Resultater for DM Ã…ben klasse, Kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag kl. 17.00
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
03 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Vejle |
|
Udskriftstidspunkt |
18:40 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2019 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:15.21 2013-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:25.25 2016-12-17 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
838 |
33.28 |
1:09.68 |
1:45.94 |
|
2:22.73 |
Dansk Rekord - Junior |
|
Sigma Swim Birkerød |
2:22.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
827 |
32.68 |
1:08.81 |
1:45.54 |
|
2:23.32 |
|
|
Kolding SK |
2:18.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Wermuth |
1996 |
|
773 |
34.04 |
1:11.09 |
1:48.66 |
|
2:26.61 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:23.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Josefine B. Pedersen |
1999 |
|
760 |
33.69 |
1:12.00 |
1:49.83 |
|
2:27.46 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:25.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Regitze Gaard |
2001 |
|
715 |
34.48 |
1:12.61 |
1:51.33 |
|
2:30.46 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:39.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
|
683 |
35.19 |
1:13.95 |
1:52.97 |
|
2:32.79 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:35.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Astrid Nielsen |
2002 |
|
682 |
34.51 |
1:13.23 |
1:52.98 |
|
2:32.83 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:34.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laura Mathilde Elkjær |
1998 |
|
635 |
36.68 |
1:16.43 |
1:56.10 |
|
2:36.56 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
|
665 |
34.84 |
1:13.40 |
1:53.18 |
|
2:34.14 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:38.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
|
651 |
35.60 |
1:14.19 |
1:54.06 |
|
2:35.22 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:35.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Pernille Jensen |
1998 |
|
650 |
34.56 |
1:13.10 |
1:53.17 |
|
2:35.29 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:36.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emma D. Rasmussen |
1996 |
|
633 |
35.35 |
1:14.58 |
1:55.49 |
|
2:36.68 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:33.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
|
624 |
35.52 |
1:15.47 |
1:56.31 |
|
2:37.43 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:37.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Isabel Mass |
1998 |
|
618 |
35.88 |
1:15.32 |
1:56.16 |
|
2:37.97 |
|
|
JGI Svømning |
2:37.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Alberte Kjærsgaard |
2001 |
|
607 |
35.80 |
1:15.41 |
1:56.52 |
|
2:38.89 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
2:37.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Freja Nicholas |
2000 |
|
606 |
35.71 |
1:16.47 |
1:57.44 |
|
2:38.94 |
|
|
H2Odense |
2:40.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:15.21 2013-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:25.25 2016-12-17 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Regitze Gaard |
2001 |
|
715 |
34.48 |
1:12.61 |
1:51.33 |
|
2:30.46 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:39.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
|
683 |
35.19 |
1:13.95 |
1:52.97 |
|
2:32.79 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:35.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
|
665 |
34.84 |
1:13.40 |
1:53.18 |
|
2:34.14 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:38.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
|
651 |
35.60 |
1:14.19 |
1:54.06 |
|
2:35.22 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:35.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
|
624 |
35.52 |
1:15.47 |
1:56.31 |
|
2:37.43 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:37.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alberte Kjærsgaard |
2001 |
|
607 |
35.80 |
1:15.41 |
1:56.52 |
|
2:38.89 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
2:37.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Freja Nicholas |
2000 |
|
606 |
35.71 |
1:16.47 |
1:57.44 |
|
2:38.94 |
|
|
H2Odense |
2:40.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
03 november 2018 |
Licens til Vejle Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:40 |
|