Results for Øst Junior/senior Langbane
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 17 marts 2018 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 07:56 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2018 |
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | 654 | 24.08 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 24.08 | |||||||||
2 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 653 | 24.10 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 23.25 | |||||||||
3 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 632 | 24.36 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 24.86 | |||||||||
4 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 630 | 24.38 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 24.30 | |||||||||
5 | Alexander Eggers | 1999 | 618 | 24.54 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 24.45 | |||||||||
6 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 617 | 24.55 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 23.78 | |||||||||
7 | William Textor Broch | 2001 | 603 | 24.75 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 24.56 | |||||||||
8 | Viktor Christensen | 1995 | 592 | 24.89 | Deltager ikke i finalen | |||||
Køge Svømmeklub | 23.81 | |||||||||
9 | Oliver Jacobsen | 1997 | 587 | 24.97 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 23.79 | |||||||||
10 | Oliver Vang | 1994 | 581 | 25.05 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 24.98 | |||||||||
11 | Claus Hansen | 1995 | 573 | 25.17 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 24.86 | |||||||||
12 | Christian Crone | 2001 | 565 | 25.28 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 24.57 | |||||||||
13 | Filip Bækgaard | 2000 | 563 | 25.32 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 25.89 | |||||||||
13 | Frederik Møller | 2002 | 563 | 25.32 | Deltager ikke i finalen | |||||
Ringsted Svømme Klub | 24.52 | |||||||||
15 | Tobias Andersen | 1998 | 562 | 25.33 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 24.54 | |||||||||
16 | Mathias Vestergaard | 2001 | 548 | 25.55 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 24.90 | |||||||||
17 | Julius Munk | 2000 | 546 | 25.58 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 25.09 | |||||||||
18 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 545 | 25.59 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 24.98 | |||||||||
19 | Emil Mølholm Johansen | 2000 | 543 | 25.63 | Deltager ikke i finalen | |||||
Slagelse Svømmeklub | 25.91 | |||||||||
20 | Lukas Gustafson | 1999 | 537 | 25.72 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.56 | |||||||||
21 | August Ryom | 2002 | 532 | 25.79 | ||||||
Køge Svømmeklub | 25.73 | |||||||||
21 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 532 | 25.79 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 25.65 | |||||||||
21 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 532 | 25.79 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 25.30 | |||||||||
24 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 531 | 25.81 | Deltager ikke i finalen | |||||
Sigma Swim Birkerød | 25.51 | |||||||||
25 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 530 | 25.83 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.26 | |||||||||
26 | Oliver Schiellerup | 2000 | 526 | 25.89 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 25.52 | |||||||||
27 | Frederik Bojesen | 2002 | 521 | 25.97 | ||||||
JGI Svømning | 26.17 | |||||||||
28 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 519 | 26.01 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 25.77 | |||||||||
29 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 518 | 26.02 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 26.43 | |||||||||
30 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 513 | 26.12 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 25.55 | |||||||||
31 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | 512 | 26.13 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 26.46 | |||||||||
32 | Marius Rasmussen | 1999 | 511 | 26.14 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 25.40 | |||||||||
33 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 511 | 26.15 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.35 | |||||||||
34 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | 510 | 26.17 | ||||||
Roskilde Svømning | 25.75 | |||||||||
34 | Martin Szokody | 1999 | 510 | 26.17 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 25.80 | |||||||||
36 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 508 | 26.19 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 25.35 | |||||||||
37 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 507 | 26.21 | ||||||
Herlev Svømning | 26.57 | |||||||||
38 | August Schade Cantby | 2002 | 506 | 26.23 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 25.83 | |||||||||
38 | Emil Tönshoff | 2000 | 506 | 26.23 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 26.21 | |||||||||
40 | Mads Steen Petersen | 1997 | 505 | 26.25 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 25.26 | |||||||||
41 | Erling Johansen | 2000 | 504 | 26.27 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 25.52 | |||||||||
41 | Felix Burmester | 1999 | 504 | 26.27 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 25.94 | |||||||||
43 | Anders Dam Frandsen | 2000 | 503 | 26.29 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 26.33 | |||||||||
44 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | 501 | 26.31 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 26.73 | |||||||||
45 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 501 | 26.32 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 26.48 | |||||||||
46 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 500 | 26.34 | ||||||
Herlev Svømning | 27.02 | |||||||||
47 | Jannick Hansen | 2001 | 499 | 26.35 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 25.68 | |||||||||
48 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 498 | 26.38 | ||||||
Vest-Brøndby | 26.19 | |||||||||
48 | William Houen | 2001 | 498 | 26.38 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 25.59 | |||||||||
50 | Jacob Jensen | 1995 | 497 | 26.39 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 26.07 | |||||||||
51 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 495 | 26.43 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 26.86 | |||||||||
52 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 494 | 26.44 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 26.34 | |||||||||
53 | Magnus Løhr | 2001 | 490 | 26.51 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 26.06 | |||||||||
54 | Silas Storm Nielsen | 2002 | 489 | 26.54 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 27.14 | |||||||||
55 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 486 | 26.58 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 27.30 | |||||||||
56 | Rasmus Thode Møller | 2002 | 483 | 26.65 | ||||||
Farum Svømmeklub | 26.16 | |||||||||
57 | Jonas Hansen | 2001 | 478 | 26.74 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 26.63 | |||||||||
58 | Mads Lind | 2002 | 477 | 26.75 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 27.55 | |||||||||
59 | Jacob Sanchez Witthøfft | 2001 | 476 | 26.78 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 26.66 | |||||||||
60 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 475 | 26.79 | ||||||
Vest-Brøndby | 27.19 | |||||||||
61 | Alexander Ravn Borch | 2001 | 473 | 26.82 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.71 | |||||||||
62 | Altin Misimi | 2002 | 472 | 26.84 | ||||||
Herlev Svømning | 26.96 | |||||||||
63 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | 465 | 26.99 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 27.10 | |||||||||
64 | Sebastian Jensen | 2001 | 462 | 27.04 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 26.37 | |||||||||
65 | Simon Blidarevic | 2002 | 460 | 27.08 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 26.74 | |||||||||
66 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 455 | 27.18 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 27.63 | |||||||||
67 | Janus Rosholm | 2002 | 451 | 27.25 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 27.55 | |||||||||
68 | Albert Voldum Krog | 2001 | 446 | 27.35 | ||||||
Vest-Brøndby | 26.93 | |||||||||
69 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 433 | 27.63 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.34 | |||||||||
70 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 432 | 27.66 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 27.02 | |||||||||
71 | Christoffer Jensen | 2002 | 426 | 27.77 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 27.37 | |||||||||
72 | Mads Baltzer | 2002 | 420 | 27.90 | ||||||
GTI | 27.29 | |||||||||
73 | Kevin Liang | 2002 | 420 | 27.92 | ||||||
GTI | 27.31 | |||||||||
74 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | 419 | 27.94 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 27.01 | |||||||||
75 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 410 | 28.14 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.44 | |||||||||
76 | Martin Jacobsen | 2002 | 408 | 28.17 | ||||||
Vest-Brøndby | 28.20 | |||||||||
77 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 344 | 29.82 | ||||||
Herlev Svømning | 25.13 | |||||||||
- | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | DNS | |||||||
GTI | 25.99 | |||||||||
- | Mathias Rysgaard | 1998 | Afmeld | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 23.52 | |||||||||
- | Nicklas Andersen | 2001 | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 25.65 | |||||||||
- | Peter Vangsgaard | 2000 | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 24.19 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 17 marts 2018 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 07:56 |