Resultater for GTI Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 30 september 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 06:50 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 september 2018 |
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | 633 | 31.97 | 1:08.20 | 1:43.96 | 2:20.26 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:23.53 | |||||||||
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Steenberg | 2002 | 588 | 33.12 | 1:10.02 | 1:46.90 | 2:23.69 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:25.99 | |||||||||
2 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 551 | 32.80 | 1:09.76 | 1:47.90 | 2:26.88 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:24.28 | |||||||||
3 | Oliver Bak Jensen | 2002 | 488 | 33.60 | 1:12.78 | 1:53.17 | 2:32.92 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:34.95 | |||||||||
4 | Leo Badaker | 2002 | 408 | 34.15 | 1:14.16 | 1:57.77 | 2:42.27 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:49.73 | |||||||||
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asger Johansen | 2003 | 500 | 34.01 | 1:12.36 | 1:52.22 | 2:31.74 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:31.80 | |||||||||
2 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 445 | 35.67 | 1:15.86 | 1:56.62 | 2:37.67 | |||
GTI | 2:35.22 | |||||||||
3 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 438 | 36.30 | 1:16.82 | 1:57.46 | 2:38.52 | |||
GTI | 2:40.43 | |||||||||
4 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 385 | 38.34 | 1:20.86 | 2:03.06 | 2:45.55 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:42.61 | |||||||||
5 | Mathias Parkhøi | 2003 | 376 | 37.42 | 1:20.10 | 2:03.49 | 2:46.81 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:47.51 | |||||||||
6 | Anton Skov Grell | 2004 | 298 | 40.93 | 1:27.71 | 2:14.47 | 3:00.16 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:05.56 | |||||||||
7 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 285 | 41.59 | 1:29.59 | 2:16.33 | 3:02.88 | |||
GTI | 3:08.46 | |||||||||
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Olsen | 2005 | 255 | 43.02 | 1:31.47 | 2:21.49 | 3:09.81 | |||
GTI | 3:27.65 | |||||||||
2 | Lucas Svej | 2005 | 251 | 42.70 | 1:32.60 | 2:23.05 | 3:10.92 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:30.00 | |||||||||
3 | Mads Emil Christiansen | 2006 | 245 | 44.25 | 1:33.36 | 2:23.77 | 3:12.43 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:25.10 | |||||||||
4 | Anders Thøgersen | 2005 | 241 | 42.70 | 1:32.22 | 2:23.79 | 3:13.37 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:20.30 | |||||||||
5 | Mads Sørensen | 2005 | 240 | 44.26 | 1:34.47 | 2:24.81 | 3:13.67 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:20.93 | |||||||||
6 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | 240 | 42.41 | 1:31.38 | 2:23.88 | 3:13.72 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:19.25 | |||||||||
7 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 238 | 44.71 | 1:34.36 | 2:25.03 | 3:14.33 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:10.46 | |||||||||
8 | Asbjørn Nybroe | 2006 | 223 | 44.43 | 1:33.95 | 2:26.55 | 3:18.43 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 3:37.63 | |||||||||
9 | Karl Svane Kristensen | 2005 | 223 | 45.11 | 1:35.74 | 2:26.78 | 3:18.54 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:14.93 | |||||||||
10 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 205 | 44.39 | 1:36.84 | 2:31.38 | 3:23.99 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:28.43 | |||||||||
11 | Mark Dimon | 2006 | 189 | 45.15 | 1:38.70 | 2:34.94 | 3:29.57 | |||
GTI | 3:40.20 | |||||||||
12 | Marcus Hammergart | 2006 | 163 | 47.07 | 1:45.21 | 3:40.22 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 3:42.30 | |||||||||
13 | Alex Leander Dabelsteen | 2006 | 125 | 51.09 | 1:53.18 | 4:00.36 | ||||
GTI | ||||||||||
- | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | DSQ | SW4.4 Tystart | ||||||
Vest-Brøndby | 3:28.43 | |||||||||
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Duer Laurberg | 2008 | 132 | 50.87 | 1:51.43 | 3:56.31 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 september 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 06:50 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 29 september 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 10:59 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 september 2018 |
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nina Toft | 2000 | 554 | 37.79 | 1:19.59 | 2:01.77 | 2:43.83 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:48.22 | |||||||||
2 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 524 | 38.26 | 1:21.03 | 2:03.74 | 2:46.85 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:45.71 | |||||||||
3 | Emma Mikkelsen | 2001 | 500 | 39.18 | 1:22.63 | 2:06.61 | 2:49.46 | |||
Vest-Brøndby | 2:43.12 | |||||||||
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Villum Færch | 2002 | 557 | 36.11 | 1:17.76 | 2:00.24 | 2:43.49 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:39.96 | |||||||||
2 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 553 | 37.64 | 1:19.90 | 2:02.17 | 2:43.86 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:46.32 | |||||||||
3 | Mia Rindshøj | 2003 | 542 | 37.54 | 1:19.88 | 2:02.59 | 2:45.03 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:39.71 | |||||||||
4 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 502 | 37.76 | 1:20.79 | 2:04.49 | 2:49.26 | |||
Køge Svømmeklub | 2:42.97 | |||||||||
5 | Amanda Hietala | 2002 | 494 | 38.22 | 1:21.07 | 2:04.65 | 2:50.13 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:48.57 | |||||||||
6 | Julie Wolter | 2003 | 451 | 40.03 | 1:24.76 | 2:10.29 | 2:55.46 | |||
GTI | 2:58.79 | |||||||||
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 563 | 36.74 | 1:17.91 | 1:59.96 | 2:42.97 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:36.83 | |||||||||
2 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 515 | 37.81 | 1:20.71 | 2:04.53 | 2:47.78 | |||
Vest-Brøndby | 2:46.48 | |||||||||
3 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 454 | 39.46 | 1:23.12 | 2:08.62 | 2:54.98 | |||
GTI | 2:55.36 | |||||||||
4 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 439 | 39.64 | 1:25.67 | 2:12.22 | 2:57.04 | |||
Vest-Brøndby | 3:05.86 | |||||||||
5 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 410 | 41.45 | 1:27.64 | 2:14.78 | 3:01.14 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:02.58 | |||||||||
6 | Marie Juul-Olsen | 2004 | 407 | 41.57 | 1:27.93 | 2:14.87 | 3:01.51 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:01.27 | |||||||||
7 | Mathilde Svendsen | 2004 | 390 | 39.93 | 1:26.54 | 2:14.55 | 3:04.10 | |||
GTI | 3:09.39 | |||||||||
8 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | 382 | 42.40 | 1:29.26 | 2:16.92 | 3:05.36 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 3:16.69 | |||||||||
9 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 381 | 42.52 | 1:30.13 | 2:17.64 | 3:05.47 | |||
GTI | 3:11.69 | |||||||||
10 | Frida Høj Andersen | 2005 | 369 | 43.49 | 1:31.80 | 2:20.02 | 3:07.59 | |||
GTI | 3:13.13 | |||||||||
11 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 353 | 41.80 | 1:30.60 | 2:20.23 | 3:10.26 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:07.15 | |||||||||
12 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 339 | 43.82 | 1:32.14 | 2:22.55 | 3:12.93 | |||
GTI | 3:29.67 | |||||||||
13 | Filippa Walløe | 2005 | 320 | 43.46 | 1:33.32 | 2:24.46 | 3:16.64 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:05.74 | |||||||||
14 | Amanda F. Christiansen | 2005 | 250 | 48.73 | 1:44.51 | 2:39.51 | 3:33.40 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:50.00 | |||||||||
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Severs | 2006 | 440 | 41.27 | 1:25.79 | 2:11.47 | 2:56.92 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:59.63 | |||||||||
2 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 416 | 40.01 | 1:26.07 | 2:13.40 | 3:00.18 | |||
Vest-Brøndby | 3:04.59 | |||||||||
3 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 401 | 40.30 | 1:26.77 | 2:14.61 | 3:02.42 | |||
Solrød Svømmeklub | 3:09.48 | |||||||||
4 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 395 | 41.56 | 1:28.48 | 2:17.13 | 3:03.31 | |||
GTI | 3:15.24 | |||||||||
5 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 368 | 43.37 | 1:31.66 | 2:20.65 | 3:07.65 | |||
GTI | 3:10.89 | |||||||||
6 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 364 | 41.20 | 1:29.21 | 2:19.05 | 3:08.43 | |||
GTI | 4:11.47 | |||||||||
7 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 362 | 42.44 | 1:31.40 | 2:21.01 | 3:08.66 | |||
Solrød Svømmeklub | 3:18.16 | |||||||||
8 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 356 | 44.51 | 1:33.56 | 2:22.05 | 3:09.78 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:21.13 | |||||||||
9 | Anna Blom Bygum | 2006 | 341 | 43.82 | 1:32.90 | 2:22.47 | 3:12.48 | |||
Vest-Brøndby | 3:17.37 | |||||||||
10 | Andrea Søeborg | 2006 | 311 | 43.28 | 1:33.35 | 2:26.86 | 3:18.62 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:30.87 | |||||||||
11 | Marie Elster | 2006 | 310 | 45.99 | 1:37.48 | 2:28.24 | 3:18.64 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:23.05 | |||||||||
12 | Malene Dithmar | 2006 | 294 | 47.13 | 1:39.62 | 2:31.93 | 3:22.18 | |||
GTI | 3:38.28 | |||||||||
13 | Annika Frederiksen | 2007 | 292 | 46.34 | 1:38.86 | 2:31.82 | 3:22.72 | |||
GTI | 3:28.38 | |||||||||
14 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | 288 | 46.91 | 1:39.62 | 2:32.29 | 3:23.62 | |||
GTI | 3:33.11 | |||||||||
15 | Katja Poulsen | 2006 | 281 | 46.84 | 1:39.53 | 2:33.33 | 3:25.34 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:33.62 | |||||||||
16 | Alma Lind Babin | 2006 | 269 | 47.39 | 1:39.50 | 2:33.68 | 3:28.21 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:42.10 | |||||||||
17 | Laura Friis Justesen | 2006 | 254 | 49.37 | 1:44.53 | 2:39.80 | 3:32.27 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:43.14 | |||||||||
18 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | 249 | 46.13 | 1:42.52 | 2:40.38 | 3:33.89 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:47.61 | |||||||||
19 | Laika Usinger | 2006 | 244 | 48.26 | 1:43.37 | 2:40.52 | 3:35.16 | |||
Vest-Brøndby | 3:40.16 | |||||||||
20 | Silvia Martinsen | 2007 | 239 | 45.81 | 1:40.32 | 2:39.43 | 3:36.63 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:47.68 | |||||||||
21 | Juuliie Jørgensen | 2007 | 237 | 49.50 | 1:45.77 | 2:42.89 | 3:37.25 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:58.13 | |||||||||
22 | Ingrid Due Nygaard | 2007 | 231 | 49.63 | 1:45.13 | 2:42.52 | 3:39.12 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
23 | Sofie Ammentorp Ribjerg | 2006 | 225 | 48.22 | 1:44.27 | 2:43.29 | 3:41.16 | |||
Solrød Svømmeklub | 3:53.66 | |||||||||
24 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | 200 | 50.69 | 1:51.96 | 2:53.78 | 3:49.73 | |||
GTI | 4:04.31 | |||||||||
25 | Emma Westarp Zornhagen | 2007 | 199 | 51.53 | 1:50.63 | 2:52.15 | 3:50.48 | |||
Glostrup Svømmeklub | 4:04.27 | |||||||||
26 | Ella Kjærebye | 2007 | 181 | 52.59 | 1:53.55 | 2:56.72 | 3:57.80 | |||
Glostrup Svømmeklub | 4:02.42 | |||||||||
27 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | 153 | 58.99 | 2:04.73 | 3:10.08 | 4:11.48 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 4:35.20 | |||||||||
28 | Mathilde Mark | 2006 | 152 | 56.90 | 2:01.53 | 3:07.97 | 4:11.86 | |||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
- | Mathilde Johansen | 2007 | DSQ | SW 7.6 ESB 50m | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 3:27.18 | |||||||||
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | 199 | 51.33 | 1:50.55 | 2:50.13 | 3:50.24 | |||
GTI | ||||||||||
2 | Emma Panton Nielsen | 2008 | 186 | 54.12 | 1:54.26 | 2:56.97 | 3:55.50 | |||
Glostrup Svømmeklub | 4:04.94 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 september 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 10:59 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 29 september 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:05 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 september 2018 |
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 628 | 28.03 | 57.11 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 57.09 | |||||||||
2 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 609 | 28.24 | 57.71 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 57.96 | |||||||||
3 | Alfred August Grubert | 2001 | 558 | 29.68 | 59.40 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 58.33 | |||||||||
4 | Mathias Vestergaard | 2001 | 522 | 30.00 | 1:00.72 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.20 | |||||||||
5 | Christian Crone | 2001 | 507 | 29.84 | 1:01.35 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.50 | |||||||||
6 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 496 | 30.47 | 1:01.77 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:02.70 | |||||||||
7 | Mert Kaya | 2001 | 479 | 30.29 | 1:02.49 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:02.84 | |||||||||
8 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 460 | 30.08 | 1:03.36 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:04.52 | |||||||||
9 | Christoffer Weiss | 2001 | 422 | 31.17 | 1:05.18 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.57 | |||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 537 | 29.41 | 1:00.18 | |||||
GTI | 59.49 | |||||||||
2 | Mathias Christensen | 2004 | 420 | 32.55 | 1:05.29 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.49 | |||||||||
3 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 397 | 31.95 | 1:06.53 | |||||
Vest-Brøndby | 1:09.59 | |||||||||
4 | Zilas Aarestrup | 2003 | 393 | 32.12 | 1:06.75 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.81 | |||||||||
5 | Emil Søby | 2004 | 391 | 32.73 | 1:06.88 | |||||
GTI | 1:07.92 | |||||||||
6 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 383 | 32.89 | 1:07.36 | |||||
GTI | 1:08.35 | |||||||||
7 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 359 | 33.43 | 1:08.82 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:09.34 | |||||||||
8 | Julius Højgaard Allin | 2003 | 329 | 34.37 | 1:10.82 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.99 | |||||||||
9 | Lucas T. Mortensen | 2004 | 322 | 34.29 | 1:11.33 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:14.23 | |||||||||
10 | Esben Rasmussen | 2004 | 310 | 35.55 | 1:12.28 | |||||
Vest-Brøndby | 1:11.84 | |||||||||
11 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 305 | 35.13 | 1:12.65 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:13.87 | |||||||||
12 | Viggo Prehn | 2004 | 305 | 34.75 | 1:12.67 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.82 | |||||||||
13 | Oscar Kroos | 2004 | 292 | 35.73 | 1:13.68 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.82 | |||||||||
14 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 282 | 35.97 | 1:14.53 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.75 | |||||||||
15 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 252 | 38.03 | 1:17.39 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:20.74 | |||||||||
16 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 222 | 39.70 | 1:20.76 | |||||
GTI | 1:18.48 | |||||||||
17 | Villads Lund Larsen | 2004 | 183 | 43.10 | 1:26.12 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:26.83 | |||||||||
- | Benjamin Koch Andersen | 2004 | DSQ | SW 6.4 EFB 50m | ||||||
Solrød Svømmeklub | 1:14.11 | |||||||||
- | Christopher G. Trandum | 2003 | DSQ | SW 6.4 EFB 75m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.38 | |||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 355 | 33.60 | 1:09.04 | |||||
GTI | 1:11.80 | |||||||||
2 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 250 | 38.20 | 1:17.56 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.67 | |||||||||
3 | Vincent Borup Schärer | 2006 | 242 | 39.24 | 1:18.42 | |||||
GTI | 1:20.28 | |||||||||
4 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 235 | 38.90 | 1:19.18 | |||||
GTI | 1:23.45 | |||||||||
5 | Marius Mains | 2005 | 214 | 39.59 | 1:21.68 | |||||
GTI | 1:30.14 | |||||||||
6 | Martin Munch Svendson | 2005 | 210 | 39.92 | 1:22.24 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.54 | |||||||||
7 | Mauritz Otzen | 2005 | 203 | 40.06 | 1:23.20 | |||||
Vest-Brøndby | 1:22.79 | |||||||||
8 | Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | 190 | 42.32 | 1:25.04 | |||||
GTI | 1:27.52 | |||||||||
9 | Rasmus Egholm | 2006 | 185 | 41.00 | 1:25.75 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:24.99 | |||||||||
10 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 175 | 41.40 | 1:27.40 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:27.13 | |||||||||
11 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 160 | 43.06 | 1:30.11 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:32.12 | |||||||||
12 | Frederik Luca Lamprecht | 2006 | 159 | 43.17 | 1:30.23 | |||||
GTI | 1:32.26 | |||||||||
13 | Anton Serizawa | 2006 | 158 | 43.98 | 1:30.39 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:33.45 | |||||||||
14 | Jonas Holm Clausen | 2006 | 150 | 44.39 | 1:32.03 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:38.69 | |||||||||
15 | Alexander Brink | 2005 | 144 | 45.18 | 1:33.17 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:38.65 | |||||||||
16 | Alexander Hartvigsen | 2006 | 142 | 45.63 | 1:33.67 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:41.18 | |||||||||
17 | Peter Mortensen | 2005 | 101 | 51.16 | 1:44.91 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:43.92 | |||||||||
18 | Luka Tomovski | 2006 | 89 | 53.41 | 1:49.17 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:53.45 | |||||||||
- | Oscar Serizawa | 2006 | DSQ | SW 6.4 EFB 50m | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:29.48 | |||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asger Hvilsom | 2007 | 184 | 40.92 | 1:25.87 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:23.63 | |||||||||
2 | Andreas Bendtsen | 2007 | 166 | 44.81 | 1:28.94 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:30.87 | |||||||||
3 | Max Bendixen | 2007 | 159 | 45.03 | 1:30.20 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:25.13 | |||||||||
4 | Marcus Munk | 2007 | 153 | 44.39 | 1:31.35 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:32.28 | |||||||||
5 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | 132 | 44.78 | 1:35.95 | |||||
GTI | 1:37.97 | |||||||||
6 | Louis Ellinghaus | 2008 | 113 | 48.61 | 1:41.17 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:37.06 | |||||||||
7 | Jacob Hwaiz | 2007 | 95 | 51.80 | 1:47.09 | |||||
Vest-Brøndby | 1:47.46 | |||||||||
8 | William Zuk Rasmussen | 2008 | 93 | 52.50 | 1:47.88 | |||||
GTI | 1:49.45 | |||||||||
9 | Cornelius K. Andreassen | 2008 | 86 | 54.53 | 1:50.73 | |||||
Vest-Brøndby | 1:48.09 | |||||||||
10 | Valdemar Rudolf Tvedskov | 2008 | 77 | 54.35 | 1:54.94 | |||||
GTI | 2:12.55 | |||||||||
11 | Mads Ulslev Parbst | 2008 | 73 | 56.93 | 1:56.66 | |||||
Vest-Brøndby | 2:00.49 | |||||||||
12 | Mathias Ankjær Pedersen | 2009 | 71 | 56.41 | 1:58.11 | |||||
GTI | 2:01.54 | |||||||||
13 | Bertram J. Trangbæk | 2009 | 59 | 1:01.73 | 2:04.96 | |||||
Vest-Brøndby | 2:26.63 | |||||||||
14 | Mingus Pold Thomsen | 2009 | 58 | 58.12 | 2:06.10 | |||||
GTI | ||||||||||
15 | Mikkel Olsen | 2009 | 44 | 1:05.17 | 2:17.77 | |||||
GTI | ||||||||||
16 | Kasper Granlund Thomsen | 2009 | 42 | 1:08.63 | 2:20.31 | |||||
GTI | ||||||||||
- | Alexander Juul Lorenzen | 2009 | DSQ | SW 6.4 EFB v50m | ||||||
Vest-Brøndby | 2:08.39 | |||||||||
- | Asger Friis Justesen | 2008 | DSQ | SW 6.4 EFB 50m | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:50.09 | |||||||||
- | Noah Nygaard | 2008 | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | ||||||
Vest-Brøndby | 2:09.09 | |||||||||
- | Semih Güven Karaibrahim | 2009 | DSQ | SW 6.2 ej rygl v50m | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | DSQ | SW 6.4 EFB v50m | ||||||
GTI | 2:00.02 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 september 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:05 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 29 september 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:23 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 september 2018 |
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Zenia Aarestrup | 2001 | 543 | 32.94 | 1:07.45 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.36 | |||||||||
2 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 523 | 33.09 | 1:08.30 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.14 | |||||||||
3 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 508 | 33.23 | 1:08.94 | |||||
Vest-Brøndby | 1:05.97 | |||||||||
4 | Caroline Hørlykke | 2000 | 497 | 34.24 | 1:09.47 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.22 | |||||||||
5 | Pernille Pedersen | 2001 | 490 | 33.62 | 1:09.76 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:07.42 | |||||||||
6 | Mia Wennecke | 1999 | 475 | 34.11 | 1:10.48 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:05.52 | |||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 638 | 31.47 | 1:03.90 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.54 | |||||||||
2 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 623 | 31.41 | 1:04.41 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.07 | |||||||||
3 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 543 | 31.65 | 1:07.44 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.38 | |||||||||
4 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 510 | 33.16 | 1:08.84 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:09.26 | |||||||||
5 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 482 | 33.86 | 1:10.16 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:12.17 | |||||||||
6 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 464 | 33.70 | 1:11.05 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.92 | |||||||||
7 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 464 | 34.70 | 1:11.08 | |||||
GTI | 1:12.41 | |||||||||
8 | Fiona Burmester | 2003 | 427 | 35.88 | 1:13.04 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:14.37 | |||||||||
9 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 425 | 35.43 | 1:13.19 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:13.79 | |||||||||
10 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 422 | 35.11 | 1:13.33 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:08.69 | |||||||||
11 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 387 | 36.69 | 1:15.50 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:15.14 | |||||||||
12 | Sofia Levisen | 2002 | 372 | 36.72 | 1:16.51 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:14.62 | |||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Linnea Hietala | 2004 | 556 | 31.76 | 1:06.90 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:07.38 | |||||||||
2 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 473 | 34.10 | 1:10.61 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:10.55 | |||||||||
3 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 458 | 35.35 | 1:11.38 | |||||
GTI | 1:11.21 | |||||||||
4 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 440 | 35.24 | 1:12.30 | |||||
Vest-Brøndby | 1:09.44 | |||||||||
5 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 431 | 35.47 | 1:12.80 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:15.85 | |||||||||
6 | Thea Mikkelsen | 2005 | 426 | 34.86 | 1:13.09 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:14.16 | |||||||||
7 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 422 | 35.98 | 1:13.31 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:13.47 | |||||||||
8 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 411 | 36.07 | 1:14.01 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:13.27 | |||||||||
9 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 375 | 37.34 | 1:16.28 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:16.88 | |||||||||
10 | Ella Gohr Metz | 2005 | 362 | 37.58 | 1:17.17 | |||||
Vest-Brøndby | 1:19.99 | |||||||||
11 | Clara Schmedes | 2004 | 358 | 37.74 | 1:17.50 | |||||
GTI | 1:17.68 | |||||||||
12 | Caroline Koch | 2005 | 356 | 38.01 | 1:17.63 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.41 | |||||||||
13 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 337 | 38.61 | 1:19.06 | |||||
Vest-Brøndby | 1:24.86 | |||||||||
14 | Julie Segato | 2005 | 333 | 39.20 | 1:19.35 | |||||
GTI | 1:18.54 | |||||||||
15 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | 318 | 40.03 | 1:20.56 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:21.14 | |||||||||
16 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 316 | 39.72 | 1:20.73 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.39 | |||||||||
17 | Caroline Søgaard Pedersen | 2005 | 316 | 39.63 | 1:20.78 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:22.94 | |||||||||
18 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 307 | 38.62 | 1:21.51 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:22.82 | |||||||||
19 | Emilia Gotfredsen | 2005 | 280 | 41.26 | 1:24.04 | |||||
GTI | 1:27.24 | |||||||||
20 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | 261 | 42.03 | 1:26.06 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:34.06 | |||||||||
21 | Silja Sol Jørgensen | 2005 | 225 | 43.27 | 1:30.47 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:36.15 | |||||||||
22 | Cecilie Rasmussen | 2005 | 221 | 45.06 | 1:30.94 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 1:36.75 | |||||||||
23 | Emma F. Rouse | 2004 | 211 | 43.79 | 1:32.41 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:22.83 | |||||||||
24 | Mathilde Lund | 2004 | 207 | 45.52 | 1:32.93 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:34.15 | |||||||||
25 | Mathilde F Handberg | 2005 | 190 | 46.28 | 1:35.68 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:36.58 | |||||||||
- | Annika Britt Larsen | 2005 | DNS | |||||||
GTI | 1:13.77 | |||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 458 | 34.81 | 1:11.39 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.21 | |||||||||
2 | Martine Damborg | 2007 | 404 | 35.73 | 1:14.40 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.13 | |||||||||
3 | Lara Smerdal | 2006 | 379 | 37.98 | 1:16.03 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.24 | |||||||||
4 | Mathilde Severs | 2006 | 377 | 36.73 | 1:16.13 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.33 | |||||||||
5 | Siv Reimer | 2006 | 358 | 37.84 | 1:17.48 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.80 | |||||||||
6 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 357 | 38.01 | 1:17.55 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:18.60 | |||||||||
7 | Emily Reuter | 2006 | 335 | 39.12 | 1:19.23 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:18.82 | |||||||||
8 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 334 | 38.21 | 1:19.25 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.92 | |||||||||
9 | Maica Jensen | 2006 | 318 | 38.82 | 1:20.57 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:23.08 | |||||||||
10 | Victoria Wiingaard | 2006 | 315 | 39.35 | 1:20.80 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.52 | |||||||||
11 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 315 | 39.89 | 1:20.83 | |||||
GTI | 1:32.69 | |||||||||
12 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 314 | 38.90 | 1:20.96 | |||||
Vest-Brøndby | 1:22.88 | |||||||||
13 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 306 | 39.61 | 1:21.61 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:22.91 | |||||||||
14 | Rikke Therp | 2006 | 306 | 40.12 | 1:21.62 | |||||
Vest-Brøndby | 1:22.48 | |||||||||
15 | Jaqueline Haack | 2006 | 302 | 39.80 | 1:21.97 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:21.79 | |||||||||
16 | Amalie Backhausen | 2006 | 296 | 40.35 | 1:22.50 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.08 | |||||||||
17 | Molly Namensen | 2006 | 293 | 40.63 | 1:22.76 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.98 | |||||||||
18 | Laura Cecilie Salling | 2006 | 286 | 40.59 | 1:23.43 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.55 | |||||||||
19 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 280 | 41.06 | 1:24.03 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:22.12 | |||||||||
20 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 280 | 40.68 | 1:24.06 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:29.95 | |||||||||
21 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 270 | 41.81 | 1:25.12 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:32.11 | |||||||||
22 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 269 | 41.44 | 1:25.16 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:29.08 | |||||||||
23 | Olga Vejlby | 2006 | 253 | 42.41 | 1:26.90 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:34.47 | |||||||||
24 | Marie Skole Sørensen | 2006 | 244 | 43.82 | 1:28.05 | |||||
GTI | 1:35.49 | |||||||||
25 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 242 | 43.49 | 1:28.26 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:27.70 | |||||||||
26 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 241 | 42.38 | 1:28.39 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:27.03 | |||||||||
27 | Wilma Nørgaard | 2006 | 239 | 42.44 | 1:28.63 | |||||
Vest-Brøndby | 1:28.13 | |||||||||
28 | Signe C. H. Naaby | 2007 | 233 | 43.46 | 1:29.40 | |||||
GTI | 1:32.32 | |||||||||
29 | Mathilde Johansen | 2007 | 227 | 44.02 | 1:30.12 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:33.25 | |||||||||
30 | Isabell Hansen | 2007 | 226 | 1:30.33 | 1:30.33 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:31.09 | |||||||||
31 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 212 | 45.34 | 1:32.23 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:33.06 | |||||||||
32 | Mille-Mai Krog | 2007 | 203 | 47.55 | 1:33.54 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:39.13 | |||||||||
33 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | 201 | 45.60 | 1:33.79 | |||||
Vest-Brøndby | 1:33.38 | |||||||||
34 | Agnes Højsteen | 2007 | 198 | 45.93 | 1:34.31 | |||||
Vest-Brøndby | 1:36.04 | |||||||||
35 | Signe Gyldenkærne | 2006 | 198 | 1:34.41 | 1:34.41 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:36.68 | |||||||||
36 | Alberte Berner Mikkelsen | 2006 | 197 | 44.54 | 1:34.48 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:36.15 | |||||||||
37 | Emma Spang | 2006 | 194 | 44.84 | 1:34.96 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:37.18 | |||||||||
38 | Mathilde Bremer Sørensen | 2006 | 191 | 46.34 | 1:35.45 | |||||
GTI | 1:51.47 | |||||||||
39 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | 184 | 46.15 | 1:36.63 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:36.08 | |||||||||
40 | Caroline Haugland | 2007 | 165 | 47.81 | 1:40.22 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:41.76 | |||||||||
41 | Louise Popp-Madsen | 2007 | 163 | 46.86 | 1:40.62 | |||||
GTI | 1:46.17 | |||||||||
42 | Fiona Emilie West | 2006 | 148 | 51.30 | 1:44.02 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:49.66 | |||||||||
43 | Hannah Bjørneboe | 2007 | 116 | 56.11 | 1:52.59 | |||||
Vest-Brøndby | 2:00.12 | |||||||||
44 | Luna Lizette Marquardsen | 2007 | 88 | 57.31 | 2:03.70 | |||||
GTI | ||||||||||
- | Natalie Dang N. Larsen | 2006 | DSQ | SW 6.2 sv mave 50m | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:39.45 | |||||||||
- | Nikoline E. Larsen | 2007 | DSQ | SW 6.4 EFB 50m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:34.66 | |||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Liechti | 2008 | 224 | 43.67 | 1:30.49 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:31.41 | |||||||||
2 | Freja Kobbernagel | 2008 | 209 | 44.72 | 1:32.67 | |||||
Vest-Brøndby | 1:35.90 | |||||||||
3 | Smilla Hansson | 2008 | 175 | 47.62 | 1:38.38 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:40.30 | |||||||||
4 | Luka Revitz | 2008 | 143 | 51.72 | 1:45.03 | |||||
Vest-Brøndby | 1:48.81 | |||||||||
5 | Merle Otzen | 2008 | 141 | 50.85 | 1:45.62 | |||||
Vest-Brøndby | 1:49.71 | |||||||||
6 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | 128 | 51.34 | 1:49.07 | |||||
Vest-Brøndby | 1:49.67 | |||||||||
7 | Jasmin A. Didriksen | 2009 | 128 | 52.20 | 1:49.18 | |||||
GTI | ||||||||||
8 | Emma De Palo-Jonas | 2008 | 115 | 56.37 | 1:52.95 | |||||
Vest-Brøndby | 1:52.01 | |||||||||
9 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | 115 | 54.05 | 1:52.97 | |||||
Vest-Brøndby | 2:00.95 | |||||||||
10 | Luna Madrid Poulsen | 2009 | 112 | 53.75 | 1:54.07 | |||||
GTI | ||||||||||
11 | Liva Yri | 2008 | 105 | 56.48 | 1:56.41 | |||||
Vest-Brøndby | 2:00.39 | |||||||||
12 | Mathilde Dithmar | 2009 | 99 | 57.43 | 1:58.89 | |||||
GTI | ||||||||||
13 | Anna Eirfeldt | 2009 | 98 | 1:00.30 | 1:59.21 | |||||
GTI | ||||||||||
14 | Caroline Damhøj Andersen | 2008 | 92 | 59.70 | 2:01.82 | |||||
GTI | ||||||||||
15 | Frida Christoffersen | 2009 | 83 | 57.68 | 2:06.12 | |||||
Vest-Brøndby | 2:04.66 | |||||||||
16 | Ida Matthesen | 2009 | 78 | 1:02.09 | 2:08.25 | |||||
Vest-Brøndby | 2:15.52 | |||||||||
17 | Sofia Linnea B. Pedersen | 2009 | 63 | 1:04.01 | 2:17.88 | |||||
GTI | ||||||||||
18 | Maja Maria Rasmussen | 2008 | 56 | 1:06.29 | 2:23.12 | |||||
GTI | ||||||||||
19 | Cecilia Janning | 2009 | 53 | 1:11.27 | 2:26.21 | |||||
Vest-Brøndby | 2:32.48 | |||||||||
- | Angela Bang Svendsen | 2008 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:28.59 | |||||||||
- | Mille Therp | 2009 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 1:56.19 | |||||||||
- | Caroline Stefansen | 2009 | DSQ | SW 6.2 Ej rygl 25m | ||||||
Vest-Brøndby | 2:13.63 | |||||||||
- | Esther Bang Laursen | 2009 | DSQ | SW 6.4 EFB 25m | ||||||
Vest-Brøndby | 1:49.95 | |||||||||
- | Sarah Kjær Jensen | 2008 | DSQ | SW 6.4 EFB 50m | ||||||
Vest-Brøndby | 1:51.30 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 september 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:23 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 29 september 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:41 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 september 2018 |
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julius Munk | 2000 | 623 | 25.52 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 24.96 | |||||||||
2 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 613 | 25.65 | ||||||
Vest-Brøndby | 25.47 | |||||||||
3 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 582 | 26.11 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 25.39 | |||||||||
4 | Rasmus Steenberg | 2000 | 556 | 26.50 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 26.65 | |||||||||
5 | August Hertz Bugge | 2000 | 514 | 27.21 | ||||||
VAT Copenhagen | 26.74 | |||||||||
6 | Rasmus Langvad | 2000 | 497 | 27.51 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 27.43 | |||||||||
7 | Rasmus Pedersen | 2000 | 467 | 28.09 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 29.22 | |||||||||
8 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | 466 | 28.11 | ||||||
Køge Svømmeklub | 27.05 | |||||||||
9 | Fernado Solis | 2000 | 459 | 28.26 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 29.00 | |||||||||
10 | Andreas L. Damgård | 2000 | 410 | 29.34 | ||||||
Køge Svømmeklub | 28.62 | |||||||||
11 | Pelle-Oskar Lambertsen | 1999 | 387 | 29.89 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 30.84 | |||||||||
12 | Mathias Petersen | 1999 | 350 | 30.91 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 30.99 | |||||||||
13 | Søren G. Nielsen | 2000 | 348 | 30.97 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 30.78 | |||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 627 | 25.47 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 25.90 | |||||||||
2 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 586 | 26.04 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 26.42 | |||||||||
3 | Rasmus Danielsen | 2001 | 572 | 26.26 | ||||||
Køge Svømmeklub | 25.97 | |||||||||
4 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 564 | 26.37 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 26.92 | |||||||||
5 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 541 | 26.75 | ||||||
Vest-Brøndby | 26.24 | |||||||||
6 | William Houen | 2001 | 532 | 26.89 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 26.97 | |||||||||
7 | August Ryom | 2002 | 523 | 27.05 | ||||||
Køge Svømmeklub | 26.92 | |||||||||
8 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 507 | 27.33 | ||||||
Vest-Brøndby | 27.18 | |||||||||
9 | Christian Crone | 2001 | 497 | 27.51 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 27.64 | |||||||||
10 | Lucas Burmester | 2002 | 486 | 27.71 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.61 | |||||||||
11 | Mikkel Gummer | 2002 | 447 | 28.51 | ||||||
GTI | 29.08 | |||||||||
12 | Alexander Stærkær | 2002 | 404 | 29.47 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.76 | |||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 491 | 27.62 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.41 | |||||||||
2 | Nicklas Plank | 2004 | 490 | 27.65 | ||||||
GTI | 27.47 | |||||||||
3 | Noah Bred | 2003 | 463 | 28.17 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.39 | |||||||||
4 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 440 | 28.65 | ||||||
GTI | 28.11 | |||||||||
5 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 435 | 28.75 | ||||||
Køge Svømmeklub | 28.07 | |||||||||
6 | Tobias Davidsen | 2003 | 435 | 28.77 | ||||||
Vest-Brøndby | 29.06 | |||||||||
7 | Christopher G. Trandum | 2003 | 433 | 28.81 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 27.28 | |||||||||
8 | Lucas T. Mortensen | 2004 | 428 | 28.92 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.36 | |||||||||
9 | Rasmus Warberg | 2004 | 416 | 29.20 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.31 | |||||||||
10 | Marcus Hiort | 2003 | 408 | 29.37 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.58 | |||||||||
11 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 365 | 30.49 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.47 | |||||||||
12 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 363 | 30.56 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.99 | |||||||||
13 | Kasper Thorn | 2004 | 355 | 30.78 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.36 | |||||||||
14 | Michael Halck | 2004 | 344 | 31.11 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.42 | |||||||||
15 | Julius Højgaard Allin | 2003 | 332 | 31.46 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.46 | |||||||||
16 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 322 | 31.79 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 33.72 | |||||||||
17 | Oliver Gadegaard | 2003 | 313 | 32.09 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.47 | |||||||||
18 | Alexander Hillhouse | 2004 | 291 | 32.87 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.53 | |||||||||
19 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 285 | 33.09 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 37.17 | |||||||||
20 | Kasper Kusk | 2003 | 240 | 35.05 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 34.67 | |||||||||
21 | Patrick Lind | 2004 | 213 | 36.47 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 37.58 | |||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 515 | 27.19 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 26.41 | |||||||||
2 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 386 | 29.94 | ||||||
GTI | 29.27 | |||||||||
3 | Casper Puggaard | 2005 | 374 | 30.25 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.20 | |||||||||
4 | Anders Thøgersen | 2005 | 363 | 30.56 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 30.09 | |||||||||
5 | Daniel Bastholm | 2005 | 337 | 31.30 | ||||||
GTI | 31.70 | |||||||||
6 | Cilas Madsen | 2005 | 309 | 32.23 | ||||||
GTI | 31.83 | |||||||||
7 | Linus Heinrichsen | 2006 | 282 | 33.22 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.45 | |||||||||
8 | Theodor Møller | 2005 | 282 | 33.24 | ||||||
Vest-Brøndby | 33.22 | |||||||||
9 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | 278 | 33.39 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.01 | |||||||||
10 | Viktor Bernstein | 2006 | 260 | 34.12 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 36.67 | |||||||||
11 | Teodor Roed Schøning | 2005 | 253 | 34.46 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.33 | |||||||||
12 | Lucas Svej | 2005 | 248 | 34.67 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.25 | |||||||||
13 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | 235 | 35.29 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.16 | |||||||||
14 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 229 | 35.59 | ||||||
Vest-Brøndby | 36.93 | |||||||||
15 | Josef Shukri | 2006 | 216 | 36.31 | ||||||
Vest-Brøndby | 34.83 | |||||||||
16 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 212 | 36.55 | ||||||
Vest-Brøndby | 35.43 | |||||||||
17 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 210 | 36.63 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 36.77 | |||||||||
18 | Mads Emil Christiansen | 2006 | 203 | 37.06 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.97 | |||||||||
19 | Hugo Haakansson | 2006 | 203 | 37.09 | ||||||
Vest-Brøndby | 35.71 | |||||||||
20 | Martin Daniele | 2006 | 182 | 38.44 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 37.95 | |||||||||
