Resultater for Sigma Speed Stævne 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Speed Stævne | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:25 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 oktober 2018 |
Løb 21, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Kristensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.08 | ||||||
Løb 21, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 35.60 | ||||||
2 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim Allerød | 35.64 | ||||||
3 | Anna R. Strøbek | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 37.27 | ||||||
4 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 37.34 | ||||||
5 | Asta Højberg | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 37.43 | ||||||
6 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 37.92 | ||||||
7 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 38.69 | ||||||
8 | Molly Szczepanski | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 40.41 | ||||||
9 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 41.90 | ||||||
10 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 42.63 | ||||||
11 | Anna Røjel | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 44.12 | ||||||
12 | Asta-Marie Mailund Clan | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 45.31 | ||||||
13 | Philippa Mitchell | 2006 | Orient Svømning | 47.67 | ||||||
14 | Liva Wissing | 2006 | Sigma Swim Allerød | 47.77 | ||||||
15 | Marie Storch | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 51.05 | ||||||
Løb 21, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Jørgensen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.74 | ||||||
2 | Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.43 | ||||||
3 | Sophie Flamand | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 46.52 | ||||||
4 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 46.61 | ||||||
5 | Frederikke Vesth | 2007 | Orient Svømning | 48.26 | ||||||
6 | Freja Fyller Jacobsen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.35 | ||||||
7 | Christine Dalsgaard | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 50.15 | ||||||
8 | Edith Louise Vedel | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 51.37 | ||||||
9 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 51.47 | ||||||
10 | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.89 | ||||||
11 | Ingeborg Fleron Qvant | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.37 | ||||||
12 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 52.70 | ||||||
13 | Anika Rosen Andersen | 2007 | Orient Svømning | 1:14.25 | ||||||
- | Klara Vanell | 2007 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Løb 21, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 45.45 | ||||||
2 | Zenia Englund | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.61 | ||||||
3 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim Allerød | 46.86 | ||||||
4 | Karla Rekling | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 47.38 | ||||||
5 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 47.75 | ||||||
6 | Caroline Liechti | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 51.35 | ||||||
7 | Tess van der Laan | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 51.57 | ||||||
8 | Vigga Skou | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.32 | ||||||
9 | Adia Brekling | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.41 | ||||||
10 | Ida Fam | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.20 | ||||||
11 | Dagmar Rønnow | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.78 | ||||||
12 | Thilde Jølver Rasmussen | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.21 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:25 |