Rotstam | 1998 | 28.37 | 59.90 | 3:05.47 | ||||||
Louise Larsson | 2002 | 30.80 | 1:04.92 | 4:10.39 | ||||||
11 | Stockholmspolisens IF Simförening | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 4:15.15 | ||||||
Sofia Walsh | 2002 | 30.39 | 1:02.57 | 1:02.57 | ||||||
Heidi Saluveer | 2003 | 30.42 | 1:04.28 | 2:06.85 | ||||||
Lea Granert | 2001 | 29.66 | 1:03.07 | 3:09.92 | ||||||
Elsa Fogelsjöö | 2003 | 31.11 | 1:05.23 | 4:15.15 | ||||||
12 | Skuru Idrottsklubb | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 4:22.11 | ||||||
Felicia Östlund | 2002 | 30.98 | 1:04.27 | 1:04.27 | ||||||
Wilma Åhlen | 2005 | 30.13 | 1:03.36 | 2:07.63 | ||||||
Elin Furingsten | 2004 | 31.57 | 1:06.68 | 3:14.31 | ||||||
Elsa Bäckström | 2004 | 31.68 | 1:07.80 | 4:22.11 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 06 oktober 2018 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 09:45 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | DM 2018 Stockholm, 25m | Utskriftsdatum | 06 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 09:56 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2018 |
Gren 2, 4X100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Simklubben Neptun | 1992 | Simklubben Neptun | 3:29.66 | ||||||
Oliver Rehn | 2001 | 25.34 | 53.59 | 53.59 | ||||||
Wiggo Frohde | 2000 | 25.65 | 53.13 | 1:46.72 | ||||||
Kristian Kron | 1992 | 23.89 | 50.60 | 2:37.32 | ||||||
Fabian Bergman | 1994 | 25.25 | 52.34 | 3:29.66 | ||||||
2 | Stockholmspolisens IF Simförening | 1993 | Stockholmspolisens IF SF | 3:32.58 | ||||||
Martin Nilsson | 1993 | 25.39 | 52.91 | 52.91 | ||||||
Jacob Danielsson | 1998 | 24.63 | 51.21 | 1:44.12 | ||||||
Dennis Wilkman | 1998 | 25.12 | 52.13 | 2:36.25 | ||||||
Erik Falk | 2003 | 26.88 | 56.33 | 3:32.58 | ||||||
3 | Spårvägen Simförening | 1996 | Spårvägen Simförening | 3:38.13 | ||||||
Jonas Malmring | 2001 | 26.33 | 55.16 | 55.16 | ||||||
Adam Karlsson | 2000 | 25.70 | 53.28 | 1:48.44 | ||||||
Andreas Wallén | 2002 | 26.26 | 55.76 | 2:44.20 | ||||||
Gustav Henriksen | 2002 | 25.35 | 53.93 | 3:38.13 | ||||||
4 | Täby Sim Lag 1 | 1999 | Täby Sim | 3:39.47 | ||||||
Julius Gustavsson | 2002 | 27.04 | 55.71 | 55.71 | ||||||
Daniel Räisänen | 1999 | 25.33 | 52.61 | 1:48.32 | ||||||
Josef Al-Khalili | 2000 | 26.38 | 55.47 | 2:43.79 | ||||||
Erik Ahlqvist | 2001 | 26.17 | 55.68 | 3:39.47 | ||||||
5 | Väsby SS Herrar 1 | 1997 | Väsby Simsällskap | 3:39.67 | ||||||
Gustav Frödeberg | 1997 | 25.76 | 53.75 | 53.75 | ||||||
Simon Brandt | 2000 | 25.69 | 53.96 | 1:47.71 | ||||||
Martin Melinder | 2001 | 26.37 | 54.89 | 2:42.60 | ||||||
Anton Widholm | 1999 | 26.76 | 57.07 | 3:39.67 | ||||||
6 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 3:42.19 | ||||||
Kalle Voigt | 2001 | 27.35 | 55.95 | 55.95 | ||||||
Johan Hennert | 2001 | 25.26 | 54.00 | 1:49.95 | ||||||
Philip Bentzer | 2001 | 26.27 | 55.52 | 2:45.47 | ||||||
Leo Jakobsson | 2002 | 27.31 | 56.72 | 3:42.19 | ||||||
7 | Väsby SS Herrar 2 | 1999 | Väsby Simsällskap | 3:44.68 | ||||||
Eric Hansson | 2002 | 27.54 | 57.03 | 57.03 | ||||||
Victor Halldén | 2000 | 26.23 | 55.64 | 1:52.67 | ||||||
Christopher Lindholm | 2002 | 26.58 | 55.77 | 2:48.44 | ||||||
William Lernå | 2002 | 26.55 | 56.24 | 3:44.68 | ||||||
8 | Södertälje Simsällskap | 1998 | Södertälje Simsällskap | 3:44.92 | ||||||
Erik Brandt | 1999 | 24.86 | 51.84 | 51.84 | ||||||
Jakob Borrman | 2002 | 26.68 | 55.48 | 1:47.32 | ||||||
Guillermo Illanes | 2000 | 26.37 | 56.30 | 2:43.62 | ||||||
Malte Söderberg | 2004 | 28.85 | 1:01.30 | 3:44.92 | ||||||
9 | Täby Sim Lag 2 | 2000 | Täby Sim | 3:46.82 | ||||||
Gustav Ahlqvist | 2003 | 26.30 | 55.06 | 55.06 | ||||||
Wilhelm Muzikants | 2001 | 27.17 | 56.62 | 1:51.68 | ||||||
Andres Pöllänen | 2001 | 27.54 | 58.18 | 2:49.86 | ||||||
Victor Simic | 2000 | 27.13 | 56.96 | 3:46.82 | ||||||
10 | Södertörns Simsällskap Old Boys | 99 | Södertörns Simsällskap | 3:48.38 | ||||||
Markus Kron | 1994 | 27.72 | 56.53 | 56.53 | ||||||
Simon Lund | 1989 | 25.92 | 55.25 | 1:51.78 | ||||||
Marcus Stolt | 1995 | 27.80 | 59.76 | 2:51.54 | ||||||
Marcus Stridfäldt | 1995 | 27.44 | 56.84 | 3:48.38 | ||||||
11 | Spårvägen Simförening Lag 2 | 2002 | Spårvägen Simförening | 3:52.17 | ||||||
Herman Nilsson | 2002 | 27.13 | 56.82 | 56.82 | ||||||
Oliver Erneholm | 2003 | 27.70 | 57.85 | 1:54.67 | ||||||
David Neuhardt | 2003 | 27.40 | 57.81 | 2:52.48 | ||||||
Arvid Styrman | 2002 | 28.39 | 59.69 | 3:52.17 | ||||||
- | Järfälla S Herrar | 1998 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 06 oktober 2018 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 09:56 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | DM 2018 Stockholm, 25m | Utskriftsdatum | 06 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 10:15 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2018 |
Gren 3, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emelie Fast | 2004 | Södertörns Simsällskap | 29.38 | 1:03.07 | |||||
2 | Emma Sundstrand | 2001 | Södertälje Simsällskap | 30.29 | 1:04.78 | |||||
3 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 31.14 | 1:06.82 | |||||
4 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 31.07 | 1:07.44 | |||||
5 | Josefin Ossmyr | 1999 | Södertörns Simsällskap | 30.71 | 1:07.51 | |||||
6 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 31.19 | 1:07.63 | |||||
7 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 30.77 | 1:07.75 | |||||
8 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 31.40 | 1:07.89 | |||||
9 | Elin Peng | 2003 | Väsby Simsällskap | 31.54 | 1:08.20 | |||||
10 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 30.80 | 1:08.83 | |||||
11 | Elin Ristl | 1999 | Väsby Simsällskap | 32.27 | 1:09.02 | |||||
12 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.79 | 1:09.15 | |||||
13 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.32 | 1:09.17 | |||||
14 | Tone Sandsjö | 2003 | Järfälla Simsällskap | 33.17 | 1:09.22 | |||||
15 | Jennifer Nyblom | 2003 | Täby Sim | 32.90 | 1:09.63 | |||||
16 | Lea Granert | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 33.51 | 1:09.66 | |||||
17 | Nina Pavlovic Cano | 2004 | Södertörns Simsällskap | 31.97 | 1:09.88 | |||||
18 | Smilla Malm | 2003 | Täby Sim | 33.25 | 1:09.97 | |||||
19 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 32.23 | 1:10.11 | |||||
20 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 30.99 | 1:10.17 | |||||
21 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.48 | 1:10.21 | |||||
22 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 33.70 | 1:10.25 | |||||
23 | Linnea Gipperth | 2003 | Järfälla Simsällskap | 32.40 | 1:11.20 | |||||
24 | Emilia Christiansen | 1999 | Södertälje Simsällskap | 31.14 | 1:11.33 | |||||
25 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 32.46 | 1:11.35 | |||||
26 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 32.59 | 1:12.04 | |||||
27 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.28 | 1:12.69 | |||||
28 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 34.91 | 1:13.04 | |||||
29 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 33.38 | 1:13.50 | |||||
30 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 33.84 | 1:13.63 | |||||
31 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 35.01 | 1:18.43 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 06 oktober 2018 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 10:15 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | DM 2018 Stockholm, 25m | Utskriftsdatum | 06 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 10:25 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2018 |
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Patric Ridell | 1993 | Simklubben Neptun | 31.74 | 1:07.27 | 1:42.49 | 2:17.26 | |||
2 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 31.78 | 1:07.60 | 1:42.89 | 2:17.34 | |||
3 | Julius Gustavsson | 2002 | Täby Sim | 33.46 | 1:09.97 | 1:47.26 | 2:24.47 | |||
4 | David Neuhardt | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.08 | 1:12.50 | 1:50.68 | 2:27.88 | |||
5 | Johan Dahlgren | 1986 | Simklubben Neptun | 32.76 | 1:10.07 | 1:48.07 | 2:28.40 | |||
6 | Simon Frank | 1990 | Simklubben Neptun | 32.15 | 1:09.50 | 1:48.69 | 2:29.14 | |||
7 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 34.10 | 1:11.63 | 1:50.33 | 2:29.78 | |||
8 | Filip Antlöv | 1998 | Södertörns Simsällskap | 33.43 | 1:12.31 | 1:51.62 | 2:30.00 | |||
9 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.48 | 1:13.80 | 1:51.82 | 2:30.33 | |||
10 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 34.39 | 1:12.55 | 1:51.59 | 2:30.62 | |||
11 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 33.78 | 1:12.52 | 1:51.68 | 2:30.78 | |||
12 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.26 | 1:13.30 | 1:53.08 | 2:32.42 | |||
13 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 34.28 | 1:13.93 | 1:54.73 | 2:33.96 | |||
14 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.38 | 1:15.72 | 1:56.05 | 2:36.79 | |||
15 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 34.86 | 1:14.86 | 1:55.97 | 2:37.11 | |||
16 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 33.64 | 1:13.02 | 1:55.01 | 2:37.48 | |||
17 | Malte Söderberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 34.96 | 1:14.94 | 1:57.44 | 2:40.11 | |||
18 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.31 | 1:17.60 | 1:59.63 | 2:40.91 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 06 oktober 2018 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 10:25 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | DM 2018 Stockholm, 25m | Utskriftsdatum | 06 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 10:45 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2018 |
Gren 5, 200m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Simklubben Neptun | 29.69 | 1:01.43 | 1:32.86 | 2:04.05 | |||
2 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Simklubben Neptun | 29.74 | 1:02.51 | 1:35.22 | 2:07.86 | |||
3 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 29.97 | 1:02.50 | 1:35.59 | 2:07.94 | |||
4 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 30.20 | 1:02.74 | 1:35.47 | 2:08.04 | |||
5 | Alexandra Jensen | 2001 | Simklubben Neptun | 31.06 | 1:04.98 | 1:38.04 | 2:10.10 | |||
6 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 30.78 | 1:03.91 | 1:37.28 | 2:10.20 | |||
7 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 29.89 | 1:02.22 | 1:36.21 | 2:10.51 | |||
8 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 30.74 | 1:04.03 | 1:37.94 | 2:11.56 | |||
8 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 31.64 | 1:05.43 | 1:39.62 | 2:11.56 | |||
10 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.67 | 1:03.79 | 1:37.48 | 2:11.73 | |||
11 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 30.82 | 1:04.60 | 1:38.26 | 2:12.09 | |||
12 | Louise Peacock | 2001 | Väsby Simsällskap | 30.84 | 1:04.47 | 1:38.87 | 2:12.73 | |||
13 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.99 | 1:04.64 | 1:39.22 | 2:13.18 | |||
14 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 31.24 | 1:04.98 | 1:39.70 | 2:13.25 | |||
15 | Linnea Gyllberg | 2000 | Simklubben Neptun | 30.85 | 1:05.12 | 1:39.55 | 2:13.78 | |||
16 | Katherina Gkioni | 2000 | Väsby Simsällskap | 31.64 | 1:05.92 | 1:40.69 | 2:14.02 | |||
17 | Elin Peng | 2003 | Väsby Simsällskap | 31.06 | 1:05.32 | 1:40.01 | 2:14.78 | |||
18 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 31.78 | 1:05.55 | 1:39.56 | 2:14.79 | |||
19 | Alexandra Vartiainen | 2001 | Simklubben Neptun | 31.84 | 1:06.03 | 1:40.79 | 2:15.21 | |||
20 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 32.15 | 1:06.49 | 1:41.27 | 2:15.51 | |||
21 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 30.46 | 1:05.06 | 1:41.38 | 2:15.84 | |||
22 | Linnea Gipperth | 2003 | Järfälla Simsällskap | 31.96 | 1:06.89 | 1:41.91 | 2:15.98 | |||
23 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 31.71 | 1:07.06 | 1:42.94 | 2:17.21 | |||
24 | Filippa Hammarén | 2002 | Simklubben Neptun | 30.57 | 1:05.63 | 1:42.28 | 2:17.53 | |||
25 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 31.95 | 1:07.36 | 1:42.68 | 2:17.83 | |||
26 | Emily Lamb | 2000 | Södertörns Simsällskap | 31.11 | 1:05.60 | 1:41.63 | 2:18.02 | |||
27 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 31.13 | 1:05.73 | 1:41.77 | 2:18.28 | |||
28 | Lea Granert | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 31.67 | 1:06.17 | 1:42.52 | 2:18.58 | |||
29 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 32.56 | 1:07.67 | 1:43.31 | 2:18.71 | |||
30 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 32.50 | 1:07.16 | 1:42.68 | 2:19.06 | |||
31 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 31.99 | 1:07.10 | 1:43.08 | 2:19.41 | |||
32 | Wilma Åhlen | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 32.69 | 1:08.42 | 1:44.07 | 2:19.59 | |||
33 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.60 | 1:07.78 | 1:43.71 | 2:19.67 | |||
34 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 32.14 | 1:07.25 | 1:43.41 | 2:19.73 | |||
35 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 32.26 | 1:07.61 | 1:44.15 | 2:20.41 | |||
36 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 31.73 | 1:06.99 | 1:43.76 | 2:20.55 | |||
37 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 31.91 | 1:07.13 | 1:43.35 | 2:20.60 | |||
38 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 32.01 | 1:07.16 | 1:43.87 | 2:20.73 | |||
39 | Jessica Wiklund | 2000 | Wisby Simsällskap | 31.80 | 1:06.89 | 1:43.86 | 2:21.22 | |||
40 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 32.53 | 1:08.64 | 1:45.79 | 2:21.31 | |||
41 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 31.65 | 1:07.80 | 1:44.93 | 2:21.83 | |||
42 | Helena Fältman | 1980 | Täby Sim | 35.62 | 1:13.26 | 1:52.77 | 2:34.48 | |||
43 | Elin Hammarqvist | 2004 | Täby Sim | 38.75 | 1:21.92 | 2:07.71 | 2:53.40 | |||
- | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 06 oktober 2018 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 10:45 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | DM 2018 Stockholm, 25m | Utskriftsdatum | 06 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 11:00 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2018 |
Gren 6, 400m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Kristian Kron | 1992 | Simklubben Neptun | 56.38 | 1:55.65 | 2:54.98 | 3:53.00 | |||
2 | Viktor Fridsjö | 1998 | Järfälla Simsällskap | 57.78 | 1:59.63 | 3:03.09 | 4:05.38 | |||
3 | Wiggo Frohde | 2000 | Simklubben Neptun | 58.83 | 2:01.56 | 3:04.24 | 4:05.85 | |||
4 | Mattias Glenesk | 1994 | Simklubben Neptun | 59.14 | 2:03.02 | 3:06.38 | 4:07.79 | |||
5 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim | 59.04 | 2:02.04 | 3:05.16 | 4:08.10 | |||
