Resultater for TYR Invite
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
TYR Invite |
|
Utskriftsdatum |
27 april 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Täby |
|
Utskriftstid |
19:15 |
|
|
Arrangör |
Täby sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 april 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 800m Frisim Damer, Finaler 18 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cornelia Jerresand |
2000 |
|
|
1:09.22 |
2:23.52 |
3:37.89 |
4:52.19 |
9:47.14 |
|
|
Täby Sim |
9:29.10 |
|
|
6:06.41 |
7:20.56 |
8:34.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Julia Augustsson |
2000 |
|
|
1:11.00 |
2:27.55 |
3:45.62 |
5:04.10 |
10:20.46 |
|
|
Spårvägen Simförening |
10:33.98 |
|
|
6:23.01 |
7:42.46 |
9:02.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Viinapuu |
2000 |
|
|
1:16.98 |
2:36.33 |
3:54.78 |
5:13.48 |
10:20.50 |
|
|
Spårvägen Simförening |
10:08.87 |
|
|
6:31.50 |
7:48.41 |
9:05.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hanne Melin Romstad |
1999 |
|
|
1:13.94 |
2:34.07 |
3:53.61 |
5:13.54 |
10:23.62 |
|
|
Väsby Simsällskap |
10:14.12 |
|
|
6:33.20 |
7:52.19 |
9:09.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alida Lilljequist |
1998 |
|
|
1:14.28 |
2:32.74 |
3:51.60 |
5:11.72 |
10:28.74 |
|
|
Stockholmspolisens IF SF |
10:19.10 |
|
|
6:31.56 |
7:51.24 |
9:10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
|
|
1:05.84 |
2:15.71 |
3:26.01 |
4:36.01 |
9:16.69 |
|
|
Täby Sim |
9:05.39 |
|
|
5:46.55 |
6:57.20 |
8:07.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ebba Andersson |
2001 |
|
|
1:07.85 |
2:21.68 |
3:36.11 |
4:51.49 |
9:53.44 |
|
|
Väsby Simsällskap |
9:24.63 |
|
|
6:06.53 |
7:24.54 |
8:40.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Felicia Östlund |
2002 |
|
|
1:10.52 |
2:25.06 |
3:39.33 |
4:53.92 |
9:53.58 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
9:33.81 |
|
|
6:09.08 |
7:25.55 |
8:41.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Julia Holmberg |
2002 |
|
|
1:09.80 |
2:24.70 |
3:39.72 |
4:55.93 |
10:00.54 |
|
|
Västerås Simsällskap |
9:49.59 |
|
|
6:13.09 |
7:29.73 |
8:46.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lovisa Malm |
2002 |
|
|
1:11.30 |
2:26.43 |
3:42.44 |
4:59.20 |
10:05.04 |
|
|
Spårvägen Simförening |
9:51.26 |
|
|
6:15.57 |
7:32.40 |
8:49.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alexandra Jensen |
2001 |
|
|
1:10.41 |
2:26.07 |
3:42.13 |
4:59.20 |
10:08.35 |
|
|
Täby Sim |
9:35.97 |
|
|
6:16.07 |
7:34.50 |
8:52.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emelie Hellgren |
2001 |
|
|
1:10.56 |
2:28.33 |
3:46.19 |
5:05.36 |
10:12.95 |
|
|
Västerås Simsällskap |
9:36.84 |
|
|
6:23.89 |
7:40.96 |
8:58.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Linnea Lindgren |
2001 |
|
|
1:12.96 |
2:30.98 |
3:48.71 |
5:06.16 |
10:13.96 |
|
|
Väsby Simsällskap |
10:16.03 |
|
|
6:23.34 |
7:40.52 |
8:58.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Therese Baltzarsson |
2001 |
|
|
1:11.33 |
2:29.40 |
3:48.38 |
5:07.16 |
10:17.43 |
|
|
Solna Sundbyberg SS 04 |
9:56.46 |
|
|
6:25.48 |
7:43.89 |
9:01.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Adelina Walldén |
2002 |
|
|
1:10.00 |
2:25.13 |
3:41.24 |
4:58.53 |
10:18.96 |
|
|
Västerås Simsällskap |
9:42.38 |
|
|
6:18.25 |
7:40.53 |
9:01.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lina Rehnman |
2002 |
|
|
1:14.11 |
2:33.56 |
3:52.36 |
5:11.28 |
10:24.50 |
|
|
Västerås Simsällskap |
10:00.99 |
|
|
6:30.59 |
7:49.10 |
9:08.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kristina Isacson |
2001 |
|
|
|
|
|
|
10:31.79 |
|
|
Täby Sim |