21 | Alexander Oxenbøll | 2006 | 179 | 38.64 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 38.72 | |||||||||
22 | Martin Munch Svendson | 2005 | 176 | 38.83 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.66 | |||||||||
23 | Frederik Knakkergaard | 2005 | 171 | 39.25 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.61 | |||||||||
24 | Emil Szipli Pedersen | 2006 | 170 | 39.32 | ||||||
GTI | 42.86 | |||||||||
25 | Anton Serizawa | 2006 | 168 | 39.49 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 43.46 | |||||||||
26 | Ditlev Queitsch | 2006 | 154 | 40.66 | ||||||
Vest-Brøndby | 36.79 | |||||||||
27 | Karl Svane Kristensen | 2005 | 144 | 41.50 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.29 | |||||||||
28 | Jonas Holm Clausen | 2006 | 130 | 42.99 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 42.05 | |||||||||
29 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 127 | 43.30 | ||||||
Vest-Brøndby | 43.36 | |||||||||
30 | Oscar Serizawa | 2006 | 124 | 43.61 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
31 | Alexander Hartvigsen | 2006 | 117 | 44.46 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 45.64 | |||||||||
32 | Mark Dimon | 2006 | 107 | 45.90 | ||||||
GTI | 43.81 | |||||||||
33 | Alex Leander Dabelsteen | 2006 | 97 | 47.36 | ||||||
GTI | 52.44 | |||||||||
- | Alexander Brink | 2005 | DSQ | SW 8.3 Asyn ben 25m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.08 | |||||||||
- | Luka Tomovski | 2006 | DSQ | SW 8.2 asyn arm 15m | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:02.11 | |||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asger Hvilsom | 2007 | 228 | 35.67 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.70 | |||||||||
2 | Marius Hedvang Segato | 2007 | 217 | 36.27 | ||||||
GTI | 39.37 | |||||||||
3 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | 194 | 37.65 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 40.22 | |||||||||
4 | Andreas Bendtsen | 2007 | 181 | 38.53 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 38.95 | |||||||||
5 | Frederik William Holm | 2007 | 171 | 39.25 | ||||||
GTI | 39.92 | |||||||||
6 | Marcus Munk | 2007 | 162 | 39.94 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 38.94 | |||||||||
7 | Victor Bjørneborg | 2007 | 152 | 40.78 | ||||||
GTI | 40.42 | |||||||||
8 | Max Bendixen | 2007 | 151 | 40.88 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | 122 | 43.85 | ||||||
Vest-Brøndby | 42.22 | |||||||||
10 | Karl Marcussen | 2007 | 112 | 45.15 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 55.49 | |||||||||
11 | Asger Friis Justesen | 2008 | 111 | 45.35 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 50.68 | |||||||||
12 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | 109 | 45.53 | ||||||
GTI | 45.66 | |||||||||
13 | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | 105 | 46.20 | ||||||
GTI | 56.41 | |||||||||
14 | Mathias Hemmingsen | 2007 | 103 | 46.38 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 46.21 | |||||||||
15 | Peter Damsø | 2007 | 96 | 47.48 | ||||||
Vest-Brøndby | 48.52 | |||||||||
16 | Nikolaj Bandsholm | 2007 | 83 | 49.80 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 58.25 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 september 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:41 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 29 september 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:18 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 september 2018 |
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 635 | 28.36 | ||||||
GTI | 28.05 | |||||||||
2 | Sarah Birch Missing | 2001 | 587 | 29.11 | ||||||
Vest-Brøndby | 28.30 | |||||||||
3 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 469 | 31.36 | ||||||
Vest-Brøndby | 29.79 | |||||||||
4 | Melanie Degner | 2000 | 414 | 32.71 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.12 | |||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 722 | 27.17 | ||||||
GTI | 26.33 | |||||||||
2 | Freja Stenbækgård | 2003 | 591 | 29.05 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.99 | |||||||||
3 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 587 | 29.11 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.24 | |||||||||
4 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 554 | 29.68 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.56 | |||||||||
5 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 464 | 31.49 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.98 | |||||||||
6 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 460 | 31.58 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 32.47 | |||||||||
7 | Pil Sylvander | 2003 | 455 | 31.68 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.53 | |||||||||
8 | Fiona Burmester | 2003 | 448 | 31.85 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.95 | |||||||||
9 | Michelle Mortensen | 2002 | 434 | 32.20 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.78 | |||||||||
10 | Sophia Christensen | 2003 | 405 | 32.95 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.51 | |||||||||
11 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 399 | 33.11 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.60 | |||||||||
12 | Fie Tönshoff | 2002 | 386 | 33.47 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.32 | |||||||||
13 | Emma Clausen | 2003 | 346 | 34.70 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.85 | |||||||||
14 | Anna Christensen | 2003 | 335 | 35.08 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 36.88 | |||||||||
15 | Sofia Levisen | 2002 | 304 | 36.25 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 35.01 | |||||||||
16 | Emma Schnack | 2002 | 259 | 38.24 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 38.06 | |||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 591 | 29.04 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.16 | |||||||||
2 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 558 | 29.60 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.00 | |||||||||
3 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 484 | 31.05 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.51 | |||||||||
4 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 481 | 31.10 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.72 | |||||||||
5 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 479 | 31.14 | ||||||
Vest-Brøndby | 30.93 | |||||||||
6 | Olivia Lildballe Møller | 2004 | 473 | 31.29 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.52 | |||||||||
7 | Linnea Hietala | 2004 | 452 | 31.76 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.20 | |||||||||
8 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 436 | 32.13 | ||||||
GTI | 31.20 | |||||||||
9 | Caroline Søgaard Pedersen | 2005 | 433 | 32.21 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.62 | |||||||||
10 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 419 | 32.57 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.09 | |||||||||
11 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 408 | 32.86 | ||||||
Køge Svømmeklub | 31.32 | |||||||||
11 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 408 | 32.86 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.67 | |||||||||
13 | Frederikke Elster | 2004 | 405 | 32.95 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.43 | |||||||||
14 | Caroline Villum Færch | 2005 | 399 | 33.11 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.11 | |||||||||
15 | Emilia Gotfredsen | 2005 | 390 | 33.36 | ||||||
GTI | 32.70 | |||||||||
16 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | 374 | 33.83 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.88 | |||||||||
17 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 366 | 34.07 | ||||||
Vest-Brøndby | 33.83 | |||||||||
18 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 351 | 34.55 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.26 | |||||||||
19 | Mikkeline Timmerman | 2005 | 341 | 34.89 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 36.25 | |||||||||
20 | Kathrine E. Larsen | 2005 | 337 | 35.03 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.97 | |||||||||
21 | Johanne Weber | 2005 | 334 | 35.13 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.11 | |||||||||
22 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 332 | 35.19 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.24 | |||||||||
23 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | 325 | 35.45 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.91 | |||||||||
24 | Natacha Munch | 2005 | 323 | 35.52 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 34.92 | |||||||||
25 | Lise Refsgaard | 2005 | 314 | 35.85 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.90 | |||||||||
26 | Katrine G. Kristensen | 2005 | 291 | 36.77 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.97 | |||||||||
27 | Emma F. Rouse | 2004 | 277 | 37.40 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.89 | |||||||||
28 | Amanda F. Christiansen | 2005 | 274 | 37.52 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 38.91 | |||||||||
29 | Filippa Walløe | 2005 | 252 | 38.57 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.57 | |||||||||
30 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | 245 | 38.96 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.88 | |||||||||
31 | Mathilde Lund | 2004 | 218 | 40.45 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 40.73 | |||||||||
32 | Silja Sol Jørgensen | 2005 | 171 | 43.90 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 47.07 | |||||||||
- | Annika Britt Larsen | 2005 | DNS | |||||||
GTI | 33.77 | |||||||||
- | Mathilde Syberg Glud | 2004 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.89 | |||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Liv Madsen | 2006 | 447 | 31.87 | ||||||
GTI | 30.17 | |||||||||
2 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 410 | 32.81 | ||||||
GTI | 32.61 | |||||||||
3 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 387 | 33.45 | ||||||
GTI | 33.66 | |||||||||
4 | Mathilde Severs | 2006 | 382 | 33.58 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.27 | |||||||||
5 | Emma Hansen | 2007 | 369 | 33.97 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.28 | |||||||||
6 | Rikke Parkhøi | 2006 | 335 | 35.08 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 35.82 | |||||||||
7 | Leonora M Postgaard | 2006 | 316 | 35.77 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 35.01 | |||||||||
8 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 310 | 36.00 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 36.17 | |||||||||
9 | Marie Elster | 2006 | 295 | 36.59 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.27 | |||||||||
10 | Andrea Søeborg | 2006 | 290 | 36.80 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 40.01 | |||||||||
11 | Mathilde Willumsen | 2006 | 282 | 37.15 | ||||||
GTI | 36.16 | |||||||||
12 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 280 | 37.26 | ||||||
Vest-Brøndby | 38.21 | |||||||||
13 | Annika Frederiksen | 2007 | 277 | 37.36 | ||||||
GTI | 37.01 | |||||||||
14 | Silvia Martinsen | 2007 | 275 | 37.46 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 38.17 | |||||||||
15 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 260 | 38.18 | ||||||
Vest-Brøndby | 39.30 | |||||||||
16 | Daniella Anderson | 2006 | 256 | 38.35 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 41.12 | |||||||||
17 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 250 | 38.65 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.94 | |||||||||
18 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 246 | 38.88 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 39.83 | |||||||||
19 | Olga Vejlby | 2006 | 242 | 39.07 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 41.37 | |||||||||
20 | Mille Giolbas | 2006 | 228 | 39.86 | ||||||
GTI | 40.28 | |||||||||
21 | Signe Gyldenkærne | 2006 | 227 | 39.91 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 44.20 | |||||||||
22 | Louise Popp-Madsen | 2007 | 227 | 39.95 | ||||||
GTI | 41.94 | |||||||||
23 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 225 | 40.05 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 42.39 | |||||||||
24 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | 224 | 40.11 | ||||||
GTI | 40.28 | |||||||||
25 | Mathilde Johansen | 2007 | 220 | 40.33 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 45.25 | |||||||||
26 | Katja Poulsen | 2006 | 213 | 40.80 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.09 | |||||||||
27 | Ea Lund Havgaard | 2007 | 209 | 41.04 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 42.86 | |||||||||
28 | Signe C. H. Naaby | 2007 | 209 | 41.05 | ||||||
GTI | 41.21 | |||||||||
29 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | 202 | 41.55 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 43.82 | |||||||||
30 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 187 | 42.56 | ||||||
Vest-Brøndby | 47.68 | |||||||||
31 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | 183 | 42.90 | ||||||
Vest-Brøndby | 43.71 | |||||||||
32 | Laura Friis Justesen | 2006 | 174 | 43.66 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 47.73 | |||||||||
33 | Alma Lind Babin | 2006 | 171 | 43.88 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 41.70 | |||||||||
34 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | 168 | 44.13 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 49.97 | |||||||||
35 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | 167 | 44.23 | ||||||
GTI | 48.16 | |||||||||
36 | Ingrid Due Nygaard | 2007 | 165 | 44.45 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 51.54 | |||||||||
37 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 154 | 45.47 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 46.71 | |||||||||
38 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 148 | 45.99 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 45.65 | |||||||||
39 | Nikoline E. Larsen | 2007 | 146 | 46.23 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 44.17 | |||||||||
40 | Signe Rasmussen | 2006 | 143 | 46.52 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 48.78 | |||||||||
41 | Juuliie Jørgensen | 2007 | 140 | 46.92 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 50.99 | |||||||||
42 | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | 137 | 47.24 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 48.66 | |||||||||
43 | Mille-Mai Krog | 2007 | 118 | 49.68 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 50.00 | |||||||||
44 | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | 114 | 50.28 | ||||||
GTI | 1:02.59 | |||||||||
45 | Ila Murphy | 2007 | 109 | 51.00 | ||||||
Vest-Brøndby | 51.98 | |||||||||
45 | Natalie Dang N. Larsen | 2006 | 109 | 51.00 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 48.68 | |||||||||
47 | Emma Spang | 2006 | 106 | 51.36 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 50.43 | |||||||||
48 | Alma Hartmann Jensen | 2007 | 100 | 52.48 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
49 | Laika Usinger | 2006 | 96 | 53.24 | ||||||
Vest-Brøndby | 54.04 | |||||||||
50 | Agnes Højsteen | 2007 | 94 | 53.45 | ||||||
Vest-Brøndby | 51.67 | |||||||||
51 | Zeline Helsen Lintrup | 2007 | 70 | 58.90 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:06.27 | |||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Siena Serizawa | 2008 | 203 | 41.47 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 41.13 | |||||||||
2 | Freja Kobbernagel | 2008 | 185 | 42.77 | ||||||
Vest-Brøndby | 42.99 | |||||||||
3 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | 172 | 43.82 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 50.43 | |||||||||
4 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | 166 | 44.29 | ||||||
GTI | 46.84 | |||||||||
5 | Smilla Hansson | 2008 | 158 | 45.03 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 50.07 | |||||||||
6 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | 142 | 46.66 | ||||||
GTI | 51.80 | |||||||||
7 | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | 116 | 49.88 | ||||||
GTI | 52.10 | |||||||||
8 | Isabella Høj Johansen | 2008 | 112 | 50.48 | ||||||
GTI | 56.35 | |||||||||
9 | Caroline Hedetoft-Winther | 2008 | 96 | 53.22 | ||||||
GTI | 1:02.57 | |||||||||
10 | Julie Bruun | 2008 | 93 | 53.75 | ||||||
GTI | 1:03.07 | |||||||||
- | Emma De Palo-Jonas | 2008 | DSQ | SW8.4 ESB v 50m | ||||||
Vest-Brøndby | 57.01 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 september 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:18 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 29 september 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:31 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 september 2018 |
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 608 | 59.14 | 2:04.38 | 3:09.60 | 4:15.99 | 8:43.27 | ||
Køge Svømmeklub | 8:32.79 | 5:23.66 | 6:31.85 | 7:39.48 | ||||||
2 | Emil Holm | 1996 | 595 | 1:03.40 | 2:10.46 | 3:17.10 | 4:24.14 | 8:46.92 | ||
Svømmeklubben SHS Stevns | 8:50.00 | 5:30.21 | 6:36.31 | 7:42.59 | ||||||
- | Laurits Holm | 2000 | DSQ | SW 4.4 tyvstart | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 9:10.00 | |||||||||
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 661 | 1:00.08 | 2:03.80 | 3:08.12 | 4:12.83 | 8:28.87 | ||
Gentofte Svømme Klub | 8:51.38 | 5:17.65 | 6:22.14 | 7:26.76 | ||||||
2 | Leo Badaker | 2002 | 563 | 1:00.98 | 2:09.17 | 3:18.00 | 4:27.93 | 8:56.87 | ||
Gentofte Svømme Klub | 8:42.65 | 5:33.48 | 6:42.56 | 7:50.67 | ||||||
3 | Mads Lind | 2002 | 534 | 1:03.40 | 2:10.51 | 3:19.11 | 4:27.63 | 9:06.46 | ||
Hvidovre Svømme Klub | 9:14.13 | 5:36.62 | 6:46.93 | 7:57.83 | ||||||
4 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 523 | 1:03.81 | 2:12.52 | 3:21.97 | 4:31.53 | 9:10.18 | ||
Vest-Brøndby | 9:19.58 | 5:41.85 | 6:52.02 | 8:01.96 | ||||||
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Oscar Isberg | 2004 | 534 | 1:04.08 | 2:12.62 | 3:22.19 | 4:31.55 | 9:06.48 | ||
GTI | 9:20.34 | 5:41.53 | 6:50.92 | 7:59.80 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 september 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:31 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 29 september 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 13:02 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 september 2018 |
Løb 8, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Sofie Nielsen | 2001 | 617 | 1:05.67 | 2:15.50 | 3:26.69 | 4:38.06 | 18:00.24 | ||
Slagelse Svømmeklub | 17:52.80 | 5:49.94 | 7:02.17 | 8:14.29 | 9:27.15 | |||||
10:40.26 | 11:53.81 | 13:07.30 | 14:21.01 | |||||||
15:35.02 | 16:48.23 | |||||||||
2 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 605 | 1:07.37 | 2:18.39 | 3:30.15 | 4:41.92 | 18:06.83 | ||
Helsingør Svømmeklub | 18:10.17 | 5:54.53 | 7:06.91 | 8:20.10 | 9:33.60 | |||||
10:46.75 | 12:00.56 | 13:14.44 | 14:28.03 | |||||||
15:41.37 | 16:54.71 | |||||||||
3 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 574 | 1:07.40 | 2:19.68 | 3:32.80 | 4:46.68 | 18:26.22 | ||
Køge Svømmeklub | 18:07.43 | 6:00.68 | 7:14.80 | 8:28.99 | 9:44.14 | |||||
10:59.61 | 12:14.69 | 13:29.74 | 14:44.60 | |||||||
15:59.53 | 17:14.09 | |||||||||
Løb 8, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Michelle Mortensen | 2002 | 721 | 1:05.97 | 2:13.68 | 3:21.73 | 4:30.08 | 17:05.24 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 17:07.38 | 5:38.48 | 6:47.16 | 7:56.14 | 9:04.62 | |||||
10:13.08 | 11:22.23 | 12:30.26 | 13:39.93 | |||||||
14:49.53 | 15:58.63 | |||||||||
2 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 577 | 1:07.44 | 2:19.43 | 3:32.16 | 4:45.70 | 18:24.64 | ||
Lyngby Svømmeklub | 18:45.00 | 6:00.05 | 7:13.52 | 8:27.26 | 9:41.16 | |||||
10:55.16 | 12:10.12 | 13:24.56 | 14:39.93 | |||||||
15:55.76 | 17:11.49 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 september 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 13:02 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 29 september 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 13:05 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 september 2018 |
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | 638 | 27.91 | 1:00.09 | 1:36.94 | 2:07.32 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:06.80 | |||||||||
2 | Rasmus Steenberg | 2000 | 593 | 27.89 | 1:04.52 | 1:39.79 | 2:10.46 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:08.36 | |||||||||
3 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 553 | 27.80 | 1:02.35 | 1:41.97 | 2:13.55 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:11.15 | |||||||||
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 698 | 27.37 | 58.28 | 1:34.85 | 2:03.56 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:01.90 | |||||||||
2 | Alfred August Grubert | 2001 | 602 | 28.40 | 1:01.75 | 1:39.90 | 2:09.83 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:10.11 | |||||||||
3 | Leo Badaker | 2002 | 564 | 27.82 | 1:00.67 | 1:41.58 | 2:12.63 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:15.72 | |||||||||
4 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 550 | 27.22 | 59.30 | 1:41.61 | 2:13.75 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:26.96 | |||||||||
5 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 524 | 29.44 | 1:04.03 | 1:43.48 | 2:15.93 | |||
Vest-Brøndby | 2:18.87 | |||||||||
6 | Christoffer Weiss | 2001 | 498 | 29.77 | 1:06.55 | 1:46.62 | 2:18.25 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:15.47 | |||||||||
7 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 468 | 29.78 | 1:04.33 | 1:48.59 | 2:21.16 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:18.12 | |||||||||
8 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 464 | 28.74 | 1:04.95 | 1:48.34 | 2:21.60 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:23.13 | |||||||||
9 | Mikkel Gummer | 2002 | 434 | 29.86 | 1:08.08 | 1:50.74 | 2:24.72 | |||
GTI | 2:26.07 | |||||||||
10 | Oskar Skov Grell | 2002 | 409 | 31.02 | 1:09.19 | 1:52.88 | 2:27.65 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:31.76 | |||||||||
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 502 | 29.75 | 1:03.93 | 1:45.82 | 2:17.85 | |||
GTI | 2:21.74 | |||||||||
2 | Marcus Hiort | 2003 | 493 | 30.65 | 1:06.86 | 1:47.53 | 2:18.73 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:22.47 | |||||||||
3 | Noah Bred | 2003 | 444 | 30.18 | 1:08.78 | 1:50.98 | 2:23.66 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:24.76 | |||||||||
4 | Rasmus Warberg | 2004 | 441 | 30.31 | 1:05.63 | 1:49.71 | 2:24.02 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:21.20 | |||||||||
5 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 433 | 31.87 | 1:10.64 | 1:51.17 | 2:24.90 | |||
GTI | 2:26.47 | |||||||||
6 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 428 | 30.66 | 1:08.76 | 1:50.90 | 2:25.38 | |||
GTI | 2:29.30 | |||||||||
7 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 424 | 32.65 | 1:11.69 | 1:52.43 | 2:25.90 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:32.85 | |||||||||
8 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 412 | 32.72 | 1:12.05 | 1:53.49 | 2:27.32 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:28.17 | |||||||||
9 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 403 | 31.58 | 1:08.68 | 1:53.44 | 2:28.36 | |||
Vest-Brøndby | 2:34.96 | |||||||||
10 | Oscar Kroos | 2004 | 396 | 34.79 | 1:14.69 | 1:54.66 | 2:29.20 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:30.08 | |||||||||
11 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 392 | 32.44 | 1:12.96 | 1:54.54 | 2:29.77 | |||
GTI | 2:33.98 | |||||||||
12 | Zilas Aarestrup | 2003 | 388 | 32.43 | 1:09.71 | 1:56.41 | 2:30.29 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:28.41 | |||||||||
13 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 386 | 32.28 | 1:10.00 | 1:58.21 | 2:30.44 | |||
GTI | 2:30.92 | |||||||||
14 | Emil Søby | 2004 | 385 | 32.61 | 1:10.52 | 1:56.09 | 2:30.61 | |||
GTI | 2:30.57 | |||||||||
15 | Kasper Thorn | 2004 | 349 | 33.01 | 1:13.82 | 2:00.22 | 2:35.57 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:42.67 | |||||||||
16 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 332 | 33.82 | 1:16.24 | 2:03.10 | 2:38.23 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:39.25 | |||||||||
17 | Viggo Prehn | 2004 | 314 | 35.63 | 1:16.72 | 2:05.90 | 2:41.27 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:43.63 | |||||||||
18 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 299 | 36.89 | 1:19.44 | 2:07.64 | 2:43.84 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:51.11 | |||||||||
19 | Alexander Hillhouse | 2004 | 254 | 36.90 | 1:21.37 | 2:15.76 | 2:53.09 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:48.24 | |||||||||
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 379 | 31.68 | 1:11.70 | 1:56.70 | 2:31.48 | |||
GTI | 2:37.58 | |||||||||
2 | Theodor Møller | 2005 | 334 | 34.83 | 1:17.22 | 2:02.59 | 2:37.93 | |||
Vest-Brøndby | 2:43.20 | |||||||||
3 | Daniel Bastholm | 2005 | 324 | 33.63 | 1:18.32 | 2:05.56 | 2:39.51 | |||
GTI | 2:48.31 | |||||||||
4 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 309 | 36.82 | 1:16.67 | 2:05.62 | 2:42.14 | |||
Vest-Brøndby | 2:43.87 | |||||||||
5 | Cilas Madsen | 2005 | 294 | 33.08 | 1:15.92 | 2:08.13 | 2:44.72 | |||
GTI | ||||||||||
6 | Marius Mains | 2005 | 265 | 36.98 | 1:21.32 | 2:10.75 | 2:50.59 | |||
GTI | 3:12.02 | |||||||||
7 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 260 | 40.49 | 1:22.81 | 2:13.31 | 2:51.61 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:52.56 | |||||||||
8 | Mathias Olsen | 2005 | 252 | 39.65 | 1:26.50 | 2:14.86 | 2:53.48 | |||
GTI | 3:02.89 | |||||||||
9 | Mads Sørensen | 2005 | 251 | 42.57 | 1:26.36 | 2:17.23 | 2:53.67 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:08.61 | |||||||||
10 | Mads Emil Christiansen | 2006 | 248 | 38.81 | 1:26.67 | 2:16.04 | 2:54.40 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:02.66 | |||||||||
11 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | 241 | 37.48 | 1:21.58 | 2:16.21 | 2:56.03 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:54.42 | |||||||||
12 | Vincent Borup Schärer | 2006 | 239 | 38.47 | 1:23.58 | 2:16.65 | 2:56.59 | |||
GTI | 3:00.57 | |||||||||
13 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 224 | 40.92 | 1:24.88 | 2:20.40 | 3:00.47 | |||
GTI | 3:14.04 | |||||||||
14 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 218 | 37.73 | 1:22.32 | 2:18.64 | 3:02.05 | |||
Vest-Brøndby | 3:01.12 | |||||||||
15 | Hugo Haakansson | 2006 | 201 | 40.46 | 1:27.37 | 2:25.88 | 3:06.86 | |||
Vest-Brøndby | 3:06.07 | |||||||||
16 | Martin Daniele | 2006 | 196 | 41.01 | 1:29.74 | 2:27.73 | 3:08.54 | |||
Solrød Svømmeklub | 3:21.33 | |||||||||
17 | Asbjørn Nybroe | 2006 | 194 | 38.12 | 1:31.50 | 2:22.90 | 3:09.34 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 3:21.09 | |||||||||
18 | Josef Shukri | 2006 | 187 | 40.90 | 1:29.86 | 2:29.66 | 3:11.45 | |||
Vest-Brøndby | 3:04.02 | |||||||||
19 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 186 | 46.06 | 1:36.18 | 2:30.80 | 3:11.91 | |||
Vest-Brøndby | 3:09.63 | |||||||||
20 | Ditlev Queitsch | 2006 | 180 | 41.98 | 1:27.66 | 2:27.53 | 3:13.97 | |||
Vest-Brøndby | 3:09.71 | |||||||||
21 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 172 | 44.03 | 1:32.87 | 2:33.05 | 3:16.96 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 3:24.57 | |||||||||
22 | Emil Szipli Pedersen | 2006 | 170 | 41.89 | 1:35.43 | 2:33.14 | 3:17.89 | |||
GTI | 3:33.91 | |||||||||
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | 216 | 39.74 | 1:27.55 | 2:21.68 | 3:02.63 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:07.92 | |||||||||
2 | Frederik William Holm | 2007 | 172 | 41.29 | 1:32.41 | 2:31.08 | 3:16.88 | |||
GTI | 3:16.97 | |||||||||
3 | Mathias Hemmingsen | 2007 | 147 | 48.49 | 1:37.69 | 2:41.22 | 3:27.33 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:28.60 | |||||||||
4 | Peter Damsø | 2007 | 141 | 49.41 | 1:39.08 | 2:43.62 | 3:30.58 | |||
Vest-Brøndby | 3:30.88 | |||||||||
5 | Louis Ellinghaus | 2008 | 125 | 50.11 | 1:45.91 | 2:46.06 | 3:39.25 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 3:33.03 | |||||||||
- | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 september 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 13:05 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 29 september 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 13:40 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 september 2018 |
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nina Toft | 2000 | 615 | 31.66 | 1:07.38 | 1:50.43 | 2:23.29 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:24.84 | |||||||||
2 | Zenia Aarestrup | 2001 | 553 | 32.77 | 1:10.72 | 1:53.06 | 2:28.43 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:23.84 | |||||||||
3 | Emma Mikkelsen | 2001 | 510 | 32.87 | 1:16.11 | 1:58.24 | 2:32.49 | |||
Vest-Brøndby | 2:32.43 | |||||||||
4 | Pernille Pedersen | 2001 | 472 | 34.77 | 1:13.21 | 1:59.06 | 2:36.49 | |||
Køge Svømmeklub | 2:31.37 | |||||||||
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 681 | 30.58 | 1:06.58 | 1:45.36 | 2:18.45 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:20.09 | |||||||||
2 | Amanda Hietala | 2002 | 486 | 34.07 | 1:14.65 | 1:58.38 | 2:34.94 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:35.11 | |||||||||
3 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 448 | 33.67 | 1:13.70 | 2:01.79 | 2:39.19 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:38.07 | |||||||||
4 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 441 | 35.54 | 1:14.40 | 2:02.87 | 2:40.07 | |||
GTI | ||||||||||
5 | Julie Wolter | 2003 | 428 | 35.73 | 1:19.68 | 2:04.05 | 2:41.58 | |||
GTI | 2:47.08 | |||||||||
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 612 | 31.30 | 1:08.24 | 1:50.91 | 2:23.47 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:26.47 | |||||||||
2 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 527 | 32.26 | 1:11.91 | 1:54.80 | 2:30.78 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:28.37 | |||||||||
3 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 525 | 34.21 | 1:14.40 | 1:56.73 | 2:31.01 | |||
Vest-Brøndby | 2:30.63 | |||||||||
4 | Thea Mikkelsen | 2005 | 448 | 33.62 | 1:16.81 | 2:01.86 | 2:39.20 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:40.88 | |||||||||
5 | Caroline Koch | 2005 | 397 | 37.81 | 1:21.24 | 2:06.99 | 2:45.67 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:45.22 | |||||||||
6 | Ella Gohr Metz | 2005 | 397 | 37.17 | 1:20.79 | 2:07.43 | 2:45.69 | |||
Vest-Brøndby | 2:55.40 | |||||||||
7 | Lise Refsgaard | 2005 | 388 | 38.24 | 1:19.96 | 2:11.29 | 2:46.95 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:47.05 | |||||||||
8 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 378 | 36.21 | 1:19.35 | 2:12.46 | 2:48.49 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:50.62 | |||||||||
9 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 371 | 40.75 | 1:23.61 | 2:11.97 | 2:49.51 | |||
GTI | 2:51.48 | |||||||||
10 | Frida Høj Andersen | 2005 | 352 | 39.88 | 1:25.16 | 2:13.19 | 2:52.52 | |||
GTI | 2:55.67 | |||||||||
11 | Kathrine E. Larsen | 2005 | 351 | 37.71 | 1:23.23 | 2:12.45 | 2:52.61 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:55.99 | |||||||||
12 | Marie Juul-Olsen | 2004 | 332 | 42.29 | 1:30.17 | 2:15.91 | 2:55.98 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:00.06 | |||||||||
13 | Julie Segato | 2005 | 329 | 37.84 | 1:22.42 | 2:17.15 | 2:56.40 | |||
GTI | 3:02.88 | |||||||||
14 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 293 | 44.00 | 1:32.77 | 2:22.67 | 3:03.46 | |||
GTI | 3:23.04 | |||||||||
15 | Filippa Walløe | 2005 | 292 | 44.35 | 1:29.71 | 2:22.17 | 3:03.54 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:10.03 | |||||||||
16 | Caja Cederblad Larsen | 2004 | 198 | 46.23 | 1:38.05 | 2:41.17 | 3:28.96 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 3:54.21 | |||||||||
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 424 | 34.09 | 1:15.86 | 2:05.24 | 2:42.12 | |||
GTI | 2:50.48 | |||||||||
2 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 405 | 34.47 | 1:17.62 | 2:08.18 | 2:44.63 | |||
GTI | 2:54.85 | |||||||||
3 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 376 | 36.10 | 1:20.48 | 2:07.99 | 2:48.71 | |||
Vest-Brøndby | 2:47.28 | |||||||||
4 | Martine Damborg | 2007 | 368 | 36.27 | 1:19.60 | 2:11.58 | 2:50.00 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:46.59 | |||||||||
5 | Amalie Backhausen | 2006 | 363 | 38.66 | 1:22.46 | 2:10.53 | 2:50.70 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:49.05 | |||||||||
6 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 356 | 35.80 | 1:19.79 | 2:13.35 | 2:51.93 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:00.04 | |||||||||
7 | Jaqueline Haack | 2006 | 353 | 39.71 | 1:22.81 | 2:12.42 | 2:52.30 | |||
Solrød Svømmeklub | 3:02.65 | |||||||||
8 | Rikke Therp | 2006 | 351 | 37.28 | 1:22.26 | 2:13.47 | 2:52.61 | |||
Vest-Brøndby | 2:54.47 | |||||||||
9 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 351 | 38.95 | 1:22.24 | 2:13.68 | 2:52.74 | |||
GTI | 2:52.72 | |||||||||
10 | Emma Hansen | 2007 | 345 | 38.27 | 1:22.33 | 2:13.86 | 2:53.72 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:55.86 | |||||||||
11 | Lara Smerdal | 2006 | 340 | 39.38 | 1:24.59 | 2:17.03 | 2:54.57 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:57.85 | |||||||||
12 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 340 | 39.47 | 1:25.34 | 2:14.50 | 2:54.59 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:53.62 | |||||||||
13 | Emily Reuter | 2006 | 339 | 41.35 | 1:25.00 | 2:14.16 | 2:54.61 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:49.88 | |||||||||
14 | Molly Namensen | 2006 | 330 | 39.97 | 1:26.11 | 2:18.47 | 2:56.19 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:03.95 | |||||||||
15 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 326 | 40.24 | 1:26.19 | 2:15.86 | 2:56.93 | |||
Vest-Brøndby | 3:02.05 | |||||||||
16 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | 325 | 36.84 | 1:24.61 | 2:17.53 | 2:57.08 | |||
GTI | 3:03.64 | |||||||||
17 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 322 | 37.09 | 1:24.60 | 2:19.16 | 2:57.76 | |||
GTI | 3:09.86 | |||||||||
18 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 314 | 39.90 | 1:27.38 | 2:18.19 | 2:59.11 | |||
Vest-Brøndby | 2:58.51 | |||||||||
19 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 310 | 46.52 | 1:31.69 | 2:20.16 | 2:59.90 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:02.73 | |||||||||
20 | Victoria Wiingaard | 2006 | 305 | 40.27 | 1:25.42 | 2:20.94 | 3:00.87 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:00.86 | |||||||||
21 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 296 | 41.83 | 1:31.15 | 2:21.19 | 3:02.82 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:03.33 | |||||||||
22 | Anna Blom Bygum | 2006 | 294 | 40.80 | 1:30.11 | 2:20.64 | 3:03.19 | |||
Vest-Brøndby | 3:03.55 | |||||||||
23 | Mille Giolbas | 2006 | 286 | 40.91 | 1:29.29 | 2:23.69 | 3:04.90 | |||
GTI | 3:11.88 | |||||||||
24 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | 277 | 42.48 | 1:32.61 | 2:28.15 | 3:06.91 | |||
GTI | 3:21.59 | |||||||||
25 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | 276 | 39.55 | 1:27.89 | 2:22.67 | 3:07.16 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:13.17 | |||||||||
26 | Mathilde Willumsen | 2006 | 275 | 40.77 | 1:29.36 | 2:25.27 | 3:07.36 | |||
GTI | 3:09.12 | |||||||||
27 | Marie Skole Sørensen | 2006 | 254 | 44.47 | 1:34.27 | 2:30.84 | 3:12.21 | |||
GTI | 3:25.47 | |||||||||
28 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 252 | 38.40 | 1:26.66 | 2:27.71 | 3:12.87 | |||
Vest-Brøndby | 3:13.39 | |||||||||
29 | Malene Dithmar | 2006 | 249 | 46.39 | 1:35.71 | 2:30.02 | 3:13.50 | |||
GTI | 3:44.45 | |||||||||
30 | Laura Friis Justesen | 2006 | 236 | 46.65 | 1:38.79 | 2:33.37 | 3:16.96 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:25.00 | |||||||||
31 | Ingrid Due Nygaard | 2007 | 230 | 47.92 | 1:36.27 | 2:31.58 | 3:18.75 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
32 | Signe C. H. Naaby | 2007 | 220 | 43.35 | 1:34.14 | 2:35.34 | 3:21.80 | |||
GTI | 3:58.44 | |||||||||
33 | Nikoline E. Larsen | 2007 | 213 | 46.86 | 1:39.82 | 2:37.52 | 3:23.85 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
34 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 205 | 44.10 | 1:39.53 | 2:37.79 | 3:26.55 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
35 | Mathilde Bremer Sørensen | 2006 | 178 | 47.62 | 1:43.07 | 2:45.21 | 3:36.32 | |||
GTI | 4:08.10 | |||||||||
36 | Alma Hartmann Jensen | 2007 | 145 | 54.76 | 1:52.12 | 2:57.48 | 3:51.83 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | DSQ | SW 9.4 Ej rygl v100m | ||||||
GTI | 3:02.25 | |||||||||
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Angela Bang Svendsen | 2008 | 256 | 43.62 | 1:33.41 | 2:29.61 | 3:11.87 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 3:11.57 | |||||||||
2 | Siena Serizawa | 2008 | 201 | 46.01 | 1:40.05 | 2:40.39 | 3:27.77 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:30.36 | |||||||||
- | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | DSQ | SW 6.4 EFB 75m | ||||||
GTI | 4:08.01 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 september 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 13:40 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 29 september 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:12 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 september 2018 |
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 561 | 25.99 | 54.48 | |||||
Vest-Brøndby | 55.43 | |||||||||
2 | Casper Davidsen | 1999 | 552 | 26.79 | 54.77 | |||||
Vest-Brøndby | 56.04 | |||||||||
3 | Rasmus Pedersen | 2000 | 536 | 27.33 | 55.30 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 56.28 | |||||||||
4 | Julius Munk | 2000 | 515 | 26.54 | 56.03 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 52.40 | |||||||||
5 | Fernado Solis | 2000 | 504 | 27.15 | 56.45 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 58.41 | |||||||||
6 | Pelle-Oskar Lambertsen | 1999 | 489 | 27.85 | 57.01 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 59.65 | |||||||||
7 | Morten Kilhof | 2000 | 422 | 28.20 | 59.89 | |||||
Solrød Svømmeklub | 58.80 | |||||||||
8 | Mathias Petersen | 1999 | 400 | 29.50 | 1:00.95 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:02.41 | |||||||||
9 | Søren G. Nielsen | 2000 | 336 | 31.78 | 1:04.58 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 1:02.40 | |||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 667 | 24.78 | 51.43 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 52.95 | |||||||||
2 | Rasmus Danielsen | 2001 | 603 | 25.98 | 53.19 | |||||
Køge Svømmeklub | 53.01 | |||||||||
3 | Christian Crone | 2001 | 579 | 25.93 | 53.90 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 53.89 | |||||||||
4 | William Houen | 2001 | 570 | 26.13 | 54.17 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 53.16 | |||||||||
5 | August Ryom | 2002 | 542 | 26.36 | 55.09 | |||||
Køge Svømmeklub | 53.81 | |||||||||
6 | Mathias Vestergaard | 2001 | 537 | 26.36 | 55.26 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 53.21 | |||||||||
7 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 535 | 27.20 | 55.34 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 56.74 | |||||||||
8 | Mert Kaya | 2001 | 514 | 26.85 | 56.08 | |||||
Køge Svømmeklub | 56.72 | |||||||||
9 | Oliver Steenberg | 2002 | 499 | 27.26 | 56.64 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.14 | |||||||||
10 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 488 | 27.34 | 57.05 | |||||
Vest-Brøndby | 59.13 | |||||||||
11 | Alexander Stærkær | 2002 | 451 | 28.77 | 58.59 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:00.11 | |||||||||
12 | Oliver Bak Jensen | 2002 | 378 | 30.14 | 1:02.15 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:01.16 | |||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 501 | 27.29 | 56.55 | |||||
GTI | 56.92 | |||||||||
2 | Nicklas Plank | 2004 | 492 | 27.94 | 56.89 | |||||
GTI | 57.80 | |||||||||
3 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 491 | 27.19 | 56.96 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 57.63 | |||||||||
4 | Tobias Davidsen | 2003 | 480 | 27.71 | 57.38 | |||||
Vest-Brøndby | 56.81 | |||||||||
5 | Asger Johansen | 2003 | 463 | 28.01 | 58.07 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 57.97 | |||||||||
6 | Oscar Isberg | 2004 | 460 | 28.66 | 58.21 | |||||
GTI | 58.03 | |||||||||
7 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 448 | 27.89 | 58.72 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:00.12 | |||||||||
8 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 445 | 28.51 | 58.84 | |||||
GTI | 58.29 | |||||||||
9 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 443 | 27.70 | 58.93 | |||||
Vest-Brøndby | 1:00.52 | |||||||||
10 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 421 | 28.66 | 59.92 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:00.96 | |||||||||
11 | Esben Rasmussen | 2004 | 418 | 28.32 | 1:00.09 | |||||
Vest-Brøndby | 59.59 | |||||||||
12 | Emil Søby | 2004 | 415 | 28.99 | 1:00.21 | |||||
GTI | 1:02.64 | |||||||||
13 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 405 | 28.68 | 1:00.73 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:00.76 | |||||||||
