Tulokset Tatti-uinnnit 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tatti-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
10:24 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
10:24 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tatti-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
11:14 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
11:14 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tatti-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
10:25 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 4X50m M(2)/N(2), Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
10:25 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tatti-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
11:29 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 4, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 13 v |
|
Laji 4, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
11:29 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tatti-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
11:14 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
Laji 5, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Romsi |
2005 |
|
269 |
|
|
|
|
31.41 |
|
|
Kemin Uimaseura |
31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alex Kortesalmi |
2004 |
|
256 |
|
|
|
|
31.95 |
|
|
Rovaniemen Uimaseura |
32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eetu Huuki |
2006 |
|
194 |
|
|
|
|
35.06 |
|
|
Oulun Lohet |
34.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
11:14 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tatti-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
11:15 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aada Hirvasoja |
2005 |
|
404 |
38.33 |
1:23.10 |
2:10.64 |
|
2:48.49 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
2:49.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Petra Laukkanen |
2004 |
|
362 |
38.71 |
1:21.16 |
2:13.71 |
|
2:54.81 |
|
|
Oulun Lohet |
2:56.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kaisa Keränen |
2007 |
|
355 |
40.89 |
1:26.60 |
2:15.55 |
|
2:55.89 |
|
|
Oulun Lohet |
2:54.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Annabella Karjalainen |
2007 |
|
323 |
41.13 |
1:29.16 |
2:22.04 |
|
3:01.48 |
|
|
Oulun Lohet |
2:59.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ruut Salmi |
2007 |
|
317 |
39.67 |
1:28.55 |
2:24.33 |
|
3:02.71 |
|
|
Oulun Lohet |
2:58.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lotta Janhunen |
2007 |
|
246 |
44.93 |
1:37.90 |
2:34.73 |
|
3:18.82 |
|
|
Oulun Lohet |
3:11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emma Autio |
2007 |
|
234 |
47.73 |
1:40.78 |
2:38.25 |
|
3:22.01 |
|
|
Oulun Lohet |
3:18.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Pinja Niskanen |
2007 |
|
198 |
52.67 |
1:45.95 |
2:45.50 |
|
3:33.60 |
|
|
Oulun Lohet |
3:28.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mea Prykäri |
2007 |
|
181 |
52.65 |
1:51.06 |
2:51.53 |
|
3:39.95 |
|
|
Oulun Lohet |
3:33.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Pajuluoma |
2001 |
|
278 |
39.96 |
1:30.27 |
2:27.01 |
|
3:10.81 |
|
|
Oulun Lohet |
2:53.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
11:15 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tatti-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
11:15 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomo Leinonen |
2006 |
|
217 |
1:31.50 |
2:24.06 |
3:05.58 |
|
3:05.58 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
3:03.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jesse Manninen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Haukiputaan Heitto |
3:19.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Otso Kotila |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Lohet |
3:09.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
11:15 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tatti-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
11:15 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eerika Häcklin |
2008 |
|
173 |
|
|
|
|
46.04 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
45.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Auroora Kurttila |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Haukiputaan Heitto |
44.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jutta Mört |
2005 |
|
339 |
|
|
|
|
36.83 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Janina Paakkolanvaara |
2006 |
|
297 |
|
|
|
|
38.51 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
38.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pinja Junttari |
2006 |
|
289 |
|
|
|
|
38.86 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
39.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Saga Tuisku |
2005 |
|
256 |
|
|
|
|
40.47 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
39.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Isla Heiskanen |
2005 |
|
213 |
|
|
|
|
43.02 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Saara Nissinen |
2006 |
|
189 |
|
|
|
|
44.73 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
45.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Peppi Tapio |
2006 |
|
