Results for Harboe Water Games 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2018 | Udskriftsdato | 30 juni 2018 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 17:20 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.28 | 1:12.13 | 1:54.19 | 2:29.26 | |||
2 | Freya Ellehus | 2000 | Odense Svømme Klub | 32.70 | 1:11.88 | 1:55.66 | 2:31.94 | |||
3 | Alberte M Hansen | 2000 | Herlev Svømning | 33.06 | 1:13.42 | 2:01.13 | 2:34.91 | |||
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 32.62 | 1:12.32 | 1:55.75 | 2:33.83 | |||
2 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 35.11 | 1:18.16 | 2:02.92 | 2:38.51 | |||
3 | Nynne Nørlem | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 35.22 | 1:17.02 | 2:02.95 | 2:40.03 | |||
4 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 36.02 | 1:17.57 | 2:05.21 | 2:41.96 | |||
5 | Alberte Holst Schilling | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 33.96 | 1:16.17 | 2:06.70 | 2:44.26 | |||
6 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 36.00 | 1:21.86 | 2:09.09 | 2:46.56 | |||
7 | Camille Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 34.88 | 1:19.21 | 2:11.33 | 2:49.43 | |||
8 | Kamille Lundberg | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 39.55 | 1:23.72 | 2:16.42 | 2:52.31 | |||
9 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 35.90 | 1:20.70 | 2:14.14 | 2:53.68 | |||
- | Emma Enevoldsen | 2003 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nomi I. K. Schau | 2004 | GTI | 37.78 | 1:20.55 | 2:10.09 | 2:46.62 | |||
2 | Mathilde Svendsen | 2004 | GTI | 38.43 | 1:22.75 | 2:10.80 | 2:49.56 | |||
3 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.40 | 1:21.64 | 2:11.04 | 2:50.98 | |||
4 | Maria Hardis | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 37.91 | 1:23.97 | 2:13.11 | 2:52.26 | |||
5 | Frida Høj Andersen | 2005 | GTI | 40.91 | 1:25.75 | 2:13.00 | 2:52.54 | |||
6 | Olivia Nielsen | 2004 | Næstved IF | 38.68 | 1:23.33 | 2:12.86 | 2:53.00 | |||
7 | Anna Marott Hansen | 2004 | Kalundborg SK | 36.62 | 1:25.14 | 2:13.32 | 2:53.39 | |||
8 | Fanta O. Petersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.80 | 1:19.27 | 2:13.63 | 2:55.32 | |||
9 | Signe Astrup Taul | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.84 | 1:26.41 | 2:14.50 | 2:56.41 | |||
10 | Ida Mørk | 2004 | GTI | 37.17 | 1:23.73 | 2:16.69 | 2:56.87 | |||
11 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 40.68 | 1:25.29 | 2:19.59 | 2:59.54 | |||
12 | Signe Bagge Møller | 2004 | Svømmeklubben Syd | 41.36 | 1:28.18 | 2:25.17 | 3:04.03 | |||
13 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 42.60 | 1:34.35 | 2:27.46 | 3:11.05 | |||
14 | Laura Kroman | 2004 | Svøm Korsør | 38.73 | 1:30.83 | 2:28.71 | 3:13.92 | |||
15 | Emma Mølholm | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 47.01 | 1:32.95 | 2:34.41 | 3:15.93 | |||
16 | Frida Lauridsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 41.97 | 1:33.04 | 2:32.31 | 3:19.82 | |||
17 | Cecilie Møller | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 47.52 | 1:39.10 | 2:39.18 | 3:28.12 | |||
- | Benedichte Hallengreen | 2005 | Svøm Korsør | DSQ | AFSL på mave v/100m | |||||
- | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | EFB v/ 75 m | |||||
- | Lærke Marie Clausen | 2005 | GTI | DSQ | EFB v/ 75 m | |||||
- | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | DSQ | Afsl på mave v/ 100m | |||||
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emma Hansen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.99 | 1:24.11 | 2:15.14 | 2:55.86 | |||
2 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.07 | 1:27.35 | 2:19.50 | 2:58.56 | |||
3 | Mille Giolbas | 2006 | GTI | 41.56 | 1:30.50 | 2:21.74 | 3:02.66 | |||
4 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 40.00 | 1:29.17 | 2:26.64 | 3:04.76 | |||
5 | Katja Poulsen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.62 | 1:30.59 | 2:24.84 | 3:05.13 | |||
6 | Katrine Hansen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 40.68 | 1:28.14 | 2:24.02 | 3:05.64 | |||
7 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.46 | 1:32.18 | 2:32.44 | 3:11.57 | |||
8 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 43.12 | 1:34.58 | 2:31.06 | 3:13.45 | |||
9 | Dicte Maar | 2006 | Næstved IF | 47.73 | 1:36.77 | 2:38.03 | 3:21.44 | |||
10 | Malene Dithmar | 2006 | GTI | 52.76 | 1:43.57 | 2:38.96 | 3:25.35 | |||
11 | Sascha Haste | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 48.92 | 1:42.47 | 2:42.55 | 3:28.32 | |||
12 | Freja Fyller Jacobsen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.39 | 1:43.41 | 2:41.36 | 3:29.77 | |||
13 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 50.85 | 1:43.71 | 2:45.18 | 3:30.91 | |||
14 | Amanda Aidinian | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.81 | 1:43.61 | 2:46.26 | 3:31.85 | |||
15 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | Svøm Korsør | 57.58 | 1:52.36 | 2:48.61 | 3:37.79 | |||
16 | Victoria Paulsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 52.29 | 1:46.37 | 2:48.59 | 3:39.53 | |||
17 | Josephine Michelsen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.78 | 1:49.99 | 2:54.68 | 3:45.34 | |||
18 | Camilla Andersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 50.05 | 1:51.01 | 2:53.94 | 3:48.95 | |||
19 | Caroline Søe Jepsen | 2007 | Svøm Korsør | 55.61 | 1:52.37 | 3:01.26 | 3:50.46 | |||
20 | Ingrid Stokholm Ellehøj | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.82 | 1:50.63 | 2:58.53 | 3:51.19 | |||
- | Laura Pedersen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | EFB v/ 75 | |||||
- | Rebecca Skov Vinding | 2007 | Kalundborg SK | DSQ | EFB v/ 75 m | |||||
- | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Bryst v/ 25 m | |||||
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.39 | 1:45.54 | 2:46.90 | 3:36.51 | |||
2 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | Svøm Korsør | 54.96 | 1:51.08 | 2:54.15 | 3:43.55 | |||
3 | Cecilie Jakobsen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 52.62 | 1:51.37 | 2:53.05 | 3:44.76 | |||
4 | Sarah Zargarov Hansen | 2008 | Gladsaxe Idræts Forening | 52.79 | 1:50.47 | 2:58.16 | 3:54.45 | |||
- | Emilia Pico | 2008 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | svøm på mave v/ 100 | |||||
- | Katrine Hermansen | 2008 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | svøm på mave v/ 75 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 juni 2018 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:20 |