Results for Dronning Dorothea Cup 2018
Below are all results from the competition shown by session.
02/03-2018 afsnit 1
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2018 | Udskriftsdato | 02 marts 2018 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 19:46 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2018 |
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Pernille Jensen | 1998 | 617 | 33.82 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 33.06 | |||||||||
2 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 601 | 34.11 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 34.05 | |||||||||
3 | Lærke Toftgaard | 2001 | 563 | 34.86 | ||||||
Kolding SK | 34.92 | |||||||||
4 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 547 | 35.20 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 35.22 | |||||||||
5 | Cecilie Batz | 2003 | 544 | 35.26 | ||||||
Kolding SK | 34.80 | |||||||||
6 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 492 | 36.47 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 35.21 | |||||||||
7 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 481 | 36.74 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 38.44 | |||||||||
8 | Ida Kjærdgaard | 2003 | 467 | 37.11 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 37.71 | |||||||||
9 | Clara Lynggaard | 2002 | 445 | 37.71 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 38.89 | |||||||||
10 | Sofie Sjøgren | 2002 | 425 | 38.28 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 39.07 | |||||||||
11 | Nadja Skov Haffejee | 1998 | 400 | 39.08 | ||||||
Svømmeklubben Delfinen Strib | 39.49 | |||||||||
12 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | 392 | 39.32 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 40.33 | |||||||||
13 | Thippe de Neergaard | 2003 | 384 | 39.60 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 41.15 | |||||||||
14 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | 383 | 39.63 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 40.46 | |||||||||
15 | Iben Mønsted | 2003 | 364 | 40.32 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 41.52 | |||||||||
16 | Isabella Rosenberg | 2003 | 331 | 41.60 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 42.01 | |||||||||
17 | Emma Karlsson | 2003 | 331 | 41.63 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 42.77 | |||||||||
18 | Rikke Struntze Sørensen | 2003 | 327 | 41.80 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 40.67 | |||||||||
19 | Laura Arentsen | 2003 | 287 | 43.65 | ||||||
Kolding SK | 42.24 | |||||||||
20 | Amalie Frikke-Salling | 2002 | 252 | 45.57 | ||||||
Svømmeklubben Delfinen Strib | 43.52 | |||||||||
21 | Thilde Dyrbjerg Strøager | 2003 | 242 | 46.21 | ||||||
DeltaSwim | 48.44 | |||||||||
22 | Ditte Hansen | 2003 | 220 | 47.67 | ||||||
DeltaSwim | 52.19 | |||||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Hansen | 2004 | 562 | 34.88 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.99 | |||||||||
2 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 540 | 35.36 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.46 | |||||||||
3 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 494 | 36.42 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 36.74 | |||||||||
4 | Elma Gabela | 2004 | 486 | 36.62 | ||||||
Kolding SK | 35.83 | |||||||||
5 | Luna Christensen | 2005 | 438 | 37.90 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.03 | |||||||||
6 | Liva Søby | 2004 | 436 | 37.97 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 39.39 | |||||||||
7 | Nønne Christensen | 2004 | 425 | 38.29 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 37.07 | |||||||||
8 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 414 | 38.64 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 37.98 | |||||||||
9 | Rose Pernille Simon | 2004 | 397 | 39.18 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 38.67 | |||||||||
10 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 393 | 39.29 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.31 | |||||||||
11 | Cille Kirketerp | 2005 | 375 | 39.92 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 38.04 | |||||||||
12 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 373 | 39.98 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 38.59 | |||||||||
13 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 368 | 40.16 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 40.32 | |||||||||
14 | Maja Buck | 2004 | 367 | 40.22 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 40.33 | |||||||||
15 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 349 | 40.87 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 41.64 | |||||||||
16 | Johanne Heilmann | 2005 | 347 | 40.96 | ||||||
Kolding SK | 41.34 | |||||||||
17 | Josephine Larsen | 2004 | 345 | 41.06 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 43.98 | |||||||||
