Tulokset VANTAA MEET 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
VANTAA MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
10:51 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 800m VU T-13, 15, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karla Tiainen |
2005 |
|
535 |
1:09.46 |
2:24.46 |
3:40.30 |
4:55.03 |
9:50.34 |
|
|
Simmis Wanda |
9:47.24 |
|
|
6:09.51 |
7:24.26 |
8:38.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Salma Mäntynen |
2005 |
|
487 |
1:10.85 |
2:28.48 |
3:47.18 |
5:05.40 |
10:08.92 |
|
|
Uimaseura Aquila |
10:30.48 |
|
|
6:23.96 |
7:41.65 |
8:57.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elina Ryynänen |
2005 |
|
463 |
1:10.82 |
2:27.67 |
3:46.19 |
5:05.76 |
10:19.30 |
|
|
Simmis Wanda |
11:53.53 |
|
|
6:25.20 |
7:45.63 |
9:04.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Milla Strandberg |
2005 |
|
438 |
1:13.25 |
2:32.58 |
3:53.24 |
5:12.57 |
10:30.81 |
|
|
Vanders |
|
|
|
6:32.37 |
7:51.58 |
9:11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Lehmusvaara |
2005 |
|
392 |
1:14.42 |
2:36.57 |
3:59.15 |
5:20.83 |
10:54.67 |
|
|
Simmis Wanda |
11:46.90 |
|
|
6:45.71 |
8:09.56 |
9:33.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Siiri Pekkala |
2005 |
|
373 |
1:12.59 |
2:35.17 |
4:00.44 |
5:25.83 |
11:05.76 |
|
|
Simmis Wanda |
10:59.32 |
|
|
6:54.28 |
8:19.49 |
9:44.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tatiana Sukhareva |
2005 |
|
369 |
1:21.04 |
2:45.58 |
4:09.54 |
5:33.77 |
11:07.97 |
|
|
Vanders |
|
|
|
6:57.49 |
8:21.45 |
9:43.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Daniela Sohlman |
2005 |
|
330 |
1:17.31 |
2:44.52 |
4:13.96 |
5:42.24 |
11:33.44 |
|
|
Simmis Wanda |
13:42.66 |
|
|
7:11.46 |
8:37.45 |
10:05.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 800m VU T-13, 15, N, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aliina Karvonen |
2004 |
|
530 |
1:09.83 |
2:25.80 |
3:41.07 |
4:56.28 |
9:52.01 |
|
|
Simmis Wanda |
9:58.82 |
|
|
6:10.96 |
7:25.87 |
8:40.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aava Mattila |
2003 |
|
432 |
1:12.28 |
2:31.50 |
3:50.70 |
5:11.29 |
10:33.69 |
|
|
Simmis Wanda |
10:42.19 |
|
|
6:32.73 |
7:54.28 |
9:15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oona Eriksson |
2004 |
|
368 |
1:14.92 |
2:38.96 |
4:03.14 |
5:29.05 |
11:08.43 |
|
|
Simmis Wanda |
11:25.04 |
|
|
6:54.71 |
8:21.27 |
9:46.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vilma Lipponen |
2003 |
|
219 |
1:25.18 |
3:03.31 |
4:45.86 |
6:28.89 |
13:15.16 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
8:13.64 |
9:57.26 |
11:39.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alexandra Nikkinen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 800m VU T-13, 15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Pajari |
2001 |
|
575 |
1:07.46 |
2:20.84 |
3:34.22 |
4:47.72 |
9:36.37 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
9:39.54 |
|
|
6:00.64 |
7:13.69 |
8:26.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Noora Kanerva |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Simmis Wanda |
10:04.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
10:51 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
VANTAA MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
12:45 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 800m VU P-14, 16, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Onni Äijälä |
2004 |
|
441 |
1:09.68 |
2:24.03 |
3:37.84 |
4:51.74 |
9:42.25 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
9:57.45 |
|
|
6:04.46 |
7:16.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Joona Kuitu |
2004 |
|
345 |
1:13.37 |
2:33.41 |
3:53.41 |
5:14.62 |
10:32.20 |
|
|
Simmis Wanda |
10:29.01 |
|
|
6:34.51 |
7:55.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 800m VU P-14, 16, M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isak Jatkola |
2003 |
|
468 |
1:08.06 |
2:20.77 |
3:32.49 |
4:43.77 |
9:30.97 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
9:42.82 |
|
|
5:55.25 |
7:07.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mathias Lindfors |
2002 |
|
422 |
1:08.98 |
2:22.58 |
3:36.98 |
4:51.80 |
9:50.73 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
9:38.11 |
|
|
6:06.34 |
7:21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joona Lehtonen |
2003 |
|
356 |
1:13.43 |
2:32.47 |
3:52.55 |
5:12.85 |
10:25.59 |
|
|
Vanders |
|
|
|
6:33.10 |
7:51.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
12:45 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
VANTAA MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
11:09 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m RU T-10, 12, 15, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 3, 50m RU T-10, 12, 15, N, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Susanna Ryynänen |
2006 |
|
350 |
|
|
|
|
40.63 |
|
|
Simmis Wanda |
41.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oosa Mattila |
2006 |
|
325 |
|
|
|
|
41.62 |
|
|
Simmis Wanda |
43.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m RU T-10, 12, 15, N, Loppukilpailut 13 - 15 v |
|
Laji 3, 50m RU T-10, 12, 15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
11:09 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
VANTAA MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
11:28 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m RU P-11, 13, 16, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nikita Rantsev |
2007 |
|
157 |
|
|
|
|
46.79 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
48.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Antony Tran |
2009 |
|
132 |
|
|
|
|
49.53 |
|
|
Stadin Delfiinit |
49.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pravin Perasath |
2008 |
|
123 |
|
|
|
|
50.70 |
|
|
Simmis Wanda |
53.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lauri Valtanen |
2007 |
|
94 |
|
|
|
|
55.36 |
|
|
Simmis Wanda |
55.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emil Kokki |
2007 |
|
75 |
|
|
|
|
59.73 |
|
|
Simmis Wanda |
1:01.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oliver Niemi |
