Resultat för Knattesimmet 2018
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nationella Knattesimmet | Utskriftsdatum | 07 april 2018 | |||
Tävlingsort | Godby | Utskriftstid | 16:45 | |||
Arrangör | Ålands Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 april 2018 |
Gren 4, 50m Ryggsim/SU F/T1, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kerttu Rantanen | 2007 | 321 | 37.53 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 40.53 | |||||||||
2 | Emmy Hällkvist | 2008 | 315 | 37.77 | ||||||
Täby Sim | 38.43 | |||||||||
3 | Emma Alsén | 2007 | 275 | 39.51 | ||||||
Täby Sim | 41.10 | |||||||||
4 | Hanna Törmä | 2007 | 270 | 39.75 | ||||||
Porin Uimaseura | 42.04 | |||||||||
5 | Aino Laine | 2007 | 263 | 40.09 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 40.47 | |||||||||
6 | Erin Heinikangas | 2007 | 236 | 41.53 | ||||||
Rauman Uimaseura | 42.19 | |||||||||
7 | Ella Valdolin | 2007 | 233 | 41.76 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 42.71 | |||||||||
8 | Hilla-maaria Juhola | 2007 | 224 | 42.31 | ||||||
Porin Uimaseura | 43.83 | |||||||||
9 | Nova Larsson | 2007 | 215 | 42.89 | ||||||
Ålands Simförening | 43.19 | |||||||||
10 | Saara Lehto | 2007 | 213 | 42.98 | ||||||
Rauman Uimaseura | 42.94 | |||||||||
11 | Mari Kaski | 2007 | 213 | 43.00 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 45.55 | |||||||||
12 | Agnes Ruusumo | 2007 | 197 | 44.11 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 46.98 | |||||||||
13 | Fia Metsola | 2007 | 182 | 45.34 | ||||||
Ålands Simförening | 45.62 | |||||||||
14 | Hanna Gong | 2007 | 176 | 45.79 | ||||||
Täby Sim | 49.64 | |||||||||
15 | Lyyli Järvi | 2007 | 176 | 45.84 | ||||||
Porin Uimaseura | 47.00 | |||||||||
16 | Amanda Ahinko | 2007 | 174 | 45.95 | ||||||
Ålands Simförening | 46.25 | |||||||||
17 | Justiina Junnila | 2007 | 172 | 46.14 | ||||||
Aurajoen Uinti | 47.37 | |||||||||
18 | Lotta Luotola | 2008 | 164 | 46.89 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 55.87 | |||||||||
19 | Sofia Maude | 2008 | 161 | 47.24 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 48.99 | |||||||||
20 | Nella Imponen | 2007 | 160 | 47.31 | ||||||
Aurajoen Uinti | 43.71 | |||||||||
21 | Viola Blomberg | 2007 | 159 | 47.41 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 51.31 | |||||||||
22 | Helka Känkänen | 2008 | 155 | 47.79 | ||||||
Porin Uimaseura | 49.92 | |||||||||
23 | Miisa Järvinen | 2007 | 152 | 48.15 | ||||||
Aurajoen Uinti | 48.31 | |||||||||
24 | Naomi Leo | 2007 | 151 | 48.22 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 48.22 | |||||||||
25 | Minttu Mäkihannu | 2008 | 150 | 48.33 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | 47.38 | |||||||||
26 | Elsa Joseph | 2007 | 149 | 48.38 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | 49.59 | |||||||||
27 | Amanda Ruusuvaara | 2008 | 148 | 48.51 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 47.43 | |||||||||
28 | Oona Valtonen | 2008 | 148 | 48.58 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | 50.20 | |||||||||
29 | Iiris Myllymäki | 2008 | 146 | 48.79 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | 50.23 | |||||||||
30 | Iida Pennanen | 2008 | 138 | 49.67 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | 48.03 | |||||||||
31 | Venla Rajala | 2008 | 136 | 49.93 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | 49.53 | |||||||||
32 | Amanda Vuori | 2007 | 134 | 50.13 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 51.98 | |||||||||
33 | Saga Räikkönen | 2008 | 133 | 50.34 | ||||||
Aurajoen Uinti | 51.68 | |||||||||
34 | Iiris Seikkula | 2008 | 132 | 50.37 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 54.37 | |||||||||
34 | Veera Knuutila | 2008 | 132 | 50.37 | ||||||
Aurajoen Uinti | 51.44 | |||||||||
36 | Elsa Hanski | 2008 | 131 | 50.50 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 58.12 | |||||||||
37 | Viiu Levola | 2008 | 126 | 51.18 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | 50.62 | |||||||||
38 | Matilda Elofsson | 2007 | 117 | 52.49 | ||||||
Täby Sim | 55.35 | |||||||||
39 | Maija Salokorpi | 2007 | 114 | 52.93 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 51.76 | |||||||||
40 | Alva Björk | 2008 | 109 | 53.78 | ||||||
Täby Sim | 54.91 | |||||||||
41 | Stella Seppälä | 2007 | 106 | 54.22 | ||||||
Porin Uimaseura | 58.65 | |||||||||
42 | Minttu Piiroinen | 2008 | 102 | 54.95 | ||||||
Aurajoen Uinti | 57.73 | |||||||||
43 | Amelia Fricker | 2007 | 97 | 55.75 | ||||||
Ålands Simförening | 57.34 | |||||||||
44 | Saara Pakomäki | 2008 | 95 | 56.31 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 54.17 | |||||||||
45 | Brianna Sandell | 2008 | 83 | 58.72 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 59.61 | |||||||||
46 | Yasemin Yilmaz | 2007 | 82 | 58.96 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:02.79 | |||||||||
47 | Peppi Ruppa | 2007 | 78 | 1:00.09 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | 1:01.04 | |||||||||
48 | Aava Sulanterä | 2007 | 69 | 1:02.36 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 59.85 | |||||||||
49 | Nea Veiro | 2008 | 68 | 1:02.79 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
50 | Aliisa Kunttu | 2008 | 65 | 1:03.76 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:01.30 | |||||||||
51 | Annika Andersen | 2008 | 61 | 1:05.19 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:15.41 | |||||||||
- | Emilia Rylander | 2008 | DSQ | |||||||
Täby Sim | ||||||||||
- | Emilia Taipalus | 2008 | DSQ | |||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
- | Sofia Räihä | 2008 | DSQ | |||||||
Swimming Jyväskylä | 47.82 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 07 april 2018 |
Licensierad till: Ålands Simförening | Utskriftstid | 16:45 |