162 |
|
|
|
|
47.06 |
|
|
Rovaniemen Uimaseura |
47.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Abigail Klein |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Silja Sipovaara |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Haukiputaan Heitto |
47.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
11:15 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tatti-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
11:15 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
Laji 9, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jere Hannuksela |
2004 |
|
281 |
|
|
|
|
34.49 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
37.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
11:15 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tatti-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
11:57 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
11:57 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tatti-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
11:43 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
11:43 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tatti-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
11:43 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
Laji 12, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sini Niemi |
1993 |
|
584 |
29.59 |
|
|
|
1:01.01 |
|
|
Tornion Uimaseura |
1:00.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Riika Huttula |
2001 |
|
574 |
29.72 |
|
|
|
1:01.35 |
|
|
Oulun Lohet |
1:00.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
|
499 |
30.61 |
|
|
|
1:04.28 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:04.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Heidi Blankenstein |
2001 |
|
480 |
31.13 |
|
|
|
1:05.14 |
|
|
Oulun Lohet |
1:03.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofia Saukko |
2001 |
|
478 |
31.31 |
|
|
|
1:05.21 |
|
|
Rovaniemen Uimaseura |
1:03.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nanna Savolainen |
2004 |
|
477 |
31.41 |
|
|
|
1:05.28 |
|
|
Oulun Lohet |
1:03.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elisa Vakkuri |
2002 |
|
474 |
31.15 |
|
|
|
1:05.40 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:03.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sara Ylimäki |
2003 |
|
464 |
31.48 |
|
|
|
1:05.85 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:06.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Amalia Siekkinen |
2002 |
|
431 |
32.16 |
|
|
|
1:07.52 |
|
|
Oulun Lohet |
1:08.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Pinja Sipovaara |
2002 |
|
414 |
32.86 |
|
|
|
1:08.42 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
1:06.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Noora Aikio |
2004 |
|
412 |
33.31 |
|
|
|
1:08.50 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:08.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emilia Juutilainen |
2004 |
|
379 |
33.59 |
|
|
|
1:10.43 |
|
|
Rovaniemen Uimaseura |
1:12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emmi Palo |
2003 |
|
304 |
35.55 |
|
|
|
1:15.84 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
11:43 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tatti-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
11:43 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
Laji 13, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
11:43 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tatti-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
12:39 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aada Hirvasoja |
2005 |
|
407 |
1:14.10 |
2:35.39 |
3:57.70 |
|
5:16.94 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
5:16.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kaisa Keränen |
2007 |
|
387 |
1:16.64 |
2:39.97 |
4:03.21 |
|
5:22.19 |
|
|
Oulun Lohet |
5:22.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Amanda Riuttanen |
2005 |
|
376 |
1:16.58 |
2:40.76 |
4:04.54 |
|
5:25.21 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:32.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Annabella Karjalainen |
2007 |
|
357 |
1:18.87 |
2:45.29 |
4:10.71 |
|
5:30.91 |
|
|
Oulun Lohet |
5:44.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emma Autio |
2007 |
|
251 |
1:30.33 |
3:05.60 |
4:41.33 |
|
6:12.16 |
|
|
Oulun Lohet |
6:08.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ella Johanna Lyytikäinen |
2008 |
|
116 |
1:53.68 |
3:59.72 |
6:04.70 |
|
8:01.42 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ronja Nätynki |
2002 |
|
538 |
1:07.15 |
2:21.14 |
3:36.15 |
|
4:48.79 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
4:49.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna-Sofia Brännkärr |
2001 |
|
437 |
1:11.37 |
2:31.33 |
3:51.40 |
|
5:09.36 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
4:58.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Liisa Pasma |
2002 |
|
230 |
1:32.27 |
3:11.45 |
4:49.39 |
|
6:23.37 |
|
|
Oulun Lohet |
6:19.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
12:39 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tatti-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
