Resultat för Jöns Svanbergsimmet 50m 2018
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet 50m | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 17:17 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Sweway Office |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 37.59 | ||||||
2 | Ravi Parekh | 2005 | Upsala Simsällskap | 39.17 | ||||||
3 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 39.44 | ||||||
4 | Samuel Sjökvist | 2005 | Gävle Simsällskap | 41.85 | ||||||
5 | Gustav Löfqvist | 2005 | Västerås Simsällskap | 43.51 | ||||||
6 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 45.32 | ||||||
7 | Tage Helin | 2007 | Upsala Simsällskap | 45.52 | ||||||
8 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 46.21 | ||||||
9 | Ludvig Glantz | 2006 | Upsala Simsällskap | 46.25 | ||||||
10 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 46.40 | ||||||
11 | Nils Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 46.67 | ||||||
12 | Rasmus Loklint | 2005 | Upsala Simsällskap | 47.26 | ||||||
13 | Tomas Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 47.73 | ||||||
14 | Edvin Pitic | 2005 | Upsala Simsällskap | 48.57 | ||||||
15 | Isac Mörtstrand | 2007 | Västerås Simsällskap | 48.66 | ||||||
16 | William Struwe | 2006 | Sala Simsällskap | 50.62 | ||||||
17 | Adam Wahlberg | 2006 | Upsala Simsällskap | 50.95 | ||||||
18 | Gabriel Leijon | 2006 | Upsala Simsällskap | 50.97 | ||||||
19 | Martin Johnsson | 2007 | Upsala Simsällskap | 52.74 | ||||||
20 | Stig Larsson | 2006 | Upsala Simsällskap | 54.08 | ||||||
21 | Arvid Högström | 2006 | Upsala Simsällskap | 56.91 | ||||||
22 | Johannes Fischer | 2007 | Upsala Simsällskap | 58.56 | ||||||
23 | Malte Andersson | 2007 | Upsala Simsällskap | 1:01.62 | ||||||
24 | Felix Flöjt | 2007 | Ålands Simförening | 1:01.82 | ||||||
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Sweway Office |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Martin Schön | 2003 | Bollnäs Simsällskap | 32.50 | ||||||
2 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 33.00 | ||||||
3 | Simon Seel | 2003 | Täby Sim | 33.98 | ||||||
4 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 35.14 | ||||||
5 | Melker Rosengren | 2003 | Gävle Simsällskap | 35.83 | ||||||
6 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 35.99 | ||||||
7 | Ragnar Simonsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 37.27 | ||||||
8 | Oscar Fällman | 2003 | Södertälje Simsällskap | 37.28 | ||||||
9 | Hannes Olin | 2003 | Ålands Simförening | 38.74 | ||||||
10 | Albin Östlund | 2004 | Gävle Simsällskap | 38.80 | ||||||
11 | Samuel Delvenne | 2003 | Upsala Simsällskap | 39.48 | ||||||
12 | Felix Do | 2004 | Upsala Simsällskap | 39.53 | ||||||
13 | William Rismyhr | 2004 | Upsala Simsällskap | 39.62 | ||||||
14 | Isak Rehnman | 2004 | Västerås Simsällskap | 39.87 | ||||||
15 | Lukas Höglund | 2004 | Upsala Simsällskap | 40.39 | ||||||
16 | Oskar Högqvist | 2003 | Karlskoga Simförening | 40.49 | ||||||
17 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 41.10 | ||||||
18 | Albin Kappling | 2003 | Täby Sim | 41.78 | ||||||
19 | André Kron | 2003 | Gävle Simsällskap | 43.97 | ||||||
20 | Martin Riljak | 2004 | Gävle Simsällskap | 44.16 | ||||||
21 | Daniel Parker | 2004 | Upsala Simsällskap | 47.98 | ||||||
22 | Marcus Ardanius | 2003 | Bålsta Simklubb | 48.73 | ||||||
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 2014 år |
Sponsor: Sweway Office |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elias Persson | 2002 | Simsällskapet Mora | 31.06 | ||||||
2 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 31.22 | ||||||
3 | Nils Schönberg | 1989 | Borlänge Simsällskap | 31.46 | ||||||
4 | Jonathan Douib | 2000 | Sala Simsällskap | 31.60 | ||||||
5 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 31.99 | ||||||
6 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 32.46 | ||||||
7 | Andreas Persson | 2000 | Gävle Simsällskap | 32.55 | ||||||
8 | Joel Larsson | 2001 | Sala Simsällskap | 33.96 | ||||||
9 | Roman Milkin | 1999 | Upsala Simsällskap | 34.43 | ||||||
10 | Erik Forsström | 1999 | Upsala Simsällskap | 34.54 | ||||||
11 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 34.79 | ||||||
12 | Erik Bergstrand | 2002 | Södertälje Simsällskap | 35.21 | ||||||
13 | Erik Krysén | 2000 | Ludvika Simsällskap | 36.14 | ||||||
14 | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | 37.07 | ||||||
15 | Tim Hansson | 2001 | Falu Simsällskap | 37.37 | ||||||
16 | Pelle Högfors | 1987 | Gimo Simsällskap | 37.77 | ||||||
17 | Leo Henry Örtlund | 2001 | Borlänge Simsällskap | 37.88 | ||||||
18 | Nils Bergman | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 38.00 | ||||||
19 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 38.70 | ||||||
20 | Hampus Bjärud | 2001 | Ludvika Simsällskap | 39.00 | ||||||
21 | Gabriel Hökemyr | 2002 | Karlskoga Simförening | 39.04 | ||||||
22 | Emil Söderholm | 1999 | Ludvika Simsällskap | 40.34 | ||||||
23 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 41.02 | ||||||
24 | Frej-Oskar Wikström | 1999 | Ålands Simförening | 43.30 | ||||||
25 | Leo Sun | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 47.93 | ||||||
26 | Oscar Sandahl | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 48.41 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 17:17 |