Resultater for Thisted Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Thisted Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
28 september 2018 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
17:13 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 1.00.33, 2014 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 1.00.33, 2014 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mille Frydendahl |
2006 |
|
488 |
33.27 |
|
|
|
1:11.74 |
|
|
A6 |
1:12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ida Skov Kragh |
2006 |
|
441 |
34.62 |
|
|
|
1:14.21 |
|
|
A6 |
1:13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
SIF Bramm |
2006 |
|
428 |
34.93 |
|
|
|
1:14.96 |
|
|
A6 |
1:17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Live Korstadhagen |
2006 |
|
392 |
34.50 |
|
|
|
1:17.16 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:18.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ida Mathea Hugaas |
2006 |
|
380 |
36.99 |
|
|
|
1:17.97 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:20.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
|
364 |
34.76 |
|
|
|
1:19.09 |
|
|
Aarhus Swim |
1:25.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anne Katrine Dige |
2006 |
|
325 |
38.26 |
|
|
|
1:22.19 |
|
|
Aarhus Swim |
1:31.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Marie Bertram |
2006 |
|
308 |
39.60 |
|
|
|
1:23.67 |
|
|
Aarhus Swim |
1:25.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lærke Stenholt Røpke |
2006 |
|
307 |
41.18 |
|
|
|
1:23.76 |
|
|
A6 |
1:31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mia Kristiansen |
2006 |
|
302 |
39.05 |
|
|
|
1:24.15 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:31.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sara Alexandra Trøite |
2006 |
|
291 |
40.09 |
|
|
|
1:25.19 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:30.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nora Handegaard |
2006 |
|
288 |
39.66 |
|
|
|
1:25.54 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:31.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Aia Caroline Abel |
2006 |
|
276 |
39.17 |
|
|
|
1:26.70 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Frederikke Sørensen |
2006 |
|
272 |
39.93 |
|
|
|
1:27.15 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:31.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Nikoline Sejr |
2006 |
|
271 |
38.66 |
|
|
|
1:27.28 |
|
|
Aarhus Swim |
1:31.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anna Ancker |
2006 |
|
268 |
41.30 |
|
|
|
1:27.63 |
|
|
Aarhus Swim |
1:29.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Katrine Bager |
2006 |
|
266 |
40.11 |
|
|
|
1:27.76 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:31.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Jasmin Kjærsgaard |
2006 |
|
245 |
41.23 |
|
|
|
1:30.25 |
|
|
A6 |
1:27.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Silje Valvik |
2006 |
|
219 |
43.85 |
|
|
|
1:33.62 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Sofia Jørgensen |
2006 |
|
219 |
44.39 |
|
|
|
1:33.72 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:35.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Charlotte Fernås Lund |
2006 |
|
152 |
50.85 |
|
|
|
1:45.73 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Christine Horni |
2006 |
|
116 |
54.74 |
|
|
|
1:55.85 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Reinike Veenstra |
2006 |
|
109 |
|
|
|
|
1:58.28 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 1.00.33, 2014 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samanta Adele Pepevnik |
2005 |
|
503 |
32.30 |
|
|
|
1:11.03 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
1:12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
|
469 |
32.90 |
|
|
|
1:12.70 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Silja Brage |
2005 |
|
462 |
35.35 |
|
|
|
1:13.09 |
|
|
A6 |
1:14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mathilde Bager |
2005 |
|
454 |
34.40 |
|
|
|
1:13.50 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:12.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tilde Søe Bach |
2005 |
|
436 |
35.22 |
|
|
|
1:14.48 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Fredrikke Oline Engebrets |
2005 |
|
435 |
34.60 |
|
|
|
1:14.53 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
|
428 |
35.35 |
|
|
|
1:14.93 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:13.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Stina Kletvang |
2005 |
|
420 |
35.22 |
|
|
|
1:15.40 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:20.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ronja K. S. Josephsen |
2005 |
|
403 |
36.62 |
|
|
|
1:16.49 |
|
|
A6 |
1:16.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Stine Mejdahl |
2005 |
|
401 |
35.45 |
|
|
|
1:16.62 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:20.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Louise Lie Thisted |
2005 |
|
394 |
34.03 |
|
|
|
1:17.04 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:17.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sara Baumgartner |
2005 |
|
382 |
36.26 |
|
|
|
1:17.85 |
|
|
Aarhus Swim |
1:16.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Liva Lauridsen Vorgod |
2005 |
|
375 |
38.16 |
|
|
|
1:18.36 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
1:21.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nanna Langvad |
2005 |
|
371 |
36.55 |
|
|
|
1:18.60 |
|
|
Aarhus Swim |
1:20.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Julie Merl Larsen |
2005 |
|
355 |
38.29 |
|
|
|
1:19.80 |
|
|
A6 |
1:21.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mie Asmussen |
2005 |
|