14 | Michael Halck | 2004 | 397 | 29.72 | 1:01.10 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:02.82 | |||||||||
15 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 392 | 29.04 | 1:01.36 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:00.70 | |||||||||
16 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 377 | 29.89 | 1:02.19 | |||||
GTI | 1:02.13 | |||||||||
17 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 368 | 30.20 | 1:02.67 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:03.60 | |||||||||
18 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 359 | 29.76 | 1:03.20 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:02.98 | |||||||||
19 | Viggo Prehn | 2004 | 353 | 30.48 | 1:03.55 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.35 | |||||||||
20 | Anton Skov Grell | 2004 | 352 | 30.95 | 1:03.62 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:01.80 | |||||||||
21 | Joakim Schnack | 2004 | 316 | 31.56 | 1:05.93 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 1:07.35 | |||||||||
22 | Phillip Hausmann Olsen | 2003 | 295 | 32.87 | 1:07.48 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 1:06.34 | |||||||||
23 | Oscar Xu | 2003 | 266 | 32.81 | 1:09.84 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 1:10.41 | |||||||||
24 | Patrick Lind | 2004 | 262 | 33.17 | 1:10.19 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:12.17 | |||||||||
25 | Alexander Hillhouse | 2004 | 256 | 34.35 | 1:10.69 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.55 | |||||||||
26 | Magnus Hansen | 2004 | 253 | 33.70 | 1:11.04 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 1:17.82 | |||||||||
27 | Villads Lund Larsen | 2004 | 238 | 35.14 | 1:12.49 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:11.87 | |||||||||
- | Mathias Christensen | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.30 | |||||||||
- | Lucas T. Mortensen | 2004 | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:03.79 | |||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 499 | 26.83 | 56.65 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 55.77 | |||||||||
2 | Casper Puggaard | 2005 | 361 | 30.09 | 1:03.09 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.50 | |||||||||
3 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | 346 | 31.59 | 1:04.00 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.11 | |||||||||
4 | Linus Heinrichsen | 2006 | 329 | 31.64 | 1:05.04 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:05.77 | |||||||||
5 | Anders Thøgersen | 2005 | 321 | 32.18 | 1:05.62 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:07.88 | |||||||||
6 | Cilas Madsen | 2005 | 317 | 31.55 | 1:05.85 | |||||
GTI | 1:05.00 | |||||||||
7 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 292 | 33.13 | 1:07.70 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:07.44 | |||||||||
8 | Viktor Bernstein | 2006 | 285 | 32.26 | 1:08.24 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:10.31 | |||||||||
9 | Lucas Svej | 2005 | 284 | 32.41 | 1:08.32 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.98 | |||||||||
10 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | 267 | 33.70 | 1:09.77 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:19.91 | |||||||||
11 | Teodor Roed Schøning | 2005 | 266 | 33.68 | 1:09.84 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:10.14 | |||||||||
12 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 263 | 33.26 | 1:10.07 | |||||
Vest-Brøndby | 1:10.67 | |||||||||
13 | Hugo Haakansson | 2006 | 258 | 33.74 | 1:10.52 | |||||
Vest-Brøndby | 1:10.74 | |||||||||
14 | Frederik Knakkergaard | 2005 | 249 | 34.40 | 1:11.39 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.62 | |||||||||
15 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | 242 | 34.99 | 1:12.10 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.71 | |||||||||
16 | Mauritz Otzen | 2005 | 234 | 35.33 | 1:12.91 | |||||
Vest-Brøndby | 1:15.94 | |||||||||
17 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 233 | 35.19 | 1:13.02 | |||||
Vest-Brøndby | 1:17.20 | |||||||||
18 | Alexander Oxenbøll | 2006 | 222 | 35.37 | 1:14.20 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:17.28 | |||||||||
19 | Oscar Serizawa | 2006 | 219 | 36.07 | 1:14.50 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:16.44 | |||||||||
20 | Mark Dimon | 2006 | 215 | 35.70 | 1:14.97 | |||||
GTI | 1:16.29 | |||||||||
21 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 214 | 35.57 | 1:15.13 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:15.56 | |||||||||
22 | Rasmus Egholm | 2006 | 213 | 35.42 | 1:15.25 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:12.28 | |||||||||
23 | Martin Munch Svendson | 2005 | 206 | 36.06 | 1:15.98 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.20 | |||||||||
24 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 200 | 35.40 | 1:16.74 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:14.20 | |||||||||
25 | Emil Szipli Pedersen | 2006 | 193 | 37.31 | 1:17.69 | |||||
GTI | 1:21.51 | |||||||||
26 | Anton Serizawa | 2006 | 183 | 36.91 | 1:19.15 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:21.05 | |||||||||
27 | Asbjørn Nybroe | 2006 | 182 | 36.84 | 1:19.23 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:21.46 | |||||||||
28 | Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | 179 | 38.45 | 1:19.66 | |||||
GTI | 1:18.72 | |||||||||
29 | Frederik Luca Lamprecht | 2006 | 178 | 37.02 | 1:19.82 | |||||
GTI | 1:23.46 | |||||||||
30 | Karl Svane Kristensen | 2005 | 175 | 38.16 | 1:20.28 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.02 | |||||||||
31 | Jonas Holm Clausen | 2006 | 169 | 38.24 | 1:21.24 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:24.19 | |||||||||
32 | Alexander Brink | 2005 | 156 | 41.07 | 1:23.35 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.94 | |||||||||
33 | Alexander Hartvigsen | 2006 | 154 | 40.05 | 1:23.75 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:25.37 | |||||||||
34 | Marcus Hammergart | 2006 | 150 | 39.73 | 1:24.48 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:28.04 | |||||||||
35 | Peter Mortensen | 2005 | 144 | 41.43 | 1:25.63 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:22.58 | |||||||||
36 | Alex Leander Dabelsteen | 2006 | 142 | 39.63 | 1:25.96 | |||||
GTI | 1:36.23 | |||||||||
37 | Luka Tomovski | 2006 | 123 | 42.37 | 1:30.23 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:35.64 | |||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asger Hvilsom | 2007 | 236 | 35.01 | 1:12.71 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:15.25 | |||||||||
2 | Victor Bjørneborg | 2007 | 219 | 35.51 | 1:14.55 | |||||
GTI | 1:19.13 | |||||||||
3 | Andreas Bendtsen | 2007 | 211 | 36.97 | 1:15.41 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:16.85 | |||||||||
4 | Marius Hedvang Segato | 2007 | 205 | 35.75 | 1:16.17 | |||||
GTI | 1:23.23 | |||||||||
5 | Max Bendixen | 2007 | 192 | 38.15 | 1:17.78 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:17.33 | |||||||||
6 | Nikolaj Bandsholm | 2007 | 157 | 41.12 | 1:23.29 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:23.58 | |||||||||
7 | Karl Marcussen | 2007 | 148 | 40.48 | 1:24.84 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.01 | |||||||||
8 | Mathias Hemmingsen | 2007 | 140 | 41.01 | 1:26.48 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.65 | |||||||||
9 | Asger Friis Justesen | 2008 | 135 | 42.82 | 1:27.54 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:31.78 | |||||||||
10 | Louis Ellinghaus | 2008 | 115 | 42.97 | 1:32.39 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:26.38 | |||||||||
11 | Jacob Hwaiz | 2007 | 114 | 43.16 | 1:32.48 | |||||
Vest-Brøndby | 1:26.37 | |||||||||
12 | Benjamin Kofoed Thestrup | 2008 | 113 | 40.40 | 1:32.89 | |||||
GTI | ||||||||||
13 | William Zuk Rasmussen | 2008 | 107 | 44.94 | 1:34.54 | |||||
GTI | 1:35.05 | |||||||||
14 | Mads Duer Laurberg | 2008 | 98 | 47.26 | 1:37.19 | |||||
Vest-Brøndby | 1:51.38 | |||||||||
15 | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | 98 | 46.22 | 1:37.29 | |||||
GTI | 1:35.84 | |||||||||
16 | Felix Schnack | 2009 | 78 | 47.31 | 1:45.18 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
17 | Mads Ulslev Parbst | 2008 | 77 | 50.13 | 1:45.24 | |||||
Vest-Brøndby | 1:46.36 | |||||||||
18 | Mads Ulrik Larsen | 2009 | 77 | 48.53 | 1:45.44 | |||||
GTI | ||||||||||
19 | Tristan Jørgensen | 2008 | 69 | 49.07 | 1:49.51 | |||||
GTI | ||||||||||
20 | Mathias Ankjær Pedersen | 2009 | 67 | 51.00 | 1:50.23 | |||||
GTI | 2:01.73 | |||||||||
21 | Rasmus Helmark | 2008 | 67 | 52.72 | 1:50.36 | |||||
GTI | ||||||||||
22 | Valdemar Rudolf Tvedskov | 2008 | 67 | 51.87 | 1:50.58 | |||||
GTI | 2:04.96 | |||||||||
23 | Alexander Juul Lorenzen | 2009 | 64 | 50.66 | 1:51.85 | |||||
Vest-Brøndby | 1:58.87 | |||||||||
24 | Bertram J. Trangbæk | 2009 | 64 | 52.34 | 1:52.19 | |||||
Vest-Brøndby | 2:08.66 | |||||||||
25 | Noah Nygaard | 2008 | 55 | 57.35 | 1:58.02 | |||||
Vest-Brøndby | 2:13.67 | |||||||||
26 | Kasper Granlund Thomsen | 2009 | 54 | 56.40 | 1:58.41 | |||||
GTI | ||||||||||
27 | Mingus Pold Thomsen | 2009 | 49 | 57.29 | 2:02.39 | |||||
GTI | ||||||||||
28 | Mikkel Olsen | 2009 | 35 | 1:05.68 | 2:16.75 | |||||
GTI | 2:34.51 | |||||||||
29 | Bastian Møller | 2009 | 33 | 1:02.39 | 2:19.23 | |||||
GTI | ||||||||||
- | Semih Güven Karaibrahim | 2009 | DNS | |||||||
GTI | ||||||||||
- | Cornelius K. Andreassen | 2008 | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | ||||||
Vest-Brøndby | 1:37.41 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 september 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 14:12 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 29 september 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:49 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 september 2018 |
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nina Toft | 2000 | 626 | 29.34 | 59.51 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 58.51 | |||||||||
2 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 623 | 29.03 | 59.58 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:00.33 | |||||||||
3 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 622 | 29.04 | 59.62 | |||||
GTI | 1:00.11 | |||||||||
4 | Sarah Birch Missing | 2001 | 614 | 29.51 | 59.87 | |||||
Vest-Brøndby | 56.91 | |||||||||
5 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 583 | 29.35 | 1:00.93 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.33 | |||||||||
6 | Mia Wennecke | 1999 | 576 | 29.02 | 1:01.17 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 58.45 | |||||||||
7 | Anne Holm | 1999 | 571 | 30.15 | 1:01.35 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 1:01.69 | |||||||||
8 | Maria Bang From | 2000 | 360 | 33.97 | 1:11.55 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 1:12.45 | |||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 707 | 27.17 | 57.14 | |||||
GTI | 54.92 | |||||||||
2 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 671 | 28.46 | 58.13 | |||||
Køge Svømmeklub | 57.54 | |||||||||
3 | Freja Stenbækgård | 2003 | 635 | 28.68 | 59.22 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59.04 | |||||||||
4 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 613 | 29.42 | 59.90 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.40 | |||||||||
5 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 598 | 29.22 | 1:00.42 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:00.30 | |||||||||
6 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 572 | 29.40 | 1:01.30 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 58.88 | |||||||||
7 | Mia Rindshøj | 2003 | 557 | 29.09 | 1:01.84 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.00 | |||||||||
8 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 546 | 30.37 | 1:02.26 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:01.90 | |||||||||
9 | Pil Sylvander | 2003 | 539 | 30.15 | 1:02.53 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:01.70 | |||||||||
10 | Sarah Larsen | 2003 | 524 | 31.04 | 1:03.11 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 1:05.18 | |||||||||
11 | Sofie Villum Færch | 2002 | 511 | 30.61 | 1:03.65 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:01.81 | |||||||||
12 | Fiona Burmester | 2003 | 500 | 30.71 | 1:04.11 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:04.14 | |||||||||
13 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 471 | 31.73 | 1:05.39 | |||||
GTI | 1:03.20 | |||||||||
14 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 471 | 31.82 | 1:05.42 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:04.06 | |||||||||
15 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 459 | 31.46 | 1:05.96 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:01.91 | |||||||||
16 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 457 | 31.60 | 1:06.05 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:05.99 | |||||||||
17 | Sofia Levisen | 2002 | 429 | 32.94 | 1:07.49 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:07.03 | |||||||||
18 | Fie Tönshoff | 2002 | 425 | 32.21 | 1:07.71 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:03.92 | |||||||||
19 | Emma Clausen | 2003 | 420 | 32.82 | 1:07.97 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:08.21 | |||||||||
20 | Sophia Christensen | 2003 | 417 | 32.28 | 1:08.12 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:08.05 | |||||||||
21 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 411 | 33.59 | 1:08.42 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:07.30 | |||||||||
22 | Anna Christensen | 2003 | 391 | 33.24 | 1:09.57 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 1:11.98 | |||||||||
23 | Emma Schnack | 2002 | 381 | 34.03 | 1:10.17 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 1:10.43 | |||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 658 | 28.31 | 58.51 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 58.85 | |||||||||
2 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 572 | 29.75 | 1:01.32 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:01.80 | |||||||||
3 | Linnea Hietala | 2004 | 558 | 29.62 | 1:01.81 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:00.45 | |||||||||
4 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 530 | 30.15 | 1:02.89 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.88 | |||||||||
5 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 529 | 30.73 | 1:02.93 | |||||
GTI | 1:02.05 | |||||||||
6 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 506 | 30.76 | 1:03.85 | |||||
Vest-Brøndby | 1:03.09 | |||||||||
7 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 488 | 30.72 | 1:04.63 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:01.19 | |||||||||
8 | Mikkeline Timmerman | 2005 | 472 | 30.91 | 1:05.38 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:06.45 | |||||||||
9 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 464 | 31.85 | 1:05.76 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:05.67 | |||||||||
10 | Olivia Lildballe Møller | 2004 | 463 | 31.32 | 1:05.79 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:03.99 | |||||||||
11 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 458 | 32.41 | 1:06.01 | |||||
GTI | 1:04.50 | |||||||||
12 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 445 | 32.07 | 1:06.66 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:07.11 | |||||||||
13 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 440 | 31.97 | 1:06.92 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:05.79 | |||||||||
14 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 438 | 32.13 | 1:07.00 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:07.02 | |||||||||
15 | Natacha Munch | 2005 | 435 | 32.65 | 1:07.17 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:06.63 | |||||||||
16 | Frederikke Elster | 2004 | 421 | 33.12 | 1:07.91 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:08.37 | |||||||||
17 | Caroline Villum Færch | 2005 | 417 | 33.23 | 1:08.13 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:08.14 | |||||||||
18 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 414 | 32.83 | 1:08.26 | |||||
GTI | 1:06.60 | |||||||||
19 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 414 | 32.86 | 1:08.27 | |||||
GTI | 1:07.48 | |||||||||
20 | Clara Schmedes | 2004 | 405 | 33.12 | 1:08.78 | |||||
GTI | 1:10.18 | |||||||||
21 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | 401 | 33.66 | 1:08.99 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:10.11 | |||||||||
22 | Mathilde Svendsen | 2004 | 400 | 33.19 | 1:09.06 | |||||
GTI | 1:07.83 | |||||||||
23 | Caroline Søgaard Pedersen | 2005 | 396 | 32.85 | 1:09.27 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:10.26 | |||||||||
24 | Johanne Weber | 2005 | 388 | 33.50 | 1:09.78 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.40 | |||||||||
25 | Emilia Gotfredsen | 2005 | 387 | 34.30 | 1:09.83 | |||||
GTI | 1:11.58 | |||||||||
26 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | 384 | 32.83 | 1:10.03 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.94 | |||||||||
27 | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | 373 | 33.26 | 1:10.72 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:12.75 | |||||||||
28 | Amanda F. Christiansen | 2005 | 349 | 34.05 | 1:12.25 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:14.43 | |||||||||
29 | Julie Segato | 2005 | 343 | 34.98 | 1:12.70 | |||||
GTI | 1:11.03 | |||||||||
30 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | 340 | 34.65 | 1:12.92 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:12.05 | |||||||||
31 | Katrine G. Kristensen | 2005 | 339 | 34.64 | 1:13.00 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:13.97 | |||||||||
32 | Emma F. Rouse | 2004 | 330 | 34.62 | 1:13.62 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:10.15 | |||||||||
33 | Amalie Henriksen | 2005 | 323 | 34.93 | 1:14.13 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:14.84 | |||||||||
34 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | 312 | 36.29 | 1:15.06 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:15.87 | |||||||||
35 | Silja Sol Jørgensen | 2005 | 311 | 35.54 | 1:15.09 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:17.37 | |||||||||
36 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | 305 | 36.43 | 1:15.61 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:14.69 | |||||||||
37 | Mathilde Lund | 2004 | 300 | 37.36 | 1:16.04 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:17.50 | |||||||||
38 | Cecilie Rasmussen | 2005 | 274 | 39.14 | 1:18.32 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 1:19.02 | |||||||||
39 | Caja Cederblad Larsen | 2004 | 251 | 37.28 | 1:20.61 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:36.88 | |||||||||
40 | Frida Christensen | 2005 | 237 | 39.42 | 1:22.20 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 1:30.47 | |||||||||
41 | Mathilde F Handberg | 2005 | 228 | 40.04 | 1:23.33 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:27.90 | |||||||||
- | Annika Britt Larsen | 2005 | DNS | |||||||
GTI | 1:08.37 | |||||||||
- | Mathilde Syberg Glud | 2004 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:15.69 | |||||||||
- | Roseline Løkkegaard | 2004 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.80 | |||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 475 | 31.69 | 1:05.21 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.13 | |||||||||
2 | Julie Liv Madsen | 2006 | 452 | 31.83 | 1:06.32 | |||||
GTI | 1:03.84 | |||||||||
3 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 391 | 33.52 | 1:09.57 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:10.35 | |||||||||
4 | Martine Damborg | 2007 | 390 | 33.61 | 1:09.66 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.28 | |||||||||
5 | Maica Jensen | 2006 | 389 | 33.79 | 1:09.70 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:10.66 | |||||||||
6 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 386 | 33.15 | 1:09.87 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:10.85 | |||||||||
7 | Siv Reimer | 2006 | 373 | 34.77 | 1:10.71 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.64 | |||||||||
8 | Leonora M Postgaard | 2006 | 369 | 34.18 | 1:10.97 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:09.01 | |||||||||
9 | Emily Reuter | 2006 | 361 | 35.58 | 1:11.49 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.92 | |||||||||
10 | Lara Smerdal | 2006 | 356 | 34.49 | 1:11.80 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.82 | |||||||||
11 | Rikke Parkhøi | 2006 | 356 | 35.43 | 1:11.83 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:14.20 | |||||||||
12 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 340 | 34.74 | 1:12.90 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:14.19 | |||||||||
13 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 336 | 34.75 | 1:13.23 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:15.36 | |||||||||
14 | Victoria Wiingaard | 2006 | 332 | 35.01 | 1:13.46 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.82 | |||||||||
15 | Emma Hansen | 2007 | 325 | 35.59 | 1:14.00 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.63 | |||||||||
16 | Katja Poulsen | 2006 | 313 | 36.10 | 1:14.95 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.50 | |||||||||
17 | Sofie Ammentorp Ribjerg | 2006 | 311 | 36.53 | 1:15.12 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:15.68 | |||||||||
18 | Daniella Anderson | 2006 | 305 | 36.49 | 1:15.62 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:16.78 | |||||||||
19 | Annika Frederiksen | 2007 | 298 | 38.11 | 1:16.20 | |||||
GTI | 1:20.41 | |||||||||
20 | Alma Lind Babin | 2006 | 291 | 37.18 | 1:16.81 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.36 | |||||||||
21 | Marie Skole Sørensen | 2006 | 290 | 36.83 | 1:16.91 | |||||
GTI | 1:18.97 | |||||||||
22 | Olga Vejlby | 2006 | 284 | 37.60 | 1:17.43 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:18.99 | |||||||||
23 | Isabell Hansen | 2007 | 279 | 37.18 | 1:17.87 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:25.48 | |||||||||
24 | Silvia Martinsen | 2007 | 275 | 35.57 | 1:18.24 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:19.91 | |||||||||
25 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 271 | 37.59 | 1:18.60 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.89 | |||||||||
26 | Alberte Berner Mikkelsen | 2006 | 270 | 37.73 | 1:18.75 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:21.09 | |||||||||
27 | Ea Lund Havgaard | 2007 | 268 | 37.40 | 1:18.89 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:25.50 | |||||||||
28 | Juuliie Jørgensen | 2007 | 266 | 38.84 | 1:19.10 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.89 | |||||||||
29 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | 261 | 38.78 | 1:19.62 | |||||
GTI | 1:23.38 | |||||||||
30 | Mille-Mai Krog | 2007 | 259 | 39.18 | 1:19.84 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:37.91 | |||||||||
31 | Signe Gyldenkærne | 2006 | 257 | 38.10 | 1:20.01 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:20.25 | |||||||||
32 | Emma Spang | 2006 | 255 | 38.45 | 1:20.28 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:24.20 | |||||||||
33 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | 247 | 38.75 | 1:21.04 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:24.32 | |||||||||
34 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 243 | 38.32 | 1:21.50 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:21.32 | |||||||||
35 | Signe Rasmussen | 2006 | 242 | 40.90 | 1:21.66 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 1:26.09 | |||||||||
36 | Caroline Haugland | 2007 | 236 | 39.14 | 1:22.28 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:22.66 | |||||||||
37 | Louise Popp-Madsen | 2007 | 232 | 39.89 | 1:22.83 | |||||
GTI | 1:26.57 | |||||||||
38 | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | 225 | 40.24 | 1:23.68 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:24.94 | |||||||||
39 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 224 | 39.74 | 1:23.72 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:28.95 | |||||||||
40 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | 207 | 40.74 | 1:25.98 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:26.91 | |||||||||
41 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | 206 | 40.42 | 1:26.13 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:28.08 | |||||||||
42 | Natalie Dang N. Larsen | 2006 | 192 | 42.33 | 1:28.15 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:42.54 | |||||||||
43 | Fiona Emilie West | 2006 | 179 | 42.09 | 1:30.19 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:32.07 | |||||||||
44 | Ella Kjærebye | 2007 | 164 | 43.75 | 1:33.00 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:39.50 | |||||||||
45 | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | 155 | 44.20 | 1:34.73 | |||||
GTI | 1:40.34 | |||||||||
46 | Laika Usinger | 2006 | 144 | 46.96 | 1:37.09 | |||||
Vest-Brøndby | 1:44.94 | |||||||||
47 | Emma Westarp Zornhagen | 2007 | 142 | 45.83 | 1:37.46 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:38.12 | |||||||||
48 | Alma Hartmann Jensen | 2007 | 141 | 44.99 | 1:37.68 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:36.27 | |||||||||
49 | Mathilde Mark | 2006 | 140 | 47.83 | 1:37.91 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 1:46.28 | |||||||||
50 | Ila Murphy | 2007 | 138 | 47.28 | 1:38.50 | |||||
Vest-Brøndby | 1:31.39 | |||||||||
51 | Zeline Helsen Lintrup | 2007 | 118 | 49.77 | 1:43.63 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:44.77 | |||||||||
52 | Hannah Bjørneboe | 2007 | 108 | 49.97 | 1:46.76 | |||||
Vest-Brøndby | 1:45.64 | |||||||||
53 | Luna Lizette Marquardsen | 2007 | 64 | 56.50 | 2:06.85 | |||||
GTI | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Liechti | 2008 | 298 | 36.92 | 1:16.15 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:16.85 | |||||||||
2 | Angela Bang Svendsen | 2008 | 265 | 36.61 | 1:19.19 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:14.07 | |||||||||
3 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | 254 | 36.79 | 1:20.29 | |||||
GTI | 1:28.58 | |||||||||
4 | Freja Kobbernagel | 2008 | 232 | 39.25 | 1:22.74 | |||||
Vest-Brøndby | 1:22.02 | |||||||||
5 | Siena Serizawa | 2008 | 221 | 39.72 | 1:24.14 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:30.86 | |||||||||
6 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | 215 | 39.85 | 1:24.98 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:25.19 | |||||||||
7 | Emma Panton Nielsen | 2008 | 167 | 42.79 | 1:32.36 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:37.71 | |||||||||
8 | Smilla Hansson | 2008 | 163 | 42.84 | 1:33.05 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:36.91 | |||||||||
9 | Emma De Palo-Jonas | 2008 | 157 | 45.70 | 1:34.22 | |||||
Vest-Brøndby | 1:33.60 | |||||||||
10 | Isabella Høj Johansen | 2008 | 153 | 43.92 | 1:35.11 | |||||
GTI | 1:41.20 | |||||||||
11 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | 143 | 44.95 | 1:37.14 | |||||
GTI | 1:34.79 | |||||||||
12 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | 140 | 44.40 | 1:37.92 | |||||
Vest-Brøndby | 1:41.34 | |||||||||
13 | Sarah Kjær Jensen | 2008 | 137 | 47.06 | 1:38.73 | |||||
Vest-Brøndby | 1:40.14 | |||||||||
14 | Merle Otzen | 2008 | 136 | 47.30 | 1:38.89 | |||||
Vest-Brøndby | 1:40.25 | |||||||||
15 | Liva Yri | 2008 | 123 | 47.06 | 1:42.25 | |||||
Vest-Brøndby | 1:41.85 | |||||||||
16 | Jasmin A. Didriksen | 2009 | 114 | 48.83 | 1:44.70 | |||||
GTI | 1:55.75 | |||||||||
17 | Luna Madrid Poulsen | 2009 | 113 | 47.77 | 1:45.21 | |||||
GTI | 1:53.37 | |||||||||
18 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | 111 | 49.61 | 1:45.78 | |||||
Vest-Brøndby | 1:56.94 | |||||||||
19 | Sofia Linnea B. Pedersen | 2009 | 111 | 48.82 | 1:45.91 | |||||
GTI | 2:03.07 | |||||||||
20 | Esther Bang Laursen | 2009 | 110 | 50.57 | 1:46.21 | |||||
Vest-Brøndby | 1:43.19 | |||||||||
21 | Caroline Hedetoft-Winther | 2008 | 109 | 48.49 | 1:46.31 | |||||
GTI | 1:47.51 | |||||||||
22 | Luka Revitz | 2008 | 107 | 51.96 | 1:47.21 | |||||
Vest-Brøndby | 1:53.55 | |||||||||
23 | Julie Bruun | 2008 | 100 | 52.17 | 1:49.48 | |||||
GTI | 2:02.51 | |||||||||
24 | Frida Christoffersen | 2009 | 99 | 49.26 | 1:49.82 | |||||
Vest-Brøndby | 1:45.57 | |||||||||
25 | Frida Kirkegaard | 2010 | 97 | 53.34 | 1:50.70 | |||||
GTI | ||||||||||
26 | Mille Therp | 2009 | 96 | 49.74 | 1:50.97 | |||||
Vest-Brøndby | 1:47.06 | |||||||||
27 | Mathilde Dithmar | 2009 | 93 | 53.65 | 1:52.07 | |||||
GTI | 1:59.66 | |||||||||
28 | Anna Eirfeldt | 2009 | 90 | 54.49 | 1:53.46 | |||||
GTI | 2:02.79 | |||||||||
29 | Maja Maria Rasmussen | 2008 | 78 | 54.51 | 1:58.80 | |||||
GTI | ||||||||||
30 | Matilde Wendelboe Træde | 2008 | 78 | 51.74 | 1:58.82 | |||||
GTI | ||||||||||
31 | Sarah Budolph Olsen | 2009 | 77 | 51.56 | 1:59.18 | |||||
GTI | ||||||||||
32 | Caroline Engsbro | 2010 | 73 | 55.32 | 2:01.55 | |||||
GTI | ||||||||||
33 | Caroline Damhøj Andersen | 2008 | 69 | 55.54 | 2:04.05 | |||||
GTI | ||||||||||
34 | Josefine Madsen | 2009 | 59 | 59.91 | 2:10.06 | |||||
GTI | ||||||||||
35 | Mie Neergaard | 2010 | 58 | 59.65 | 2:11.18 | |||||
GTI | ||||||||||
36 | Cecilia Janning | 2009 | 56 | 59.52 | 2:12.90 | |||||
Vest-Brøndby | 2:19.76 | |||||||||
37 | Ida Matthesen | 2009 | 53 | 1:03.22 | 2:15.14 | |||||
Vest-Brøndby | 2:13.34 | |||||||||
38 | Caroline Stefansen | 2009 | 40 | 1:07.16 | 2:27.85 | |||||
Vest-Brøndby | 2:23.24 | |||||||||
39 | Ronja B Hansen | 2010 | 31 | 1:12.39 | 2:41.39 | |||||
GTI | ||||||||||
- | Kira Weiss | 2009 | DNS | |||||||
GTI | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 september 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 14:49 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 29 september 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:18 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 september 2018 |
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 553 | 29.64 | 1:03.44 | 1:37.42 | 2:12.24 | |||
Køge Svømmeklub | 2:07.93 | |||||||||
2 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | 495 | 29.87 | 1:04.29 | 1:40.09 | 2:17.19 | |||
Køge Svømmeklub | 2:07.72 | |||||||||
3 | Rasmus Langvad | 2000 | 461 | 29.68 | 1:04.57 | 1:41.93 | 2:20.49 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:12.56 | |||||||||
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 650 | 28.60 | 1:00.79 | 1:33.17 | 2:05.30 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:00.34 | |||||||||
2 | Alfred August Grubert | 2001 | 568 | 30.84 | 1:04.79 | 1:38.19 | 2:11.08 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:12.07 | |||||||||
3 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 519 | 30.58 | 1:05.18 | 1:40.95 | 2:15.04 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:17.67 | |||||||||
4 | Lucas Burmester | 2002 | 446 | 31.14 | 1:08.14 | 1:44.43 | 2:22.01 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:25.43 | |||||||||
5 | Mikkel Gummer | 2002 | 419 | 31.50 | 1:09.06 | 1:47.26 | 2:25.02 | |||
GTI | 2:20.94 | |||||||||
6 | Oskar Skov Grell | 2002 | 359 | 32.90 | 1:12.36 | 1:52.52 | 2:32.69 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:31.58 | |||||||||
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christopher G. Trandum | 2003 | 390 | 33.28 | 1:11.26 | 1:50.58 | 2:28.55 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:15.41 | |||||||||
2 | Oliver Gadegaard | 2003 | 309 | 35.28 | 1:16.07 | 1:58.14 | 2:40.42 | |||
Køge Svømmeklub | 2:45.26 | |||||||||
3 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 269 | 37.01 | 1:20.50 | 2:04.27 | 2:47.97 | |||
GTI | ||||||||||
4 | Kasper Kusk | 2003 | 268 | 37.33 | 1:21.14 | 2:05.82 | 2:48.22 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:47.12 | |||||||||
- | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | DSQ | SW 8.4 ESB v175m | ||||||
GTI | 2:27.30 | |||||||||
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Theodor Møller | 2005 | 260 | 37.06 | 1:20.50 | 2:06.25 | 2:50.07 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 september 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 15:18 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 29 september 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:32 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 september 2018 |
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Birch Missing | 2001 | 646 | 31.88 | 1:07.33 | 1:42.99 | 2:18.30 | |||
Vest-Brøndby | 2:18.47 | |||||||||
2 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 542 | 32.62 | 1:09.57 | 1:47.35 | 2:26.67 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:29.24 | |||||||||
3 | Caroline Hørlykke | 2000 | 469 | 33.23 | 1:11.86 | 1:52.67 | 2:33.92 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:36.18 | |||||||||
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 617 | 30.37 | 1:06.03 | 1:42.78 | 2:20.47 | |||
GTI | 2:20.27 | |||||||||
2 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 517 | 32.65 | 1:11.47 | 1:51.51 | 2:29.02 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:29.47 | |||||||||
3 | Mia Rindshøj | 2003 | 498 | 33.07 | 1:11.28 | 1:51.41 | 2:30.82 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:22.79 | |||||||||
4 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 488 | 32.96 | 1:11.41 | 1:51.99 | 2:31.88 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:28.37 | |||||||||
5 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 481 | 33.26 | 1:11.33 | 1:52.51 | 2:32.65 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:38.52 | |||||||||
6 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 427 | 34.01 | 1:13.06 | 1:54.43 | 2:38.83 | |||
Køge Svømmeklub | 2:40.27 | |||||||||
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 624 | 32.29 | 1:08.07 | 1:44.03 | 2:19.94 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:23.44 | |||||||||
2 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 453 | 34.00 | 1:13.39 | 1:54.74 | 2:35.71 | |||
Køge Svømmeklub | 2:38.35 | |||||||||
3 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 436 | 34.19 | 1:13.88 | 1:55.24 | 2:37.73 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:39.24 | |||||||||
4 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 398 | 34.70 | 1:16.53 | 2:01.84 | 2:42.52 | |||
GTI | 2:37.29 | |||||||||
5 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 336 | 35.56 | 1:19.10 | 2:05.87 | 2:52.04 | |||
Vest-Brøndby | 3:09.32 | |||||||||
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marie Elster | 2006 | 243 | 40.63 | 1:29.17 | 2:20.51 | 3:11.46 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:14.85 | |||||||||
- | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 37.98 | 1:22.09 | 2:08.36 | 2:52.01 | EXTRA | |||
GTI | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 september 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 15:32 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 29 september 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:19 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 september 2018 |
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas L. Damgård | 2000 | 560 | 30.63 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.28 | |||||||||
2 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 449 | 32.97 | ||||||
VAT Copenhagen | 31.87 | |||||||||
3 | Fernado Solis | 2000 | 359 | 35.50 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 36.85 | |||||||||
4 | Søren G. Nielsen | 2000 | 301 | 37.67 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 37.83 | |||||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 599 | 29.95 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.78 | |||||||||
2 | Christian Crone | 2001 | 576 | 30.34 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.19 | |||||||||
3 | Oliver Bak Jensen | 2002 | 498 | 31.84 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.41 | |||||||||
4 | Mathias Vestergaard | 2001 | 495 | 31.91 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.27 | |||||||||
5 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 486 | 32.10 | ||||||
Vest-Brøndby | 31.99 | |||||||||
6 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 468 | 32.50 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 33.81 | |||||||||
7 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 454 | 32.85 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.54 | |||||||||
8 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 413 | 33.89 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.57 | |||||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 459 | 32.71 | ||||||
GTI | 32.05 | |||||||||
2 | Marcus Hiort | 2003 | 445 | 33.05 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.56 | |||||||||
3 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 392 | 34.49 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.54 | |||||||||
4 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 390 | 34.55 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.89 | |||||||||
5 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 389 | 34.56 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.51 | |||||||||
6 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 372 | 35.08 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 35.46 | |||||||||
7 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 352 | 35.75 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 36.34 | |||||||||
8 | Oscar Kroos | 2004 | 325 | 36.72 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.80 | |||||||||
9 | Michael Halck | 2004 | 316 | 37.04 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.92 | |||||||||
10 | Zilas Aarestrup | 2003 | 305 | 37.50 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.51 | |||||||||
11 | Julius Højgaard Allin | 2003 | 290 | 38.14 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.97 | |||||||||
12 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 289 | 38.17 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 39.70 | |||||||||
13 | Anton Skov Grell | 2004 | 263 | 39.37 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 40.02 | |||||||||
14 | Patrick Lind | 2004 | 208 | 42.56 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 46.79 | |||||||||
15 | Magnus Hansen | 2004 | 165 | 45.99 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 46.37 | |||||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 402 | 34.20 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.57 | |||||||||
2 | Marius Mains | 2005 | 256 | 39.75 | ||||||
GTI | 43.78 | |||||||||
3 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 254 | 39.84 | ||||||
Vest-Brøndby | 41.75 | |||||||||
4 | Mauritz Otzen | 2005 | 237 | 40.76 | ||||||
Vest-Brøndby | 41.02 | |||||||||
5 | Mads Sørensen | 2005 | 200 | 43.11 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.55 | |||||||||
6 | Alexander Oxenbøll | 2006 | 198 | 43.29 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 43.61 | |||||||||
7 | Frederik Knakkergaard | 2005 | 190 | 43.85 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.07 | |||||||||
8 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 187 | 44.15 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 42.73 | |||||||||
9 | Vincent Borup Schärer | 2006 | 181 | 44.63 | ||||||
GTI | 45.74 | |||||||||
10 | Linus Heinrichsen | 2006 | 180 | 44.72 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 47.29 | |||||||||
11 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 162 | 46.23 | ||||||
Vest-Brøndby | 46.51 | |||||||||
12 | Teodor Roed Schøning | 2005 | 156 | 46.88 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 47.50 | |||||||||
13 | Ditlev Queitsch | 2006 | 150 | 47.46 | ||||||
Vest-Brøndby | 47.27 | |||||||||
14 | Marcus Hammergart | 2006 | 150 | 47.47 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 48.07 | |||||||||
15 | Josef Shukri | 2006 | 145 | 48.05 | ||||||
Vest-Brøndby | 46.87 | |||||||||
16 | Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | 137 | 48.96 | ||||||
GTI | 47.22 | |||||||||
17 | Peter Mortensen | 2005 | 133 | 49.43 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 51.12 | |||||||||
18 | Martin Daniele | 2006 | 122 | 50.83 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 55.52 | |||||||||
19 | Frederik Luca Lamprecht | 2006 | 107 | 53.14 | ||||||
GTI | 53.45 | |||||||||
- | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | DSQ | SW 7.1 2 armt u vand | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 48.27 | |||||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marcus Munk | 2007 | 180 | 44.65 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 44.20 | |||||||||
2 | Victor Bjørneborg | 2007 | 176 | 44.98 | ||||||
GTI | 48.34 | |||||||||
3 | Marius Hedvang Segato | 2007 | 154 | 47.02 | ||||||
GTI | 48.46 | |||||||||
4 | Frederik William Holm | 2007 | 153 | 47.15 | ||||||
GTI | 50.78 | |||||||||
5 | Mads Duer Laurberg | 2008 | 139 | 48.68 | ||||||
Vest-Brøndby | 50.19 | |||||||||
6 | Karl Marcussen | 2007 | 126 | 50.34 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 52.04 | |||||||||
7 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | 117 | 51.51 | ||||||
Vest-Brøndby | 55.53 | |||||||||
8 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | 113 | 52.22 | ||||||
GTI | 51.88 | |||||||||
9 | Peter Damsø | 2007 | 112 | 52.38 | ||||||
Vest-Brøndby | 54.07 | |||||||||
10 | Jacob Hwaiz | 2007 | 105 | 53.38 | ||||||
Vest-Brøndby | 54.39 | |||||||||
11 | Nikolaj Bandsholm | 2007 | 95 | 55.27 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 57.63 | |||||||||
12 | William Zuk Rasmussen | 2008 | 77 | 59.33 | ||||||
