Results for Regionsmesterskab Region Syd 2018 - lang
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag d.17/03-2018
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Lang | Udskriftsdato | 17 marts 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:32 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 marts 2018 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 698 | 34.72 | 1:10.92 | |||||
H2Odense | 1:07.95 | |||||||||
2 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 641 | 35.67 | 1:12.97 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:10.15 | |||||||||
3 | Aurelia Pedersen | 2004 | 515 | 38.77 | 1:18.48 | |||||
H2Odense | 1:13.41 | |||||||||
4 | Mia Hvarre | 2004 | 510 | 38.59 | 1:18.75 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:14.04 | |||||||||
5 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 434 | 40.93 | 1:23.09 | |||||
H2Odense | 1:18.43 | |||||||||
6 | Josefine S Jørgensen | 2004 | 426 | 41.01 | 1:23.60 | |||||
H2Odense | 1:20.69 | |||||||||
7 | Louise Ovesen | 2004 | 360 | 42.33 | 1:28.41 | |||||
DeltaSwim | 1:29.27 | |||||||||
8 | Frederikke Schlaikjær | 2004 | 326 | 44.72 | 1:31.33 | |||||
DeltaSwim | 1:35.36 | |||||||||
9 | Kathrine Hvidberg | 2004 | 251 | 47.86 | 1:39.67 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Moberg | 2005 | 543 | 37.34 | 1:17.10 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.68 | |||||||||
2 | Ellen Jensen | 2005 | 495 | 38.87 | 1:19.53 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:16.88 | |||||||||
3 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 468 | 39.57 | 1:21.00 | |||||
Kolding SK | 1:15.03 | |||||||||
4 | Johanne Heilmann | 2005 | 454 | 41.09 | 1:21.82 | |||||
Kolding SK | 1:21.44 | |||||||||
5 | Anna Rønn | 2005 | 439 | 40.54 | 1:22.76 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:22.33 | |||||||||
6 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 419 | 41.23 | 1:24.03 | |||||
Kolding SK | 1:22.86 | |||||||||
7 | Frederikke Riber | 2005 | 403 | 41.75 | 1:25.17 | |||||
DeltaSwim | 1:26.75 | |||||||||
8 | Karla Kristensen | 2005 | 402 | 41.52 | 1:25.20 | |||||
Kolding SK | 1:22.49 | |||||||||
9 | Mette Barfoot | 2005 | 390 | 42.09 | 1:26.05 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:35.70 | |||||||||
10 | Sophie Kronborg | 2005 | 374 | 43.50 | 1:27.28 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:26.03 | |||||||||
11 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 348 | 44.32 | 1:29.38 | |||||
DeltaSwim | 1:27.01 | |||||||||
12 | Victoria Richards | 2005 | 318 | 45.84 | 1:32.17 | |||||
DeltaSwim | 1:51.90 | |||||||||
13 | Emilia Maria Have Fugl | 2005 | 300 | 45.64 | 1:33.95 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:38.90 | |||||||||
14 | Anna Madsby Rohde | 2005 | 236 | 50.37 | 1:41.76 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:40.27 | |||||||||
15 | Nanna W Povlsen | 2005 | 148 | 56.66 | 1:58.80 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Vibe Hansen | 2006 | 416 | 41.63 | 1:24.25 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:25.51 | |||||||||
2 | Sophia Jochumsen | 2006 | 406 | 41.65 | 1:24.91 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:26.79 | |||||||||
3 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 376 | 42.45 | 1:27.10 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:29.42 | |||||||||
4 | Christine Mols | 2006 | 320 | 43.24 | 1:31.94 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:41.41 | |||||||||
5 | Ane Christensen | 2006 | 320 | 44.59 | 1:31.97 | |||||
Kolding SK | 1:31.46 | |||||||||
6 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 304 | 1:33.54 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:31.05 | |||||||||
7 | Sara Als | 2006 | 264 | 47.67 | 1:38.06 | |||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 1:40.72 | |||||||||
8 | Amalie F Piiters | 2006 | 246 | 47.14 | 1:40.38 | |||||
H2Odense | ||||||||||
9 | Mille A. B. Buch | 2006 | 190 | 52.96 | 1:49.35 | |||||
H2Odense | 1:51.69 | |||||||||
10 | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | 184 | 53.41 | 1:50.62 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
- | Julija Bliucukis | 2006 | DNS | |||||||
H2Odense | 1:37.65 | |||||||||
- | Amalie Kjærgaard Callesen | 2006 | DSQ | ef fort bevæg 50m | ||||||
Kolding SK | 1:30.41 | |||||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Signe Jensen | 2007 | 421 | 41.67 | 1:23.89 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:29.87 | |||||||||
2 | Laura Toftgaard | 2007 | 371 | 42.01 | 1:27.55 | |||||
Kolding SK | 1:26.91 | |||||||||
3 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 271 | 48.17 | 1:37.21 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:50.23 | |||||||||
4 | Frida Ploug | 2007 | 225 | 50.36 | 1:43.35 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:57.64 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 17 marts 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:32 |