2009 |
|
33 |
|
|
|
|
1:18.58 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mark Kellinsalmi |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Stadin Delfiinit |
46.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Matias Väisänen |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m RU P-11, 13, 16, M, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
Laji 4, 50m RU P-11, 13, 16, M, Loppukilpailut 14 - 16 v |
|
Laji 4, 50m RU P-11, 13, 16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
11:28 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
VANTAA MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
11:28 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m RU MASTERS-N, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mia Kivi |
1979 |
|
350 |
|
|
|
|
40.63 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tanja Kaasinen |
1978 |
|
229 |
|
|
|
|
46.81 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Annina Hoffren |
1981 |
|
206 |
|
|
|
|
48.47 |
|
|
Simmis Wanda |
49.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
11:28 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
VANTAA MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
11:28 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m RU MASTERS-M, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juha Karttunen |
1964 |
|
241 |
|
|
|
|
40.53 |
|
|
Simmis Wanda |
39.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tatu Kuosa |
1991 |
|
217 |
|
|
|
|
42.01 |
|
|
Simmis Wanda |
45.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ossi Albin Vallemaa |
1954 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
41.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
11:28 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
VANTAA MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
11:31 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m VU T-13, 15 , N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karla Tiainen |
2005 |
|
515 |
32.08 |
1:07.56 |
1:43.82 |
|
2:18.13 |
|
|
Simmis Wanda |
2:12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Siiri Pekkala |
2005 |
|
373 |
32.79 |
1:12.27 |
1:53.66 |
|
2:33.77 |
|
|
Simmis Wanda |
2:29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Milja Aarnivuo |
2005 |
|
297 |
35.92 |
1:18.21 |
2:03.95 |
|
2:46.02 |
|
|
Simmis Wanda |
2:45.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Auri Korpaeus |
2006 |
|
229 |
40.50 |
1:26.90 |
2:15.78 |
|
3:01.02 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ria Rahkonen |
2005 |
|
225 |
42.12 |
1:29.72 |
2:17.61 |
|
3:01.99 |
|
|
HTU Stadi |
3:01.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kia Jokinen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m VU T-13, 15 , N, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aliina Karvonen |
2004 |
|
502 |
31.47 |
1:06.51 |
1:43.26 |
|
2:19.31 |
|
|
Simmis Wanda |
2:15.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Laura Nissi |
2004 |
|
470 |
32.54 |
1:08.89 |
1:46.09 |
|
2:22.48 |
|
|
Simmis Wanda |
2:23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Henrietta Löfgren |
2003 |
|
388 |
33.33 |
1:12.19 |
1:52.29 |
|
2:31.85 |
|
|
Simmis Wanda |
2:34.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mandi Lindroos |
2004 |
|
348 |
35.90 |
1:15.13 |
1:56.45 |
|
2:37.37 |
|
|
Simmis Wanda |
2:42.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sohvi Seppänen |
2003 |
|
341 |
34.86 |
1:14.76 |
1:57.08 |
|
2:38.51 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:31.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jasmine Errehani |
2004 |
|
310 |
35.37 |
1:17.30 |
2:01.57 |
|
2:43.60 |
|
|
Simmis Wanda |
2:43.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Peppi Särkelä |
2004 |
|
300 |
36.81 |
1:20.04 |
2:04.40 |
|
2:45.47 |
|
|
Simmis Wanda |
2:48.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Heli Havantola |
2003 |
|
235 |
39.11 |
1:23.93 |
2:11.57 |
|
2:59.36 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aava Merikanto |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Simmis Wanda |
2:56.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m VU T-13, 15 , N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pinja Peippo |
1999 |
|
604 |
29.92 |
1:03.15 |
1:37.15 |
|
2:11.00 |
|
|
Simmis Wanda |
2:13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aino Pajari |
2001 |
|
549 |
31.55 |
1:06.00 |
1:40.82 |
|
2:15.27 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emilia Sjölund |
2002 |
|
497 |
31.64 |
1:06.96 |
1:43.88 |
|
2:19.80 |
|
|
Simmis Wanda |
2:19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anni Manninen |
2001 |
|
455 |
32.40 |
1:08.00 |
1:45.78 |
|
2:24.02 |
|
|
Simmis Wanda |
2:22.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Laura Hautamäki |
2002 |
|
403 |
33.93 |
1:12.53 |
1:51.86 |
|
2:29.97 |
|
|
Simmis Wanda |
2:33.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rosalia Turunen |
2002 |
|
380 |
32.77 |
1:10.93 |
1:51.84 |
|
2:32.93 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:29.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emma Sevenius |
2002 |
|
204 |
45.55 |
1:33.18 |
2:21.58 |
|
3:08.15 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
3:03.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
11:31 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
VANTAA MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
11:38 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m VU P-14, 16, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tino Kaukonen |
2004 |
|
427 |
28.94 |
1:02.27 |
1:37.43 |
|
2:11.95 |
|
|
HTU Stadi |
2:26.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Joakim Kuhlberg |
2004 |
|
353 |
32.18 |
1:08.17 |
1:44.85 |
|
2:20.52 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:21.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Veeti Salminen |
2004 |
|
287 |
33.60 |
1:11.66 |
1:51.59 |
|
2:30.49 |
|
|
Simmis Wanda |
2:37.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jegor Goverdov |
2004 |
|
247 |
32.64 |
1:12.35 |
1:56.10 |
|
