Resultater for Regionsmesterskab Region Syd 2018 - lang
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Lang | Udskriftsdato | 18 marts 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 marts 2018 |
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | Vejle Svømmeklub | 31.17 | ||||||
2 | Ellen Jensen | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.47 | ||||||
3 | Naja Færgemann | 2006 | H2Odense | 32.58 | ||||||
4 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | Kolding SK | 32.84 | ||||||
5 | Karoline Kristensen | 2004 | DeltaSwim | 34.01 | ||||||
6 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | Vejle Svømmeklub | 34.17 | ||||||
7 | Anna Rønn | 2005 | Ringe Svømme Klub | 34.50 | ||||||
8 | Mia Hvarre | 2004 | Vejle Svømmeklub | 34.66 | ||||||
9 | Karla Kristensen | 2005 | Kolding SK | 35.16 | ||||||
10 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 35.24 | ||||||
11 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.45 | ||||||
12 | Clara Kapke | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.59 | ||||||
13 | Maja Rolighed | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.64 | ||||||
14 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | H2Odense | 35.93 | ||||||
15 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | Vejle Svømmeklub | 36.08 | ||||||
16 | Signe Jochumsen | 2004 | DeltaSwim | 36.28 | ||||||
17 | Agnete Habermann | 2005 | H2Odense | 36.61 | ||||||
18 | Mette Barfoot | 2005 | Vejle Svømmeklub | 36.84 | ||||||
19 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | 37.08 | ||||||
20 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | DeltaSwim | 37.39 | ||||||
21 | Signe Jensen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.43 | ||||||
22 | Luna Holm Møller | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.73 | ||||||
23 | Laura Toftgaard | 2007 | Kolding SK | 37.82 | ||||||
24 | Kathrine Hvidberg | 2004 | Ringe Svømme Klub | 38.14 | ||||||
25 | Sophie Kronborg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 39.17 | ||||||
26 | Louisa Christensen | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.76 | ||||||
27 | Sophia Jochumsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 39.79 | ||||||
28 | Louise Ovesen | 2004 | DeltaSwim | 40.40 | ||||||
29 | Frederikke Riber | 2005 | DeltaSwim | 40.53 | ||||||
30 | Anna Ryet | 2005 | Ringe Svømme Klub | 40.72 | ||||||
31 | Laura Vibe Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 41.16 | ||||||
32 | Mille Lindeblad | 2005 | DeltaSwim | 41.23 | ||||||
33 | Amalie F Piiters | 2006 | H2Odense | 41.52 | ||||||
34 | Emilie Bech Kjælgaard | 2007 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.86 | ||||||
35 | Christine Mols | 2006 | Ringe Svømme Klub | 42.91 | ||||||
36 | Amalie Kjærgaard Callesen | 2006 | Kolding SK | 43.19 | ||||||
37 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | Kolding SK | 43.33 | ||||||
38 | Nanna Højstrøm | 2007 | Kolding SK | 44.07 | ||||||
39 | Frederikke Schlaikjær | 2004 | DeltaSwim | 44.72 | ||||||
40 | Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.95 | ||||||
41 | Frida Ploug | 2007 | Ringe Svømme Klub | 46.20 | ||||||
42 | Olivia Hemmeløff | 2006 | Ringe Svømme Klub | 46.55 | ||||||
43 | Emilia Maria Have Fugl | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 46.59 | ||||||
44 | Sissel Jessen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 48.22 | ||||||
45 | Sara Als | 2006 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 49.63 | ||||||
46 | Leonora Druett | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 50.98 | ||||||
47 | Sofie Damm Johansen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 52.29 | ||||||
48 | Nanna W Povlsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 52.98 | ||||||
49 | Anna Madsby Rohde | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 53.10 | ||||||
50 | Mille A. B. Buch | 2006 | H2Odense | 53.15 | ||||||
51 | Ida Marie Jørgensen | 2004 | DeltaSwim | 53.26 | ||||||
- | Julija Bliucukis | 2006 | H2Odense | DNS | ||||||
- | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | DeltaSwim | DSQ | ej synk ben15m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 18 marts 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:07 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Lang | Udskriftsdato | 17 marts 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:31 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 marts 2018 |
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Elkjær | 2003 | 618 | 28.48 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 28.68 | |||||||||
2 | Laurits Sigaard | 2003 | 593 | 28.88 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 29.27 | |||||||||
3 | Christian Lorey | 2003 | 418 | 32.45 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 33.97 | |||||||||
4 | Sune Schaarup | 2003 | 408 | 32.70 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 32.57 | |||||||||
5 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 374 | 33.68 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.97 | |||||||||
6 | Malte Lyck Falk | 2003 | 368 | 33.85 | ||||||
DeltaSwim | 33.84 | |||||||||
7 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 345 | 34.58 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.05 | |||||||||
8 | Mattias Hansen | 2003 | 322 | 35.40 | ||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 34.24 | |||||||||
9 | Simon Sandal | 2003 | 321 | 35.44 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 36.29 | |||||||||
10 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | 153 | 45.33 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Jonas Wind Ahrendsen | 2003 | DNS | |||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 38.80 | |||||||||
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Landtved | 2004 | 593 | 28.88 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 28.65 | |||||||||
2 | Mads Iversen | 2004 | 570 | 29.27 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 29.92 | |||||||||
3 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 468 | 31.24 | ||||||
H2Odense | 30.59 | |||||||||
4 | Alexander Kjeldsen | 2004 | 444 | 31.79 | ||||||
Kolding SK | 31.59 | |||||||||
5 | Valdemar Stahl | 2004 | 298 | 36.31 | ||||||
H2Odense | 36.88 | |||||||||
6 | Asger Als Olsen | 2004 | 289 | 36.70 | ||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 38.24 | |||||||||
7 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 269 | 37.57 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.05 | |||||||||
8 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 252 | 38.41 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 38.34 | |||||||||
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 376 | 33.61 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 33.17 | |||||||||
2 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 339 | 34.79 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.72 | |||||||||
3 | Luca Hertzog | 2005 | 321 | 35.44 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 35.36 | |||||||||
4 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 313 | 35.71 | ||||||
DeltaSwim | 38.91 | |||||||||
5 | Daniel Busk | 2005 | 308 | 35.91 | ||||||
Kolding SK | 35.91 | |||||||||
6 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 296 | 36.41 | ||||||
DeltaSwim | 40.51 | |||||||||
7 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 289 | 36.67 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.59 | |||||||||
8 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 271 | 37.46 | ||||||
DeltaSwim | 41.47 | |||||||||
9 | Max Venborg Kromann | 2005 | 247 | 38.65 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.09 | |||||||||
10 | Sofus Funder | 2005 | 209 | 40.84 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 42.90 | |||||||||
11 | Axel Kenneth Thomsen | 2005 | 198 | 41.63 | ||||||
Kolding SK | 42.41 | |||||||||
12 | Patrick Sønderskov | 2005 | 173 | 43.54 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
- | Alexander S. Todbjerg | 2005 | DSQ | brystb v udsv st | ||||||
H2Odense | ||||||||||
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Damsgaard | 2006 | 249 | 38.56 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 37.21 | |||||||||
2 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 248 | 38.58 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 43.34 | |||||||||
3 | Mark Rüdinger | 2006 | 244 | 38.80 | ||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 40.92 | |||||||||
4 | Julius Schier | 2006 | 200 | 41.47 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 47.92 | |||||||||
5 | Jonatan Lyck Falk | 2006 | 183 | 42.69 | ||||||
DeltaSwim | 58.98 | |||||||||
6 | Jakob Kristensen | 2006 | 151 | 45.55 | ||||||
DeltaSwim | 46.65 | |||||||||
7 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 145 | 46.17 | ||||||
H2Odense | 49.19 | |||||||||
8 | Casper Batz | 2006 | 140 | 46.66 | ||||||
Kolding SK | 46.58 | |||||||||
9 | Ebbe Als Olsen | 2007 | 90 | 53.98 | ||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 57.52 | |||||||||
- | Sebastian Christiansen | 2006 | DNF | |||||||
DeltaSwim | ||||||||||
- | Ludvig L. Møller | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
H2Odense | 45.55 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 17 marts 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:31 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Lang | Udskriftsdato | 17 marts 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:31 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 marts 2018 |
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 652 | 32.05 | 1:10.34 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:09.72 | |||||||||
2 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 502 | 35.07 | 1:16.75 | |||||
H2Odense | 1:18.93 | |||||||||
3 | Aurelia Pedersen | 2004 | 435 | 35.77 | 1:20.50 | |||||
H2Odense | 1:14.53 | |||||||||
4 | Julie Dumstrei | 2004 | 412 | 37.31 | 1:21.98 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:24.39 | |||||||||
5 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 411 | 37.56 | 1:22.02 | |||||
H2Odense | 1:25.13 | |||||||||
6 | Josefine S Jørgensen | 2004 | 291 | 41.62 | 1:32.04 | |||||
H2Odense | ||||||||||
7 | Signe Jochumsen | 2004 | 244 | 39.95 | 1:37.58 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Moberg | 2005 | 417 | 37.24 | 1:21.61 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:22.60 | |||||||||
2 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 393 | 37.99 | 1:23.25 | |||||
Kolding SK | 1:22.24 | |||||||||
3 | Victoria Richards | 2005 | 296 | 40.66 | 1:31.54 | |||||
DeltaSwim | 1:37.54 | |||||||||
4 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 288 | 39.15 | 1:32.32 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Johanne Heilmann | 2005 | 287 | 42.74 | 1:32.49 | |||||
Kolding SK | 1:30.86 | |||||||||
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 388 | 39.22 | 1:23.59 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:28.15 | |||||||||
2 | Ane Christensen | 2006 | 302 | 41.08 | 1:30.92 | |||||
Kolding SK | 1:28.83 | |||||||||
3 | Karoline Hellesøe | 2006 | 229 | 43.16 | 1:39.58 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:41.97 | |||||||||
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 197 | 48.27 | 1:44.73 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:50.18 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 17 marts 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:31 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Lang | Udskriftsdato | 17 marts 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:35 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 marts 2018 |
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | 572 | 30.36 | 1:04.91 | |||||
H2Odense | 1:03.76 | |||||||||
2 | Malthe Elkjær | 2003 | 569 | 30.21 | 1:05.03 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.15 | |||||||||
3 | Daniel Damsbo | 2003 | 568 | 30.30 | 1:05.08 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:06.06 | |||||||||
4 | Oliver Fenger | 2003 | 499 | 31.33 | 1:07.94 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:08.49 | |||||||||
5 | Laurits Sigaard | 2003 | 461 | 31.62 | 1:09.76 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:07.25 | |||||||||
6 | August B Bjerregaard | 2003 | 400 | 33.69 | 1:13.10 | |||||
H2Odense | 1:15.10 | |||||||||
7 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 364 | 35.06 | 1:15.43 | |||||
H2Odense | 1:26.19 | |||||||||
8 | Casper Bang Clausen | 2003 | 339 | 34.57 | 1:17.26 | |||||
H2Odense | 1:13.15 | |||||||||
9 | Varjan Sivakumar | 2003 | 297 | 37.13 | 1:20.76 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:40.38 | |||||||||
10 | Andreas Nissen | 2003 | 254 | 37.93 | 1:25.02 | |||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 1:25.77 | |||||||||
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Landtved | 2004 | 571 | 30.67 | 1:04.94 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:04.08 | |||||||||
2 | Emil Neumann | 2004 | 349 | 34.16 | 1:16.49 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:13.67 | |||||||||