13:18 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Otso Kotila |
2004 |
|
175 |
1:30.35 |
3:08.77 |
4:47.50 |
|
6:20.03 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lars Forchini |
2007 |
|
114 |
1:41.76 |
3:35.58 |
5:29.13 |
|
7:18.58 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
13:18 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tatti-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
13:18 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 16, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 13 v |
|
Laji 16, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
13:18 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tatti-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
13:18 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Iiro Tapaninen |
2007 |
|
135 |
|
|
|
|
49.14 |
|
|
Oulun Lohet |
48.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sandy Yin |
2007 |
|
132 |
|
|
|
|
49.47 |
|
|
Oulun Lohet |
48.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lauri Junttari |
2007 |
|
129 |
|
|
|
|
49.88 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
48.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aaron Rantsi |
2009 |
|
101 |
|
|
|
|
54.10 |
|
|
Kemin Uimaseura |
54.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eetu Kahelin |
2007 |
|
93 |
|
|
|
|
55.55 |
|
|
Oulun Lohet |
53.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rasmus Kinnunen |
2007 |
|
93 |
|
|
|
|
55.72 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
58.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tuomas Nissinen |
2008 |
|
83 |
|
|
|
|
57.79 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:03.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kasper Mäki |
2007 |
|
79 |
|
|
|
|
58.77 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Juho Saukkonen |
2008 |
|
71 |
|
|
|
|
1:00.78 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Alexey Savelyev |
2007 |
|
60 |
|
|
|
|
1:04.21 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ahti Kotila |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Lohet |
52.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kristian Juutilainen |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Olli Henriksson |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Romsi |
2005 |
|
265 |
|
|
|
|
39.29 |
|
|
Kemin Uimaseura |
39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petri Lampela |
1996 |
|
544 |
|
|
|
|
30.93 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Konsta Kallinen |
1999 |
|
511 |
|
|
|
|
31.58 |
|
|
Oulun Lohet |
29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Karlo Kilpinen |
2003 |
|
365 |
|
|
|
|
35.31 |
|
|
Kemin Uimaseura |
34.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eemeli Kauppila |
2002 |
|
341 |
|
|
|
|
36.11 |
|
|
Oulun Lohet |
37.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kimmo Viinamäki |
1995 |
|
267 |
|
|
|
|
39.17 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
37.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Juho Keränen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Lohet |
33.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
13:18 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tatti-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
13:47 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pinja Junttari |
2006 |
|
301 |
39.97 |
|
|
|
1:22.38 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kaisa Keränen |
2007 |
|
284 |
41.65 |
|
|
|
1:23.98 |
|
|
Oulun Lohet |
1:22.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ruut Salmi |
2007 |
|
275 |
41.85 |
|
|
|
1:24.91 |
|
|
Oulun Lohet |
1:24.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Iita Kimpimäki |
2007 |
|
245 |
42.68 |
|
|
|
1:28.15 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
1:30.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eevi Hirvasoja |
2007 |
|
221 |
45.23 |
|
|
|
1:31.28 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
1:27.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lotta Janhunen |
2007 |
|
218 |
46.35 |
|
|
|
1:31.65 |
|
|
Oulun Lohet |
1:30.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Iina Pasuri |
2007 |
|
218 |
45.64 |
|
|
|
1:31.75 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
1:31.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sofia Palojärvi |
2007 |
|
215 |
45.21 |
|
|
|
1:32.09 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:31.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Saara Nissinen |
2006 |
|
191 |
47.23 |
|
|
|
1:35.76 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:38.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Eerika Häcklin |
2008 |
|
180 |
48.67 |
|
|
|
1:37.67 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Maija Leinonen |
2007 |
|
180 |
48.00 |
|
|
|
1:37.81 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
1:33.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Pinja Niskanen |
2007 |
|
174 |
47.97 |
|
|
|
1:38.89 |
|
|
Oulun Lohet |
1:34.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Saukko |
2001 |
|
464 |
34.53 |
|
|
|
1:11.32 |
|
|
Rovaniemen Uimaseura |
