Resultater for Spar Nord Hørsholm Cup 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup 2018 | Udskriftsdato | 26 maj 2018 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 12:50 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 maj 2018 |
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1900-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Adam Hansen | 1998 | 532 | 27.68 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 28.41 | |||||||||
2 | Erik Stoltz | 1998 | 430 | 29.70 | ||||||
Ystads Simsällskap | 29.42 | |||||||||
3 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | 405 | 30.31 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.24 | |||||||||
4 | Andreas Ingvordsen | 1996 | 363 | 31.43 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 31.36 | |||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 645 | 25.96 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 25.71 | |||||||||
2 | Max Persson | 2001 | 540 | 27.54 | ||||||
Ystads Simsällskap | 27.49 | |||||||||
3 | Jannick Hansen | 2001 | 503 | 28.20 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 29.49 | |||||||||
4 | Christian Crone | 2001 | 502 | 28.22 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 27.96 | |||||||||
5 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 490 | 28.44 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 28.45 | |||||||||
6 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | 473 | 28.78 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 29.14 | |||||||||
7 | Emil Jespersen | 2001 | 460 | 29.05 | ||||||
Ystads Simsällskap | 29.28 | |||||||||
8 | Marcus Munkholm | 2001 | 446 | 29.34 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.43 | |||||||||
9 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | 348 | 31.88 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.19 | |||||||||
10 | Patrick S. Hansen | 2000 | 247 | 35.74 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.91 | |||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christopher G. Trandum | 2003 | 540 | 27.53 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.32 | |||||||||
2 | Mattias Houen | 2002 | 462 | 29.00 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.49 | |||||||||
3 | Janus Rosholm | 2002 | 459 | 29.06 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 29.86 | |||||||||
4 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 448 | 29.31 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 28.77 | |||||||||
5 | Thomas Høgenhaug | 2003 | 443 | 29.41 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 30.67 | |||||||||
6 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 443 | 29.42 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 29.16 | |||||||||
7 | Oliver Steenberg | 2002 | 437 | 29.55 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.10 | |||||||||
8 | William Kristensen | 2003 | 434 | 29.61 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 29.85 | |||||||||
9 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | 405 | 30.31 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 30.88 | |||||||||
10 | Anders Hvidt | 2002 | 387 | 30.76 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.96 | |||||||||
11 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | 379 | 30.98 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 31.51 | |||||||||
12 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | 370 | 31.23 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.58 | |||||||||
13 | Zilas Aarestrup | 2003 | 348 | 31.86 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.41 | |||||||||
14 | Isak Klamming | 2003 | 335 | 32.29 | ||||||
Ystads Simsällskap | 34.28 | |||||||||
15 | Oliver Skadhauge | 2002 | 315 | 32.96 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.31 | |||||||||
16 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 312 | 33.05 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.78 | |||||||||
17 | Janus Schnabl | 2003 | 295 | 33.67 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 34.11 | |||||||||
18 | Jesse Refsgaard | 2003 | 292 | 33.79 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 34.85 | |||||||||
19 | Thomas Trebbien | 2002 | 215 | 37.39 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 42.11 | |||||||||
- | Marcus Hiort | 2003 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.38 | |||||||||
- | Emil Steenberg | 2002 | Afmeldt | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.35 | |||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 478 | 28.68 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.27 | |||||||||
2 | Elias Noe | 2004 | 414 | 30.08 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 30.54 | |||||||||
3 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 398 | 30.49 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 30.97 | |||||||||
4 | Lucas Kaavé | 2004 | 388 | 30.73 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 30.82 | |||||||||
5 | William Bendix Schmidt | 2005 | 328 | 32.52 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.25 | |||||||||
6 | Nichlas Jørgensen | 2004 | 323 | 32.68 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 33.68 | |||||||||
7 | Ugnius Melieska | 2004 | 314 | 32.99 | ||||||
Ystads Simsällskap | 33.08 | |||||||||
8 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 308 | 33.19 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.83 | |||||||||
9 | William Leth | 2004 | 273 | 34.54 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.34 | |||||||||
10 | Frederik Rink Larsen | 2004 | 271 | 34.66 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 36.31 | |||||||||
