Resultat för Fynske Børnemesterskaber / MiniFÅM
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Fynske Børnemesterskaber | Udskriftsdato | 17 marts 2018 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 13:39 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 marts 2018 |
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marti Cardeñas Bonjorn | 2009 | 96 | 47.46 | ||||||
H2Odense | 48.17 | |||||||||
2 | Malthe Bak Wallentin | 2008 | 85 | 49.55 | ||||||
Frem Odense | 55.39 | |||||||||
3 | Malthe Petersen | 2008 | 43 | 1:01.88 | ||||||
Frem Odense | 1:02.28 | |||||||||
4 | Rasmus Bjerre | 2008 | 39 | 1:04.26 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 55.22 | |||||||||
5 | Marius Lundsfryd | 2008 | 32 | 1:08.52 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:09.57 | |||||||||
- | Peter Assing Hvidt | 2008 | DNS | |||||||
Frem Odense | 1:04.91 | |||||||||
- | Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | DSQ | Asynkrone armtag | ||||||
Frem Odense | 1:04.53 | |||||||||
- | Emil Langballe | 2008 | DSQ | Asynkrone bentag 50 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Jannik Kjellerup | 2009 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:08.85 | |||||||||
- | Mathias Møller Nielsen | 2008 | DSQ | Crawlben ved start | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:25.24 | |||||||||
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | 160 | 40.08 | ||||||
H2Odense | 40.56 | |||||||||
2 | Harald Heyde Engvad | 2007 | 126 | 43.38 | ||||||
Frem Odense | 44.07 | |||||||||
3 | Peter Kristensen | 2007 | 105 | 46.12 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 43.32 | |||||||||
4 | Sylvester Neto | 2007 | 75 | 51.49 | ||||||
Frem Odense | 57.97 | |||||||||
5 | Gustav Halle | 2007 | 56 | 56.71 | ||||||
H2Odense | 54.75 | |||||||||
6 | Emil A. Larsen | 2007 | 41 | 1:03.04 | ||||||
Frem Odense | 58.21 | |||||||||
7 | Zander Finsen | 2007 | 40 | 1:03.69 | ||||||
Frem Odense | 1:06.55 | |||||||||
8 | Vitus F P Sørensen | 2007 | 38 | 1:04.41 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
9 | Laurits Damsted Lund | 2007 | 31 | 1:09.01 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:01.49 | |||||||||
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josef Assing Hvidt | 2006 | 82 | 50.17 | ||||||
Frem Odense | 59.80 | |||||||||
2 | Anders Hammam Saayda | 2006 | 71 | 52.49 | ||||||
Frem Odense | 51.50 | |||||||||
3 | Jonas Bergmann | 2006 | 58 | 56.30 | ||||||
H2Odense | 1:04.08 | |||||||||
4 | Kristoffer S. Haue | 2006 | 24 | 1:15.27 | ||||||
Frem Odense | 58.77 | |||||||||
- | Johannes Erik Geisler | 2006 | DSQ | Asynkrone armtag | ||||||
Frem Odense | 58.17 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 17 marts 2018 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:39 |