11:01.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sofia Båvenäs |
2002 |
|
|
1:14.45 |
2:34.92 |
3:56.41 |
5:19.20 |
10:51.99 |
|
|
Västerås Simsällskap |
10:10.68 |
|
|
6:42.53 |
8:06.40 |
9:29.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Therese Taflin Jäghult |
2002 |
|
|
1:17.29 |
2:43.07 |
4:09.45 |
5:35.74 |
11:12.29 |
|
|
Väsby Simsällskap |
10:51.05 |
|
|
7:01.38 |
8:26.73 |
9:50.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mira Myllylä |
2002 |
|
|
|
|
|
|
11:28.22 |
|
|
Västerås Simsällskap |
11:10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ella Langell Högblom |
2001 |
|
|
|
|
|
|
11:40.80 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
11:01.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Maria Tavemark |
2001 |
|
|
|
|
|
|
11:53.05 |
|
|
Täby Sim |
11:04.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 800m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thilda Ström |
2003 |
|
|
1:07.90 |
2:21.75 |
3:35.83 |
4:49.76 |
9:43.74 |
|
|
Täby Sim |
9:21.20 |
|
|
6:03.65 |
7:17.46 |
8:31.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Isabel Teglöf |
2003 |
|
|
1:09.73 |
2:24.71 |
3:39.96 |
4:55.93 |
10:00.25 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
9:37.78 |
|
|
6:12.48 |
7:29.65 |
8:46.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Smilla Malm |
2003 |
|
|
1:13.39 |
2:31.45 |
3:49.08 |
5:07.09 |
10:16.44 |
|
|
Täby Sim |
9:57.22 |
|
|
6:24.48 |
7:42.73 |
9:00.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elsa Fogelsjöö |
2003 |
|
|
1:10.41 |
2:27.82 |
3:46.84 |
5:06.54 |
10:24.34 |
|
|
Stockholmspolisens IF SF |
10:16.88 |
|
|
6:26.75 |
7:47.01 |
9:06.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Linnea Zetterlund |
2003 |
|
|
1:17.26 |
2:36.20 |
3:55.47 |
5:14.57 |
10:26.66 |
|
|
Järfälla Simsällskap |
10:10.98 |
|
|
6:34.09 |
7:53.49 |
9:11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Astrid Engström |
2004 |
|
|
1:12.11 |
2:32.27 |
3:53.68 |
5:15.33 |
10:35.83 |
|
|
Västerås Simsällskap |
10:36.78 |
|
|
6:38.16 |
8:00.11 |
9:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elina Lejonqvist |
2004 |
|
|
1:15.08 |
2:36.24 |
3:57.92 |
5:19.86 |
10:44.30 |
|
|
Järfälla Simsällskap |
10:41.32 |
|
|
6:42.13 |
8:04.60 |
9:26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emelie Bergvall |
2003 |
|
|
1:15.19 |
2:36.10 |
3:57.42 |
5:19.70 |
10:46.22 |
|
|
Täby Sim |
10:38.52 |
|
|
6:41.62 |
8:04.11 |
9:26.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ella Törnqvist |
2003 |
|
|
1:15.89 |
2:37.25 |
3:59.81 |
5:20.38 |
10:50.07 |
|
|
Tyresö Simsällskap |
10:00.35 |
|
|
6:42.69 |
8:04.22 |
9:27.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Josefin Andersson |
2003 |
|
|
1:16.49 |
2:39.33 |
4:01.74 |
5:24.86 |
10:56.23 |
|
|
Järfälla Simsällskap |
10:39.81 |
|
|
6:47.58 |
8:10.64 |
9:33.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Louise Hertegren |
2004 |
|
|
1:17.27 |
2:40.07 |
4:02.79 |
5:25.86 |
10:56.70 |
|
|
Järfälla Simsällskap |
10:43.93 |
|
|
6:48.87 |
8:12.13 |
9:35.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Alva Udell |
2003 |
|
|
1:16.54 |
2:38.33 |
4:02.93 |
5:27.93 |
11:07.55 |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
10:34.13 |
|
|
6:53.32 |
9:44.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Felicia Göthberg |
2004 |
|
|
|
|
|
|
11:26.48 |
|
|
Järfälla Simsällskap |
11:06.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Halfar |
2005 |
|
|
|
|
|
|
11:28.68 |
|
|
Järfälla Simsällskap |
11:05.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 april 2018 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
19:15 |
|