Results for Limfjords Cup 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2018 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 14:13 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 januar 2018 |
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Snæfridur Sol | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 30.75 | 1:07.03 | 1:51.51 | 2:22.99 | |||
2 | Helena V. Elling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 30.49 | 1:09.72 | 1:54.77 | 2:29.12 | |||
3 | Freya Ellehus | 2000 | H2Odense | 32.17 | 1:11.55 | 1:55.34 | 2:30.90 | |||
4 | Signe Villumsen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 31.36 | 1:10.25 | 1:56.88 | 2:31.11 | |||
5 | Cecilie Baraviec | 2000 | H2Odense | 35.05 | 1:15.53 | 2:02.79 | 2:37.67 | |||
6 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 35.29 | 1:15.37 | 2:01.65 | 2:38.29 | |||
7 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.57 | 1:19.44 | 2:10.56 | 2:49.80 | |||
- | Freja Nicholas | 2000 | H2Odense | DSQ | Afs.ryg på mave/100m | |||||
- | Smilla Bruun Christensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Afs.ryg på mave/100m | |||||
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 32.22 | 1:07.59 | 1:49.51 | 2:23.35 | |||
2 | Mia Borgensgaard | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 31.71 | 1:08.87 | 1:51.99 | 2:25.24 | |||
3 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 32.34 | 1:07.39 | 1:53.36 | 2:27.70 | |||
4 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 32.24 | 1:10.84 | 1:55.51 | 2:29.16 | |||
5 | Emilie Egerup | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 35.60 | 1:16.74 | 1:59.11 | 2:33.91 | |||
6 | Selma Pruzljanin | 2003 | Thisted Svømmeklub | 34.30 | 1:12.92 | 1:58.38 | 2:34.05 | |||
7 | Julie Kappel Petersen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 34.49 | 1:12.74 | 1:59.55 | 2:34.37 | |||
8 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 33.24 | 1:13.19 | 2:02.29 | 2:37.66 | |||
9 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.48 | 1:17.24 | 2:03.45 | 2:39.39 | |||
10 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | H2Odense | 36.28 | 1:18.70 | 2:06.52 | 2:43.85 | |||
11 | Caroline Lysgaard | 2003 | Aarhus Swim | 37.09 | 1:21.08 | 2:05.61 | 2:44.16 | |||
12 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 34.69 | 1:18.27 | 2:06.91 | 2:44.78 | |||
13 | Camilla Kjær | 2003 | Thisted Svømmeklub | 36.32 | 1:20.92 | 2:11.60 | 2:48.53 | |||
14 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 35.71 | 1:21.96 | 2:11.45 | 2:48.72 | |||
15 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 41.33 | 1:25.06 | 2:09.59 | 2:49.36 | |||
16 | Gro Sørensen | 2002 | Aarhus Swim | 38.68 | 1:23.84 | 2:11.55 | 2:51.16 | |||
17 | Sara Farag | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.52 | 1:21.98 | 2:14.21 | 2:52.56 | |||
18 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 38.25 | 1:22.01 | 2:13.21 | 2:53.13 | |||
19 | Sofia Lysgaard Hammer | 2003 | Struer Svømmeklub | 39.08 | 1:23.92 | 2:17.07 | 2:58.19 | |||
20 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 41.44 | 1:30.93 | 2:19.59 | 3:00.45 | |||
21 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 38.78 | 1:27.04 | 2:24.92 | 3:05.66 | |||
22 | Caroline Krogh | 2002 | Ikast Svømmeklub | 47.35 | 1:34.93 | 2:32.28 | 3:15.48 | |||
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 35.65 | 1:19.44 | 2:06.13 | 2:41.84 | |||
2 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 34.85 | 1:20.36 | 2:10.02 | 2:47.80 | |||
3 | Emmalina Long | 2004 | Aarhus Swim | 40.73 | 1:28.15 | 2:18.91 | 2:59.92 | |||
4 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 39.18 | 1:28.04 | 2:20.51 | 3:01.23 | |||
5 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 40.45 | 1:27.20 | 2:21.09 | 3:01.91 | |||
6 | Ida Kristensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 41.25 | 1:27.72 | 2:23.53 | 3:03.41 | |||
7 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 41.43 | 1:28.29 | 2:20.59 | 3:04.70 | |||
8 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 41.63 | 1:28.05 | 2:23.85 | 3:05.80 | |||
9 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Horsens Svømmeklub | 41.71 | 1:32.74 | 2:26.95 | 3:10.78 | |||
10 | Anne Vorup Iversen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 41.47 | 1:32.93 | 2:29.59 | 3:17.61 | |||
11 | Mille E. S. Jensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 46.73 | 1:39.21 | 2:35.94 | 3:19.88 | |||
- | Andrea Sønderby | 2004 | Holstebro Svømme Club | DSQ | EFB v/75m | |||||
- | Ida Jul Christensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | DSQ | EFB v/75m | |||||
- | Laura Løh | 2005 | Holstebro Svømme Club | DSQ | EFB v/75m | |||||
- | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Ej berøring v/100m | |||||
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 43.16 | 1:30.18 | 2:23.67 | 3:02.78 | |||
2 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 45.67 | 1:34.54 | 2:24.99 | 3:03.78 | |||
3 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 42.64 | 1:32.21 | 2:25.46 | 3:08.05 | |||
4 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 51.65 | 1:42.87 | 2:38.45 | 3:19.82 | |||
5 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 51.94 | 1:37.95 | 2:38.66 | 3:20.18 | |||
6 | Livia Weidick Frische | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 46.48 | 1:39.63 | 2:34.81 | 3:21.36 | |||
7 | Alma Bach Larsen | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 46.61 | 1:36.31 | 2:35.51 | 3:22.18 | |||
8 | Paula Lindberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 49.93 | 1:43.36 | 2:44.41 | 3:31.73 | |||
9 | Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 54.94 | 1:46.61 | 2:49.34 | 3:32.92 | |||
10 | Emilie Pedersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 51.81 | 1:46.30 | 2:47.86 | 3:36.45 | |||
11 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 55.26 | 1:51.33 | 2:51.95 | 3:38.41 | |||
12 | Stine Hornshøj Salomonsen | 2006 | Herning Svømmeklub | 48.99 | 1:48.24 | 2:52.57 | 3:41.76 | |||
13 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | Herning Svømmeklub | 54.63 | 1:48.35 | 2:49.29 | 3:42.11 | |||
14 | Julie Bjørn | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:03.32 | 1:59.31 | 3:00.09 | 3:47.20 | |||
15 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 56.83 | 2:02.79 | 3:16.72 | 4:09.26 | |||
16 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 54.69 | 1:53.67 | 3:16.38 | 4:12.50 | |||
17 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 1:04.49 | 2:04.82 | 3:21.79 | 4:24.33 | |||
- | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | DSQ | ESB v/75m | |||||
- | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:13 |