18 | Josefine Staudt | 2005 | 344 | 41.09 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 40.24 | |||||||||
19 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | 339 | 41.29 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 41.70 | |||||||||
20 | Majken Haarup | 2004 | 324 | 41.91 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 40.99 | |||||||||
21 | Luna Luminari | 2005 | 324 | 41.92 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 43.55 | |||||||||
22 | Louise Sunesen | 2005 | 311 | 42.49 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 44.28 | |||||||||
23 | Selma Skipper | 2004 | 302 | 42.90 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 44.10 | |||||||||
24 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 289 | 43.53 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 42.31 | |||||||||
25 | Nora Kejser | 2004 | 264 | 44.84 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 45.25 | |||||||||
26 | Frederikke Riber | 2005 | 264 | 44.87 | ||||||
DeltaSwim | 44.54 | |||||||||
27 | Zophia Henriks | 2004 | 258 | 45.22 | ||||||
Svømmeklubben Delfinen Strib | 44.12 | |||||||||
28 | Sarah Hansen | 2005 | 250 | 45.66 | ||||||
Kolding SK | 50.85 | |||||||||
29 | Maria Crisan | 2005 | 245 | 45.98 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 46.59 | |||||||||
30 | Marie Mortensen | 2004 | 241 | 46.24 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 45.18 | |||||||||
31 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 235 | 46.62 | ||||||
DeltaSwim | 50.19 | |||||||||
32 | Signe Jochumsen | 2004 | 233 | 46.74 | ||||||
DeltaSwim | 46.25 | |||||||||
33 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 228 | 47.12 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
34 | Luna Hein | 2005 | 208 | 48.58 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 51.05 | |||||||||
35 | Victoria Klinkby | 2004 | 134 | 56.26 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 59.87 | |||||||||
36 | Maja Jessen | 2005 | 124 | 57.64 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 56.10 | |||||||||
- | Anna Mundt Karup | 2005 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 42.29 | |||||||||
- | Ida Marie Sørensen | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | 53.22 | |||||||||
- | Luna Holm Møller | 2004 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 40.88 | |||||||||
- | Mia Lindtofte | 2005 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Mie Kildegaard | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | 54.72 | |||||||||
- | Victoria Meyer | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Delfinen Strib | 48.91 | |||||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Henriette Roos | 2006 | 338 | 41.34 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.56 | |||||||||
2 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 318 | 42.16 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 42.85 | |||||||||
3 | Johanna Rasmussen | 2006 | 311 | 42.48 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 43.73 | |||||||||
4 | Sarah Laursen | 2007 | 299 | 43.05 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 44.54 | |||||||||
5 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 298 | 43.09 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.94 | |||||||||
6 | Ane Christensen | 2006 | 288 | 43.61 | ||||||
Kolding SK | 45.69 | |||||||||
7 | Mille Holmberg | 2006 | 260 | 45.07 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 47.13 | |||||||||
8 | Nana Andersen | 2006 | 258 | 45.19 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 47.40 | |||||||||
9 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 258 | 45.20 | ||||||
Kolding SK | 45.34 | |||||||||
10 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 243 | 46.11 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 44.03 | |||||||||
11 | Nanna Højstrøm | 2007 | 231 | 46.89 | ||||||
Kolding SK | 48.65 | |||||||||
12 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 230 | 46.99 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 47.87 | |||||||||
13 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 212 | 48.24 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 51.97 | |||||||||
14 | Emilia Spangsberg | 2007 | 208 | 48.57 | ||||||
Kolding SK | 52.15 | |||||||||
15 | Maja Zastrojevic | 2006 | 197 | 49.46 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 48.64 | |||||||||
16 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 194 | 49.74 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 51.97 | |||||||||
17 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 191 | 49.97 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 50.80 | |||||||||
18 | Ida Thomsen | 2006 | 190 | 50.04 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 52.30 | |||||||||