3 | Vania Danilkin | 2004 | 271 | 37.44 | 1:23.21 | |||||
Kolding SK | 1:26.58 | |||||||||
4 | Lasse Thulstrup | 2004 | 271 | 36.08 | 1:23.23 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Nicholas Kristiansen | 2004 | 243 | 38.39 | 1:26.32 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:25.71 | |||||||||
6 | Rasmus Kabel | 2004 | 159 | 42.64 | 1:39.43 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Johannes Jonasen | 2004 | 143 | 43.74 | 1:43.06 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Damsgaard | 2006 | 125 | 48.19 | 1:47.80 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:29.47 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 17 marts 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:35 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Lang | Udskriftsdato | 17 marts 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:39 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 marts 2018 |
Løb 5, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cille Christensen | 2004 | 643 | 32.74 | 1:12.18 | 1:54.22 | 2:35.25 | |||
Kolding SK | 2:31.08 | |||||||||
2 | Elma Gabela | 2004 | 384 | 35.81 | 1:24.81 | 2:15.19 | 3:04.26 | |||
Kolding SK | 2:56.63 | |||||||||
3 | Aurelia Pedersen | 2004 | 378 | 37.61 | 1:26.11 | 2:16.24 | 3:05.34 | |||
H2Odense | 2:56.37 | |||||||||
4 | Melanie Petersen | 2004 | 262 | 44.97 | 1:38.90 | 2:33.26 | 3:29.17 | |||
Kolding SK | 3:45.53 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 17 marts 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:39 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Lang | Udskriftsdato | 17 marts 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:42 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 marts 2018 |
Løb 6, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Simon Sandal | 2003 | 258 | 36.07 | 1:22.55 | 2:14.79 | 3:08.53 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:10.67 | |||||||||
2 | Jonas Pihl | 2003 | 171 | 41.05 | 1:33.32 | 2:33.62 | 3:36.27 | |||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 6, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 538 | 32.25 | 1:09.18 | 1:48.05 | 2:27.72 | |||
H2Odense | 2:47.12 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 17 marts 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:42 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Lang | Udskriftsdato | 17 marts 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:25 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 marts 2018 |
Løb 7, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cille Christensen | 2004 | 727 | 1:11.36 | 2:39.01 | 4:10.33 | 5:25.54 | |||
Kolding SK | 5:12.61 | |||||||||
2 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 697 | 1:20.08 | 2:40.66 | 4:14.12 | 5:30.18 | |||
H2Odense | 5:17.90 | |||||||||
3 | Elma Gabela | 2004 | 647 | 1:16.51 | 2:46.32 | 4:23.00 | 5:38.48 | |||
Kolding SK | 5:16.65 | |||||||||
4 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 541 | 1:24.34 | 2:56.59 | 4:41.45 | 5:59.24 | |||
H2Odense | 5:59.56 | |||||||||
5 | Melanie Petersen | 2004 | 430 | 1:39.47 | 3:08.75 | 5:00.55 | 6:27.76 | |||
Kolding SK | ||||||||||
- | Josefine S Jørgensen | 2004 | DNS | |||||||
H2Odense | ||||||||||
Løb 7, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ellen Jensen | 2005 | 645 | 1:14.31 | 2:44.60 | 4:24.13 | 5:38.77 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 5:26.44 | |||||||||
2 | Agnete Habermann | 2005 | 504 | 1:24.33 | 3:00.06 | 4:41.52 | 6:07.95 | |||
H2Odense | 6:07.12 | |||||||||
3 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 496 | 1:29.29 | 3:01.33 | 4:46.16 | 6:09.79 | |||
Kolding SK | 5:53.78 | |||||||||
4 | Johanne Heilmann | 2005 | 465 | 1:37.65 | 3:09.72 | 4:54.98 | 6:17.97 | |||
Kolding SK | 6:19.31 | |||||||||
5 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 425 | 1:38.63 | 3:15.12 | 5:06.89 | 6:29.45 | |||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | 423 | 1:26.77 | 3:06.58 | 4:59.70 | 6:30.05 | |||
H2Odense | ||||||||||
Løb 7, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Kapke | 2006 | 593 | 1:24.38 | 2:51.42 | 4:30.43 | 5:48.43 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
2 | Naja Færgemann | 2006 | 533 | 1:19.79 | 2:55.81 | 4:38.70 | 6:01.00 | |||
H2Odense | 6:03.26 | |||||||||
3 | Ane Christensen | 2006 | 405 | 1:36.43 | 3:17.86 | 5:05.59 | 6:35.55 | |||
Kolding SK | 6:41.07 | |||||||||
4 | Amalie Kjærgaard Callesen | 2006 | 272 | 1:55.75 | 3:47.47 | 5:55.92 | 7:31.65 | |||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 7, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Toftgaard | 2007 | 465 | 1:32.04 | 3:09.37 | 4:55.96 | 6:17.89 | |||
Kolding SK | 6:19.61 | |||||||||
2 | Nanna Højstrøm | 2007 | 332 | 1:49.25 | 3:29.64 | 5:24.26 | 7:02.59 | |||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 318 | 1:54.00 | 3:44.69 | 5:33.33 | 7:08.69 | |||
Kolding SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 17 marts 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:25 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Lang | Udskriftsdato | 17 marts 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:46 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 marts 2018 |
Løb 8, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | 602 | 1:11.37 | 2:35.37 | 4:00.56 | 5:14.89 | |||
H2Odense | 5:07.47 | |||||||||
2 | Daniel Damsbo | 2003 | 596 | 1:12.53 | 2:35.45 | 4:07.16 | 5:16.11 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:07.47 | |||||||||
3 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 520 | 1:16.92 | 2:38.79 | 4:13.97 | 5:30.72 | |||
H2Odense | 6:03.78 | |||||||||
3 | Sune Schaarup | 2003 | 520 | 1:19.18 | 2:47.61 | 4:16.99 | 5:30.72 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:55.08 | |||||||||
5 | Casper Bang Clausen | 2003 | 479 | 1:25.09 | 2:50.45 | 4:24.12 | 5:39.77 | |||
H2Odense | 5:23.08 | |||||||||
6 | August B Bjerregaard | 2003 | 469 | 1:19.57 | 2:44.28 | 4:29.74 | 5:42.40 | |||
H2Odense | 5:35.20 | |||||||||
7 | Mattias Hansen | 2003 | 351 | 1:27.69 | 3:02.22 | 4:56.63 | 6:16.95 | |||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 6:45.65 | |||||||||
8 | Jonas Pihl | 2003 | 276 | 1:32.41 | 3:11.91 | 5:16.06 | 6:48.32 | |||
Kolding SK | 6:37.91 | |||||||||
Løb 8, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 599 | 1:09.98 | 2:34.04 | 4:05.68 | 5:15.42 | |||
H2Odense | 4:57.33 | |||||||||
2 | Lasse Thulstrup | 2004 | 425 | 1:26.20 | 2:58.40 | 4:35.06 | 5:53.77 | |||
Kolding SK | 5:59.18 | |||||||||
3 | Asger Als Olsen | 2004 | 411 | 1:26.88 | 3:00.47 | 4:36.69 | 5:57.73 | |||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 6:30.34 | |||||||||
4 | Valdemar Stahl | 2004 | 308 | 1:35.24 | 3:15.34 | 5:04.34 | 6:33.58 | |||
H2Odense | ||||||||||
5 | Vania Danilkin | 2004 | 289 | 1:33.99 | 3:21.90 | 5:15.13 | 6:41.98 | |||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Rasmus Kabel | 2004 | 234 | 1:46.96 | 3:32.74 | 5:33.69 | 7:11.16 | |||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Johannes Jonasen | 2004 | 218 | 2:48.77 | 4:45.12 | 6:34.84 | 7:21.89 | |||
Kolding SK | ||||||||||
- | Emil Neumann | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 5:30.52 | |||||||||
Løb 8, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 362 | 1:31.36 | 3:05.06 | 4:50.13 | 6:13.07 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
2 | Daniel Busk | 2005 | 311 | 1:39.42 | 3:18.60 | 5:05.47 | 6:32.60 | |||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Axel Kenneth Thomsen | 2005 | 225 | 1:54.47 | 3:37.15 | 5:43.25 | 7:17.10 | |||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 8, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Batz | 2006 | 200 | 1:57.38 | 3:47.04 | 5:56.21 | 7:34.17 | |||
Kolding SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 17 marts 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:46 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Lang | Udskriftsdato | 17 marts 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:13 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 marts 2018 |
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 581 | 34.87 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 32.97 | |||||||||
2 | Julie Dumstrei | 2004 | 556 | 35.38 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 33.66 | |||||||||
3 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 552 | 35.46 | ||||||
Kolding SK | 34.37 | |||||||||
4 | Mia Hvarre | 2004 | 534 | 35.86 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 35.24 | |||||||||
5 | Karoline Kristensen | 2004 | 494 | 36.79 | ||||||
DeltaSwim | 35.42 | |||||||||
6 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 463 | 37.60 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 37.43 | |||||||||
7 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 423 | 38.76 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 35.49 | |||||||||
8 | Luna Holm Møller | 2004 | 362 | 40.81 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 41.52 | |||||||||
9 | Sissel Jessen | 2004 | 232 | 47.32 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 51.83 | |||||||||
10 | Leonora Druett | 2004 | 172 | 52.31 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 54.67 | |||||||||
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sophie Kronborg | 2005 | 392 | 39.75 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 39.11 | |||||||||
2 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 392 | 39.76 | ||||||
DeltaSwim | 40.87 | |||||||||
3 | Mille Lindeblad | 2005 | 387 | 39.92 | ||||||
DeltaSwim | 41.86 | |||||||||
4 | Louisa Christensen | 2005 | 367 | 40.62 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 41.08 | |||||||||
5 | Anna Ryet | 2005 | 338 | 41.76 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Emilia Maria Have Fugl | 2005 | 328 | 42.19 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 43.90 | |||||||||
7 | Victoria Richards | 2005 | 295 | 43.70 | ||||||
DeltaSwim | 44.00 | |||||||||
8 | Maja Rolighed | 2005 | 286 | 44.12 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
9 | Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | 269 | 45.06 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 46.49 | |||||||||
10 | Nanna W Povlsen | 2005 | 172 | 52.29 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Hellesøe | 2006 | 313 | 42.83 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 41.96 | |||||||||
2 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 270 | 45.01 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 43.85 | |||||||||
3 | Mille A. B. Buch | 2006 | 217 | 48.36 | ||||||
H2Odense | 1:00.15 | |||||||||
4 | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | 206 | 49.23 | ||||||
DeltaSwim | 55.36 | |||||||||
- | Julija Bliucukis | 2006 | DNS | |||||||
H2Odense | 48.78 | |||||||||
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nanna Højstrøm | 2007 | 317 | 42.64 | ||||||
Kolding SK | 42.50 | |||||||||
2 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 256 | 45.82 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 51.80 | |||||||||
3 | Emilie Bech Kjælgaard | 2007 | 243 | 46.59 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
4 | Frida Ploug | 2007 | 243 | 46.60 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 55.58 | |||||||||
5 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 239 | 46.88 | ||||||
Kolding SK | 45.73 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 17 marts 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:13 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Lang | Udskriftsdato | 17 marts 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:18 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 marts 2018 |
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Elkjær | 2003 | 601 | 30.94 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 30.56 | |||||||||
2 | Christian Lorey | 2003 | 561 | 31.66 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 30.88 | |||||||||
3 | Laurits Sigaard | 2003 | 503 | 32.84 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 34.08 | |||||||||
4 | Sune Schaarup | 2003 | 421 | 34.85 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.01 | |||||||||
5 | Mattias Hansen | 2003 | 392 | 35.66 | ||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 35.81 | |||||||||
6 | Varjan Sivakumar | 2003 | 332 | 37.69 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 44.35 | |||||||||
7 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | 180 | 46.25 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Jonas Wind Ahrendsen | 2003 | DNS | |||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 39.28 | |||||||||
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Iversen | 2004 | 552 | 31.83 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 32.82 | |||||||||
2 | Emil Neumann | 2004 | 366 | 36.49 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 39.17 | |||||||||
3 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 292 | 39.34 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 36.96 | |||||||||
