Resultat för DM Åben klasse, Kortbane
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 25 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | DM kortbane | Udskriftsdato | 03 november 2018 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 10:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2018 |
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:55.04 2013-12-15 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:56.70 2011-11-27 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 27.89 | 57.56 | 1:28.30 | 1:59.50 | |||
2 | Marina Heller Hansen | 1994 | Sigma Swim Allerød | 28.77 | 59.34 | 1:29.52 | 1:59.76 | |||
3 | Emily Gantriis | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 27.86 | 57.49 | 1:28.77 | 2:00.10 | |||
4 | Snæfridur Sol | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 28.19 | 58.11 | 1:28.73 | 2:00.12 | |||
5 | Signe Bro | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.83 | 55.13 | 1:27.78 | 2:00.86 | |||
6 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 28.59 | 59.55 | 1:30.30 | 2:01.16 | |||
7 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 29.17 | 59.87 | 1:30.61 | 2:01.20 | |||
8 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.28 | 1:00.55 | 1:31.87 | 2:01.25 | |||
9 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 29.32 | 1:00.02 | 1:31.53 | 2:03.26 | |||
10 | Andrea Paaske | 2001 | JGI Svømning | 28.81 | 1:00.39 | 1:32.57 | 2:04.41 | Deltager ikke i finalen | ||
11 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 29.13 | 1:00.30 | 1:32.12 | 2:04.58 | |||
12 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 29.90 | 1:01.13 | 1:33.12 | 2:04.89 | |||
13 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 29.41 | 1:01.08 | 1:33.34 | 2:05.78 | Deltager ikke i finalen | ||
14 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.26 | 1:00.80 | 1:33.34 | 2:05.85 | |||
15 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 29.70 | 1:01.24 | 1:33.35 | 2:06.01 | |||
16 | Camilla Ottesen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 29.56 | 1:01.83 | 1:34.11 | 2:06.20 | |||
17 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.08 | 1:02.30 | 1:34.77 | 2:06.71 | |||
18 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.62 | 1:01.93 | 1:34.80 | 2:06.92 | |||
19 | Jackie Gade | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 30.21 | 1:02.55 | 1:35.37 | 2:06.97 | |||
20 | Sarah Birch Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 29.64 | 1:01.76 | 1:35.02 | 2:08.27 | |||
21 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.56 | 1:03.27 | 1:36.33 | 2:08.94 | |||
22 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | JGI Svømning | 30.36 | 1:03.01 | 1:36.21 | 2:09.18 | |||
23 | Helena Hvid Hansen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 30.65 | 1:03.41 | 1:36.57 | 2:09.57 | |||
24 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.65 | 1:03.74 | 1:36.73 | 2:09.98 | |||
25 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 30.18 | 1:03.20 | 1:37.30 | 2:11.34 | |||
26 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 30.10 | 1:03.04 | 1:37.27 | 2:11.71 | |||
27 | Josefine Due | 2001 | Horsens Svømmeklub | 29.84 | 1:03.19 | 1:37.91 | 2:12.06 | |||
28 | Alberte M Hansen | 2000 | Herlev Svømning | 31.11 | 1:05.11 | 1:39.30 | 2:12.64 | |||
29 | Cecilie Baraviec | 2000 | H2Odense | 31.07 | 1:04.76 | 1:38.98 | 2:13.40 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 november 2018 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:48 |