Resultater for DM Junior, Kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 08 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:08 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2018 |
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:03.74 2013-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 1:07.50 2018-11-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | 747 | 33.08 | 1:08.71 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:07.58 | |||||||||
2 | Josephine Kruse | 2002 | 728 | 32.98 | 1:09.32 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:07.87 | |||||||||
3 | Astrid Nielsen | 2002 | 726 | 32.79 | 1:09.38 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.52 | |||||||||
4 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 724 | 33.26 | 1:09.42 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.99 | |||||||||
5 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 683 | 33.45 | 1:10.80 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.95 | |||||||||
6 | Laura Fogh | 2003 | 677 | 33.99 | 1:11.01 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:10.35 | |||||||||
7 | Julie K Rose | 2003 | 671 | 33.80 | 1:11.20 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:11.92 | |||||||||
8 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 666 | 33.78 | 1:11.39 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:11.12 | |||||||||
9 | Caroline Brink | 2003 | 665 | 33.83 | 1:11.41 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.88 | |||||||||
10 | Nele Schulze | 2004 | 648 | 33.62 | 1:12.04 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:12.16 | |||||||||
11 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 640 | 34.51 | 1:12.36 | |||||
JGI Svømning | 1:13.48 | |||||||||
12 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 633 | 34.30 | 1:12.61 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:12.38 | |||||||||
13 | Emilie Egerup | 2003 | 631 | 34.27 | 1:12.68 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:12.87 | |||||||||
14 | Caroline Lysgaard | 2003 | 619 | 34.92 | 1:13.14 | |||||
Lyseng IF | 1:12.69 | |||||||||
15 | Cecilie Batz | 2003 | 601 | 35.23 | 1:13.86 | |||||
Kolding SK | 1:13.77 | |||||||||
16 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 601 | 34.95 | 1:13.87 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.59 | |||||||||
17 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 600 | 34.82 | 1:13.92 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:14.87 | |||||||||
18 | Frederikke Echardt | 2002 | 597 | 35.13 | 1:14.02 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.91 | |||||||||
19 | Maiken Hougaard | 2002 | 594 | 34.77 | 1:14.17 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:15.07 | |||||||||
20 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 593 | 35.38 | 1:14.20 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.17 | |||||||||
21 | Johanne A Andersson | 2003 | 590 | 35.44 | 1:14.31 | |||||
H2Odense | 1:14.38 | |||||||||
22 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 588 | 35.44 | 1:14.43 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:17.58 | |||||||||
23 | Ida Kjærgaard | 2003 | 586 | 35.46 | 1:14.51 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:16.52 | |||||||||
24 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 582 | 35.99 | 1:14.67 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:13.19 | |||||||||
25 | Sofie Villum Færch | 2002 | 581 | 34.94 | 1:14.70 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:12.45 | |||||||||
26 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 580 | 35.30 | 1:14.74 | |||||
Herlev Svømning | 1:13.43 | |||||||||
27 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 578 | 35.35 | 1:14.86 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:13.55 | |||||||||
28 | Caroline Holm | 2004 | 577 | 35.66 | 1:14.89 | |||||
Kalundborg SK | 1:16.91 | |||||||||
29 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 575 | 35.19 | 1:14.99 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.74 | |||||||||
30 | Regitze Gotthard | 2002 | 572 | 35.44 | 1:15.11 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:15.13 | |||||||||
31 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 570 | 35.13 | 1:15.18 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:11.57 | |||||||||
32 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 569 | 34.94 | 1:15.22 | |||||
Herlev Svømning | 1:15.77 | |||||||||
33 | Freja Søndergaard | 2004 | 569 | 35.67 | 1:15.23 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:16.37 | |||||||||
33 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 569 | 34.95 | 1:15.23 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.88 | |||||||||
35 | Hannah Höesch | 2003 | 566 | 35.72 | 1:15.37 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.67 | |||||||||
36 | Lærke Blond | 2003 | 559 | 35.21 | 1:15.68 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.19 | |||||||||
37 | Eva Hjort | 2004 | 559 | 36.14 | 1:15.70 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:16.53 | |||||||||
38 | Sarah Kildahl | 2004 | 557 | 35.37 | 1:15.77 | |||||
Lyseng IF | 1:13.51 | |||||||||
39 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 542 | 36.13 | 1:16.48 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:17.33 | |||||||||
