Resultater for Septembersim
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
pass 1: insim 9:00-9:45
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 sep 2018 till den 29 sep 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 100m Fjärilsim FL A-C 13-14 år - Final |
|
Sponsor: |
Betege |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Kärvestedt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:11.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Bolmstrand |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:12.29 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tea Angerfelt |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:13.37 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilma Andersson |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
1:15.04 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Klara Svenheim |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:15.89 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:15.96 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alice Velden |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:17.80 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sigrid Svanberg |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:21.26 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julia Zwinkels |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:21.31 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Engelgren |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:21.42 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maja Frejd |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:21.68 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Cecilia Krans |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:24.10 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tove Dicander |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:28.09 |
+16.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Freya Ebert Westerberg |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:29.53 |
+17.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Veronica Olsson |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:38.37 |
+26.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Philippa Ledo Antunes |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:40.83 |
+28.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 100m Fjärilsim FL A-C 15-16 år - Final |
|
Sponsor: |
Betege |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabelle Sering |
2002 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
1:04.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:07.93 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilda Ringbom |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:13.61 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabelle Lindström |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:23.47 |
+18.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emelie Lindholm |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:24.27 |
+19.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gabriella Klang Fornehed |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 100m Fjärilsim FL A-C 17 och äldre - Final |
|
Sponsor: |
Betege |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Wallenborg |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:06.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:07.28 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Olsson |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:09.99 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Davilda Lareva |
2000 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
1:11.03 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-09-29 11:27:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap |
|
|
|
|