GTI | 1:02.69 | |||||||||
13 | Bertram J. Trangbæk | 2009 | 54 | 1:06.61 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:05.62 | |||||||||
14 | Alexander Juul Lorenzen | 2009 | 43 | 1:12.02 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:13.71 | |||||||||
15 | Mads Ulslev Parbst | 2008 | 30 | 1:21.22 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:15.15 | |||||||||
- | Cornelius K. Andreassen | 2008 | DSQ | SW 7.2 Asyn arm v st | ||||||
Vest-Brøndby | 59.43 | |||||||||
- | Noah Nygaard | 2008 | DSQ | SW 7.1 fl flyb | ||||||
Vest-Brøndby | 1:26.61 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 september 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 15:19 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 29 september 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:58 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 september 2018 |
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Zenia Aarestrup | 2001 | 566 | 34.61 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.56 | |||||||||
2 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 555 | 34.83 | ||||||
GTI | 35.85 | |||||||||
3 | Emma Mikkelsen | 2001 | 489 | 36.35 | ||||||
Vest-Brøndby | 36.12 | |||||||||
4 | Tanja H Nielsen | 1996 | 389 | 39.21 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 38.34 | |||||||||
- | Melanie Degner | 2000 | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | ||||||
Køge Svømmeklub | 33.65 | |||||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 566 | 34.62 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.88 | |||||||||
2 | Sofie Villum Færch | 2002 | 552 | 34.90 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.38 | |||||||||
3 | Amanda Hietala | 2002 | 505 | 35.95 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.79 | |||||||||
4 | Freja Stenbækgård | 2003 | 406 | 38.65 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 38.05 | |||||||||
5 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 398 | 38.92 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 39.58 | |||||||||
6 | Pil Sylvander | 2003 | 364 | 40.11 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 39.59 | |||||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 612 | 33.73 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.46 | |||||||||
2 | Caroline Villum Færch | 2005 | 506 | 35.93 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.48 | |||||||||
3 | Johanne Weber | 2005 | 477 | 36.64 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 37.27 | |||||||||
4 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 471 | 36.80 | ||||||
GTI | 36.82 | |||||||||
5 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 451 | 37.32 | ||||||
Vest-Brøndby | 38.63 | |||||||||
6 | Marie Juul-Olsen | 2004 | 427 | 38.01 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 38.38 | |||||||||
7 | Ella Gohr Metz | 2005 | 404 | 38.72 | ||||||
Vest-Brøndby | 41.48 | |||||||||
8 | Mathilde Svendsen | 2004 | 397 | 38.95 | ||||||
GTI | 39.53 | |||||||||
9 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 372 | 39.79 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 41.35 | |||||||||
10 | Frederikke Elster | 2004 | 325 | 41.62 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 44.18 | |||||||||
11 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 309 | 42.32 | ||||||
GTI | 42.77 | |||||||||
12 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | 308 | 42.39 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 42.64 | |||||||||
13 | Kathrine E. Larsen | 2005 | 288 | 43.32 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 45.43 | |||||||||
14 | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | 273 | 44.13 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 44.06 | |||||||||
15 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | 272 | 44.19 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 43.83 | |||||||||
16 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | 259 | 44.93 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 44.04 | |||||||||
17 | Katrine G. Kristensen | 2005 | 241 | 45.98 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 46.68 | |||||||||
18 | Frida Christensen | 2005 | 238 | 46.18 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 47.85 | |||||||||
19 | Amalie Henriksen | 2005 | 207 | 48.39 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 48.09 | |||||||||
20 | Mathilde F Handberg | 2005 | 199 | 49.05 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 50.44 | |||||||||
21 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | 195 | 49.37 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 49.06 | |||||||||
22 | Caja Cederblad Larsen | 2004 | 174 | 51.28 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 58.77 | |||||||||
- | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | DNS | |||||||
Solrød Svømmeklub | 36.93 | |||||||||
- | Mathilde Syberg Glud | 2004 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 38.60 | |||||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 379 | 39.55 | ||||||
Vest-Brøndby | 41.01 | |||||||||
2 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 372 | 39.81 | ||||||
GTI | 41.77 | |||||||||
3 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 367 | 40.00 | ||||||
Vest-Brøndby | 39.87 | |||||||||
4 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 366 | 40.01 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.97 | |||||||||
5 | Rikke Therp | 2006 | 350 | 40.62 | ||||||
Vest-Brøndby | 40.81 | |||||||||
6 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 338 | 41.10 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 41.42 | |||||||||
7 | Daniella Anderson | 2006 | 334 | 41.27 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 44.58 | |||||||||
8 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 332 | 41.32 | ||||||
GTI | 41.82 | |||||||||
9 | Mathilde Willumsen | 2006 | 325 | 41.65 | ||||||
GTI | 42.60 | |||||||||
10 | Anna Blom Bygum | 2006 | 324 | 41.68 | ||||||
Vest-Brøndby | 41.91 | |||||||||
11 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 314 | 42.13 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 43.42 | |||||||||
12 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 313 | 42.14 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 42.29 | |||||||||
13 | Fiona Emilie West | 2006 | 294 | 43.05 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 43.99 | |||||||||
13 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | 294 | 43.05 | ||||||
GTI | 45.23 | |||||||||
15 | Malene Dithmar | 2006 | 280 | 43.75 | ||||||
GTI | 47.45 | |||||||||
16 | Jaqueline Haack | 2006 | 275 | 44.04 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 43.47 | |||||||||
17 | Siv Reimer | 2006 | 273 | 44.13 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.34 | |||||||||
18 | Mille Giolbas | 2006 | 268 | 44.41 | ||||||
GTI | 45.25 | |||||||||
19 | Silvia Martinsen | 2007 | 266 | 44.50 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 44.59 | |||||||||
20 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 258 | 44.98 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 46.93 | |||||||||
21 | Sofie Ammentorp Ribjerg | 2006 | 254 | 45.22 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 45.67 | |||||||||
22 | Ea Lund Havgaard | 2007 | 253 | 45.24 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 44.51 | |||||||||
23 | Maica Jensen | 2006 | 243 | 45.88 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 45.71 | |||||||||
24 | Isabell Hansen | 2007 | 242 | 45.92 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 46.17 | |||||||||
25 | Rikke Parkhøi | 2006 | 233 | 46.50 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 50.23 | |||||||||
26 | Caroline Haugland | 2007 | 226 | 46.99 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 45.88 | |||||||||
27 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 225 | 47.07 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 49.03 | |||||||||
28 | Alberte Berner Mikkelsen | 2006 | 204 | 48.64 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 49.33 | |||||||||
29 | Ella Kjærebye | 2007 | 190 | 49.75 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 52.79 | |||||||||
30 | Emma Westarp Zornhagen | 2007 | 185 | 50.25 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 50.90 | |||||||||
31 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 184 | 50.33 | ||||||
Vest-Brøndby | 54.22 | |||||||||
32 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 178 | 50.82 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 54.43 | |||||||||
33 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 174 | 51.24 | ||||||
Vest-Brøndby | 51.93 | |||||||||
34 | Mathilde Bremer Sørensen | 2006 | 172 | 51.49 | ||||||
GTI | 53.54 | |||||||||
35 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | 149 | 53.96 | ||||||
Vest-Brøndby | 54.53 | |||||||||
36 | Ila Murphy | 2007 | 147 | 54.26 | ||||||
Vest-Brøndby | 52.73 | |||||||||
37 | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | 138 | 55.33 | ||||||
GTI | 56.24 | |||||||||
38 | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | 133 | 56.10 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 54.52 | |||||||||
39 | Mathilde Mark | 2006 | 129 | 56.59 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 59.52 | |||||||||
40 | Agnes Højsteen | 2007 | 123 | 57.46 | ||||||
Vest-Brøndby | 52.56 | |||||||||
41 | Hannah Bjørneboe | 2007 | 121 | 57.90 | ||||||
Vest-Brøndby | 54.26 | |||||||||
42 | Zeline Helsen Lintrup | 2007 | 119 | 58.14 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 54.11 | |||||||||
- | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | DSQ | SW 7.6 ESB v 50 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 44.54 | |||||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Liechti | 2008 | 219 | 47.46 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 46.90 | |||||||||
2 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | 188 | 49.99 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 51.89 | |||||||||
3 | Emma Panton Nielsen | 2008 | 187 | 50.05 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 51.73 | |||||||||
4 | Julie Bruun | 2008 | 153 | 53.52 | ||||||
GTI | 59.04 | |||||||||
5 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | 142 | 54.77 | ||||||
Vest-Brøndby | 56.98 | |||||||||
6 | Merle Otzen | 2008 | 121 | 57.89 | ||||||
Vest-Brøndby | 57.21 | |||||||||
7 | Mille Therp | 2009 | 118 | 58.36 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:00.96 | |||||||||
8 | Caroline Hedetoft-Winther | 2008 | 112 | 59.41 | ||||||
GTI | 1:00.11 | |||||||||
9 | Esther Bang Laursen | 2009 | 110 | 59.74 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:01.49 | |||||||||
10 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | 107 | 1:00.24 | ||||||
GTI | 58.29 | |||||||||
11 | Luka Revitz | 2008 | 97 | 1:02.15 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:04.33 | |||||||||
12 | Isabella Høj Johansen | 2008 | 92 | 1:03.30 | ||||||
GTI | 1:04.74 | |||||||||
13 | Frida Christoffersen | 2009 | 86 | 1:04.86 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:17.78 | |||||||||
14 | Liva Yri | 2008 | 72 | 1:08.71 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:03.47 | |||||||||
15 | Ida Matthesen | 2009 | 67 | 1:10.21 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:10.68 | |||||||||
16 | Caroline Stefansen | 2009 | 54 | 1:15.38 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:10.93 | |||||||||
17 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | 46 | 1:19.39 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:11.89 | |||||||||
- | Sarah Kjær Jensen | 2008 | DSQ | SW 7.2 Asyn arme | ||||||
Vest-Brøndby | 1:01.78 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 september 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 15:58 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 29 september 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:14 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 september 2018 |
Løb 17, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | 662 | 58.92 | 2:00.99 | 3:02.43 | 4:03.53 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:57.85 | |||||||||
2 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 624 | 58.63 | 2:01.16 | 3:05.02 | 4:08.28 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:07.05 | |||||||||
3 | Casper Davidsen | 1999 | 548 | 1:01.42 | 2:07.00 | 3:13.27 | 4:19.27 | |||
Vest-Brøndby | 4:15.78 | |||||||||
4 | Laurits Holm | 2000 | 538 | 1:02.63 | 2:08.27 | 3:14.97 | 4:20.85 | |||
Svømmeklubben SHS Stevns | 4:26.83 | |||||||||
5 | Pelle-Oskar Lambertsen | 1999 | 530 | 1:03.74 | 2:10.90 | 3:16.84 | 4:22.16 | |||
Svømmeklubben SHS Stevns | 4:35.16 | |||||||||
6 | Rasmus Langvad | 2000 | 507 | 1:02.56 | 2:11.14 | 3:19.60 | 4:26.16 | |||
Glostrup Svømmeklub | 4:31.78 | |||||||||
7 | Morten Kilhof | 2000 | 422 | 1:04.91 | 2:16.68 | 3:30.27 | 4:42.87 | |||
Solrød Svømmeklub | 4:41.17 | |||||||||
Løb 17, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 657 | 58.12 | 2:00.26 | 3:02.74 | 4:04.15 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:05.91 | |||||||||
2 | William Houen | 2001 | 614 | 59.84 | 2:02.49 | 3:06.62 | 4:09.64 | |||
Helsingør Svømmeklub | 4:07.03 | |||||||||
3 | Christoffer Weiss | 2001 | 561 | 1:00.70 | 2:06.41 | 3:12.73 | 4:17.21 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:12.53 | |||||||||
4 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 503 | 1:02.12 | 2:10.30 | 3:19.32 | 4:26.87 | |||
Vest-Brøndby | 4:36.32 | |||||||||
5 | Alexander Stærkær | 2002 | 435 | 1:05.57 | 2:16.61 | 3:29.29 | 4:40.11 | |||
Helsingør Svømmeklub | 4:45.77 | |||||||||
Løb 17, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscar Isberg | 2004 | 508 | 1:04.37 | 2:12.19 | 3:19.71 | 4:25.90 | |||
GTI | 4:27.24 | |||||||||
2 | Rasmus Warberg | 2004 | 444 | 1:04.23 | 2:15.30 | 3:25.83 | 4:38.16 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:38.77 | |||||||||
3 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 431 | 1:08.02 | 2:21.95 | 3:32.25 | 4:40.92 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:56.06 | |||||||||
4 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 426 | 1:06.57 | 2:18.14 | 3:31.16 | 4:41.88 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 4:46.14 | |||||||||
5 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 396 | 1:08.65 | 2:21.60 | 3:35.25 | 4:48.83 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:01.81 | |||||||||
6 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 362 | 1:11.37 | 2:27.44 | 3:42.86 | 4:57.57 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 5:03.41 | |||||||||
7 | Joakim Schnack | 2004 | 328 | 1:12.81 | 2:30.15 | 3:49.40 | 5:07.58 | |||
Svømmeklubben SHS Stevns | 5:12.55 | |||||||||
8 | Villads Lund Larsen | 2004 | 290 | 1:16.03 | 2:37.33 | 4:00.41 | 5:20.41 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 5:23.34 | |||||||||
- | Mathias Christensen | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:36.21 | |||||||||
Løb 17, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | 386 | 1:07.93 | 2:23.19 | 3:37.88 | 4:51.48 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:45.15 | |||||||||
2 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | 384 | 1:10.46 | 2:25.10 | 3:40.20 | 4:51.96 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:21.48 | |||||||||
3 | Daniel Bastholm | 2005 | 321 | 1:11.99 | 2:30.70 | 3:51.27 | 5:09.69 | |||
GTI | 5:21.79 | |||||||||
4 | Viktor Bernstein | 2006 | 292 | 1:18.48 | 2:41.65 | 4:04.00 | 5:19.88 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 5:26.58 | |||||||||
5 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 290 | 1:17.53 | 2:40.13 | 4:01.95 | 5:20.34 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:25.24 | |||||||||
6 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 290 | 1:19.03 | 2:40.47 | 4:02.02 | 5:20.48 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:19.08 | |||||||||
7 | Mathias Olsen | 2005 | 280 | 1:19.55 | 2:42.34 | 4:04.64 | 5:24.11 | |||
GTI | 5:27.94 | |||||||||
8 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 254 | 1:17.05 | 2:43.33 | 4:09.71 | 5:34.73 | |||
GTI | 5:26.79 | |||||||||
9 | Rasmus Egholm | 2006 | 235 | 1:23.47 | 2:50.95 | 4:19.46 | 5:43.79 | |||
Glostrup Svømmeklub | 5:51.01 | |||||||||
10 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 209 | 1:24.67 | 2:56.49 | 4:28.39 | 5:57.64 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 5:45.20 | |||||||||
Løb 17, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | 244 | 1:22.82 | 2:50.95 | 4:18.19 | 5:39.38 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:30.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 september 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 16:14 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 29 september 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:32 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 september 2018 |
Løb 18, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 631 | 1:07.33 | 2:16.70 | 3:26.16 | 4:33.39 | |||
Helsingør Svømmeklub | 4:36.61 | |||||||||
2 | Anne Holm | 1999 | 620 | 1:07.56 | 2:18.04 | 3:27.14 | 4:34.97 | |||
Svømmeklubben SHS Stevns | 4:40.94 | |||||||||
3 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 553 | 1:07.36 | 2:19.57 | 3:32.92 | 4:45.65 | |||
Køge Svømmeklub | 4:42.33 | |||||||||
Løb 18, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 618 | 1:06.24 | 2:17.09 | 3:27.28 | 4:35.18 | |||
Køge Svømmeklub | 4:38.93 | |||||||||
2 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 514 | 1:10.21 | 2:24.67 | 3:39.56 | 4:52.70 | |||
Helsingør Svømmeklub | 4:49.24 | |||||||||
3 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 498 | 1:08.97 | 2:24.47 | 3:40.19 | 4:55.85 | |||
GTI | 4:52.44 | |||||||||
4 | Julie Wolter | 2003 | 473 | 1:13.99 | 2:31.24 | 3:46.72 | 5:00.81 | |||
GTI | 5:55.13 | |||||||||
Løb 18, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 557 | 1:07.27 | 2:19.90 | 3:33.39 | 4:44.89 | |||
Vest-Brøndby | 4:42.17 | |||||||||
2 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 552 | 1:09.41 | 2:22.90 | 3:35.74 | 4:45.75 | |||
GTI | 4:54.20 | |||||||||
3 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 542 | 1:09.48 | 2:24.33 | 3:38.43 | 4:47.53 | |||
Helsingør Svømmeklub | 5:00.00 | |||||||||
4 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 525 | 1:10.18 | 2:23.04 | 3:37.25 | 4:50.66 | |||
Køge Svømmeklub | 4:53.89 | |||||||||
5 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 496 | 1:10.45 | 2:25.53 | 3:41.31 | 4:56.14 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 4:55.39 | |||||||||
6 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 470 | 1:12.40 | 2:29.11 | 3:45.67 | 5:01.47 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:58.56 | |||||||||
7 | Lise Refsgaard | 2005 | 463 | 1:12.52 | 2:29.84 | 3:47.02 | 5:02.99 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:01.47 | |||||||||
8 | Caroline Koch | 2005 | 462 | 1:12.59 | 2:29.62 | 3:46.60 | 5:03.15 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:04.87 | |||||||||
9 | Natacha Munch | 2005 | 454 | 1:10.58 | 2:29.56 | 3:49.80 | 5:04.93 | |||
Solrød Svømmeklub | 5:09.68 | |||||||||
10 | Mikkeline Timmerman | 2005 | 449 | 1:13.10 | 2:32.07 | 3:49.96 | 5:06.16 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 5:12.25 | |||||||||
11 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 434 | 1:13.90 | 2:32.23 | 3:50.24 | 5:09.64 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:02.75 | |||||||||
12 | Thea Mikkelsen | 2005 | 422 | 1:15.08 | 2:34.89 | 3:53.92 | 5:12.59 | |||
Glostrup Svømmeklub | 5:23.11 | |||||||||
13 | Clara Schmedes | 2004 | 416 | 1:15.02 | 2:35.62 | 3:55.44 | 5:14.12 | |||
GTI | 5:09.94 | |||||||||
14 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 413 | 1:13.81 | 2:33.03 | 3:53.87 | 5:14.81 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:06.73 | |||||||||
15 | Frida Høj Andersen | 2005 | 411 | 1:16.87 | 2:36.81 | 3:56.33 | 5:15.42 | |||
GTI | 5:27.72 | |||||||||
16 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 409 | 1:15.28 | 2:37.28 | 3:58.27 | 5:15.93 | |||
Helsingør Svømmeklub | 5:50.00 | |||||||||
17 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | 309 | 1:22.89 | 2:52.03 | 4:20.53 | 5:46.85 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 5:41.03 | |||||||||
Løb 18, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Molly Namensen | 2006 | 428 | 1:13.70 | 2:33.13 | 3:52.46 | 5:11.07 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:26.29 | |||||||||
2 | Amalie Backhausen | 2006 | 414 | 1:15.61 | 2:35.95 | 3:56.26 | 5:14.62 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:30.00 | |||||||||
3 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 406 | 1:16.42 | 2:37.07 | 3:57.72 | 5:16.50 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:30.00 | |||||||||
4 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 406 | 1:14.93 | 2:36.75 | 3:58.06 | 5:16.69 | |||
GTI | 5:55.79 | |||||||||
5 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 403 | 1:13.94 | 2:35.07 | 3:57.44 | 5:17.37 | |||
Solrød Svømmeklub | 5:22.89 | |||||||||
6 | Leonora M Postgaard | 2006 | 399 | 1:15.41 | 2:35.86 | 3:57.18 | 5:18.39 | |||
Glostrup Svømmeklub | 5:20.51 | |||||||||
7 | Laura Cecilie Salling | 2006 | 342 | 1:19.36 | 2:45.17 | 4:11.87 | 5:35.22 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:48.59 | |||||||||
8 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | 270 | 1:29.26 | 3:01.54 | 4:33.24 | 6:02.72 | |||
GTI | 6:20.76 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 september 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 16:32 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 29 september 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:52 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 september 2018 |
Løb 19, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gsc Herrer 1 | 2000 | 626 | 1:45.77 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:47.50 | |||||||||
Frederik Riedel Lentz | 2001 | 27.14 | 27.14 | |||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 29.40 | 56.54 | |||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 25.69 | 1:22.23 | |||||||
Christian Crone | 2001 | 23.54 | 1:45.77 | |||||||
2 | Vg17 H1 1 | 1999 | 530 | 1:51.80 | ||||||
VG 17 | 1:56.12 | |||||||||
Lars Thor Sørensen | 1999 | 28.17 | 28.17 | |||||||
Asger Johansen | 2003 | 31.75 | 59.92 | |||||||
Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 26.40 | 1:26.32 | |||||||
Casper Davidsen | 1999 | 25.48 | 1:51.80 | |||||||
3 | Helsingør Herrer 1 | 2000 | 528 | 1:51.97 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:52.78 | |||||||||
Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 29.11 | 29.11 | |||||||
Oliver Bak Jensen | 2002 | 32.26 | 1:01.37 | |||||||
Villads Bomholt Larsen | 2001 | 26.02 | 1:27.39 | |||||||
Julius Munk | 2000 | 24.58 | 1:51.97 | |||||||
4 | Gsc Herrer 2 | 2001 | 522 | 1:52.39 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:59.50 | |||||||||
Mathias Vestergaard | 2001 | 28.77 | 28.77 | |||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 30.31 | 59.08 | |||||||
Noah Bred | 2003 | 27.86 | 1:26.94 | |||||||
Marcus Hiort | 2003 | 25.45 | 1:52.39 | |||||||
5 | Gti Drenge 1 | 2002 | 492 | 1:54.61 | ||||||
GTI | 1:51.99 | |||||||||
Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 28.69 | 28.69 | |||||||
Alexander Marcus Englev | 2004 | 32.16 | 1:00.85 | |||||||
Mikkel Gummer | 2002 | 27.74 | 1:28.59 | |||||||
Nicklas Plank | 2004 | 26.02 | 1:54.61 | |||||||
6 | Helsingør Herrer 4 | 2001 | 472 | 1:56.20 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:15.00 | |||||||||
William Houen | 2001 | 29.51 | 29.51 | |||||||
Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 33.60 | 1:03.11 | |||||||
Lucas Burmester | 2002 | 27.32 | 1:30.43 | |||||||
Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 25.77 | 1:56.20 | |||||||
7 | Vg17 H1 2 | 2000 | 445 | 1:58.54 | ||||||
VG 17 | 2:01.10 | |||||||||
Tobias Davidsen | 2003 | 30.83 | 30.83 | |||||||
Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 33.66 | 1:04.49 | |||||||
Rasmus Langvad | 2000 | 27.63 | 1:32.12 | |||||||
Carl Magnus Krievs | 2002 | 26.42 | 1:58.54 | |||||||
8 | Fantastic Sunswim | 1999 | 402 | 2:02.62 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 2:01.01 | |||||||||
Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 28.94 | 28.94 | |||||||
Benjamin Koch Andersen | 2004 | 35.46 | 1:04.40 | |||||||
Mathias Petersen | 1999 | 30.73 | 1:35.13 | |||||||
Morten Kilhof | 2000 | 27.49 | 2:02.62 | |||||||
9 | Kvik K2 Drenge 1 | 2004 | 388 | 2:04.07 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:02.70 | |||||||||
Rasmus Warberg | 2004 | 29.89 | 29.89 | |||||||
Oscar Kroos | 2004 | 36.05 | 1:05.94 | |||||||
Casper Puggaard | 2005 | 30.27 | 1:36.21 | |||||||
Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 27.86 | 2:04.07 | |||||||
10 | Helsingør Herrer 2 | 2004 | 357 | 2:07.51 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:58.58 | |||||||||
Patrick Lind | 2004 | 36.36 | 36.36 | |||||||
Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 36.81 | 1:13.17 | |||||||
Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 26.82 | 1:39.99 | |||||||
Lucas T. Mortensen | 2004 | 27.52 | 2:07.51 | |||||||
11 | Lyngby Royal Boys 1 | 2004 | 330 | 2:10.91 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:10.00 | |||||||||
Andreas Hammer Dohn | 2006 | 36.75 | 36.75 | |||||||
Phillip Niemann Madsen | 2004 | 35.15 | 1:11.90 | |||||||
Kasper Thorn | 2004 | 30.97 | 1:42.87 | |||||||
Michael Halck | 2004 | 28.04 | 2:10.91 | |||||||
12 | Vg17 Drenge 1 | 2004 | 307 | 2:14.05 | ||||||
VG 17 | 2:15.00 | |||||||||
Anton Skov Grell | 2004 | 35.32 | 35.32 | |||||||
Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 42.42 | 1:17.74 | |||||||
Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 29.22 | 1:46.96 | |||||||
Esben Rasmussen | 2004 | 27.09 | 2:14.05 | |||||||
13 | Hvidover Drenge 1 | 2004 | 289 | 2:16.84 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:12.77 | |||||||||
Bertram T. Aunsholm | 2004 | 37.28 | 37.28 | |||||||
Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 35.39 | 1:12.67 | |||||||
Viktor Bernstein | 2006 | 35.97 | 1:48.64 | |||||||
Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 28.20 | 2:16.84 | |||||||
14 | Kvik K3 Drenge 1 | 2004 | 239 | 2:25.80 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | 37.85 | 37.85 | |||||||
Frederik Knakkergaard | 2005 | 42.39 | 1:20.24 | |||||||
Alexander Hillhouse | 2004 | 34.70 | 1:54.94 | |||||||
Mads Sørensen | 2005 | 30.86 | 2:25.80 | |||||||
15 | Hvidover Drenge 2 | 2003 | 228 | 2:28.03 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:15.11 | |||||||||
Villads Lund Larsen | 2004 | 40.73 | 40.73 | |||||||
Asbjørn Nybroe | 2006 | 40.96 | 1:21.69 | |||||||
Kasper Kusk | 2003 | 33.66 | 1:55.35 | |||||||
Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | 32.68 | 2:28.03 | |||||||
- | Herre årgang 00+ ældre SHS-Stevns | 1999 | DSQ | SW 7.1 2 flyb v 75m | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 2:02.78 | |||||||||
Rasmus Pedersen | 2000 | 30.48 | 30.48 | |||||||
Løb 19, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gti Drenge 3 | 2005 | 333 | 2:10.58 | ||||||
GTI | 2:10.48 | |||||||||
Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 32.34 | 32.34 | |||||||
Marius Mains | 2005 | 38.46 | 1:10.80 | |||||||
Cilas Madsen | 2005 | 31.49 | 1:42.29 | |||||||
Daniel Bastholm | 2005 | 28.29 | 2:10.58 | |||||||
2 | Kvik K3 Drenge 2 | 2005 | 224 | 2:28.90 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 37.87 | 37.87 | |||||||
Karl Svane Kristensen | 2005 | 43.24 | 1:21.11 | |||||||
Lucas Svej | 2005 | 34.30 | 1:55.41 | |||||||
Martin Munch Svendson | 2005 | 33.49 | 2:28.90 | |||||||
3 | Vest Drenge 1 | 2006 | 224 | 2:28.99 | ||||||
VG 17 | 2:32.00 | |||||||||
Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 35.05 | 35.05 | |||||||
Sebastian Egenhardt | 2006 | 46.04 | 1:21.09 | |||||||
Rodi Cetinkaya | 2006 | 36.22 | 1:57.31 | |||||||
Hugo Haakansson | 2006 | 31.68 | 2:28.99 | |||||||
4 | Gti Drenge 2 | 2005 | 207 | 2:32.86 | ||||||
GTI | 2:01.52 | |||||||||
Frederik William Holm | 2007 | 42.46 | 42.46 | |||||||
Mathias Olsen | 2005 | 41.48 | 1:23.94 | |||||||
Marius Hedvang Segato | 2007 | 36.11 | 2:00.05 | |||||||
Mathias W. Rasmussen | 2005 | 32.81 | 2:32.86 | |||||||
5 | Gsk Drenge 1 | 2006 | 206 | 2:33.09 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:31.53 | |||||||||
Rasmus Egholm | 2006 | 39.68 | 39.68 | |||||||
Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 44.22 | 1:23.90 | |||||||
Xander Ravn Grønholt | 2006 | 36.58 | 2:00.48 | |||||||
Alexander Oxenbøll | 2006 | 32.61 | 2:33.09 | |||||||
6 | Gti Drenge 4 | 2006 | 206 | 2:33.17 | ||||||
GTI | 2:36.00 | |||||||||
Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | 39.98 | 39.98 | |||||||
Victor Bjørneborg | 2007 | 44.33 | 1:24.31 | |||||||
Vincent Borup Schärer | 2006 | 36.09 | 2:00.40 | |||||||
Mark Dimon | 2006 | 32.77 | 2:33.17 | |||||||
7 | Lyngby Royal Boys 2 | 2006 | 179 | 2:40.37 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:20.00 | |||||||||
Mathias Hemmingsen | 2007 | 41.67 | 41.67 | |||||||
Mads Emil Christiansen | 2006 | 44.14 | 1:25.81 | |||||||
Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | 39.16 | 2:04.97 | |||||||
Max Bendixen | 2007 | 35.40 | 2:40.37 | |||||||
8 | Vest Drenge 2 | 2006 | 160 | 2:46.56 | ||||||
VG 17 | 2:52.00 | |||||||||
Ditlev Queitsch | 2006 | 38.86 | 38.86 | |||||||
Jacob Hwaiz | 2007 | 53.67 | 1:32.53 | |||||||
Josef Shukri | 2006 | 36.97 | 2:09.50 | |||||||
Arthur Kvist Andreassen | 2007 | 37.06 | 2:46.56 | |||||||
9 | Vest Talenter | 2008 | 66 | 3:43.02 | ||||||
VG 17 | 3:16.70 | |||||||||
Mads Ulslev Parbst | 2008 | 57.62 | 57.62 | |||||||
Cornelius K. Andreassen | 2008 | 56.82 | 1:54.44 | |||||||
Mads Duer Laurberg | 2008 | 55.84 | 2:50.28 | |||||||
Alexander Juul Lorenzen | 2009 | 52.74 | 3:43.02 | |||||||
- | Helsingør Herrer 3 | 2005 | DSQ | SW 10.11 Tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:05.85 | |||||||||
Teodor Roed Schøning | 2005 | 35.00 | 35.00 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 september 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 16:52 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 29 september 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 17:06 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 september 2018 |
Løb 20, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gsc Damer 1 | 2001 | 652 | 1:59.08 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:59.20 | |||||||||
Zenia Aarestrup | 2001 | 30.58 | 30.58 | |||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 33.21 | 1:03.79 | |||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 28.38 | 1:32.17 | |||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 26.91 | 1:59.08 | |||||||
2 | Helsingør Damer 1 | 2002 | 614 | 2:01.45 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:01.70 | |||||||||
Linnea Hietala | 2004 | 30.85 | 30.85 | |||||||
Sofie Villum Færch | 2002 | 35.05 | 1:05.90 | |||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 29.58 | 1:35.48 | |||||||
Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 25.97 | 2:01.45 | |||||||
3 | Gti Piger 1 | 2001 | 584 | 2:03.54 | ||||||
GTI | 2:04.00 | |||||||||
Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 33.41 | 33.41 | |||||||
Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 36.57 | 1:09.98 | |||||||
Karoline Barrett | 2002 | 26.44 | 1:36.42 | |||||||
Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 27.12 | 2:03.54 | |||||||
4 | Vg17 H1 | 2001 | 556 | 2:05.53 | ||||||
VG 17 | 2:03.50 | |||||||||
Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 32.58 | 32.58 | |||||||
Emma Mikkelsen | 2001 | 35.96 | 1:08.54 | |||||||
Sarah Birch Missing | 2001 | 29.49 | 1:38.03 | |||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 27.50 | 2:05.53 | |||||||
5 | Helsingør Damer 4 | 1999 | 544 | 2:06.46 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:15.00 | |||||||||
Mia Wennecke | 1999 | 32.35 | 32.35 | |||||||
Amanda Hietala | 2002 | 36.04 | 1:08.39 | |||||||
Pil Sylvander | 2003 | 31.44 | 1:39.83 | |||||||
Freja Stenbækgård | 2003 | 26.63 | 2:06.46 | |||||||
6 | Gsc Damer 2 | 2000 | 493 | 2:10.64 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:09.45 | |||||||||
Roseline Løkkegaard | 2004 | 34.51 | 34.51 | |||||||
Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 38.06 | 1:12.57 | |||||||
Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 29.71 | 1:42.28 | |||||||
Michelle Mortensen | 2002 | 28.36 | 2:10.64 | |||||||
7 | Helsingør Damer 2 | 2005 | 476 | 2:12.19 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:06.23 | |||||||||
Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 35.10 | 35.10 | |||||||
Caroline Villum Færch | 2005 | 35.47 | 1:10.57 | |||||||
Emmely Östman Pedersen | 2005 | 1:01.62 | 2:12.19 | |||||||
Caroline Trøjgaard | 2005 | 2:12.19 | ||||||||
8 | Vg17 Piger 1 | 2005 | 438 | 2:15.90 | ||||||
VG 17 | 2:20.00 | |||||||||
Ella Gohr Metz | 2005 | 35.34 | 35.34 | |||||||
Mathilde U. Thorborg | 2005 | 36.88 | 1:12.22 | |||||||
Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 33.34 | 1:45.56 | |||||||
Thea Mikkelsen | 2005 | 30.34 | 2:15.90 | |||||||
9 | Kvik K2 Piger 1 | 2005 | 435 | 2:16.23 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:13.10 | |||||||||
Lise Refsgaard | 2005 | 34.78 | 34.78 | |||||||
Caroline Koch | 2005 | 37.53 | 1:12.31 | |||||||
Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 33.67 | 1:45.98 | |||||||
Emma Karoline Guldberg | 2005 | 30.25 | 2:16.23 | |||||||
10 | Lyngby Royal Girls 1 | 2004 | 395 | 2:20.64 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:15.00 | |||||||||
Victoria Wiingaard | 2006 | 37.90 | 37.90 | |||||||
Marie Juul-Olsen | 2004 | 37.43 | 1:15.33 | |||||||
Kathrine E. Larsen | 2005 | 34.72 | 1:50.05 | |||||||
Frederikke Elster | 2004 | 30.59 | 2:20.64 | |||||||
11 | Old Sunswim | 2002 | 392 | 2:21.03 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 2:12.01 | |||||||||
Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 32.06 | 32.06 | |||||||
Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 41.92 | 1:13.98 | |||||||
Natacha Munch | 2005 | 36.66 | 1:50.64 | |||||||
Sofia Levisen | 2002 | 30.39 | 2:21.03 | |||||||
12 | Kvik K2 Piger 2 | 2005 | 385 | 2:21.89 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:19.40 | |||||||||
Siv Reimer | 2006 | 35.74 | 35.74 | |||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 39.04 | 1:14.78 | |||||||
Emma Hansen | 2007 | 34.50 | 1:49.28 | |||||||
Molly Namensen | 2006 | 32.61 | 2:21.89 | |||||||
13 | Vg17 Piger 3 | 2005 | 360 | 2:25.13 | ||||||
VG 17 | 2:30.00 | |||||||||
Wilma Nørgaard | 2006 | 40.35 | 40.35 | |||||||
Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 39.72 | 1:20.07 | |||||||
Freya Ry Nielsen | 2005 | 33.30 | 1:53.37 | |||||||
Rikke Therp | 2006 | 31.76 | 2:25.13 | |||||||
14 | Hvidover Piger 1 | 2005 | 343 | 2:27.46 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:16.33 | |||||||||
Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 35.59 | 35.59 | |||||||
Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | 42.49 | 1:18.08 | |||||||
Nicoline Mørch Andersen | 2005 | 42.51 | 2:00.59 | |||||||
Mikkeline Timmerman | 2005 | 26.87 | 2:27.46 | |||||||
15 | Helsingør Damer 3 | 2005 | 320 | 2:30.96 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:09.01 | |||||||||
Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 40.08 | 40.08 | |||||||
Fiona Emilie West | 2006 | 43.11 | 1:23.19 | |||||||
Silvia Martinsen | 2007 | 37.94 | 2:01.13 | |||||||
Caroline Søgaard Pedersen | 2005 | 29.83 | 2:30.96 | |||||||
16 | Hvidover Piger 2 | 2005 | 302 | 2:33.86 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:22.44 | |||||||||
Maica Jensen | 2006 | 36.76 | 36.76 | |||||||
Mathilde F Handberg | 2005 | 47.96 | 1:24.72 | |||||||
Rikke Parkhøi | 2006 | 35.42 | 2:00.14 | |||||||
Amalie Henriksen | 2005 | 33.72 | 2:33.86 | |||||||
Løb 20, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gti Piger 3 | 2006 | 411 | 2:18.80 | ||||||
GTI | 2:21.50 | |||||||||
Alberte Crone Larsen | 2006 | 36.70 | 36.70 | |||||||
Julie Liv Madsen | 2006 | 38.92 | 1:15.62 | |||||||
Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 32.29 | 1:47.91 | |||||||
Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 30.89 | 2:18.80 | |||||||
2 | Kvik K3 Pige 1 | 2006 | 392 | 2:21.02 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Lara Smerdal | 2006 | 36.25 | 36.25 | |||||||
Amalie Backhausen | 2006 | 40.06 | 1:16.31 | |||||||
Sofie Ravn Herche | 2007 | 31.88 | 1:48.19 | |||||||
Martine Damborg | 2007 | 32.83 | 2:21.02 | |||||||
3 | Lyngby Royal Girls 2 | 2006 | 371 | 2:23.62 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:20.00 | |||||||||
Alma Lind Babin | 2006 | 38.65 | 38.65 | |||||||
Mathilde Severs | 2006 | 35.77 | 1:14.42 | |||||||
Marie Elster | 2006 | 36.73 | 1:51.15 | |||||||
Laura Cecilie Salling | 2006 | 32.47 | 2:23.62 | |||||||
4 | Young Sunswim | 2006 | 343 | 2:27.50 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 2:27.01 | |||||||||
Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 38.34 | 38.34 | |||||||
Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 39.62 | 1:17.96 | |||||||
Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 35.79 | 1:53.75 | |||||||
Jaqueline Haack | 2006 | 33.75 | 2:27.50 | |||||||
5 | Vg17 Piger 2 | 2006 | 334 | 2:28.77 | ||||||
VG 17 | 2:30.00 | |||||||||
Marie Nissov-Johansen | 2006 | 38.99 | 38.99 | |||||||
Anna Blom Bygum | 2006 | 42.73 | 1:21.72 | |||||||
Regitze Rosenkrantz | 2006 | 34.66 | 1:56.38 | |||||||
Leonora M Postgaard | 2006 | 32.39 | 2:28.77 | |||||||
6 | Gsk Piger 1 | 2007 | 291 | 2:35.77 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:40.54 | |||||||||
Isabell Hansen | 2007 | 1:23.09 | 1:23.09 | |||||||
Malouca Laura Bruun | 2007 | 35.56 | 1:58.65 | |||||||
Anna Fiona Nybøll | 2007 | 37.12 | 2:35.77 | |||||||
Siena Serizawa | 2008 | 2:35.77 | ||||||||
7 | Gti Piger 4 | 2007 | 289 | 2:36.03 | ||||||
GTI | 2:33.00 | |||||||||
Signe C. H. Naaby | 2007 | 41.51 | 41.51 | |||||||
Annika Frederiksen | 2007 | 42.10 | 1:23.61 | |||||||
Frida Caroline Knudsen | 2007 | 37.14 | 2:00.75 | |||||||
Naja O. K. Neergaard | 2007 | 35.28 | 2:36.03 | |||||||
8 | Gti Piger 2 | 2006 | 284 | 2:37.09 | ||||||
GTI | 2:14.54 | |||||||||
Marie Skole Sørensen | 2006 | 40.67 | 40.67 | |||||||
Malene Dithmar | 2006 | 44.71 | 1:25.38 | |||||||
Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 38.23 | 2:03.61 | |||||||
Mille Giolbas | 2006 | 33.48 | 2:37.09 | |||||||
9 | Vest Piger 1 | 2007 | 270 | 2:39.69 | ||||||
VG 17 | 2:40.00 | |||||||||
Hannah Bjerg Hagens | 2007 | 42.50 | 42.50 | |||||||
Maya Amstrup Riis | 2007 | 40.88 | 1:23.38 | |||||||
Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 42.08 | 2:05.46 | |||||||
Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 34.23 | 2:39.69 | |||||||
10 | Gsk Piger 2 | 2007 | 179 | 3:03.24 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 3:06.60 | |||||||||
Smilla Hansson | 2008 | 47.77 | 47.77 | |||||||
Emma Westarp Zornhagen | 2007 | 51.35 | 1:39.12 | |||||||
Ella Kjærebye | 2007 | 47.72 | 2:26.84 | |||||||
Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 36.40 | 3:03.24 | |||||||
11 | Vest Piger 2 | 2006 | 165 | 3:08.13 | ||||||
VG 17 | 2:22.00 | |||||||||
Agnes Højsteen | 2007 | 45.95 | 45.95 | |||||||
Laika Usinger | 2006 | 45.96 | 1:31.91 | |||||||
Ila Murphy | 2007 | 52.19 | 2:24.10 | |||||||
Hannah Bjørneboe | 2007 | 44.03 | 3:08.13 | |||||||
12 | Vest Girls | 2009 | 101 | 3:41.28 | ||||||
VG 17 | 3:27.80 | |||||||||
Esther Bang Laursen | 2009 | 51.98 | 51.98 | |||||||
Ida Matthesen | 2009 | 1:10.66 | 2:02.64 | |||||||
Alma Gottorp Sørensen | 2009 | 49.97 | 2:52.61 | |||||||
Frida Christoffersen | 2009 | 48.67 | 3:41.28 | |||||||
- | Vest Talenter | 2008 | DSQ | SW 7.5 flyben v 90m | ||||||
VG 17 | 3:27.80 | |||||||||
Mille Therp | 2009 | 56.73 | 56.73 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 september 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 17:06 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 30 september 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 10:08 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 september 2018 |
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 634 | 26.55 | 55.43 | 1:25.40 | 1:55.65 | |||
Gentofte Svømme Klub | 1:55.11 | |||||||||
2 | Casper Davidsen | 1999 | 565 | 27.62 | 57.13 | 1:28.14 | 2:00.15 | |||
Vest-Brøndby | 1:58.18 | |||||||||
3 | Emil Holm | 1996 | 550 | 27.83 | 58.02 | 1:29.52 | 2:01.27 | |||
Svømmeklubben SHS Stevns | 2:00.53 | |||||||||
4 | Laurits Holm | 2000 | 515 | 28.92 | 1:00.23 | 1:32.25 | 2:03.97 | |||
Svømmeklubben SHS Stevns | 2:04.40 | |||||||||
5 | Rasmus Pedersen | 2000 | 510 | 29.08 | 1:01.04 | 1:33.87 | 2:04.36 | |||
Svømmeklubben SHS Stevns | 2:07.91 | |||||||||
6 | Rasmus Langvad | 2000 | 506 | 29.02 | 1:00.45 | 1:32.81 | 2:04.64 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:05.46 | |||||||||
7 | Morten Kilhof | 2000 | 421 | 28.81 | 1:02.32 | 1:37.75 | 2:12.54 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:11.70 | |||||||||
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 702 | 25.64 | 54.01 | 1:22.97 | 1:51.77 | |||
Gentofte Svømme Klub | 1:52.37 | |||||||||
2 | William Houen | 2001 | 613 | 26.99 | 56.32 | 1:26.60 | 1:56.95 | |||
Helsingør Svømmeklub | 1:54.64 | |||||||||
3 | Rasmus Danielsen | 2001 | 595 | 26.94 | 56.28 | 1:27.04 | 1:58.13 | |||
Køge Svømmeklub | 1:57.68 | |||||||||
4 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 528 | 28.09 | 59.10 | 1:30.62 | 2:02.88 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:04.31 | |||||||||