4 | Johannes Jonasen | 2004 | 189 | 45.48 | ||||||
Kolding SK | 56.74 | |||||||||
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Luca Hertzog | 2005 | 368 | 36.42 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 35.68 | |||||||||
2 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 354 | 36.90 | ||||||
DeltaSwim | 37.40 | |||||||||
3 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 343 | 37.29 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 37.64 | |||||||||
4 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 300 | 38.99 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.50 | |||||||||
5 | Sofus Funder | 2005 | 290 | 39.43 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 40.02 | |||||||||
6 | Max Venborg Kromann | 2005 | 282 | 39.79 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 39.77 | |||||||||
7 | Patrick Sønderskov | 2005 | 189 | 45.50 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
8 | Alexander S. Todbjerg | 2005 | 102 | 55.78 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Kristensen | 2006 | 293 | 39.29 | ||||||
DeltaSwim | 39.93 | |||||||||
2 | Julius Schier | 2006 | 273 | 40.26 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 41.68 | |||||||||
3 | Mark Rüdinger | 2006 | 270 | 40.39 | ||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 44.41 | |||||||||
4 | Ludvig L. Møller | 2006 | 249 | 41.47 | ||||||
H2Odense | 45.75 | |||||||||
5 | Tobias Damsgaard | 2006 | 231 | 42.52 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 43.65 | |||||||||
6 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 227 | 42.81 | ||||||
H2Odense | 42.26 | |||||||||
7 | Jonatan Lyck Falk | 2006 | 203 | 44.42 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
8 | Ebbe Als Olsen | 2007 | 128 | 51.71 | ||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 51.05 | |||||||||
9 | Sebastian Christiansen | 2006 | 115 | 53.60 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 17 marts 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:18 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Lang | Udskriftsdato | 17 marts 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:32 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 marts 2018 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 698 | 34.72 | 1:10.92 | |||||
H2Odense | 1:07.95 | |||||||||
2 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 641 | 35.67 | 1:12.97 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:10.15 | |||||||||
3 | Aurelia Pedersen | 2004 | 515 | 38.77 | 1:18.48 | |||||
H2Odense | 1:13.41 | |||||||||
4 | Mia Hvarre | 2004 | 510 | 38.59 | 1:18.75 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:14.04 | |||||||||
5 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 434 | 40.93 | 1:23.09 | |||||
H2Odense | 1:18.43 | |||||||||
6 | Josefine S Jørgensen | 2004 | 426 | 41.01 | 1:23.60 | |||||
H2Odense | 1:20.69 | |||||||||
7 | Louise Ovesen | 2004 | 360 | 42.33 | 1:28.41 | |||||
DeltaSwim | 1:29.27 | |||||||||
8 | Frederikke Schlaikjær | 2004 | 326 | 44.72 | 1:31.33 | |||||
DeltaSwim | 1:35.36 | |||||||||
9 | Kathrine Hvidberg | 2004 | 251 | 47.86 | 1:39.67 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Moberg | 2005 | 543 | 37.34 | 1:17.10 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.68 | |||||||||
2 | Ellen Jensen | 2005 | 495 | 38.87 | 1:19.53 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:16.88 | |||||||||
3 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 468 | 39.57 | 1:21.00 | |||||
Kolding SK | 1:15.03 | |||||||||
4 | Johanne Heilmann | 2005 | 454 | 41.09 | 1:21.82 | |||||
Kolding SK | 1:21.44 | |||||||||
5 | Anna Rønn | 2005 | 439 | 40.54 | 1:22.76 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:22.33 | |||||||||
6 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 419 | 41.23 | 1:24.03 | |||||
Kolding SK | 1:22.86 | |||||||||
7 | Frederikke Riber | 2005 | 403 | 41.75 | 1:25.17 | |||||
DeltaSwim | 1:26.75 | |||||||||
8 | Karla Kristensen | 2005 | 402 | 41.52 | 1:25.20 | |||||
Kolding SK | 1:22.49 | |||||||||
9 | Mette Barfoot | 2005 | 390 | 42.09 | 1:26.05 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:35.70 | |||||||||
10 | Sophie Kronborg | 2005 | 374 | 43.50 | 1:27.28 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:26.03 | |||||||||
11 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 348 | 44.32 | 1:29.38 | |||||
DeltaSwim | 1:27.01 | |||||||||
12 | Victoria Richards | 2005 | 318 | 45.84 | 1:32.17 | |||||
DeltaSwim | 1:51.90 | |||||||||
13 | Emilia Maria Have Fugl | 2005 | 300 | 45.64 | 1:33.95 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:38.90 | |||||||||
14 | Anna Madsby Rohde | 2005 | 236 | 50.37 | 1:41.76 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:40.27 | |||||||||
15 | Nanna W Povlsen | 2005 | 148 | 56.66 | 1:58.80 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Vibe Hansen | 2006 | 416 | 41.63 | 1:24.25 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:25.51 | |||||||||
2 | Sophia Jochumsen | 2006 | 406 | 41.65 | 1:24.91 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:26.79 | |||||||||
3 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 376 | 42.45 | 1:27.10 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:29.42 | |||||||||
4 | Christine Mols | 2006 | 320 | 43.24 | 1:31.94 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:41.41 | |||||||||
5 | Ane Christensen | 2006 | 320 | 44.59 | 1:31.97 | |||||
Kolding SK | 1:31.46 | |||||||||
6 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 304 | 1:33.54 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:31.05 | |||||||||
7 | Sara Als | 2006 | 264 | 47.67 | 1:38.06 | |||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 1:40.72 | |||||||||
8 | Amalie F Piiters | 2006 | 246 | 47.14 | 1:40.38 | |||||
H2Odense | ||||||||||
9 | Mille A. B. Buch | 2006 | 190 | 52.96 | 1:49.35 | |||||
H2Odense | 1:51.69 | |||||||||
10 | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | 184 | 53.41 | 1:50.62 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
- | Julija Bliucukis | 2006 | DNS | |||||||
H2Odense | 1:37.65 | |||||||||
- | Amalie Kjærgaard Callesen | 2006 | DSQ | ef fort bevæg 50m | ||||||
Kolding SK | 1:30.41 | |||||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Signe Jensen | 2007 | 421 | 41.67 | 1:23.89 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:29.87 | |||||||||
2 | Laura Toftgaard | 2007 | 371 | 42.01 | 1:27.55 | |||||
Kolding SK | 1:26.91 | |||||||||
3 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 271 | 48.17 | 1:37.21 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:50.23 | |||||||||
4 | Frida Ploug | 2007 | 225 | 50.36 | 1:43.35 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:57.64 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 17 marts 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:32 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Lang | Udskriftsdato | 17 marts 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:39 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 marts 2018 |
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | 565 | 33.27 | 1:07.38 | |||||
H2Odense | 1:06.00 | |||||||||
2 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 553 | 33.74 | 1:07.86 | |||||
H2Odense | 1:06.77 | |||||||||
3 | Oliver Fenger | 2003 | 484 | 34.70 | 1:10.92 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:09.83 | |||||||||
4 | August B Bjerregaard | 2003 | 451 | 35.15 | 1:12.64 | |||||
H2Odense | 1:08.53 | |||||||||
5 | Christian Lorey | 2003 | 434 | 34.75 | 1:13.58 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:10.23 | |||||||||
6 | Casper Bang Clausen | 2003 | 417 | 36.10 | 1:14.56 | |||||
H2Odense | 1:13.21 | |||||||||
7 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 407 | 37.14 | 1:15.13 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.70 | |||||||||
8 | Malte Lyck Falk | 2003 | 367 | 38.08 | 1:17.76 | |||||
DeltaSwim | 1:19.57 | |||||||||
9 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 340 | 38.19 | 1:19.80 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:23.42 | |||||||||
10 | Varjan Sivakumar | 2003 | 317 | 40.18 | 1:21.68 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:23.10 | |||||||||
11 | Simon Sandal | 2003 | 271 | 41.65 | 1:26.06 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:23.82 | |||||||||
12 | Andreas Nissen | 2003 | 259 | 42.35 | 1:27.32 | |||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 1:24.04 | |||||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Landtved | 2004 | 533 | 33.70 | 1:08.70 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:06.41 | |||||||||
2 | Alexander Kjeldsen | 2004 | 365 | 36.73 | 1:17.96 | |||||
Kolding SK | 1:17.87 | |||||||||
3 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 330 | 39.21 | 1:20.60 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:21.09 | |||||||||
4 | Lasse Thulstrup | 2004 | 306 | 39.89 | 1:22.66 | |||||
Kolding SK | 1:20.22 | |||||||||
5 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 274 | 41.56 | 1:25.75 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:21.45 | |||||||||
6 | Vania Danilkin | 2004 | 243 | 43.14 | 1:29.27 | |||||
Kolding SK | 1:30.71 | |||||||||
7 | Asger Als Olsen | 2004 | 239 | 43.20 | 1:29.68 | |||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 1:34.01 | |||||||||
8 | Nicholas Kristiansen | 2004 | 233 | 43.13 | 1:30.49 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:27.18 | |||||||||
- | Rasmus Kabel | 2004 | DSQ | ej fort bevæg50m | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 392 | 37.70 | 1:16.13 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.92 | |||||||||
2 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 348 | 40.20 | 1:19.17 | |||||
DeltaSwim | 1:48.52 | |||||||||
3 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 318 | 41.62 | 1:21.63 | |||||
DeltaSwim | 1:23.37 | |||||||||
4 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 310 | 40.15 | 1:22.25 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
5 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 283 | 41.35 | 1:24.84 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:24.23 | |||||||||
6 | Daniel Busk | 2005 | 260 | 43.35 | 1:27.21 | |||||
Kolding SK | 1:28.68 | |||||||||
7 | Axel Kenneth Thomsen | 2005 | 217 | 44.61 | 1:32.68 | |||||
Kolding SK | 1:29.96 | |||||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 353 | 37.26 | 1:18.79 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:17.77 | |||||||||
2 | Ludvig L. Møller | 2006 | 212 | 45.83 | 1:33.34 | |||||
H2Odense | 1:32.52 | |||||||||
3 | Casper Batz | 2006 | 172 | 48.98 | 1:40.18 | |||||
Kolding SK | 1:32.52 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 17 marts 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:39 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Lang | Udskriftsdato | 17 marts 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:50 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 marts 2018 |
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 661 | 37.57 | 1:17.20 | 1:56.79 | 2:35.17 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:31.07 | |||||||||
2 | Elma Gabela | 2004 | 606 | 37.70 | 1:18.54 | 1:59.27 | 2:39.77 | |||
Kolding SK | 2:32.77 | |||||||||
3 | Cille Christensen | 2004 | 592 | 38.94 | 1:20.15 | 2:01.27 | 2:41.00 | |||
Kolding SK | 2:32.18 | |||||||||
4 | Julie Dumstrei | 2004 | 512 | 40.15 | 1:23.68 | 2:06.78 | 2:49.01 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:39.92 | |||||||||
5 | Melanie Petersen | 2004 | 509 | 39.74 | 1:22.89 | 2:06.88 | 2:49.29 | |||
Kolding SK | 2:43.85 | |||||||||
6 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 478 | 40.13 | 1:24.31 | 2:08.99 | 2:52.87 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:48.34 | |||||||||
7 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 458 | 40.13 | 1:24.28 | 2:09.02 | 2:55.30 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:48.00 | |||||||||
8 | Luna Holm Møller | 2004 | 395 | 43.34 | 1:29.85 | 2:17.25 | 3:04.16 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:04.44 | |||||||||
9 | Ida Marie Jørgensen | 2004 | 204 | 52.77 | 1:52.38 | 2:52.08 | 3:49.49 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Moberg | 2005 | 506 | 41.11 | 1:24.38 | 2:08.61 | 2:49.69 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:48.28 | |||||||||
2 | Agnete Habermann | 2005 | 421 | 43.12 | 1:27.90 | 2:15.02 | 3:00.31 | |||
H2Odense | 2:51.00 | |||||||||
3 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | 410 | 42.36 | 1:28.73 | 2:16.07 | 3:01.90 | |||
H2Odense | ||||||||||
4 | Louisa Christensen | 2005 | 323 | 44.44 | 1:35.70 | 2:26.15 | 3:17.00 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:08.03 | |||||||||
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Kapke | 2006 | 539 | 39.91 | 1:21.98 | 2:04.11 | 2:46.08 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:50.09 | |||||||||
2 | Naja Færgemann | 2006 | 519 | 40.86 | 1:24.48 | 2:07.38 | 2:48.21 | |||
H2Odense | 2:51.79 | |||||||||
3 | Laura Vibe Hansen | 2006 | 399 | 45.31 | 2:20.07 | 3:03.60 | ||||