1:11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Inna Pajuluoma |
1999 |
|
391 |
36.50 |
|
|
|
1:15.51 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:13.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Petra Laukkanen |
2004 |
|
322 |
38.73 |
|
|
|
1:20.52 |
|
|
Oulun Lohet |
1:19.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Noora Aikio |
2004 |
|
322 |
39.16 |
|
|
|
1:20.53 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:20.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sara Ylimäki |
2003 |
|
312 |
39.77 |
|
|
|
1:21.41 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:23.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
13:47 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tatti-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
13:47 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jere Hannuksela |
2004 |
|
229 |
38.76 |
|
|
|
1:19.96 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
1:20.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elmeri Kauppila |
2004 |
|
186 |
41.65 |
|
|
|
1:25.73 |
|
|
Oulun Lohet |
1:25.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tuomo Leinonen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Haukiputaan Heitto |
1:31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Toni Lipponen |
2003 |
|
399 |
31.03 |
|
|
|
1:06.47 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:06.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
13:47 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tatti-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
13:48 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 25m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
13:48 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tatti-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
13:48 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 25m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Kinnunen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
20.66 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
20.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lauri Junttari |
2007 |
|
|
|
|
|
|
24.08 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
24.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aaron Rantsi |
2009 |
|
|
|
|
|
|
25.42 |
|
|
Kemin Uimaseura |
25.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juho Saukkonen |
2008 |
|
|
|
|
|
|
27.39 |
|
|
Kemin Uimaseura |
26.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tuomas Nissinen |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
24.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
13:48 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tatti-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
13:59 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
Laji 22, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riika Huttula |
2001 |
|
571 |
32.67 |
|
|
|
1:09.59 |
|
|
Oulun Lohet |
1:08.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
|
523 |
32.84 |
|
|
|
1:11.65 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:12.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna-Sofia Brännkärr |
2001 |
|
494 |
33.46 |
|
|
|
1:13.03 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elisa Vakkuri |
2002 |
|
479 |
34.48 |
|
|
|
1:13.77 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:13.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Iiris Isokoski |
2003 |
|
438 |
35.59 |
|
|
|
1:16.00 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
1:17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nanna Savolainen |
2004 |
|
395 |
38.05 |
|
|
|
1:18.64 |
|
|
Oulun Lohet |
1:16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emilia Juutilainen |
2004 |
|
390 |
35.67 |
|
|
|
1:18.98 |
|
|
Rovaniemen Uimaseura |
1:20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emilia Kivijärvi |
2004 |
|
386 |
37.33 |
|
|
|
1:19.24 |
|
|
Rovaniemen Uimaseura |
1:20.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emmi Palo |
2003 |
|
284 |
|
|
|
|
1:27.82 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:27.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Greta Suorsa |
2003 |
|
264 |
|
|
|
|
1:29.94 |
|
|
Oulun Lohet |
1:32.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Heidi Blankenstein |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Lohet |
1:14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Liisa Pasma |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
13:59 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tatti-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
14:00 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jere Hannuksela |
2004 |
|
325 |
33.54 |
|
|
|
1:13.76 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
1:21.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miko Saukkonen |
2006 |
|
249 |
37.78 |
|
|
|
1:20.64 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:23.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Otso Kotila |
2004 |
|
194 |
42.79 |
|
|
|
1:27.55 |
|
|
Oulun Lohet |
1:26.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nooa Kaunisto |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:23.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eetu Huuki |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Lohet |