5 | Lucas Burmester | 2002 | 471 | 30.48 | 1:03.25 | 1:35.68 | 2:07.63 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:12.16 | |||||||||
6 | Alexander Stærkær | 2002 | 436 | 30.18 | 1:03.59 | 1:38.11 | 2:11.04 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:12.63 | |||||||||
7 | Mikkel Gummer | 2002 | 426 | 30.37 | 1:04.88 | 1:38.80 | 2:12.03 | |||
GTI | 2:15.74 | |||||||||
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 529 | 28.80 | 1:00.00 | 1:31.88 | 2:02.81 | |||
GTI | 2:09.58 | |||||||||
2 | Oscar Isberg | 2004 | 525 | 28.78 | 1:00.33 | 1:32.18 | 2:03.11 | |||
GTI | 2:06.16 | |||||||||
3 | Tobias Davidsen | 2003 | 501 | 29.16 | 1:00.88 | 1:33.14 | 2:05.05 | |||
Vest-Brøndby | 2:05.78 | |||||||||
4 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 449 | 29.45 | 1:02.73 | 1:36.44 | 2:09.68 | |||
GTI | 2:11.51 | |||||||||
5 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 432 | 31.10 | 1:04.04 | 1:38.06 | 2:11.45 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:12.40 | |||||||||
6 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 428 | 29.54 | 1:03.03 | 1:37.73 | 2:11.85 | |||
Vest-Brøndby | 2:19.17 | |||||||||
7 | Esben Rasmussen | 2004 | 420 | 29.35 | 1:03.84 | 1:39.62 | 2:12.64 | |||
Vest-Brøndby | 2:12.94 | |||||||||
8 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 413 | 30.12 | 1:04.18 | 1:38.93 | 2:13.34 | |||
GTI | 2:13.16 | |||||||||
9 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 402 | 30.14 | 1:05.05 | 1:40.61 | 2:14.63 | |||
GTI | 2:18.04 | |||||||||
10 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 390 | 30.58 | 1:04.87 | 1:40.64 | 2:15.94 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:14.51 | |||||||||
11 | Emil Søby | 2004 | 383 | 30.84 | 1:06.16 | 1:42.75 | 2:16.73 | |||
GTI | 2:14.45 | |||||||||
12 | Kasper Kusk | 2003 | 300 | 35.00 | 1:13.05 | 1:51.16 | 2:28.33 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:29.72 | |||||||||
13 | Alexander Hillhouse | 2004 | 269 | 35.37 | 1:16.32 | 1:55.47 | 2:33.79 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:34.87 | |||||||||
14 | Villads Lund Larsen | 2004 | 268 | 35.76 | 1:14.98 | 1:55.07 | 2:34.05 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:34.52 | |||||||||
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | 408 | 30.63 | 1:04.95 | 1:39.82 | 2:13.89 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:11.56 | |||||||||
2 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | 388 | 30.86 | 1:06.17 | 1:41.70 | 2:16.21 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:16.18 | |||||||||
3 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 370 | 30.27 | 1:06.16 | 1:43.28 | 2:18.40 | |||
GTI | 2:22.02 | |||||||||
4 | Anton Rytter Bech | 2005 | 340 | 31.86 | 1:08.00 | 1:45.68 | 2:22.26 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:22.09 | |||||||||
5 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 319 | 32.20 | 1:09.37 | 1:48.01 | 2:25.40 | |||
Vest-Brøndby | 2:27.32 | |||||||||
6 | Daniel Bastholm | 2005 | 318 | 30.37 | 1:04.86 | 1:46.59 | 2:25.57 | |||
GTI | 2:29.46 | |||||||||
7 | Cilas Madsen | 2005 | 316 | 31.76 | 1:08.35 | 1:46.88 | 2:25.88 | |||
GTI | 2:29.38 | |||||||||
8 | Lucas Svej | 2005 | 299 | 34.67 | 1:13.05 | 1:51.80 | 2:28.48 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:30.97 | |||||||||
9 | Viktor Bernstein | 2006 | 296 | 33.80 | 1:12.78 | 1:52.68 | 2:29.03 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:31.74 | |||||||||
10 | Anders Thøgersen | 2005 | 294 | 33.89 | 1:12.80 | 1:52.89 | 2:29.38 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:32.43 | |||||||||
11 | Axel Føns Voss | 2005 | 277 | 34.63 | 1:14.26 | 1:54.69 | 2:32.36 | |||
Vest-Brøndby | 2:31.72 | |||||||||
12 | Magnus Rasmussen | 2006 | 271 | 35.07 | 1:14.08 | 1:54.02 | 2:33.48 | |||
Vest-Brøndby | 2:38.97 | |||||||||
13 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 261 | 34.61 | 1:13.96 | 1:54.70 | 2:35.42 | |||
GTI | 2:27.23 | |||||||||
14 | Marius Mains | 2005 | 258 | 34.44 | 1:13.80 | 1:55.38 | 2:36.05 | |||
GTI | 2:59.39 | |||||||||
15 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 254 | 34.52 | 1:14.67 | 1:55.81 | 2:36.75 | |||
Vest-Brøndby | 2:43.15 | |||||||||
16 | Mads Emil Christiansen | 2006 | 254 | 36.26 | 1:17.12 | 1:57.58 | 2:36.80 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:46.38 | |||||||||
17 | Mathias Olsen | 2005 | 247 | 34.84 | 1:15.67 | 1:57.95 | 2:38.19 | |||
GTI | 2:38.90 | |||||||||
18 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 246 | 34.35 | 1:14.63 | 1:57.24 | 2:38.54 | |||
GTI | 2:47.47 | |||||||||
19 | Vincent Borup Schärer | 2006 | 236 | 37.47 | 1:19.85 | 2:02.57 | 2:40.76 | |||
GTI | 2:44.08 | |||||||||
20 | Alexander Oxenbøll | 2006 | 231 | 38.37 | 1:19.91 | 2:01.17 | 2:41.83 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:52.69 | |||||||||
21 | Hugo Haakansson | 2006 | 227 | 36.48 | 1:18.30 | 2:02.39 | 2:42.79 | |||
Vest-Brøndby | 2:44.68 | |||||||||
22 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 213 | 36.95 | 1:19.95 | 2:04.57 | 2:46.31 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:44.08 | |||||||||
23 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 208 | 37.13 | 1:19.62 | 2:03.96 | 2:47.54 | |||
Vest-Brøndby | 2:46.40 | |||||||||
24 | Emil Szipli Pedersen | 2006 | 202 | 37.61 | 1:21.50 | 2:06.74 | 2:49.32 | |||
GTI | 3:04.31 | |||||||||
25 | Ditlev Queitsch | 2006 | 200 | 38.08 | 1:21.33 | 2:05.92 | 2:49.89 | |||
Vest-Brøndby | 2:48.07 | |||||||||
26 | Alexander Brink | 2005 | 197 | 38.78 | 1:22.47 | 2:07.90 | 2:50.62 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:04.39 | |||||||||
27 | Asbjørn Nybroe | 2006 | 188 | 38.09 | 1:22.16 | 2:08.04 | 2:53.22 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:57.14 | |||||||||
28 | Josef Shukri | 2006 | 184 | 39.08 | 1:24.12 | 2:10.57 | 2:54.64 | |||
Vest-Brøndby | 2:45.34 | |||||||||
29 | Alexander Hartvigsen | 2006 | 172 | 40.63 | 1:26.61 | 2:13.51 | 2:58.38 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:03.90 | |||||||||
30 | Marcus Hammergart | 2006 | 164 | 41.48 | 1:29.09 | 2:17.58 | 3:01.24 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
31 | Frederik Luca Lamprecht | 2006 | 164 | 39.22 | 1:26.44 | 2:14.59 | 3:01.35 | |||
GTI | 3:08.56 | |||||||||
- | Anton Serizawa | 2006 | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 3:01.24 | |||||||||
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Bjørneborg | 2007 | 219 | 37.12 | 1:19.43 | 2:03.05 | 2:44.85 | |||
GTI | 3:18.87 | |||||||||
2 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | 217 | 38.47 | 1:21.79 | 2:05.13 | 2:45.15 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:48.93 | |||||||||
3 | Max Bendixen | 2007 | 202 | 40.64 | 1:25.62 | 2:09.27 | 2:49.14 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:48.55 | |||||||||
4 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | 199 | 36.88 | 1:20.69 | 2:06.95 | 2:50.10 | |||
GTI | 2:56.38 | |||||||||
5 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | 147 | 43.04 | 1:31.24 | 2:20.69 | 3:08.12 | |||
Vest-Brøndby | 3:01.98 | |||||||||
6 | Asger Friis Justesen | 2008 | 143 | 42.66 | 1:32.64 | 2:24.18 | 3:09.89 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:27.46 | |||||||||
7 | Frederik Neiiendam | 2007 | 140 | 42.52 | 1:31.95 | 2:24.71 | 3:11.05 | |||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
8 | Jacob Hwaiz | 2007 | 125 | 43.08 | 1:34.45 | 2:26.47 | 3:18.64 | |||
Vest-Brøndby | 3:03.41 | |||||||||
9 | Cornelius K. Andreassen | 2008 | 107 | 48.75 | 1:44.53 | 2:38.38 | 3:28.95 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Mads Duer Laurberg | 2008 | 96 | 49.31 | 1:45.75 | 2:42.96 | 3:36.53 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Mads Ulslev Parbst | 2008 | 84 | 52.52 | 1:51.32 | 2:49.38 | 3:46.48 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 september 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 10:08 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 30 september 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 10:44 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 september 2018 |
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 646 | 30.07 | 1:02.37 | 1:35.33 | 2:08.13 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:08.24 | |||||||||
2 | Anne Holm | 1999 | 634 | 30.02 | 1:02.80 | 1:36.36 | 2:08.94 | |||
Svømmeklubben SHS Stevns | 2:11.64 | |||||||||
3 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 621 | 30.68 | 1:03.38 | 1:36.62 | 2:09.80 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:12.49 | |||||||||
4 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 606 | 30.28 | 1:03.47 | 1:37.21 | 2:10.84 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:13.21 | |||||||||
5 | Maria Bang From | 2000 | 369 | 34.99 | 1:13.79 | 1:54.48 | 2:34.43 | |||
Svømmeklubben SHS Stevns | 2:39.66 | |||||||||
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 684 | 29.38 | 1:01.49 | 1:34.04 | 2:05.69 | |||
Køge Svømmeklub | 2:05.26 | |||||||||
2 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 682 | 29.62 | 1:01.68 | 1:34.14 | 2:05.85 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:10.30 | |||||||||
3 | Michelle Mortensen | 2002 | 611 | 30.36 | 1:03.33 | 1:37.27 | 2:10.55 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:12.78 | |||||||||
4 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 610 | 30.63 | 1:03.33 | 1:37.97 | 2:10.59 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:13.17 | |||||||||
5 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 610 | 29.76 | 1:03.14 | 1:37.10 | 2:10.62 | |||
Køge Svømmeklub | 2:10.22 | |||||||||
6 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 604 | 29.81 | 1:02.79 | 1:36.85 | 2:11.04 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:12.48 | |||||||||
7 | Freja Stenbækgård | 2003 | 566 | 30.84 | 1:04.95 | 1:39.52 | 2:13.88 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:14.62 | |||||||||
8 | Mia Rindshøj | 2003 | 559 | 31.14 | 1:04.93 | 1:39.97 | 2:14.47 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:13.99 | |||||||||
9 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 535 | 30.51 | 1:05.36 | 1:41.67 | 2:16.45 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:16.98 | |||||||||
10 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 527 | 32.28 | 1:07.58 | 1:43.02 | 2:17.08 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:18.51 | |||||||||
11 | Sarah Larsen | 2003 | 458 | 33.06 | 1:09.47 | 1:47.60 | 2:23.69 | |||
Svømmeklubben SHS Stevns | 2:23.78 | |||||||||
12 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 453 | 32.02 | 1:08.01 | 1:45.81 | 2:24.24 | |||
GTI | 2:17.99 | |||||||||
13 | Julie Wolter | 2003 | 446 | 33.17 | 1:10.05 | 1:47.99 | 2:24.96 | |||
GTI | 2:28.21 | |||||||||
14 | Emma Clausen | 2003 | 425 | 33.94 | 1:11.23 | 1:49.46 | 2:27.26 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:30.98 | |||||||||
15 | Anna Christensen | 2003 | 394 | 34.24 | 1:12.30 | 1:52.40 | 2:31.03 | |||
Svømmeklubben SHS Stevns | 2:40.18 | |||||||||
- | Emma Schnack | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 2:36.87 | |||||||||
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 609 | 30.68 | 1:03.53 | 1:37.32 | 2:10.63 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:13.31 | |||||||||
2 | Linnea Hietala | 2004 | 551 | 31.11 | 1:05.24 | 1:40.16 | 2:15.07 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:13.47 | |||||||||
3 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 533 | 31.78 | 1:06.32 | 1:41.11 | 2:16.59 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:16.30 | |||||||||
4 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 533 | 31.12 | 1:05.57 | 1:40.79 | 2:16.63 | |||
GTI | 2:15.93 | |||||||||
5 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 461 | 33.00 | 1:09.08 | 1:46.61 | 2:23.37 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:34.66 | |||||||||
6 | Lise Refsgaard | 2005 | 453 | 33.67 | 1:10.88 | 1:47.84 | 2:24.21 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:23.08 | |||||||||
7 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 451 | 32.53 | 1:08.91 | 1:47.26 | 2:24.39 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:21.58 | |||||||||
8 | Caroline Koch | 2005 | 449 | 33.20 | 1:10.71 | 1:48.30 | 2:24.61 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:20.97 | |||||||||
9 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 445 | 34.11 | 1:11.32 | 1:48.92 | 2:25.05 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:27.91 | |||||||||
10 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 444 | 34.00 | 1:11.71 | 1:48.92 | 2:25.11 | |||
GTI | 2:25.63 | |||||||||
11 | Natacha Munch | 2005 | 444 | 32.74 | 1:09.77 | 1:48.48 | 2:25.19 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:25.70 | |||||||||
12 | Ella Gohr Metz | 2005 | 433 | 33.64 | 1:11.61 | 1:49.72 | 2:26.40 | |||
Vest-Brøndby | 2:33.14 | |||||||||
13 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 430 | 33.81 | 1:12.13 | 1:49.92 | 2:26.70 | |||
GTI | 2:30.22 | |||||||||
14 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 428 | 33.64 | 1:10.95 | 1:49.42 | 2:26.92 | |||
GTI | 2:23.54 | |||||||||
15 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 424 | 32.36 | 1:09.79 | 1:48.59 | 2:27.41 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:24.19 | |||||||||
16 | Clara Schmedes | 2004 | 419 | 33.59 | 1:11.06 | 1:49.72 | 2:28.01 | |||
GTI | 2:29.76 | |||||||||
17 | Mikkeline Timmerman | 2005 | 412 | 32.19 | 1:10.11 | 1:49.42 | 2:28.79 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:24.00 | |||||||||
18 | Frida Høj Andersen | 2005 | 408 | 34.90 | 1:13.34 | 1:52.16 | 2:29.32 | |||
GTI | 2:40.16 | |||||||||
19 | Kathrine E. Larsen | 2005 | 394 | 34.91 | 1:12.60 | 1:52.01 | 2:31.06 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:42.86 | |||||||||
20 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 334 | 37.13 | 1:17.76 | 1:59.07 | 2:39.56 | |||
GTI | 2:48.80 | |||||||||
21 | Emilia Gotfredsen | 2005 | 328 | 34.95 | 1:16.43 | 1:59.06 | 2:40.62 | |||
GTI | ||||||||||
22 | Emma F. Rouse | 2004 | 274 | 37.72 | 1:21.50 | 2:06.54 | 2:50.50 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:37.13 | |||||||||
23 | Cecilie Rasmussen | 2005 | 238 | 38.93 | 1:24.96 | 2:13.26 | 2:58.60 | |||
Svømmeklubben SHS Stevns | 3:12.58 | |||||||||
24 | Laura Kruse | 2005 | 190 | 43.23 | 1:33.94 | 2:25.53 | 3:12.47 | |||
Svømmeklubben SHS Stevns | 3:38.56 | |||||||||
- | Silja Sol Jørgensen | 2005 | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 2:55.50 | |||||||||
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Backhausen | 2006 | 416 | 34.42 | 1:11.97 | 1:50.82 | 2:28.37 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:27.74 | |||||||||
2 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 409 | 33.85 | 1:12.06 | 1:51.63 | 2:29.21 | |||
GTI | 2:35.17 | |||||||||
3 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 390 | 35.08 | 1:13.72 | 1:53.25 | 2:31.54 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:47.46 | |||||||||
4 | Lara Smerdal | 2006 | 383 | 35.35 | 1:14.73 | 1:53.59 | 2:32.43 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:41.43 | |||||||||
5 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 375 | 34.28 | 1:13.51 | 1:54.37 | 2:33.59 | |||
GTI | 2:52.74 | |||||||||
6 | Siv Reimer | 2006 | 372 | 35.54 | 1:14.62 | 1:54.83 | 2:33.99 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:51.85 | |||||||||
7 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 371 | 34.42 | 1:13.98 | 1:54.22 | 2:34.05 | |||
GTI | 2:53.97 | |||||||||
8 | Rikke Therp | 2006 | 367 | 34.94 | 1:14.65 | 1:55.34 | 2:34.67 | |||
Vest-Brøndby | 2:44.12 | |||||||||
9 | Leonora M Postgaard | 2006 | 365 | 35.25 | 1:14.65 | 1:54.57 | 2:34.93 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:31.92 | |||||||||
10 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 359 | 34.76 | 1:14.29 | 1:55.82 | 2:35.73 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:39.46 | |||||||||
11 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 350 | 35.93 | 1:16.60 | 1:58.50 | 2:37.06 | |||
Vest-Brøndby | 2:37.39 | |||||||||
12 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 323 | 36.37 | 1:17.19 | 2:00.87 | 2:41.45 | |||
GTI | 2:53.95 | |||||||||
13 | Mille Giolbas | 2006 | 315 | 35.35 | 1:17.06 | 2:01.61 | 2:42.72 | |||
GTI | 3:00.99 | |||||||||
14 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 302 | 36.82 | 1:18.25 | 2:02.35 | 2:44.99 | |||
Vest-Brøndby | 2:45.44 | |||||||||
15 | Mathilde Willumsen | 2006 | 284 | 36.93 | 1:21.75 | 2:07.58 | 2:48.45 | |||
GTI | 3:29.61 | |||||||||
16 | Marie Skole Sørensen | 2006 | 281 | 37.94 | 1:21.77 | 2:06.16 | 2:49.00 | |||
GTI | 3:13.27 | |||||||||
17 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 271 | 36.92 | 1:20.25 | 2:05.89 | 2:51.04 | |||
GTI | 3:44.13 | |||||||||
18 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | 264 | 38.43 | 1:22.51 | 2:08.48 | 2:52.52 | |||
GTI | 3:33.95 | |||||||||
19 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 256 | 39.63 | 1:24.88 | 2:11.04 | 2:54.26 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:03.58 | |||||||||
20 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | 256 | 37.52 | 1:22.92 | 2:10.05 | 2:54.33 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:00.47 | |||||||||
21 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 243 | 37.59 | 1:21.33 | 2:10.36 | 2:57.36 | |||
Vest-Brøndby | 2:52.08 | |||||||||
22 | Malene Dithmar | 2006 | 228 | 39.50 | 1:25.67 | 2:13.92 | 3:01.16 | |||
GTI | 3:15.21 | |||||||||
23 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | 223 | 40.69 | 1:29.58 | 2:19.51 | 3:02.52 | |||
Vest-Brøndby | 3:03.86 | |||||||||
24 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 220 | 40.51 | 1:28.46 | 2:18.20 | 3:03.24 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:14.13 | |||||||||
25 | Signe Gyldenkærne | 2006 | 220 | 39.01 | 1:26.34 | 2:16.74 | 3:03.41 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:02.89 | |||||||||
26 | Agnes Højsteen | 2007 | 218 | 43.61 | 1:31.99 | 2:19.51 | 3:03.91 | |||
Vest-Brøndby | 3:08.48 | |||||||||
27 | Mille-Mai Krog | 2007 | 214 | 39.37 | 1:25.75 | 2:15.68 | 3:04.99 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:22.48 | |||||||||
28 | Nikoline E. Larsen | 2007 | 205 | 43.11 | 1:32.13 | 2:22.04 | 3:07.61 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:14.23 | |||||||||
29 | Mathilde Bremer Sørensen | 2006 | 205 | 41.93 | 1:31.04 | 2:22.33 | 3:07.84 | |||
GTI | ||||||||||
30 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | 202 | 42.07 | 1:32.82 | 2:22.74 | 3:08.80 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:22.42 | |||||||||
31 | Natalie Dang N. Larsen | 2006 | 191 | 43.50 | 1:33.26 | 2:24.07 | 3:12.18 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:12.53 | |||||||||
- | Olga Vejlby | 2006 | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 3:00.00 | |||||||||
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Angela Bang Svendsen | 2008 | 294 | 37.96 | 1:21.11 | 2:06.91 | 2:46.52 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:47.15 | |||||||||
2 | Freja Kobbernagel | 2008 | 238 | 41.05 | 1:27.40 | 2:14.12 | 2:58.57 | |||
Vest-Brøndby | 2:58.12 | |||||||||
3 | Siena Serizawa | 2008 | 214 | 40.61 | 1:27.31 | 2:17.50 | 3:05.06 | |||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
4 | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | 190 | 44.93 | 1:34.24 | 2:24.54 | 3:12.41 | |||
GTI | 3:37.47 | |||||||||
5 | Smilla Hansson | 2008 | 164 | 41.40 | 1:32.70 | 2:27.49 | 3:21.98 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:29.08 | |||||||||
6 | Emma De Palo-Jonas | 2008 | 148 | 48.40 | 1:42.85 | 2:38.42 | 3:29.15 | |||
Vest-Brøndby | 3:26.52 | |||||||||
7 | Merle Otzen | 2008 | 137 | 47.30 | 1:43.20 | 2:41.16 | 3:34.38 | |||
Vest-Brøndby | 3:38.36 | |||||||||
8 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | 129 | 47.93 | 1:44.17 | 2:40.62 | 3:38.72 | |||
Vest-Brøndby | 3:38.49 | |||||||||
9 | Esther Bang Laursen | 2009 | 118 | 51.50 | 1:49.35 | 2:48.01 | 3:45.24 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Liva Yri | 2008 | 117 | 49.06 | 1:48.05 | 2:48.01 | 3:46.33 | |||
Vest-Brøndby | 3:46.83 | |||||||||
11 | Mille Therp | 2009 | 98 | 51.91 | 1:53.68 | 2:55.60 | 3:59.56 | |||
Vest-Brøndby | 3:55.70 | |||||||||
12 | Frida Christoffersen | 2009 | 86 | 50.77 | 1:57.83 | 3:06.31 | 4:10.89 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 september 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 10:44 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 30 september 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:02 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 september 2018 |
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Steenberg | 2000 | 643 | 30.42 | 1:04.41 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.16 | |||||||||
2 | Andreas L. Damgård | 2000 | 531 | 31.93 | 1:08.65 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:07.41 | |||||||||
3 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 474 | 32.65 | 1:11.30 | |||||
VAT Copenhagen | 1:10.73 | |||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 607 | 30.57 | 1:05.67 | |||||
GTI | 1:05.20 | |||||||||
2 | Oliver Bak Jensen | 2002 | 507 | 32.54 | 1:09.72 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:10.15 | |||||||||
3 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 502 | 32.72 | 1:09.96 | |||||
Vest-Brøndby | 1:11.20 | |||||||||
4 | Christoffer Weiss | 2001 | 478 | 33.26 | 1:11.10 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.17 | |||||||||
5 | Mert Kaya | 2001 | 464 | 33.88 | 1:11.81 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:11.91 | |||||||||
6 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 437 | 34.36 | 1:13.23 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.81 | |||||||||
7 | Leo Badaker | 2002 | 426 | 34.37 | 1:13.85 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.27 | |||||||||
8 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 424 | 35.46 | 1:13.99 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:14.15 | |||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 442 | 34.07 | 1:12.96 | |||||
GTI | 1:11.73 | |||||||||
2 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 409 | 34.99 | 1:14.86 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:15.79 | |||||||||
3 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 406 | 35.53 | 1:15.04 | |||||
GTI | 1:16.88 | |||||||||
4 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 404 | 35.65 | 1:15.17 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.55 | |||||||||
5 | Oscar Kroos | 2004 | 401 | 35.64 | 1:15.37 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.75 | |||||||||
6 | Michael Halck | 2004 | 395 | 36.35 | 1:15.76 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.86 | |||||||||
7 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 386 | 35.02 | 1:16.36 | |||||
Vest-Brøndby | 1:18.22 | |||||||||
8 | Rasmus Warberg | 2004 | 369 | 36.78 | 1:17.51 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.79 | |||||||||
9 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 359 | 35.69 | 1:18.23 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:19.47 | |||||||||
10 | Kasper Thorn | 2004 | 341 | 38.11 | 1:19.55 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:25.81 | |||||||||
11 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 322 | 37.63 | 1:21.12 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:20.57 | |||||||||
12 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 322 | 37.09 | 1:21.13 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:20.99 | |||||||||
13 | Zilas Aarestrup | 2003 | 313 | 38.45 | 1:21.89 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.53 | |||||||||
14 | Anton Skov Grell | 2004 | 283 | 40.18 | 1:24.70 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:25.84 | |||||||||
15 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 265 | 41.01 | 1:26.51 | |||||
GTI | 1:25.37 | |||||||||
16 | Magnus Hansen | 2004 | 164 | 46.28 | 1:41.55 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 1:50.47 | |||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 333 | 37.43 | 1:20.20 | |||||
GTI | 1:20.34 | |||||||||
2 | Mauritz Otzen | 2005 | 264 | 41.10 | 1:26.64 | |||||
Vest-Brøndby | 1:28.84 | |||||||||
3 | Mathias Olsen | 2005 | 257 | 42.32 | 1:27.41 | |||||
GTI | 1:33.65 | |||||||||
4 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 233 | 43.08 | 1:30.34 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:34.11 | |||||||||
5 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 229 | 43.25 | 1:30.79 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:31.76 | |||||||||
6 | Nicklas Reinstrup | 2006 | 224 | 42.73 | 1:31.49 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:34.29 | |||||||||
7 | Mads Sørensen | 2005 | 223 | 43.84 | 1:31.57 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:33.48 | |||||||||
8 | Asbjørn Nybroe | 2006 | 218 | 43.56 | 1:32.36 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:37.68 | |||||||||
9 | Karl Svane Kristensen | 2005 | 215 | 44.45 | 1:32.79 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.41 | |||||||||
10 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 213 | 43.63 | 1:32.98 | |||||
Vest-Brøndby | 1:36.72 | |||||||||
11 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 208 | 43.50 | 1:33.81 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:35.57 | |||||||||
12 | Mark Dimon | 2006 | 203 | 45.04 | 1:34.55 | |||||
GTI | 1:42.30 | |||||||||
13 | Frederik Knakkergaard | 2005 | 194 | 45.96 | 1:35.91 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:39.65 | |||||||||
14 | Teodor Roed Schøning | 2005 | 183 | 47.08 | 1:37.93 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:40.53 | |||||||||
15 | Linus Heinrichsen | 2006 | 178 | 46.09 | 1:38.83 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:40.68 | |||||||||
16 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | 177 | 45.39 | 1:38.90 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:47.17 | |||||||||
17 | Rasmus Egholm | 2006 | 169 | 46.66 | 1:40.48 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:45.63 | |||||||||
18 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 124 | 52.54 | 1:51.46 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:52.70 | |||||||||
19 | Niels-Peter Hjortshøj | 2006 | 95 | 57.96 | 2:01.54 | |||||
Solrød Svømmeklub | 2:05.65 | |||||||||
- | Alex Leander Dabelsteen | 2006 | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | ||||||
GTI | 2:16.23 | |||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Bjørneborg | 2007 | 183 | 46.56 | 1:37.79 | |||||
GTI | 1:46.67 | |||||||||
2 | Asger Hvilsom | 2007 | 168 | 47.76 | 1:40.73 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:44.51 | |||||||||
3 | Marcus Munk | 2007 | 163 | 47.82 | 1:41.69 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:37.70 | |||||||||
4 | Andreas Bendtsen | 2007 | 137 | 52.13 | 1:47.81 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:55.22 | |||||||||
5 | Louis Ellinghaus | 2008 | 129 | 52.14 | 1:49.92 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:50.00 | |||||||||
6 | Mads Duer Laurberg | 2008 | 127 | 51.24 | 1:50.38 | |||||
Vest-Brøndby | 1:47.93 | |||||||||
7 | Mathias Hemmingsen | 2007 | 115 | 53.36 | 1:54.26 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:57.88 | |||||||||
8 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | 112 | 53.80 | 1:55.20 | |||||
GTI | 1:58.19 | |||||||||
9 | Alexander Juul Lorenzen | 2009 | 41 | 1:14.79 | 2:40.44 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Noah Nygaard | 2008 | 29 | 1:25.48 | 2:59.37 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Peter Damsø | 2007 | DSQ | SW7.6 ESB 25m | ||||||
Vest-Brøndby | 2:11.02 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 september 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:02 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 30 september 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:23 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 september 2018 |
Løb 24, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Melanie Degner | 2000 | 602 | 33.95 | 1:13.84 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:13.57 | |||||||||
2 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 552 | 35.19 | 1:15.99 | |||||
GTI | ||||||||||
3 | Zenia Aarestrup | 2001 | 548 | 35.87 | 1:16.16 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.77 | |||||||||
4 | Caroline Hørlykke | 2000 | 480 | 37.59 | 1:19.61 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.99 | |||||||||
5 | Emma Mikkelsen | 2001 | 476 | 37.97 | 1:19.83 | |||||
Vest-Brøndby | 1:18.01 | |||||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 421 | 38.37 | 1:23.17 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:25.70 | |||||||||
2 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 418 | 38.80 | 1:23.36 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:26.04 | |||||||||
3 | Julie Wolter | 2003 | 404 | 39.76 | 1:24.31 | |||||
GTI | 1:25.65 | |||||||||
- | Alberte V. Bisgaard | 2003 | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.39 | |||||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Villum Færch | 2005 | 530 | 36.71 | 1:17.05 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:18.94 | |||||||||
2 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 462 | 38.09 | 1:20.64 | |||||
GTI | 1:21.20 | |||||||||
3 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 453 | 38.01 | 1:21.17 | |||||
Vest-Brøndby | 1:25.55 | |||||||||
4 | Johanne Weber | 2005 | 450 | 37.73 | 1:21.32 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:23.04 | |||||||||
5 | Thea Mikkelsen | 2005 | 442 | 38.36 | 1:21.81 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:23.66 | |||||||||
6 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 437 | 38.94 | 1:22.13 | |||||
Vest-Brøndby | 1:24.26 | |||||||||
7 | Marie Juul-Olsen | 2004 | 426 | 39.28 | 1:22.83 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.74 | |||||||||
8 | Mathilde Svendsen | 2004 | 417 | 38.80 | 1:23.42 | |||||
GTI | 1:27.70 | |||||||||
9 | Ella Gohr Metz | 2005 | 416 | 39.44 | 1:23.52 | |||||
Vest-Brøndby | 1:28.68 | |||||||||
10 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 363 | 42.02 | 1:27.40 | |||||
GTI | 1:33.03 | |||||||||
11 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | 349 | 41.88 | 1:28.52 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:30.96 | |||||||||
12 | Filippa Walløe | 2005 | 328 | 41.84 | 1:30.36 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.53 | |||||||||
13 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 304 | 43.72 | 1:32.72 | |||||
GTI | 1:37.22 | |||||||||
14 | Katrine G. Kristensen | 2005 | 267 | 46.27 | 1:36.84 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:40.56 | |||||||||
15 | Caroline Søgaard Pedersen | 2005 | 262 | 46.80 | 1:37.34 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:41.04 | |||||||||
16 | Sif Winther-Jensen | 2004 | 206 | 48.57 | 1:45.52 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 1:54.88 | |||||||||
17 | Amalie Henriksen | 2005 | 205 | 49.09 | 1:45.67 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:16.44 | |||||||||
18 | Caja Cederblad Larsen | 2004 | 177 | 51.30 | 1:51.04 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:13.66 | |||||||||
- | Frida Christensen | 2005 | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 1:43.82 | |||||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 412 | 39.76 | 1:23.79 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:24.33 | |||||||||
2 | Emily Reuter | 2006 | 399 | 40.76 | 1:24.64 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:24.76 | |||||||||
3 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 353 | 41.19 | 1:28.17 | |||||
Vest-Brøndby | 1:30.47 | |||||||||
3 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 353 | 42.37 | 1:28.17 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:30.30 | |||||||||
5 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 345 | 42.06 | 1:28.86 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:31.95 | |||||||||
6 | Anna Blom Bygum | 2006 | 338 | 42.63 | 1:29.50 | |||||
Vest-Brøndby | 1:29.97 | |||||||||
7 | Daniella Anderson | 2006 | 323 | 41.57 | 1:30.81 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:40.03 | |||||||||
8 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 323 | 42.88 | 1:30.85 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:31.65 | |||||||||
9 | Andrea Søeborg | 2006 | 317 | 43.07 | 1:31.39 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:37.10 | |||||||||
10 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 317 | 42.27 | 1:31.44 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:31.86 | |||||||||
11 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 312 | 43.84 | 1:31.86 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:39.54 | |||||||||
12 | Ea Lund Havgaard | 2007 | 285 | 44.88 | 1:34.71 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:39.05 | |||||||||
13 | Mathilde Johansen | 2007 | 284 | 45.12 | 1:34.85 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:36.36 | |||||||||
14 | Maica Jensen | 2006 | 283 | 44.44 | 1:34.91 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:43.70 | |||||||||
15 | Mille Giolbas | 2006 | 282 | 44.88 | 1:35.01 | |||||
GTI | 1:43.37 | |||||||||
16 | Caroline Haugland | 2007 | 281 | 42.94 | 1:35.10 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:43.17 | |||||||||
17 | Jaqueline Haack | 2006 | 280 | 44.14 | 1:35.22 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:33.07 | |||||||||
18 | Emma Hansen | 2007 | 279 | 46.02 | 1:35.36 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:37.34 | |||||||||
19 | Katja Poulsen | 2006 | 271 | 45.11 | 1:36.28 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:41.05 | |||||||||
20 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 268 | 45.83 | 1:36.71 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:42.41 | |||||||||
21 | Rikke Parkhøi | 2006 | 263 | 46.05 | 1:37.30 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:42.28 | |||||||||
22 | Silvia Martinsen | 2007 | 257 | 45.45 | 1:37.99 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:39.51 | |||||||||
23 | Isabell Hansen | 2007 | 253 | 46.07 | 1:38.51 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:50.85 | |||||||||
24 | Fiona Emilie West | 2006 | 247 | 46.67 | 1:39.32 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:41.95 | |||||||||
25 | Victoria Wiingaard | 2006 | 245 | 46.84 | 1:39.63 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:41.02 | |||||||||
26 | Laura Cecilie Salling | 2006 | 243 | 48.01 | 1:39.85 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:46.31 | |||||||||
27 | Juuliie Jørgensen | 2007 | 240 | 47.84 | 1:40.29 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:46.75 | |||||||||
28 | Sofie Ammentorp Ribjerg | 2006 | 239 | 47.21 | 1:40.37 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:44.62 | |||||||||
29 | Laura Friis Justesen | 2006 | 236 | 50.12 | 1:40.90 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:43.55 | |||||||||
30 | Laika Usinger | 2006 | 231 | 49.27 | 1:41.59 | |||||
Vest-Brøndby | 1:46.03 | |||||||||
31 | Ingrid Due Nygaard | 2007 | 229 | 49.46 | 1:41.82 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:47.47 | |||||||||
32 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | 221 | 48.68 | 1:43.10 | |||||
GTI | 1:52.98 | |||||||||
33 | Nikoline E. Larsen | 2007 | 219 | 49.32 | 1:43.31 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:45.20 | |||||||||
34 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | 206 | 48.96 | 1:45.51 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:51.00 | |||||||||
35 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 204 | 49.21 | 1:45.79 | |||||
Vest-Brøndby | 1:59.93 | |||||||||
36 | Emma Westarp Zornhagen | 2007 | 196 | 50.91 | 1:47.29 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:51.47 | |||||||||
37 | Celine Van Breugel | 2007 | 193 | 51.36 | 1:47.78 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:53.74 | |||||||||
38 | Ella Kjærebye | 2007 | 183 | 52.35 | 1:49.74 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:53.81 | |||||||||
39 | Ila Murphy | 2007 | 163 | 54.19 | 1:53.98 | |||||
Vest-Brøndby | 1:56.69 | |||||||||
40 | Zeline Helsen Lintrup | 2007 | 141 | 55.83 | 1:59.70 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:09.64 | |||||||||
41 | Hannah Bjørneboe | 2007 | 140 | 56.54 | 2:00.06 | |||||
Vest-Brøndby | 2:01.15 | |||||||||
- | Alma Hartmann Jensen | 2007 | DSQ | SW 7.1 2 armt u vand | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:57.34 | |||||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Hedetoft-Winther | 2008 | 112 | 1:00.11 | 2:09.23 | |||||
GTI | 2:16.93 | |||||||||
2 | Ida Matthesen | 2009 | 63 | 1:16.72 | 2:36.46 | |||||
Vest-Brøndby | 2:41.24 | |||||||||
3 | Caroline Stefansen | 2009 | 60 | 1:15.87 | 2:39.07 | |||||
Vest-Brøndby | 2:42.51 | |||||||||
4 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | 55 | 1:18.26 | 2:43.84 | |||||
Vest-Brøndby | 2:42.13 | |||||||||
- | Isabella Høj Johansen | 2008 | DSQ | SW 7.1 2 armt u vand | ||||||
GTI | 2:37.42 | |||||||||
- | Luka Revitz | 2008 | DSQ | SW 7.6 ESB 25m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 september 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:23 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 30 september 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:40 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 september 2018 |
Løb 25, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 673 | 1:01.26 | 2:09.40 | 3:27.53 | 4:28.73 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:20.03 | |||||||||
2 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 630 | 1:03.10 | 2:12.95 | 3:31.17 | 4:34.63 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:41.22 | |||||||||
3 | Alfred August Grubert | 2001 | 601 | 1:02.48 | 2:14.04 | 3:34.61 | 4:38.98 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:31.17 | |||||||||
4 | Oliver Steenberg | 2002 | 564 | 1:02.93 | 2:18.12 | 3:37.26 | 4:44.92 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:01.81 | |||||||||
5 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 464 | 1:06.98 | 2:25.10 | 3:55.15 | 5:04.12 | |||
Vest-Brøndby | 5:08.35 | |||||||||
6 | Oskar Skov Grell | 2002 | 399 | 1:09.67 | 2:33.37 | 4:08.25 | 5:19.72 | |||
Glostrup Svømmeklub | 5:18.94 | |||||||||
Løb 25, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Michael Halck | 2004 | 396 | 1:17.34 | 2:40.36 | 4:09.47 | 5:20.53 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:27.44 | |||||||||
2 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 328 | 1:16.89 | 2:44.95 | 4:25.27 | 5:41.32 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 6:08.66 | |||||||||
Løb 25, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Theodor Møller | 2005 | 348 | 1:17.82 | 2:43.48 | 4:18.54 | 5:34.55 | |||
Vest-Brøndby | 5:46.28 | |||||||||
Løb 25, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik William Holm | 2007 | 195 | 1:32.93 | 3:15.49 | 5:11.77 | 6:45.84 | |||
GTI | 7:00.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 september 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:40 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 30 september 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:55 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 september 2018 |
Løb 26, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 511 | 1:16.77 | 2:39.24 | 4:12.31 | 5:24.33 | |||
Køge Svømmeklub | 5:21.77 | |||||||||
Løb 26, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 622 | 1:06.61 | 2:23.58 | 3:54.54 | 5:03.91 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:04.64 | |||||||||
2 | Mia Rindshøj | 2003 | 563 | 1:09.31 | 2:29.68 | 4:00.31 | 5:14.14 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:10.03 | |||||||||
3 | Amanda Hietala | 2002 | 477 | 1:16.00 | 2:42.21 | 4:14.29 | 5:31.84 | |||
Helsingør Svømmeklub | 5:32.65 | |||||||||
Løb 26, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 540 | 1:16.50 | 2:39.06 | 4:06.58 | 5:18.54 | |||
Vest-Brøndby | 5:24.32 | |||||||||
2 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 534 | 1:12.54 | 2:30.67 | 4:07.39 | 5:19.64 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:24.82 | |||||||||
3 | Frida Høj Andersen | 2005 | 400 | 1:27.18 | 2:53.57 | 4:31.14 | 5:52.10 | |||
GTI | 6:07.55 | |||||||||
Løb 26, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marie Elster | 2006 | 324 | 1:27.87 | 3:05.79 | 4:50.48 | 6:17.48 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:48.90 | |||||||||
2 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 323 | 1:29.05 | 3:10.57 | 4:51.86 | 6:17.89 | |||
GTI | 6:56.51 | |||||||||
3 | Annika Frederiksen | 2007 | 292 | 1:36.31 | 3:16.54 | 5:03.32 | 6:30.76 | |||
GTI | 7:10.00 | |||||||||
4 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | 274 | 1:37.87 | 3:20.95 | 5:12.23 | 6:39.47 | |||
GTI | 6:42.33 | |||||||||
5 | Signe C. H. Naaby | 2007 | 212 | 1:43.77 | 3:26.47 | 5:34.17 | 7:14.70 | |||
GTI | 7:26.48 | |||||||||
Løb 26, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | 176 | 1:52.21 | 3:47.25 | 6:04.83 | 7:42.72 | |||
GTI | 8:00.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 september 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:55 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 30 september 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:36 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 september 2018 |