Vejle Svømmeklub | 3:05.21 | |||||||||
4 | Karoline Hellesøe | 2006 | 315 | 46.21 | 1:37.28 | 2:28.95 | 3:18.54 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:15.18 | |||||||||
5 | Sofie Damm Johansen | 2006 | 263 | 49.25 | 1:46.70 | 2:39.35 | 3:30.88 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:32.75 | |||||||||
6 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 263 | 49.05 | 1:43.56 | 2:38.84 | 3:31.03 | |||
Ringe Svømme Klub | 4:00.06 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 17 marts 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:50 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Lang | Udskriftsdato | 17 marts 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:57 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 marts 2018 |
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Daniel Damsbo | 2003 | 502 | 36.96 | 1:16.53 | 1:55.80 | 2:33.16 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:29.05 | |||||||||
2 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 491 | 36.60 | 1:14.62 | 1:54.49 | 2:34.31 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:31.81 | |||||||||
3 | Jonas Pihl | 2003 | 314 | 41.86 | 1:27.72 | 2:14.93 | 2:59.01 | |||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 485 | 37.54 | 1:17.01 | 1:56.31 | 2:34.89 | |||
H2Odense | 2:41.28 | |||||||||
2 | Mads Iversen | 2004 | 438 | 37.21 | 1:18.11 | 1:59.10 | 2:40.28 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:38.58 | |||||||||
3 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 341 | 40.34 | 1:25.12 | 2:11.54 | 2:54.28 | |||
H2Odense | ||||||||||
4 | Valdemar Stahl | 2004 | 320 | 43.23 | 1:29.53 | 2:15.03 | 2:57.88 | |||
H2Odense | 2:50.64 | |||||||||
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Luca Hertzog | 2005 | 359 | 39.57 | 1:23.53 | 2:07.81 | 2:51.30 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 328 | 41.63 | 1:27.97 | 2:12.67 | 2:56.51 | |||
DeltaSwim | 3:05.46 | |||||||||
3 | Max Venborg Kromann | 2005 | 287 | 43.36 | 1:30.45 | 2:19.36 | 3:04.56 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:00.30 | |||||||||
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 348 | 40.47 | 1:25.27 | 2:10.25 | 2:53.02 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:55.29 | |||||||||
2 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 230 | 44.95 | 1:37.32 | 2:29.52 | 3:18.49 | |||
H2Odense | 3:18.53 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 17 marts 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:57 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Lang | Udskriftsdato | 18 marts 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:14 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 marts 2018 |
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 630 | 37.70 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 35.64 | |||||||||
2 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 512 | 40.41 | ||||||
Kolding SK | 38.78 | |||||||||
3 | Mia Hvarre | 2004 | 500 | 40.72 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 42.49 | |||||||||
4 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 478 | 41.33 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.86 | |||||||||
5 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 463 | 41.77 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 40.77 | |||||||||
6 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 431 | 42.78 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 41.43 | |||||||||
7 | Karoline Kristensen | 2004 | 404 | 43.70 | ||||||
DeltaSwim | 40.32 | |||||||||
8 | Louise Ovesen | 2004 | 280 | 49.40 | ||||||
DeltaSwim | 57.27 | |||||||||
9 | Sissel Jessen | 2004 | 275 | 49.71 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 48.58 | |||||||||
10 | Leonora Druett | 2004 | 266 | 50.26 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 54.50 | |||||||||
- | Julie Dumstrei | 2004 | DSQ | 2 flybensp v start | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 42.51 | |||||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Rønn | 2005 | 503 | 40.64 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 40.91 | |||||||||
2 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | 410 | 43.50 | ||||||
H2Odense | 51.45 | |||||||||
3 | Anna Ryet | 2005 | 361 | 45.38 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 43.97 | |||||||||
4 | Anna Madsby Rohde | 2005 | 358 | 45.52 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 45.16 | |||||||||
5 | Karla Kristensen | 2005 | 353 | 45.72 | ||||||
Kolding SK | 45.35 | |||||||||
6 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 298 | 48.37 | ||||||
DeltaSwim | 50.19 | |||||||||
7 | Maja Rolighed | 2005 | 297 | 48.42 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 48.71 | |||||||||
8 | Victoria Richards | 2005 | 293 | 48.65 | ||||||
DeltaSwim | 48.83 | |||||||||
9 | Emilia Maria Have Fugl | 2005 | 265 | 50.29 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 50.42 | |||||||||
10 | Sophie Kronborg | 2005 | 255 | 50.93 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 47.68 | |||||||||
11 | Nanna W Povlsen | 2005 | 220 | 53.55 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
12 | Mille Lindeblad | 2005 | 206 | 54.74 | ||||||
DeltaSwim | 53.18 | |||||||||
- | Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 47.83 | |||||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Kapke | 2006 | 449 | 42.21 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 42.89 | |||||||||
2 | Ane Christensen | 2006 | 399 | 43.88 | ||||||
Kolding SK | 45.69 | |||||||||
3 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 372 | 44.95 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 46.21 | |||||||||
4 | Sophia Jochumsen | 2006 | 326 | 46.93 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 47.05 | |||||||||
5 | Christine Mols | 2006 | 317 | 47.41 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 49.91 | |||||||||
6 | Karoline Hellesøe | 2006 | 290 | 48.81 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 47.28 | |||||||||
7 | Sofie Damm Johansen | 2006 | 211 | 54.29 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 57.10 | |||||||||
8 | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | 176 | 57.69 | ||||||
DeltaSwim | 1:02.49 | |||||||||
9 | Sara Als | 2006 | 164 | 58.96 | ||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 58.43 | |||||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Signe Jensen | 2007 | 413 | 43.39 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 45.80 | |||||||||
2 | Laura Toftgaard | 2007 | 361 | 45.37 | ||||||
Kolding SK | 45.04 | |||||||||
3 | Frida Ploug | 2007 | 186 | 56.60 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:08.44 | |||||||||
- | Emilie Bech Kjælgaard | 2007 | DSQ | fl flyben i start | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 52.20 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 18 marts 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:14 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Lang | Udskriftsdato | 18 marts 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:59 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 marts 2018 |
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Fenger | 2003 | 561 | 34.71 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 35.23 | |||||||||
2 | Malthe Elkjær | 2003 | 529 | 35.40 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 33.72 | |||||||||
3 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 516 | 35.70 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 35.82 | |||||||||
4 | Laurits Sigaard | 2003 | 395 | 39.01 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 38.07 | |||||||||
5 | Malte Lyck Falk | 2003 | 392 | 39.10 | ||||||
DeltaSwim | 39.90 | |||||||||
6 | Jonas Wind Ahrendsen | 2003 | 353 | 40.49 | ||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 40.73 | |||||||||
7 | Varjan Sivakumar | 2003 | 337 | 41.14 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 49.49 | |||||||||
8 | Andreas Nissen | 2003 | 268 | 44.40 | ||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 45.35 | |||||||||
9 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | 191 | 49.70 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Landtved | 2004 | 416 | 38.35 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 38.27 | |||||||||
2 | Asger Als Olsen | 2004 | 296 | 42.95 | ||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 43.00 | |||||||||
3 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 241 | 45.97 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Johannes Jonasen | 2004 | 204 | 48.59 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Emil Neumann | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 41.51 | |||||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 381 | 39.50 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 37.91 | |||||||||
2 | Luca Hertzog | 2005 | 293 | 43.11 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 44.64 | |||||||||
3 | Daniel Busk | 2005 | 290 | 43.23 | ||||||
Kolding SK | 42.20 | |||||||||
4 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 288 | 43.32 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 46.94 | |||||||||
5 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 243 | 45.84 | ||||||
DeltaSwim | 51.08 | |||||||||
6 | Axel Kenneth Thomsen | 2005 | 185 | 50.25 | ||||||
Kolding SK | 49.66 | |||||||||
7 | Patrick Sønderskov | 2005 | 181 | 50.58 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
8 | Max Venborg Kromann | 2005 | 164 | 52.29 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 52.26 | |||||||||
- | Alexander S. Todbjerg | 2005 | DSQ | Ej samt berør v afsl | ||||||
H2Odense | ||||||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Kristensen | 2006 | 261 | 44.77 | ||||||
DeltaSwim | 44.46 | |||||||||
2 | Tobias Damsgaard | 2006 | 172 | 51.42 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 57.70 | |||||||||
3 | Ebbe Als Olsen | 2007 | 169 | 51.78 | ||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 53.78 | |||||||||
4 | Mark Rüdinger | 2006 | 169 | 51.80 | ||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 54.91 | |||||||||
5 | Casper Batz | 2006 | 168 | 51.84 | ||||||
Kolding SK | 51.98 | |||||||||
6 | Vicent Kirk Bonné | 2006 | 104 | 1:00.73 | ||||||
H2Odense | 1:01.05 | |||||||||
7 | Sebastian Christiansen | 2006 | 81 | 1:05.98 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 18 marts 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:59 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Lang | Udskriftsdato | 18 marts 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:32 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 marts 2018 |
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 596 | 39.44 | 1:24.03 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:21.18 | |||||||||
2 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 413 | 45.06 | 1:34.93 | |||||
H2Odense | 1:30.01 | |||||||||
3 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 363 | 47.00 | 1:39.13 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:38.80 | |||||||||
4 | Josefine S Jørgensen | 2004 | 362 | 46.51 | 1:39.23 | |||||
H2Odense | 1:50.00 | |||||||||
5 | Kathrine Hvidberg | 2004 | 311 | 49.65 | 1:44.36 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:44.79 | |||||||||
6 | Louise Ovesen | 2004 | 301 | 49.80 | 1:45.53 | |||||
DeltaSwim | 1:47.26 | |||||||||
7 | Leonora Druett | 2004 | 232 | 54.05 | 1:54.95 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:02.02 | |||||||||
8 | Frederikke Schlaikjær | 2004 | 214 | 55.78 | 1:58.22 | |||||
DeltaSwim | 1:57.24 | |||||||||
9 | Ida Marie Jørgensen | 2004 | 179 | 58.65 | 2:05.27 | |||||
DeltaSwim | 2:02.02 | |||||||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Rønn | 2005 | 528 | 41.43 | 1:27.51 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:27.03 | |||||||||
2 | Johanne Heilmann | 2005 | 468 | 43.26 | 1:31.04 | |||||
Kolding SK | 1:29.04 | |||||||||
3 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 440 | 44.32 | 1:32.93 | |||||
Kolding SK | 1:29.77 | |||||||||
4 | Emilie Moberg | 2005 | 407 | 44.66 | 1:35.40 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:34.16 | |||||||||
5 | Frederikke Riber | 2005 | 380 | 45.97 | 1:37.61 | |||||
DeltaSwim | 1:36.95 | |||||||||
6 | Mette Barfoot | 2005 | 368 | 46.65 | 1:38.69 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:37.41 | |||||||||
7 | Louisa Christensen | 2005 | 329 | 47.20 | 1:42.43 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:42.81 | |||||||||
8 | Anna Madsby Rohde | 2005 | 326 | 47.36 | 1:42.70 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:40.38 | |||||||||
9 | Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | 290 | 49.91 | 1:46.81 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:52.76 | |||||||||
10 | Maja Rolighed | 2005 | 283 | 49.65 | 1:47.72 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:47.94 | |||||||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 446 | 44.27 | 1:32.57 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:30.40 | |||||||||