2:38.21 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tommi Myllynen |
2004 |
|
238 |
36.23 |
1:17.32 |
1:59.81 |
|
2:40.25 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
2:47.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lauri Valtanen |
2007 |
|
157 |
40.23 |
1:27.23 |
2:15.81 |
|
3:03.91 |
|
|
Simmis Wanda |
3:08.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aaro Ruuskanen |
2005 |
|
91 |
46.89 |
1:43.84 |
2:43.23 |
|
3:40.86 |
|
|
HTU Stadi |
3:51.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m VU P-14, 16, M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oscar Taht |
2003 |
|
278 |
33.46 |
1:12.61 |
1:53.07 |
|
2:32.18 |
|
|
Simmis Wanda |
2:39.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikael Vatiainen |
2003 |
|
271 |
34.46 |
1:13.61 |
1:54.41 |
|
2:33.49 |
|
|
Simmis Wanda |
2:41.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Henri Erlund |
2003 |
|
268 |
34.74 |
1:13.29 |
1:53.86 |
|
2:33.97 |
|
|
HTU Stadi |
2:34.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tuomas Vihavainen |
2003 |
|
248 |
33.95 |
1:14.37 |
1:57.01 |
|
2:37.98 |
|
|
Simmis Wanda |
2:36.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jesse Lamminen |
2002 |
|
239 |
36.00 |
1:17.86 |
2:00.29 |
|
2:39.98 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
2:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Antti Komu |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Simmis Wanda |
2:49.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m VU P-14, 16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kalle Hyttinen |
2001 |
|
493 |
27.89 |
59.05 |
1:32.32 |
|
2:05.78 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:08.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
11:38 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
VANTAA MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
11:52 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m PU T-11, 13, 15, N, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
Laji 9, 100m PU T-11, 13, 15, N, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saga Jatkola |
2004 |
|
488 |
32.44 |
|
|
|
1:09.34 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:07.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tiiu Korhonen |
2003 |
|
355 |
33.96 |
|
|
|
1:17.09 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:15.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m PU T-11, 13, 15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nea Winqvist |
2002 |
|
525 |
31.54 |
|
|
|
1:07.69 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:05.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Agneta Kallas |
2002 |
|
439 |
33.47 |
|
|
|
1:11.85 |
|
|
Simmis Wanda |
1:13.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jenni Rantanen |
2001 |
|
428 |
32.68 |
|
|
|
1:12.43 |
|
|
HTU Stadi |
1:08.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
11:52 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
VANTAA MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
11:56 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m PU P-12, 14, 16, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksandr Vysotskiy |
2006 |
|
180 |
39.02 |
|
|
|
1:25.08 |
|
|
Stadin Delfiinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pravin Perasath |
2008 |
|
148 |
42.51 |
|
|
|
1:30.82 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nico Kulju |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m PU P-12, 14, 16, M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joona Kuitu |
2004 |
|
185 |
38.57 |
|
|
|
1:24.24 |
|
|
Simmis Wanda |
1:25.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Veeti Salminen |
2004 |
|
168 |
41.10 |
|
|
|
1:26.97 |
|
|
Simmis Wanda |
1:29.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anton Visulainen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Juho Kotamäki |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m PU P-12, 14, 16, M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samuel Syrjänen |
2002 |
|
235 |
35.76 |
|
|
|
1:17.87 |
|
|
Simmis Wanda |
1:22.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Egor Malyshkov |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m PU P-12, 14, 16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Taneli Lantta |
2001 |
|
469 |
29.02 |
|
|
|
1:01.85 |
|
|
Simmis Wanda |
1:03.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ali Gardberg |
2001 |
|
405 |
29.55 |
|
|
|
1:04.96 |
|
|
Simmis Wanda |
1:04.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
11:56 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
VANTAA MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
11:56 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m PU MASTERS-N, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Päivi Steffen |
1971 |
|
297 |
36.36 |
|
|
|
1:21.82 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
11:56 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
VANTAA MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
13:41 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m PU T-10, 12, 15, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilia Wall |
2008 |
|
173 |
|
|
|
|
43.74 |
|
|
Simmis Wanda |
43.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Siiri Tapaninen |
2009 |
|
147 |
|
|
|
|
46.11 |
|
|
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sanni Aarnivuo |
2008 |
|
127 |
|
|
|
|
48.40 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mikaela Heiman |
2008 |
|
115 |
|
|
|
|
50.01 |
|
|
Simmis Wanda |
49.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marja Anna Siimes |
2008 |
|
105 |
|
|
|
|
51.66 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
52.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lotta Jokinen |
2009 |
|
99 |
|
|
|
|
52.56 |
|
|
Simmis Wanda |
48.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jonna Kurki |
2008 |
|
94 |
|
|
|
|
53.61 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Venla Hoffren |
2009 |
|
65 |
|
|
|
|
1:00.38 |
|
|
Simmis Wanda |
