Results for Holdstævne Årgang, Fredericia
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Holdstævne for Årgangssvømmere |
|
Udskriftsdato |
15 september 2018 |
|
|
Stævne by |
Fredericia |
|
Udskriftstidspunkt |
11:12 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og DeltaSwim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Busk Olesen |
2005 |
|
646 |
38.02 |
1:21.55 |
2:05.12 |
|
2:46.94 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:53.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mathilde Bager |
2005 |
|
645 |
39.21 |
1:22.46 |
2:04.81 |
|
2:47.05 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:48.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Karoline Kjelstrup |
2006 |
|
632 |
39.38 |
1:21.64 |
2:04.94 |
|
2:48.16 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:51.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marie Jensen |
2005 |
|
551 |
39.70 |
1:23.98 |
2:09.64 |
|
2:55.99 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
3:00.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Agnete Habermann |
2005 |
|
529 |
40.48 |
1:25.33 |
2:11.79 |
|
2:58.47 |
|
|
H2Odense |
2:58.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma Nygaard |
2005 |
|
451 |
42.33 |
1:30.08 |
2:18.84 |
|
3:08.23 |
|
|
Frem Odense |
3:10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Karoline Hansfort |
2006 |
|
389 |
45.56 |
1:36.40 |
2:27.31 |
|
3:17.66 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
3:18.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sarah Laursen |
2007 |
|
381 |
44.71 |
1:36.18 |
2:28.94 |
|
3:19.03 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
3:22.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Astrid Gregersen |
2005 |
|
360 |
46.88 |
1:39.17 |
2:31.93 |
|
3:22.82 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
3:28.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anna Madsby Rohde |
2005 |
|
327 |
46.97 |
1:40.53 |
2:35.37 |
|
3:29.39 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
3:38.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alberte Fauerby |
2005 |
|
315 |
48.73 |
1:41.88 |
2:37.68 |
|
3:32.12 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
3:38.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Victoria Richards |
2005 |
|
282 |
49.96 |
1:46.30 |
2:43.80 |
|
3:39.98 |
|
|
DeltaSwim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
|
281 |
51.78 |
1:49.22 |
2:46.29 |
|
3:40.26 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
3:48.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Josefine Bundgaard |
2005 |
|
274 |
50.22 |
1:47.59 |
2:46.97 |
|
3:42.03 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
3:56.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Dagmar Stahl |
2007 |
|
227 |
50.65 |
1:50.94 |
2:54.85 |
|
3:56.54 |
|
|
H2Odense |
4:01.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Karenmarie Vesterlund |
2005 |
|
182 |
54.78 |
1:59.56 |
3:07.76 |
|
4:14.35 |
|
|
DeltaSwim |
4:23.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Klara Brinch Dyrløv |
2006 |
|
164 |
58.91 |
2:07.56 |
3:17.05 |
|
4:23.55 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anne U. Struntze Sørensen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
asynk arm eft st |
|
Viborg Svømme Klub |
4:03.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mille Holmberg |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej samt berør v25 |
|
Vejle Svømmeklub |
3:24.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
15 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:12 |
|