2 | Naja Færgemann | 2006 | 434 | 44.25 | 1:33.41 | |||||
H2Odense | 1:29.66 | |||||||||
3 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 372 | 46.75 | 1:38.34 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:37.79 | |||||||||
4 | Amalie F Piiters | 2006 | 308 | 49.81 | 1:44.70 | |||||
H2Odense | 1:47.44 | |||||||||
5 | Laura Vibe Hansen | 2006 | 260 | 52.45 | 1:50.76 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:48.16 | |||||||||
6 | Mille A. B. Buch | 2006 | 230 | 53.25 | 1:55.36 | |||||
H2Odense | 2:05.21 | |||||||||
- | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | 1:58.82 | |||||||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nanna Højstrøm | 2007 | 334 | 47.50 | 1:41.94 | |||||
Kolding SK | 1:45.50 | |||||||||
2 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 260 | 51.51 | 1:50.74 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:51.73 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 18 marts 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:32 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Lang | Udskriftsdato | 18 marts 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:40 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 marts 2018 |
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | 630 | 33.82 | 1:13.20 | |||||
H2Odense | 1:09.47 | |||||||||
2 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 579 | 35.36 | 1:15.26 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:14.44 | |||||||||
3 | Sune Schaarup | 2003 | 509 | 37.12 | 1:18.58 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.86 | |||||||||
4 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 488 | 37.13 | 1:19.70 | |||||
H2Odense | 1:16.21 | |||||||||
5 | Casper Bang Clausen | 2003 | 476 | 37.87 | 1:20.36 | |||||
H2Odense | 1:15.80 | |||||||||
6 | Daniel Damsbo | 2003 | 406 | 40.35 | 1:24.74 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:21.22 | |||||||||
7 | Simon Sandal | 2003 | 338 | 41.76 | 1:30.02 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:32.02 | |||||||||
8 | August B Bjerregaard | 2003 | 334 | 42.43 | 1:30.44 | |||||
H2Odense | 1:26.59 | |||||||||
9 | Mattias Hansen | 2003 | 237 | 45.59 | 1:41.41 | |||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 1:42.99 | |||||||||
- | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | DSQ | ej brudt vand v2.arm | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:44.64 | |||||||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Iversen | 2004 | 450 | 38.32 | 1:21.86 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:19.44 | |||||||||
2 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 411 | 39.52 | 1:24.37 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:26.39 | |||||||||
3 | Lasse Thulstrup | 2004 | 386 | 40.18 | 1:26.16 | |||||
Kolding SK | 1:27.21 | |||||||||
4 | Vania Danilkin | 2004 | 325 | 42.51 | 1:31.25 | |||||
Kolding SK | 1:35.69 | |||||||||
5 | Rasmus Kabel | 2004 | 195 | 52.31 | 1:48.08 | |||||
Kolding SK | 1:43.43 | |||||||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 393 | 40.67 | 1:25.62 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:34.22 | |||||||||
2 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 284 | 45.33 | 1:35.39 | |||||
DeltaSwim | 1:42.12 | |||||||||
3 | Sofus Funder | 2005 | 232 | 47.23 | 1:42.01 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:40.16 | |||||||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Kristensen | 2006 | 268 | 45.09 | 1:37.25 | |||||
DeltaSwim | 1:41.62 | |||||||||
2 | Ludvig L. Møller | 2006 | 264 | 45.50 | 1:37.83 | |||||
H2Odense | 1:39.87 | |||||||||
3 | Julius Schier | 2006 | 218 | 50.25 | 1:44.23 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:44.52 | |||||||||
4 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 218 | 48.54 | 1:44.24 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:50.13 | |||||||||
- | Jonatan Lyck Falk | 2006 | DSQ | 2armt und van v star | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 18 marts 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:40 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Lang | Udskriftsdato | 18 marts 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:42 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 marts 2018 |
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cille Christensen | 2004 | 694 | 39.45 | 1:23.37 | 2:08.08 | 2:52.51 | |||
Kolding SK | 2:47.34 | |||||||||
2 | Elma Gabela | 2004 | 657 | 39.80 | 1:24.67 | 2:10.61 | 2:55.73 | |||
Kolding SK | 2:46.55 | |||||||||
3 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 629 | 40.47 | 1:25.95 | 2:12.79 | 2:58.29 | |||
H2Odense | 2:57.72 | |||||||||
4 | Melanie Petersen | 2004 | 338 | 48.38 | 1:44.11 | 2:41.87 | 3:39.23 | |||
Kolding SK | 3:21.79 | |||||||||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ellen Jensen | 2005 | 526 | 42.56 | 1:30.64 | 2:19.53 | 3:09.24 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:01.64 | |||||||||
2 | Agnete Habermann | 2005 | 501 | 44.02 | 1:32.44 | 2:22.80 | 3:12.37 | |||
H2Odense | 2:58.24 | |||||||||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 351 | 47.39 | 1:43.27 | 2:39.42 | 3:36.59 | |||
Kolding SK | 3:30.64 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 18 marts 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:42 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Lang | Udskriftsdato | 18 marts 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:48 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 marts 2018 |
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Fenger | 2003 | 593 | 36.87 | 1:17.15 | 1:59.07 | 2:41.46 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:40.10 | |||||||||
2 | Jonas Pihl | 2003 | 213 | 48.42 | 1:47.00 | 2:47.22 | 3:47.04 | |||
Kolding SK | 3:36.20 | |||||||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 471 | 39.59 | 1:24.22 | 2:09.37 | 2:54.40 | |||
H2Odense | 3:07.48 | |||||||||
2 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 427 | 39.53 | 1:26.33 | 2:14.78 | 3:00.13 | |||
H2Odense | 3:02.50 | |||||||||
3 | Nicholas Kristiansen | 2004 | 336 | 43.49 | 1:33.60 | 2:24.83 | 3:15.04 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:06.20 | |||||||||
4 | Valdemar Stahl | 2004 | 289 | 44.11 | 1:38.14 | 2:31.27 | 3:25.09 | |||
H2Odense | ||||||||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 292 | 46.76 | 1:39.08 | 2:32.56 | 3:24.49 | |||
DeltaSwim | 3:33.47 | |||||||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 204 | 51.06 | 1:50.24 | 2:50.11 | 3:50.21 | |||
H2Odense | 4:07.78 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 18 marts 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:48 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Lang | Udskriftsdato | 18 marts 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:37 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 marts 2018 |
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cille Christensen | 2004 | 706 | 32.05 | 1:14.18 | 1:58.77 | 2:33.97 | |||
Kolding SK | 2:30.03 | |||||||||
2 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 705 | 34.90 | 1:13.70 | 1:59.05 | 2:34.05 | |||
H2Odense | 2:34.65 | |||||||||
3 | Elma Gabela | 2004 | 654 | 34.00 | 1:17.14 | 2:03.43 | 2:37.91 | |||
Kolding SK | 2:32.51 | |||||||||
4 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 652 | 32.65 | 1:14.51 | 2:02.85 | 2:38.10 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:33.87 | |||||||||
5 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 602 | 34.67 | 1:16.10 | 2:05.14 | 2:42.33 | |||
Kolding SK | 2:37.20 | |||||||||
6 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 591 | 36.36 | 1:16.39 | 2:06.58 | 2:43.38 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:39.10 | |||||||||
7 | Mia Hvarre | 2004 | 536 | 36.00 | 1:19.96 | 2:08.22 | 2:48.70 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:41.11 | |||||||||
8 | Karoline Kristensen | 2004 | 526 | 34.52 | 1:18.81 | 2:10.07 | 2:49.78 | |||
DeltaSwim | 2:44.39 | |||||||||
9 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 521 | 36.89 | 1:21.13 | 2:13.42 | 2:50.33 | |||
H2Odense | 2:43.54 | |||||||||
10 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 506 | 37.74 | 1:24.02 | 2:11.27 | 2:52.05 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:48.37 | |||||||||
11 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 476 | 38.02 | 1:22.73 | 2:16.44 | 2:55.55 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:54.50 | |||||||||
12 | Julie Dumstrei | 2004 | 469 | 38.55 | 1:22.85 | 2:16.79 | 2:56.45 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:45.82 | |||||||||
13 | Josefine S Jørgensen | 2004 | 454 | 39.39 | 1:26.06 | 2:21.35 | 2:58.37 | |||
H2Odense | 3:02.63 | |||||||||
14 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 450 | 39.15 | 1:24.21 | 2:17.30 | 2:58.84 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:52.87 | |||||||||
15 | Melanie Petersen | 2004 | 412 | 42.29 | 1:24.54 | 2:23.53 | 3:04.19 | |||
Kolding SK | 2:55.13 | |||||||||
16 | Signe Jochumsen | 2004 | 391 | 40.31 | 1:29.14 | 2:25.11 | 3:07.38 | |||
DeltaSwim | 3:14.19 | |||||||||
17 | Louise Ovesen | 2004 | 341 | 43.02 | 1:32.74 | 2:33.13 | 3:16.24 | |||
DeltaSwim | 3:16.61 | |||||||||
18 | Kathrine Hvidberg | 2004 | 277 | 43.43 | 1:40.08 | 2:41.38 | 3:30.29 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
19 | Frederikke Schlaikjær | 2004 | 276 | 48.59 | 1:40.47 | 2:45.50 | 3:30.42 | |||
DeltaSwim | 3:31.18 | |||||||||
20 | Sissel Jessen | 2004 | 244 | 52.60 | 1:51.73 | 2:54.41 | 3:39.12 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:49.84 | |||||||||
21 | Leonora Druett | 2004 | 189 | 56.21 | 1:59.51 | 3:03.06 | 3:58.64 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 4:10.31 | |||||||||
- | Ida Marie Jørgensen | 2004 | DNS | |||||||
DeltaSwim | ||||||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ellen Jensen | 2005 | 568 | 34.33 | 1:18.13 | 2:08.60 | 2:45.51 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:37.64 | |||||||||
2 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 537 | 35.71 | 1:18.99 | 2:09.81 | 2:48.60 | |||
Kolding SK | 2:47.63 | |||||||||
3 | Anna Rønn | 2005 | 530 | 35.81 | 1:20.28 | 2:09.46 | 2:49.35 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:52.10 | |||||||||
4 | Agnete Habermann | 2005 | 521 | 37.03 | 1:21.76 | 2:11.28 | 2:50.34 | |||
H2Odense | 2:47.53 | |||||||||
5 | Emilie Moberg | 2005 | 480 | 37.39 | 1:21.87 | 2:15.65 | 2:55.02 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:52.67 | |||||||||
6 | Johanne Heilmann | 2005 | 465 | 41.46 | 1:25.41 | 2:16.45 | 2:56.86 | |||
Kolding SK | 2:57.91 | |||||||||
7 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | 442 | 37.26 | 1:23.75 | 2:18.78 | 2:59.98 | |||
H2Odense | 3:03.76 | |||||||||
8 | Mette Barfoot | 2005 | 414 | 38.71 | 1:27.11 | 2:21.01 | 3:03.94 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:06.86 | |||||||||
9 | Frederikke Riber | 2005 | 408 | 41.56 | 1:29.88 | 2:23.62 | 3:04.85 | |||
DeltaSwim | 3:07.44 | |||||||||
10 | Victoria Richards | 2005 | 368 | 39.63 | 1:28.21 | 2:26.90 | 3:11.33 | |||
DeltaSwim | 3:15.03 | |||||||||
11 | Sophie Kronborg | 2005 | 350 | 40.40 | 1:28.12 | 2:26.53 | 3:14.42 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:07.25 | |||||||||
12 | Louisa Christensen | 2005 | 348 | 41.79 | 1:32.91 | 2:29.66 | 3:14.92 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:13.84 | |||||||||
13 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 335 | 41.68 | 1:31.77 | 2:34.90 | 3:17.28 | |||
DeltaSwim | 3:13.80 | |||||||||
14 | Emilia Maria Have Fugl | 2005 | 322 | 45.87 | 1:37.49 | 2:37.79 | 3:19.86 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:28.90 | |||||||||
15 | Mille Lindeblad | 2005 | 285 | 47.14 | 1:37.35 | 2:45.84 | 3:28.21 | |||
DeltaSwim | 3:28.17 | |||||||||
16 | Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | 251 | 53.85 | 1:48.13 | 2:47.65 | 3:37.16 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:42.94 | |||||||||
17 | Maja Rolighed | 2005 | 225 | 41.59 | 1:49.42 | 2:53.63 | 3:45.37 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:38.09 | |||||||||
18 | Anna Madsby Rohde | 2005 | 224 | 56.42 | 1:55.92 | 2:55.95 | 3:45.47 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:33.77 | |||||||||
19 | Nanna W Povlsen | 2005 | 174 | 57.42 | 2:02.16 | 3:09.26 | 4:05.51 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Karla Kristensen | 2005 | DNS | |||||||
Kolding SK | 3:00.29 | |||||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naja Færgemann | 2006 | 606 | 33.95 | 1:16.22 | 2:04.44 | 2:41.94 | |||
H2Odense | 2:41.19 | |||||||||
2 | Clara Kapke | 2006 | 565 | 36.44 | 1:19.10 | 2:08.48 | 2:45.79 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:43.44 | |||||||||
3 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 466 | 37.96 | 1:25.90 | 2:16.45 | 2:56.83 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:56.27 | |||||||||
4 | Ane Christensen | 2006 | 430 | 40.37 | 1:28.10 | 2:20.18 | 3:01.62 | |||
Kolding SK | 3:10.02 | |||||||||