350 |
37.17 |
|
|
|
1:20.17 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:24.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Karoline Iversen |
2005 |
|
345 |
36.99 |
|
|
|
1:20.50 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:22.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Zenia Christensen |
2005 |
|
285 |
39.60 |
|
|
|
1:25.83 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
1:28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Hennie Netland Fuglestvei |
2005 |
|
284 |
40.78 |
|
|
|
1:25.91 |
|
|
Mandal Svømmeklubb |
1:29.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Kaja Sandvik |
2005 |
|
272 |
40.19 |
|
|
|
1:27.13 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:33.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Josefine Høgh |
2005 |
|
263 |
40.07 |
|
|
|
1:28.12 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Helene Gonzalez |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej berør v/50m |
|
Ullensakersvømmerne |
1:33.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 1.00.33, 2014 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ingrid Elise Borgstroem |
2004 |
|
534 |
31.71 |
|
|
|
1:09.64 |
|
|
Randaberg IL |
1:09.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frida Hagstrup Vesterlund |
2004 |
|
531 |
33.69 |
|
|
|
1:09.76 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mille Kjær Jensen |
2004 |
|
527 |
32.55 |
|
|
|
1:09.93 |
|
|
Aarhus Swim |
1:12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anna Toft Petersen |
2004 |
|
512 |
32.40 |
|
|
|
1:10.60 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:10.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Laura Marie Dige |
2004 |
|
509 |
33.42 |
|
|
|
1:10.74 |
|
|
Aarhus Swim |
1:13.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Eva Hjort |
2004 |
|
503 |
32.18 |
|
|
|
1:11.04 |
|
|
Aarhus Swim |
1:14.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anne Terp |
2004 |
|
467 |
34.00 |
|
|
|
1:12.79 |
|
|
Struer Svømmeklub |
1:14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tiril Rørvik |
2004 |
|
451 |
35.15 |
|
|
|
1:13.68 |
|
|
Team Sør Msk |
1:13.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Astrid Marie Hassing |
2004 |
|
433 |
34.41 |
|
|
|
1:14.64 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:16.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Eline Søfting Svarstad |
2004 |
|
431 |
33.40 |
|
|
|
1:14.76 |
|
|
Elverum Svømming |
1:12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nicoline Tønder Keul |
2004 |
|
420 |
34.88 |
|
|
|
1:15.45 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
1:16.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Karoline Thagård Jakobsen |
2004 |
|
410 |
34.94 |
|
|
|
1:16.05 |
|
|
Struer Svømmeklub |
1:18.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
|
402 |
36.37 |
|
|
|
1:16.52 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:12.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Laura Rønn Danielsen |
2004 |
|
399 |
36.02 |
|
|
|
1:16.73 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:12.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kaisa Helmet Dalene |
2004 |
|
388 |
35.56 |
|
|
|
1:17.42 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
1:17.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Lærke Kjærsgaard |
2004 |
|
356 |
35.82 |
|
|
|
1:19.69 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Kirstine Jørgensen |
2004 |
|
338 |
35.78 |
|
|
|
1:21.06 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:20.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Tomine Aamodt |
2004 |
|
333 |
37.28 |
|
|
|
1:21.46 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:28.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Maja Rogn Aulie |
2004 |
|
328 |
37.40 |
|
|
|
1:21.86 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:30.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Freja Klitgaard Larsen |
2004 |
|
314 |
37.09 |
|
|
|
1:23.12 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Mette Aagesen Jensen |
2004 |
|
299 |
37.17 |
|
|
|
1:24.47 |
|
|
Aarhus Swim |
1:28.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Iben Bekken Nordbye |
2004 |
|
294 |
39.09 |
|
|
|
1:24.98 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Michelle Bloch Sørensen |
2004 |
|
289 |
37.99 |
|
|
|
1:25.45 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
1:25.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Selma Netland Fuglestveit |
2004 |
|
288 |
40.08 |
|
|
|
1:25.50 |
|
|
Mandal Svømmeklubb |
1:26.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Kristiane Rygh Simonsen |
2004 |
|
259 |
39.11 |
|
|
|
1:28.61 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:28.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Ema Dielininkaityte |
2004 |
|
241 |
45.25 |
|
|
|
1:30.73 |
|
|
Randaberg IL |
1:39.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 1.00.33, 2014 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victoria Haahr Pallesen |
2002 |
|
637 |
30.52 |
|
|
|
1:05.65 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:05.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karoline Sørensen |
2002 |
|
610 |
29.87 |
|
|
|
1:06.61 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:07.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
|
609 |
31.36 |
|
|
|
1:06.65 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:06.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Astrid Nielsen |
2002 |
|
582 |
32.78 |
|
|
|
1:07.66 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:07.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ida S Olesen |
2003 |
|
562 |
31.88 |
|
|
|