6 | Adam Karlsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 58.16 | 2:01.74 | 3:07.16 | 4:11.73 | |||
7 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 59.62 | 2:02.77 | 3:06.95 | 4:12.68 | |||
8 | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:00.78 | 2:04.29 | 3:09.46 | 4:14.35 | |||
9 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 58.71 | 2:02.39 | 3:09.43 | 4:15.81 | |||
10 | Eric Hansson | 2002 | Väsby Simsällskap | 1:00.21 | 2:04.88 | 3:11.36 | 4:18.60 | |||
11 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 59.69 | 2:03.49 | 3:11.49 | 4:20.03 | |||
12 | Anton Mylläri | 2001 | Södertörns Simsällskap | 59.75 | 2:04.07 | 3:11.59 | 4:20.40 | |||
13 | Victor Halldén | 2000 | Väsby Simsällskap | 1:00.48 | 2:06.54 | 3:13.57 | 4:21.04 | |||
14 | Erik Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | 1:03.58 | 2:10.66 | 3:17.81 | 4:22.07 | |||
15 | Ludvig Holfve | 2003 | Turebergs Simklubb | 1:03.15 | 2:10.67 | 3:17.68 | 4:23.57 | |||
16 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:03.21 | 2:09.94 | 3:17.49 | 4:23.60 | |||
17 | Nils Malmberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 1:01.29 | 2:08.63 | 3:17.12 | 4:24.83 | |||
18 | Isak Gustafsson | 2001 | Simklubben Neptun | 1:01.24 | 2:08.46 | 3:17.33 | 4:25.04 | |||
19 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 1:03.30 | 2:11.98 | 3:20.09 | 4:25.13 | |||
19 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 1:02.96 | 2:10.26 | 3:17.83 | 4:25.13 | |||
21 | Ivar Simonsson | 2002 | Väsby Simsällskap | 1:03.71 | 2:11.71 | 3:19.58 | 4:25.51 | |||
22 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 1:02.03 | 2:08.81 | 3:18.54 | 4:28.67 | |||
23 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 1:03.24 | 2:11.84 | 3:22.15 | 4:32.92 | |||
24 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 1:02.41 | 2:10.39 | 3:22.03 | 4:34.97 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 06 oktober 2018 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 11:00 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | DM 2018 Stockholm, 25m | Utskriftsdatum | 06 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 11:15 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2018 |
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josefin Ossmyr | 1999 | Södertörns Simsällskap | 29.93 | ||||||
2 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Simklubben Neptun | 31.20 | ||||||
3 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 31.22 | ||||||
4 | Elin Ristl | 1999 | Väsby Simsällskap | 31.26 | ||||||
5 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 31.28 | ||||||
6 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 31.36 | ||||||
7 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 31.37 | ||||||
8 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 31.58 | ||||||
9 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 31.60 | ||||||
10 | Cassandra Engback | 1999 | Södertörns Simsällskap | 31.77 | ||||||
10 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 31.77 | ||||||
12 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.96 | ||||||
13 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 31.97 | ||||||
14 | Julia Häglund | 2003 | Turebergs Simklubb | 32.06 | ||||||
15 | Linnea Gipperth | 2003 | Järfälla Simsällskap | 32.18 | ||||||
16 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 32.33 | ||||||
17 | Josefin Alm | 2001 | Tyresö Simsällskap | 32.63 | ||||||
18 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 32.76 | ||||||
19 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 32.80 | ||||||
20 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 32.81 | ||||||
21 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 32.84 | ||||||
22 | Rebecca Sandström | 2003 | Lidingö Simklubb | 32.94 | ||||||
23 | Louise Peacock | 2001 | Väsby Simsällskap | 32.98 | ||||||
24 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 32.99 | ||||||
25 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 33.31 | ||||||
26 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 34.54 | ||||||
27 | Helena Fältman | 1980 | Täby Sim | 37.60 | ||||||
28 | Elin Hammarqvist | 2004 | Täby Sim | 44.29 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 06 oktober 2018 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 11:15 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | DM 2018 Stockholm, 25m | Utskriftsdatum | 06 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 11:22 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2018 |
Gren 8, 200m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Olle Sköld | 1999 | Tyresö Simsällskap | 29.97 | 1:01.85 | 1:34.26 | 2:07.34 | |||
2 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.07 | 1:02.73 | 1:35.73 | 2:07.95 | |||
3 | Linus Nykvist | 2001 | Järfälla Simsällskap | 30.88 | 1:03.47 | 1:36.31 | 2:08.52 | |||
4 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 30.71 | 1:03.18 | 1:36.60 | 2:09.69 | |||
5 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 30.88 | 1:04.01 | 1:37.23 | 2:09.84 | |||
6 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 31.55 | 1:05.13 | 1:39.05 | 2:12.77 | |||
7 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 31.36 | 1:05.09 | 1:39.60 | 2:14.01 | |||
8 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 31.02 | 1:05.01 | 1:40.66 | 2:15.33 | |||
9 | Philip Bentzer | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.46 | 1:04.78 | 1:39.52 | 2:15.79 | |||
10 | Guillermo Illanes | 2000 | Södertälje Simsällskap | 30.76 | 1:04.86 | 1:41.46 | 2:17.77 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 06 oktober 2018 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 11:22 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | DM 2018 Stockholm, 25m | Utskriftsdatum | 06 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 11:26 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2018 |
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emelie Fast | 2004 | Södertörns Simsällskap | 27.69 | ||||||
2 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 28.83 | ||||||
3 | Emma Sundstrand | 2001 | Södertälje Simsällskap | 29.20 | ||||||
4 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 29.33 | ||||||
5 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 29.69 | ||||||
6 | Cassandra Engback | 1999 | Södertörns Simsällskap | 29.76 | ||||||
7 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Simklubben Neptun | 29.78 | ||||||
8 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.97 | ||||||
9 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.35 | ||||||
10 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 30.56 | ||||||
11 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 30.58 | ||||||
12 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 30.69 | ||||||
13 | Tone Sandsjö | 2003 | Järfälla Simsällskap | 30.73 | ||||||
14 | Nina Pavlovic Cano | 2004 | Södertörns Simsällskap | 30.86 | ||||||
15 | Rebecca Policastro | 2003 | Järfälla Simsällskap | 30.89 | ||||||
16 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 31.05 | ||||||
17 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 31.46 | ||||||
18 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 32.38 | ||||||
19 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 32.96 | ||||||
- | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 06 oktober 2018 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 11:26 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | DM 2018 Stockholm, 25m | Utskriftsdatum | 06 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 11:34 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2018 |
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jesper Jonsson | 1993 | Södertörns Simsällskap | 24.59 | ||||||
2 | Jacob Danielsson | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 25.11 | ||||||
3 | Martin Nilsson | 1993 | Stockholmspolisens IF SF | 25.71 | ||||||
4 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 26.02 | ||||||
5 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 26.06 | ||||||
6 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 26.07 | ||||||
7 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 26.30 | ||||||
8 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 26.34 | ||||||
9 | Adam Karlsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 26.48 | ||||||
10 | Anton Mylläri | 2001 | Södertörns Simsällskap | 26.78 | ||||||
11 | Kalle Voigt | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 26.82 | ||||||
12 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 26.83 | ||||||
13 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 27.18 | ||||||
14 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 27.22 | ||||||
15 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 27.40 | ||||||
16 | Noah Stenström | 2000 | Lidingö Simklubb | 27.66 | ||||||
17 | Simon Fröde | 2003 | Järfälla Simsällskap | 27.74 | ||||||
18 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 27.96 | ||||||
19 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.17 | ||||||
20 | Marcus Stridfäldt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 28.30 | ||||||
21 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 28.31 | ||||||
22 | Olle Sköld | 1999 | Tyresö Simsällskap | 28.87 | ||||||
23 | Guillermo Illanes | 2000 | Södertälje Simsällskap | 30.19 | ||||||
- | Pontus Flodqvist | 1988 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 06 oktober 2018 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 11:34 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | DM 2018 Stockholm, 25m | Utskriftsdatum | 06 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 11:52 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2018 |
Gren 11, 1500m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Christine Ekman | 1994 | Simklubben Neptun | 1:04.50 | 2:12.24 | 3:19.82 | 4:27.60 | 16:55.27 | ||
5:35.09 | 6:42.56 | 7:50.15 | 8:58.10 | |||||||
10:06.25 | 11:14.54 | 12:23.05 | 13:31.82 | |||||||
14:40.19 | 15:49.03 | |||||||||
2 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 1:05.94 | 2:13.97 | 3:22.56 | 4:31.40 | 17:20.19 | ||
5:40.29 | 6:49.44 | 7:59.07 | 9:08.99 | |||||||
10:18.81 | 11:29.80 | 12:40.63 | 13:51.21 | |||||||
15:01.44 | 16:11.60 | |||||||||
3 | Katherina Gkioni | 2000 | Väsby Simsällskap | 1:07.51 | 2:19.03 | 3:30.88 | 4:42.25 | 17:57.45 | ||
5:53.37 | 7:05.45 | 8:18.03 | 9:30.26 | |||||||
10:42.25 | 11:55.36 | 13:07.96 | 14:20.99 | |||||||
15:33.87 | 16:46.29 | |||||||||
4 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 1:09.60 | 2:22.53 | 3:35.30 | 4:48.25 | 18:20.35 | ||
6:00.86 | 7:14.29 | 8:26.98 | 9:40.93 | |||||||
10:54.71 | 12:09.00 | 13:22.67 | 14:37.79 | |||||||
15:52.23 | 17:06.75 | |||||||||
5 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 1:10.96 | 2:25.90 | 3:41.67 | 4:58.32 | 18:57.12 | ||
6:15.30 | 7:31.67 | 8:48.37 | 10:04.95 | |||||||
11:22.55 | 12:39.26 | 13:55.46 | 15:10.66 | |||||||
16:26.44 | 17:42.29 | |||||||||
6 | Madicken Eriksson | 2003 | Simklubben Neptun | 1:10.59 | 2:25.73 | 3:41.76 | 4:58.39 | 19:05.84 | ||
6:15.05 | 7:31.15 | 8:47.93 | 10:04.95 | |||||||
11:22.47 | 12:39.58 | 13:56.47 | 15:14.55 | |||||||
16:31.95 | 17:49.59 | |||||||||
7 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:10.22 | 2:25.37 | 3:42.04 | 4:58.71 | 19:13.38 | ||
6:15.80 | 7:33.02 | 8:50.60 | 10:08.16 | |||||||
11:26.28 | 12:44.28 | 14:03.12 | 15:21.28 | |||||||
16:39.57 | 17:56.95 | |||||||||
- | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 06 oktober 2018 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 11:52 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | DM 2018 Stockholm, 25m | Utskriftsdatum | 06 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 15:20 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2018 |
Gren 12, 4X100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Simklubben Neptun | 1992 | Simklubben Neptun | 3:51.48 | ||||||
Fabian Bergman | 1994 | 27.49 | 56.66 | 56.66 | ||||||
Johan Dahlgren | 1986 | 29.89 | 1:06.18 | 2:02.84 | ||||||
Simon Frank | 1990 | 26.63 | 58.26 | 3:01.10 | ||||||
Kristian Kron | 1992 | 23.92 | 50.38 | 3:51.48 | ||||||
2 | Järfälla S Herrar | 1998 | Järfälla Simsällskap | 3:55.13 | ||||||
Simon Fröde | 2003 | 29.03 | 59.10 | 59.10 | ||||||
Hugo Swanepoel | 1998 | 30.25 | 1:03.64 | 2:02.74 | ||||||
Viktor Fridsjö | 1998 | 26.78 | 56.98 | 2:59.72 | ||||||
Elias Fröde | 2001 | 26.29 | 55.41 | 3:55.13 | ||||||
3 | Södertörns Simsällskap | 13 | Södertörns Simsällskap | 3:55.33 | ||||||
Anton Marijanovic | 2000 | 29.56 | 1:00.04 | 1:00.04 | ||||||
Klaudius Schreck | 2001 | 30.28 | 1:07.54 | 2:07.58 | ||||||
Jesper Jonsson | 1993 | 24.93 | 53.60 | 3:01.18 | ||||||
Anton Mylläri | 2001 | 25.98 | 54.15 | 3:55.33 | ||||||
4 | Stockholmspolisens IF Simförening | 1993 | Stockholmspolisens IF SF | 3:57.79 | ||||||
Martin Nilsson | 1993 | 28.05 | 58.31 | 58.31 | ||||||
Dennis Wilkman | 1998 | 30.41 | 1:04.79 | 2:03.10 | ||||||
Jacob Danielsson | 1998 | 26.13 | 56.25 | 2:59.35 | ||||||
Hugo Seemann | 2003 | 26.64 | 58.44 | 3:57.79 | ||||||
5 | Väsby Simsällskap 1 | 1997 | Väsby Simsällskap | 3:58.68 | ||||||
Anton Widholm | 1999 | 29.24 | 1:00.92 | 1:00.92 | ||||||
Andreas Fürst | 1990 | 29.64 | 1:05.49 | 2:06.41 | ||||||
Gustav Frödeberg | 1997 | 26.39 | 58.23 | 3:04.64 | ||||||
Carl Göransson | 2000 | 25.65 | 54.04 | 3:58.68 | ||||||
6 | Täby Sim Lag 1 | 1999 | Täby Sim | 3:59.45 | ||||||
Gustav Ahlqvist | 2003 | 29.70 | 1:01.05 | 1:01.05 | ||||||
Daniel Räisänen | 1999 | 29.54 | 1:03.45 | 2:04.50 | ||||||
Josef Al-Khalili | 2000 | 27.46 | 59.63 | 3:04.13 | ||||||
Erik Ahlqvist | 2001 | 26.29 | 55.32 | 3:59.45 | ||||||
7 | Spårvägen Simförening | 1996 | Spårvägen Simförening | 4:01.64 | ||||||
Gustav Henriksen | 2002 | 28.84 | 58.84 | 58.84 | ||||||
Arvid Styrman | 2002 | 32.43 | 1:10.38 | 2:09.22 | ||||||
Jonas Malmring | 2001 | 26.41 | 57.95 | 3:07.17 | ||||||
Adam Karlsson | 2000 | 25.57 | 54.47 | 4:01.64 | ||||||
8 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 4:04.15 | ||||||
Philip Bentzer | 2001 | 29.74 | 1:01.65 | 1:01.65 | ||||||
Douglas Reuterskiöld | 2002 | 31.86 | 1:09.65 | 2:11.30 | ||||||
Kalle Voigt | 2001 | 27.07 | 59.17 | 3:10.47 | ||||||
Johan Hennert | 2001 | 25.58 | 53.68 | 4:04.15 | ||||||
9 | Väsby Simsällskap Lag 2 | 1992 | Väsby Simsällskap | 4:04.51 | ||||||
Simon Brandt | 2000 | 30.16 | 1:01.83 | 1:01.83 | ||||||
William Lernå | 2002 | 30.84 | 1:07.92 | 2:09.75 | ||||||
Christopher Lindholm | 2002 | 27.44 | 58.82 | 3:08.57 | ||||||
Eric Hansson | 2002 | 26.99 | 55.94 | 4:04.51 | ||||||
10 | Spårvägen Simförening Lag 2 | 2000 | Spårvägen Simförening | 4:10.05 | ||||||
Andreas Wallén | 2002 | 30.21 | 1:01.97 | 1:01.97 | ||||||
David Neuhardt | 2003 | 31.74 | 1:07.28 | 2:09.25 | ||||||