5 | Sophia Jochumsen | 2006 | 409 | 41.00 | 1:27.51 | 2:23.32 | 3:04.59 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:09.47 | |||||||||
6 | Laura Vibe Hansen | 2006 | 338 | 42.89 | 1:31.34 | 2:32.37 | 3:16.67 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:16.35 | |||||||||
7 | Karoline Hellesøe | 2006 | 337 | 44.61 | 1:35.27 | 2:35.16 | 3:16.84 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:17.05 | |||||||||
8 | Christine Mols | 2006 | 334 | 46.11 | 1:37.38 | 2:33.50 | 3:17.48 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 319 | 48.38 | 1:39.69 | 2:35.46 | 3:20.59 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:39.67 | |||||||||
10 | Sofie Damm Johansen | 2006 | 241 | 53.36 | 1:49.32 | 2:51.87 | 3:40.15 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
11 | Mille A. B. Buch | 2006 | 222 | 51.73 | 1:50.62 | 2:52.82 | 3:46.29 | |||
H2Odense | ||||||||||
12 | Amalie F Piiters | 2006 | 210 | 41.70 | 1:50.57 | 2:56.57 | 3:50.48 | |||
H2Odense | ||||||||||
13 | Sara Als | 2006 | 210 | 54.13 | 1:49.34 | 2:58.75 | 3:50.64 | |||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 3:54.36 | |||||||||
14 | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | 172 | 1:01.02 | 2:05.86 | 3:14.56 | 4:06.33 | |||
DeltaSwim | 4:12.76 | |||||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Signe Jensen | 2007 | 483 | 36.56 | 1:23.66 | 2:15.85 | 2:54.73 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:06.90 | |||||||||
2 | Laura Toftgaard | 2007 | 428 | 40.50 | 1:30.67 | 2:20.99 | 3:01.84 | |||
Kolding SK | 3:03.09 | |||||||||
3 | Nanna Højstrøm | 2007 | 336 | 47.25 | 1:35.74 | 2:31.52 | 3:17.22 | |||
Kolding SK | 3:31.93 | |||||||||
4 | Emilie Bech Kjælgaard | 2007 | 281 | 44.16 | 1:42.29 | 2:40.55 | 3:29.32 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
5 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 280 | 48.41 | 1:43.39 | 2:44.14 | 3:29.54 | |||
Ringe Svømme Klub | 4:12.40 | |||||||||
6 | Frida Ploug | 2007 | 235 | 52.05 | 1:48.60 | 2:55.10 | 3:41.90 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | DNF | |||||||
Kolding SK | 3:18.79 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 18 marts 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:37 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Lang | Udskriftsdato | 18 marts 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:58 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 marts 2018 |
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | 653 | 30.58 | 1:09.35 | 1:50.36 | 2:22.81 | |||
H2Odense | 2:19.82 | |||||||||
2 | Malthe Elkjær | 2003 | 626 | 30.05 | 1:08.63 | 1:51.40 | 2:24.85 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:23.47 | |||||||||
3 | Oliver Fenger | 2003 | 593 | 32.39 | 1:11.73 | 1:52.91 | 2:27.47 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:27.23 | |||||||||
4 | Daniel Damsbo | 2003 | 557 | 31.74 | 1:12.09 | 1:56.40 | 2:30.56 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:25.02 | |||||||||
5 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 513 | 34.74 | 1:13.71 | 1:59.31 | 2:34.78 | |||
H2Odense | 2:32.88 | |||||||||
6 | Sune Schaarup | 2003 | 499 | 35.39 | 1:18.72 | 2:01.55 | 2:36.15 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:31.64 | |||||||||
7 | Casper Bang Clausen | 2003 | 493 | 35.95 | 1:17.12 | 2:01.77 | 2:36.79 | |||
H2Odense | 2:29.05 | |||||||||
8 | August B Bjerregaard | 2003 | 472 | 34.73 | 1:14.03 | 2:04.43 | 2:39.13 | |||
H2Odense | 2:37.32 | |||||||||
9 | Laurits Sigaard | 2003 | 465 | 32.54 | 1:14.36 | 2:04.20 | 2:39.92 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:34.75 | |||||||||
10 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 454 | 37.34 | 1:17.56 | 2:03.41 | 2:41.19 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:33.41 | |||||||||
11 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 443 | 36.39 | 1:18.25 | 2:01.66 | 2:42.57 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:38.52 | |||||||||
12 | Malte Lyck Falk | 2003 | 406 | 37.46 | 1:21.45 | 2:11.71 | 2:47.25 | |||
DeltaSwim | 2:45.15 | |||||||||
13 | Varjan Sivakumar | 2003 | 357 | 36.30 | 1:20.65 | 2:16.44 | 2:54.63 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:56.34 | |||||||||
14 | Simon Sandal | 2003 | 356 | 37.63 | 1:27.70 | 2:18.27 | 2:54.81 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:52.17 | |||||||||
15 | Andreas Nissen | 2003 | 319 | 37.12 | 1:23.58 | 2:19.10 | 3:01.21 | |||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 3:07.17 | |||||||||
16 | Jonas Pihl | 2003 | 318 | 39.00 | 1:23.35 | 2:19.15 | 3:01.39 | |||
Kolding SK | 3:02.12 | |||||||||
17 | Jonas Wind Ahrendsen | 2003 | 302 | 37.67 | 1:26.41 | 2:19.45 | 3:04.55 | |||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 3:07.39 | |||||||||
- | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | DSQ | crawlben ef ven100m | ||||||
Ringe Svømme Klub | 3:32.47 | |||||||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 596 | 30.45 | 1:10.98 | 1:53.57 | 2:27.25 | |||
H2Odense | 2:21.39 | |||||||||
2 | Christian Landtved | 2004 | 559 | 30.76 | 1:09.42 | 1:56.31 | 2:30.41 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:32.84 | |||||||||
3 | Mads Iversen | 2004 | 546 | 30.81 | 1:11.42 | 1:55.75 | 2:31.54 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:30.04 | |||||||||
4 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 442 | 38.12 | 1:21.26 | 2:06.81 | 2:42.60 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:42.77 | |||||||||
5 | Lasse Thulstrup | 2004 | 430 | 36.74 | 1:20.65 | 2:07.64 | 2:44.10 | |||
Kolding SK | 2:43.81 | |||||||||
6 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 425 | 35.31 | 1:21.40 | 2:08.65 | 2:44.74 | |||
H2Odense | 2:43.27 | |||||||||
7 | Asger Als Olsen | 2004 | 361 | 37.77 | 1:26.18 | 2:13.52 | 2:54.00 | |||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 2:52.56 | |||||||||
8 | Valdemar Stahl | 2004 | 330 | 38.61 | 1:25.91 | 2:17.46 | 2:59.33 | |||
H2Odense | 2:46.51 | |||||||||
9 | Vania Danilkin | 2004 | 324 | 37.41 | 1:26.53 | 2:20.86 | 3:00.30 | |||
Kolding SK | 3:03.89 | |||||||||
10 | Nicholas Kristiansen | 2004 | 315 | 38.96 | 1:27.22 | 2:21.28 | 3:02.12 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:56.97 | |||||||||
11 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 312 | 40.19 | 1:26.32 | 2:21.52 | 3:02.66 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:03.13 | |||||||||
12 | Rasmus Kabel | 2004 | 255 | 43.57 | 1:33.78 | 2:32.43 | 3:15.22 | |||
Kolding SK | 3:17.78 | |||||||||
13 | Johannes Jonasen | 2004 | 236 | 44.77 | 1:37.79 | 2:37.22 | 3:20.48 | |||
Kolding SK | ||||||||||
- | Emil Neumann | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:38.93 | |||||||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 451 | 37.02 | 1:18.95 | 2:05.63 | 2:41.50 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:47.29 | |||||||||
2 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 369 | 36.60 | 1:21.95 | 2:13.15 | 2:52.68 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:00.06 | |||||||||
3 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 358 | 39.39 | 1:25.53 | 2:17.43 | 2:54.50 | |||
DeltaSwim | 2:57.50 | |||||||||
4 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 347 | 38.67 | 1:23.31 | 2:17.42 | 2:56.29 | |||
DeltaSwim | 3:08.28 | |||||||||
4 | Luca Hertzog | 2005 | 347 | 38.08 | 1:22.89 | 2:13.86 | 2:56.29 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:54.57 | |||||||||
6 | Daniel Busk | 2005 | 340 | 40.26 | 1:28.14 | 2:17.86 | 2:57.49 | |||
Kolding SK | 3:05.79 | |||||||||
7 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 321 | 39.82 | 1:26.34 | 2:20.01 | 3:00.92 | |||
DeltaSwim | 3:00.71 | |||||||||
8 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 305 | 38.37 | 1:25.02 | 2:20.37 | 3:04.08 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:01.08 | |||||||||
9 | Sofus Funder | 2005 | 284 | 41.95 | 1:30.32 | 2:24.90 | 3:08.46 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:10.03 | |||||||||
10 | Max Venborg Kromann | 2005 | 242 | 40.80 | 1:29.41 | 2:34.49 | 3:18.82 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:11.64 | |||||||||
11 | Axel Kenneth Thomsen | 2005 | 225 | 45.98 | 1:37.92 | 2:39.58 | 3:23.55 | |||
Kolding SK | 3:23.74 | |||||||||
12 | Patrick Sønderskov | 2005 | 221 | 45.46 | 1:41.11 | 2:43.49 | 3:24.71 | |||
H2Odense | ||||||||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 330 | 39.52 | 1:20.52 | 2:19.87 | 2:59.17 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:09.39 | |||||||||
2 | Jakob Kristensen | 2006 | 273 | 48.00 | 1:34.35 | 2:29.21 | 3:10.93 | |||
DeltaSwim | 3:06.65 | |||||||||
3 | Mark Rüdinger | 2006 | 247 | 41.56 | 1:31.51 | 2:37.18 | 3:17.46 | |||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 3:54.88 | |||||||||
4 | Julius Schier | 2006 | 245 | 45.48 | 1:34.61 | 2:34.83 | 3:18.03 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:28.66 | |||||||||
5 | Ludvig L. Møller | 2006 | 233 | 48.68 | 1:40.13 | 2:35.69 | 3:21.13 | |||
H2Odense | 3:27.87 | |||||||||
6 | Tobias Damsgaard | 2006 | 221 | 42.93 | 1:37.22 | 2:42.77 | 3:24.84 | |||
Ringe Svømme Klub | 4:14.07 | |||||||||
7 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 213 | 48.97 | 1:42.54 | 2:41.99 | 3:27.45 | |||
H2Odense | 3:37.21 | |||||||||
8 | Casper Batz | 2006 | 210 | 48.05 | 1:39.33 | 2:42.07 | 3:28.41 | |||
Kolding SK | 3:30.81 | |||||||||
9 | Jonatan Lyck Falk | 2006 | 202 | 45.37 | 1:41.33 | 2:43.04 | 3:30.91 | |||
DeltaSwim | 3:54.37 | |||||||||
10 | Ebbe Als Olsen | 2007 | 171 | 54.11 | 1:51.93 | 2:51.78 | 3:43.20 | |||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 3:54.40 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 18 marts 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:58 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Lang | Udskriftsdato | 18 marts 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:28 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 marts 2018 |
Løb 23, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 644 | 30.22 | ||||||
Kolding SK | 29.61 | |||||||||
1 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 644 | 30.22 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 30.31 | |||||||||
3 | Karoline Kristensen | 2004 | 613 | 30.73 | ||||||
DeltaSwim | 29.67 | |||||||||
4 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 503 | 32.82 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 31.72 | |||||||||
5 | Signe Jochumsen | 2004 | 472 | 33.52 | ||||||
DeltaSwim | 34.00 | |||||||||
6 | Sissel Jessen | 2004 | 400 | 35.42 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 36.11 | |||||||||
7 | Kathrine Hvidberg | 2004 | 396 | 35.54 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 37.36 | |||||||||
8 | Ida Marie Jørgensen | 2004 | 249 | 41.49 | ||||||
DeltaSwim | 41.95 | |||||||||
- | Frederikke Schlaikjær | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
DeltaSwim | 34.38 | |||||||||
- | Leonora Druett | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Løb 23, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ellen Jensen | 2005 | 667 | 29.88 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 29.30 | |||||||||
2 | Louisa Christensen | 2005 | 533 | 32.20 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 33.12 | |||||||||
3 | Anna Ryet | 2005 | 493 | 33.03 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 31.49 | |||||||||
4 | Mille Lindeblad | 2005 | 492 | 33.06 | ||||||
DeltaSwim | 33.50 | |||||||||
5 | Frederikke Riber | 2005 | 480 | 33.33 | ||||||
DeltaSwim | 33.12 | |||||||||
6 | Mette Barfoot | 2005 | 430 | 34.57 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 35.13 | |||||||||
7 | Sophie Kronborg | 2005 | 392 | 35.65 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 33.94 | |||||||||
8 | Maja Rolighed | 2005 | 355 | 36.86 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
9 | Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | 351 | 37.01 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 37.10 | |||||||||
10 | Nanna W Povlsen | 2005 | 234 | 42.34 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Løb 23, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christine Mols | 2006 | 463 | 33.75 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 35.24 | |||||||||
2 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 360 | 36.68 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 38.90 | |||||||||
3 | Sofie Damm Johansen | 2006 | 291 | 39.39 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 39.08 | |||||||||
4 | Mille A. B. Buch | 2006 | 257 | 41.06 | ||||||
H2Odense | 42.35 | |||||||||
Løb 23, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Signe Jensen | 2007 | 536 | 32.13 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 34.13 | |||||||||
2 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 312 | 38.46 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 41.83 | |||||||||