51.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Iiris Pajamo |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Simmis Wanda |
1:02.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kira Kondratjeva |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uimaseura Helsinki |
51.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m PU T-10, 12, 15, N, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lada Belozjorova |
2006 |
|
231 |
|
|
|
|
39.69 |
|
|
Stadin Delfiinit |
40.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eevi Hirsi |
2007 |
|
168 |
|
|
|
|
44.18 |
|
|
HTU Stadi |
44.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aura Haunia |
2007 |
|
117 |
|
|
|
|
49.81 |
|
|
Simmis Wanda |
51.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Josefina Vainio |
2007 |
|
101 |
|
|
|
|
52.31 |
|
|
Simmis Wanda |
55.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Pinja Hoffren |
2006 |
|
89 |
|
|
|
|
54.41 |
|
|
Simmis Wanda |
53.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Viia Tossavainen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Simmis Wanda |
53.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m PU T-10, 12, 15, N, Loppukilpailut 13 - 15 v |
|
Laji 13, 50m PU T-10, 12, 15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
13:41 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
VANTAA MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
12:32 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 50m PU P-11, 13, 16, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
Laji 14, 50m PU P-11, 13, 16, M, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
Laji 14, 50m PU P-11, 13, 16, M, Loppukilpailut 14 - 16 v |
|
Laji 14, 50m PU P-11, 13, 16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sami Pakarinen |
1992 |
|
633 |
|
|
|
|
25.38 |
|
|
Simmis Wanda |
24.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Allar Lihtsa |
1999 |
|
586 |
|
|
|
|
26.04 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kalle Hyttinen |
2001 |
|
454 |
|
|
|
|
28.36 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
27.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lukas Vahtera |
2001 |
|
316 |
|
|
|
|
31.99 |
|
|
Simmis Wanda |
30.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
12:32 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
VANTAA MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
12:32 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 50m MASTERS-N, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Päivi Steffen |
1971 |
|
323 |
|
|
|
|
35.52 |
|
|
Simmis Wanda |
35.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mia Kivi |
1979 |
|
265 |
|
|
|
|
37.91 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Annina Hoffren |
1981 |
|
138 |
|
|
|
|
47.16 |
|
|
Simmis Wanda |
47.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
12:32 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
VANTAA MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
12:32 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 50m PU MASTERS-M, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petri Rahko |
1965 |
|
364 |
|
|
|
|
30.52 |
|
|
HTU Stadi |
30.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
12:32 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
VANTAA MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
12:50 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 200m SU T-13, 15, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karla Tiainen |
2005 |
|
373 |
38.82 |
1:20.81 |
2:03.74 |
|
2:45.56 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jenna Nousiainen |
2005 |
|
348 |
39.50 |
1:23.18 |
2:07.32 |
|
2:49.40 |
|
|
Nokian Pyry |
2:45.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Helie Katajainen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Nurmijärven Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 200m SU T-13, 15, N, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henrietta Löfgren |
2003 |
|
338 |
38.50 |
1:21.64 |
2:05.80 |
|
2:51.10 |
|
|
Simmis Wanda |
2:43.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sanni Valtanen |
2004 |
|
331 |
40.48 |
1:23.87 |
2:08.76 |
|
2:52.27 |
|
|
Simmis Wanda |
2:54.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 200m SU T-13, 15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pia Peräjoki |
2000 |
|
459 |
35.83 |
1:13.94 |
1:54.03 |
|
2:34.53 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
12:50 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
VANTAA MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
12:50 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 200m SU P-14, 16, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Onni Äijälä |
2004 |
|
353 |
34.27 |
1:12.14 |
1:50.79 |
|
2:29.35 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
2:36.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Matteus Einiö |
2004 |
|
318 |
36.27 |
1:15.12 |
1:54.88 |
|
2:34.61 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
2:37.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 200m SU P-14, 16, M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sami Uusikumpu |
2003 |
|
401 |
33.04 |
1:09.04 |
1:46.32 |
|
2:23.17 |
|
|
Simmis Wanda |
2:18.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Antti Komu |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Simmis Wanda |
3:13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
12:50 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
VANTAA MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
12:50 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m VU T-11, 13, 15, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanni Aarnivuo |
2008 |
|
203 |
41.14 |
|
|
|
1:26.53 |
|
|
Simmis Wanda |
1:21.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emilia Wall |
2008 |
|
192 |
42.52 |
|
|
|
1:28.14 |
|
|
Simmis Wanda |
1:33.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hilla Lehtonen |
2007 |
|
184 |
41.77 |
|
|
|
1:29.50 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:26.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Josefina Vainio |
2007 |
|
159 |
44.10 |
|
|
|
