Results for Brøndby Swim Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 16:03 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2018 |
Løb 17, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kvik Piger 1 | 2006 | 2:30.93 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:30.00 | |||||||||
Martine Damborg | 2007 | 36.88 | 36.88 | |||||||
Laura Pedersen | 2007 | 47.01 | 1:23.89 | |||||||
Emma Hansen | 2007 | 36.87 | 2:00.76 | |||||||
Sofie Ravn Herche | 2007 | 30.17 | 2:30.93 | |||||||
2 | Gsk Heltinder 1 | 2006 | 2:34.33 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:32.44 | |||||||||
Petrea Hostrup Stærke | 2006 | 40.75 | 40.75 | |||||||
Leonora M Postgaard | 2006 | 43.13 | 1:23.88 | |||||||
Regitze Rosenkrantz | 2006 | 37.00 | 2:00.88 | |||||||
Malouca Laura Bruun | 2007 | 33.45 | 2:34.33 | |||||||
3 | Hovedstadens Søstjerner | 2006 | 2:35.21 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:32.40 | |||||||||
Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 38.67 | 38.67 | |||||||
Isabella Pedersen | 2007 | 43.82 | 1:22.49 | |||||||
Julie Philip | 2007 | 38.35 | 2:00.84 | |||||||
Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 34.37 | 2:35.21 | |||||||
4 | Vest Årgang Piger 1 | 2006 | 2:35.46 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:35.76 | |||||||||
Marie Nissov-Johansen | 2006 | 39.95 | 39.95 | |||||||
Maya Amstrup Riis | 2007 | 43.94 | 1:23.89 | |||||||
Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 37.32 | 2:01.21 | |||||||
Rikke Therp | 2006 | 34.25 | 2:35.46 | |||||||
5 | Hovedstadens Havfruer | 2006 | 2:43.99 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:35.90 | |||||||||
Mathilde Møller | 2007 | 41.36 | 41.36 | |||||||
Matilde Maagøe | 2007 | 42.98 | 1:24.34 | |||||||
Asta Hindborg | 2007 | 40.89 | 2:05.23 | |||||||
Vigga Jacoby | 2007 | 38.76 | 2:43.99 | |||||||
6 | Sigma Piger 1 | 2007 | 2:46.62 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:47.00 | |||||||||
Julie Hovmand | 2007 | 42.90 | 42.90 | |||||||
Caroline Liechti | 2008 | 49.95 | 1:32.85 | |||||||
Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 37.94 | 2:10.79 | |||||||
Røskva Rosenbohm | 2007 | 35.83 | 2:46.62 | |||||||
7 | Gsk Heltinder 2 | 2006 | 2:48.86 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:48.89 | |||||||||
Anna Fiona Nybøll | 2007 | 43.83 | 43.83 | |||||||
Mathilde Johansen | 2007 | 47.03 | 1:30.86 | |||||||
Katharina Beyer Hansen | 2006 | 39.88 | 2:10.74 | |||||||
Siena Serizawa | 2008 | 38.12 | 2:48.86 | |||||||
8 | Sigma Piger 2 | 2007 | 3:00.05 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:47.00 | |||||||||
Linnea Funk Larsen | 2007 | 47.66 | 47.66 | |||||||
Christine Dalsgaard | 2007 | 53.76 | 1:41.42 | |||||||
Karen Markussen | 2007 | 41.17 | 2:22.59 | |||||||
Vivian Bahador Snitker | 2007 | 37.46 | 3:00.05 | |||||||
9 | Herlev Talent 3 | 2006 | 3:00.76 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Luna Larsson | 2006 | 44.50 | 44.50 | |||||||
Liv Waag Kallesøe | 2006 | 49.88 | 1:34.38 | |||||||
Kristine Dupont | 2007 | 46.55 | 2:20.93 | |||||||
Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 39.83 | 3:00.76 | |||||||
10 | Vest Årgang Piger 2 | 2006 | 3:03.93 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:50.00 | |||||||||
Wilma Nørgaard | 2006 | 45.78 | 45.78 | |||||||
Philippa Mitchell | 2006 | 1:34.62 | 2:20.40 | |||||||
Anna Blom Bygum | 2006 | 43.53 | 3:03.93 | |||||||
Frederikke Vesth | 2007 | 3:03.93 | ||||||||
11 | Kvik Piger 2 | 2006 | 3:06.87 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:30.00 | |||||||||
