Resultater for Hjørring Park Vendia Swim Cup 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 04 maj 2018 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 19:14 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2018 |
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Nord Energi |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Sigvaldsen | 2006 | 395 | 30.57 | ||||||
Stavanger Svømme Club | 31.55 | |||||||||
2 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 391 | 30.67 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 31.20 | |||||||||
3 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 325 | 32.60 | ||||||
Aarhus Swim | 32.30 | |||||||||
4 | Teodor Thuelund | 2005 | 308 | 33.20 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 33.86 | |||||||||
5 | Kristian Kjær | 2005 | 299 | 33.51 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 33.20 | |||||||||
6 | Theis Nelander | 2005 | 271 | 34.65 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 34.31 | |||||||||
7 | Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | 263 | 34.97 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 37.72 | |||||||||
8 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 257 | 35.25 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 34.03 | |||||||||
9 | Matti Andersen | 2005 | 241 | 36.04 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 34.42 | |||||||||
10 | Kristian Svenstrup | 2005 | 231 | 36.51 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 36.17 | |||||||||
11 | Nicklas Rossau Larsen | 2005 | 229 | 36.62 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 34.67 | |||||||||
12 | Marcus Juul Jørgensen | 2006 | 216 | 37.38 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 39.04 | |||||||||
13 | Tobias Jakobsen | 2005 | 205 | 38.04 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 40.12 | |||||||||
14 | Philip Bendtsen | 2005 | 187 | 39.22 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 42.62 | |||||||||
15 | William Bundgaard | 2007 | 170 | 40.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 43.07 | |||||||||
16 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | 154 | 41.80 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Bjørn Andreas Reinertsen | 2005 | 147 | 42.49 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | 51.97 | |||||||||
18 | Andreas Laursen | 2006 | 101 | 48.07 | ||||||
Swim Team Neptun | 52.46 | |||||||||
19 | Mikkel Stenkjær Nissen | 2007 | 97 | 48.71 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 45.43 | |||||||||
20 | Frederik Jørgensen | 2006 | 69 | 54.46 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 52.37 | |||||||||
21 | Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | 64 | 55.82 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 54.62 | |||||||||
22 | Laurits Winter Poulsen | 2007 | 64 | 55.99 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 59.20 | |||||||||
23 | Peder Jensen | 2007 | 53 | 59.58 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | 54.78 | |||||||||
- | Storm Jensen | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 46.08 | |||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Nord Energi |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jeppe Egholm | 2003 | 484 | 28.56 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 29.75 | |||||||||
2 | Frederik Lindholm | 2004 | 445 | 29.37 | ||||||
Aarhus Swim | 29.44 | |||||||||
3 | Frederik Venø Elling | 2003 | 441 | 29.46 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.71 | |||||||||
4 | Simon Degn | 2003 | 425 | 29.82 | ||||||
Aarhus Swim | 30.05 | |||||||||
5 | Stian Alexander Pettersen | 2003 | 424 | 29.85 | ||||||
Stavanger Svømme Club | 30.48 | |||||||||
6 | Christian Kornum | 2003 | 416 | 30.04 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 29.44 | |||||||||
7 | William Sloth | 2003 | 415 | 30.07 | ||||||
Aarhus Swim | 31.79 | |||||||||
8 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 410 | 30.19 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 30.13 | |||||||||
9 | Magnus Søgaard | 2003 | 408 | 30.23 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.76 | |||||||||
10 | Christian Johannesen | 2003 | 407 | 30.25 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.71 | |||||||||
11 | Asger Hatting | 2003 | 404 | 30.33 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.37 | |||||||||
12 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 378 | 31.02 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 34.77 | |||||||||
13 | Lucas Rosenborg | 2004 | 376 | 31.07 | ||||||
Aarhus Swim | 32.27 | |||||||||
14 | Lucas S Paturel | 2004 | 328 | 32.50 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | 31.92 | |||||||||
15 | Mikkel Mølgaard | 2003 | 323 | 32.69 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.97 | |||||||||
16 | Lasse Thulstrup | 2004 | 319 | 32.80 | ||||||
Kolding SK | 36.46 | |||||||||
17 | Andreas Torp | 2004 | 314 | 32.98 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 33.81 | |||||||||
18 | Johan Wågbø | 2004 | 314 | 33.00 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | 31.93 | |||||||||