11 | Alexander Griffin | 2004 | 270 | 34.67 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.29 | |||||||||
12 | August Sølvsteen | 2005 | 267 | 34.79 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.07 | |||||||||
13 | Hugo Stoltz | 2004 | 262 | 35.01 | ||||||
Ystads Simsällskap | 35.37 | |||||||||
14 | Illia Bulba | 2005 | 257 | 35.26 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 34.46 | |||||||||
15 | Jonathan Skadhauge | 2005 | 253 | 35.45 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.59 | |||||||||
16 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 252 | 35.48 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.24 | |||||||||
17 | Louie Hansen | 2005 | 250 | 35.60 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.57 | |||||||||
18 | Laurits Boserup | 2005 | 232 | 36.47 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.75 | |||||||||
19 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 228 | 36.71 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.74 | |||||||||
20 | Anders Junker | 2005 | 222 | 37.03 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 37.12 | |||||||||
21 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 221 | 37.05 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.40 | |||||||||
22 | Asbjørn Olesen | 2004 | 220 | 37.14 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 36.37 | |||||||||
23 | Frederik Rasmussen | 2005 | 209 | 37.75 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.82 | |||||||||
24 | Silas Fessel | 2004 | 209 | 37.79 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.75 | |||||||||
25 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 192 | 38.87 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.78 | |||||||||
26 | Marcus Madsen | 2005 | 157 | 41.50 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 40.10 | |||||||||
27 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 138 | 43.39 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 41.48 | |||||||||
28 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 132 | 43.95 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 46.78 | |||||||||
29 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 129 | 44.35 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 43.86 | |||||||||
30 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 118 | 45.70 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 43.13 | |||||||||
31 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | 103 | 47.71 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 52.64 | |||||||||
- | Oskar Clausen | 2004 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.20 | |||||||||
- | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 35.69 | |||||||||
- | William Rützou | 2005 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 39.02 | |||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 261 | 35.07 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.68 | |||||||||
2 | Victor Juhl Hansen | 2007 | 260 | 35.11 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.61 | |||||||||
3 | Alexander Nørby | 2006 | 236 | 36.29 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 37.02 | |||||||||
4 | Sebastian R. Bjerg | 2007 | 183 | 39.44 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 44.05 | |||||||||
4 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 183 | 39.44 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.49 | |||||||||
6 | August Taul | 2006 | 170 | 40.44 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.53 | |||||||||
7 | Thor Andersen | 2007 | 159 | 41.38 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 44.90 | |||||||||
8 | Christian Nimb | 2006 | 157 | 41.50 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 45.56 | |||||||||
9 | William F. Pilgaard | 2006 | 148 | 42.37 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 48.39 | |||||||||
10 | Albert Hvistendahl Fabel | 2007 | 141 | 43.03 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 43.60 | |||||||||
11 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | 131 | 44.13 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.02 | |||||||||
12 | Lukas Peacock | 2007 | 124 | 44.93 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 53.80 | |||||||||
13 | Mathias Garset Petersen | 2007 | 99 | 48.34 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 50.59 | |||||||||
14 | Mikkel Munkholm | 2006 | 98 | 48.57 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 56.45 | |||||||||
15 | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | 95 | 49.05 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.07 | |||||||||
16 | Rasmus Edske | 2007 | 88 | 50.28 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59.37 | |||||||||
17 | Gustav R. Christiansen | 2006 | 88 | 50.31 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 47.69 | |||||||||
18 | Oscar Heinemann | 2007 | 79 | 52.08 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 55.33 | |||||||||
19 | William Bendixen | 2007 | 48 | 1:01.63 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
- | Carl Gustav Skovgaard | 2006 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 43.55 | |||||||||
- | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | DNS | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 47.67 | |||||||||
- | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.05 | |||||||||
- | Theodor Heinemann | 2007 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 55.69 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 maj 2018 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 12:50 |