1:33.85 |
|
|
Simmis Wanda |
1:46.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mikaela Heiman |
2008 |
|
154 |
44.57 |
|
|
|
1:34.94 |
|
|
Simmis Wanda |
1:34.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Viia Tossavainen |
2007 |
|
151 |
43.59 |
|
|
|
1:35.57 |
|
|
Simmis Wanda |
1:34.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lotta Jokinen |
2009 |
|
149 |
46.49 |
|
|
|
1:35.95 |
|
|
Simmis Wanda |
1:43.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Iiris Pajamo |
2008 |
|
142 |
45.78 |
|
|
|
1:37.43 |
|
|
Simmis Wanda |
1:48.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Venla Hoffren |
2009 |
|
122 |
49.47 |
|
|
|
1:42.42 |
|
|
Simmis Wanda |
1:40.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aura Haunia |
2007 |
|
103 |
51.44 |
|
|
|
1:48.34 |
|
|
Simmis Wanda |
1:45.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m VU T-11, 13, 15, N, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
Laji 19, 100m VU T-11, 13, 15, N, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tiiu Korhonen |
2003 |
|
468 |
31.47 |
|
|
|
1:05.54 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:06.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Iida Herrala |
2004 |
|
427 |
31.60 |
|
|
|
1:07.58 |
|
|
Simmis Wanda |
1:07.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aava Mattila |
2003 |
|
425 |
32.56 |
|
|
|
1:07.68 |
|
|
Simmis Wanda |
1:06.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sohvi Seppänen |
2003 |
|
362 |
34.36 |
|
|
|
1:11.41 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Edla Wuori |
2003 |
|
340 |
33.96 |
|
|
|
1:12.91 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Winona Forslund |
2003 |
|
333 |
34.38 |
|
|
|
1:13.41 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:09.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mandi Lindroos |
2004 |
|
325 |
35.64 |
|
|
|
1:14.03 |
|
|
Simmis Wanda |
1:14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m VU T-11, 13, 15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenni Rantanen |
2001 |
|
549 |
30.51 |
|
|
|
1:02.16 |
|
|
HTU Stadi |
1:01.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emilia Sjölund |
2002 |
|
472 |
31.50 |
|
|
|
1:05.37 |
|
|
Simmis Wanda |
1:03.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Petra Uusikumpu |
2001 |
|
470 |
30.99 |
|
|
|
1:05.44 |
|
|
Simmis Wanda |
1:03.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Wilma Walther |
2001 |
|
411 |
32.61 |
|
|
|
1:08.43 |
|
|
HTU Stadi |
1:07.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rosalia Turunen |
2002 |
|
406 |
32.42 |
|
|
|
1:08.74 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:07.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Annika Niemi |
2000 |
|
345 |
33.30 |
|
|
|
1:12.52 |
|
|
Simmis Wanda |
1:08.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
12:50 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
VANTAA MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
13:15 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m VU P-12, 14, 16, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
Laji 20, 100m VU P-12, 14, 16, M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 20, 100m VU P-12, 14, 16, M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
Laji 20, 100m VU P-12, 14, 16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Taneli Lantta |
2001 |
|
550 |
26.44 |
|
|
|
54.83 |
|
|
Simmis Wanda |
54.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juho Laukkanen |
2001 |
|
490 |
26.58 |
|
|
|
56.98 |
|
|
Simmis Wanda |
56.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ali Gardberg |
2001 |
|
464 |
28.04 |
|
|
|
58.03 |
|
|
Simmis Wanda |
58.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lukas Vahtera |
2001 |
|
394 |
28.81 |
|
|
|
1:01.29 |
|
|
Simmis Wanda |
57.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
13:15 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
VANTAA MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
13:08 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m VU MASTERS-N, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Päivi Steffen |
1971 |
|
391 |
32.86 |
|
|
|
1:09.60 |
|
|
Simmis Wanda |
1:08.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
13:08 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
VANTAA MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
13:08 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m VU MASTERS-M, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
13:08 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
VANTAA MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
13:31 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 50m VU T-10, 12, 15, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 23, 50m VU T-10, 12, 15, N, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Säde Tuisku |
2006 |
|
135 |
|
|
|
|
45.26 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pihla Pykäläinen |
2007 |
|
94 |
|
|
|
|
51.01 |
|
|
Simmis Wanda |
50.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 50m VU T-10, 12, 15, N, Loppukilpailut 13 - 15 v |
|
Laji 23, 50m VU T-10, 12, 15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
13:31 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
VANTAA MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
13:36 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50m VU P-11, 13, 16, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
Laji 24, 50m VU P-11, 13, 16, M, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
Laji 24, 50m VU P-11, 13, 16, M, Loppukilpailut 14 - 16 v |
|
Laji 24, 50m VU P-11, 13, 16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sami Pakarinen |
1992 |
|
578 |
|
|
|
|
24.32 |
|
|
Simmis Wanda |
24.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Allar Lihtsa |
1999 |
|
564 |
|
|
|
|
24.52 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Timmi Tuutti |
1993 |
|
545 |
|
|
|
|
24.80 |
|
|
Haminan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
13:36 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