Løb 27, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Jacobsen | 1997 | 645 | 23.44 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 22.89 | |||||||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | 625 | 23.69 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 23.29 | |||||||||
3 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | 524 | 25.12 | ||||||
Køge Svømmeklub | 25.20 | |||||||||
4 | August Hertz Bugge | 2000 | 512 | 25.32 | ||||||
VAT Copenhagen | 25.17 | |||||||||
5 | Rasmus Pedersen | 2000 | 492 | 25.65 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 25.77 | |||||||||
6 | Andreas L. Damgård | 2000 | 487 | 25.75 | ||||||
Køge Svømmeklub | 25.77 | |||||||||
7 | Fernado Solis | 2000 | 483 | 25.81 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 26.06 | |||||||||
8 | Emil Holm | 1996 | 465 | 26.15 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 26.14 | |||||||||
9 | Sofus Christensen | 2000 | 418 | 27.08 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 29.68 | |||||||||
10 | Morten Kilhof | 2000 | 409 | 27.28 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 27.19 | |||||||||
11 | Søren G. Nielsen | 2000 | 395 | 27.60 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 27.35 | |||||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 664 | 23.22 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 23.25 | |||||||||
2 | Christian Crone | 2001 | 570 | 24.43 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 24.24 | |||||||||
3 | August Ryom | 2002 | 555 | 24.65 | ||||||
Køge Svømmeklub | 24.37 | |||||||||
4 | Mathias Vestergaard | 2001 | 549 | 24.73 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 24.04 | |||||||||
5 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 521 | 25.17 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 25.75 | |||||||||
6 | Christoffer Weiss | 2001 | 517 | 25.23 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 24.81 | |||||||||
7 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 468 | 26.09 | ||||||
Vest-Brøndby | 25.98 | |||||||||
8 | Alexander Stærkær | 2002 | 418 | 27.09 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 26.89 | |||||||||
9 | Oliver Bak Jensen | 2002 | 382 | 27.92 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.46 | |||||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marcus Hiort | 2003 | 472 | 26.01 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 26.26 | |||||||||
2 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 468 | 26.09 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 26.58 | |||||||||
3 | Noah Bred | 2003 | 438 | 26.67 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.26 | |||||||||
4 | Tobias Davidsen | 2003 | 433 | 26.76 | ||||||
Vest-Brøndby | 27.33 | |||||||||
5 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 432 | 26.78 | ||||||
Køge Svømmeklub | 27.10 | |||||||||
6 | Esben Rasmussen | 2004 | 430 | 26.84 | ||||||
Vest-Brøndby | 27.11 | |||||||||
7 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 407 | 27.33 | ||||||
GTI | 27.46 | |||||||||
8 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 393 | 27.64 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.85 | |||||||||
9 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 393 | 27.65 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.01 | |||||||||
10 | Lucas T. Mortensen | 2004 | 389 | 27.75 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.89 | |||||||||
11 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 388 | 27.76 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 28.53 | |||||||||
12 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 374 | 28.10 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.29 | |||||||||
13 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 368 | 28.26 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 28.81 | |||||||||
14 | Viggo Prehn | 2004 | 366 | 28.30 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.32 | |||||||||
15 | Kasper Thorn | 2004 | 350 | 28.74 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.84 | |||||||||
16 | Oliver Gadegaard | 2003 | 339 | 29.05 | ||||||
Køge Svømmeklub | 28.96 | |||||||||
17 | Julius Højgaard Allin | 2003 | 336 | 29.12 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.00 | |||||||||
18 | Phillip Hausmann Olsen | 2003 | 332 | 29.23 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 29.45 | |||||||||
19 | Joakim Schnack | 2004 | 317 | 29.70 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 30.50 | |||||||||
20 | Magnus Hansen | 2004 | 293 | 30.50 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 32.29 | |||||||||
21 | Alexander Hillhouse | 2004 | 288 | 30.65 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.85 | |||||||||
22 | Patrick Lind | 2004 | 279 | 30.99 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.36 | |||||||||
23 | Oscar Xu | 2003 | 279 | 31.00 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 32.69 | |||||||||
24 | Villads Lund Larsen | 2004 | 219 | 33.60 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 33.39 | |||||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 483 | 25.82 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 25.34 | |||||||||
2 | Casper Puggaard | 2005 | 407 | 27.32 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.18 | |||||||||
3 | Daniel Bastholm | 2005 | 365 | 28.34 | ||||||
GTI | 28.38 | |||||||||
4 | Linus Heinrichsen | 2006 | 349 | 28.75 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.84 | |||||||||
5 | Anders Thøgersen | 2005 | 339 | 29.04 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 28.20 | |||||||||
6 | Axel Føns Voss | 2005 | 321 | 29.57 | ||||||
Vest-Brøndby | 30.28 | |||||||||
7 | Anton Rytter Bech | 2005 | 318 | 29.68 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 29.42 | |||||||||
8 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 279 | 31.00 | ||||||
Vest-Brøndby | 31.00 | |||||||||
9 | Nicklas Reinstrup | 2006 | 278 | 31.03 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.67 | |||||||||
10 | Viktor Bernstein | 2006 | 265 | 31.52 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.79 | |||||||||
11 | Mads Sørensen | 2005 | 261 | 31.67 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.79 | |||||||||
12 | Mads Emil Christiansen | 2006 | 259 | 31.77 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.73 | |||||||||
13 | Teodor Roed Schøning | 2005 | 249 | 32.18 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.59 | |||||||||
14 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 245 | 32.35 | ||||||
GTI | 32.59 | |||||||||
15 | Mark Dimon | 2006 | 236 | 32.76 | ||||||
GTI | 31.88 | |||||||||
16 | Alexander Oxenbøll | 2006 | 233 | 32.91 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 33.21 | |||||||||
17 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 233 | 32.92 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 33.86 | |||||||||
18 | Rasmus Egholm | 2006 | 232 | 32.95 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 32.20 | |||||||||
19 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 230 | 33.06 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 32.55 | |||||||||
20 | Martin Munch Svendson | 2005 | 229 | 33.09 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.44 | |||||||||
21 | Ditlev Queitsch | 2006 | 226 | 33.22 | ||||||
Vest-Brøndby | 32.31 | |||||||||
22 | Marius Mains | 2005 | 226 | 33.24 | ||||||
GTI | 33.92 | |||||||||
23 | Mauritz Otzen | 2005 | 225 | 33.29 | ||||||
Vest-Brøndby | 33.87 | |||||||||
24 | Oscar Serizawa | 2006 | 223 | 33.37 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 33.74 | |||||||||
25 | Emil Szipli Pedersen | 2006 | 214 | 33.84 | ||||||
GTI | 36.60 | |||||||||
26 | Peter Mortensen | 2005 | 196 | 34.85 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.46 | |||||||||
27 | Martin Daniele | 2006 | 195 | 34.91 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 35.27 | |||||||||
28 | Anton Serizawa | 2006 | 194 | 34.95 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 35.13 | |||||||||
29 | Karl Svane Kristensen | 2005 | 187 | 35.40 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.11 | |||||||||
30 | Alexander Brink | 2005 | 175 | 36.18 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.04 | |||||||||
31 | Marcus Hammergart | 2006 | 158 | 37.42 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 39.44 | |||||||||
32 | Laurits Højgaard Allin | 2006 | 157 | 37.49 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 39.67 | |||||||||
33 | Niels-Peter Hjortshøj | 2006 | 141 | 38.89 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 38.96 | |||||||||
34 | Simon Hasting Toft | 2006 | 132 | 39.78 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Jens Christian Koefoed | 2006 | 33.78 | EXTRA | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asger Hvilsom | 2007 | 248 | 32.21 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.32 | |||||||||
2 | Andreas Bendtsen | 2007 | 234 | 32.86 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.66 | |||||||||
3 | Marius Hedvang Segato | 2007 | 231 | 32.98 | ||||||
GTI | 34.74 | |||||||||
4 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | 217 | 33.67 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.27 | |||||||||
5 | Anders Rye Gefke | 2008 | 216 | 33.73 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.03 | |||||||||
6 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | 186 | 35.46 | ||||||
Vest-Brøndby | 37.17 | |||||||||
7 | Andreas Frommelt Hertz | 2008 | 178 | 35.96 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 37.72 | |||||||||
8 | Peter Damsø | 2007 | 175 | 36.16 | ||||||
Vest-Brøndby | 37.93 | |||||||||
9 | Asger Friis Justesen | 2008 | 161 | 37.22 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 45.65 | |||||||||
10 | Karl Marcussen | 2007 | 143 | 38.71 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 37.31 | |||||||||
11 | Jacob Hwaiz | 2007 | 140 | 38.96 | ||||||
Vest-Brøndby | 39.58 | |||||||||
12 | Frederik Neiiendam | 2007 | 139 | 39.08 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
13 | Luca De Masi | 2008 | 135 | 39.49 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 42.98 | |||||||||
14 | Frederik S. Lundstrøm | 2007 | 134 | 39.56 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 44.84 | |||||||||
15 | Louis Ellinghaus | 2008 | 134 | 39.57 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 38.62 | |||||||||
16 | William Zuk Rasmussen | 2008 | 132 | 39.71 | ||||||
GTI | 40.27 | |||||||||
17 | Cornelius K. Andreassen | 2008 | 121 | 40.92 | ||||||
Vest-Brøndby | 42.91 | |||||||||
18 | Benjamin Kofoed Thestrup | 2007 | 120 | 41.07 | ||||||
GTI | ||||||||||
19 | Otto Damsgaard Reinicke | 2007 | 119 | 41.17 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 54.53 | |||||||||
20 | Tobias Sune Andersen | 2008 | 112 | 42.00 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 45.27 | |||||||||
21 | Otto Rud Wiberg | 2008 | 106 | 42.69 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 42.53 | |||||||||
22 | Mads Ulrik Larsen | 2009 | 102 | 43.34 | ||||||
GTI | ||||||||||
23 | Magnus Morthorst-Greve | 2008 | 101 | 43.45 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 50.33 | |||||||||
24 | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | 100 | 43.61 | ||||||
GTI | 44.63 | |||||||||
25 | Oliver Hentzen Tordrup | 2008 | 99 | 43.72 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
26 | Valdemar Rudolf Tvedskov | 2008 | 90 | 45.12 | ||||||
GTI | 49.53 | |||||||||
27 | Mads Ulslev Parbst | 2008 | 84 | 46.10 | ||||||
Vest-Brøndby | 47.45 | |||||||||
28 | Felix Schnack | 2009 | 82 | 46.54 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
29 | Tristan Jørgensen | 2008 | 79 | 47.13 | ||||||
GTI | ||||||||||
30 | Semih Güven Karaibrahim | 2009 | 75 | 47.90 | ||||||
GTI | 51.06 | |||||||||
31 | Rasmus Helmark | 2008 | 75 | 47.92 | ||||||
GTI | ||||||||||
32 | Alexander Juul Lorenzen | 2009 | 73 | 48.33 | ||||||
Vest-Brøndby | 54.33 | |||||||||
33 | Mingus Pold Thomsen | 2009 | 65 | 50.19 | ||||||
GTI | 53.37 | |||||||||
34 | Noah Nygaard | 2008 | 57 | 52.39 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:01.31 | |||||||||
35 | Ozan Kesen | 2008 | 53 | 53.79 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
36 | Mikkel Olsen | 2009 | 50 | 54.97 | ||||||
GTI | 55.09 | |||||||||
37 | Bastian Møller | 2009 | 40 | 58.93 | ||||||
GTI | ||||||||||
38 | Jonas Packert-Frandsen | 2009 | 30 | 1:04.82 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
39 | Noah Kobbernagel | 2011 | 30 | 1:04.86 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
40 | Ronas Cetinkaya | 2010 | 29 | 1:05.61 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Mathias Ankjær Pedersen | 2009 | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | ||||||
GTI | 49.65 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 september 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:36 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 30 september 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 13:15 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 september 2018 |
Løb 28, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Birch Missing | 2001 | 610 | 27.39 | ||||||
Vest-Brøndby | 26.74 | |||||||||
2 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 592 | 27.67 | ||||||
GTI | 27.28 | |||||||||
3 | Mia Wennecke | 1999 | 577 | 27.91 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 26.65 | |||||||||
4 | Anne Holm | 1999 | 544 | 28.46 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 28.93 | |||||||||
5 | Tanja H Nielsen | 1996 | 512 | 29.04 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 29.15 | |||||||||
6 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 502 | 29.24 | ||||||
Vest-Brøndby | 29.06 | |||||||||
7 | Maria Bang From | 2000 | 350 | 32.97 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 33.75 | |||||||||
- | Sofie Louise Nimb | 2001 | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.06 | |||||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 744 | 25.64 | ||||||
GTI | 24.95 | |||||||||
2 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 641 | 26.94 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 26.79 | |||||||||
3 | Freja Stenbækgård | 2003 | 637 | 27.00 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.03 | |||||||||
4 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 594 | 27.64 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.21 | |||||||||
5 | Pil Sylvander | 2003 | 556 | 28.26 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.17 | |||||||||
6 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 546 | 28.42 | ||||||
Køge Svømmeklub | 28.15 | |||||||||
7 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 522 | 28.86 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.41 | |||||||||
8 | Fiona Burmester | 2003 | 489 | 29.48 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.69 | |||||||||
9 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 463 | 30.03 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.78 | |||||||||
10 | Julie Wolter | 2003 | 456 | 30.19 | ||||||
GTI | 29.93 | |||||||||
11 | Sophia Christensen | 2003 | 455 | 30.20 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.06 | |||||||||
12 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 438 | 30.58 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.65 | |||||||||
13 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 432 | 30.73 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 30.78 | |||||||||
14 | Emma Clausen | 2003 | 424 | 30.93 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.33 | |||||||||
15 | Anna Christensen | 2003 | 420 | 31.03 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 33.15 | |||||||||
16 | Sofia Levisen | 2002 | 398 | 31.57 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 30.56 | |||||||||
17 | Emma Schnack | 2002 | 393 | 31.71 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 32.09 | |||||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 652 | 26.79 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 26.66 | |||||||||
2 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 593 | 27.65 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 27.99 | |||||||||
3 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 563 | 28.14 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.03 | |||||||||
4 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 538 | 28.56 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.62 | |||||||||
5 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 538 | 28.57 | ||||||
Køge Svømmeklub | 28.74 | |||||||||
6 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 520 | 28.90 | ||||||
Vest-Brøndby | 28.88 | |||||||||
7 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 500 | 29.27 | ||||||
Køge Svømmeklub | 28.67 | |||||||||
8 | Olivia Lildballe Møller | 2004 | 495 | 29.37 | ||||||
Køge Svømmeklub | 28.75 | |||||||||
9 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 485 | 29.56 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.14 | |||||||||
10 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 476 | 29.76 | ||||||
GTI | 29.43 | |||||||||
11 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 475 | 29.77 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.91 | |||||||||
12 | Josefine Krumbak | 2004 | 474 | 29.79 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.55 | |||||||||
13 | Mikkeline Timmerman | 2005 | 470 | 29.88 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 30.22 | |||||||||
14 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 467 | 29.95 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.48 | |||||||||
15 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 463 | 30.03 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.26 | |||||||||
16 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 462 | 30.05 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.13 | |||||||||
17 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 455 | 30.20 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.63 | |||||||||
18 | Cornelia Vámosi | 2004 | 453 | 30.24 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.18 | |||||||||
18 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 453 | 30.24 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 31.10 | |||||||||
20 | Caroline Søgaard Pedersen | 2005 | 452 | 30.27 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.36 | |||||||||
21 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 450 | 30.32 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.81 | |||||||||
22 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 445 | 30.43 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 31.47 | |||||||||
23 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | 444 | 30.46 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.11 | |||||||||
24 | Lise Refsgaard | 2005 | 430 | 30.78 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.91 | |||||||||
25 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | 416 | 31.11 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.02 | |||||||||
26 | Annika Britt Larsen | 2005 | 414 | 31.18 | ||||||
GTI | 32.02 | |||||||||
26 | Johanne Weber | 2005 | 414 | 31.18 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.26 | |||||||||
28 | Emma F. Rouse | 2004 | 387 | 31.88 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.38 | |||||||||
29 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 385 | 31.93 | ||||||
Vest-Brøndby | 33.12 | |||||||||
30 | Kathrine E. Larsen | 2005 | 377 | 32.15 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.62 | |||||||||
31 | Katrine G. Kristensen | 2005 | 371 | 32.33 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.85 | |||||||||
32 | Caroline Villum Færch | 2005 | 370 | 32.35 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.54 | |||||||||
33 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | 352 | 32.91 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.69 | |||||||||
34 | Marie Juul-Olsen | 2004 | 335 | 33.44 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.41 | |||||||||
35 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | 334 | 33.48 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 33.91 | |||||||||
36 | Cecilie Rasmussen | 2005 | 330 | 33.60 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 34.04 | |||||||||
37 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 318 | 34.04 | ||||||
Vest-Brøndby | 37.41 | |||||||||
38 | Silja Sol Jørgensen | 2005 | 312 | 34.25 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 33.78 | |||||||||
39 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 309 | 34.36 | ||||||
GTI | 33.90 | |||||||||
40 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | 303 | 34.58 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 34.70 | |||||||||
41 | Ann-Cecilie Crillesen | 2004 | 271 | 35.91 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
42 | Caja Cederblad Larsen | 2004 | 270 | 35.93 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 49.77 | |||||||||
43 | Mathilde F Handberg | 2005 | 249 | 36.91 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 38.71 | |||||||||
44 | Frida Christensen | 2005 | 228 | 37.99 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 39.41 | |||||||||
45 | Laura Kruse | 2005 | 226 | 38.11 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 39.78 | |||||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 548 | 28.39 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.85 | |||||||||
2 | Mathilde Severs | 2006 | 532 | 28.67 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.78 | |||||||||
3 | Julie Liv Madsen | 2006 | 481 | 29.66 | ||||||
GTI | 28.30 | |||||||||
4 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 405 | 31.41 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 32.31 | |||||||||
5 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 403 | 31.44 | ||||||
Vest-Brøndby | 32.72 | |||||||||
6 | Martine Damborg | 2007 | 402 | 31.48 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.62 | |||||||||
7 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 399 | 31.55 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 31.36 | |||||||||
8 | Leonora M Postgaard | 2006 | 397 | 31.61 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 31.25 | |||||||||
9 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 394 | 31.70 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.30 | |||||||||
9 | Maica Jensen | 2006 | 394 | 31.70 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.71 | |||||||||
11 | Molly Namensen | 2006 | 389 | 31.82 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.09 | |||||||||
12 | Emma Hansen | 2007 | 385 | 31.92 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.37 | |||||||||
13 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 383 | 31.99 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 32.17 | |||||||||
14 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | 377 | 32.15 | ||||||
GTI | 34.18 | |||||||||
15 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 374 | 32.25 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 33.56 | |||||||||
16 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 363 | 32.56 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 33.56 | |||||||||
17 | Rikke Parkhøi | 2006 | 358 | 32.70 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.44 | |||||||||
18 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 350 | 32.96 | ||||||
Vest-Brøndby | 34.67 | |||||||||
19 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 340 | 33.28 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.46 | |||||||||
20 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | 335 | 33.43 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 37.45 | |||||||||
21 | Signe Gyldenkærne | 2006 | 335 | 33.45 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 34.66 | |||||||||
22 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | 333 | 33.50 | ||||||
GTI | 33.63 | |||||||||
23 | Sofie Ammentorp Ribjerg | 2006 | 328 | 33.68 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 34.18 | |||||||||
24 | Anna Blom Bygum | 2006 | 326 | 33.74 | ||||||
Vest-Brøndby | 34.24 | |||||||||
25 | Marie Skole Sørensen | 2006 | 318 | 34.02 | ||||||
GTI | 34.05 | |||||||||
26 | Isabell Hansen | 2007 | 313 | 34.21 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 37.31 | |||||||||
27 | Silvia Martinsen | 2007 | 309 | 34.36 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.34 | |||||||||
28 | Mathilde Johansen | 2007 | 307 | 34.43 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 34.84 | |||||||||
29 | Olga Vejlby | 2006 | 298 | 34.79 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.05 | |||||||||
30 | Louise Popp-Madsen | 2007 | 297 | 34.83 | ||||||
GTI | 35.40 | |||||||||
31 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 296 | 34.85 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.55 | |||||||||
32 | Daniella Anderson | 2006 | 295 | 34.88 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 34.54 | |||||||||
33 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 284 | 35.33 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.83 | |||||||||
34 | Ea Lund Havgaard | 2007 | 279 | 35.54 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 38.80 | |||||||||
35 | Fiona Emilie West | 2006 | 274 | 35.74 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 38.38 | |||||||||
36 | Emma Spang | 2006 | 273 | 35.82 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 36.39 | |||||||||
37 | Andrea Søeborg | 2006 | 265 | 36.18 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.09 | |||||||||
38 | Wilma Nørgaard | 2006 | 262 | 36.31 | ||||||
Vest-Brøndby | 38.32 | |||||||||
39 | Malene Dithmar | 2006 | 256 | 36.58 | ||||||
GTI | 36.65 | |||||||||
40 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 256 | 36.59 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 36.97 | |||||||||
41 | Caroline Haugland | 2007 | 256 | 36.60 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.54 | |||||||||
41 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | 256 | 36.60 | ||||||
Vest-Brøndby | 38.45 | |||||||||
43 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | 247 | 37.01 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 38.49 | |||||||||
44 | Laura Friis Justesen | 2006 | 245 | 37.12 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 36.73 | |||||||||
45 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 238 | 37.50 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 37.52 | |||||||||
46 | Silke Emma Hansen | 2006 | 231 | 37.84 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 40.35 | |||||||||
47 | Anna Bay-Jensen | 2006 | 230 | 37.90 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 43.69 | |||||||||
48 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 225 | 38.16 | ||||||
Vest-Brøndby | 40.78 | |||||||||
49 | Mathilde Bremer Sørensen | 2006 | 224 | 38.25 | ||||||
GTI | 40.21 | |||||||||
50 | Agnes Højsteen | 2007 | 222 | 38.38 | ||||||
Vest-Brøndby | 39.06 | |||||||||
51 | Ingrid Due Nygaard | 2007 | 217 | 38.62 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 38.39 | |||||||||
52 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | 214 | 38.80 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 38.67 | |||||||||
53 | Esther Gammelgaard | 2007 | 205 | 39.40 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 39.83 | |||||||||
54 | Celine Van Breugel | 2007 | 203 | 39.48 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 42.32 | |||||||||
55 | Natalie Dang N. Larsen | 2006 | 200 | 39.73 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 41.36 | |||||||||
56 | Ella Kjærebye | 2007 | 199 | 39.78 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 42.28 | |||||||||
57 | Astrid Gyldholm-Janssson | 2007 | 198 | 39.82 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 45.28 | |||||||||
58 | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | 165 | 42.32 | ||||||
GTI | 43.88 | |||||||||
59 | Emma Westarp Zornhagen | 2007 | 153 | 43.43 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 42.92 | |||||||||
60 | Laika Usinger | 2006 | 148 | 43.87 | ||||||
Vest-Brøndby | 53.68 | |||||||||
61 | Ila Murphy | 2007 | 146 | 44.05 | ||||||
Vest-Brøndby | 48.61 | |||||||||
62 | Hannah Bjørneboe | 2007 | 145 | 44.17 | ||||||
Vest-Brøndby | 48.57 | |||||||||
63 | Zeline Helsen Lintrup | 2007 | 138 | 44.94 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 45.76 | |||||||||
64 | Luna Lizette Marquardsen | 2007 | 106 | 48.98 | ||||||
GTI | 53.34 | |||||||||
- | Iben Karlsmark | 2007 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 39.73 | |||||||||
- | Mille-Mai Krog | 2007 | DNS | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 39.13 | |||||||||
- | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | DNS | |||||||
GTI | 31.33 | |||||||||
- | Sofie Kofoed Gjedsted | 2006 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 40.28 | |||||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Angela Bang Svendsen | 2008 | 392 | 31.75 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.14 | |||||||||
2 | Amanda Liechti | 2008 | 304 | 34.54 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 35.24 | |||||||||
3 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | 271 | 35.89 | ||||||
GTI | 38.03 | |||||||||
4 | Amelia Eriksen | 2008 | 260 | 36.41 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 37.97 | |||||||||
5 | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | 219 | 38.54 | ||||||
GTI | 39.23 | |||||||||
6 | Smilla Hansson | 2008 | 199 | 39.74 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 41.84 | |||||||||
7 | Alesha Azman | 2008 | 196 | 39.95 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 42.40 | |||||||||
8 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | 195 | 40.07 | ||||||
GTI | 42.92 | |||||||||
9 | Katrine Beenfeldt Weber | 2008 | 184 | 40.81 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 47.19 | |||||||||
10 | Isabella Høj Johansen | 2008 | 184 | 40.85 | ||||||
GTI | 42.21 | |||||||||
11 | Asta Krumm Knuhtsen | 2008 | 180 | 41.14 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | 172 | 41.78 | ||||||
Vest-Brøndby | 44.86 | |||||||||
13 | Filippa Tvistholm Jørgens | 2008 | 168 | 42.08 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 45.90 | |||||||||
14 | Luna Madrid Poulsen | 2009 | 167 | 42.13 | ||||||
GTI | 44.25 | |||||||||
15 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | 165 | 42.36 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 46.03 | |||||||||
16 | Merle Otzen | 2008 | 162 | 42.62 | ||||||
Vest-Brøndby | 42.49 | |||||||||
17 | Emma De Palo-Jonas | 2008 | 156 | 43.17 | ||||||
Vest-Brøndby | 43.57 | |||||||||
18 | Jasmin A. Didriksen | 2009 | 144 | 44.26 | ||||||
GTI | 44.36 | |||||||||
19 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | 138 | 44.92 | ||||||
Vest-Brøndby | 59.53 | |||||||||
20 | Caroline Hedetoft-Winther | 2008 | 137 | 45.05 | ||||||
GTI | 45.25 | |||||||||
21 | Sofia Linnea B. Pedersen | 2009 | 133 | 45.43 | ||||||
GTI | 49.39 | |||||||||
22 | Mathilde Dithmar | 2009 | 132 | 45.53 | ||||||
GTI | 48.21 | |||||||||
23 | Liva Yri | 2008 | 131 | 45.73 | ||||||
Vest-Brøndby | 49.66 | |||||||||
24 | Luka Revitz | 2008 | 129 | 45.93 | ||||||
Vest-Brøndby | 48.99 | |||||||||
25 | Frida Kirkegaard | 2010 | 121 | 46.93 | ||||||
GTI | ||||||||||
26 | Julie Bruun | 2008 | 116 | 47.52 | ||||||
GTI | 52.38 | |||||||||
27 | Alex Rolder | 2008 | 116 | 47.55 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
28 | Frida Christoffersen | 2009 | 116 | 47.59 | ||||||
Vest-Brøndby | 46.75 | |||||||||
28 | Matilde Wendelboe Træde | 2008 | 116 | 47.59 | ||||||
GTI | ||||||||||
30 | Sarah Budolph Olsen | 2009 | 116 | 47.61 | ||||||
GTI | ||||||||||
31 | Mille Therp | 2009 | 111 | 48.22 | ||||||
Vest-Brøndby | 47.20 | |||||||||
32 | Maja Maria Rasmussen | 2008 | 105 | 49.25 | ||||||
GTI | 52.19 | |||||||||
33 | Jasmin Eriksen | 2008 | 104 | 49.35 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 54.31 | |||||||||
34 | Caroline Damhøj Andersen | 2008 | 101 | 49.74 | ||||||
GTI | 52.79 | |||||||||
35 | Mie Neergaard | 2010 | 91 | 51.58 | ||||||
GTI | ||||||||||
36 | Anna Eirfeldt | 2009 | 90 | 51.81 | ||||||
GTI | 52.57 | |||||||||
37 | Caroline Engsbro | 2010 | 88 | 52.15 | ||||||
GTI | ||||||||||
38 | Ida Matthesen | 2009 | 59 | 59.62 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:04.26 | |||||||||
39 | Caroline Stefansen | 2009 | 52 | 1:02.22 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:02.09 | |||||||||
40 | Lissie Murphy | 2010 | 37 | 1:09.28 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
41 | Ronja B Hansen | 2010 | 33 | 1:12.39 | ||||||
GTI | ||||||||||
42 | Varsha Dasoji | 2009 | 23 | 1:20.58 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Ella Vickery | 2010 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Kira Weiss | 2009 | DNS | |||||||
GTI | ||||||||||
- | Ina Højsteen | 2010 | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Josefine Madsen | 2009 | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | ||||||
GTI | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 september 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 13:15 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 30 september 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 13:13 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 september 2018 |
Løb 29, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 615 | 1:01.84 | 2:08.37 | 3:14.34 | 4:20.94 | 16:37.16 | ||
Køge Svømmeklub | 16:08.85 | 5:27.87 | 6:34.80 | 7:41.90 | 8:49.57 | |||||
9:56.53 | 11:03.42 | 12:10.51 | 13:17.76 | |||||||
14:25.53 | 15:32.65 | |||||||||
2 | Emil Holm | 1996 | 589 | 1:04.98 | 2:13.09 | 3:21.62 | 4:29.52 | 16:51.40 | ||
Svømmeklubben SHS Stevns | 17:40.00 | 5:37.74 | 6:46.50 | 7:54.40 | 9:02.16 | |||||
10:09.20 | 11:16.85 | 12:24.22 | 13:32.28 | |||||||
14:39.27 | 15:46.09 | |||||||||
3 | Laurits Holm | 2000 | 548 | 1:06.10 | 2:15.32 | 3:25.05 | 4:35.31 | 17:15.83 | ||
Svømmeklubben SHS Stevns | 17:30.00 | 5:44.16 | 6:53.23 | 8:03.24 | 9:13.01 | |||||
10:22.54 | 11:31.81 | 12:40.56 | 13:50.26 | |||||||
14:59.49 | 16:08.20 | |||||||||
Løb 29, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Leo Badaker | 2002 | 507 | 1:05.13 | 2:13.59 | 3:21.84 | 4:30.26 | 17:43.14 | ||
Gentofte Svømme Klub | 16:47.63 | 5:40.66 | 6:51.43 | 8:02.82 | 9:13.32 | |||||
10:24.92 | 11:37.67 | 12:50.49 | 14:03.83 | |||||||
15:16.64 | 16:29.84 | |||||||||
Løb 29, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Oscar Isberg | 2004 | 545 | 1:05.42 | 2:14.84 | 3:24.59 | 4:34.03 | 17:17.78 | ||
GTI | 18:04.35 | 5:43.90 | 6:52.98 | 8:03.06 | 9:12.25 | |||||
10:21.88 | 11:32.57 | 12:42.13 | 13:51.60 | |||||||
15:01.79 | 16:11.79 | |||||||||
2 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 477 | 1:07.54 | 2:19.32 | 3:32.08 | 4:44.88 | 18:05.08 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 18:37.90 | 5:58.13 | 7:10.89 | 8:24.61 | 9:37.21 | |||||
10:49.62 | 12:02.25 | 13:14.11 | 14:26.45 | |||||||
15:39.93 | 16:53.60 | |||||||||
3 | Oscar Kroos | 2004 | 430 | 1:14.46 | 2:31.02 | 3:46.52 | 5:02.36 | 18:42.89 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 19:05.25 | 6:17.65 | 7:31.94 | 8:47.49 | 10:03.93 | |||||
11:18.20 | 12:33.15 | 13:47.85 | 15:02.95 | |||||||
16:18.20 | 17:33.35 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 september 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 13:13 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 30 september 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 13:39 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 september 2018 |
Løb 30, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Nina Toft | 2000 | 687 | 1:05.19 | 2:13.52 | 3:20.89 | 4:28.94 | 9:03.23 | ||
Gentofte Svømme Klub | 8:55.46 | 5:37.01 | 6:46.41 | 7:55.57 | ||||||
2 | Sofie Nielsen | 2001 | 620 | 1:04.77 | 2:13.65 | 3:23.19 | 4:34.24 | 9:21.89 | ||
Slagelse Svømmeklub | 9:10.35 | 5:46.08 | 6:58.62 | 8:10.92 | ||||||
3 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 604 | 1:07.06 | 2:17.43 | 3:27.86 | 4:39.09 | 9:26.90 | ||
Helsingør Svømmeklub | 9:23.21 | 5:50.73 | 7:03.01 | 8:15.00 | ||||||
4 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 568 | 1:08.09 | 2:20.62 | 3:33.97 | 4:47.21 | 9:38.78 | ||
Køge Svømmeklub | 9:31.08 | 6:00.85 | 7:14.13 | 8:27.79 | ||||||
Løb 30, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 578 | 1:07.23 | 2:18.49 | 3:30.84 | 4:43.02 | 9:35.40 | ||
Lyngby Svømmeklub | 9:43.58 | 5:56.04 | 7:10.07 | 8:22.76 | ||||||
2 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 499 | 1:09.30 | 2:24.29 | 3:40.34 | 4:57.00 | 10:03.99 | ||
GTI | 10:10.04 | 6:13.96 | 7:31.79 | 8:48.52 | ||||||
Løb 30, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 513 | 1:10.67 | 2:26.20 | 3:41.56 | 4:57.61 | 9:58.73 | ||
GTI | 10:08.24 | 6:13.29 | 7:29.52 | 8:45.41 | ||||||
2 | Natacha Munch | 2005 | 424 | 1:11.46 | 2:30.13 | 3:51.25 | 5:13.03 | 10:37.66 | ||
Solrød Svømmeklub | 11:04.37 | 6:35.74 | 7:58.11 | 9:19.62 | ||||||
Løb 30, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Mathilde Willumsen | 2006 | 242 | 1:30.28 | 3:07.83 | 4:48.19 | 6:28.08 | 12:48.94 | ||
GTI | 10:45.79 | 8:06.76 | 9:46.84 | 11:21.91 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 september 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 13:39 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 30 september 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 13:51 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 september 2018 |
Løb 31, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 583 | 26.64 | 57.55 | |||||
Vest-Brøndby | 57.45 | |||||||||
2 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 577 | 26.87 | 57.73 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 56.76 | |||||||||
3 | Julius Munk | 2000 | 577 | 27.03 | 57.75 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 55.57 | |||||||||
4 | Oliver Jacobsen | 1997 | 564 | 27.38 | 58.16 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 57.26 | |||||||||
5 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | 495 | 28.63 | 1:00.75 | |||||
Køge Svømmeklub | 59.20 | |||||||||
6 | Peter Vangsgaard | 2000 | 485 | 27.57 | 1:01.17 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 57.79 | |||||||||
Løb 31, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 552 | 27.25 | 58.61 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 58.74 | |||||||||
2 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 533 | 27.59 | 59.29 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59.07 | |||||||||
3 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 528 | 27.91 | 59.45 | |||||
Vest-Brøndby | 59.00 | |||||||||
4 | Rasmus Danielsen | 2001 | 524 | 27.71 | 59.63 | |||||
Køge Svømmeklub | 59.41 | |||||||||
5 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 490 | 28.62 | 1:00.97 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.03 | |||||||||
6 | August Ryom | 2002 | 479 | 28.15 | 1:01.44 | |||||
Køge Svømmeklub | 59.35 | |||||||||
7 | Lucas Burmester | 2002 | 472 | 29.29 | 1:01.72 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:03.47 | |||||||||
8 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 451 | 29.10 | 1:02.68 | |||||
Vest-Brøndby | 1:02.10 | |||||||||
9 | Mikkel Gummer | 2002 | 436 | 29.65 | 1:03.38 | |||||
GTI | 1:02.29 | |||||||||
10 | Oskar Skov Grell | 2002 | 362 | 31.02 | 1:07.45 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:04.61 | |||||||||
11 | Alexander Stærkær | 2002 | 348 | 31.36 | 1:08.32 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:07.24 | |||||||||
Løb 31, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 462 | 29.00 | 1:02.18 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:02.91 | |||||||||
2 | Rasmus Warberg | 2004 | 427 | 29.91 | 1:03.83 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.72 | |||||||||
3 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 416 | 29.83 | 1:04.36 | |||||
GTI | 1:04.36 | |||||||||
4 | Tobias Davidsen | 2003 | 367 | 31.07 | 1:07.15 | |||||
Vest-Brøndby | 1:08.87 | |||||||||
5 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 342 | 31.33 | 1:08.73 | |||||
Vest-Brøndby | 1:09.33 | |||||||||
6 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 334 | 33.23 | 1:09.24 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.17 | |||||||||
7 | Lucas T. Mortensen | 2004 | 313 | 32.79 | 1:10.78 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:10.22 | |||||||||
8 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 279 | 34.79 | 1:13.58 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.32 | |||||||||
9 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 273 | 31.55 | 1:14.03 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:21.15 | |||||||||
10 | Kasper Kusk | 2003 | 263 | 35.57 | 1:14.98 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:15.84 | |||||||||
11 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 249 | 35.16 | 1:16.35 | |||||
GTI | 1:15.30 | |||||||||
12 | Alexander Hillhouse | 2004 | 207 | 35.68 | 1:21.15 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.38 | |||||||||
13 | Patrick Lind | 2004 | 165 | 38.19 | 1:27.53 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:33.12 | |||||||||
Løb 31, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 501 | 27.95 | 1:00.52 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59.95 | |||||||||
2 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 351 | 31.75 | 1:08.15 | |||||
GTI | 1:07.16 | |||||||||
3 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | 295 | 33.79 | 1:12.17 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.30 | |||||||||
4 | Cilas Madsen | 2005 | 294 | 33.98 | 1:12.25 | |||||