1:08.47 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:08.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anne Bøjstrup Bertelsen |
2002 |
|
525 |
32.47 |
|
|
|
1:10.01 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emma Stecher |
2003 |
|
525 |
32.45 |
|
|
|
1:10.03 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:09.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laura Fogh |
2003 |
|
524 |
34.02 |
|
|
|
1:10.09 |
|
|
Aarhus Swim |
1:10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Isabella Bach |
2002 |
|
520 |
31.50 |
|
|
|
1:10.25 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:08.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Karoline L. Kristensen |
2003 |
|
498 |
32.40 |
|
|
|
1:11.29 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Julie Kappel Petersen |
2002 |
|
483 |
32.49 |
|
|
|
1:11.99 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Thilde Timmermand |
2002 |
|
468 |
32.83 |
|
|
|
1:12.78 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lærke Høgsted |
2003 |
|
460 |
33.08 |
|
|
|
1:13.19 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Alexandra Peter |
2002 |
|
431 |
34.47 |
|
|
|
1:14.80 |
|
|
Randaberg IL |
1:18.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Camilla Kjær |
2003 |
|
414 |
34.72 |
|
|
|
1:15.80 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:18.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Pernille Christensen |
2003 |
|
409 |
35.80 |
|
|
|
1:16.11 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Lea Adalia Strømman |
2002 |
|
403 |
34.40 |
|
|
|
1:16.48 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Signe Thomsen |
2003 |
|
397 |
34.76 |
|
|
|
1:16.83 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
1:14.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Daphne Sander |
2003 |
|
385 |
33.29 |
|
|
|
1:17.66 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:21.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Lise Lindemann-Larsen |
2002 |
|
327 |
34.97 |
|
|
|
1:21.99 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Signe Lauridsen Vorgod |
2002 |
|
325 |
38.62 |
|
|
|
1:22.13 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
1:21.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Emma Jensen |
2003 |
|
325 |
37.97 |
|
|
|
1:22.14 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:21.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Hanne Rugsveen |
2002 |
|
280 |
38.62 |
|
|
|
1:26.31 |
|
|
Elverum Svømming |
1:27.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Helena Rosenfeldt Zillmer |
2002 |
|
248 |
41.10 |
|
|
|
1:29.90 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Henriette Arntsen |
2003 |
|
240 |
42.26 |
|
|
|
1:30.92 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:34.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Gro Sørensen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Aarhus Swim |
1:19.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ingrid Vie |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Elverum Svømming |
1:14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
A6 |
1:08.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 1.00.33, 2014 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
797 |
27.61 |
|
|
|
1:00.93 |
|
|
A6 |
1:02.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
|
725 |
29.35 |
|
|
|
1:02.89 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:04.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ellen Nielsen |
2001 |
|
691 |
29.47 |
|
|
|
1:03.89 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:04.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
|
664 |
30.07 |
|
|
|
1:04.77 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:03.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ine Marie Andersen |
2000 |
|
575 |
30.93 |
|
|
|
1:07.92 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
1:06.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ingrid Bo Andersen |
2001 |
|
561 |
31.46 |
|
|
|
1:08.48 |
|
|
A6 |
1:06.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Edle Irene Vidnes |
2001 |
|
559 |
32.45 |
|
|
|
1:08.58 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
1:10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kristine Gellein Johnsson |
2001 |
|
535 |
32.94 |
|
|
|
1:09.59 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
1:09.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nikoline Østerberg |
2000 |
|
533 |
31.68 |
|
|
|
1:09.67 |
|
|
Aarhus Swim |
1:09.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Camilla Ottesen |
2000 |
|
532 |
31.38 |
|
|
|
1:09.73 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alberte Kjærsgaard |
2001 |
|
515 |
32.75 |
|
|
|
1:10.47 |
|
|
A6 |
1:10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Victoria K. Jespersen |
2001 |
|
515 |
33.52 |
|
|
|
1:10.49 |
|
|
Aarhus Swim |
1:10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Katja Korbo Petersson |
2001 |
|
509 |
31.65 |
|
|
|
1:10.73 |
|
|
A6 |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Johanne Marie Poulsen |
2001 |
|
481 |
33.03 |
|
|
|
1:12.10 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:11.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Othine Ruenes |
2001 |
|
445 |
32.81 |
|
|
|
1:13.98 |
|
|
SK Team Sør |
1:10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Embla Sól Garðarsdóttir |
2001 |
|
432 |
34.10 |
|
|
|
1:14.74 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Andrea Sørensen |
2001 |
|
327 |
37.97 |
|
|
|
1:22.02 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
1:19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
28 september 2018 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:13 |
|