Resultater for Fynske Børnemesterskaber / MiniFÅM
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Fynske Børnemesterskaber | Udskriftsdato | 17 marts 2018 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 15:06 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 marts 2018 |
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marti Cardeñas Bonjorn | 2009 | 135 | 1:38.00 | 1:38.00 | |||||
H2Odense | 1:45.09 | |||||||||
2 | Malthe Bak Wallentin | 2008 | 134 | 1:38.22 | 1:38.22 | |||||
Frem Odense | 1:42.28 | |||||||||
3 | Malthe Petersen | 2008 | 77 | 1:57.85 | 1:57.85 | |||||
Frem Odense | 2:02.99 | |||||||||
4 | Marius Lundsfryd | 2008 | 69 | 1:00.13 | 2:02.22 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Rasmus Bjerre | 2008 | 64 | 2:05.29 | 2:05.29 | |||||
Ringe Svømme Klub | 2:00.16 | |||||||||
6 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | 59 | 1:00.60 | 2:09.18 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | DSQ | Indadvendt fod 60m | ||||||
Frem Odense | 2:17.08 | |||||||||
- | Emil Langballe | 2008 | DSQ | Ej samt. berøring 75 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Jannik Kjellerup | 2009 | DSQ | Ej udadvendt fod 60m | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | 185 | 39.48 | 1:28.19 | |||||
H2Odense | 1:28.72 | |||||||||
2 | Harald Heyde Engvad | 2007 | 142 | 46.24 | 1:36.19 | |||||
Frem Odense | 1:34.83 | |||||||||
3 | Peter Kristensen | 2007 | 139 | 46.15 | 1:36.98 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:50.69 | |||||||||
4 | Nicklas Bay Rasmussen | 2007 | 112 | 48.40 | 1:44.28 | |||||
H2Odense | 1:40.29 | |||||||||
5 | Zander Finsen | 2007 | 76 | 56.84 | 1:58.61 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
6 | Emil A. Larsen | 2007 | 74 | 59.13 | 1:59.40 | |||||
Frem Odense | 2:01.70 | |||||||||
7 | Vitus F P Sørensen | 2007 | 66 | 1:02.21 | 2:04.21 | |||||
H2Odense | 2:17.40 | |||||||||
8 | Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | 58 | 1:06.26 | 2:09.81 | |||||
Ringe Svømme Klub | 2:17.23 | |||||||||
- | Laurits Damsted Lund | 2007 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | 1:59.50 | |||||||||
- | Gustav Halle | 2007 | DNF | |||||||
H2Odense | 1:35.86 | |||||||||
- | Nicolai Ehrhorn | 2007 | DSQ | Arme v hofte 50-75 m | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Sylvester Neto | 2007 | DSQ | Flyben 60-75m | ||||||
Frem Odense | 2:03.65 | |||||||||
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josef Assing Hvidt | 2006 | 136 | 45.93 | 1:37.66 | |||||
Frem Odense | 1:57.87 | |||||||||
2 | Johannes Erik Geisler | 2006 | 108 | 51.14 | 1:45.50 | |||||
Frem Odense | 1:55.05 | |||||||||
3 | Anders Hammam Saayda | 2006 | 88 | 53.76 | 1:52.67 | |||||
Frem Odense | 1:53.00 | |||||||||
4 | Victor Plauborg | 2006 | 80 | 56.91 | 1:56.38 | |||||
Ringe Svømme Klub | 2:13.96 | |||||||||
5 | Jonas Bergmann | 2006 | 71 | 53.61 | 2:01.13 | |||||
H2Odense | ||||||||||
- | Kristoffer S. Haue | 2006 | DSQ | Ej udadvendt fod 55m | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 17 marts 2018 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:06 |