19 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | 189 | 50.16 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 50.12 | |||||||||
20 | Agnes Wissing | 2007 | 186 | 50.39 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
21 | Lise H. V. Waarst | 2007 | 180 | 50.92 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 51.27 | |||||||||
22 | Sofie Karlov Nielsen | 2007 | 175 | 51.41 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:01.57 | |||||||||
23 | Anne U. Struntze Sørensen | 2006 | 170 | 51.98 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 50.94 | |||||||||
24 | Katrine Døssing | 2007 | 152 | 53.95 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 57.73 | |||||||||
25 | Sofie Kann | 2007 | 138 | 55.65 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
26 | Astrid Hansen | 2006 | 130 | 56.78 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:03.14 | |||||||||
27 | Emma Sloth | 2006 | 125 | 57.56 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 56.48 | |||||||||
28 | Augusta Dalsgaard | 2007 | 120 | 58.37 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:06.42 | |||||||||
29 | Anna Sofie Lillelund | 2007 | 89 | 1:04.37 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
30 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | 87 | 1:04.77 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:08.69 | |||||||||
- | Helene Siegenthaler | 2006 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 46.52 | |||||||||
- | Andrea Højbjerg | 2007 | DSQ | ej samt berør v25 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 54.16 | |||||||||
- | Ea Gram Møller | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub | 54.17 | |||||||||
- | Emma Stabel | 2006 | DSQ | asyn. ben under løbe | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Olivia Sehested Mogensen | 2006 | DSQ | mere end 1 flybenspa | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:16.57 | |||||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 175 | 51.48 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 53.57 | |||||||||
2 | Freja Rønsholt | 2008 | 135 | 56.05 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 56.12 | |||||||||
3 | Signe Christensen | 2008 | 133 | 56.39 | ||||||
Kolding SK | 55.61 | |||||||||
4 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | 130 | 56.74 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 55.46 | |||||||||
5 | Asta Sofia Lauridsen | 2008 | 130 | 56.78 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 57.56 | |||||||||
6 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | 128 | 57.11 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59.73 | |||||||||
7 | Sigrid Drachmann Lorenzen | 2008 | 115 | 59.11 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.08 | |||||||||
8 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | 111 | 59.75 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:10.62 | |||||||||
9 | Olivia Holmberg | 2009 | 107 | 1:00.55 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:01.57 | |||||||||
10 | Emilia Daa Andersen | 2008 | 105 | 1:01.04 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 59.14 | |||||||||
11 | Alberte Andersen | 2008 | 104 | 1:01.09 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
12 | Simone Dahl Kristensen | 2008 | 97 | 1:02.52 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
13 | Karen Glejbjerg Strunge | 2008 | 95 | 1:03.03 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
14 | Isabel Qvist Jensen | 2009 | 93 | 1:03.51 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:09.55 | |||||||||
15 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 83 | 1:05.82 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.64 | |||||||||
15 | Karla Jæger | 2008 | 83 | 1:05.82 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:05.56 | |||||||||
17 | Alma Bernsdorf | 2008 | 47 | 1:19.37 | ||||||
Svømmeklubben Delfinen Strib | 1:19.76 | |||||||||
18 | Ann-Maria Malou Windfeld | 2009 | 47 | 1:19.39 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:17.09 | |||||||||
19 | Olivia Bækkegård Svendsen | 2009 | 35 | 1:27.58 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Lea Neermann | 2008 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Smilla Lerche | 2008 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Delfinen Strib | 1:19.65 | |||||||||
- | Anne Stæhr | 2008 | DSQ | 1 hånd afslut | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Ida Kjær Nordstrøm | 2008 | DSQ | flere flyben i start | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:00.17 | |||||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2010-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Meiko Nakatani | 2010 | 80 | 1:06.68 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:07.86 | |||||||||
2 | Signe Enggaard Kyndesen | 2010 | 67 | 1:10.64 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 marts 2018 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 19:46 |