VANTAA MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
13:38 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m VU MASTERS-N, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Päivi Steffen |
1971 |
|
394 |
|
|
|
|
31.69 |
|
|
Simmis Wanda |
31.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mia Kivi |
1979 |
|
329 |
|
|
|
|
33.66 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Annina Hoffren |
1981 |
|
217 |
|
|
|
|
38.62 |
|
|
Simmis Wanda |
38.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
13:38 |
|
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
VANTAA MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
13:39 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 50m VU MASTERS-M, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
13:39 |
|
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
VANTAA MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
13:52 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 100m SU T-11, 13, 15, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eevi Hirsi |
2007 |
|
200 |
46.19 |
|
|
|
1:34.03 |
|
|
HTU Stadi |
1:34.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Viia Tossavainen |
2007 |
|
138 |
51.22 |
|
|
|
1:46.28 |
|
|
Simmis Wanda |
1:46.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Venla Hoffren |
2009 |
|
126 |
55.60 |
|
|
|
1:49.48 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 100m SU T-11, 13, 15, N, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karla Tiainen |
2005 |
|
420 |
35.93 |
|
|
|
1:13.46 |
|
|
Simmis Wanda |
1:13.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lumi Luoma |
2005 |
|
410 |
35.80 |
|
|
|
1:14.05 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alma Hörkkö |
2005 |
|
405 |
35.45 |
|
|
|
1:14.33 |
|
|
Simmis Wanda |
1:15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Laura Saarela |
2006 |
|
332 |
39.14 |
|
|
|
1:19.45 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:21.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jenna Nousiainen |
2005 |
|
321 |
38.46 |
|
|
|
1:20.34 |
|
|
Nokian Pyry |
1:17.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Siiri Pekkala |
2005 |
|
276 |
41.47 |
|
|
|
1:24.52 |
|
|
Simmis Wanda |
1:22.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Saara Heinänen |
2005 |
|
259 |
41.06 |
|
|
|
1:26.30 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:33.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Daniela Sohlman |
2005 |
|
245 |
43.41 |
|
|
|
1:27.91 |
|
|
Simmis Wanda |
1:25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emmi Halonen |
2006 |
|
240 |
43.82 |
|
|
|
1:28.51 |
|
|
Vanders |
1:29.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Oona Sarlin |
2006 |
|
207 |
46.45 |
|
|
|
1:33.02 |
|
|
Vanders |
1:34.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ella Trebs |
2005 |
|
196 |
45.82 |
|
|
|
1:34.68 |
|
|
Simmis Wanda |
1:36.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Noora Glasin |
2006 |
|
177 |
47.47 |
|
|
|
1:37.86 |
|
|
Simmis Wanda |
1:37.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jinna Kivi |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:39.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pinja Hoffren |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 100m SU T-11, 13, 15, N, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aliina Karvonen |
2004 |
|
435 |
35.28 |
|
|
|
1:12.60 |
|
|
Simmis Wanda |
1:14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Essi Loponen |
2004 |
|
338 |
39.00 |
|
|
|
1:18.99 |
|
|
Simmis Wanda |
1:20.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sanni Valtanen |
2004 |
|
295 |
40.77 |
|
|
|
1:22.61 |
|
|
Simmis Wanda |
1:21.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Peppi Särkelä |
2004 |
|
268 |
41.82 |
|
|
|
1:25.33 |
|
|
Simmis Wanda |
1:27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aava Merikanto |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Simmis Wanda |
1:31.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 100m SU T-11, 13, 15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pia Peräjoki |
2000 |
|
485 |
33.98 |
|
|
|
1:10.03 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:08.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jenni Rantanen |
2001 |
|
454 |
34.30 |
|
|
|
1:11.55 |
|
|
HTU Stadi |
1:12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anni Manninen |
2001 |
|
397 |
36.24 |
|
|
|
1:14.85 |
|
|
Simmis Wanda |
1:11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
13:52 |
|
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
VANTAA MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
13:56 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 100m SU P -12, 14, 16, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joona Jakoaho |
2006 |
|
131 |
48.43 |
|
|
|
1:36.28 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:32.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pravin Perasath |
2008 |
|
122 |
48.53 |
|
|
|
1:38.49 |
|
|
Simmis Wanda |
1:42.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jasu Caspar Haapaniemi |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:34.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 100m SU P -12, 14, 16, M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tino Kaukonen |
2004 |
|
336 |
34.46 |
|
|
|
1:10.30 |
|
|
HTU Stadi |
1:08.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Matteus Einiö |
2004 |
|
301 |
35.70 |
|
|
|
1:12.95 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joona Kuitu |
2004 |
|
293 |
36.22 |
|
|
|
1:13.62 |
|
|
Simmis Wanda |
1:13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Veeti Salminen |
2004 |
|
243 |
37.69 |
|
|
|
1:18.35 |
|
|
Simmis Wanda |
1:15.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jegor Goverdov |
2004 |
|
233 |
36.80 |
|
|
|
1:19.44 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
1:17.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Miko Mikkola |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Simmis Wanda |