1:33.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
14:00 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tatti-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
14:37 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Auroora Kurttila |
2008 |
|
133 |
|
|
|
|
47.65 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
46.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eerika Häcklin |
2008 |
|
122 |
|
|
|
|
49.03 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
51.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 13 v |
|
Laji 24, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
14:37 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tatti-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
14:37 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
Laji 25, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Romsi |
2005 |
|
280 |
|
|
|
|
33.32 |
|
|
Kemin Uimaseura |
33.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alex Kortesalmi |
2004 |
|
129 |
|
|
|
|
43.09 |
|
|
Rovaniemen Uimaseura |
41.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jesse Manninen |
2005 |
|
122 |
|
|
|
|
43.91 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
41.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
14:37 |
|
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tatti-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
15:04 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aada Hirvasoja |
2005 |
|
387 |
42.29 |
|
|
|
1:25.99 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
1:24.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pinja Junttari |
2006 |
|
358 |
40.28 |
|
|
|
1:28.28 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:22.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kaisa Keränen |
2007 |
|
340 |
44.09 |
|
|
|
1:29.83 |
|
|
Oulun Lohet |
1:28.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Amanda Riuttanen |
2005 |
|
333 |
43.43 |
|
|
|
1:30.41 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:26.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Annabella Karjalainen |
2007 |
|
267 |
46.78 |
|
|
|
1:37.30 |
|
|
Oulun Lohet |
1:37.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lina Juutilainen |
2007 |
|
266 |
47.62 |
|
|
|
1:37.39 |
|
|
Rovaniemen Uimaseura |
1:36.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Iita Kimpimäki |
2007 |
|
249 |
46.42 |
|
|
|
1:39.63 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
1:36.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Iinu Tiainen |
2007 |
|
229 |
48.83 |
|
|
|
1:42.44 |
|
|
Oulun Lohet |
1:43.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lotta Janhunen |
2007 |
|
224 |
49.73 |
|
|
|
1:43.16 |
|
|
Oulun Lohet |
1:40.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Hanna Saarenpää |
2007 |
|
212 |
49.67 |
|
|
|
1:45.11 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
1:41.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emma Autio |
2007 |
|
210 |
51.77 |
|
|
|
1:45.38 |
|
|
Oulun Lohet |
1:43.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mea Prykäri |
2007 |
|
204 |
52.71 |
|
|
|
1:46.38 |
|
|
Oulun Lohet |
1:52.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Noora Tuominen |
2007 |
|
194 |
52.20 |
|
|
|
1:48.25 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
1:50.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Pinja Niskanen |
2007 |
|
189 |
53.61 |
|
|
|
1:49.07 |
|
|
Oulun Lohet |
1:46.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Luna Sivonen |
2007 |
|
172 |
52.06 |
|
|
|
1:52.73 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
1:56.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Iisa Mattila |
2007 |
|
140 |
56.56 |
|
|
|
2:00.61 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eevi Hirvasoja |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Haukiputaan Heitto |
1:44.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Maija Leinonen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Haukiputaan Heitto |
1:40.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Riia Aho |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riika Huttula |
2001 |
|
512 |
37.78 |
|
|
|
1:18.34 |
|
|
Oulun Lohet |
1:15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Amalia Siekkinen |
2002 |
|
458 |
38.97 |
|
|
|
1:21.31 |
|
|
Oulun Lohet |
1:19.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vilma Niskanen |
2004 |
|
359 |
42.10 |
|
|
|
1:28.15 |
|
|
Oulun Lohet |
1:25.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Petra Laukkanen |
2004 |
|
320 |
43.75 |
|
|
|
1:31.63 |
|
|
Oulun Lohet |
1:32.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aada Tapio |
2003 |
|
270 |
46.21 |
|
|
|
1:36.92 |
|
|
Rovaniemen Uimaseura |
1:31.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Noora Aikio |
2004 |
|
199 |
50.49 |
|
|
|
1:47.33 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:44.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
15:04 |
|
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tatti-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
