Results for Sigma Speed Stævne 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Speed Stævne | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 14:53 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 oktober 2018 |
Løb 14, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Blue Justice | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 2:02.31 | ||||||
Oskar Luckow Larsen | 2004 | 30.21 | 30.21 | |||||||
Laurits Boserup | 2005 | |||||||||
Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | |||||||||
August Arup Neergaard | 2005 | 2:02.31 | 2:02.31 | |||||||
2 | Gentofte Tilters | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 2:12.05 | ||||||
Louie Hansen | 2005 | 34.05 | 34.05 | |||||||
Carl Emil Lundgaard | 2005 | |||||||||
August Sølvsteen | 2005 | |||||||||
Alexander Gadegaard | 2002 | 2:12.05 | 2:12.05 | |||||||
3 | Sigma Drenge 2 | 2004 | Sigma Swim | 2:13.09 | ||||||
Villads Arfelt | 2004 | 34.54 | 34.54 | |||||||
Mads Naver | 2004 | |||||||||
Oscar Boyer | 2004 | |||||||||
William Leander Agerskov | 2004 | 2:13.09 | 2:13.09 | |||||||
4 | Gentofte G4 3 | 0 | Gentofte Svømme Klub | 2:51.18 | ||||||
Frederik Mindegaard | 2007 | 46.49 | 46.49 | |||||||
Vincent W. Takla | 2008 | |||||||||
Frederik Aarup-Andersen | 2006 | |||||||||
Maximillian Udar | 2006 | 2:51.18 | 2:51.18 | |||||||
5 | Gentofte G4 1 | 0 | Gentofte Svømme Klub | 2:52.74 | ||||||
Mark Nielsen | 2007 | 43.12 | 43.12 | |||||||
Fang Qi | 2008 | |||||||||
Vitus Skovbjerg | 2007 | |||||||||
Lucas Misander | 2007 | 2:52.74 | 2:52.74 | |||||||
6 | Gentofte G4 2 | 0 | Gentofte Svømme Klub | 3:15.77 | ||||||
Theodor Nytoft Bergmann | 2007 | 46.54 | 46.54 | |||||||
William Diness Vindeløv | 2007 | |||||||||
Gustav Hørlykke | 2008 | |||||||||
August Bülow Sandersen | 2007 | 3:15.77 | 3:15.77 | |||||||
- | Sigma Drenge 1 | 2004 | Sigma Swim | DSQ | tyvstart v. 2 skift | |||||
Alexander Vergereau | 2004 | 29.53 | 29.53 | |||||||
Mads Liechti | 2004 | |||||||||
- | Sigma Drenge 3 | 2004 | Sigma Swim | DSQ | tyvstart v. 2. skift | |||||
Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 33.89 | 33.89 | |||||||
Malthe Funk Larsen | 2005 | |||||||||
Løb 14, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kvik Drenge 1 | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:29.45 | ||||||
Tobias Melhede | 2006 | 37.42 | 37.42 | |||||||
Sebastian Højer Øster | 2006 | |||||||||
Carl S. Sørensen | 2006 | |||||||||
Otto Cairo | 2007 | 2:29.45 | 2:29.45 | |||||||
2 | Sigma Drenge S4 | 2006 | Sigma Swim | 2:31.76 | ||||||
Elias Bach-Jensen | 2006 | 38.17 | 38.17 | |||||||
Magnus Jacobsen | 2006 | |||||||||
Noah Anker-Møller | 2006 | |||||||||
Joachim Sundbæk Villadsen | 2007 | 2:31.76 | 2:31.76 | |||||||
3 | S5A Drenge | 2007 | Sigma Swim Allerød | 3:03.34 | ||||||
Gustav Elvis Capaldi | 2007 | 45.70 | 45.70 | |||||||
Lucas Korger | 2007 | |||||||||
Lucas Linderoth | 2007 | |||||||||
William Madsen | 2008 | 3:03.34 | 3:03.34 | |||||||
- | Kvik Drenge 2 | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | tyvstart v. 3. skift | |||||
Jacob Riiber Hvid | 2007 | 41.55 | 41.55 | |||||||
Thorkild Bjørn | 2007 | |||||||||
Marcus Skov Zacho | 2006 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 14:53 |