Oliver Erneholm | 2003 | 29.21 | 1:03.67 | 3:12.92 | ||||||
Herman Nilsson | 2002 | 27.00 | 57.13 | 4:10.05 | ||||||
11 | Södertälje Simsällskap | 1998 | Södertälje Simsällskap | 4:11.99 | ||||||
Guillermo Illanes | 2000 | 30.02 | 1:02.91 | 1:02.91 | ||||||
Erik Brandt | 1999 | 31.31 | 1:08.02 | 2:10.93 | ||||||
Jakob Borrman | 2002 | 29.39 | 1:04.42 | 3:15.35 | ||||||
Juan Esbjörnsson | 2002 | 26.60 | 56.64 | 4:11.99 | ||||||
- | Täby Sim Lag 2 | 1999 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 06 oktober 2018 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 15:20 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | DM 2018 Stockholm, 25m | Utskriftsdatum | 06 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 15:27 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2018 |
Gren 13, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Simklubben Neptun Lag 1 | 1995 | Simklubben Neptun | 4:18.34 | ||||||
Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | 32.27 | 1:05.73 | 1:05.73 | ||||||
Alexandra Vartiainen | 2001 | 33.71 | 1:11.87 | 2:17.60 | ||||||
Rebecca Mattsson | 1995 | 29.26 | 1:03.29 | 3:20.89 | ||||||
Tiffani Segerbrand | 1999 | 27.45 | 57.45 | 4:18.34 | ||||||
2 | Södertörns Simsällskap | 0 | Södertörns Simsällskap | 4:23.37 | ||||||
Josefin Ossmyr | 1999 | 32.32 | 1:06.08 | 1:06.08 | ||||||
Caroline Speiner | 1994 | 33.84 | 1:12.15 | 2:18.23 | ||||||
Carin Klasson | 1995 | 30.10 | 1:05.35 | 3:23.58 | ||||||
Greta Nykvist | 1996 | 28.69 | 59.79 | 4:23.37 | ||||||
3 | Väsby SS Damer 1 | 1993 | Väsby Simsällskap | 4:23.43 | ||||||
Elin Ristl | 1999 | 32.95 | 1:07.67 | 1:07.67 | ||||||
Julia Björkén | 2001 | 33.50 | 1:11.87 | 2:19.54 | ||||||
Josefin Lindkvist | 1993 | 29.13 | 1:04.27 | 3:23.81 | ||||||
Tova Andersson | 2001 | 28.53 | 59.62 | 4:23.43 | ||||||
4 | Simklubben Neptun Lag 2 | 1999 | Simklubben Neptun | 4:29.80 | ||||||
Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | 33.29 | 1:08.25 | 1:08.25 | ||||||
Mikaela Bergh | 1999 | 35.05 | 1:14.15 | 2:22.40 | ||||||
Alexandra Jensen | 2001 | 31.27 | 1:07.79 | 3:30.19 | ||||||
Vilma Brolund | 2001 | 28.49 | 59.61 | 4:29.80 | ||||||
5 | Järfälla S Damer | 1998 | Järfälla Simsällskap | 4:29.89 | ||||||
Linnea Gipperth | 2003 | 32.77 | 1:06.80 | 1:06.80 | ||||||
Tone Sandsjö | 2003 | 35.06 | 1:13.72 | 2:20.52 | ||||||
Rebecca Policastro | 2003 | 32.35 | 1:10.22 | 3:30.74 | ||||||
Emma Rotstam | 1998 | 28.25 | 59.15 | 4:29.89 | ||||||
6 | Täby Sim Lag 1 | 2000 | Täby Sim | 4:30.66 | ||||||
Kristina Isacson | 2001 | 33.36 | 1:08.57 | 1:08.57 | ||||||
Smilla Malm | 2003 | 35.07 | 1:15.06 | 2:23.63 | ||||||
Jennifer Nyblom | 2003 | 31.30 | 1:08.61 | 3:32.24 | ||||||
Cornelia Jerresand | 2000 | 27.80 | 58.42 | 4:30.66 | ||||||
7 | Väsby SS Damer 2 | 2000 | Väsby Simsällskap | 4:32.91 | ||||||
Roya Tittelbach | 2003 | 33.83 | 1:10.59 | 1:10.59 | ||||||
Michelle Wissinger | 2004 | 34.41 | 1:14.45 | 2:25.04 | ||||||
Elin Peng | 2003 | 29.69 | 1:05.63 | 3:30.67 | ||||||
Katherina Gkioni | 2000 | 29.51 | 1:02.24 | 4:32.91 | ||||||
8 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 4:33.37 | ||||||
Caroline Wallenborg | 2000 | 33.55 | 1:08.37 | 1:08.37 | ||||||
Hilma Brunnberg | 2003 | 35.31 | 1:15.94 | 2:24.31 | ||||||
Klara Eklöf | 2002 | 31.02 | 1:08.44 | 3:32.75 | ||||||
Smilla Lönnberg | 2001 | 29.52 | 1:00.62 | 4:33.37 | ||||||
9 | Tyresö Simsällskap | 1999 | Tyresö Simsällskap | 4:36.14 | ||||||
Josefin Alm | 2001 | 33.53 | 1:09.60 | 1:09.60 | ||||||
Emma Parsons | 2002 | 35.56 | 1:16.64 | 2:26.24 | ||||||
Tea Angerfelt | 2004 | 32.31 | 1:11.26 | 3:37.50 | ||||||
Sara Olsson | 1999 | 28.39 | 58.64 | 4:36.14 | ||||||
10 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 4:37.41 | ||||||
Elvira Montes | 2004 | 33.72 | 1:08.91 | 1:08.91 | ||||||
Rebecca Höglind | 1998 | 36.37 | 1:17.97 | 2:26.88 | ||||||
Sofia Voigt | 2003 | 32.55 | 1:09.06 | 3:35.94 | ||||||
Isabel Nordström | 2001 | 30.05 | 1:01.47 | 4:37.41 | ||||||
11 | Spårvägen Simförening | 1998 | Spårvägen Simförening | 4:38.56 | ||||||
Linnea Lindqvist | 2001 | 35.54 | 1:13.16 | 1:13.16 | ||||||
Julia Augustsson | 2000 | 33.46 | 1:12.01 | 2:25.17 | ||||||
Linn Herlin | 2002 | 32.52 | 1:09.89 | 3:35.06 | ||||||
Alma Thunberg | 2005 | 30.25 | 1:03.50 | 4:38.56 | ||||||
12 | Stockholmspolisens IF Simförening | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 4:39.50 | ||||||
Liv Asp Olsson | 2005 | 34.34 | 1:10.47 | 1:10.47 | ||||||
Lea Granert | 2001 | 35.67 | 1:15.98 | 2:26.45 | ||||||
Sofia Walsh | 2002 | 32.10 | 1:09.35 | 3:35.80 | ||||||
Heidi Saluveer | 2003 | 30.38 | 1:03.70 | 4:39.50 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 06 oktober 2018 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 15:27 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | DM 2018 Stockholm, 25m | Utskriftsdatum | 06 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 15:41 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2018 |
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Kristian Kron | 1992 | Simklubben Neptun | 26.91 | 55.75 | 1:24.68 | 1:52.12 | |||
2 | Jesper Jonsson | 1993 | Södertörns Simsällskap | 27.21 | 56.27 | 1:24.94 | 1:52.91 | |||
3 | Wiggo Frohde | 2000 | Simklubben Neptun | 27.21 | 56.16 | 1:25.48 | 1:53.92 | |||
4 | Viktor Fridsjö | 1998 | Järfälla Simsällskap | 26.84 | 56.05 | 1:25.82 | 1:55.44 | |||
5 | Olle Sköld | 1999 | Tyresö Simsällskap | 26.77 | 55.89 | 1:26.07 | 1:55.71 | |||
6 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 26.60 | 55.38 | 1:25.70 | 1:56.88 | |||
7 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 27.52 | 57.54 | 1:27.83 | 1:57.25 | |||
8 | Julius Gustavsson | 2002 | Täby Sim | 27.77 | 57.43 | 1:27.56 | 1:57.42 | |||
9 | Adam Karlsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 27.87 | 58.14 | 1:28.58 | 1:58.18 | |||
10 | Carl Göransson | 2000 | Väsby Simsällskap | 27.92 | 58.21 | 1:28.84 | 1:58.31 | |||
11 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 27.51 | 57.70 | 1:28.77 | 1:59.37 | |||
12 | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | 28.38 | 59.11 | 1:29.78 | 1:59.82 | |||
13 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 27.78 | 58.67 | 1:29.61 | 2:00.19 | |||
14 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 27.11 | 56.02 | 1:27.01 | 2:00.72 | |||
15 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.67 | 59.47 | 1:30.42 | 2:01.27 | |||
16 | Anton Mylläri | 2001 | Södertörns Simsällskap | 28.08 | 58.36 | 1:29.83 | 2:01.30 | |||
17 | Hugo Swanepoel | 1998 | Järfälla Simsällskap | 29.07 | 1:00.32 | 1:31.19 | 2:01.45 | |||
18 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 27.67 | 58.54 | 1:30.76 | 2:01.54 | |||
19 | Simon Fröde | 2003 | Järfälla Simsällskap | 28.65 | 59.36 | 1:30.73 | 2:01.96 | |||
20 | Eric Hansson | 2002 | Väsby Simsällskap | 28.49 | 59.27 | 1:30.69 | 2:02.17 | |||
21 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.52 | 59.39 | 1:31.40 | 2:02.30 | |||
22 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 28.14 | 59.35 | 1:31.61 | 2:02.37 | |||
23 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 28.44 | 59.77 | 1:31.97 | 2:02.92 | |||
24 | Victor Halldén | 2000 | Väsby Simsällskap | 27.76 | 58.53 | 1:30.99 | 2:02.96 | |||
25 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 27.82 | 58.26 | 1:30.17 | 2:03.11 | |||
26 | Linus Nykvist | 2001 | Järfälla Simsällskap | 29.09 | 1:00.75 | 1:32.38 | 2:03.25 | |||
27 | Erik Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | 29.34 | 1:01.87 | 1:34.41 | 2:04.34 | |||
28 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 29.17 | 1:01.27 | 1:33.20 | 2:04.35 | |||
29 | Ludvig Holfve | 2003 | Turebergs Simklubb | 29.32 | 1:01.28 | 1:33.97 | 2:05.32 | |||
30 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 28.27 | 1:00.54 | 1:33.15 | 2:05.35 | |||
31 | Jakob Rasmuson | 2003 | Simklubben Neptun | 29.05 | 1:00.67 | 1:32.72 | 2:05.39 | |||
32 | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | 28.91 | 1:00.83 | 1:34.07 | 2:06.48 | |||
33 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 29.34 | 1:01.64 | 1:34.76 | 2:06.63 | |||
34 | Jakob Borrman | 2002 | Södertälje Simsällskap | 28.61 | 1:00.66 | 1:33.72 | 2:06.73 | |||
35 | Isak Gustafsson | 2001 | Simklubben Neptun | 28.17 | 59.73 | 1:33.16 | 2:07.12 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 06 oktober 2018 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 15:41 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | DM 2018 Stockholm, 25m | Utskriftsdatum | 06 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 15:47 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2018 |
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emelie Fast | 2004 | Södertörns Simsällskap | 29.76 | 1:03.61 | |||||
2 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 30.21 | 1:03.88 | |||||
3 | Emilia Christiansen | 1999 | Södertälje Simsällskap | 29.99 | 1:04.04 | |||||
4 | Josefin Lindkvist | 1993 | Väsby Simsällskap | 30.14 | 1:04.37 | |||||
5 | Elin Peng | 2003 | Väsby Simsällskap | 30.54 | 1:05.15 | |||||
6 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 30.79 | 1:05.24 | |||||
7 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 30.61 | 1:05.73 | |||||
8 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.58 | 1:06.67 | |||||
9 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 30.81 | 1:06.86 | |||||
10 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 31.26 | 1:07.05 | |||||
11 | Alexandra Jensen | 2001 | Simklubben Neptun | 31.62 | 1:07.22 | |||||
12 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.04 | 1:08.86 | |||||
13 | Tone Sandsjö | 2003 | Järfälla Simsällskap | 32.07 | 1:08.88 | |||||
14 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.04 | 1:09.28 | |||||
15 | Jennifer Nyblom | 2003 | Täby Sim | 33.03 | 1:09.34 | |||||
16 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 32.20 | 1:10.21 | |||||
17 | Smilla Malm | 2003 | Täby Sim | 33.08 | 1:10.54 | |||||
18 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 32.28 | 1:10.70 | |||||
19 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.34 | 1:11.44 | |||||
20 | Rebecca Policastro | 2003 | Järfälla Simsällskap | 33.25 | 1:11.82 | |||||
21 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 33.19 | 1:12.52 | |||||
22 | Lea Granert | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 34.25 | 1:14.28 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 06 oktober 2018 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 15:47 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | DM 2018 Stockholm, 25m | Utskriftsdatum | 06 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 15:53 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2018 |
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 30.72 | 1:05.14 | |||||
2 | Andreas Fürst | 1990 | Väsby Simsällskap | 30.56 | 1:06.23 | |||||
3 | Julius Gustavsson | 2002 | Täby Sim | 31.75 | 1:06.56 | |||||
4 | Victor Wågström | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 31.26 | 1:07.24 | |||||
5 | Christoffer Andersson | 1994 | Tyresö Simsällskap | 31.76 | 1:07.27 | |||||
6 | Klaudius Schreck | 2001 | Södertörns Simsällskap | 31.91 | 1:07.28 | |||||
7 | Jakub Majta | 2003 | Södertörns Simsällskap | 31.91 | 1:07.58 | |||||
8 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 31.68 | 1:07.70 | |||||
9 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.25 | 1:07.81 | |||||
10 | Johan Dahlgren | 1986 | Simklubben Neptun | 32.10 | 1:07.87 | |||||
11 | Simon Frank | 1990 | Simklubben Neptun | 31.64 | 1:08.21 | |||||
12 | David Neuhardt | 2003 | Spårvägen Simförening | 32.39 | 1:08.32 | |||||
13 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 32.48 | 1:08.58 | |||||
14 | Filip Antlöv | 1998 | Södertörns Simsällskap | 32.36 | 1:08.85 | |||||
15 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 31.84 | 1:09.20 | |||||
16 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 32.21 | 1:09.68 | |||||
17 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.10 | 1:10.57 | |||||
18 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.17 | 1:11.32 | |||||
19 | Lukas Malmström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 32.89 | 1:11.51 | |||||
20 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 34.01 | 1:11.62 | |||||
21 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 33.39 | 1:11.74 | |||||
22 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 34.90 | 1:13.22 | |||||
23 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.84 | 1:13.31 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 06 oktober 2018 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 15:53 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | DM 2018 Stockholm, 25m | Utskriftsdatum | 06 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 16:00 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2018 |
Gren 17, 400m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Emma Sundstrand | 2001 | Södertälje Simsällskap | 1:08.98 | 2:25.38 | 3:49.14 | 4:55.91 | |||
2 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 1:12.72 | 2:30.17 | 3:54.78 | 5:03.37 | |||
3 | Louise Peacock | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:11.59 | 2:28.28 | 3:58.00 | 5:07.85 | |||
4 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:11.45 | 2:32.42 | 4:01.61 | 5:11.08 | |||
5 | Linnea Gipperth | 2003 | Järfälla Simsällskap | 1:14.14 | 2:30.73 | 4:02.75 | 5:13.77 | |||
6 | Alexandra Vartiainen | 2001 | Simklubben Neptun | 1:16.73 | 2:44.32 | 4:10.31 | 5:22.41 | |||
7 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 1:16.84 | 2:42.26 | 4:11.47 | 5:22.64 | |||
8 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 1:16.76 | 2:44.94 | 4:19.01 | 5:35.30 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 06 oktober 2018 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 16:00 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | DM 2018 Stockholm, 25m | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 08:17 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2018 |
Gren 18, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jesper Jonsson | 1993 | Södertörns Simsällskap | 25.96 | 54.88 | |||||
2 | Kristian Kron | 1992 | Simklubben Neptun | 26.71 | 56.03 | |||||
3 | Jacob Danielsson | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 26.80 | 56.60 | |||||
4 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 27.18 | 57.45 | |||||
5 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 27.45 | 58.39 | |||||
6 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 27.33 | 59.18 | |||||
7 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 27.62 | 59.29 | |||||
8 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.04 | 59.41 | |||||
9 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim | 28.11 | 59.81 | |||||