3 | Emilie Bech Kjælgaard | 2007 | 308 | 38.63 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 41.09 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 18 marts 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:28 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Lang | Udskriftsdato | 18 marts 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:44 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 marts 2018 |
Løb 24, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mattias Hansen | 2003 | 472 | 29.45 | ||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 30.57 | |||||||||
2 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 461 | 29.69 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 30.18 | |||||||||
3 | Andreas Nissen | 2003 | 378 | 31.71 | ||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 34.32 | |||||||||
4 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | 283 | 34.91 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 33.97 | |||||||||
Løb 24, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 577 | 27.55 | ||||||
H2Odense | 27.14 | |||||||||
2 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 514 | 28.62 | ||||||
H2Odense | 27.93 | |||||||||
3 | Mads Iversen | 2004 | 513 | 28.64 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 31.33 | |||||||||
4 | Valdemar Stahl | 2004 | 377 | 31.74 | ||||||
H2Odense | 31.85 | |||||||||
5 | Asger Als Olsen | 2004 | 342 | 32.78 | ||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 32.52 | |||||||||
- | Nicholas Kristiansen | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 34.45 | |||||||||
Løb 24, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 424 | 30.53 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 31.41 | |||||||||
2 | Sofus Funder | 2005 | 356 | 32.34 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 33.19 | |||||||||
3 | Luca Hertzog | 2005 | 354 | 32.42 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 31.23 | |||||||||
4 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 315 | 33.68 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.72 | |||||||||
5 | Patrick Sønderskov | 2005 | 284 | 34.89 | ||||||
H2Odense | 35.77 | |||||||||
6 | Alexander S. Todbjerg | 2005 | 122 | 46.19 | ||||||
H2Odense | 44.80 | |||||||||
Løb 24, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mark Rüdinger | 2006 | 388 | 31.45 | ||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 32.88 | |||||||||
2 | Julius Schier | 2006 | 297 | 34.37 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 34.49 | |||||||||
3 | Ludvig L. Møller | 2006 | 281 | 35.01 | ||||||
H2Odense | 36.33 | |||||||||
4 | Casper Batz | 2006 | 202 | 39.05 | ||||||
Kolding SK | 37.25 | |||||||||
5 | Vicent Kirk Bonné | 2006 | 140 | 44.15 | ||||||
H2Odense | 43.63 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 18 marts 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:44 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Lang | Udskriftsdato | 18 marts 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:39 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 marts 2018 |
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aurelia Pedersen | 2004 | 667 | 31.54 | 1:04.53 | |||||
H2Odense | 1:03.91 | |||||||||
2 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 667 | 31.40 | 1:04.54 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:03.69 | |||||||||
3 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 597 | 32.54 | 1:06.95 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:08.10 | |||||||||
4 | Josefine S Jørgensen | 2004 | 589 | 32.66 | 1:07.26 | |||||
H2Odense | 1:06.45 | |||||||||
5 | Mia Hvarre | 2004 | 584 | 32.20 | 1:07.44 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:05.89 | |||||||||
6 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 578 | 33.22 | 1:07.69 | |||||
H2Odense | 1:08.19 | |||||||||
7 | Louise Ovesen | 2004 | 413 | 36.23 | 1:15.70 | |||||
DeltaSwim | 1:18.54 | |||||||||
8 | Sissel Jessen | 2004 | 312 | 40.33 | 1:23.15 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:25.93 | |||||||||
9 | Ida Marie Jørgensen | 2004 | 196 | 46.08 | 1:37.06 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnete Habermann | 2005 | 491 | 34.57 | 1:11.45 | |||||
H2Odense | 1:10.56 | |||||||||
2 | Emilie Moberg | 2005 | 466 | 34.61 | 1:12.72 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:12.49 | |||||||||
3 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | 465 | 35.28 | 1:12.75 | |||||
H2Odense | 1:11.80 | |||||||||
4 | Frederikke Riber | 2005 | 460 | 34.77 | 1:13.03 | |||||
DeltaSwim | 1:14.76 | |||||||||
5 | Anna Ryet | 2005 | 459 | 34.89 | 1:13.11 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:10.76 | |||||||||
6 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 419 | 36.54 | 1:15.37 | |||||
DeltaSwim | 1:17.41 | |||||||||
7 | Emilia Maria Have Fugl | 2005 | 379 | 37.03 | 1:17.91 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:16.90 | |||||||||
8 | Mille Lindeblad | 2005 | 329 | 38.74 | 1:21.67 | |||||
DeltaSwim | 1:16.27 | |||||||||
9 | Anna Madsby Rohde | 2005 | 265 | 41.63 | 1:27.78 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:28.46 | |||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 434 | 35.90 | 1:14.48 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:13.52 | |||||||||
2 | Ane Christensen | 2006 | 410 | 36.32 | 1:15.91 | |||||
Kolding SK | 1:18.14 | |||||||||
3 | Amalie F Piiters | 2006 | 310 | 37.76 | 1:23.31 | |||||
H2Odense | 1:23.96 | |||||||||
4 | Sara Als | 2006 | 220 | 43.53 | 1:33.32 | |||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 1:37.84 | |||||||||
5 | Sofie Damm Johansen | 2006 | 216 | 45.20 | 1:33.92 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:25.42 | |||||||||
6 | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | 205 | 44.89 | 1:35.59 | |||||
DeltaSwim | 1:48.45 | |||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Toftgaard | 2007 | 379 | 36.49 | 1:17.91 | |||||
Kolding SK | 1:15.64 | |||||||||
2 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 315 | 38.52 | 1:22.85 | |||||
Kolding SK | 1:20.64 | |||||||||
3 | Nanna Højstrøm | 2007 | 298 | 40.36 | 1:24.35 | |||||
Kolding SK | 1:23.48 | |||||||||
4 | Emilie Bech Kjælgaard | 2007 | 252 | 41.98 | 1:29.22 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:30.55 | |||||||||
- | Signe Jensen | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:13.75 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 18 marts 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:39 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Lang | Udskriftsdato | 18 marts 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:47 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 marts 2018 |
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Elkjær | 2003 | 673 | 27.67 | 57.39 | |||||
Vejle Svømmeklub | 57.15 | |||||||||
2 | Victor Nygaard | 2003 | 561 | 29.37 | 1:00.98 | |||||
H2Odense | 1:00.38 | |||||||||
3 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 530 | 29.97 | 1:02.13 | |||||
H2Odense | 1:00.88 | |||||||||
4 | Malte Lyck Falk | 2003 | 525 | 30.59 | 1:02.34 | |||||
DeltaSwim | 1:02.47 | |||||||||
5 | Laurits Sigaard | 2003 | 522 | 29.95 | 1:02.46 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:03.68 | |||||||||
6 | Casper Bang Clausen | 2003 | 515 | 30.35 | 1:02.72 | |||||
H2Odense | 1:03.39 | |||||||||
7 | August B Bjerregaard | 2003 | 508 | 30.27 | 1:03.01 | |||||
H2Odense | 1:00.27 | |||||||||
8 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 449 | 30.80 | 1:05.67 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:03.58 | |||||||||
9 | Varjan Sivakumar | 2003 | 381 | 33.36 | 1:09.37 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:09.51 | |||||||||
10 | Jonas Wind Ahrendsen | 2003 | 329 | 33.76 | 1:12.80 | |||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 1:12.88 | |||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Landtved | 2004 | 602 | 29.22 | 59.55 | |||||
Ringe Svømme Klub | 59.21 | |||||||||
2 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 433 | 31.45 | 1:06.46 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:06.90 | |||||||||
3 | Johannes Jonasen | 2004 | 252 | 36.77 | 1:19.59 | |||||
Kolding SK | 1:27.43 | |||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 411 | 31.79 | 1:07.61 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:08.06 | |||||||||
2 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 355 | 34.68 | 1:10.98 | |||||
DeltaSwim | 1:14.70 | |||||||||
3 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 355 | 35.73 | 1:10.99 | |||||
DeltaSwim | 1:24.91 | |||||||||
4 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 324 | 35.48 | 1:13.19 | |||||
DeltaSwim | 1:12.80 | |||||||||
5 | Max Venborg Kromann | 2005 | 310 | 35.30 | 1:14.29 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:15.34 | |||||||||
6 | Daniel Busk | 2005 | 296 | 35.08 | 1:15.43 | |||||
Kolding SK | 1:12.73 | |||||||||
7 | Axel Kenneth Thomsen | 2005 | 286 | 36.73 | 1:16.27 | |||||
Kolding SK | 1:18.78 | |||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 322 | 34.26 | 1:13.34 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:12.25 | |||||||||
2 | Tobias Damsgaard | 2006 | 277 | 35.92 | 1:17.14 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:21.63 | |||||||||
3 | Jonatan Lyck Falk | 2006 | 206 | 39.89 | 1:25.12 | |||||
DeltaSwim | 1:33.32 | |||||||||
4 | Ebbe Als Olsen | 2007 | 135 | 45.32 | 1:37.85 | |||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 1:44.81 | |||||||||
- | Sebastian Christiansen | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 18 marts 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:47 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Lang | Udskriftsdato | 18 marts 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:57 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 marts 2018 |
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cille Christensen | 2004 | 675 | 32.43 | 1:07.88 | 1:44.08 | 2:18.57 | |||
Kolding SK | 2:13.41 | |||||||||
2 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 644 | 32.58 | 1:08.10 | 1:44.78 | 2:20.79 | |||
H2Odense | 2:18.09 | |||||||||
3 | Karoline Kristensen | 2004 | 531 | 33.50 | 1:12.06 | 1:51.63 | 2:30.17 | |||
DeltaSwim | 2:25.00 | |||||||||
4 | Julie Dumstrei | 2004 | 471 | 35.84 | 1:16.70 | 1:57.41 | 2:36.30 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:31.80 | |||||||||
5 | Melanie Petersen | 2004 | 464 | 34.96 | 1:14.63 | 1:56.90 | 2:37.08 | |||
Kolding SK | 2:25.91 | |||||||||
6 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 463 | 35.69 | 1:16.13 | 1:57.23 | 2:37.16 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:33.47 | |||||||||
7 | Frederikke Schlaikjær | 2004 | 284 | 40.04 | 1:27.23 | 2:17.16 | 3:04.81 | |||
DeltaSwim | 2:59.72 | |||||||||
8 | Kathrine Hvidberg | 2004 | 262 | 41.51 | 1:29.56 | 2:21.01 | 3:09.81 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:24.81 | |||||||||
- | Elma Gabela | 2004 | DNS | |||||||
Kolding SK | 2:14.95 | |||||||||
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Rønn | 2005 | 500 | 34.77 | 1:13.83 | 1:54.30 | 2:33.15 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:59.12 | |||||||||
2 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 469 | 35.44 | 1:15.48 | 1:56.55 | 2:36.47 | |||
Kolding SK | 2:32.84 | |||||||||
3 | Johanne Heilmann | 2005 | 416 | 37.63 | 1:19.62 | 2:02.15 | 2:42.81 | |||
Kolding SK | 2:45.53 | |||||||||
4 | Karla Kristensen | 2005 | 413 | 36.23 | 1:18.53 | 2:01.94 | 2:43.28 | |||
Kolding SK | 2:41.64 | |||||||||
5 | Mette Barfoot | 2005 | 371 | 37.80 | 1:21.75 | 2:05.99 | 2:49.13 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:51.01 | |||||||||
6 | Victoria Richards | 2005 | 329 | 38.02 | 1:23.32 | 2:10.34 | 2:56.00 | |||
DeltaSwim | 2:57.39 | |||||||||
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naja Færgemann | 2006 | 584 | 34.10 | 1:12.59 | 1:49.76 | 2:25.47 | |||
H2Odense | 2:31.83 | |||||||||
2 | Clara Kapke | 2006 | 564 | 33.30 | 1:11.24 | 1:49.72 | 2:27.17 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:28.61 | |||||||||
3 | Sophia Jochumsen | 2006 | 394 | 37.48 | 1:20.24 | 2:03.71 | 2:45.78 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:48.91 | |||||||||
4 | Karoline Hellesøe | 2006 | 391 | 37.68 | 1:21.06 | 2:05.57 | 2:46.26 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:53.29 | |||||||||
5 | Christine Mols | 2006 | 381 | 36.28 | 1:19.32 | 2:03.62 | 2:47.74 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Ploug | 2007 | 230 | 44.32 | 1:36.39 | 2:28.69 | 3:18.21 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 18 marts 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:57 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Lang | Udskriftsdato | 18 marts 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:07 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 marts 2018 |
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Daniel Damsbo | 2003 | 615 | 29.87 | 1:02.65 | 1:36.37 | 2:09.92 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:09.06 | |||||||||
2 | Oliver Fenger | 2003 | 546 | 31.57 | 1:05.57 | 1:40.74 | 2:15.17 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:13.41 | |||||||||