GTI | 1:17.75 | |||||||||
5 | Lucas Svej | 2005 | 239 | 35.03 | 1:17.37 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.08 | |||||||||
6 | Theodor Møller | 2005 | 234 | 37.01 | 1:18.02 | |||||
Vest-Brøndby | 1:17.16 | |||||||||
7 | Vincent Borup Schärer | 2006 | 201 | 36.60 | 1:22.07 | |||||
GTI | 1:31.52 | |||||||||
8 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 188 | 39.42 | 1:23.81 | |||||
Vest-Brøndby | 1:24.95 | |||||||||
9 | Magnus Rasmussen | 2006 | 178 | 38.99 | 1:25.47 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 176 | 38.99 | 1:25.67 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:26.87 | |||||||||
11 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 171 | 38.81 | 1:26.48 | |||||
Vest-Brøndby | 1:31.22 | |||||||||
12 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 165 | 40.07 | 1:27.60 | |||||
Vest-Brøndby | 1:23.28 | |||||||||
13 | Josef Shukri | 2006 | 164 | 39.37 | 1:27.73 | |||||
Vest-Brøndby | 1:24.00 | |||||||||
14 | Martin Munch Svendson | 2005 | 161 | 39.20 | 1:28.31 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:31.87 | |||||||||
15 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 105 | 44.46 | 1:41.78 | |||||
Vest-Brøndby | 1:52.47 | |||||||||
16 | Marcus Hammergart | 2006 | 72 | 52.29 | 1:55.18 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Hugo Haakansson | 2006 | DSQ | SW 8.3 asy b eft 75m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 31, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Hedvang Segato | 2007 | 180 | 38.88 | 1:25.01 | |||||
GTI | 1:27.76 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 september 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 13:51 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 30 september 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:12 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 september 2018 |
Løb 32, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Birch Missing | 2001 | 584 | 30.75 | 1:05.31 | |||||
Vest-Brøndby | 1:02.42 | |||||||||
Løb 32, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 719 | 28.31 | 1:00.94 | |||||
GTI | 59.84 | |||||||||
2 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 615 | 29.65 | 1:04.21 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.17 | |||||||||
3 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 594 | 30.58 | 1:04.95 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.86 | |||||||||
4 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 565 | 30.72 | 1:06.02 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:04.68 | |||||||||
5 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 536 | 31.34 | 1:07.22 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:07.34 | |||||||||
6 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 462 | 32.71 | 1:10.61 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:10.37 | |||||||||
7 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 446 | 33.08 | 1:11.43 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.46 | |||||||||
8 | Pil Sylvander | 2003 | 418 | 32.65 | 1:13.03 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.45 | |||||||||
9 | Emma Clausen | 2003 | 310 | 36.31 | 1:20.67 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:20.05 | |||||||||
10 | Anna Christensen | 2003 | 302 | 36.13 | 1:21.31 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 1:27.25 | |||||||||
Løb 32, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 540 | 31.06 | 1:07.05 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:07.34 | |||||||||
2 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 486 | 32.19 | 1:09.43 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.72 | |||||||||
3 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 475 | 32.82 | 1:09.95 | |||||
GTI | 1:10.31 | |||||||||
4 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 472 | 32.39 | 1:10.12 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:08.43 | |||||||||
5 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 446 | 32.57 | 1:11.44 | |||||
Vest-Brøndby | 1:11.95 | |||||||||
6 | Thea Mikkelsen | 2005 | 427 | 34.31 | 1:12.48 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:12.74 | |||||||||
7 | Josefine Krumbak | 2004 | 418 | 34.11 | 1:12.98 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:11.90 | |||||||||
8 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 397 | 33.42 | 1:14.29 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.06 | |||||||||
9 | Frederikke Elster | 2004 | 369 | 35.26 | 1:16.12 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.52 | |||||||||
10 | Caroline Koch | 2005 | 301 | 36.50 | 1:21.41 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.83 | |||||||||
11 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 269 | 38.36 | 1:24.56 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.57 | |||||||||
12 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | 245 | 38.05 | 1:27.27 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:27.57 | |||||||||
13 | Julie Segato | 2005 | 237 | 38.83 | 1:28.18 | |||||
GTI | ||||||||||
14 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | 232 | 40.25 | 1:28.82 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:27.60 | |||||||||
15 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | 190 | 44.45 | 1:34.99 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:38.11 | |||||||||
16 | Filippa Walløe | 2005 | 189 | 43.40 | 1:35.09 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:43.83 | |||||||||
Løb 32, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 414 | 33.89 | 1:13.24 | |||||
GTI | 1:15.59 | |||||||||
2 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 407 | 33.77 | 1:13.65 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.30 | |||||||||
3 | Mathilde Severs | 2006 | 331 | 34.18 | 1:18.88 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.15 | |||||||||
4 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 318 | 37.26 | 1:19.95 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:26.75 | |||||||||
5 | Marie Elster | 2006 | 285 | 37.95 | 1:22.93 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.39 | |||||||||
6 | Rikke Therp | 2006 | 256 | 39.14 | 1:25.94 | |||||
Vest-Brøndby | 1:25.33 | |||||||||
7 | Emily Reuter | 2006 | 248 | 40.50 | 1:26.87 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:32.84 | |||||||||
8 | Lara Smerdal | 2006 | 243 | 39.44 | 1:27.49 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.53 | |||||||||
9 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 239 | 38.47 | 1:27.90 | |||||
Vest-Brøndby | 1:25.93 | |||||||||
10 | Molly Namensen | 2006 | 234 | 39.15 | 1:28.59 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:36.74 | |||||||||
11 | Amalie Backhausen | 2006 | 234 | 39.55 | 1:28.60 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.63 | |||||||||
12 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 228 | 37.69 | 1:29.27 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Katja Poulsen | 2006 | 202 | 41.50 | 1:33.00 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:47.38 | |||||||||
14 | Victoria Wiingaard | 2006 | 197 | 41.08 | 1:33.78 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:40.72 | |||||||||
15 | Louise Popp-Madsen | 2007 | 164 | 44.02 | 1:39.59 | |||||
GTI | 2:03.48 | |||||||||
16 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 129 | 47.82 | 1:47.96 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | 120 | 50.86 | 1:50.68 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 2:09.46 | |||||||||
18 | Celine Van Breugel | 2007 | 92 | 53.66 | 2:00.78 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 2:05.45 | |||||||||
19 | Alma Hartmann Jensen | 2007 | 89 | 55.99 | 2:02.29 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 2:09.51 | |||||||||
- | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | DNS | |||||||
GTI | 1:15.30 | |||||||||
Løb 32, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Siena Serizawa | 2008 | 161 | 45.74 | 1:40.22 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:47.42 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 september 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 14:12 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 30 september 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:24 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 september 2018 |
Løb 33, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Langvad | 2000 | 381 | 34.09 | 1:11.07 | 1:48.70 | 2:25.64 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:19.78 | |||||||||
Løb 33, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 560 | 30.53 | 1:02.49 | 1:35.54 | 2:08.15 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:01.46 | |||||||||
2 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 467 | 32.57 | 1:07.04 | 1:41.44 | 2:16.06 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:17.91 | |||||||||
Løb 33, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 488 | 30.96 | 1:04.54 | 1:39.47 | 2:14.14 | |||
GTI | 2:10.58 | |||||||||
2 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 411 | 33.81 | 1:10.08 | 1:47.17 | 2:22.00 | |||
GTI | 2:25.41 | |||||||||
3 | Emil Søby | 2004 | 372 | 35.12 | 1:13.30 | 1:50.70 | 2:26.82 | |||
GTI | 2:29.69 | |||||||||
4 | Viggo Prehn | 2004 | 316 | 36.17 | 1:15.24 | 1:55.20 | 2:35.08 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:29.64 | |||||||||
5 | Anton Skov Grell | 2004 | 308 | 37.16 | 1:17.32 | 1:57.81 | 2:36.41 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:47.36 | |||||||||
6 | Villads Lund Larsen | 2004 | 197 | 42.86 | 1:28.23 | 2:13.48 | 3:01.39 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 33, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Teodor Roed Schøning | 2005 | 310 | 35.63 | 1:15.98 | 1:56.48 | 2:36.04 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:44.45 | |||||||||
2 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 302 | 37.64 | 1:17.15 | 1:57.91 | 2:37.44 | |||
Vest-Brøndby | 2:41.44 | |||||||||
3 | Anton Rytter Bech | 2005 | 286 | 37.40 | 1:18.61 | 2:00.37 | 2:40.18 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:47.02 | |||||||||
4 | Vincent Borup Schärer | 2006 | 273 | 39.52 | 1:21.44 | 2:03.97 | 2:42.79 | |||
GTI | 2:50.61 | |||||||||
5 | Jonathan Skadhauge | 2005 | 250 | 38.67 | 1:21.68 | 2:04.67 | 2:47.51 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:55.52 | |||||||||
6 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 250 | 39.28 | 1:21.46 | 2:05.11 | 2:47.63 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:45.89 | |||||||||
7 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 249 | 39.75 | 1:22.67 | 2:06.67 | 2:47.86 | |||
GTI | 2:57.99 | |||||||||
8 | Frederik Knakkergaard | 2005 | 210 | 43.09 | 1:28.08 | 2:14.32 | 2:57.67 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:08.03 | |||||||||
9 | Karl Svane Kristensen | 2005 | 171 | 45.24 | 1:33.34 | 2:22.24 | 3:10.18 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:19.36 | |||||||||
10 | Frederik Luca Lamprecht | 2006 | 170 | 45.62 | 1:34.67 | 2:23.00 | 3:10.32 | |||
GTI | 3:24.05 | |||||||||
Løb 33, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Hemmingsen | 2007 | 172 | 45.38 | 1:34.98 | 2:23.34 | 3:09.88 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:03.24 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 september 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 14:24 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 30 september 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:47 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 september 2018 |
Løb 34, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nina Toft | 2000 | 657 | 32.97 | 1:07.65 | 1:42.70 | 2:17.13 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:15.43 | |||||||||
2 | Pernille Pedersen | 2001 | 527 | 34.76 | 1:11.87 | 1:49.85 | 2:27.55 | |||
Køge Svømmeklub | 2:23.11 | |||||||||
3 | Caroline Hørlykke | 2000 | 524 | 36.22 | 1:13.82 | 1:51.39 | 2:27.80 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:24.63 | |||||||||
Løb 34, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 600 | 34.03 | 1:09.49 | 1:45.56 | 2:21.32 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:21.98 | |||||||||
2 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 521 | 34.80 | 1:12.49 | 1:51.04 | 2:28.08 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:29.74 | |||||||||
3 | Fiona Burmester | 2003 | 468 | 36.84 | 1:15.45 | 1:54.82 | 2:33.49 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:38.62 | |||||||||
4 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 365 | 38.81 | 1:21.63 | 2:05.15 | 2:46.71 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:46.09 | |||||||||
5 | Sofia Levisen | 2002 | 352 | 38.15 | 1:20.74 | 2:05.05 | 2:48.73 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:43.44 | |||||||||
Løb 34, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Linnea Hietala | 2004 | 520 | 34.83 | 1:12.46 | 1:50.12 | 2:28.24 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:28.40 | |||||||||
2 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 511 | 36.01 | 1:13.78 | 1:52.17 | 2:29.07 | |||
Vest-Brøndby | 2:30.41 | |||||||||
3 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 450 | 37.10 | 1:16.31 | 1:56.85 | 2:35.49 | |||
Vest-Brøndby | 2:34.91 | |||||||||
4 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 431 | 37.24 | 1:16.91 | 1:57.72 | 2:37.73 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:37.50 | |||||||||
5 | Clara Schmedes | 2004 | 401 | 38.02 | 1:18.97 | 2:00.29 | 2:41.68 | |||
GTI | 2:48.59 | |||||||||
6 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 373 | 38.47 | 1:20.69 | 2:03.62 | 2:45.50 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:45.33 | |||||||||
7 | Frida Høj Andersen | 2005 | 371 | 40.08 | 1:23.02 | 2:05.24 | 2:45.86 | |||
GTI | ||||||||||
8 | Caroline Søgaard Pedersen | 2005 | 312 | 41.55 | 1:26.24 | 2:12.11 | 2:55.75 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:01.21 | |||||||||
- | Annika Britt Larsen | 2005 | DNS | |||||||
GTI | 2:39.65 | |||||||||
- | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:53.09 | |||||||||
Løb 34, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martine Damborg | 2007 | 415 | 38.08 | 1:19.09 | 2:00.14 | 2:39.74 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:45.65 | |||||||||
2 | Alma Lind Babin | 2006 | 365 | 40.49 | 1:23.05 | 2:04.94 | 2:46.81 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:50.22 | |||||||||
3 | Jaqueline Haack | 2006 | 363 | 39.36 | 1:22.24 | 2:05.30 | 2:47.02 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:55.40 | |||||||||
4 | Siv Reimer | 2006 | 356 | 39.95 | 1:22.27 | 2:06.09 | 2:48.16 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:55.57 | |||||||||
5 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 350 | 39.96 | 1:23.38 | 2:07.63 | 2:49.12 | |||
Vest-Brøndby | 2:50.68 | |||||||||
6 | Laura Cecilie Salling | 2006 | 332 | 41.24 | 1:24.79 | 2:09.49 | 2:52.10 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:54.47 | |||||||||
7 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | 305 | 2:56.97 | 2:56.97 | |||||
GTI | 2:59.77 | |||||||||
8 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 291 | 44.19 | 1:31.42 | 2:16.87 | 2:59.72 | |||
GTI | ||||||||||
9 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 290 | 44.62 | 1:30.49 | 2:16.77 | 3:00.12 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:19.64 | |||||||||
10 | Wilma Nørgaard | 2006 | 289 | 42.33 | 1:28.56 | 2:15.05 | 3:00.30 | |||
Vest-Brøndby | 3:08.36 | |||||||||
11 | Signe C. H. Naaby | 2007 | 254 | 45.06 | 1:35.52 | 2:23.11 | 3:08.20 | |||
GTI | 3:27.77 | |||||||||
12 | Ingrid Due Nygaard | 2007 | 254 | 45.24 | 1:33.13 | 2:21.43 | 3:08.26 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:16.00 | |||||||||
13 | Silke Emma Hansen | 2006 | 181 | 50.17 | 1:44.43 | 2:39.48 | 3:30.44 | |||
Svømmeklubben SHS Stevns | 3:37.82 | |||||||||
14 | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | 153 | 49.57 | 1:45.20 | 2:43.41 | 3:42.65 | |||
GTI | 4:33.66 | |||||||||
Løb 34, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Kobbernagel | 2008 | 222 | 47.40 | 2:28.90 | 3:16.63 | ||||
Vest-Brøndby | 3:18.75 | |||||||||
2 | Esther Bang Laursen | 2009 | 122 | 56.80 | 3:00.16 | 3:59.83 | ||||
Vest-Brøndby | 3:51.35 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 september 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 14:47 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 30 september 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:16 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 september 2018 |
Løb 35, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 543 | 28.61 | 1:01.65 | |||||
Køge Svømmeklub | 59.72 | |||||||||
2 | Emil Holm | 1996 | 426 | 30.78 | 1:06.80 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 1:09.11 | |||||||||
3 | Fernado Solis | 2000 | 425 | 31.00 | 1:06.87 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 1:09.97 | |||||||||
4 | Morten Kilhof | 2000 | 347 | 33.93 | 1:11.52 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:12.65 | |||||||||
5 | Sofus Christensen | 2000 | 318 | 33.11 | 1:13.69 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 1:29.22 | |||||||||
Løb 35, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 660 | 27.14 | 57.77 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59.78 | |||||||||
2 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 578 | 28.78 | 1:00.38 | |||||
GTI | 1:01.31 | |||||||||
3 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 571 | 27.10 | 1:00.62 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.35 | |||||||||
4 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 565 | 28.45 | 1:00.83 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:02.89 | |||||||||
5 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 557 | 27.83 | 1:01.13 | |||||
Vest-Brøndby | 1:01.70 | |||||||||
6 | Christoffer Weiss | 2001 | 530 | 29.70 | 1:02.13 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.33 | |||||||||
7 | Leo Badaker | 2002 | 454 | 29.52 | 1:05.42 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.91 | |||||||||
8 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 446 | 31.15 | 1:05.82 | |||||
Vest-Brøndby | 1:05.38 | |||||||||
9 | Lucas Burmester | 2002 | 428 | 30.74 | 1:06.74 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.84 | |||||||||
10 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 425 | 31.05 | 1:06.88 | |||||
Vest-Brøndby | 1:06.91 | |||||||||
11 | Oliver Bak Jensen | 2002 | 404 | 33.58 | 1:08.00 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:08.15 | |||||||||
12 | Mikkel Gummer | 2002 | 403 | 32.18 | 1:08.06 | |||||
GTI | 1:08.84 | |||||||||
Løb 35, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | 431 | 29.06 | 1:06.54 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.81 | |||||||||
2 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 430 | 30.43 | 1:06.61 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:08.46 | |||||||||
3 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 421 | 30.77 | 1:07.08 | |||||
GTI | 1:07.28 | |||||||||
4 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 400 | 32.39 | 1:08.24 | |||||
GTI | 1:09.97 | |||||||||
5 | Oscar Isberg | 2004 | 398 | 32.02 | 1:08.33 | |||||
GTI | 1:09.13 | |||||||||
6 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 394 | 33.03 | 1:08.59 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.46 | |||||||||
7 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 388 | 33.33 | 1:08.92 | |||||
GTI | 1:08.41 | |||||||||
8 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 387 | 33.15 | 1:09.00 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.96 | |||||||||
9 | Kasper Thorn | 2004 | 364 | 32.23 | 1:10.43 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:18.06 | |||||||||
10 | Lucas T. Mortensen | 2004 | 362 | 31.97 | 1:10.52 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:10.88 | |||||||||
11 | Esben Rasmussen | 2004 | 359 | 33.16 | 1:10.74 | |||||
Vest-Brøndby | 1:11.12 | |||||||||
12 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 344 | 33.73 | 1:11.74 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:12.63 | |||||||||
13 | Julius Højgaard Allin | 2003 | 335 | 32.67 | 1:12.38 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:13.09 | |||||||||
14 | Oscar Kroos | 2004 | 335 | 35.13 | 1:12.41 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.08 | |||||||||
15 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 329 | 34.38 | 1:12.83 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:12.39 | |||||||||
16 | Oliver Gadegaard | 2003 | 321 | 34.06 | 1:13.39 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:17.56 | |||||||||
17 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 315 | 34.46 | 1:13.92 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.87 | |||||||||
18 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 275 | 36.65 | 1:17.27 | |||||
GTI | 1:17.21 | |||||||||
19 | Oscar Xu | 2003 | 250 | 38.00 | 1:19.76 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 1:24.08 | |||||||||
20 | Kasper Kusk | 2003 | 233 | 36.70 | 1:21.66 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:21.22 | |||||||||
21 | Joakim Schnack | 2004 | 231 | 37.24 | 1:21.94 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 1:24.87 | |||||||||
- | Patrick Lind | 2004 | DSQ | SW 7.2 ej brystl 50m | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:26.57 | |||||||||
Løb 35, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 468 | 28.55 | 1:04.76 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.58 | |||||||||
2 | Casper Puggaard | 2005 | 389 | 31.85 | 1:08.87 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.62 | |||||||||
3 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | 326 | 35.29 | 1:13.07 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.99 | |||||||||
4 | Anders Thøgersen | 2005 | 320 | 34.61 | 1:13.52 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:16.87 | |||||||||
5 | Axel Føns Voss | 2005 | 313 | 37.19 | 1:14.07 | |||||
Vest-Brøndby | 1:16.87 | |||||||||
6 | Theodor Møller | 2005 | 308 | 36.35 | 1:14.44 | |||||
Vest-Brøndby | 1:16.12 | |||||||||
7 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 268 | 35.93 | 1:17.96 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:18.34 | |||||||||
8 | Lucas Svej | 2005 | 261 | 36.45 | 1:18.67 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.35 | |||||||||
9 | Magnus Rasmussen | 2006 | 259 | 37.44 | 1:18.81 | |||||
Vest-Brøndby | 1:19.77 | |||||||||
10 | Mads Sørensen | 2005 | 242 | 37.85 | 1:20.67 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.28 | |||||||||
11 | Cilas Madsen | 2005 | 240 | 35.04 | 1:20.88 | |||||
GTI | 1:20.41 | |||||||||
12 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 240 | 37.48 | 1:20.91 | |||||
Vest-Brøndby | 1:23.39 | |||||||||
13 | Nicklas Reinstrup | 2006 | 239 | 37.68 | 1:21.05 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:19.74 | |||||||||
14 | Marius Mains | 2005 | 236 | 38.03 | 1:21.30 | |||||
GTI | 1:27.37 | |||||||||
15 | Mathias Olsen | 2005 | 226 | 39.89 | 1:22.55 | |||||
GTI | 1:23.31 | |||||||||
16 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | 225 | 38.84 | 1:22.69 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:30.28 | |||||||||
17 | Viktor Bernstein | 2006 | 215 | 37.82 | 1:23.87 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:27.94 | |||||||||
18 | Mads Emil Christiansen | 2006 | 214 | 40.39 | 1:24.05 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:26.54 | |||||||||
19 | Hugo Haakansson | 2006 | 207 | 38.82 | 1:25.02 | |||||
Vest-Brøndby | 1:23.59 | |||||||||
20 | Alexander Oxenbøll | 2006 | 205 | 41.26 | 1:25.26 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:27.45 | |||||||||
21 | Martin Munch Svendson | 2005 | 202 | 38.48 | 1:25.72 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.24 | |||||||||
22 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 198 | 38.53 | 1:26.30 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:32.93 | |||||||||
23 | Rasmus Egholm | 2006 | 196 | 40.77 | 1:26.57 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:24.47 | |||||||||
24 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 192 | 41.47 | 1:27.10 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:28.86 | |||||||||
25 | Martin Daniele | 2006 | 188 | 39.92 | 1:27.74 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:32.39 | |||||||||
26 | Asbjørn Nybroe | 2006 | 185 | 42.05 | 1:28.18 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:33.03 | |||||||||
27 | Josef Shukri | 2006 | 178 | 39.51 | 1:29.32 | |||||
Vest-Brøndby | 1:22.75 | |||||||||
28 | Ditlev Queitsch | 2006 | 176 | 39.61 | 1:29.66 | |||||
Vest-Brøndby | 1:25.43 | |||||||||
29 | Mark Dimon | 2006 | 174 | 44.49 | 1:29.95 | |||||
GTI | 1:31.91 | |||||||||
30 | Anton Serizawa | 2006 | 173 | 41.28 | 1:30.22 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:32.23 | |||||||||
31 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 171 | 43.99 | 1:30.48 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:27.95 | |||||||||
32 | Alexander Hartvigsen | 2006 | 171 | 41.68 | 1:30.60 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:37.76 | |||||||||
33 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 170 | 44.19 | 1:30.65 | |||||
Vest-Brøndby | 1:28.93 | |||||||||
34 | Oscar Serizawa | 2006 | 168 | 42.12 | 1:31.07 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:32.17 | |||||||||
35 | Emil Szipli Pedersen | 2006 | 161 | 44.39 | 1:32.43 | |||||
GTI | 1:37.57 | |||||||||
36 | Peter Mortensen | 2005 | 159 | 43.28 | 1:32.69 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:38.61 | |||||||||
37 | Frederik Luca Lamprecht | 2006 | 150 | 42.51 | 1:34.66 | |||||
GTI | 1:39.68 | |||||||||
38 | Laurits Højgaard Allin | 2006 | 139 | 46.32 | 1:37.01 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:43.21 | |||||||||
39 | Alex Leander Dabelsteen | 2006 | 134 | 45.81 | 1:38.10 | |||||
GTI | 1:43.10 | |||||||||
- | Jens Christian Koefoed | 2006 | 43.27 | 1:31.62 | EXTRA | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | DNS | |||||||
GTI | 1:12.46 | |||||||||
- | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | DSQ | SW 8.2 Arm ej o vand | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.52 | |||||||||
- | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | DSQ | SW 7.1 fl flyb e 50m | ||||||
GTI | 1:12.18 | |||||||||
Løb 35, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asger Hvilsom | 2007 | 206 | 39.04 | 1:25.07 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:24.84 | |||||||||
2 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | 201 | 38.92 | 1:25.86 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:27.85 | |||||||||
3 | Victor Bjørneborg | 2007 | 194 | 40.85 | 1:26.82 | |||||
GTI | 1:28.20 | |||||||||
4 | Marius Hedvang Segato | 2007 | 183 | 40.73 | 1:28.46 | |||||
GTI | 1:32.89 | |||||||||
5 | Marcus Munk | 2007 | 182 | 40.65 | 1:28.72 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:29.51 | |||||||||
6 | Andreas Bendtsen | 2007 | 180 | 42.49 | 1:28.94 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:32.25 | |||||||||
7 | Frederik William Holm | 2007 | 170 | 41.55 | 1:30.79 | |||||
GTI | 1:34.32 | |||||||||
8 | Andreas Frommelt Hertz | 2008 | 156 | 42.86 | 1:33.43 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:35.16 | |||||||||
9 | Peter Damsø | 2007 | 150 | 44.05 | 1:34.54 | |||||
Vest-Brøndby | 1:37.70 | |||||||||
10 | Karl Marcussen | 2007 | 144 | 45.58 | 1:35.77 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:35.26 | |||||||||
11 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | 141 | 44.57 | 1:36.62 | |||||
GTI | 1:38.20 | |||||||||
12 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | 137 | 45.23 | 1:37.45 | |||||
Vest-Brøndby | 1:37.27 | |||||||||
13 | Louis Ellinghaus | 2008 | 136 | 48.28 | 1:37.69 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:37.58 | |||||||||
14 | Asger Friis Justesen | 2008 | 135 | 47.03 | 1:37.92 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:43.32 | |||||||||
15 | Jacob Hwaiz | 2007 | 124 | 48.53 | 1:40.66 | |||||
Vest-Brøndby | 1:44.62 | |||||||||
16 | Luca De Masi | 2008 | 103 | 51.63 | 1:46.98 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:52.12 | |||||||||
17 | Otto Rud Wiberg | 2008 | 91 | 53.96 | 1:51.62 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | William Zuk Rasmussen | 2008 | 89 | 53.37 | 1:52.33 | |||||
GTI | 1:51.31 | |||||||||
19 | Otto Damsgaard Reinicke | 2007 | 86 | 56.00 | 1:53.59 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 2:04.18 | |||||||||
20 | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | 76 | 54.24 | 1:58.38 | |||||
GTI | 2:09.99 | |||||||||
21 | Valdemar Rudolf Tvedskov | 2008 | 71 | 1:02.42 | 2:01.36 | |||||
GTI | 2:15.71 | |||||||||
22 | Magnus Morthorst-Greve | 2008 | 63 | 58.83 | 2:06.09 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
23 | Mikkel Olsen | 2009 | 45 | 1:09.39 | 2:21.41 | |||||
GTI | 2:36.45 | |||||||||
- | Mingus Pold Thomsen | 2009 | DNS | |||||||
GTI | 2:21.39 | |||||||||
- | Anders Rye Gefke | 2008 | DSQ | SW 6.5 afsl mave 50m | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:36.08 | |||||||||
- | Frederik S. Lundstrøm | 2007 | DSQ | SW 6.5 ej rygl v 50m | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Ankjær Pedersen | 2009 | DSQ | SW 6.3 Neddyk v 50m | ||||||
GTI | 2:19.14 | |||||||||
- | Semih Güven Karaibrahim | 2009 | DSQ | w 7.2 Asyn arm e 50m | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Tobias Sune Andersen | 2008 | DSQ | SW 6.2 ej rygl e 25m | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 september 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 15:16 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 30 september 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:57 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 september 2018 |
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nina Toft | 2000 | 616 | 30.52 | 1:06.57 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.68 | |||||||||
2 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 595 | 32.13 | 1:07.34 | |||||
GTI | 1:09.79 | |||||||||
3 | Melanie Degner | 2000 | 540 | 32.74 | 1:09.55 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:08.46 | |||||||||
4 | Pernille Pedersen | 2001 | 500 | 32.66 | 1:11.39 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:10.24 | |||||||||
5 | Emma Mikkelsen | 2001 | 499 | 33.33 | 1:11.40 | |||||
Vest-Brøndby | 1:09.37 | |||||||||
6 | Tanja H Nielsen | 1996 | 397 | 34.31 | 1:17.07 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 722 | 28.31 | 1:03.16 | |||||
GTI | 1:03.09 | |||||||||
2 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 564 | 30.95 | 1:08.58 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.93 | |||||||||
3 | Freja Stenbækgård | 2003 | 543 | 31.80 | 1:09.45 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.15 | |||||||||
4 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 503 | 33.07 | 1:11.22 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:11.69 | |||||||||
5 | Amanda Hietala | 2002 | 495 | 33.89 | 1:11.61 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:12.17 | |||||||||
6 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 493 | 34.47 | 1:11.72 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:11.91 | |||||||||
7 | Pil Sylvander | 2003 | 477 | 33.52 | 1:12.51 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:13.33 | |||||||||
8 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 472 | 33.04 | 1:12.74 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:15.61 | |||||||||
9 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 447 | 32.87 | 1:14.10 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:13.55 | |||||||||
10 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 416 | 34.96 | 1:15.89 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:17.57 | |||||||||
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 563 | 30.82 | 1:08.60 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.17 | |||||||||
2 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 512 | 32.56 | 1:10.83 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.20 | |||||||||
3 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 505 | 32.21 | 1:11.14 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:08.47 | |||||||||
4 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 488 | 33.33 | 1:11.98 | |||||
GTI | 1:12.41 | |||||||||
5 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 483 | 33.28 | 1:12.20 | |||||
GTI | 1:13.78 | |||||||||
6 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 481 | 32.80 | 1:12.28 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:13.94 | |||||||||
7 | Caroline Villum Færch | 2005 | 469 | 35.40 | 1:12.89 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:12.92 | |||||||||
8 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 456 | 31.86 | 1:13.60 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.49 | |||||||||
9 | Thea Mikkelsen | 2005 | 455 | 34.43 | 1:13.64 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:14.21 | |||||||||
10 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 431 | 34.06 | 1:15.02 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:14.98 | |||||||||
11 | Caroline Koch | 2005 | 422 | 35.11 | 1:15.54 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.04 | |||||||||
12 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 408 | 36.95 | 1:16.35 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:17.93 | |||||||||
13 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 401 | 36.70 | 1:16.83 | |||||
Vest-Brøndby | 1:18.67 | |||||||||
14 | Johanne Weber | 2005 | 396 | 36.60 | 1:17.15 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:23.50 | |||||||||
15 | Frederikke Elster | 2004 | 394 | 36.02 | 1:17.26 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.97 | |||||||||
16 | Lise Refsgaard | 2005 | 393 | 35.39 | 1:17.36 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.23 | |||||||||
17 | Mathilde Svendsen | 2004 | 386 | 38.17 | 1:17.79 | |||||
GTI | 1:17.87 | |||||||||
18 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 385 | 37.52 | 1:17.84 | |||||
GTI | 1:18.17 | |||||||||
19 | Natacha Munch | 2005 | 360 | 36.82 | 1:19.60 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:24.40 | |||||||||
20 | Cornelia Vámosi | 2004 | 357 | 35.69 | 1:19.84 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:19.13 | |||||||||
21 | Mikkeline Timmerman | 2005 | 357 | 38.45 | 1:19.85 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:20.53 | |||||||||
22 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 350 | 37.08 | 1:20.37 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.14 | |||||||||
23 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | 345 | 38.42 | 1:20.79 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:26.56 | |||||||||
24 | Marie Juul-Olsen | 2004 | 340 | 41.21 | 1:21.19 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:25.71 | |||||||||
25 | Emilia Gotfredsen | 2005 | 333 | 36.45 | 1:21.73 | |||||
GTI | 1:24.53 | |||||||||
26 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | 327 | 36.65 | 1:22.25 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:19.22 | |||||||||
27 | Julie Segato | 2005 | 320 | 37.27 | 1:22.80 | |||||
GTI | 1:23.08 | |||||||||
28 | Filippa Walløe | 2005 | 318 | 39.46 | 1:22.98 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.40 | |||||||||
29 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 315 | 40.76 | 1:23.24 | |||||
Vest-Brøndby | 1:30.12 | |||||||||
30 | Katrine G. Kristensen | 2005 | 314 | 38.84 | 1:23.29 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:28.92 | |||||||||
31 | Emma F. Rouse | 2004 | 269 | 38.88 | 1:27.71 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:25.32 | |||||||||
32 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | 267 | 39.79 | 1:27.93 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:31.49 | |||||||||
33 | Mathilde F Handberg | 2005 | 210 | 45.80 | 1:35.30 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:52.33 | |||||||||
34 | Caja Cederblad Larsen | 2004 | 203 | 46.17 | 1:36.28 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:57.33 | |||||||||
35 | Sif Winther-Jensen | 2004 | 184 | 50.08 | 1:39.58 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 1:47.13 | |||||||||
36 | Laura Kruse | 2005 | 181 | 49.85 | 1:40.16 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 1:45.72 | |||||||||
- | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | DNS | |||||||
Solrød Svømmeklub | 1:14.90 | |||||||||
- | Silja Sol Jørgensen | 2005 | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:35.81 | |||||||||
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Severs | 2006 | 522 | 33.25 | 1:10.38 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.94 | |||||||||
2 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 469 | 32.85 | 1:12.90 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.22 | |||||||||
3 | Julie Liv Madsen | 2006 | 437 | 33.39 | 1:14.66 | |||||
GTI | 1:12.15 | |||||||||
4 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 407 | 34.88 | 1:16.42 | |||||
GTI | 1:19.07 | |||||||||
5 | Martine Damborg | 2007 | 393 | 35.00 | 1:17.36 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.92 | |||||||||
6 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 385 | 36.19 | 1:17.86 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:19.00 | |||||||||
7 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 371 | 36.64 | 1:18.86 | |||||
GTI | 1:19.46 | |||||||||
8 | Amalie Backhausen | 2006 | 361 | 37.08 | 1:19.55 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.77 | |||||||||
9 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 359 | 36.42 | 1:19.73 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.19 | |||||||||
10 | Rikke Therp | 2006 | 347 | 38.55 | 1:20.59 | |||||
Vest-Brøndby | 1:20.51 | |||||||||
11 | Maica Jensen | 2006 | 343 | 37.28 | 1:20.89 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:22.69 | |||||||||
12 | Siv Reimer | 2006 | 341 | 37.60 | 1:21.06 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.75 | |||||||||
13 | Emma Hansen | 2007 | 339 | 36.57 | 1:21.22 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.46 | |||||||||
14 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 338 | 38.17 | 1:21.35 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:22.27 | |||||||||
15 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 334 | 37.82 | 1:21.63 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:23.06 | |||||||||
16 | Jaqueline Haack | 2006 | 332 | 38.01 | 1:21.80 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:23.69 | |||||||||
17 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 316 | 38.38 | 1:23.17 | |||||
Vest-Brøndby | 1:23.23 | |||||||||
18 | Rikke Parkhøi | 2006 | 314 | 38.37 | 1:23.31 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:29.07 | |||||||||
19 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | 311 | 37.03 | 1:23.63 | |||||
GTI | 1:24.13 | |||||||||
20 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 310 | 39.02 | 1:23.65 | |||||
GTI | 1:26.31 | |||||||||
21 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 308 | 40.12 | 1:23.87 | |||||
Vest-Brøndby | 1:20.10 | |||||||||
22 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 307 | 39.02 | 1:23.92 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:30.61 | |||||||||
23 | Annika Frederiksen | 2007 | 306 | 40.49 | 1:24.04 | |||||
GTI | 1:26.58 | |||||||||
24 | Katja Poulsen | 2006 | 306 | 38.75 | 1:24.07 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.10 | |||||||||
25 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 305 | 40.55 | 1:24.14 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:28.69 | |||||||||
26 | Molly Namensen | 2006 | 300 | 38.96 | 1:24.60 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.32 | |||||||||
27 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | 298 | 37.14 | 1:24.76 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:30.59 | |||||||||
28 | Andrea Søeborg | 2006 | 292 | 39.50 | 1:25.38 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:33.11 | |||||||||
29 | Daniella Anderson | 2006 | 284 | 40.31 | 1:26.18 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:28.08 | |||||||||
30 | Mathilde Johansen | 2007 | 281 | 40.77 | 1:26.49 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:30.06 | |||||||||
31 | Mille Giolbas | 2006 | 280 | 41.69 | 1:26.62 | |||||
GTI | 1:30.24 | |||||||||
32 | Laura Cecilie Salling | 2006 | 279 | 39.57 | 1:26.68 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:30.45 | |||||||||
33 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 278 | 41.04 | 1:26.75 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:28.44 | |||||||||
34 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 277 | 40.27 | 1:26.93 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:34.15 | |||||||||
35 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 275 | 40.48 | 1:27.04 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:27.81 | |||||||||
36 | Alma Lind Babin | 2006 | 273 | 40.69 | 1:27.35 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:33.62 | |||||||||
37 | Isabell Hansen | 2007 | 264 | 40.70 | 1:28.31 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:32.63 | |||||||||
38 | Marie Skole Sørensen | 2006 | 255 | 42.17 | 1:29.25 | |||||
GTI | 1:34.75 | |||||||||
39 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | 254 | 43.26 | 1:29.44 | |||||
GTI | 1:33.70 | |||||||||
40 | Signe Gyldenkærne | 2006 | 253 | 42.57 | 1:29.55 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:31.69 | |||||||||