10 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 28.42 | 59.84 | |||||
11 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 28.08 | 59.86 | |||||
12 | Adam Karlsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 27.89 | 59.88 | |||||
13 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 27.14 | 59.95 | |||||
14 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 27.08 | 1:00.09 | |||||
15 | Kalle Voigt | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.37 | 1:00.31 | |||||
16 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 28.59 | 1:00.36 | |||||
17 | Carl Göransson | 2000 | Väsby Simsällskap | 28.12 | 1:00.39 | |||||
18 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 28.48 | 1:01.18 | |||||
19 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 28.76 | 1:01.68 | |||||
20 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 28.11 | 1:02.16 | |||||
21 | Victor Halldén | 2000 | Väsby Simsällskap | 28.98 | 1:02.50 | |||||
22 | Anton Mylläri | 2001 | Södertörns Simsällskap | 28.68 | 1:02.68 | |||||
23 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.94 | 1:03.52 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 08:17 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | DM 2018 Stockholm, 25m | Utskriftsdatum | 06 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 16:22 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2018 |
Gren 19, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 31.67 | 1:04.80 | |||||
2 | Josefin Ossmyr | 1999 | Södertörns Simsällskap | 32.38 | 1:06.40 | |||||
3 | Linnea Gipperth | 2003 | Järfälla Simsällskap | 32.80 | 1:06.67 | |||||
4 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 32.71 | 1:07.11 | |||||
5 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 32.67 | 1:07.44 | |||||
6 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.26 | 1:07.45 | |||||
7 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 32.94 | 1:07.52 | |||||
8 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 33.38 | 1:07.55 | |||||
9 | Elin Ristl | 1999 | Väsby Simsällskap | 33.13 | 1:07.68 | |||||
10 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 33.76 | 1:08.00 | |||||
11 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 33.05 | 1:08.13 | |||||
12 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 33.80 | 1:08.15 | |||||
13 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 33.92 | 1:08.19 | |||||
14 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 33.42 | 1:08.34 | |||||
15 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 33.29 | 1:08.40 | |||||
16 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.95 | 1:09.16 | |||||
17 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.54 | 1:09.46 | |||||
18 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.82 | 1:09.48 | |||||
19 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 34.26 | 1:09.67 | |||||
20 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.58 | 1:10.02 | |||||
21 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Simklubben Neptun | 33.93 | 1:10.04 | |||||
22 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.06 | 1:10.41 | |||||
23 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 34.84 | 1:10.76 | |||||
24 | Josefin Alm | 2001 | Tyresö Simsällskap | 34.09 | 1:11.31 | |||||
25 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 34.55 | 1:11.76 | |||||
26 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 34.61 | 1:12.05 | |||||
27 | Jennifer Nyblom | 2003 | Täby Sim | 34.89 | 1:12.72 | |||||
28 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.31 | 1:12.88 | |||||
29 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.77 | 1:14.17 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 06 oktober 2018 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 16:22 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | DM 2018 Stockholm, 25m | Utskriftsdatum | 06 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 16:26 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2018 |
Gren 20, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Martin Nilsson | 1993 | Stockholmspolisens IF SF | 26.43 | ||||||
2 | Olle Sköld | 1999 | Tyresö Simsällskap | 26.70 | ||||||
3 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 26.91 | ||||||
4 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 28.00 | ||||||
5 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 28.07 | ||||||
6 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 28.16 | ||||||
7 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 29.22 | ||||||
8 | Guillermo Illanes | 2000 | Södertälje Simsällskap | 29.26 | ||||||
9 | Philip Bentzer | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.34 | ||||||
10 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 29.41 | ||||||
11 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 29.53 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 06 oktober 2018 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 16:26 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | DM 2018 Stockholm, 25m | Utskriftsdatum | 06 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 16:32 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2018 |
Gren 21, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emelie Fast | 2004 | Södertörns Simsällskap | 31.50 | ||||||
2 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 33.57 | ||||||
3 | Alexandra Vartiainen | 2001 | Simklubben Neptun | 34.06 | ||||||
4 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.15 | ||||||
5 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 34.38 | ||||||
6 | Tone Sandsjö | 2003 | Järfälla Simsällskap | 34.45 | ||||||
7 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.70 | ||||||
8 | Cecilia Viberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 34.71 | ||||||
9 | Mikaela Bergh | 1999 | Simklubben Neptun | 34.75 | ||||||
10 | Amanda Andersson | 2003 | Lidingö Simklubb | 35.09 | ||||||
11 | Hilma Brunnberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.16 | ||||||
12 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 35.18 | ||||||
13 | Smilla Malm | 2003 | Täby Sim | 35.20 | ||||||
14 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 35.44 | ||||||
15 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 35.59 | ||||||
16 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 35.61 | ||||||
17 | Moa Arvehed | 2003 | Järfälla Simsällskap | 35.63 | ||||||
18 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 35.71 | ||||||
19 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.82 | ||||||
20 | Lea Granert | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 35.84 | ||||||
21 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.95 | ||||||
22 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 35.99 | ||||||
23 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 36.11 | ||||||
24 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Simförening | 36.26 | ||||||
25 | Sofia Björkman | 2002 | Tyresö Simsällskap | 36.70 | ||||||
26 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 37.03 | ||||||
- | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 06 oktober 2018 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 16:32 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | DM 2018 Stockholm, 25m | Utskriftsdatum | 06 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 16:35 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2018 |
Gren 22, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Martin Nilsson | 1993 | Stockholmspolisens IF SF | 27.61 | 59.42 | |||||
2 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 27.53 | 59.64 | |||||
3 | Klaudius Schreck | 2001 | Södertörns Simsällskap | 28.02 | 1:00.27 | |||||
4 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 28.58 | 1:00.31 | |||||
5 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 27.91 | 1:01.20 | |||||
6 | Christoffer Andersson | 1994 | Tyresö Simsällskap | 29.61 | 1:01.93 | |||||
7 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 29.08 | 1:02.48 | |||||
8 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 28.99 | 1:02.49 | |||||
9 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 28.95 | 1:02.93 | |||||
10 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 29.34 | 1:02.94 | |||||
11 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 30.07 | 1:04.04 | |||||
12 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 29.51 | 1:04.51 | |||||
13 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 30.04 | 1:05.14 | |||||
14 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 29.68 | 1:05.17 | |||||
15 | Lukas Malmström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 30.03 | 1:05.36 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 06 oktober 2018 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 16:35 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | DM 2018 Stockholm, 25m | Utskriftsdatum | 06 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 17:00 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2018 |
Gren 23, 1500m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Mattias Glenesk | 1994 | Simklubben Neptun | 1:00.34 | 2:04.25 | 3:08.39 | 4:12.12 | 16:02.71 | ||
5:16.45 | 6:20.54 | 7:25.26 | 8:30.37 | |||||||
9:34.89 | 10:39.26 | 11:44.13 | 12:48.95 | |||||||
13:53.98 | 14:59.14 | |||||||||
2 | Eric Hansson | 2002 | Väsby Simsällskap | 1:03.44 | 2:10.70 | 3:18.17 | 4:26.12 | 16:57.30 | ||
5:34.49 | 6:41.71 | 7:48.82 | 8:56.43 | |||||||
10:04.41 | 11:13.45 | 12:22.24 | 13:31.29 | |||||||
14:40.42 | 15:50.07 | |||||||||
3 | Victor Halldén | 2000 | Väsby Simsällskap | 1:04.64 | 2:14.28 | 3:24.04 | 4:33.51 | 17:15.62 | ||
5:40.51 | 6:48.50 | 7:57.73 | 9:07.62 | |||||||
10:17.59 | 11:27.71 | 12:37.27 | 13:47.16 | |||||||
14:57.10 | 16:07.05 | |||||||||
4 | Ivar Simonsson | 2002 | Väsby Simsällskap | 1:04.94 | 2:13.86 | 3:23.19 | 4:33.48 | 17:33.25 | ||
5:43.63 | 6:54.54 | 8:05.50 | 9:16.82 | |||||||
10:28.62 | 11:40.25 | 12:51.60 | 14:02.72 | |||||||
15:13.75 | 16:24.63 | |||||||||
5 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 1:04.76 | 2:15.02 | 3:25.30 | 4:35.68 | 17:33.96 | ||
5:46.17 | 6:56.79 | 8:07.89 | 9:19.04 | |||||||
10:29.74 | 11:40.86 | 12:51.76 | 14:02.97 | |||||||
15:14.50 | 16:25.60 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 06 oktober 2018 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 17:00 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | DM 2018 Stockholm, 25m | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 10:10 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2018 |
Gren 24, 4X200m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Simklubben Neptun Lag 1 | 1994 | Simklubben Neptun | 8:27.56 | ||||||
Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | 1:01.65 | 2:07.50 | 2:07.50 | ||||||
Tiffani Segerbrand | 1999 | 1:00.51 | 2:04.18 | 4:11.68 | ||||||
Christine Ekman | 1994 | 1:01.54 | 2:06.56 | 6:18.24 | ||||||
Alexandra Jensen | 2001 | 1:01.83 | 2:09.32 | 8:27.56 | ||||||
2 | Täby Sim Lag 1 | 2000 | Täby Sim | 8:39.58 | ||||||
Cornelia Jerresand | 2000 | 1:02.55 | 2:08.26 | 2:08.26 | ||||||
Esther Rydbeck Nordén | 2001 | 1:01.49 | 2:07.78 | 4:16.04 | ||||||
Thilda Ström | 2003 | 1:03.42 | 2:09.29 | 6:25.33 | ||||||
Kristina Isacson | 2001 | 1:02.74 | 2:14.25 | 8:39.58 | ||||||
3 | Väsby SS Damer 1 | 1993 | Väsby Simsällskap | 8:45.64 | ||||||
Julia Björkén | 2001 | 1:03.40 | 2:12.26 | 2:12.26 | ||||||
Tova Andersson | 2001 | 1:02.16 | 2:09.08 | 4:21.34 | ||||||
Elin Peng | 2003 | 1:03.48 | 2:12.26 | 6:33.60 | ||||||
Louise Peacock | 2001 | 1:03.34 | 2:12.04 | 8:45.64 | ||||||
4 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 8:51.05 | ||||||
Sofia Voigt | 2003 | 1:06.16 | 2:11.85 | 2:11.85 | ||||||
Isabel Nordström | 2001 | 1:03.35 | 2:10.98 | 4:22.83 | ||||||
Therese Baltzarsson | 2001 | 1:04.77 | 2:14.62 | 6:37.45 | ||||||
Filippa Berndtson | 1997 | 1:03.31 | 2:13.60 | 8:51.05 | ||||||
5 | Järfälla S Damer | 1998 | Järfälla Simsällskap | 8:51.16 | ||||||
Emma Rotstam | 1998 | 1:01.43 | 2:07.66 | 2:07.66 | ||||||
Linnea Gipperth | 2003 | 1:04.93 | 2:13.12 | 4:20.78 | ||||||
Tone Sandsjö | 2003 | 1:04.39 | 2:13.59 | 6:34.37 | ||||||
Louise Larsson | 2002 | 1:04.88 | 2:16.79 | 8:51.16 | ||||||
6 | Simklubben Neptun Lag 2 | 2000 | Simklubben Neptun | 8:52.35 | ||||||
Vilma Brolund | 2001 | 1:02.30 | 2:09.87 | 2:09.87 | ||||||
Linnea Gyllberg | 2000 | 1:03.11 | 2:10.45 | 4:20.32 | ||||||
Filippa Hammarén | 2002 | 1:05.31 | 2:18.40 | 6:38.72 | ||||||
Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | 1:03.11 | 2:13.63 | 8:52.35 | ||||||
7 | Väsby SS Damer 2 | 2001 | Väsby Simsällskap | 8:58.68 | ||||||
Katherina Gkioni | 2000 | 1:04.51 | 2:14.03 | 2:14.03 | ||||||
Roya Tittelbach | 2003 | 1:04.31 | 2:15.75 | 4:29.78 | ||||||
Elin Ristl | 1999 | 1:04.41 | 2:12.27 | 6:42.05 | ||||||
Michelle Wissinger | 2004 | 1:04.53 | 2:16.63 | 8:58.68 | ||||||
8 | Täby Sim Lag 2 | 2001 | Täby Sim | 9:20.20 | ||||||
Jennifer Nyblom | 2003 | 1:06.47 | 2:19.31 | 2:19.31 | ||||||
Embla Börjesson | 2002 | 1:06.94 | 2:18.58 | 4:37.89 | ||||||
Smilla Malm | 2003 | 1:06.73 | 2:18.65 | 6:56.54 | ||||||
Filippa Bolling | 2004 | 1:07.62 | 2:23.66 | 9:20.20 | ||||||
- | Stockholms Kappsimningsklubb | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Smilla Lönnberg | 2001 | 1:05.03 | 2:11.91 | 2:11.91 | ||||||
Caroline Wallenborg | 2000 | 1:04.54 | 2:14.25 | 4:26.16 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 10:10 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | DM 2018 Stockholm, 25m | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 10:10 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2018 |
Gren 25, 4X200m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Järfälla S Herrar | 1998 | Järfälla Simsällskap | 7:47.67 | ||||||
Elias Fröde | 2001 | 57.59 | 1:57.05 | 1:57.05 | ||||||
Viktor Fridsjö | 1998 | 54.79 | 1:54.03 | 3:51.08 | ||||||
Hugo Swanepoel | 1998 | 58.39 | 1:59.83 | 5:50.91 | ||||||
Simon Fröde | 2003 | 55.55 | 1:56.76 | 7:47.67 | ||||||
2 | Simklubben Neptun | 1986 | Simklubben Neptun | 7:48.56 | ||||||
Wiggo Frohde | 2000 | 55.37 | 1:52.98 | 1:52.98 | ||||||
Oliver Rehn | 2001 | 55.07 | 1:55.50 | 3:48.48 | ||||||
Simon Frank | 1990 | 58.05 | 2:02.19 | 5:50.67 | ||||||
Fabian Bergman | 1994 | 56.84 | 1:57.89 | 7:48.56 | ||||||
3 | Väsby Simsällskap | 1997 | Väsby Simsällskap | 7:54.16 | ||||||
Carl Göransson | 2000 | 57.25 | 1:57.10 | 1:57.10 | ||||||
Gustav Frödeberg | 1997 | 54.49 | 1:58.53 | 3:55.63 | ||||||
Martin Melinder | 2001 | 57.86 | 1:59.06 | 5:54.69 | ||||||
Simon Brandt | 2000 | 57.58 | 1:59.47 | 7:54.16 | ||||||
4 | Täby Sim Lag 1 | 1999 | Täby Sim | 7:55.62 | ||||||
Julius Gustavsson | 2002 | 57.92 | 1:58.35 | 1:58.35 | ||||||
Daniel Räisänen | 1999 | 54.50 | 1:55.36 | 3:53.71 | ||||||
Josef Al-Khalili | 2000 | 58.04 | 2:02.21 | 5:55.92 | ||||||
