Resultat för H.C. Andersen Swim Cup 2018
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 18 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:07 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Indledende |
Sponsor: Sanovo Technology Group |
Magnus Jákupsson 94 - Farum Svømmeklub - 0.55.17 (28.05.2016) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Jørgensen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 27.29 | 58.47 | |||||
2 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.40 | 58.66 | |||||
3 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 27.54 | 58.93 | |||||
4 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.84 | 59.50 | |||||
5 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 27.90 | 1:00.14 | |||||
6 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 27.90 | 1:00.50 | |||||
7 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.03 | 1:00.51 | Deltager ikke i finalen | ||||
8 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.09 | 1:00.59 | |||||
9 | Mads Sørensen | 2000 | H2Odense | 29.04 | 1:00.96 | |||||
10 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 28.33 | 1:01.03 | |||||
11 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 28.04 | 1:01.52 | |||||
12 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 28.96 | 1:01.83 | |||||
13 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 28.24 | 1:01.86 | |||||
14 | Rune Solgaard Larsen | 2000 | Kolding SK | 29.01 | 1:01.92 | |||||
15 | Andreas Bui | 2000 | H2Odense | 28.74 | 1:02.31 | |||||
16 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 28.95 | 1:02.38 | |||||
17 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 28.56 | 1:02.48 | |||||
18 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 29.38 | 1:02.78 | |||||
19 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.21 | 1:02.88 | |||||
20 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.76 | 1:03.19 | |||||
21 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 29.38 | 1:03.33 | |||||
22 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 29.34 | 1:03.39 | |||||
23 | Simon Juul Henriksen | 2001 | H2Odense | 29.55 | 1:03.92 | |||||
24 | Mads Enghave | 2002 | GTI | 29.61 | 1:04.01 | |||||
25 | Rasmus Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 29.17 | 1:04.33 | |||||
26 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 29.48 | 1:04.41 | |||||
27 | Malthe Burgaard | 2000 | H2Odense | 29.90 | 1:04.43 | |||||
28 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 29.48 | 1:04.60 | |||||
29 | Mikkel Gummer | 2002 | Greve Svømmeklub | 30.62 | 1:04.70 | |||||
30 | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.26 | 1:04.92 | |||||
31 | Christopher Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.02 | 1:05.81 | |||||
31 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.74 | 1:05.81 | |||||
33 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 30.30 | 1:06.04 | |||||
34 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.28 | 1:06.58 | |||||
35 | Andreas Kronborg | 2002 | Vejle Svømmeklub | 30.14 | 1:06.63 | |||||
36 | Asbjørn Guldager | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 31.55 | 1:06.83 | |||||
37 | Malthe Elkjær | 2003 | Vejle Svømmeklub | 30.96 | 1:07.39 | |||||
38 | Jacob Christensen | 2002 | Vejle Svømmeklub | 32.13 | 1:07.46 | |||||
39 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | H2Odense | 31.16 | 1:07.54 | |||||
40 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.65 | 1:07.77 | |||||
41 | Magnus Funder | 2001 | Vejle Svømmeklub | 31.39 | 1:07.90 | |||||
42 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.43 | 1:08.00 | |||||
43 | Jakob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 31.40 | 1:08.55 | |||||
44 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 31.36 | 1:08.73 | |||||
45 | Laurits Sigaard | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.56 | 1:09.82 | |||||
46 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | Vejle Svømmeklub | 33.25 | 1:11.01 | |||||
47 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 33.48 | 1:12.08 | |||||
48 | Jonathan Bos | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 35.53 | 1:13.64 | |||||
49 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 35.35 | 1:14.30 | |||||
50 | Oliver Gadegaard | 2003 | Køge Svømmeklub | 36.04 | 1:18.15 | |||||
51 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.76 | 1:18.71 | |||||
52 | Simon Sandal | 2003 | Vejle Svømmeklub | 34.95 | 1:21.46 | |||||
53 | Christian Oxenvad | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 36.35 | 1:21.55 | |||||
54 | Jonas Pihl | 2003 | Kolding SK | 38.40 | 1:24.18 | |||||
55 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | H2Odense | 37.61 | 1:26.86 | |||||
56 | Mathias Jørgensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.52 | 1:30.33 | |||||
- | Gustav Stahl | 2002 | H2Odense | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:07 |