41 | Ea Lund Havgaard | 2007 | 249 | 42.17 | 1:30.01 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:33.81 | |||||||||
42 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | 245 | 43.26 | 1:30.48 | |||||
GTI | 1:37.42 | |||||||||
43 | Laura Friis Justesen | 2006 | 241 | 44.79 | 1:30.96 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:32.68 | |||||||||
44 | Sofie Ammentorp Ribjerg | 2006 | 241 | 44.47 | 1:30.98 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:41.43 | |||||||||
45 | Malene Dithmar | 2006 | 238 | 43.77 | 1:31.35 | |||||
GTI | 1:36.10 | |||||||||
46 | Signe C. H. Naaby | 2007 | 231 | 40.77 | 1:32.34 | |||||
GTI | 1:35.35 | |||||||||
47 | Caroline Haugland | 2007 | 226 | 42.57 | 1:33.03 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:34.87 | |||||||||
48 | Juuliie Jørgensen | 2007 | 224 | 45.04 | 1:33.22 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:39.88 | |||||||||
49 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | 219 | 44.76 | 1:33.94 | |||||
Vest-Brøndby | 1:36.08 | |||||||||
50 | Anna Bay-Jensen | 2006 | 216 | 44.13 | 1:34.38 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:57.37 | |||||||||
51 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 211 | 43.87 | 1:35.07 | |||||
Vest-Brøndby | 1:41.52 | |||||||||
52 | Fiona Emilie West | 2006 | 206 | 46.16 | 1:35.86 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:44.46 | |||||||||
53 | Nikoline E. Larsen | 2007 | 204 | 46.09 | 1:36.17 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:40.66 | |||||||||
54 | Louise Popp-Madsen | 2007 | 199 | 45.88 | 1:37.03 | |||||
GTI | 1:43.68 | |||||||||
55 | Ella Kjærebye | 2007 | 198 | 46.43 | 1:37.19 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:42.87 | |||||||||
56 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 197 | 45.55 | 1:37.35 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:40.92 | |||||||||
57 | Mille-Mai Krog | 2007 | 196 | 47.15 | 1:37.54 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:47.86 | |||||||||
58 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | 188 | 45.10 | 1:38.88 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:41.87 | |||||||||
59 | Mathilde Bremer Sørensen | 2006 | 185 | 46.45 | 1:39.36 | |||||
GTI | 1:45.63 | |||||||||
60 | Laika Usinger | 2006 | 183 | 52.62 | 1:39.65 | |||||
Vest-Brøndby | 1:49.10 | |||||||||
61 | Emma Spang | 2006 | 172 | 47.37 | 1:41.80 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:40.84 | |||||||||
62 | Natalie Dang N. Larsen | 2006 | 171 | 48.56 | 1:42.09 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:42.74 | |||||||||
63 | Agnes Højsteen | 2007 | 163 | 50.28 | 1:43.67 | |||||
Vest-Brøndby | 1:39.79 | |||||||||
64 | Emma Westarp Zornhagen | 2007 | 161 | 50.54 | 1:44.12 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:49.96 | |||||||||
65 | Celine Van Breugel | 2007 | 160 | 50.44 | 1:44.21 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:47.70 | |||||||||
66 | Silke Emma Hansen | 2006 | 154 | 52.81 | 1:45.67 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
67 | Astrid Gyldholm-Janssson | 2007 | 150 | 51.49 | 1:46.47 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
68 | Ila Murphy | 2007 | 136 | 54.46 | 1:50.03 | |||||
Vest-Brøndby | 1:42.75 | |||||||||
69 | Zeline Helsen Lintrup | 2007 | 135 | 53.65 | 1:50.25 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:01.00 | |||||||||
70 | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | 131 | 51.81 | 1:51.31 | |||||
GTI | 1:57.67 | |||||||||
71 | Luna Lizette Marquardsen | 2007 | 70 | 2:16.93 | 2:16.93 | |||||
GTI | 2:43.84 | |||||||||
- | Iben Karlsmark | 2007 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:47.98 | |||||||||
- | Sofie Kofoed Gjedsted | 2006 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:41.73 | |||||||||
- | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:41.32 | |||||||||
- | Silvia Martinsen | 2007 | DSQ | SW 8.4 ESB 25m | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:29.19 | |||||||||
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Angela Bang Svendsen | 2008 | 270 | 40.65 | 1:27.67 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:27.46 | |||||||||
2 | Amanda Liechti | 2008 | 265 | 40.97 | 1:28.13 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:35.29 | |||||||||
3 | Amelia Eriksen | 2008 | 224 | 43.55 | 1:33.24 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:43.53 | |||||||||
4 | Freja Kobbernagel | 2008 | 222 | 42.69 | 1:33.55 | |||||
Vest-Brøndby | 1:37.07 | |||||||||
5 | Siena Serizawa | 2008 | 211 | 46.42 | 1:35.16 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:35.88 | |||||||||
6 | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | 179 | 49.35 | 1:40.45 | |||||
GTI | 1:46.24 | |||||||||
7 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | 177 | 45.84 | 1:40.85 | |||||
GTI | 1:42.75 | |||||||||
8 | Smilla Hansson | 2008 | 173 | 46.04 | 1:41.66 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:43.80 | |||||||||
9 | Katrine Beenfeldt Weber | 2008 | 160 | 49.13 | 1:44.22 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:54.07 | |||||||||
10 | Alesha Azman | 2008 | 138 | 50.47 | 1:49.57 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:51.95 | |||||||||
11 | Asta Krumm Knuhtsen | 2008 | 136 | 48.46 | 1:50.14 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Isabella Høj Johansen | 2008 | 132 | 50.54 | 1:51.30 | |||||
GTI | 2:02.58 | |||||||||
13 | Emma De Palo-Jonas | 2008 | 120 | 56.41 | 1:54.71 | |||||
Vest-Brøndby | 1:53.72 | |||||||||
14 | Caroline Hedetoft-Winther | 2008 | 118 | 52.64 | 1:55.31 | |||||
GTI | 2:03.66 | |||||||||
15 | Julie Bruun | 2008 | 110 | 59.70 | 1:58.13 | |||||
GTI | 2:09.22 | |||||||||
16 | Sofia Linnea B. Pedersen | 2009 | 107 | 51.26 | 1:59.17 | |||||
GTI | 2:28.14 | |||||||||
17 | Luna Madrid Poulsen | 2009 | 91 | 54.76 | 2:05.57 | |||||
GTI | 2:24.29 | |||||||||
18 | Anna Eirfeldt | 2009 | 86 | 58.25 | 2:07.94 | |||||
GTI | 2:32.57 | |||||||||
19 | Caroline Damhøj Andersen | 2008 | 74 | 1:00.62 | 2:14.67 | |||||
GTI | 2:30.83 | |||||||||
20 | Maja Maria Rasmussen | 2008 | 55 | 1:13.22 | 2:28.75 | |||||
GTI | 2:43.83 | |||||||||
- | Jasmin Eriksen | 2008 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Jasmin A. Didriksen | 2009 | DSQ | SW 9.4 ej rygl 50m | ||||||
GTI | 2:09.73 | |||||||||
- | Mathilde Dithmar | 2009 | DSQ | SW 9.4 ej rygl 50m | ||||||
GTI | 2:09.48 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 september 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 15:57 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 30 september 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:16 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 september 2018 |
Løb 37, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julius Munk | 2000 | 528 | 27.48 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.08 | |||||||||
2 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 494 | 28.09 | ||||||
Vest-Brøndby | 28.29 | |||||||||
- | Sofus Christensen | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 33.25 | |||||||||
Løb 37, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 453 | 28.93 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.95 | |||||||||
2 | Mert Kaya | 2001 | 443 | 29.13 | ||||||
Køge Svømmeklub | 28.91 | |||||||||
Løb 37, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 437 | 29.27 | ||||||
GTI | 28.06 | |||||||||
2 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 376 | 30.77 | ||||||
GTI | 32.14 | |||||||||
3 | Emil Søby | 2004 | 367 | 31.03 | ||||||
GTI | 30.78 | |||||||||
4 | Tobias Davidsen | 2003 | 361 | 31.20 | ||||||
Vest-Brøndby | 30.75 | |||||||||
5 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 357 | 31.32 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.48 | |||||||||
6 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 318 | 32.53 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 33.03 | |||||||||
7 | Julius Højgaard Allin | 2003 | 308 | 32.90 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.64 | |||||||||
8 | Viggo Prehn | 2004 | 294 | 33.38 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.13 | |||||||||
9 | Michael Halck | 2004 | 268 | 34.44 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.45 | |||||||||
10 | Anton Skov Grell | 2004 | 258 | 34.90 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 35.18 | |||||||||
11 | Magnus Hansen | 2004 | 210 | 37.38 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 41.44 | |||||||||
Løb 37, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Daniel Bastholm | 2005 | 268 | 34.44 | ||||||
GTI | 35.17 | |||||||||
2 | Linus Heinrichsen | 2006 | 259 | 34.84 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.35 | |||||||||
3 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 241 | 35.70 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.86 | |||||||||
4 | Frederik Knakkergaard | 2005 | 190 | 38.61 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.00 | |||||||||
5 | Mauritz Otzen | 2005 | 178 | 39.49 | ||||||
Vest-Brøndby | 38.92 | |||||||||
6 | Oscar Serizawa | 2006 | 165 | 40.48 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 42.33 | |||||||||
7 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | 147 | 42.04 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 46.34 | |||||||||
8 | Martin Daniele | 2006 | 140 | 42.74 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 43.24 | |||||||||
9 | Alexander Hartvigsen | 2006 | 139 | 42.80 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 44.91 | |||||||||
10 | Simon Hasting Toft | 2006 | 133 | 43.51 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Alexander Brink | 2005 | 117 | 45.36 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.60 | |||||||||
12 | Alex Leander Dabelsteen | 2006 | 115 | 45.64 | ||||||
GTI | 48.08 | |||||||||
13 | Laurits Højgaard Allin | 2006 | 113 | 45.94 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 46.81 | |||||||||
14 | Peter Mortensen | 2005 | 112 | 46.00 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 43.63 | |||||||||
15 | Niels-Peter Hjortshøj | 2006 | 90 | 49.48 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 47.79 | |||||||||
- | Jens Christian Koefoed | 2006 | 43.51 | EXTRA | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 37, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Rye Gefke | 2008 | 170 | 40.07 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 40.05 | |||||||||
2 | Marcus Munk | 2007 | 154 | 41.40 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 41.48 | |||||||||
3 | Frederik William Holm | 2007 | 151 | 41.64 | ||||||
GTI | 43.59 | |||||||||
4 | Mathias Hemmingsen | 2007 | 142 | 42.57 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 40.77 | |||||||||
5 | Andreas Frommelt Hertz | 2008 | 137 | 43.02 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 43.24 | |||||||||
6 | Karl Marcussen | 2007 | 110 | 46.27 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 44.19 | |||||||||
7 | Frederik Neiiendam | 2007 | 106 | 46.91 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
8 | Frederik S. Lundstrøm | 2007 | 104 | 47.13 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Luca De Masi | 2008 | 97 | 48.22 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 39.47 | |||||||||
10 | Benjamin Kofoed Thestrup | 2007 | 92 | 49.15 | ||||||
GTI | ||||||||||
11 | William Zuk Rasmussen | 2008 | 91 | 49.26 | ||||||
GTI | 50.02 | |||||||||
12 | Otto Damsgaard Reinicke | 2007 | 85 | 50.48 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 54.21 | |||||||||
13 | Otto Rud Wiberg | 2008 | 84 | 50.62 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:15.78 | |||||||||
14 | Mads Duer Laurberg | 2008 | 82 | 50.96 | ||||||
Vest-Brøndby | 48.75 | |||||||||
15 | Tobias Sune Andersen | 2008 | 75 | 52.67 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:01.23 | |||||||||
16 | Cornelius K. Andreassen | 2008 | 72 | 53.20 | ||||||
Vest-Brøndby | 48.42 | |||||||||
17 | Mads Ulslev Parbst | 2008 | 64 | 55.35 | ||||||
Vest-Brøndby | 53.93 | |||||||||
18 | Alexander Juul Lorenzen | 2009 | 61 | 56.18 | ||||||
Vest-Brøndby | 52.34 | |||||||||
19 | Magnus Morthorst-Greve | 2008 | 60 | 56.47 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:00.47 | |||||||||
20 | Tristan Jørgensen | 2008 | 57 | 57.51 | ||||||
GTI | ||||||||||
21 | Rasmus Helmark | 2008 | 57 | 57.52 | ||||||
GTI | ||||||||||
22 | Mads Ulrik Larsen | 2009 | 57 | 57.60 | ||||||
GTI | ||||||||||
23 | Noah Nygaard | 2008 | 56 | 57.84 | ||||||
Vest-Brøndby | 59.29 | |||||||||
24 | Oliver Hentzen Tordrup | 2008 | 49 | 1:00.57 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
25 | Bertram J. Trangbæk | 2009 | 37 | 1:06.66 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:07.88 | |||||||||
26 | Ozan Kesen | 2008 | 36 | 1:06.75 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Noah Kobbernagel | 2011 | 24 | 1:16.26 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
28 | Ronas Cetinkaya | 2010 | 24 | 1:16.35 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
29 | Jonas Packert-Frandsen | 2009 | 23 | 1:17.96 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | DNS | |||||||
GTI | 59.59 | |||||||||
- | Bastian Møller | 2009 | DSQ | SW 6.2 Ej rygl e 25m | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Semih Güven Karaibrahim | 2009 | DSQ | SW 6.2 ud p mave 25m | ||||||
GTI | 1:05.65 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 september 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 16:16 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 30 september 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:30 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 september 2018 |
Løb 38, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 501 | 32.30 | ||||||
Vest-Brøndby | 31.26 | |||||||||
2 | Caroline Hørlykke | 2000 | 498 | 32.38 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.83 | |||||||||
3 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 496 | 32.42 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.64 | |||||||||
4 | Mia Wennecke | 1999 | 488 | 32.59 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.67 | |||||||||
Løb 38, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 602 | 30.39 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.94 | |||||||||
2 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 599 | 30.44 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.48 | |||||||||
3 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 519 | 31.93 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 32.02 | |||||||||
4 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 488 | 32.60 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.36 | |||||||||
5 | Fiona Burmester | 2003 | 426 | 34.10 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.45 | |||||||||
6 | Sarah Larsen | 2003 | 425 | 34.12 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 34.44 | |||||||||
7 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 408 | 34.61 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 34.62 | |||||||||
7 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 408 | 34.61 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.94 | |||||||||
9 | Sophia Christensen | 2003 | 381 | 35.40 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.38 | |||||||||
10 | Sofia Levisen | 2002 | 368 | 35.82 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 34.61 | |||||||||
Løb 38, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Linnea Hietala | 2004 | 569 | 30.97 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.10 | |||||||||
2 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 535 | 31.61 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.30 | |||||||||
3 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 484 | 32.68 | ||||||
Vest-Brøndby | 32.39 | |||||||||
4 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 433 | 33.91 | ||||||
Køge Svømmeklub | 33.53 | |||||||||
5 | Annika Britt Larsen | 2005 | 413 | 34.45 | ||||||
GTI | 35.15 | |||||||||
6 | Ella Gohr Metz | 2005 | 404 | 34.70 | ||||||
Vest-Brøndby | 37.04 | |||||||||
7 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 403 | 34.75 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 34.70 | |||||||||
8 | Cornelia Vámosi | 2004 | 371 | 35.72 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.40 | |||||||||
9 | Olivia Lildballe Møller | 2004 | 365 | 35.89 | ||||||
Køge Svømmeklub | 34.39 | |||||||||
10 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 337 | 36.87 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 39.21 | |||||||||
11 | Clara Schmedes | 2004 | 326 | 37.28 | ||||||
GTI | 35.63 | |||||||||
12 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | 308 | 37.97 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.89 | |||||||||
13 | Cecilie Rasmussen | 2005 | 269 | 39.75 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 40.28 | |||||||||
14 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | 268 | 39.79 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 38.91 | |||||||||
15 | Emilia Gotfredsen | 2005 | 253 | 40.54 | ||||||
GTI | 39.66 | |||||||||
16 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 213 | 42.92 | ||||||
Vest-Brøndby | 45.92 | |||||||||
17 | Ann-Cecilie Crillesen | 2004 | 165 | 46.71 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
18 | Mathilde F Handberg | 2005 | 164 | 46.86 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 47.30 | |||||||||
Løb 38, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lara Smerdal | 2006 | 365 | 35.91 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.81 | |||||||||
2 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 343 | 36.64 | ||||||
GTI | 35.82 | |||||||||
3 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 342 | 36.68 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 36.67 | |||||||||
4 | Emily Reuter | 2006 | 335 | 36.95 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.26 | |||||||||
5 | Laura Cecilie Salling | 2006 | 313 | 37.80 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 37.95 | |||||||||
6 | Victoria Wiingaard | 2006 | 310 | 37.89 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 39.09 | |||||||||
7 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 302 | 38.26 | ||||||
GTI | 40.92 | |||||||||
8 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 270 | 39.69 | ||||||
Vest-Brøndby | 38.27 | |||||||||
9 | Leonora M Postgaard | 2006 | 266 | 39.88 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 43.50 | |||||||||
10 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 256 | 40.38 | ||||||
Vest-Brøndby | 41.24 | |||||||||
11 | Mathilde Willumsen | 2006 | 251 | 40.65 | ||||||
GTI | 39.99 | |||||||||
12 | Anna Blom Bygum | 2006 | 249 | 40.78 | ||||||
Vest-Brøndby | 40.94 | |||||||||
13 | Marie Elster | 2006 | 234 | 41.60 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 44.49 | |||||||||
14 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 232 | 41.75 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 40.28 | |||||||||
15 | Annika Frederiksen | 2007 | 228 | 41.96 | ||||||
GTI | 41.91 | |||||||||
16 | Alma Lind Babin | 2006 | 225 | 42.17 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 38.36 | |||||||||
17 | Olga Vejlby | 2006 | 217 | 42.67 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 42.55 | |||||||||
18 | Emma Spang | 2006 | 210 | 43.13 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 43.94 | |||||||||
19 | Juuliie Jørgensen | 2007 | 198 | 44.01 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 47.78 | |||||||||
20 | Anna Bay-Jensen | 2006 | 182 | 45.23 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 48.23 | |||||||||
21 | Celine Van Breugel | 2007 | 149 | 48.32 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 51.57 | |||||||||
22 | Alma Hartmann Jensen | 2007 | 147 | 48.60 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
23 | Esther Gammelgaard | 2007 | 146 | 48.75 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 48.05 | |||||||||
24 | Astrid Gyldholm-Janssson | 2007 | 110 | 53.50 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
25 | Hannah Bjørneboe | 2007 | 101 | 55.01 | ||||||
Vest-Brøndby | 55.31 | |||||||||
- | Iben Karlsmark | 2007 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 48.94 | |||||||||
- | Sofie Kofoed Gjedsted | 2006 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 44.20 | |||||||||
Løb 38, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Liechti | 2008 | 235 | 41.54 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 42.05 | |||||||||
2 | Amelia Eriksen | 2008 | 191 | 44.55 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 45.78 | |||||||||
3 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | 155 | 47.74 | ||||||
Vest-Brøndby | 57.15 | |||||||||
4 | Luka Revitz | 2008 | 154 | 47.88 | ||||||
Vest-Brøndby | 49.39 | |||||||||
5 | Asta Krumm Knuhtsen | 2008 | 153 | 47.99 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | 152 | 48.07 | ||||||
GTI | 51.15 | |||||||||
7 | Katrine Beenfeldt Weber | 2008 | 145 | 48.83 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 56.31 | |||||||||
8 | Alesha Azman | 2008 | 137 | 49.76 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 49.26 | |||||||||
9 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | 123 | 51.56 | ||||||
Vest-Brøndby | 49.29 | |||||||||
10 | Merle Otzen | 2008 | 122 | 51.69 | ||||||
Vest-Brøndby | 48.88 | |||||||||
11 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | 121 | 51.81 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 51.94 | |||||||||
12 | Frida Kirkegaard | 2010 | 113 | 53.03 | ||||||
GTI | ||||||||||
13 | Sarah Budolph Olsen | 2009 | 110 | 53.53 | ||||||
GTI | ||||||||||
14 | Esther Bang Laursen | 2009 | 105 | 54.39 | ||||||
Vest-Brøndby | 48.40 | |||||||||
15 | Jasmin Eriksen | 2008 | 101 | 55.07 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:02.48 | |||||||||
16 | Liva Yri | 2008 | 98 | 55.66 | ||||||
Vest-Brøndby | 56.83 | |||||||||
17 | Alex Rolder | 2008 | 97 | 55.69 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
18 | Filippa Tvistholm Jørgens | 2008 | 94 | 56.36 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 55.87 | |||||||||
19 | Matilde Wendelboe Træde | 2008 | 92 | 56.81 | ||||||
GTI | ||||||||||
20 | Frida Christoffersen | 2009 | 87 | 57.73 | ||||||
Vest-Brøndby | 56.65 | |||||||||
21 | Julie Bruun | 2008 | 87 | 57.81 | ||||||
GTI | 1:00.66 | |||||||||
22 | Caroline Stefansen | 2009 | 83 | 58.77 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:00.91 | |||||||||
23 | Ida Matthesen | 2009 | 79 | 59.75 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:04.54 | |||||||||
24 | Caroline Engsbro | 2010 | 74 | 1:00.92 | ||||||
GTI | ||||||||||
25 | Josefine Madsen | 2009 | 69 | 1:02.53 | ||||||
GTI | ||||||||||
26 | Mie Neergaard | 2010 | 63 | 1:04.43 | ||||||
GTI | ||||||||||
27 | Ina Højsteen | 2010 | 49 | 1:09.96 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
28 | Ronja B Hansen | 2010 | 48 | 1:10.15 | ||||||
GTI | ||||||||||
29 | Lissie Murphy | 2010 | 46 | 1:11.52 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
30 | Varsha Dasoji | 2009 | 32 | 1:20.35 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Kira Weiss | 2009 | DNS | |||||||
GTI | ||||||||||
- | Ella Vickery | 2010 | DSQ | SW 6.5 Afsl mave 50m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Mille Therp | 2009 | DSQ | SW 6.4 EFB v 25m | ||||||
Vest-Brøndby | 51.88 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 september 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 16:30 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 30 september 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:57 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 september 2018 |
Løb 39, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vg17 H1 1 | 1999 | 564 | 1:39.92 | ||||||
VG 17 | 1:43.50 | |||||||||
Casper Davidsen | 1999 | 25.55 | 25.55 | |||||||
Lars Thor Sørensen | 1999 | 24.42 | 49.97 | |||||||
Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 24.98 | 1:14.95 | |||||||
Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 24.97 | 1:39.92 | |||||||
2 | Helsingør Herrer 1 | 2000 | 538 | 1:41.52 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:41.77 | |||||||||
Julius Munk | 2000 | 24.96 | 24.96 | |||||||
Villads Bomholt Larsen | 2001 | 24.67 | 49.63 | |||||||
Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 25.81 | 1:15.44 | |||||||
Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 26.08 | 1:41.52 | |||||||
3 | Herre årgang 00+ ældre SHS-Stevns | 1996 | 512 | 1:43.24 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 1:45.22 | |||||||||
Rasmus Pedersen | 2000 | 25.73 | 25.73 | |||||||
Emil Holm | 1996 | 25.40 | 51.13 | |||||||
Fernado Solis | 2000 | 25.55 | 1:16.68 | |||||||
Sofus Christensen | 2000 | 26.56 | 1:43.24 | |||||||
4 | Gti Drenge 1 | 2002 | 469 | 1:46.24 | ||||||
GTI | 1:43.26 | |||||||||
Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 26.23 | 26.23 | |||||||
Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 26.43 | 52.66 | |||||||
Emil Søby | 2004 | 27.27 | 1:19.93 | |||||||
Mikkel Gummer | 2002 | 26.31 | 1:46.24 | |||||||
5 | Vg17 H1 2 | 2000 | 469 | 1:46.28 | ||||||
VG 17 | 1:48.20 | |||||||||
Rasmus Langvad | 2000 | 26.37 | 26.37 | |||||||
Tobias Davidsen | 2003 | 26.57 | 52.94 | |||||||
Oskar Skov Grell | 2002 | 26.91 | 1:19.85 | |||||||
Carl Magnus Krievs | 2002 | 26.43 | 1:46.28 | |||||||
6 | Lyngby Royal Boys 1 | 2001 | 456 | 1:47.25 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 24.37 | 24.37 | |||||||
Phillip Niemann Madsen | 2004 | 27.75 | 52.12 | |||||||
Michael Halck | 2004 | 27.36 | 1:19.48 | |||||||
Kasper Thorn | 2004 | 27.77 | 1:47.25 | |||||||
7 | Kvik K2 Drenge 1 | 2004 | 425 | 1:49.82 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:52.20 | |||||||||
Rasmus Warberg | 2004 | 26.55 | 26.55 | |||||||
Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 27.86 | 54.41 | |||||||
Casper Puggaard | 2005 | 27.38 | 1:21.79 | |||||||
Niklas Wiese Dobel | 2004 | 28.03 | 1:49.82 | |||||||
8 | Helsingør Herrer 2 | 2004 | 399 | 1:52.17 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:53.94 | |||||||||
Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 26.27 | 26.27 | |||||||
Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 27.64 | 53.91 | |||||||
Patrick Lind | 2004 | 30.27 | 1:24.18 | |||||||
Lucas T. Mortensen | 2004 | 27.99 | 1:52.17 | |||||||
9 | Hvidover Drenge 1 | 2004 | 355 | 1:56.64 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:01.99 | |||||||||
Anton Rytter Bech | 2005 | 29.40 | 29.40 | |||||||
Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 27.18 | 56.58 | |||||||
Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 28.59 | 1:25.17 | |||||||
Viktor Bernstein | 2006 | 31.47 | 1:56.64 | |||||||
10 | Vg17 Boyz | 2004 | 321 | 2:00.60 | ||||||
VG 17 | 2:00.00 | |||||||||
Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 26.85 | 26.85 | |||||||
Axel Føns Voss | 2005 | 29.87 | 56.72 | |||||||
Theodor Møller | 2005 | 30.90 | 1:27.62 | |||||||
Mauritz Otzen | 2005 | 32.98 | 2:00.60 | |||||||
11 | Kvik K3 Drenge 1 | 2004 | 275 | 2:06.90 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Frederik Knakkergaard | 2005 | 31.96 | 31.96 | |||||||
Alexander Hillhouse | 2004 | 31.76 | 1:03.72 | |||||||
Mads Sørensen | 2005 | 31.46 | 1:35.18 | |||||||
Lucas Svej | 2005 | 31.72 | 2:06.90 | |||||||
12 | Hvidover Drenge 2 | 2003 | 238 | 2:13.27 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:06.33 | |||||||||
Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | 32.81 | 32.81 | |||||||
Kasper Kusk | 2003 | 33.55 | 1:06.36 | |||||||
Villads Lund Larsen | 2004 | 33.55 | 1:39.91 | |||||||
Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 33.36 | 2:13.27 | |||||||
- | Kvik K2 Drenge 2 | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:59.80 | |||||||||
Mathias Christensen | 2004 | |||||||||
Viggo Prehn | 2004 | |||||||||
Carlo-Viggo Cairo | 2005 | |||||||||
Oscar Kroos | 2004 | DNS | ||||||||
Løb 39, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gti Drenge 2 | 2005 | 320 | 2:00.64 | ||||||
GTI | 1:54.32 | |||||||||
Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 28.76 | 28.76 | |||||||
Mathias W. Rasmussen | 2005 | 31.77 | 1:00.53 | |||||||
Marius Mains | 2005 | 32.12 | 1:32.65 | |||||||
Daniel Bastholm | 2005 | 27.99 | 2:00.64 | |||||||
2 | Helsingør Herrer 3 | 2006 | 280 | 2:06.12 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:52.35 | |||||||||
Nicklas Reinstrup | 2006 | 30.59 | 30.59 | |||||||
Linus Heinrichsen | 2006 | 28.43 | 59.02 | |||||||
Asger Hvilsom | 2007 | 32.96 | 1:31.98 | |||||||
Andreas Bendtsen | 2007 | 34.14 | 2:06.12 | |||||||
3 | Vest Drenge 1 | 2006 | 278 | 2:06.47 | ||||||
VG 17 | 2:09.00 | |||||||||
Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 29.82 | 29.82 | |||||||
Magnus Rasmussen | 2006 | 32.79 | 1:02.61 | |||||||
Rodi Cetinkaya | 2006 | 32.59 | 1:35.20 | |||||||
Hugo Haakansson | 2006 | 31.27 | 2:06.47 | |||||||
4 | Gsk Drenge 1 | 2006 | 244 | 2:12.02 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:11.70 | |||||||||
Oscar Serizawa | 2006 | 33.46 | 33.46 | |||||||
Rasmus Egholm | 2006 | 32.96 | 1:06.42 | |||||||
Alexander Oxenbøll | 2006 | 33.34 | 1:39.76 | |||||||
Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 32.26 | 2:12.02 | |||||||
5 | Lyngby Royal Boys 2 | 2006 | 227 | 2:15.39 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:10.00 | |||||||||
Andreas Hammer Dohn | 2006 | 31.06 | 31.06 | |||||||
Mads Emil Christiansen | 2006 | 32.26 | 1:03.32 | |||||||
Mathias Hemmingsen | 2007 | 38.09 | 1:41.41 | |||||||
Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | 33.98 | 2:15.39 | |||||||
6 | Gti Drenge 4 | 2006 | 221 | 2:16.47 | ||||||
GTI | 2:16.50 | |||||||||
Victor Bjørneborg | 2007 | 35.06 | 35.06 | |||||||
Marius Hedvang Segato | 2007 | 34.79 | 1:09.85 | |||||||
Vincent Borup Schärer | 2006 | 32.84 | 1:42.69 | |||||||
Mark Dimon | 2006 | 33.78 | 2:16.47 | |||||||
7 | Kvik K3 Drenge 2 | 2005 | 217 | 2:17.36 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 32.40 | 32.40 | |||||||
Alexander Brink | 2005 | 35.20 | 1:07.60 | |||||||
Martin Munch Svendson | 2005 | 33.89 | 1:41.49 | |||||||
Karl Svane Kristensen | 2005 | 35.87 | 2:17.36 | |||||||
8 | Gti Drenge 3 | 2005 | 214 | 2:18.01 | ||||||
GTI | 1:59.99 | |||||||||
Frederik Luca Lamprecht | 2006 | 35.02 | 35.02 | |||||||
Emil Szipli Pedersen | 2006 | 34.18 | 1:09.20 | |||||||
Mathias Olsen | 2005 | 33.21 | 1:42.41 | |||||||
Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | 35.60 | 2:18.01 | |||||||
9 | Vest Drenge 2 | 2006 | 206 | 2:19.66 | ||||||
VG 17 | 2:20.00 | |||||||||
Josef Shukri | 2006 | 33.79 | 33.79 | |||||||
Peter Damsø | 2007 | 36.87 | 1:10.66 | |||||||
Ditlev Queitsch | 2006 | 34.39 | 1:45.05 | |||||||
Sebastian Egenhardt | 2006 | 34.61 | 2:19.66 | |||||||
10 | Helsingør Herrer 4 | 2006 | 171 | 2:28.71 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:56.00 | |||||||||
Anders Rye Gefke | 2008 | 33.67 | 33.67 | |||||||
Andreas Frommelt Hertz | 2008 | 36.21 | 1:09.88 | |||||||
Laurits Højgaard Allin | 2006 | 37.82 | 1:47.70 | |||||||
Luca De Masi | 2008 | 41.01 | 2:28.71 | |||||||
11 | Vest Talenter | 2008 | 84 | 3:08.32 | ||||||
VG 17 | 2:52.80 | |||||||||
Mads Duer Laurberg | 2008 | 41.84 | 41.84 | |||||||
Alexander Juul Lorenzen | 2009 | 51.74 | 1:33.58 | |||||||
Cornelius K. Andreassen | 2008 | 42.13 | 2:15.71 | |||||||
Noah Nygaard | 2008 | 52.61 | 3:08.32 | |||||||
12 | Mini Boyz | 2008 | 53 | 3:39.11 | ||||||
VG 17 | 3:40.00 | |||||||||
Oliver Hentzen Tordrup | 2008 | 50.90 | 50.90 | |||||||
Ozan Kesen | 2008 | 55.13 | 1:46.03 | |||||||
Jonas Packert-Frandsen | 2009 | 1:05.41 | 2:51.44 | |||||||
Bertram J. Trangbæk | 2009 | 47.67 | 3:39.11 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 september 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 16:57 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 30 september 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 17:10 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 september 2018 |
Løb 40, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Helsingør Damer 1 | 2002 | 667 | 1:47.85 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:50.29 | |||||||||
Freja Stenbækgård | 2003 | 26.99 | 26.99 | |||||||
Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 26.52 | 53.51 | |||||||
Linnea Hietala | 2004 | 27.24 | 1:20.75 | |||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 27.10 | 1:47.85 | |||||||
2 | Gti Piger 1 | 2001 | 622 | 1:50.39 | ||||||
GTI | 1:50.49 | |||||||||
Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 27.30 | 27.30 | |||||||
Karoline Barrett | 2002 | 25.46 | 52.76 | |||||||
Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 28.28 | 1:21.04 | |||||||
Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 29.35 | 1:50.39 | |||||||
3 | Vg17 H1 | 2001 | 568 | 1:53.78 | ||||||
VG 17 | 1:58.30 | |||||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 28.13 | 28.13 | |||||||
Emma Vega Thorsen | 2004 | 29.18 | 57.31 | |||||||
Sarah Birch Missing | 2001 | 27.37 | 1:24.68 | |||||||
Emma Mikkelsen | 2001 | 29.10 | 1:53.78 | |||||||
4 | Helsingør Damer 2 | 2004 | 482 | 2:00.13 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:53.94 | |||||||||
Emmely Östman Pedersen | 2005 | 30.07 | 30.07 | |||||||
Caroline Trøjgaard | 2005 | 28.55 | 58.62 | |||||||
Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | 30.64 | 1:29.26 | |||||||
Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 30.87 | 2:00.13 | |||||||
5 | Old Sunswim | 2002 | 480 | 2:00.35 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 2:01.01 | |||||||||
Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 30.99 | 30.99 | |||||||
Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 28.59 | 59.58 | |||||||
Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 30.20 | 1:29.78 | |||||||
Sofia Levisen | 2002 | 30.57 | 2:00.35 | |||||||
6 | Kvik K2 Piger 1 | 2005 | 475 | 2:00.70 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:04.30 | |||||||||
Lise Refsgaard | 2005 | 30.63 | 30.63 | |||||||
Emma Karoline Guldberg | 2005 | 29.70 | 1:00.33 | |||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 30.37 | 1:30.70 | |||||||
Caroline Koch | 2005 | 30.00 | 2:00.70 | |||||||
7 | Vg17 Girlz | 2005 | 441 | 2:03.79 | ||||||
VG 17 | 2:05.00 | |||||||||
Freya Ry Nielsen | 2005 | 30.41 | 30.41 | |||||||
Mathilde U. Thorborg | 2005 | 33.81 | 1:04.22 | |||||||
Thea Mikkelsen | 2005 | 30.07 | 1:34.29 | |||||||
Ella Gohr Metz | 2005 | 29.50 | 2:03.79 | |||||||
8 | Hvidover Piger 1 | 2005 | 437 | 2:04.11 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:08.44 | |||||||||
Mikkeline Timmerman | 2005 | 30.39 | 30.39 | |||||||
Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 29.61 | 1:00.00 | |||||||
Amalie Henriksen | 2005 | 33.05 | 1:33.05 | |||||||
Maica Jensen | 2006 | 31.06 | 2:04.11 | |||||||
9 | Vg17 Girlz 3 | 2005 | 380 | 2:10.10 | ||||||
VG 17 | 2:10.00 | |||||||||
Regitze Rosenkrantz | 2006 | 31.81 | 31.81 | |||||||
Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 32.48 | 1:04.29 | |||||||
Marie Nissov-Johansen | 2006 | 33.62 | 1:37.91 | |||||||
Rikke Therp | 2006 | 32.19 | 2:10.10 | |||||||
10 | Helsingør Damer 3 | 2005 | 357 | 2:12.76 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:57.64 | |||||||||
Caroline Søgaard Pedersen | 2005 | 30.57 | 30.57 | |||||||
Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 33.42 | 1:03.99 | |||||||
Andrea Søeborg | 2006 | 34.87 | 1:38.86 | |||||||
Olga Vejlby | 2006 | 33.90 | 2:12.76 | |||||||
11 | Lyngby Royal Girls 1 | 2004 | 346 | 2:14.17 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:05.00 | |||||||||
Frederikke Elster | 2004 | 31.04 | 31.04 | |||||||
Marie Juul-Olsen | 2004 | 32.81 | 1:03.85 | |||||||
Alma Lind Babin | 2006 | 34.64 | 1:38.49 | |||||||
Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 35.68 | 2:14.17 | |||||||
12 | Hvidover Piger 2 | 2004 | 298 | 2:20.94 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:12.99 | |||||||||
Rikke Parkhøi | 2006 | 33.42 | 33.42 | |||||||
Caja Cederblad Larsen | 2004 | 35.45 | 1:08.87 | |||||||
Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | 34.45 | 1:43.32 | |||||||
Mathilde F Handberg | 2005 | 37.62 | 2:20.94 | |||||||
- | Damer årgang 04-05 SHS-Stevns | 2004 | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 2:33.91 | |||||||||
Løb 40, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kvik K3 Pige 1 | 2006 | 430 | 2:04.78 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Sofie Ravn Herche | 2007 | 28.93 | 28.93 | |||||||
Amalie Backhausen | 2006 | 31.59 | 1:00.52 | |||||||
Martine Damborg | 2007 | 33.03 | 1:33.55 | |||||||
Emma Hansen | 2007 | 31.23 | 2:04.78 | |||||||
2 | Kvik K2 Piger 2 | 2006 | 415 | 2:06.30 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:08.70 | |||||||||
Molly Namensen | 2006 | 31.96 | 31.96 | |||||||
Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 31.21 | 1:03.17 | |||||||
Siv Reimer | 2006 | 31.84 | 1:35.01 | |||||||
Lara Smerdal | 2006 | 31.29 | 2:06.30 | |||||||
3 | Gti Piger 2 | 2006 | 409 | 2:06.94 | ||||||
GTI | 2:01.53 | |||||||||
Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 31.82 | 31.82 | |||||||
Alberte Crone Larsen | 2006 | 32.25 | 1:04.07 | |||||||
Julie Liv Madsen | 2006 | 30.02 | 1:34.09 | |||||||
Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 32.85 | 2:06.94 | |||||||
4 | Lyngby Royal Girls 2 | 2006 | 392 | 2:08.68 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:10.00 | |||||||||
Laura Cecilie Salling | 2006 | 33.62 | 33.62 | |||||||
Mathilde Severs | 2006 | 28.75 | 1:02.37 | |||||||
Marie Elster | 2006 | 33.31 | 1:35.68 | |||||||
Victoria Wiingaard | 2006 | 33.00 | 2:08.68 | |||||||
5 | Young Sunswim 1 | 2006 | 386 | 2:09.33 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 2:12.01 | |||||||||
Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 32.68 | 32.68 | |||||||
Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 31.68 | 1:04.36 | |||||||
Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 32.16 | 1:36.52 | |||||||
Charlotte Hjortshøj | 2006 | 32.81 | 2:09.33 | |||||||
6 | Gsk Piger 1 | 2007 | 368 | 2:11.45 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:20.12 | |||||||||
Malouca Laura Bruun | 2007 | 31.49 | 31.49 | |||||||
Mathilde Johansen | 2007 | 33.66 | 1:05.15 | |||||||
Anna Fiona Nybøll | 2007 | 32.68 | 1:37.83 | |||||||
Isabell Hansen | 2007 | 33.62 | 2:11.45 | |||||||
7 | Gti Piger 3 | 2006 | 353 | 2:13.27 | ||||||
GTI | 2:05.51 | |||||||||
Mille Giolbas | 2006 | 33.41 | 33.41 | |||||||
Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | 34.84 | 1:08.25 | |||||||
Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 31.99 | 1:40.24 | |||||||
Mathilde Willumsen | 2006 | 33.03 | 2:13.27 | |||||||
8 | Vg17 Girlz 2 | 2006 | 334 | 2:15.74 | ||||||
VG 17 | 2:10.00 | |||||||||
Anna Blom Bygum | 2006 | 34.51 | 34.51 | |||||||
Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 31.90 | 1:06.41 | |||||||
Wilma Nørgaard | 2006 | 36.40 | 1:42.81 | |||||||
Leonora M Postgaard | 2006 | 32.93 | 2:15.74 | |||||||
9 | Gti Piger 4 | 2007 | 323 | 2:17.33 | ||||||
GTI | 2:16.50 | |||||||||
Louise Popp-Madsen | 2007 | 34.59 | 34.59 | |||||||
Annika Frederiksen | 2007 | 34.30 | 1:08.89 | |||||||
Naja O. K. Neergaard | 2007 | 35.25 | 1:44.14 | |||||||
Frida Caroline Knudsen | 2007 | 33.19 | 2:17.33 | |||||||
10 | Vest Piger 1 | 2007 | 309 | 2:19.35 | ||||||
VG 17 | 2:55.00 | |||||||||
Freja Kobbernagel | 2008 | 35.31 | 35.31 | |||||||
Hannah Bjerg Hagens | 2007 | 36.11 | 1:11.42 | |||||||
Maya Amstrup Riis | 2007 | 33.90 | 1:45.32 | |||||||
Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 34.03 | 2:19.35 | |||||||
11 | Young Sunswim 2 | 2006 | 307 | 2:19.63 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 2:20.01 | |||||||||
Sofie Ammentorp Ribjerg | 2006 | 34.79 | 34.79 | |||||||
Jaqueline Haack | 2006 | 34.04 | 1:08.83 | |||||||
Daniella Anderson | 2006 | 35.16 | 1:43.99 | |||||||
Emma Spang | 2006 | 35.64 | 2:19.63 | |||||||
12 | Gsk Piger 2 | 2007 | 212 | 2:37.94 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:38.54 | |||||||||
Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 36.66 | 36.66 | |||||||
Siena Serizawa | 2008 | 36.80 | 1:13.46 | |||||||
Ella Kjærebye | 2007 | 41.98 | 1:55.44 | |||||||
Smilla Hansson | 2008 | 42.50 | 2:37.94 | |||||||
13 | Vest Piger 2 | 2006 | 194 | 2:42.68 | ||||||
VG 17 | 2:32.00 | |||||||||
Laika Usinger | 2006 | 42.11 | 42.11 | |||||||
Ila Murphy | 2007 | 44.09 | 1:26.20 | |||||||
Agnes Højsteen | 2007 | 38.21 | 2:04.41 | |||||||
Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 38.27 | 2:42.68 | |||||||
14 | Vest Talenter | 2008 | 128 | 3:06.84 | ||||||
VG 17 | 3:16.70 | |||||||||
Merle Otzen | 2008 | 44.87 | 44.87 | |||||||
Emma De Palo-Jonas | 2008 | 44.23 | 1:29.10 | |||||||
Mille Therp | 2009 | 50.81 | 2:19.91 | |||||||
Luka Revitz | 2008 | 46.93 | 3:06.84 | |||||||
15 | Vest Girlpower | 2008 | 103 | 3:20.45 | ||||||
VG 17 | 3:16.70 | |||||||||
Liva Yri | 2008 | 46.57 | 46.57 | |||||||
Frederikke M. Rasmussen | 2008 | 47.90 | 1:34.47 | |||||||
Ida Matthesen | 2009 | 1:01.07 | 2:35.54 | |||||||
Alma Gottorp Sørensen | 2009 | 44.91 | 3:20.45 | |||||||
16 | Mini Girlz | 2009 | 25 | 5:21.78 | ||||||
VG 17 | 4:10.00 | |||||||||
Caroline Stefansen | 2009 | 1:04.56 | 1:04.56 | |||||||
Lissie Murphy | 2010 | 2:49.72 | 3:54.28 | |||||||
Varsha Dasoji | 2009 | 1:27.50 | 5:21.78 | |||||||
Ella Vickery | 2010 | 5:21.78 | ||||||||
- | Helsingør Damer 4 | 2006 | DSQ | SW 10.11 Tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:02.00 | |||||||||
Amelia Eriksen | 2008 | 36.39 | 36.39 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 september 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 17:10 |