Gustav Ahlqvist | 2003 | 56.63 | 1:59.70 | 7:55.62 | ||||||
5 | Spårvägen Simförening | 1996 | Spårvägen Simförening | 7:58.77 | ||||||
Adam Karlsson | 2000 | 57.39 | 1:58.76 | 1:58.76 | ||||||
Gustav Henriksen | 2002 | 56.17 | 1:58.67 | 3:57.43 | ||||||
Oliver Erneholm | 2003 | 1:00.12 | 2:05.03 | 6:02.46 | ||||||
Jonas Malmring | 2001 | 55.58 | 1:56.31 | 7:58.77 | ||||||
6 | Stockholmspolisens IF Simförening | 1993 | Stockholmspolisens IF SF | 8:03.87 | ||||||
Jacob Danielsson | 1998 | 57.26 | 1:56.08 | 1:56.08 | ||||||
Dennis Wilkman | 1998 | 55.20 | 1:56.71 | 3:52.79 | ||||||
Oliver Rasool | 2003 | 59.68 | 2:06.41 | 5:59.20 | ||||||
Kenzo Buchli | 2000 | 59.48 | 2:04.67 | 8:03.87 | ||||||
7 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 8:08.44 | ||||||
Kalle Voigt | 2001 | 58.82 | 2:02.28 | 2:02.28 | ||||||
Johan Hennert | 2001 | 57.42 | 2:00.03 | 4:02.31 | ||||||
Leo Jakobsson | 2002 | 58.90 | 2:02.28 | 6:04.59 | ||||||
Philip Bentzer | 2001 | 57.37 | 2:03.85 | 8:08.44 | ||||||
8 | Väsby Simsällskap Lag 2 | 1999 | Väsby Simsällskap | 8:15.40 | ||||||
Eric Hansson | 2002 | 59.34 | 2:02.38 | 2:02.38 | ||||||
Victor Halldén | 2000 | 57.22 | 2:02.53 | 4:04.91 | ||||||
Christopher Lindholm | 2002 | 58.81 | 2:03.48 | 6:08.39 | ||||||
Ivar Simonsson | 2002 | 1:01.59 | 2:07.01 | 8:15.40 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 10:10 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | DM 2018 Stockholm, 25m | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 10:41 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2018 |
Gren 26, 400m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Simklubben Neptun | 1:04.67 | 2:12.26 | 3:19.63 | 4:23.64 | |||
2 | Christine Ekman | 1994 | Simklubben Neptun | 1:04.74 | 2:12.48 | 3:19.96 | 4:24.79 | |||
3 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 1:05.83 | 2:16.53 | 3:26.45 | 4:34.76 | |||
4 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 1:06.61 | 2:16.66 | 3:26.40 | 4:36.22 | |||
5 | Linnea Gyllberg | 2000 | Simklubben Neptun | 1:07.01 | 2:17.75 | 3:27.94 | 4:37.29 | |||
6 | Linnea Gipperth | 2003 | Järfälla Simsällskap | 1:09.05 | 2:19.59 | 3:29.49 | 4:38.66 | |||
7 | Katherina Gkioni | 2000 | Väsby Simsällskap | 1:06.00 | 2:16.92 | 3:28.50 | 4:39.26 | |||
8 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:08.80 | 2:20.91 | 3:32.62 | 4:41.54 | |||
9 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:06.86 | 2:17.86 | 3:30.28 | 4:42.23 | |||
10 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 1:06.48 | 2:18.08 | 3:30.54 | 4:42.83 | |||
11 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 1:08.21 | 2:20.29 | 3:32.14 | 4:43.22 | |||
12 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 1:08.97 | 2:21.52 | 3:33.80 | 4:46.04 | |||
13 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:09.27 | 2:21.45 | 3:34.92 | 4:47.89 | |||
14 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 1:07.07 | 2:19.56 | 3:33.75 | 4:48.46 | |||
15 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:10.62 | 2:24.95 | 3:38.68 | 4:48.52 | |||
16 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 1:08.30 | 2:22.61 | 3:37.69 | 4:51.51 | |||
17 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 1:08.77 | 2:23.31 | 3:38.74 | 4:52.83 | |||
18 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:09.75 | 2:23.84 | 3:38.61 | 4:52.94 | |||
19 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 1:09.45 | 2:24.00 | 3:39.71 | 4:54.44 | |||
20 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 1:10.19 | 2:26.30 | 3:40.98 | 4:54.58 | |||
21 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 1:08.82 | 2:24.44 | 3:40.26 | 4:54.73 | |||
22 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 1:11.26 | 2:25.61 | 3:40.33 | 4:55.81 | |||
23 | Therese Baltzarsson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:10.65 | 2:26.80 | 3:43.50 | 4:59.17 | |||
24 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 1:10.25 | 2:26.13 | 3:43.55 | 4:59.79 | |||
25 | Helena Fältman | 1980 | Täby Sim | 1:15.98 | 2:37.89 | 4:01.53 | 5:26.51 | |||
26 | Elin Hammarqvist | 2004 | Täby Sim | 1:24.48 | 3:00.51 | 4:38.91 | 6:16.16 | |||
- | Emily Lamb | 2000 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 10:41 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | DM 2018 Stockholm, 25m | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 10:48 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2018 |
Gren 27, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 24.14 | 50.73 | |||||
2 | Olle Sköld | 1999 | Tyresö Simsällskap | 24.81 | 51.27 | |||||
3 | Jacob Danielsson | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 25.45 | 52.02 | |||||
4 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 25.49 | 53.34 | |||||
5 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 25.98 | 54.01 | |||||
6 | Martin Magnusson | 1995 | Täby Sim | 25.88 | 54.06 | |||||
7 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 26.30 | 54.27 | |||||
8 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 26.08 | 54.41 | |||||
9 | Anton Mylläri | 2001 | Södertörns Simsällskap | 26.14 | 54.55 | |||||
10 | Adam Karlsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 26.34 | 54.62 | |||||
11 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 26.28 | 54.68 | |||||
12 | Klaudius Schreck | 2001 | Södertörns Simsällskap | 25.99 | 54.75 | |||||
13 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 25.96 | 54.76 | |||||
14 | Carl Göransson | 2000 | Väsby Simsällskap | 26.61 | 54.90 | |||||
15 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 26.09 | 55.09 | |||||
16 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 26.65 | 55.27 | |||||
17 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 26.85 | 55.57 | |||||
18 | Erik Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | 26.75 | 55.59 | |||||
19 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 26.53 | 55.67 | |||||
20 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 27.08 | 55.80 | |||||
21 | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | 27.16 | 55.89 | |||||
22 | Jakob Borrman | 2002 | Södertälje Simsällskap | 27.24 | 56.06 | |||||
22 | Kalle Voigt | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 27.24 | 56.06 | |||||
24 | Simon Lund | 1989 | Södertörns Simsällskap | 26.38 | 56.15 | |||||
25 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 27.28 | 56.30 | |||||
26 | Guillermo Illanes | 2000 | Södertälje Simsällskap | 26.60 | 56.35 | |||||
27 | Victor Halldén | 2000 | Väsby Simsällskap | 27.54 | 57.02 | |||||
28 | Jakob Rasmuson | 2003 | Simklubben Neptun | 27.02 | 57.08 | |||||
29 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 27.73 | 57.20 | |||||
30 | Ludvig Holfve | 2003 | Turebergs Simklubb | 27.66 | 57.60 | |||||
31 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 27.56 | 57.74 | |||||
32 | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | 27.87 | 58.13 | |||||
33 | Malte Haargaard | 2003 | Simklubben Neptun | 27.54 | 58.22 | |||||
34 | Erik Falk | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 27.96 | 58.32 | |||||
35 | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | 28.34 | 58.38 | |||||
36 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.30 | 58.54 | |||||
37 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 27.77 | 59.15 | |||||
- | Lukas Malmström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 10:48 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | DM 2018 Stockholm, 25m | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 11:04 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2018 |
Gren 28, 200m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 36.07 | 1:16.20 | 1:56.84 | 2:38.13 | |||
2 | Mikaela Bergh | 1999 | Simklubben Neptun | 35.99 | 1:15.49 | 1:56.52 | 2:38.19 | |||
3 | Elin Peng | 2003 | Väsby Simsällskap | 36.00 | 1:16.05 | 1:57.11 | 2:39.17 | |||
4 | Caroline Wallenborg | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.55 | 1:17.68 | 1:59.08 | 2:40.92 | |||
5 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 37.38 | 1:19.42 | 2:01.37 | 2:42.76 | |||
6 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 36.55 | 1:18.40 | 2:01.40 | 2:43.12 | |||
7 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 35.87 | 1:16.75 | 1:59.58 | 2:43.15 | |||
8 | Cecilia Viberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 37.37 | 1:20.37 | 2:02.89 | 2:44.73 | |||
9 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 37.45 | 1:19.01 | 2:02.05 | 2:45.69 | |||
10 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 36.35 | 1:18.21 | 2:01.59 | 2:46.93 | |||
11 | Smilla Malm | 2003 | Täby Sim | 37.91 | 1:19.50 | 2:02.92 | 2:47.19 | |||
12 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 38.17 | 1:21.00 | 2:04.32 | 2:47.63 | |||
13 | Hilma Brunnberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.08 | 1:20.71 | 2:04.38 | 2:47.70 | |||
14 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 38.61 | 1:22.40 | 2:05.64 | 2:48.17 | |||
15 | Moa Arvehed | 2003 | Järfälla Simsällskap | 38.10 | 1:20.95 | 2:04.94 | 2:48.97 | |||
16 | Sara Torstensson | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.58 | 1:20.38 | 2:04.89 | 2:49.33 | |||
17 | Nora Segerström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.75 | 1:21.06 | 2:04.72 | 2:49.43 | |||
18 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 37.35 | 1:20.84 | 2:06.30 | 2:49.47 | |||
19 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 36.66 | 1:19.17 | 2:03.42 | 2:49.90 | |||
20 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.03 | 1:21.12 | 2:05.75 | 2:50.51 | |||
21 | Emma Parsons | 2002 | Tyresö Simsällskap | 38.43 | 1:21.75 | 2:06.60 | 2:51.09 | |||
22 | Sofia Björkman | 2002 | Tyresö Simsällskap | 38.20 | 1:21.49 | 2:05.88 | 2:51.49 | |||
23 | Jennifer Nyblom | 2003 | Täby Sim | 38.53 | 1:21.63 | 2:06.43 | 2:52.15 | |||
24 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 39.18 | 1:22.94 | 2:08.00 | 2:53.15 | |||
25 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 39.61 | 1:23.98 | 2:09.10 | 2:53.55 | |||
26 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.07 | 1:24.19 | 2:10.83 | 2:58.03 | |||
27 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 39.40 | 1:24.98 | 2:11.14 | 2:58.20 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 11:04 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | DM 2018 Stockholm, 25m | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 11:06 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2018 |
Gren 29, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Viktor Fridsjö | 1998 | Järfälla Simsällskap | 28.82 | 1:01.04 | 1:32.93 | 2:05.10 | |||
2 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 28.57 | 1:01.10 | 1:34.46 | 2:07.56 | |||
3 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 28.71 | 1:01.54 | 1:34.49 | 2:08.85 | |||
4 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 29.34 | 1:02.03 | 1:35.72 | 2:09.38 | |||
5 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 29.69 | 1:02.72 | 1:36.77 | 2:10.65 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 11:06 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | DM 2018 Stockholm, 25m | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 11:29 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2018 |
Gren 30, 200m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Christine Ekman | 1994 | Simklubben Neptun | 34.76 | 1:10.40 | 1:46.91 | 2:20.96 | |||
2 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 33.47 | 1:09.52 | 1:45.88 | 2:20.99 | |||
3 | Linnea Gipperth | 2003 | Järfälla Simsällskap | 34.45 | 1:10.46 | 1:46.58 | 2:21.15 | |||
4 | Josefin Ossmyr | 1999 | Södertörns Simsällskap | 33.81 | 1:10.34 | 1:46.89 | 2:21.76 | |||
5 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 34.59 | 1:11.92 | 1:49.11 | 2:26.20 | |||
6 | Louise Peacock | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.38 | 1:11.57 | 1:49.40 | 2:26.22 | |||
7 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.52 | 1:10.91 | 1:49.26 | 2:28.26 | |||
8 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 34.93 | 1:12.65 | 1:50.57 | 2:29.11 | |||
9 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 35.18 | 1:12.41 | 1:50.35 | 2:29.19 | |||
10 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.68 | 1:12.55 | 1:52.08 | 2:29.80 | |||
11 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 35.65 | 1:14.14 | 1:52.87 | 2:30.20 | |||
12 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 35.12 | 1:13.27 | 1:52.37 | 2:30.87 | |||
13 | Josefin Alm | 2001 | Tyresö Simsällskap | 36.15 | 1:14.30 | 1:53.46 | 2:32.07 | |||
14 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.31 | 1:13.49 | 1:52.79 | 2:32.65 | |||
15 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.15 | 1:13.59 | 1:53.66 | 2:32.91 | |||
16 | Elin Ristl | 1999 | Väsby Simsällskap | 35.51 | 1:14.50 | 1:54.43 | 2:33.31 | |||
17 | Julia Häglund | 2003 | Turebergs Simklubb | 35.43 | 1:14.31 | 1:54.92 | 2:33.83 | |||
18 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 36.67 | 1:15.67 | 1:55.40 | 2:34.00 | |||
19 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 36.72 | 1:16.10 | 1:55.74 | 2:34.75 | |||
20 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.97 | 1:15.39 | 1:56.30 | 2:37.07 | |||
21 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 37.28 | 1:16.73 | 1:58.41 | 2:40.36 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 11:29 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | DM 2018 Stockholm, 25m | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 11:32 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2018 |
Gren 31, 400m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Julius Gustavsson | 2002 | Täby Sim | 1:05.97 | 2:17.00 | 3:33.60 | 4:38.61 | |||
2 | Carl Göransson | 2000 | Väsby Simsällskap | 1:03.67 | 2:19.13 | 3:40.93 | 4:43.15 | |||
3 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 1:05.23 | 2:18.48 | 3:39.29 | 4:46.42 | |||
4 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:05.64 | 2:20.61 | 3:42.19 | 4:49.36 | |||
5 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 1:06.11 | 2:21.62 | 3:44.72 | 4:51.47 | |||
6 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:07.81 | 2:24.12 | 3:51.20 | 5:00.66 | |||
7 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:09.69 | 2:32.44 | 3:57.85 | 5:07.82 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 11:32 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | DM 2018 Stockholm, 25m | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 11:42 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2018 |
Gren 32, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Sundstrand | 2001 | Södertälje Simsällskap | 31.12 | 1:08.05 | 1:49.56 | 2:22.43 | |||
2 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 31.34 | 1:08.32 | 1:51.28 | 2:24.54 | |||