Laura Jørgensen | 2007 | 44.82 | 44.82 | |||||||
Freja Fyller Jacobsen | 2007 | 52.24 | 1:37.06 | |||||||
Zenia Englund | 2008 | 47.97 | 2:25.03 | |||||||
Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 41.84 | 3:06.87 | |||||||
12 | Herlev Talent 4 | 2006 | 3:23.14 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Helena Honore | 2007 | 47.40 | 47.40 | |||||||
Nikoline Joy Gringer | 2009 | 1:03.13 | 1:50.53 | |||||||
Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 49.61 | 2:40.14 | |||||||
Emma Kyndesen | 2006 | 43.00 | 3:23.14 | |||||||
- | Vest Girlzzzz | 2007 | DSQ | Crawlben eft. 75m | ||||||
Vest-Brøndby | 2:54.00 | |||||||||
Hannah Bjerg Hagens | 2007 | 44.81 | 44.81 | |||||||
Løb 17, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 1919-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vg17 Junior Piger | 2001 | 2:08.99 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:05.00 | |||||||||
Emilie Larsen | 2001 | 32.93 | 32.93 | |||||||
Katharina N Møller | 2001 | 37.33 | 1:10.26 | |||||||
Sarah Birch Missing | 2001 | 29.35 | 1:39.61 | |||||||
Emma Mikkelsen | 2001 | 29.38 | 2:08.99 | |||||||
2 | Vg17 Senior Piger | 1996 | 2:09.41 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:05.00 | |||||||||
Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 34.14 | 34.14 | |||||||
Katrine V. Sørensen | 1996 | 33.31 | 1:07.45 | |||||||
Amalie V. Sørensen | 2002 | 33.31 | 1:40.76 | |||||||
Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 28.65 | 2:09.41 | |||||||
3 | Vg17 Vest Piger 1 | 2004 | 2:13.63 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:12.32 | |||||||||
Emma Vega Thorsen | 2004 | 34.79 | 34.79 | |||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 35.17 | 1:09.96 | |||||||
Anne Sofie Devantier | 2004 | 32.18 | 1:42.14 | |||||||
Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 31.49 | 2:13.63 | |||||||
4 | Vg17 Gsk Piger | 2004 | 2:22.39 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:18.79 | |||||||||
Laura L. Hørning | 2004 | 35.17 | 35.17 | |||||||
Freya Ry Nielsen | 2005 | 39.81 | 1:14.98 | |||||||
Thea Mikkelsen | 2005 | 35.28 | 1:50.26 | |||||||
Julie Dahl | 2004 | 32.13 | 2:22.39 | |||||||
5 | Gsc Piger Ældste | 2004 | 2:26.09 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:04.59 | |||||||||
Josefine Staudt | 2005 | 35.30 | 35.30 | |||||||
Nikoline Marie Lange | 2005 | 40.50 | 1:15.80 | |||||||
Kamma Rasmussen | 2006 | 37.46 | 1:53.26 | |||||||
Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 32.83 | 2:26.09 | |||||||
6 | Vg17 Vest Piger 2 | 2005 | 2:32.95 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:31.64 | |||||||||
Ida Jacobsen | 2005 | 41.17 | 41.17 | |||||||
Mathilde U. Thorborg | 2005 | 40.87 | 1:22.04 | |||||||
Ella Gohr Metz | 2005 | 36.32 | 1:58.36 | |||||||
Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 34.59 | 2:32.95 | |||||||
7 | Herlev Talent 1 | 2005 | 2:41.51 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 40.13 | 40.13 | |||||||
Asta Lund | 2006 | 45.96 | 1:26.09 | |||||||
Ellen Simoni Alfast | 2006 | 40.18 | 2:06.27 | |||||||
Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 35.24 | 2:41.51 | |||||||
8 | Herlev Talent 2 | 2005 | 2:56.70 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Ida Marie Frederiksen | 2008 | 44.44 | 44.44 | |||||||
Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 49.71 | 1:34.15 | |||||||
Sofija Rønne | 2006 | 46.07 | 2:20.22 | |||||||
Emma Margrethe Audelin | 2005 | 36.48 | 2:56.70 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 16:03 |