Tulokset Limfjords Cup 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso 1
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2018 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 10:02 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 januar 2018 |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Snæfridur Sol | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 28.73 | 59.68 | 1:31.66 | 2:04.18 | |||
2 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 30.79 | 1:03.62 | 1:37.65 | 2:10.44 | |||
3 | Cecilie Baraviec | 2000 | H2Odense | 31.32 | 1:05.78 | 1:40.05 | 2:14.01 | |||
4 | Freja Nicholas | 2000 | H2Odense | 30.92 | 1:05.89 | 1:40.45 | 2:15.84 | |||
5 | Nikoline Østerberg | 2000 | Aarhus Swim | 31.31 | 1:05.86 | 1:41.28 | 2:16.72 | |||
6 | Victoria K. Jespersen | 2001 | Aarhus Swim | 32.78 | 1:07.96 | 1:43.34 | 2:18.78 | |||
7 | Malea Benediktson | 2001 | H2Odense | 32.64 | 1:08.24 | 1:45.03 | 2:21.83 | |||
8 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 34.02 | 1:11.23 | 1:48.60 | 2:25.55 | |||
9 | Mille C. Berg | 2001 | Horsens Svømmeklub | 33.62 | 1:12.14 | 1:50.83 | 2:26.80 | |||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 30.96 | 1:04.02 | 1:36.35 | 2:08.62 | |||
2 | Mia Borgensgaard | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 30.75 | 1:03.89 | 1:36.75 | 2:09.78 | |||
3 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 31.16 | 1:04.67 | 1:38.52 | 2:11.54 | |||
4 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | Aarhus Swim | 31.76 | 1:05.08 | 1:39.21 | 2:12.12 | |||
5 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.54 | 1:07.74 | 1:43.22 | 2:18.47 | |||
6 | Therese Mardal | 2002 | Thisted Svømmeklub | 32.05 | 1:07.29 | 1:43.40 | 2:18.57 | |||
7 | Clara Tolderlund | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 31.95 | 1:07.75 | 1:44.00 | 2:18.70 | |||
8 | Marlene Reitan | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 32.84 | 1:08.37 | 1:43.87 | 2:18.93 | |||
9 | Caroline Liboriussen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 32.72 | 1:07.66 | 1:43.48 | 2:19.08 | |||
10 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 31.99 | 1:07.33 | 1:43.87 | 2:19.69 | |||
11 | Nicoline Kristiansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 32.76 | 1:08.50 | 1:44.56 | 2:20.30 | |||
12 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 32.68 | 1:07.41 | 1:44.33 | 2:21.04 | |||
13 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 32.91 | 1:09.22 | 1:45.87 | 2:22.48 | |||
14 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 32.84 | 1:08.91 | 1:45.65 | 2:22.93 | |||
15 | Carli Mark | 2002 | Durup IF | 33.02 | 1:10.07 | 1:48.16 | 2:22.96 | |||
16 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 32.88 | 1:08.88 | 1:46.13 | 2:23.07 | |||
17 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 33.66 | 1:11.68 | 1:50.12 | 2:26.66 | |||
18 | Alma Burgaard | 2003 | H2Odense | 33.88 | 1:11.19 | 1:49.24 | 2:26.74 | |||
19 | Julie Hoffmann | 2003 | Holstebro Svømme Club | 34.92 | 1:14.20 | 1:52.32 | 2:26.89 | |||
20 | Maria Mehlsen | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 32.82 | 1:10.83 | 1:49.79 | 2:27.02 | |||
21 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 33.52 | 1:10.81 | 1:49.13 | 2:27.08 | |||
22 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 34.14 | 1:11.95 | 1:49.93 | 2:27.46 | |||
23 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 33.77 | 1:12.33 | 1:51.71 | 2:29.00 | |||
24 | Liv Schmeltz Søgaard | 2003 | Aarhus Swim | 34.69 | 1:13.37 | 1:53.06 | 2:30.76 | |||
25 | Gro Sørensen | 2002 | Aarhus Swim | 35.36 | 1:13.28 | 1:52.14 | 2:31.08 | |||
26 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 35.48 | 1:14.50 | 1:53.80 | 2:31.22 | |||
27 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 35.14 | 1:13.81 | 1:54.49 | 2:34.65 | |||
28 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 35.81 | 1:15.17 | 1:55.72 | 2:34.99 | |||
29 | Caroline Krogh | 2002 | Ikast Svømmeklub | 36.36 | 1:18.14 | 2:02.28 | 2:46.53 | |||
30 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 37.69 | 1:20.56 | 2:05.22 | 2:48.99 | |||
31 | Freya Holm | 2003 | Svømmeklubben Koral | 38.11 | 1:21.96 | 2:07.25 | 2:50.60 | |||
32 | Theresa Bertel-Ørum | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.28 | 1:22.54 | 2:08.48 | 2:51.38 | |||
33 | Maiken Søndergård | 2003 | Durup IF | 38.63 | 1:21.91 | 2:07.71 | 2:52.92 | |||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 31.68 | 1:07.78 | 1:44.78 | 2:19.85 | |||
2 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 33.43 | 1:10.93 | 1:48.83 | 2:25.93 | |||
3 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 34.45 | 1:11.39 | 1:49.58 | 2:27.11 | |||
4 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.65 | 1:12.42 | 1:51.34 | 2:27.59 | |||
5 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 34.78 | 1:13.88 | 1:52.74 | 2:30.36 | |||
6 | Ida Kristensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 35.45 | 1:14.55 | 1:55.15 | 2:35.61 | |||