3 | Elin Peng | 2003 | Väsby Simsällskap | 31.26 | 1:09.94 | 1:51.47 | 2:26.04 | |||
4 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 33.24 | 1:09.80 | 1:53.38 | 2:26.55 | |||
5 | Nina Pavlovic Cano | 2004 | Södertörns Simsällskap | 31.20 | 1:11.01 | 1:54.69 | 2:29.43 | |||
6 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 32.78 | 1:12.55 | 1:54.94 | 2:30.79 | |||
7 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 33.31 | 1:11.10 | 1:55.37 | 2:30.98 | |||
8 | Tone Sandsjö | 2003 | Järfälla Simsällskap | 32.71 | 1:12.87 | 1:54.86 | 2:31.10 | |||
9 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.63 | 1:13.63 | 1:57.57 | 2:32.44 | |||
10 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 33.66 | 1:15.23 | 1:56.27 | 2:32.58 | |||
11 | Madicken Eriksson | 2003 | Simklubben Neptun | 33.47 | 1:14.00 | 1:58.34 | 2:33.82 | |||
12 | Therese Baltzarsson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.84 | 1:13.78 | 1:58.48 | 2:34.05 | |||
13 | Smilla Malm | 2003 | Täby Sim | 33.88 | 1:14.48 | 1:58.00 | 2:34.72 | |||
14 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.61 | 1:12.89 | 1:59.05 | 2:34.75 | |||
15 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.20 | 1:13.40 | 1:57.94 | 2:34.93 | |||
16 | Jennifer Nyblom | 2003 | Täby Sim | 32.80 | 1:12.08 | 1:57.58 | 2:35.17 | |||
17 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 33.78 | 1:13.50 | 1:59.06 | 2:35.70 | |||
18 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 34.36 | 1:16.48 | 2:00.48 | 2:35.98 | |||
19 | Cecilia Viberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 34.30 | 1:15.36 | 1:59.29 | 2:36.45 | |||
20 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 34.11 | 1:15.25 | 2:00.75 | 2:36.74 | |||
21 | Sofia Björkman | 2002 | Tyresö Simsällskap | 34.31 | 1:16.43 | 2:01.32 | 2:37.98 | |||
22 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 33.90 | 1:17.27 | 2:01.10 | 2:38.80 | |||
23 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.99 | 1:15.81 | 2:00.66 | 2:39.02 | |||
24 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 33.54 | 1:15.59 | 2:05.14 | 2:42.72 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 11:42 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | DM 2018 Stockholm, 25m | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 11:46 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2018 |
Gren 33, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Martin Nilsson | 1993 | Stockholmspolisens IF SF | 27.60 | 56.51 | |||||
2 | Olle Sköld | 1999 | Tyresö Simsällskap | 27.80 | 57.39 | |||||
3 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 28.64 | 58.78 | |||||
4 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 29.14 | 59.35 | |||||
5 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 29.79 | 1:00.37 | |||||
6 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 29.57 | 1:00.90 | |||||
7 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 29.78 | 1:01.21 | |||||
8 | Linus Nykvist | 2001 | Järfälla Simsällskap | 30.24 | 1:01.26 | |||||
9 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 29.90 | 1:01.38 | |||||
10 | Philip Bentzer | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.09 | 1:01.71 | |||||
11 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 30.13 | 1:01.95 | |||||
12 | Guillermo Illanes | 2000 | Södertälje Simsällskap | 30.03 | 1:02.18 | |||||
13 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.24 | 1:02.35 | |||||
14 | Klaudius Schreck | 2001 | Södertörns Simsällskap | 29.95 | 1:03.97 | |||||
15 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 31.07 | 1:04.83 | |||||
16 | Ludvig Holfve | 2003 | Turebergs Simklubb | 31.13 | 1:05.02 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 11:46 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | DM 2018 Stockholm, 25m | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 11:53 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2018 |
Gren 34, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emelie Fast | 2004 | Södertörns Simsällskap | 26.06 | ||||||
2 | Josefin Lindkvist | 1993 | Väsby Simsällskap | 26.17 | ||||||
3 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Simklubben Neptun | 27.21 | ||||||
4 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Simklubben Neptun | 27.26 | ||||||
5 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 27.58 | ||||||
6 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 27.69 | ||||||
7 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 27.78 | ||||||
8 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 27.87 | ||||||
9 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 27.88 | ||||||
10 | Caroline Wallenborg | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.94 | ||||||
11 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.98 | ||||||
12 | Elin Ristl | 1999 | Väsby Simsällskap | 28.04 | ||||||
13 | Linnea Gyllberg | 2000 | Simklubben Neptun | 28.13 | ||||||
14 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 28.17 | ||||||
15 | Therese Baltzarsson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.27 | ||||||
16 | Elin Peng | 2003 | Väsby Simsällskap | 28.45 | ||||||
17 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 28.47 | ||||||
18 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 28.48 | ||||||
19 | Ella Bolmstrand | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.54 | ||||||
20 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 28.59 | ||||||
21 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 28.61 | ||||||
22 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 28.64 | ||||||
23 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 28.70 | ||||||
24 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 28.75 | ||||||
25 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.76 | ||||||
26 | Nina Pavlovic Cano | 2004 | Södertörns Simsällskap | 28.81 | ||||||
27 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Simförening | 28.88 | ||||||
28 | Rebecca Sandström | 2003 | Lidingö Simklubb | 28.89 | ||||||
29 | Filippa Hammarén | 2002 | Simklubben Neptun | 28.95 | ||||||
30 | Josefin Alm | 2001 | Tyresö Simsällskap | 28.97 | ||||||
31 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 29.05 | ||||||
31 | Tone Sandsjö | 2003 | Järfälla Simsällskap | 29.05 | ||||||
33 | Julia Häglund | 2003 | Turebergs Simklubb | 29.07 | ||||||
34 | Nora Segerström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.13 | ||||||
35 | Wilma Åhlen | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 29.14 | ||||||
36 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 29.29 | ||||||
37 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 29.33 | ||||||
38 | Ljuba Berg | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 29.45 | ||||||
39 | Jessica Wiklund | 2000 | Wisby Simsällskap | 29.92 | ||||||
40 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 29.93 | ||||||
41 | Rebecca Policastro | 2003 | Järfälla Simsällskap | 30.01 | ||||||
42 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 30.09 | ||||||
43 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 31.25 | ||||||
44 | Helena Fältman | 1980 | Täby Sim | 32.22 | ||||||
45 | Elin Hammarqvist | 2004 | Täby Sim | 39.08 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 11:53 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | DM 2018 Stockholm, 25m | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 12:06 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2018 |
Gren 35, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simklubben Neptun | 1986 | Simklubben Neptun | 1:43.80 | ||||||
Fabian Bergman | 1994 | 26.24 | 26.24 | |||||||
Patric Ridell | 1993 | 28.61 | 54.85 | |||||||
Simon Frank | 1990 | 26.15 | 1:21.00 | |||||||
Linus Magnusson | 1990 | 22.80 | 1:43.80 | |||||||
2 | Stockholmspolisens IF Simförening | 1993 | Stockholmspolisens IF SF | 1:46.36 | ||||||
Martin Nilsson | 1993 | 26.08 | 26.08 | |||||||
Dennis Wilkman | 1998 | 30.18 | 56.26 | |||||||
Jacob Danielsson | 1998 | 24.75 | 1:21.01 | |||||||
Erik Falk | 2003 | 25.35 | 1:46.36 | |||||||
3 | Järfälla S Herrar | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:47.66 | ||||||
Simon Fröde | 2003 | 28.04 | 28.04 | |||||||
Hugo Swanepoel | 1998 | 29.07 | 57.11 | |||||||
Viktor Fridsjö | 1998 | 25.62 | 1:22.73 | |||||||
Elias Fröde | 2001 | 24.93 | 1:47.66 | |||||||
4 | Väsby Simsällskap | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:47.67 | ||||||
Anton Widholm | 1999 | 27.84 | 27.84 | |||||||
Andreas Fürst | 1990 | 29.16 | 57.00 | |||||||
Gustav Frödeberg | 1997 | 25.66 | 1:22.66 | |||||||
Simon Brandt | 2000 | 25.01 | 1:47.67 | |||||||
5 | Spårvägen Simförening | 1996 | Spårvägen Simförening | 1:49.14 | ||||||
Gustav Henriksen | 2002 | 27.99 | 27.99 | |||||||
David Neuhardt | 2003 | 30.39 | 58.38 | |||||||
Jonas Malmring | 2001 | 26.38 | 1:24.76 | |||||||
Adam Karlsson | 2000 | 24.38 | 1:49.14 | |||||||
6 | Täby Sim Lag 1 | 1999 | Täby Sim | 1:49.95 | ||||||
Gustav Ahlqvist | 2003 | 29.16 | 29.16 | |||||||
Daniel Räisänen | 1999 | 29.23 | 58.39 | |||||||
Josef Al-Khalili | 2000 | 26.38 | 1:24.77 | |||||||
Erik Ahlqvist | 2001 | 25.18 | 1:49.95 | |||||||
7 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:50.34 | ||||||
Philip Bentzer | 2001 | 28.68 | 28.68 | |||||||
Johan Hennert | 2001 | 29.21 | 57.89 | |||||||
Kalle Voigt | 2001 | 26.10 | 1:23.99 | |||||||
Leo Jakobsson | 2002 | 26.35 | 1:50.34 | |||||||
8 | Södertälje Simsällskap | 1998 | Södertälje Simsällskap | 1:52.35 | ||||||
Guillermo Illanes | 2000 | 28.75 | 28.75 | |||||||
Erik Lööw | 2003 | 31.74 | 1:00.49 | |||||||
Jakob Borrman | 2002 | 28.38 | 1:28.87 | |||||||
Erik Brandt | 1999 | 23.48 | 1:52.35 | |||||||
9 | Väsby Simsällskap Lag 2 | 1990 | Väsby Simsällskap | 1:52.89 | ||||||
William Lernå | 2002 | 29.07 | 29.07 | |||||||
Martin Melinder | 2001 | 31.58 | 1:00.65 | |||||||
Christopher Lindholm | 2002 | 27.47 | 1:28.12 | |||||||
Carl Göransson | 2000 | 24.77 | 1:52.89 | |||||||
10 | Södertörns Simsällskap Old Boys | 99 | Södertörns Simsällskap | 1:53.28 | ||||||
Markus Kron | 1994 | 29.32 | 29.32 | |||||||
Marcus Stolt | 1995 | 31.62 | 1:00.94 | |||||||
Simon Lund | 1989 | 27.44 | 1:28.38 | |||||||
Marcus Stridfäldt | 1995 | 24.90 | 1:53.28 | |||||||
11 | Täby Sim Lag 2 | 1998 | Täby Sim | 1:57.02 | ||||||
Anton Forsberg | 2001 | 31.32 | 31.32 | |||||||
Julius Gustavsson | 2002 | 31.04 | 1:02.36 | |||||||
Andres Pöllänen | 2001 | 28.48 | 1:30.84 | |||||||
Axel von Goës | 2002 | 26.18 | 1:57.02 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 12:06 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | DM 2018 Stockholm, 25m | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 12:14 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2018 |
Gren 36, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Väsby SS Damer 1 | 1993 | Väsby Simsällskap | 1:59.27 | ||||||
Elin Ristl | 1999 | 31.51 | 31.51 | |||||||
Julia Björkén | 2001 | 33.05 | 1:04.56 | |||||||
Josefin Lindkvist | 1993 | 27.87 | 1:32.43 | |||||||
Tova Andersson | 2001 | 26.84 | 1:59.27 | |||||||
2 | Södertälje Simsällskap | 1999 | Södertälje Simsällskap | 2:00.59 | ||||||
Hilma Ramdén | 2000 | 31.82 | 31.82 | |||||||
Emma Sundstrand | 2001 | 32.16 | 1:03.98 | |||||||
Emilia Christiansen | 1999 | 28.68 | 1:32.66 | |||||||
Sofia Tossavainen | 2005 | 27.93 | 2:00.59 | |||||||
3 | Simklubben Neptun Lag 1 | 1995 | Simklubben Neptun | 2:00.62 | ||||||
Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | 31.44 | 31.44 | |||||||
Mikaela Bergh | 1999 | 34.34 | 1:05.78 | |||||||
Rebecca Mattsson | 1995 | 28.57 | 1:34.35 | |||||||
Tiffani Segerbrand | 1999 | 26.27 | 2:00.62 | |||||||
4 | Södertörns Simsällskap | 0 | Södertörns Simsällskap | 2:00.77 | ||||||
Caroline Speiner | 1994 | 31.17 | 31.17 | |||||||
Emelie Fast | 2004 | 31.63 | 1:02.80 | |||||||
Josefin Ossmyr | 1999 | 29.04 | 1:31.84 | |||||||
Wilma Roloff | 2000 | 28.93 | 2:00.77 | |||||||
5 | Simklubben Neptun Lag 2 | 1999 | Simklubben Neptun | 2:03.19 | ||||||
Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | 30.93 | 30.93 | |||||||
Isabelle Brodd | 2003 | 35.15 | 1:06.08 | |||||||
Alexandra Jensen | 2001 | 29.75 | 1:35.83 | |||||||
Vilma Brolund | 2001 | 27.36 | 2:03.19 | |||||||
6 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:03.92 | ||||||
Caroline Wallenborg | 2000 | 31.64 | 31.64 | |||||||
Hilma Brunnberg | 2003 | 34.34 | 1:05.98 | |||||||
Klara Eklöf | 2002 | 30.56 | 1:36.54 | |||||||
Smilla Lönnberg | 2001 | 27.38 | 2:03.92 | |||||||
7 | Väsby SS Damer 2 | 2000 | Väsby Simsällskap | 2:04.13 | ||||||
Oliwia Kantecki | 2003 | 32.75 | 32.75 | |||||||
Michelle Wissinger | 2004 | 33.91 | 1:06.66 | |||||||
Elin Peng | 2003 | 29.18 | 1:35.84 | |||||||
Roya Tittelbach | 2003 | 28.29 | 2:04.13 | |||||||
8 | Täby Sim Lag 1 | 2000 | Täby Sim | 2:04.23 | ||||||
Kristina Isacson | 2001 | 32.50 | 32.50 | |||||||
Smilla Malm | 2003 | 34.69 | 1:07.19 | |||||||
Thilda Ström | 2003 | 30.09 | 1:37.28 | |||||||
Cornelia Jerresand | 2000 | 26.95 | 2:04.23 | |||||||
9 | Järfälla S Damer | 1998 | Järfälla Simsällskap | 2:04.69 | ||||||
Linnea Gipperth | 2003 | 32.11 | 32.11 | |||||||
Tone Sandsjö | 2003 | 34.33 | 1:06.44 | |||||||
Rebecca Policastro | 2003 | 30.83 | 1:37.27 | |||||||
Emma Rotstam | 1998 | 27.42 | 2:04.69 | |||||||
10 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:05.56 | ||||||
Isabel Nordström | 2001 | 31.75 | 31.75 | |||||||
Rebecca Höglind | 1998 | 35.47 | 1:07.22 | |||||||
Filippa Berndtson | 1997 | 29.67 | 1:36.89 | |||||||
Sofia Voigt | 2003 | 28.67 | 2:05.56 | |||||||
11 | Täby Sim Lag 2 | 2001 | Täby Sim | 2:05.79 | ||||||
Esther Rydbeck Nordén | 2001 | 32.59 | 32.59 | |||||||
Smilla Hedlund | 2001 | 34.85 | 1:07.44 | |||||||
Jennifer Nyblom | 2003 | 31.06 | 1:38.50 | |||||||
Anna Ladis | 2001 | 27.29 | 2:05.79 | |||||||
12 | Tyresö Simsällskap | 1999 | Tyresö Simsällskap | 2:06.53 | ||||||
Josefin Alm | 2001 | 32.60 | 32.60 | |||||||
Sofia Björkman | 2002 | 35.89 | 1:08.49 | |||||||
Tea Angerfelt | 2004 | 30.88 | 1:39.37 | |||||||
Sara Olsson | 1999 | 27.16 | 2:06.53 | |||||||
13 | Spårvägen Simförening | 1998 | Spårvägen Simförening | 2:07.28 | ||||||
Linnea Lindqvist | 2001 | 33.38 | 33.38 | |||||||
Julia Augustsson | 2000 | 33.88 | 1:07.26 | |||||||
Linn Herlin | 2002 | 31.11 | 1:38.37 | |||||||
Anna Viinapuu | 2000 | 28.91 | 2:07.28 | |||||||
14 | Stockholmspolisens IF Simförening | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 2:15.10 | ||||||
Elsa Fogelsjöö | 2003 | 35.64 | 35.64 | |||||||
Lea Granert | 2001 | 38.73 | 1:14.37 | |||||||
Heidi Saluveer | 2003 | 32.17 | 1:46.54 | |||||||
Ljuba Berg | 2000 | 28.56 | 2:15.10 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 12:14 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | DM 2018 Stockholm, 25m | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 15:13 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2018 |