1:32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Vi Thai Ngô |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tiger Tran |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Simmis Wanda |
1:37.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 100m SU P -12, 14, 16, M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
13:56 |
|
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
VANTAA MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
14:09 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m RU T-11, 13, 15, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefina Vainio |
2007 |
|
156 |
55.31 |
|
|
|
1:55.70 |
|
|
Simmis Wanda |
1:54.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Viia Tossavainen |
2007 |
|
149 |
53.58 |
|
|
|
1:57.47 |
|
|
Simmis Wanda |
1:57.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Venla Hoffren |
2009 |
|
144 |
59.82 |
|
|
|
1:58.77 |
|
|
Simmis Wanda |
1:59.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aura Haunia |
2007 |
|
105 |
1:02.11 |
|
|
|
2:12.05 |
|
|
Simmis Wanda |
2:09.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m RU T-11, 13, 15, N, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lumi Luoma |
2005 |
|
368 |
41.50 |
|
|
|
1:26.98 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:25.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elina Ryynänen |
2005 |
|
366 |
40.85 |
|
|
|
1:27.17 |
|
|
Simmis Wanda |
1:23.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Lehmusvaara |
2005 |
|
359 |
41.19 |
|
|
|
1:27.73 |
|
|
Simmis Wanda |
1:26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Susanna Ryynänen |
2006 |
|
350 |
41.90 |
|
|
|
1:28.47 |
|
|
Simmis Wanda |
1:28.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jenni Kurki |
2005 |
|
344 |
42.13 |
|
|
|
1:28.92 |
|
|
Simmis Wanda |
1:27.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Karla Tiainen |
2005 |
|
342 |
42.41 |
|
|
|
1:29.16 |
|
|
Simmis Wanda |
1:25.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oosa Mattila |
2006 |
|
336 |
42.45 |
|
|
|
1:29.63 |
|
|
Simmis Wanda |
1:32.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Milla Kiviranta |
2006 |
|
305 |
43.59 |
|
|
|
1:32.58 |
|
|
Vanders |
1:29.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emmi Adler |
2005 |
|
296 |
43.57 |
|
|
|
1:33.52 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:33.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Saara Heinänen |
2005 |
|
289 |
43.91 |
|
|
|
1:34.26 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:35.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Laura Saarela |
2006 |
|
279 |
45.33 |
|
|
|
1:35.39 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:36.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Milja Aarnivuo |
2005 |
|
267 |
46.05 |
|
|
|
1:36.75 |
|
|
Simmis Wanda |
1:37.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Maria Karvonen |
2006 |
|
244 |
48.56 |
|
|
|
1:39.78 |
|
|
Simmis Wanda |
1:45.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Pinja Hoffren |
2006 |
|
194 |
50.61 |
|
|
|
1:47.66 |
|
|
Simmis Wanda |
1:45.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Helie Katajainen |
2005 |
|
193 |
51.80 |
|
|
|
1:47.90 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:45.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Almina Köroglu |
2005 |
|
166 |
53.86 |
|
|
|
1:53.32 |
|
|
Simmis Wanda |
1:54.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jenni Virkkunen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Simmis Wanda |
1:52.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Marina Romanova |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Uimaseura Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Auri Korpaeus |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:53.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oona Sarlin |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vanders |
1:39.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m RU T-11, 13, 15, N, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Winona Forslund |
2003 |
|
478 |
37.24 |
|
|
|
1:19.72 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Iida Herrala |
2004 |
|
438 |
38.17 |
|
|
|
1:22.10 |
|
|
Simmis Wanda |
1:21.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Essi Loponen |
2004 |
|
399 |
40.82 |
|
|
|
1:24.65 |
|
|
Simmis Wanda |
1:24.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Loponen |
2003 |
|
389 |
41.20 |
|
|
|
1:25.37 |
|
|
Simmis Wanda |
1:24.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Henni Havén |
2004 |
|
372 |
41.40 |
|
|
|
1:26.67 |
|
|
Simmis Wanda |
1:25.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emilia Myllykoski |
2003 |
|
359 |
41.81 |
|
|
|
1:27.67 |
|
|
Simmis Wanda |
1:25.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aava Mattila |
2003 |
|
339 |
42.26 |
|
|
|
1:29.40 |
|
|
Simmis Wanda |
1:27.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sara Pantsu |
2003 |
|
331 |
42.13 |
|
|
|
1:30.07 |
|
|
Simmis Wanda |
1:32.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oona Eriksson |
2004 |
|
326 |
43.04 |
|
|
|
1:30.56 |
|
|
Simmis Wanda |
1:34.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jasmine Errehani |
2004 |
|
309 |
43.43 |
|
|
|
1:32.18 |
|
|
Simmis Wanda |
1:30.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Henrietta Löfgren |
2003 |
|
285 |
43.87 |
|
|
|
1:34.72 |
|
|
Simmis Wanda |
1:37.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mandi Lindroos |
2004 |
|
283 |
44.80 |
|
|
|
1:34.88 |
|
|
Simmis Wanda |
1:37.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Pinja Posti |
2003 |
|
217 |
48.78 |
|
|
|
1:43.72 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:43.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Heli Havantola |
2003 |
|
198 |
50.84 |
|
|
|
1:46.85 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:46.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m RU T-11, 13, 15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
14:09 |
|
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
VANTAA MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
