Resultater for DM Ã…ben klasse, Kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag kl. 09.30Søndag 09.30
Resultat Løb 39 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM kortbane | Udskriftsdato | 04 november 2018 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 11:13 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2018 |
Løb 39, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jakupsson (1994) 23.84 2015-12-06 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 24.87 2012-11-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | 685 | 25.20 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 24.69 | |||||||||
2 | Rasmus Udbye | 2000 | 641 | 25.76 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 26.27 | |||||||||
3 | Kasper Schultz | 1995 | 639 | 25.79 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.14 | |||||||||
4 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 638 | 25.81 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 25.83 | |||||||||
5 | Peter Vangsgaard | 2000 | 627 | 25.96 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 26.67 | |||||||||
6 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 609 | 26.20 | ||||||
Vest-Brøndby | 26.61 | |||||||||
7 | Frederik O. Møller | 1999 | 601 | 26.32 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.45 | |||||||||
8 | Mathias Zander Rysgaard | 1998 | 601 | 26.33 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 25.45 | |||||||||
9 | Alexander Eggers | 1999 | 600 | 26.34 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 26.71 | |||||||||
10 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 598 | 26.37 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 26.84 | |||||||||
11 | Lasse Dall | 1997 | 594 | 26.43 | Deltager ikke i finalen | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.34 | |||||||||
12 | Filip Bækgaard | 2000 | 589 | 26.50 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 26.76 | |||||||||
13 | David Hjort | 2000 | 583 | 26.59 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.03 | |||||||||
13 | Markus Kjeldsen | 2000 | 583 | 26.59 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 27.10 | |||||||||
15 | Jakob Schmidt | 1999 | 563 | 26.90 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 27.14 | |||||||||
16 | Anton Borg Hjort | 2000 | 561 | 26.94 | ||||||
Lyseng IF | 27.16 | |||||||||
17 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 553 | 27.07 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 27.39 | |||||||||
18 | Andreas Bui | 2000 | 551 | 27.10 | ||||||
H2Odense | 27.82 | |||||||||
19 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 550 | 27.11 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.55 | |||||||||
20 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 549 | 27.13 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 27.15 | |||||||||
21 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 544 | 27.21 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.10 | |||||||||
22 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 538 | 27.31 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 28.09 | |||||||||
23 | Nicklas Andersen | 2001 | 463 | 28.71 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 28.71 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 november 2018 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:13 |