Gren 37, 4X100m Frisim Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Simklubben Neptun | 1992 | Simklubben Neptun | 3:40.29 | ||||||
Linus Magnusson | 1990 | 24.89 | 51.60 | 51.60 | ||||||
Fabian Bergman | 1994 | 25.64 | 53.00 | 1:44.60 | ||||||
Tiffani Segerbrand | 1999 | 27.63 | 57.62 | 2:42.22 | ||||||
Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | 27.50 | 58.07 | 3:40.29 | ||||||
2 | Södertälje Simsällskap | 1999 | Södertälje Simsällskap | 3:42.76 | ||||||
Erik Brandt | 1999 | 24.32 | 50.96 | 50.96 | ||||||
Jakob Borrman | 2002 | 26.64 | 55.18 | 1:46.14 | ||||||
Emma Sundstrand | 2001 | 28.01 | 58.18 | 2:44.32 | ||||||
Emilia Christiansen | 1999 | 27.99 | 58.44 | 3:42.76 | ||||||
3 | Södertörns Simsällskap | 13 | Södertörns Simsällskap | 3:46.13 | ||||||
Klaudius Schreck | 2001 | 25.86 | 54.34 | 54.34 | ||||||
Anton Marijanovic | 2000 | 26.07 | 54.23 | 1:48.57 | ||||||
Carin Klasson | 1995 | 28.25 | 58.87 | 2:47.44 | ||||||
Emelie Fast | 2004 | 27.96 | 58.69 | 3:46.13 | ||||||
4 | Väsby Simsällskap | 1997 | Väsby Simsällskap | 3:47.98 | ||||||
Carl Göransson | 2000 | 26.42 | 54.72 | 54.72 | ||||||
Gustav Frödeberg | 1997 | 25.16 | 53.66 | 1:48.38 | ||||||
Tova Andersson | 2001 | 28.18 | 59.53 | 2:47.91 | ||||||
Elin Peng | 2003 | 28.57 | 1:00.07 | 3:47.98 | ||||||
5 | Täby Sim Lag 1 | 1999 | Täby Sim | 3:49.49 | ||||||
Daniel Räisänen | 1999 | 26.29 | 53.86 | 53.86 | ||||||
Julius Gustavsson | 2002 | 26.20 | 54.60 | 1:48.46 | ||||||
Thilda Ström | 2003 | 29.37 | 1:01.81 | 2:50.27 | ||||||
Cornelia Jerresand | 2000 | 27.98 | 59.22 | 3:49.49 | ||||||
6 | Täby Sim Lag 2 | 2000 | Täby Sim | 3:52.40 | ||||||
Josef Al-Khalili | 2000 | 27.09 | 56.18 | 56.18 | ||||||
Gustav Ahlqvist | 2003 | 26.51 | 54.92 | 1:51.10 | ||||||
Kristina Isacson | 2001 | 29.22 | 1:01.23 | 2:52.33 | ||||||
Esther Rydbeck Nordén | 2001 | 28.90 | 1:00.07 | 3:52.40 | ||||||
7 | Väsby Simsällskap Lag 2 | 1992 | Väsby Simsällskap | 3:53.45 | ||||||
Simon Brandt | 2000 | 26.42 | 54.64 | 54.64 | ||||||
Martin Melinder | 2001 | 27.15 | 56.19 | 1:50.83 | ||||||
Julia Björkén | 2001 | 28.79 | 1:00.60 | 2:51.43 | ||||||
Elin Ristl | 1999 | 29.42 | 1:02.02 | 3:53.45 | ||||||
8 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 3:54.46 | ||||||
Carl Wennerholm | 2002 | 26.37 | 55.29 | 55.29 | ||||||
Fredrik Jacobsson | 2001 | 27.63 | 57.84 | 1:53.13 | ||||||
Caroline Wallenborg | 2000 | 28.92 | 1:01.07 | 2:54.20 | ||||||
Smilla Lönnberg | 2001 | 28.97 | 1:00.26 | 3:54.46 | ||||||
9 | Väsby Simsällskap Lag 3 | 1999 | Väsby Simsällskap | 3:55.68 | ||||||
Christopher Lindholm | 2002 | 27.53 | 56.85 | 56.85 | ||||||
Victor Halldén | 2000 | 26.70 | 56.40 | 1:53.25 | ||||||
Louise Peacock | 2001 | 29.35 | 1:01.19 | 2:54.44 | ||||||
Michelle Wissinger | 2004 | 28.91 | 1:01.24 | 3:55.68 | ||||||
10 | Solna Sundbyberg SS 04 Lag 1 | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 3:55.92 | ||||||
Johan Hennert | 2001 | 27.20 | 56.21 | 56.21 | ||||||
Kalle Voigt | 2001 | 26.93 | 55.96 | 1:52.17 | ||||||
Isabel Nordström | 2001 | 30.05 | 1:01.92 | 2:54.09 | ||||||
Sofia Voigt | 2003 | 29.95 | 1:01.83 | 3:55.92 | ||||||
11 | Spårvägen Simförening | 1996 | Spårvägen Simförening | 3:58.54 | ||||||
Jonas Malmring | 2001 | 26.43 | 56.04 | 56.04 | ||||||
Gustav Henriksen | 2002 | 26.21 | 55.14 | 1:51.18 | ||||||
Anna Viinapuu | 2000 | 31.08 | 1:04.29 | 2:55.47 | ||||||
Linn Herlin | 2002 | 30.00 | 1:03.07 | 3:58.54 | ||||||
12 | Väsby Simsällskap Lag 4 | 1999 | Väsby Simsällskap | 3:59.59 | ||||||
Eric Hansson | 2002 | 27.43 | 56.74 | 56.74 | ||||||
William Lernå | 2002 | 26.95 | 56.48 | 1:53.22 | ||||||
Roya Tittelbach | 2003 | 29.62 | 1:02.25 | 2:55.47 | ||||||
Amanda Takala | 2004 | 29.98 | 1:04.12 | 3:59.59 | ||||||
13 | Skuru Idrottsklubb | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 4:02.02 | ||||||
Lukas Malmström | 2003 | 26.97 | 57.63 | 57.63 | ||||||
Arvid Hallenborg | 2002 | 27.32 | 57.89 | 1:55.52 | ||||||
Wilma Åhlen | 2005 | 30.42 | 1:03.60 | 2:59.12 | ||||||
Felicia Östlund | 2002 | 30.50 | 1:02.90 | 4:02.02 | ||||||
14 | Solna Sundbyberg SS 04 Lag 2 | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 4:02.56 | ||||||
Philip Bentzer | 2001 | 27.09 | 56.46 | 56.46 | ||||||
Leo Jakobsson | 2002 | 27.16 | 56.36 | 1:52.82 | ||||||
Therese Baltzarsson | 2001 | 30.97 | 1:04.68 | 2:57.50 | ||||||
Elvira Montes | 2004 | 31.17 | 1:05.06 | 4:02.56 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 15:13 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | DM 2018 Stockholm, 25m | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 15:24 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2018 |
Gren 38, 200m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 28.51 | 1:03.59 | 1:39.30 | 2:08.90 | |||
2 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 28.17 | 1:02.48 | 1:41.03 | 2:11.15 | |||
3 | Linus Nykvist | 2001 | Järfälla Simsällskap | 29.05 | 1:02.56 | 1:40.93 | 2:12.16 | |||
4 | Julius Gustavsson | 2002 | Täby Sim | 29.80 | 1:05.56 | 1:42.88 | 2:13.17 | |||
5 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 28.90 | 1:03.42 | 1:42.49 | 2:14.55 | |||
6 | Carl Göransson | 2000 | Väsby Simsällskap | 29.18 | 1:05.16 | 1:44.47 | 2:14.94 | |||
7 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.01 | 1:06.45 | 1:45.94 | 2:16.05 | |||
8 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 29.86 | 1:03.51 | 1:44.65 | 2:16.74 | |||
9 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 28.91 | 1:04.46 | 1:44.30 | 2:16.78 | |||
10 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 28.62 | 1:03.90 | 1:43.92 | 2:17.13 | |||
11 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 29.54 | 1:05.63 | 1:46.18 | 2:17.36 | |||
12 | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | 30.41 | 1:07.48 | 1:46.97 | 2:17.95 | |||
13 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 30.82 | 1:06.42 | 1:44.96 | 2:18.55 | |||
14 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 29.95 | 1:07.28 | 1:47.06 | 2:18.89 | |||
15 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 29.23 | 1:04.65 | 1:46.10 | 2:18.95 | |||
16 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 29.04 | 1:07.20 | 1:46.79 | 2:18.99 | |||
17 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 29.13 | 1:05.10 | 1:48.01 | 2:19.51 | |||
18 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 29.50 | 1:05.93 | 1:46.50 | 2:19.67 | |||
19 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.55 | 1:06.80 | 1:46.10 | 2:20.64 | |||
20 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 30.57 | 1:06.09 | 1:49.45 | 2:21.07 | |||
21 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.74 | 1:07.12 | 1:50.03 | 2:23.82 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 15:24 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | DM 2018 Stockholm, 25m | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 15:35 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2018 |
Gren 39, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Simklubben Neptun | 28.67 | 58.40 | |||||
2 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 28.53 | 58.78 | |||||
3 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 28.39 | 58.83 | |||||
4 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Simklubben Neptun | 28.81 | 58.90 | |||||
5 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 28.77 | 58.97 | |||||
6 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 28.77 | 59.49 | |||||
7 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 29.16 | 59.93 | |||||
8 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 29.12 | 59.99 | |||||
9 | Linnea Gyllberg | 2000 | Simklubben Neptun | 29.11 | 1:00.65 | |||||
10 | Alexandra Jensen | 2001 | Simklubben Neptun | 29.62 | 1:00.76 | |||||
11 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 29.36 | 1:00.84 | |||||
12 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.70 | 1:01.01 | |||||
13 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 29.64 | 1:01.26 | |||||
14 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 29.32 | 1:01.59 | |||||
15 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 30.36 | 1:01.65 | |||||
16 | Linnea Gipperth | 2003 | Järfälla Simsällskap | 29.86 | 1:01.75 | |||||
17 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.37 | 1:01.79 | |||||
18 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.46 | 1:02.04 | |||||
19 | Elin Ristl | 1999 | Väsby Simsällskap | 29.96 | 1:02.10 | |||||
20 | Josefin Alm | 2001 | Tyresö Simsällskap | 29.90 | 1:02.19 | |||||
21 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 29.99 | 1:02.23 | |||||
22 | Louise Peacock | 2001 | Väsby Simsällskap | 30.12 | 1:02.31 | |||||
23 | Katherina Gkioni | 2000 | Väsby Simsällskap | 30.02 | 1:02.42 | |||||
24 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 30.10 | 1:02.46 | |||||
25 | Johanna Bagelius | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.52 | 1:02.51 | |||||
26 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 30.11 | 1:02.52 | |||||
27 | Filippa Hammarén | 2002 | Simklubben Neptun | 30.09 | 1:02.75 | |||||
28 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.56 | 1:02.86 | |||||
29 | Ella Bolmstrand | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.15 | 1:02.91 | |||||
30 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 29.47 | 1:02.94 | |||||
31 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Simklubben Neptun | 30.26 | 1:03.17 | |||||
32 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 29.70 | 1:03.19 | |||||
33 | Jennifer Nyblom | 2003 | Täby Sim | 30.43 | 1:03.21 | |||||
34 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 30.77 | 1:03.37 | |||||
35 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 29.99 | 1:03.45 | |||||
36 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 30.71 | 1:03.55 | |||||
37 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 30.33 | 1:03.80 | |||||
38 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 30.46 | 1:03.81 | |||||
39 | Wilma Åhlen | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 30.80 | 1:03.86 | |||||
40 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 30.86 | 1:03.91 | |||||
40 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 31.13 | 1:03.91 | |||||
42 | Smilla Malm | 2003 | Täby Sim | 30.60 | 1:03.92 | |||||
43 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 30.74 | 1:04.02 | |||||
44 | Madicken Eriksson | 2003 | Simklubben Neptun | 31.14 | 1:04.13 | |||||
44 | Therese Baltzarsson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.77 | 1:04.13 | |||||
46 | Jessica Wiklund | 2000 | Wisby Simsällskap | 30.89 | 1:04.47 | |||||
47 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 31.22 | 1:04.83 | |||||
48 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 31.24 | 1:04.95 | |||||
49 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.51 | 1:05.02 | |||||
50 | Emily Lamb | 2000 | Södertörns Simsällskap | 31.11 | 1:05.29 | |||||
50 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 31.08 | 1:05.29 | |||||
52 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 31.22 | 1:05.63 | |||||
53 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 29.83 | 1:05.64 | |||||
54 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 31.21 | 1:05.66 | |||||
55 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 31.65 | 1:06.26 | |||||
56 | Helena Fältman | 1980 | Täby Sim | 34.07 | 1:10.63 | |||||
57 | Elin Hammarqvist | 2004 | Täby Sim | 38.73 | 1:20.99 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 15:35 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | DM 2018 Stockholm, 25m | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 15:40 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2018 |
Gren 40, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Pontus Flodqvist | 1988 | Simklubben Neptun | 23.34 | ||||||
2 | Martin Nilsson | 1993 | Stockholmspolisens IF SF | 23.61 | ||||||
3 | Linus Magnusson | 1990 | Simklubben Neptun | 23.95 | ||||||
4 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 24.27 | ||||||
5 | Jacob Danielsson | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 24.28 | ||||||
6 | Martin Magnusson | 1995 | Täby Sim | 24.67 | ||||||
7 | Adam Karlsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 25.15 | ||||||
8 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 25.16 | ||||||
9 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 25.19 | ||||||
10 | Klaudius Schreck | 2001 | Södertörns Simsällskap | 25.21 | ||||||
11 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 25.33 | ||||||
12 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 25.47 | ||||||
13 | Marcus Stridfäldt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 25.57 | ||||||
14 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 25.59 | ||||||
15 | Guillermo Illanes | 2000 | Södertälje Simsällskap | 25.63 | ||||||
16 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 25.78 | ||||||
17 | Kalle Voigt | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 25.80 | ||||||
18 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 25.90 | ||||||
19 | Simon Lund | 1989 | Södertörns Simsällskap | 25.93 | ||||||
20 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 26.22 | ||||||
- | Jesper Jonsson | 1993 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 15:40 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | DM 2018 Stockholm, 25m | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 15:49 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2018 |
Gren 41, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emelie Fast | 2004 | Södertörns Simsällskap | 32.89 | 1:10.41 | |||||
2 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.59 | 1:12.12 | |||||
3 | Tone Sandsjö | 2003 | Järfälla Simsällskap | 34.72 | 1:12.84 | |||||
4 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 34.89 | 1:13.08 | |||||
5 | Emma Sundstrand | 2001 | Södertälje Simsällskap | 34.80 | 1:13.16 | |||||
6 | Lea Granert | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 34.85 | 1:14.21 | |||||
7 | Caroline Wallenborg | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.26 | 1:14.78 | |||||
8 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.28 | 1:14.98 | |||||
9 | Hilma Brunnberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.88 | 1:15.56 | |||||
10 | Mikaela Bergh | 1999 | Simklubben Neptun | 35.90 | 1:15.60 | |||||
11 | Cecilia Viberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 35.45 | 1:15.70 | |||||
12 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 36.12 | 1:16.02 | |||||
13 | Sara Torstensson | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.89 | 1:16.45 | |||||
14 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 36.47 | 1:16.55 | |||||
