Resultat för Regionsmesterskab Region Syd 2018 - lang
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Regionsmesterskaber Syd Lang |
|
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
11:37 |
|
|
Arrangør |
H2Odense og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
|
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ellen Jensen |
2005 |
|
568 |
34.33 |
1:18.13 |
2:08.60 |
|
2:45.51 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
2:37.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nicoline Kornum-Svensson |
2005 |
|
537 |
35.71 |
1:18.99 |
2:09.81 |
|
2:48.60 |
|
|
Kolding SK |
2:47.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Rønn |
2005 |
|
530 |
35.81 |
1:20.28 |
2:09.46 |
|
2:49.35 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
2:52.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Agnete Habermann |
2005 |
|
521 |
37.03 |
1:21.76 |
2:11.28 |
|
2:50.34 |
|
|
H2Odense |
2:47.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emilie Moberg |
2005 |
|
480 |
37.39 |
1:21.87 |
2:15.65 |
|
2:55.02 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:52.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Johanne Heilmann |
2005 |
|
465 |
41.46 |
1:25.41 |
2:16.45 |
|
2:56.86 |
|
|
Kolding SK |
2:57.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Esther Ellegaard Nielsen |
2005 |
|
442 |
37.26 |
1:23.75 |
2:18.78 |
|
2:59.98 |
|
|
H2Odense |
3:03.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mette Barfoot |
2005 |
|
414 |
38.71 |
1:27.11 |
2:21.01 |
|
3:03.94 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
3:06.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Frederikke Riber |
2005 |
|
408 |
41.56 |
1:29.88 |
2:23.62 |
|
3:04.85 |
|
|
DeltaSwim |
3:07.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Victoria Richards |
2005 |
|
368 |
39.63 |
1:28.21 |
2:26.90 |
|
3:11.33 |
|
|
DeltaSwim |
3:15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sophie Kronborg |
2005 |
|
350 |
40.40 |
1:28.12 |
2:26.53 |
|
3:14.42 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
3:07.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Louisa Christensen |
2005 |
|
348 |
41.79 |
1:32.91 |
2:29.66 |
|
3:14.92 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
3:13.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mathilde Linnet Nørgaard |
2005 |
|
335 |
41.68 |
1:31.77 |
2:34.90 |
|
3:17.28 |
|
|
DeltaSwim |
3:13.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emilia Maria Have Fugl |
2005 |
|
322 |
45.87 |
1:37.49 |
2:37.79 |
|
3:19.86 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
3:28.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mille Lindeblad |
2005 |
|
285 |
47.14 |
1:37.35 |
2:45.84 |
|
3:28.21 |
|
|
DeltaSwim |
3:28.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anna Lykke Vangsgaard |
2005 |
|
251 |
53.85 |
1:48.13 |
2:47.65 |
|
3:37.16 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
3:42.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Maja Rolighed |
2005 |
|
225 |
41.59 |
1:49.42 |
2:53.63 |
|
3:45.37 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
3:38.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Anna Madsby Rohde |
2005 |
|
224 |
56.42 |
1:55.92 |
2:55.95 |
|
3:45.47 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
3:33.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Nanna W Povlsen |
2005 |
|
174 |
57.42 |
2:02.16 |
3:09.26 |
|
4:05.51 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Karla Kristensen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Kolding SK |
3:00.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Naja Færgemann |
2006 |
|
606 |
33.95 |
1:16.22 |
2:04.44 |
|
2:41.94 |
|
|
H2Odense |
2:41.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Clara Kapke |
2006 |
|
565 |
36.44 |
1:19.10 |
2:08.48 |
|
2:45.79 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
2:43.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
|
466 |
37.96 |
1:25.90 |
2:16.45 |
|
2:56.83 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:56.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ane Christensen |
2006 |
|
430 |
40.37 |
1:28.10 |
2:20.18 |
|
3:01.62 |
|
|
Kolding SK |
3:10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sophia Jochumsen |
2006 |
|
409 |
41.00 |
1:27.51 |
2:23.32 |
|
3:04.59 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
3:09.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Laura Vibe Hansen |
2006 |
|
338 |
42.89 |
1:31.34 |
2:32.37 |
|
3:16.67 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
3:16.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Karoline Hellesøe |
2006 |
|
337 |
44.61 |
1:35.27 |
2:35.16 |
|
3:16.84 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
3:17.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Christine Mols |
2006 |
|
334 |
46.11 |
1:37.38 |
2:33.50 |
|
3:17.48 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Olivia Hemmeløff |
2006 |
|
319 |
48.38 |
1:39.69 |
2:35.46 |
|
3:20.59 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
3:39.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sofie Damm Johansen |
2006 |
|
241 |
53.36 |
1:49.32 |
2:51.87 |
|
3:40.15 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mille A. B. Buch |
2006 |
|
222 |
51.73 |
1:50.62 |
2:52.82 |
|
3:46.29 |
|
|
H2Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Amalie F Piiters |
2006 |
|
210 |
41.70 |
1:50.57 |
2:56.57 |
|
3:50.48 |
|
|
H2Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sara Als |
2006 |
|
210 |
54.13 |
1:49.34 |
2:58.75 |
|
3:50.64 |
|
|
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling |
3:54.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Stine Engelbrecht Jensen |
2006 |
|
172 |
1:01.02 |
2:05.86 |
3:14.56 |
|
4:06.33 |
|
|
DeltaSwim |
4:12.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Signe Jensen |
2007 |
|
483 |
36.56 |
1:23.66 |
2:15.85 |
|
2:54.73 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
3:06.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Laura Toftgaard |
2007 |
|
428 |
40.50 |
1:30.67 |
2:20.99 |
|
3:01.84 |
|
|
Kolding SK |
3:03.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nanna Højstrøm |
2007 |
|
336 |
47.25 |
1:35.74 |
2:31.52 |
|
3:17.22 |
|
|
Kolding SK |
3:31.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emilie Bech Kjælgaard |
2007 |
|
281 |
44.16 |
1:42.29 |
2:40.55 |
|
3:29.32 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mathilde Hvidberg |
2007 |
|
280 |
48.41 |
1:43.39 |
2:44.14 |
|
3:29.54 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
4:12.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Frida Ploug |
2007 |
|
235 |
52.05 |
1:48.60 |
2:55.10 |
|
3:41.90 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alberte Kirk Langschwager |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Kolding SK |
3:18.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
11:37 |
|