40 | Emma Stoltz | 2004 | 541 | 36.28 | 1:16.50 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:13.68 | |||||||||
41 | Dagmar Boeck | 2004 | 541 | 34.86 | 1:16.53 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:15.88 | |||||||||
42 | Amanda Hietala | 2002 | 536 | 36.21 | 1:16.73 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:16.71 | |||||||||
43 | Anne Sofie Evald | 2004 | 536 | 36.18 | 1:16.76 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.15 | |||||||||
44 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 533 | 36.14 | 1:16.89 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:17.61 | |||||||||
45 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | 526 | 36.12 | 1:17.25 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:18.08 | |||||||||
46 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 522 | 36.63 | 1:17.42 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:18.39 | |||||||||
46 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 522 | 36.78 | 1:17.42 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:18.05 | |||||||||
48 | Freja Møller | 2004 | 521 | 37.10 | 1:17.49 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:19.85 | |||||||||
49 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 519 | 36.47 | 1:17.59 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:17.71 | |||||||||
50 | Mathilde Østergaard | 2004 | 516 | 36.28 | 1:17.74 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:18.02 | |||||||||
51 | Kristine Hülsen | 2002 | 515 | 36.93 | 1:17.78 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:19.89 | |||||||||
52 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 514 | 36.75 | 1:17.81 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:18.90 | |||||||||
53 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 513 | 36.82 | 1:17.89 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:18.40 | |||||||||
54 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 511 | 36.36 | 1:17.97 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.26 | |||||||||
55 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 509 | 36.83 | 1:18.06 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:19.04 | |||||||||
56 | Signe Krag Andersen | 2004 | 508 | 36.30 | 1:18.13 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:17.54 | |||||||||
57 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | 504 | 37.03 | 1:18.31 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.03 | |||||||||
58 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 502 | 37.51 | 1:18.43 | |||||
Næstved IF | 1:17.26 | |||||||||
59 | Anja Xin Andersen | 2004 | 502 | 36.75 | 1:18.46 | |||||
Herlev Svømning | 1:20.01 | |||||||||
60 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 497 | 29.34 | 1:18.72 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:20.64 | |||||||||
61 | Amalie Michelsen | 2003 | 491 | 37.00 | 1:19.00 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.63 | |||||||||
62 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 489 | 36.26 | 1:19.15 | |||||
Swim Team Neptun | 1:16.75 | |||||||||
63 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 488 | 37.13 | 1:19.20 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:18.76 | |||||||||
64 | Julia Harpøth | 2002 | 487 | 37.08 | 1:19.23 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:15.88 | |||||||||
65 | Sara Bundgaard | 2003 | 484 | 37.67 | 1:19.41 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:17.81 | |||||||||
66 | Clara Toft | 2004 | 482 | 37.49 | 1:19.49 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.52 | |||||||||
67 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 478 | 36.68 | 1:19.71 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:18.11 | |||||||||
68 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | 473 | 30.08 | 1:19.98 | |||||
Albertslund IF | 1:21.67 | |||||||||
69 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 466 | 38.46 | 1:20.41 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.10 | |||||||||
70 | Maja Buck | 2004 | 465 | 37.75 | 1:20.44 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:19.68 | |||||||||
71 | Nønne Christensen | 2004 | 462 | 29.62 | 1:20.66 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:21.00 | |||||||||
72 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 452 | 38.73 | 1:21.22 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:22.82 | |||||||||
73 | Line Thode Møller | 2004 | 437 | 30.55 | 1:22.15 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:21.47 | |||||||||
74 | Nicoline Dyrman | 2004 | 430 | 38.61 | 1:22.58 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:19.53 | |||||||||
75 | Laura Pedersen | 2004 | 428 | 38.82 | 1:22.69 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:21.81 | |||||||||
76 | Freja Kruse | 2004 | 405 | 29.49 | 1:24.24 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:21.03 | |||||||||
- | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | Akut syg | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:18.59 | |||||||||
- | Laura Marie Dige | 2004 | DSQ | Tyvstart, sw 4,4 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:19.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 08 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:08 |