14:16 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 100m RU P-12, 14, 16, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aaro Imppola |
2006 |
|
172 |
46.31 |
|
|
|
1:39.94 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:44.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Joona Jakoaho |
2006 |
|
156 |
49.26 |
|
|
|
1:43.11 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:40.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ilja Belov |
2007 |
|
154 |
49.35 |
|
|
|
1:43.74 |
|
|
Simmis Wanda |
1:40.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nico Kulju |
2006 |
|
117 |
52.96 |
|
|
|
1:53.38 |
|
|
Simmis Wanda |
1:45.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Veikka Lassila |
2006 |
|
114 |
53.74 |
|
|
|
1:54.44 |
|
|
HTU Stadi |
1:51.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Niilo Jokinen |
2006 |
|
86 |
1:01.25 |
|
|
|
2:05.86 |
|
|
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 100m RU P-12, 14, 16, M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 32, 100m RU P-12, 14, 16, M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miro Merinen |
2003 |
|
347 |
36.74 |
|
|
|
1:19.11 |
|
|
Simmis Wanda |
1:22.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jesse Lamminen |
2002 |
|
238 |
41.70 |
|
|
|
1:29.65 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:31.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikael Vatiainen |
2003 |
|
198 |
44.58 |
|
|
|
1:35.32 |
|
|
Simmis Wanda |
1:34.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 100m RU P-12, 14, 16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Laukkanen |
2001 |
|
452 |
33.83 |
|
|
|
1:12.41 |
|
|
Simmis Wanda |
1:09.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
14:16 |
|
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
VANTAA MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
14:17 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 100m RU MASTERS-M, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tatu Kuosa |
1991 |
|
217 |
42.62 |
|
|
|
1:32.52 |
|
|
Simmis Wanda |
1:36.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Juha Karttunen |
1964 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Simmis Wanda |
1:28.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
14:17 |
|
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
VANTAA MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
14:53 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 50m SU T-10, 12, 15, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 35, 50m SU T-10, 12, 15, N, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
Laji 35, 50m SU T-10, 12, 15, N, Loppukilpailut 13 - 15 v |
|
Laji 35, 50m SU T-10, 12, 15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Salla Puhtimäki |
1998 |
|
544 |
|
|
|
|
31.43 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
31.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pinja Peippo |
1999 |
|
477 |
|
|
|
|
32.84 |
|
|
Simmis Wanda |
31.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pia Peräjoki |
2000 |
|
431 |
|
|
|
|
33.97 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
32.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Laura Hautamäki |
2002 |
|
230 |
|
|
|
|
41.88 |
|
|
Simmis Wanda |
40.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ella Hörkkö |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Simmis Wanda |
33.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
14:53 |
|
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
VANTAA MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
14:47 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 50m SU P-11, 13, 16, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
Laji 36, 50m SU P-11, 13, 16, M, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
Laji 36, 50m SU P-11, 13, 16, M, Loppukilpailut 14 - 16 v |
|
Laji 36, 50m SU P-11, 13, 16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sami Pakarinen |
1992 |
|
564 |
|
|
|
|
26.89 |
|
|
Simmis Wanda |
26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
14:47 |
|
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
VANTAA MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
14:54 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 39, 400m SKU T-13, 15, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karla Tiainen |
2005 |
|
444 |
1:15.53 |
2:47.78 |
4:24.94 |
|
5:39.99 |
|
|
Simmis Wanda |
6:15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elina Ryynänen |
2005 |
|
405 |
1:31.45 |
3:01.54 |
4:39.12 |
|
5:50.53 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Lehmusvaara |
2005 |
|
403 |
1:24.21 |
2:54.77 |
4:32.34 |
|
5:51.19 |
|
|
Simmis Wanda |
5:54.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alma Hörkkö |
2005 |
|
383 |
1:23.09 |
2:53.62 |
4:37.85 |
|
5:57.25 |
|
|
Simmis Wanda |
5:55.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Maria Karvonen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 39, 400m SKU T-13, 15, N, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Saga Jatkola |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
5:41.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 39, 400m SKU T-13, 15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanna Saarinen |
1998 |
|
501 |
1:13.00 |
2:37.75 |
4:10.65 |
|
5:26.60 |
|
|
Simmis Wanda |
5:24.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
14:54 |
|
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
VANTAA MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
14:59 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 40, 400m SKU P-14, 16, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joona Kuitu |
2004 |
|
318 |
1:28.23 |
2:51.77 |
4:29.14 |
|
5:44.70 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alexander Malyshkov |
2004 |
|
297 |
1:24.57 |
2:56.88 |
4:33.84 |
|
5:52.74 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, 400m SKU P-14, 16, M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Marjala |
2003 |
|
412 |
1:11.41 |
2:32.03 |
4:05.12 |
|
5:16.37 |
|
|
Simmis Wanda |
5:22.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
14:59 |
|