3 | Sune Schaarup | 2003 | 496 | 32.49 | 1:08.60 | 1:44.53 | 2:19.52 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:16.77 | |||||||||
4 | Simon Sandal | 2003 | 366 | 34.03 | 1:13.57 | 1:54.76 | 2:34.47 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:34.97 | |||||||||
5 | Jonas Pihl | 2003 | 320 | 34.79 | 1:15.18 | 1:58.40 | 2:41.56 | |||
Kolding SK | 2:48.71 | |||||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lasse Thulstrup | 2004 | 457 | 32.87 | 1:09.25 | 1:46.98 | 2:23.40 | |||
Kolding SK | 2:27.12 | |||||||||
2 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 350 | 34.47 | 1:14.22 | 1:56.01 | 2:36.76 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:00.37 | |||||||||
3 | Nicholas Kristiansen | 2004 | 315 | 34.72 | 1:16.63 | 2:00.06 | 2:42.39 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:37.17 | |||||||||
4 | Vania Danilkin | 2004 | 312 | 35.87 | 1:18.16 | 2:02.02 | 2:42.86 | |||
Kolding SK | 2:46.13 | |||||||||
5 | Rasmus Kabel | 2004 | 271 | 37.24 | 1:20.59 | 2:05.71 | 2:50.69 | |||
Kolding SK | 3:04.32 | |||||||||
- | Emil Neumann | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:12.84 | |||||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 448 | 33.27 | 1:10.56 | 1:48.34 | 2:24.38 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:27.93 | |||||||||
2 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 347 | 37.04 | 1:18.80 | 1:59.46 | 2:37.25 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
3 | Sofus Funder | 2005 | 302 | 36.54 | 1:19.95 | 2:04.22 | 2:44.60 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:42.55 | |||||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Kristensen | 2006 | 317 | 36.91 | 1:20.10 | 2:03.22 | 2:41.99 | |||
DeltaSwim | 2:44.68 | |||||||||
2 | Julius Schier | 2006 | 258 | 38.52 | 1:23.38 | 2:09.29 | 2:53.56 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 219 | 39.49 | 1:26.62 | 2:15.02 | 3:03.30 | |||
H2Odense | 2:55.29 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 18 marts 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:07 |
Resultat Løb 101 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Lang | Udskriftsdato | 17 marts 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:34 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 marts 2018 |
Løb 101, 4X50m HM-ben Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mix 1 H2Odense | 0 | 2:56.21 | |||||||
H2Odense | ||||||||||
Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 44.51 | 44.51 | |||||||
Victor Nygaard | 2003 | 23.26 | 1:07.77 | |||||||
Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 20.34 | 1:28.11 | |||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 1:28.10 | 2:56.21 | |||||||
2 | Vejle Mix 1 | 0 | 2:57.67 | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 44.62 | 44.62 | |||||||
Oliver Fenger | 2003 | 30.86 | 1:15.48 | |||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 14.22 | 1:29.70 | |||||||
Mads Iversen | 2004 | 1:27.97 | 2:57.67 | |||||||
3 | Vejle Mix 2 | 0 | 3:00.37 | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Sophia Keren-Klaris | 2004 | 22.17 | 22.17 | |||||||
Kim Doan Nguyen | 2003 | 25.07 | 47.24 | |||||||
Emilie Moberg | 2005 | 44.23 | 1:31.47 | |||||||
Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 1:28.90 | 3:00.37 | |||||||
4 | Kolding 1 | 0 | 3:13.46 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
Alexander Kjeldsen | 2004 | 17.57 | 17.57 | |||||||
Elma Gabela | 2004 | 33.59 | 51.16 | |||||||
Cille Christensen | 2004 | 53.67 | 1:44.83 | |||||||
Lasse Thulstrup | 2004 | 1:28.63 | 3:13.46 | |||||||
5 | Vejle Mix 3 | 0 | 3:14.81 | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Mia Hvarre | 2004 | 51.26 | 51.26 | |||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 46.54 | 1:37.80 | |||||||
Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 51.16 | 2:28.96 | |||||||
Daniel Damsbo | 2003 | 45.85 | 3:14.81 | |||||||
6 | Rsk 1 | 0 | 3:15.68 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 49.66 | 49.66 | |||||||
Anna Rønn | 2005 | 29.56 | 1:19.22 | |||||||
Christian Landtved | 2004 | 22.94 | 1:42.16 | |||||||
Luca Hertzog | 2005 | 1:33.52 | 3:15.68 | |||||||
7 | Erritsø Mix | 0 | 3:19.03 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Julie Dumstrei | 2004 | 51.64 | 51.64 | |||||||
Peter Rom Poulsen | 2005 | 57.75 | 1:49.39 | |||||||
Maja Rolighed | 2005 | 25.76 | 2:15.15 | |||||||
Laurits Sigaard | 2003 | 1:03.88 | 3:19.03 | |||||||
8 | Mix 2 H2Odense | 0 | 3:22.00 | |||||||
H2Odense | ||||||||||
August B Bjerregaard | 2003 | 44.91 | 44.91 | |||||||
Agnete Habermann | 2005 | 53.46 | 1:38.37 | |||||||
Casper Bang Clausen | 2003 | 30.71 | 2:09.08 | |||||||
Aurelia Pedersen | 2004 | 1:12.92 | 3:22.00 | |||||||
9 | Sønderborg Sks | 2005 | 3:28.18 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Ellen Jensen | 2005 | 19.32 | 19.32 | |||||||
Nicholas Kristiansen | 2004 | 3.99 | 23.31 | |||||||
Emil Neumann | 2004 | 9.80 | 33.11 | |||||||
Clara Kapke | 2006 | 2:55.07 | 3:28.18 | |||||||
10 | Vejle Mix 4 | 0 | 3:29.37 | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Mette Barfoot | 2005 | 1:01.20 | 1:01.20 | |||||||
Sune Schaarup | 2003 | 36.38 | 1:37.58 | |||||||
Sophie Kronborg | 2005 | 13.92 | 1:51.50 | |||||||
Simon Sandal | 2003 | 1:37.87 | 3:29.37 | |||||||
11 | Mix 3 H2Odense | 0 | 3:35.28 | |||||||
H2Odense | ||||||||||
Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | 56.93 | 56.93 | |||||||
Ludvig L. Møller | 2006 | 56.67 | 1:53.60 | |||||||
Naja Færgemann | 2006 | 24.39 | 2:17.99 | |||||||
Valdemar Stahl | 2004 | 1:17.29 | 3:35.28 | |||||||
12 | Deltacrew 1 | 0 | 3:40.24 | |||||||
DeltaSwim | ||||||||||
Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 52.07 | 52.07 | |||||||
Kresten Skau Hansen | 2005 | 1:05.34 | 1:57.41 | |||||||
Christian Damborg Thomsen | 2005 | 53.98 | 2:51.39 | |||||||
Signe Jochumsen | 2004 | 48.85 | 3:40.24 | |||||||
13 | Rsk 2 | 0 | 3:43.09 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Anna Ryet | 2005 | 34.45 | 34.45 | |||||||
Olivia Hemmeløff | 2006 | 19.70 | 54.15 | |||||||
Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 1:03.93 | 1:58.08 | |||||||
Tobias Damsgaard | 2006 | 1:45.01 | 3:43.09 | |||||||
14 | Kolding 2 | 0 | 3:43.46 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 48.81 | 48.81 | |||||||
Johanne Heilmann | 2005 | 1:00.09 | 1:48.90 | |||||||
Rasmus Kabel | 2004 | 53.80 | 2:42.70 | |||||||
Jonas Pihl | 2003 | 1:00.76 | 3:43.46 | |||||||
15 | Kolding 3 | 0 | 3:44.78 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 54.63 | 54.63 | |||||||
Daniel Busk | 2005 | 26.78 | 1:21.41 | |||||||
Karla Kristensen | 2005 | 29.76 | 1:51.17 | |||||||
Johannes Jonasen | 2004 | 1:53.61 | 3:44.78 | |||||||
16 | Kolding 4 | 0 | 3:51.30 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
Axel Kenneth Thomsen | 2005 | 34.17 | 34.17 | |||||||
Ane Christensen | 2006 | 3.69 | 37.86 | |||||||
Laura Toftgaard | 2007 | 2.92 | 40.78 | |||||||
Vania Danilkin | 2004 | 3:10.52 | 3:51.30 | |||||||
17 | Rsk 3 | 0 | 3:55.01 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 1:03.76 | 1:03.76 | |||||||
Christine Mols | 2006 | 1:02.20 | 2:05.96 | |||||||
Kathrine Hvidberg | 2004 | 1:00.28 | 3:06.24 | |||||||
Julius Schier | 2006 | 48.77 | 3:55.01 | |||||||
18 | Mix 4 H2Odense | 0 | 4:17.51 | |||||||
H2Odense | ||||||||||
Amalie F Piiters | 2006 | 24.22 | 24.22 | |||||||
Mille A. B. Buch | 2006 | 30.29 | 54.51 | |||||||
Patrick Sønderskov | 2005 | 1:10.26 | 2:04.77 | |||||||
Alexander S. Todbjerg | 2005 | 2:12.74 | 4:17.51 | |||||||
- | Deltacrew 2 | 0 | DSQ | ryglig v fly | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 17 marts 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:34 |
Resultat Løb 102 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Lang | Udskriftsdato | 18 marts 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:45 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 marts 2018 |
Løb 102, 4X50m Sjov Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vejle Mix 2 | 0 | Vejle Svømmeklub | 2:32.96 | ||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 36.48 | 36.48 | |||||||
Daniel Damsbo | 2003 | 36.92 | 1:13.40 | |||||||
Mia Hvarre | 2004 | 41.15 | 1:54.55 | |||||||
Oliver Fenger | 2003 | 38.41 | 2:32.96 | |||||||
2 | Mix 4 H2Odense | 0 | H2Odense | 2:43.79 | ||||||
Mads Juul Henriksen | 2004 | 37.90 | 37.90 | |||||||
Victor Nygaard | 2003 | 37.77 | 1:15.67 | |||||||
Josefine S Jørgensen | 2004 | 40.54 | 1:56.21 | |||||||
Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | 47.58 | 2:43.79 | |||||||
3 | Erritsø Mix | 0 | Erritsø Gymnastik Og IF | 2:44.66 | ||||||
Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 39.44 | 39.44 | |||||||
Peter Rom Poulsen | 2005 | 44.15 | 1:23.59 | |||||||
Maja Rolighed | 2005 | 42.08 | 2:05.67 | |||||||
Laurits Sigaard | 2003 | 38.99 | 2:44.66 | |||||||
4 | Kolding 4 | 0 | Kolding SK | 2:55.51 | ||||||
Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 42.52 | 42.52 | |||||||
Daniel Busk | 2005 | 43.75 | 1:26.27 | |||||||
Karla Kristensen | 2005 | 42.84 | 2:09.11 | |||||||
Axel Kenneth Thomsen | 2005 | 46.40 | 2:55.51 | |||||||
5 | Kolding 3 | 0 | Kolding SK | 2:55.62 | ||||||
Elma Gabela | 2004 | 37.88 | 37.88 | |||||||
Jonas Pihl | 2003 | 47.16 | 1:25.04 | |||||||
Johannes Jonasen | 2004 | 49.94 | 2:14.98 | |||||||
Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 40.64 | 2:55.62 | |||||||
6 | Rsk 1 | 0 | Ringe Svømme Klub | 3:02.32 | ||||||
Anna Rønn | 2005 | 44.87 | 44.87 | |||||||
Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 49.03 | 1:33.90 | |||||||
Luca Hertzog | 2005 | 33.34 | 2:07.24 | |||||||
Christian Landtved | 2004 | 55.08 | 3:02.32 | |||||||
7 | Rsk 2 | 0 | Ringe Svømme Klub | 3:10.02 | ||||||
Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 41.23 | 41.23 | |||||||
Anna Ryet | 2005 | 45.57 | 1:26.80 | |||||||
Christine Mols | 2006 | 52.57 | 2:19.37 | |||||||
Tobias Damsgaard | 2006 | 50.65 | 3:10.02 | |||||||
8 | Vejle Mix 3 | 0 | Vejle Svømmeklub | 3:10.27 | ||||||
Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 48.92 | 48.92 | |||||||
Sebastian K Eriksen | 2005 | 49.54 | 1:38.46 | |||||||
Sophie Kronborg | 2005 | 48.80 | 2:27.26 | |||||||
Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 43.01 | 3:10.27 | |||||||
9 | Rsk 3 | 0 | Ringe Svømme Klub | 3:29.60 | ||||||
Olivia Hemmeløff | 2006 | 49.85 | 49.85 | |||||||
Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 45.19 | 1:35.04 | |||||||
Mathilde Hvidberg | 2007 | 4.23 | 1:39.27 | |||||||
Julius Schier | 2006 | 1:50.33 | 3:29.60 | |||||||
10 | Vejle Mix 4 | 0 | Vejle Svømmeklub | 3:32.87 | ||||||
Sophia Jochumsen | 2006 | 56.11 | 56.11 | |||||||
Sofus Funder | 2005 | 52.65 | 1:48.76 | |||||||
Laura Vibe Hansen | 2006 | 1:44.11 | 3:32.87 | |||||||
Tobias Holt Poulsen | 2005 | 3:32.87 | ||||||||
- | Kolding 2 | 0 | Kolding SK | 3:30.16 | EXTRA | |||||
Nanna Højstrøm | 2007 | 1:53.25 | 1:53.25 | |||||||
Casper Batz | 2006 | 52.64 | 2:45.89 | |||||||
Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 44.27 | 3:30.16 | |||||||
Laura Toftgaard | 2007 | 3:30.16 | ||||||||
- | Mix 2 H2Odense | 0 | H2Odense | 3:29.23 | EXTRA | |||||
Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 46.49 | 46.49 | |||||||
Alexander S. Todbjerg | 2005 | 1:09.98 | 1:56.47 | |||||||
Amalie F Piiters | 2006 | 51.55 | 2:48.02 | |||||||
Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 41.21 | 3:29.23 | |||||||
- | Sønderborg Sks | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 3:21.46 | EXTRA | |||||
Nicholas Kristiansen | 2004 | 47.35 | 47.35 | |||||||
Emilia Maria Have Fugl | 2005 | 51.29 | 1:38.64 | |||||||
Louisa Christensen | 2005 | 49.27 | 2:27.91 | |||||||
Signe Jensen | 2007 | 53.55 | 3:21.46 | |||||||
- | Deltacrew 1 | 0 | DeltaSwim | DSQ | greb forkert eft blå | |||||
Johan Erdmann Christensen | 2005 | 45.22 | 45.22 | |||||||
Signe Jochumsen | 2004 | 47.40 | 1:32.62 | |||||||
Malte Lyck Falk | 2003 | 42.66 | 2:15.28 | |||||||
- | Deltacrew 2 | 0 | DeltaSwim | DSQ | ej stream v175m | |||||
Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 1:32.19 | 1:32.19 | |||||||
Kresten Skau Hansen | 2005 | 1:39.74 | 3:11.93 | |||||||
Louise Ovesen | 2004 | |||||||||
- | Kolding 1 | 0 | Kolding SK | DSQ | forkert svømmer | |||||
Melanie Petersen | 2004 | 43.90 | 43.90 | |||||||
Daniel Busk | 2005 | 42.60 | 1:26.50 | |||||||
- | Mix 1 H2Odense | 0 | H2Odense | DSQ | ej stream v 15-25m | |||||
Mille A. B. Buch | 2006 | 1:06.16 | 1:06.16 | |||||||
Casper Bang Clausen | 2003 | 39.47 | 1:45.63 | |||||||
Agnete Habermann | 2005 | 42.42 | 2:28.05 | |||||||
- | Mix 3 H2Odense | 0 | H2Odense | DSQ | forkert svømmer | |||||
Aurelia Pedersen | 2004 | 41.36 | 41.36 | |||||||
- | Vejle Mix 1 | 0 | Vejle Svømmeklub | DSQ | ej stream 20-25m | |||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 1:13.71 | 1:13.71 | |||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 41.04 | 1:54.75 | |||||||
Emilie Moberg | 2005 | 39.35 | 2:34.10 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 18 marts 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:45 |