15 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 35.89 | 1:16.96 | |||||
16 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 36.01 | 1:17.05 | |||||
17 | Nora Segerström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.71 | 1:17.29 | |||||
18 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 36.31 | 1:17.55 | |||||
18 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 36.54 | 1:17.55 | |||||
20 | Jennifer Nyblom | 2003 | Täby Sim | 36.65 | 1:17.84 | |||||
21 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 37.33 | 1:18.36 | |||||
22 | Moa Arvehed | 2003 | Järfälla Simsällskap | 36.78 | 1:18.82 | |||||
23 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 37.48 | 1:19.16 | |||||
24 | Sofia Björkman | 2002 | Tyresö Simsällskap | 37.32 | 1:19.78 | |||||
25 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 37.55 | 1:20.28 | |||||
26 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 37.86 | 1:20.55 | |||||
27 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.06 | 1:20.93 | |||||
28 | Erica Sundholm | 2002 | Simklubben Neptun | 37.47 | 1:20.97 | |||||
29 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.17 | 1:21.99 | |||||
30 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 38.44 | 1:24.15 | |||||
- | Smilla Malm | 2003 | Täby Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 15:49 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | DM 2018 Stockholm, 25m | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 16:09 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2018 |
Gren 42, 800m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Mattias Glenesk | 1994 | Simklubben Neptun | 58.95 | 2:02.39 | 3:06.32 | 4:10.74 | 8:24.41 | ||
5:13.79 | 6:18.44 | 7:22.41 | ||||||||
2 | Carl Göransson | 2000 | Väsby Simsällskap | 1:00.92 | 2:05.90 | 3:11.09 | 4:16.40 | 8:34.06 | ||
5:21.52 | 6:26.49 | 7:30.61 | ||||||||
3 | Julius Gustavsson | 2002 | Täby Sim | 1:01.28 | 2:05.50 | 3:09.79 | 4:15.04 | 8:39.27 | ||
5:21.27 | 6:27.82 | 7:34.28 | ||||||||
4 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:01.41 | 2:06.23 | 3:11.73 | 4:18.18 | 8:47.56 | ||
5:25.96 | 6:33.12 | 7:40.61 | ||||||||
5 | Eric Hansson | 2002 | Väsby Simsällskap | 1:02.33 | 2:08.10 | 3:14.18 | 4:20.73 | 8:51.19 | ||
5:28.21 | 6:35.91 | 7:44.38 | ||||||||
6 | Adam Karlsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 1:04.11 | 2:11.77 | 3:19.58 | 4:27.67 | 8:56.17 | ||
5:35.88 | 6:44.33 | 7:51.01 | ||||||||
7 | Isak Gustafsson | 2001 | Simklubben Neptun | 1:02.13 | 2:10.22 | 3:18.90 | 4:28.36 | 9:09.23 | ||
5:38.06 | 6:48.80 | 7:59.98 | ||||||||
8 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 1:02.98 | 2:11.74 | 3:21.63 | 4:31.87 | 9:10.23 | ||
5:42.24 | 6:52.27 | 8:01.98 | ||||||||
9 | Ivar Simonsson | 2002 | Väsby Simsällskap | 1:04.70 | 2:12.87 | 3:22.18 | 4:32.58 | 9:15.78 | ||
5:42.97 | 6:54.48 | 8:06.05 | ||||||||
10 | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | 1:06.51 | 2:18.62 | 3:30.68 | 4:43.37 | 9:33.72 | ||
5:56.07 | 7:08.85 | 8:21.79 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 16:09 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | DM 2018 Stockholm, 25m | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 16:25 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2018 |
Gren 43, 200m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 31.50 | 1:06.78 | 1:43.15 | 2:20.27 | |||
2 | Elin Peng | 2003 | Väsby Simsällskap | 31.83 | 1:07.93 | 1:46.02 | 2:25.88 | |||
3 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 33.54 | 1:12.74 | 1:53.96 | 2:35.57 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 16:25 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | DM 2018 Stockholm, 25m | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 16:24 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2018 |
Gren 44, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Niklas Tour | 1989 | Simklubben Neptun | 28.93 | ||||||
2 | Patric Ridell | 1993 | Simklubben Neptun | 29.05 | ||||||
3 | Andreas Fürst | 1990 | Väsby Simsällskap | 29.71 | ||||||
4 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 29.83 | ||||||
5 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.00 | ||||||
6 | Victor Wågström | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 30.45 | ||||||
7 | Martin Nilsson | 1993 | Stockholmspolisens IF SF | 30.54 | ||||||
8 | Klaudius Schreck | 2001 | Södertörns Simsällskap | 30.67 | ||||||
8 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 30.67 | ||||||
10 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 30.95 | ||||||
11 | David Neuhardt | 2003 | Spårvägen Simförening | 31.09 | ||||||
12 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 31.27 | ||||||
13 | Esbjörn Ohlsson | 1996 | Stockholmspolisens IF SF | 31.30 | ||||||
14 | Jakub Majta | 2003 | Södertörns Simsällskap | 31.44 | ||||||
15 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.59 | ||||||
16 | Filip Antlöv | 1998 | Södertörns Simsällskap | 31.73 | ||||||
17 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 31.93 | ||||||
18 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 32.00 | ||||||
19 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.14 | ||||||
20 | Martin Magnusson | 1995 | Täby Sim | 32.31 | ||||||
21 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 32.38 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 16:24 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | DM 2018 Stockholm, 25m | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 16:46 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2018 |
Gren 45, 800m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 1:07.75 | 2:17.63 | 3:27.62 | 4:36.39 | 9:06.02 | ||
5:44.79 | 6:52.81 | 8:00.66 | ||||||||
2 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:07.71 | 2:17.87 | 3:28.06 | 4:36.74 | 9:06.10 | ||
5:44.79 | 6:52.53 | 8:00.57 | ||||||||
3 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:07.00 | 2:18.07 | 3:28.36 | 4:37.87 | 9:14.78 | ||
5:46.92 | 6:56.45 | 8:05.98 | ||||||||
4 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 1:07.95 | 2:20.02 | 3:31.62 | 4:43.22 | 9:25.22 | ||
5:54.50 | 7:05.34 | 8:16.19 | ||||||||
5 | Katherina Gkioni | 2000 | Väsby Simsällskap | 1:07.09 | 2:18.17 | 3:29.12 | 4:40.36 | 9:26.30 | ||
5:52.28 | 7:04.46 | 8:16.45 | ||||||||
6 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 1:08.93 | 2:20.31 | 3:31.59 | 4:43.58 | 9:30.12 | ||
5:54.85 | 7:06.92 | 8:19.45 | ||||||||
7 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 1:08.50 | 2:20.06 | 3:31.82 | 4:44.30 | 9:41.19 | ||
5:58.24 | 7:13.00 | 8:27.37 | ||||||||
8 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:07.38 | 2:19.16 | 3:32.00 | 4:45.68 | 9:43.27 | ||
5:59.47 | 7:14.42 | 8:29.59 | ||||||||
9 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 1:10.90 | 2:26.88 | 3:43.22 | 4:59.04 | 9:56.53 | ||
6:15.46 | 7:30.65 | 8:45.02 | ||||||||
10 | Emily Lamb | 2000 | Södertörns Simsällskap | 1:11.36 | 2:28.10 | 3:43.26 | 4:57.51 | 9:57.20 | ||
6:12.92 | 7:28.79 | 8:44.32 | ||||||||
11 | Madicken Eriksson | 2003 | Simklubben Neptun | 1:10.48 | 2:26.47 | 3:42.99 | 4:58.66 | 9:59.24 | ||
6:14.91 | 7:30.81 | 8:45.88 | ||||||||
12 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 1:10.11 | 2:25.55 | 3:41.96 | 4:58.21 | 10:00.89 | ||
6:14.78 | 7:31.71 | 8:46.80 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 16:46 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | DM 2018 Stockholm, 25m | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 16:57 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2018 |
Gren 46, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simklubben Neptun | 1990 | Simklubben Neptun | 1:35.40 | ||||||
Linus Magnusson | 1990 | 23.62 | 23.62 | |||||||
Petter Stymne | 1983 | 23.27 | 46.89 | |||||||
Patric Ridell | 1993 | 24.53 | 1:11.42 | |||||||
Niklas Tour | 1989 | 23.98 | 1:35.40 | |||||||
2 | Stockholmspolisens IF Simförening | 1993 | Stockholmspolisens IF SF | 1:35.89 | ||||||
Jacob Danielsson | 1998 | 24.00 | 24.00 | |||||||
Martin Nilsson | 1993 | 23.32 | 47.32 | |||||||
Dennis Wilkman | 1998 | 23.69 | 1:11.01 | |||||||
Kenzo Buchli | 2000 | 24.88 | 1:35.89 | |||||||
3 | Södertälje Simsällskap | 1998 | Södertälje Simsällskap | 1:39.51 | ||||||
Jakob Borrman | 2002 | 26.12 | 26.12 | |||||||
Erik Brandt | 1999 | 22.98 | 49.10 | |||||||
Guillermo Illanes | 2000 | 25.34 | 1:14.44 | |||||||
Erik Lööw | 2003 | 25.07 | 1:39.51 | |||||||
4 | Täby Sim | 1999 | Täby Sim | 1:39.85 | ||||||
Daniel Räisänen | 1999 | 24.62 | 24.62 | |||||||
Martin Magnusson | 1995 | 24.71 | 49.33 | |||||||
Julius Gustavsson | 2002 | 25.86 | 1:15.19 | |||||||
Gustav Ahlqvist | 2003 | 24.66 | 1:39.85 | |||||||
5 | Väsby Simsällskap | 1992 | Väsby Simsällskap | 1:40.11 | ||||||
Gustav Frödeberg | 1997 | 24.48 | 24.48 | |||||||
Carl Göransson | 2000 | 25.00 | 49.48 | |||||||
Simon Brandt | 2000 | 24.78 | 1:14.26 | |||||||
Martin Melinder | 2001 | 25.85 | 1:40.11 | |||||||
6 | Spårvägen Simförening | 1996 | Spårvägen Simförening | 1:40.46 | ||||||
Jonas Malmring | 2001 | 25.16 | 25.16 | |||||||
Gustav Henriksen | 2002 | 24.66 | 49.82 | |||||||
Adam Karlsson | 2000 | 24.45 | 1:14.27 | |||||||
Oliver Erneholm | 2003 | 26.19 | 1:40.46 | |||||||
7 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:41.23 | ||||||
Johan Hennert | 2001 | 24.89 | 24.89 | |||||||
Kalle Voigt | 2001 | 25.12 | 50.01 | |||||||
Philip Bentzer | 2001 | 25.25 | 1:15.26 | |||||||
Leo Jakobsson | 2002 | 25.97 | 1:41.23 | |||||||
8 | Södertörns Simsällskap | 13 | Södertörns Simsällskap | 1:41.71 | ||||||
Filip Antlöv | 1998 | 27.77 | 27.77 | |||||||
Klaudius Schreck | 2001 | 24.20 | 51.97 | |||||||
Jakub Majta | 2003 | 26.01 | 1:17.98 | |||||||
Anton Marijanovic | 2000 | 23.73 | 1:41.71 | |||||||
9 | Södertörns Simsällskap Old Boys | 99 | Södertörns Simsällskap | 1:41.98 | ||||||
Marcus Stolt | 1995 | 26.63 | 26.63 | |||||||
Markus Kron | 1994 | 25.36 | 51.99 | |||||||
Simon Lund | 1989 | 25.05 | 1:17.04 | |||||||
Marcus Stridfäldt | 1995 | 24.94 | 1:41.98 | |||||||
10 | Väsby Simsällskap Lag 2 | 1990 | Väsby Simsällskap | 1:42.93 | ||||||
Andreas Fürst | 1990 | 25.36 | 25.36 | |||||||
Eric Hansson | 2002 | 26.22 | 51.58 | |||||||
William Lernå | 2002 | 25.60 | 1:17.18 | |||||||
Christopher Lindholm | 2002 | 25.75 | 1:42.93 | |||||||
11 | Täby Sim Lag 2 | 1998 | Täby Sim | 1:43.08 | ||||||
Anton Forsberg | 2001 | 26.59 | 26.59 | |||||||
Josef Al-Khalili | 2000 | 24.80 | 51.39 | |||||||
Axel von Goës | 2002 | 26.59 | 1:17.98 | |||||||
Erik Ahlqvist | 2001 | 25.10 | 1:43.08 | |||||||
12 | Skuru Idrottsklubb | 1977 | Skuru Idrottsklubb | 1:47.32 | ||||||
Arvid Hallenborg | 2002 | 26.02 | 26.02 | |||||||
Lukas Malmström | 2003 | 25.55 | 51.57 | |||||||
Siavash Vatani | 2003 | 28.16 | 1:19.73 | |||||||
Victor Bäckström | 2003 | 27.59 | 1:47.32 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 16:57 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
Tävling | DM 2018 Stockholm, 25m | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 17:04 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2018 |
Gren 47, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simklubben Neptun Lag 1 | 1995 | Simklubben Neptun | 1:48.42 | ||||||
Tiffani Segerbrand | 1999 | 27.10 | 27.10 | |||||||
Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | 26.94 | 54.04 | |||||||
Rebecca Mattsson | 1995 | 27.21 | 1:21.25 | |||||||
Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | 27.17 | 1:48.42 | |||||||
2 | Väsby SS Damer 1 | 1993 | Väsby Simsällskap | 1:50.23 | ||||||
Tova Andersson | 2001 | 27.30 | 27.30 | |||||||
Elin Ristl | 1999 | 27.56 | 54.86 | |||||||
Julia Björkén | 2001 | 27.70 | 1:22.56 | |||||||
Elin Peng | 2003 | 27.67 | 1:50.23 | |||||||
3 | Södertörns Simsällskap | 0 | Södertörns Simsällskap | 1:50.65 | ||||||
Emelie Fast | 2004 | 26.37 | 26.37 | |||||||
Carin Klasson | 1995 | 26.94 | 53.31 | |||||||
Wilma Roloff | 2000 | 28.82 | 1:22.13 | |||||||
Maya Lindhe | 2000 | 28.52 | 1:50.65 | |||||||
4 | Täby Sim Lag 1 | 2000 | Täby Sim | 1:52.06 | ||||||
Anna Ladis | 2001 | 28.51 | 28.51 | |||||||
Cornelia Jerresand | 2000 | 27.15 | 55.66 | |||||||
Thilda Ström | 2003 | 28.36 | 1:24.02 | |||||||
Esther Rydbeck Nordén | 2001 | 28.04 | 1:52.06 | |||||||
5 | Simklubben Neptun Lag 2 | 2000 | Simklubben Neptun | 1:52.24 | ||||||
Alexandra Jensen | 2001 | 28.84 | 28.84 | |||||||
Filippa Hammarén | 2002 | 28.43 | 57.27 | |||||||
Vilma Brolund | 2001 | 27.82 | 1:25.09 | |||||||
Linnea Gyllberg | 2000 | 27.15 | 1:52.24 | |||||||
6 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:52.37 | ||||||
Smilla Lönnberg | 2001 | 27.90 | 27.90 | |||||||
Caroline Wallenborg | 2000 | 27.96 | 55.86 | |||||||
Johanna Bagelius | 2004 | 28.55 | 1:24.41 | |||||||
Nora Segerström | 2002 | 27.96 | 1:52.37 | |||||||
7 | Södertälje Simsällskap | 1999 | Södertälje Simsällskap | 1:53.03 | ||||||
Emma Sundstrand | 2001 | 27.17 | 27.17 | |||||||
Isabel Teglöf | 2003 | 28.54 | 55.71 | |||||||
Vilma Lindberg | 2004 | 28.77 | 1:24.48 | |||||||
Sofia Tossavainen | 2005 | 28.55 | 1:53.03 | |||||||
8 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:53.31 | ||||||
Filippa Berndtson | 1997 | 27.73 | 27.73 | |||||||
Therese Baltzarsson | 2001 | 28.53 | 56.26 | |||||||
Sofia Voigt | 2003 | 28.74 | 1:25.00 | |||||||
Isabel Nordström | 2001 | 28.31 | 1:53.31 | |||||||
9 | Täby Sim Lag 2 | 2002 | Täby Sim | 1:54.29 | ||||||
Kristina Isacson | 2001 | 28.34 | 28.34 | |||||||
Smilla Malm | 2003 | 28.41 | 56.75 | |||||||
Embla Börjesson | 2002 | 28.98 | 1:25.73 | |||||||
Jennifer Nyblom | 2003 | 28.56 | 1:54.29 | |||||||
10 | Väsby SS Damer 2 | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:55.05 | ||||||
Louise Peacock | 2001 | 29.00 | 29.00 | |||||||
Roya Tittelbach | 2003 | 29.26 | 58.26 | |||||||
Katherina Gkioni | 2000 | 28.45 | 1:26.71 | |||||||
Michelle Wissinger | 2004 | 28.34 | 1:55.05 | |||||||
11 | Stockholmspolisens IF Simförening | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 1:55.44 | ||||||
Ljuba Berg | 2000 | 29.00 | 29.00 | |||||||
Liv Asp Olsson | 2005 | 29.13 | 58.13 | |||||||
Lea Granert | 2001 | 28.58 | 1:26.71 | |||||||
Heidi Saluveer | 2003 | 28.73 | 1:55.44 | |||||||
12 | Spårvägen Simförening | 1998 | Spårvägen Simförening | 1:57.13 | ||||||
Anna Viinapuu | 2000 | 29.20 | 29.20 | |||||||
Linn Herlin | 2002 | 29.30 | 58.50 | |||||||
Julia Augustsson | 2000 | 29.56 | 1:28.06 | |||||||
Emilia Wullrich | 2003 | 29.07 | 1:57.13 | |||||||
13 | Skuru Idrottsklubb | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 1:59.45 | ||||||
Tora Hansson | 2002 | 30.19 | 30.19 | |||||||
Wilma Åhlen | 2005 | 29.06 | 59.25 | |||||||
Felicia Heintz | 2004 | 30.49 | 1:29.74 | |||||||
Felicia Östlund | 2002 | 29.71 | 1:59.45 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 17:04 |