15:04 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomo Leinonen |
2006 |
|
213 |
43.88 |
|
|
|
1:32.99 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
1:27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eetu Huuki |
2006 |
|
152 |
49.91 |
|
|
|
1:44.08 |
|
|
Oulun Lohet |
1:49.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sandy Yin |
2007 |
|
126 |
54.51 |
|
|
|
1:50.90 |
|
|
Oulun Lohet |
1:48.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ahti Kotila |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Lohet |
1:55.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Toni Lipponen |
2003 |
|
466 |
33.34 |
|
|
|
1:11.69 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juho Keränen |
2002 |
|
427 |
35.95 |
|
|
|
1:13.80 |
|
|
Oulun Lohet |
1:13.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Henrik Siltari |
2002 |
|
422 |
34.55 |
|
|
|
1:14.12 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Karlo Kilpinen |
2003 |
|
330 |
36.44 |
|
|
|
1:20.47 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:19.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
15:04 |
|
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tatti-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
15:05 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexia Tahkola |
2005 |
|
484 |
32.91 |
1:09.48 |
1:46.54 |
|
2:21.50 |
|
|
Oulun Lohet |
2:19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miina Torvikoski |
2006 |
|
464 |
33.85 |
1:10.21 |
1:47.18 |
|
2:23.53 |
|
|
Kemin Uimaseura |
2:24.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Julia Minttu-Maria Tiensuu |
2005 |
|
374 |
34.36 |
1:14.67 |
1:55.37 |
|
2:34.17 |
|
|
Kemin Uimaseura |
2:32.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Milla Seppälä |
2007 |
|
284 |
39.09 |
1:22.10 |
2:07.07 |
|
2:49.12 |
|
|
Kemin Uimaseura |
3:10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Armi Aurora Tavi |
2007 |
|
276 |
38.96 |
1:23.32 |
2:09.61 |
|
2:50.72 |
|
|
Kemin Uimaseura |
3:03.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aino Kauppinen |
2006 |
|
247 |
40.66 |
1:25.82 |
2:12.11 |
|
2:57.03 |
|
|
Kemin Uimaseura |
3:01.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Luna Sivonen |
2007 |
|
198 |
42.37 |
1:30.57 |
2:20.94 |
|
3:10.64 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
3:17.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sini Niemi |
1993 |
|
613 |
30.37 |
1:03.36 |
1:37.29 |
|
2:10.85 |
|
|
Tornion Uimaseura |
2:11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elisa Vakkuri |
2002 |
|
457 |
33.14 |
1:09.87 |
1:48.04 |
|
2:24.24 |
|
|
Kemin Uimaseura |
2:21.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nanna Savolainen |
2004 |
|
457 |
32.58 |
1:09.09 |
1:47.24 |
|
2:24.25 |
|
|
Oulun Lohet |
2:18.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Iiris Isokoski |
2003 |
|
398 |
33.98 |
1:13.24 |
1:52.87 |
|
2:31.04 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
2:43.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Pinja Sipovaara |
2002 |
|
379 |
34.00 |
1:12.69 |
1:52.92 |
|
2:33.53 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
2:32.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emmi Palo |
2003 |
|
285 |
37.09 |
1:19.87 |
2:04.21 |
|
2:48.92 |
|
|
Kemin Uimaseura |
2:42.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
15:05 |
|
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tatti-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
15:05 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miko Saukkonen |
2006 |
|
294 |
33.96 |
1:11.76 |
1:51.02 |
|
2:29.29 |
|
|
Kemin Uimaseura |
2:29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elmeri Kauppila |
2004 |
|
243 |
35.36 |
1:16.27 |
1:58.22 |
|
2:39.19 |
|
|
Oulun Lohet |
2:45.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Otso Kotila |
2004 |
|
184 |
41.80 |
1:26.66 |
2:11.23 |
|
2:54.58 |
|
|
Oulun Lohet |
3:01.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roope Hyvärinen |
2003 |
|
338 |
32.97 |
1:10.81 |
1:46.74 |
|
2:22.57 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:27.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
15:05 |
|
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tatti-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
15:05 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ruut Salmi |
2007 |
|
266 |
40.42 |
|
|
|
1:25.58 |
|
|
Oulun Lohet |
1:20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Janina Paakkolanvaara |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
15:05 |
|
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tatti-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
15:05 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riku Ylikärppä |
1998 |
|
528 |
27.78 |
|
|
|
59.98 |
|
|
Kemin Uimaseura |
58.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mostafa Ismail |
1989 |
|
419 |
30.18 |
|
|
|
1:04.78 |
|
|
Oulun Lohet |
1:02.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Toni Lipponen |
2003 |
|
306 |
|
|
|
|
1:11.90 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:05.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
15:05 |
|