7 | Emmalina Long | 2004 | Aarhus Swim | 36.39 | 1:16.05 | 1:56.66 | 2:35.94 | |||
8 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 36.61 | 1:17.31 | 1:59.08 | 2:38.10 | |||
9 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 36.54 | 1:17.54 | 1:59.52 | 2:38.21 | |||
10 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 36.56 | 1:18.17 | 2:00.12 | 2:40.29 | |||
11 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 36.50 | 1:17.51 | 1:59.30 | 2:40.55 | |||
12 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 36.88 | 1:19.19 | 2:01.36 | 2:43.55 | |||
13 | Veronika Krogh | 2004 | Frem Odense | 36.20 | 1:17.69 | 2:01.01 | 2:44.16 | |||
14 | Nathalie Nygaard Poulsen | 2005 | Aarhus Swim | 37.18 | 1:19.90 | 2:03.75 | 2:46.11 | |||
15 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 37.40 | 1:19.93 | 2:03.85 | 2:46.38 | |||
16 | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | 36.87 | 1:20.06 | 2:04.62 | 2:47.86 | |||
17 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 37.88 | 1:19.89 | 2:03.59 | 2:47.96 | |||
18 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 39.71 | 1:23.49 | 2:08.99 | 2:51.32 | |||
19 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 38.68 | 1:22.95 | 2:09.99 | 2:55.52 | |||
20 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Horsens Svømmeklub | 39.26 | 1:23.93 | 2:10.60 | 2:56.09 | |||
21 | Lea Wallén | 2005 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 40.73 | 1:26.56 | 2:12.68 | 2:57.30 | |||
22 | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | 41.51 | 1:27.38 | 2:15.48 | 2:59.11 | |||
23 | Andrea Sønderby | 2004 | Holstebro Svømme Club | 39.39 | 1:27.59 | 2:15.92 | 3:02.12 | |||
24 | Cecilie Egemose Gregersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 39.17 | 1:25.69 | 2:14.04 | 3:02.32 | |||
25 | Mathilde Thomsen | 2004 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 39.45 | 1:25.61 | 2:13.85 | 3:02.93 | |||
26 | Emilia Glisic | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 40.77 | 1:27.42 | 2:17.81 | 3:05.04 | |||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Kirkegaard Lindb | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.47 | 1:21.01 | 2:03.58 | 2:45.01 | |||
2 | Nora Louise Rebouh | 2006 | Holstebro Svømme Club | 39.04 | 1:22.59 | 2:05.44 | 2:47.78 | |||
3 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 39.07 | 1:22.96 | 2:07.31 | 2:48.93 | |||
4 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 39.00 | 1:23.41 | 2:07.79 | 2:50.32 | |||
5 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 39.36 | 1:23.84 | 2:08.53 | 2:51.58 | |||
6 | Alma Bach Larsen | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 39.37 | 1:24.03 | 2:09.83 | 2:55.00 | |||
7 | Caroline Marx | 2006 | Odder Svømmeklub | 40.53 | 1:25.57 | 2:11.65 | 2:56.47 | |||
8 | Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | Lyseng IF | 39.20 | 1:24.31 | 2:12.03 | 2:58.55 | |||
9 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 42.34 | 1:30.34 | 2:17.37 | 3:01.27 | |||
10 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.35 | 1:26.30 | 2:14.20 | 3:02.09 | |||
11 | Livia Weidick Frische | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 38.66 | 1:26.00 | 2:16.47 | 3:04.23 | |||
12 | Julie Bjørn | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 43.83 | 1:34.50 | 2:25.43 | 3:09.83 | |||
13 | Isabella Mathiassen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 41.05 | 1:30.11 | 2:21.66 | 3:10.32 | |||
14 | Nikoline Hedelund Madsen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 45.60 | 1:35.63 | 2:25.52 | 3:14.27 | |||
15 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | Herning Svømmeklub | 43.90 | 1:37.17 | 2:32.22 | 3:23.78 | |||
16 | Laura Sofie K. Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 44.54 | 1:38.37 | 2:32.78 | 3:25.52 | |||
17 | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | Herning Svømmeklub | 47.31 | 1:40.30 | 2:34.83 | 3:25.74 | |||
18 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 46.32 | 1:40.49 | 2:34.77 | 3:26.47 | |||
19 | Nicoline Aa Høeg | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 45.62 | 1:38.93 | 2:34.35 | 3:27.74 | |||
20 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 47.07 | 1:42.30 | 2:39.20 | 3:28.98 | |||
21 | Stine Hornshøj Salomonsen | 2006 | Herning Svømmeklub | 46.92 | 1:41.05 | 2:37.15 | 3:30.92 | |||
22 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 45.47 | 1:41.55 | 2:38.83 | 3:34.03 | |||
23 | Loa Dam Heinsvig | 2006 | Odder Svømmeklub | 48.27 | 1:45.96 | 2:42.02 | 3:35.65 | |||
24 | Sara Holst Gregersen | 2006 | Svømmeklubben Koral | 47.86 | 1:42.77 | 2:40.05 | 3:36.57 | |||
25 | Emma Andersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 49.08 | 1:44.72 | 2:41.85 | 3:36.81 | |||
26 | Caitlin Holbæk Lundager | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 47.01 | 1:42.87 | 2:40.88 | 3:37.37 | |||
27 | Marie V. Petersen | 2006 | Odder Svømmeklub | 53.68 | 1:54.31 | 2:55.56 | 3:54.44 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:02 |