18 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 314 | 33.00 | ||||||
Aarhus Swim | 35.58 | |||||||||
20 | Sophus Lund Øe | 2003 | 312 | 33.04 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 33.89 | |||||||||
21 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 292 | 33.79 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 33.38 | |||||||||
22 | Vania Danilkin | 2004 | 289 | 33.90 | ||||||
Kolding SK | 38.27 | |||||||||
23 | Christopher V. Nielsen | 2004 | 281 | 34.21 | ||||||
Kolding SK | 36.44 | |||||||||
24 | Marcus Dahl Burholt | 2004 | 275 | 34.46 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 34.42 | |||||||||
25 | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | 224 | 36.88 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 39.20 | |||||||||
26 | Frederik D. Liboriussen | 2004 | 162 | 41.09 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 38.87 | |||||||||
- | Martin Holteberg | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Farsund Svømmeklubb | 27.84 | |||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Nord Energi |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Lindeblad | 2001 | 604 | 26.53 | ||||||
DeltaSwim | 25.99 | |||||||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 570 | 27.05 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 27.45 | |||||||||
3 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 550 | 27.36 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 28.31 | |||||||||
4 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 516 | 27.96 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 27.64 | |||||||||
5 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 491 | 28.43 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 29.18 | |||||||||
6 | Andreas Håbesland Klausen | 2002 | 485 | 28.54 | ||||||
SK Team Sør / Ksa | 29.57 | |||||||||
7 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 484 | 28.56 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.39 | |||||||||
8 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 478 | 28.67 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 28.97 | |||||||||
9 | Sondre Eidesen | 2002 | 471 | 28.81 | ||||||
Stavanger Svømme Club | 28.99 | |||||||||
10 | Christian Øgreid | 2002 | 469 | 28.86 | ||||||
Stavanger Svømme Club | 29.30 | |||||||||
11 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 467 | 28.91 | ||||||
Aarhus Swim | 30.04 | |||||||||
12 | Titus Victor Phillipson | 2002 | 463 | 28.99 | ||||||
SK Team Sør / Ksa | 27.08 | |||||||||
13 | Martin Broch | 2001 | 459 | 29.06 | ||||||
DeltaSwim | 29.40 | |||||||||
14 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 459 | 29.07 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 29.12 | |||||||||
15 | Mikkel Riis | 2002 | 445 | 29.36 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 29.15 | |||||||||
16 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 442 | 29.43 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.41 | |||||||||
17 | Mads Iversen | 2002 | 432 | 29.65 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 29.81 | |||||||||
18 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 428 | 29.75 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.42 | |||||||||
19 | Sebastian Thorsen | 2001 | 391 | 30.66 | ||||||
Stavanger Svømme Club | 31.25 | |||||||||
20 | Oscar Korvald | 2002 | 384 | 30.85 | ||||||
Stavanger Svømme Club | 29.92 | |||||||||
21 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | 376 | 31.06 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 30.59 | |||||||||
22 | Kristoffer Jørgensen | 2001 | 357 | 31.59 | ||||||
Solbjerg IF | 34.87 | |||||||||
23 | Ruben Nørgaard | 2002 | 357 | 31.60 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 30.99 | |||||||||
24 | David Johansen | 2001 | 356 | 31.62 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 32.36 | |||||||||
25 | Erlend Tregde | 2002 | 354 | 31.70 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | 30.51 | |||||||||
26 | Mathias Jelle Thomsen | 2002 | 267 | 34.81 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 37.93 | |||||||||
27 | Anton Gold | 2002 | 264 | 34.96 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 34.94 | |||||||||
28 | Christian Ø. Samuelsen | 2001 | 236 | 36.29 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.37 | |||||||||
29 | Bjarke Bernberg | 2002 | 229 | 36.65 | ||||||
Swim Team Neptun | 35.60 | |||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-2000 |
Sponsor: Nord Energi |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 526 | 27.78 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 26.42 | |||||||||
2 | Anton Borg Hjort | 2000 | 497 | 28.30 | ||||||
Aarhus Swim | 28.12 | |||||||||
3 | Sondre Lea Monslaup | 1999 | 444 | 29.39 | ||||||
Stavanger Svømme Club | 29.12 | |||||||||
4 | Rasmus D. Jensen | 1998 | 405 | 30.30 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 29.49 | |||||||||
5 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 365 | 31.37 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.44 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 04 maj 2018 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 19:14 |