Resultater for Ringsted cup 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted cup 2018 | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 15:50 | |||
Arrangør | Mamaluxus | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2018 |
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Sponsor: Rema1000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Gustav Friberg | 1997 | Sigma Swim Birkerød | 28.13 | 58.54 | 1:29.91 | 2:01.19 | |||
2 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 31.45 | 1:04.29 | 1:37.36 | 2:10.54 | |||
3 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.83 | 1:07.52 | 1:42.33 | 2:15.21 | |||
4 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.50 | 1:06.89 | 1:41.79 | 2:16.19 | |||
5 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 32.23 | 1:07.38 | 1:44.02 | 2:19.14 | |||
6 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.32 | 1:08.19 | 1:44.98 | 2:21.00 | |||
7 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 34.36 | 1:12.02 | 1:50.51 | 2:27.23 | |||
8 | Alexander E. Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 34.72 | 1:11.82 | 1:49.36 | 2:27.47 | |||
9 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 33.79 | 1:11.05 | 1:49.87 | 2:28.05 | |||
10 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.12 | 1:15.47 | 1:55.28 | 2:32.82 | |||
11 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 34.52 | 1:13.27 | 1:53.74 | 2:34.41 | |||
12 | Phillip Quist | 2003 | Rønne Svømme Klub | 36.12 | 1:15.83 | 1:57.24 | 2:35.09 | |||
13 | Andreas Hausner | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 38.68 | 1:20.28 | 2:03.24 | 2:44.95 | |||
- | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | sw 6.5 v 175m | |||||
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Rema1000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 33.27 | 1:10.06 | 1:46.62 | 2:20.51 | |||
2 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.36 | 1:09.81 | 1:46.21 | 2:20.67 | |||
3 | Jeppe Kjær | 2004 | VAT Copenhagen | 33.95 | 1:10.42 | 1:46.30 | 2:20.85 | |||
4 | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svømning | 34.75 | 1:13.74 | 1:53.79 | 2:29.85 | |||
5 | Louie Hansen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 37.33 | 1:17.15 | 1:57.64 | 2:35.91 | |||
6 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 38.82 | 1:19.94 | 2:00.85 | 2:40.66 | |||
7 | Emil Isaksen | 2005 | Roskilde Svømning | 38.08 | 1:19.91 | 2:01.82 | 2:41.03 | |||
8 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.48 | 1:19.53 | 2:01.20 | 2:41.63 | |||
9 | Lasse Rohrbeck | 2005 | Schwerin | 37.77 | 1:19.39 | 2:02.48 | 2:42.06 | |||
10 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 38.01 | 1:19.53 | 2:01.71 | 2:42.57 | |||
11 | Patrick Skov Vinding | 2005 | Kalundborg SK | 39.70 | 1:21.66 | 2:04.00 | 2:44.36 | |||
12 | August K Madsen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 39.11 | 1:21.88 | 2:04.81 | 2:44.65 | |||
13 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 38.78 | 1:20.88 | 2:04.54 | 2:47.07 | |||
14 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.25 | 1:22.58 | 2:05.79 | 2:47.81 | |||
15 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 40.00 | 1:23.29 | 2:06.66 | 2:49.26 | |||
16 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 42.26 | 1:26.36 | 2:10.86 | 2:52.61 | |||
17 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 41.88 | 1:25.95 | 2:11.38 | 2:55.23 | |||
18 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:27.63 | 1:34.43 | 2:13.77 | 2:58.25 | |||
19 | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 43.72 | 1:32.26 | 2:19.43 | 3:01.55 | |||
20 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 45.39 | 1:32.73 | 2:18.57 | 3:02.63 | |||
- | Erik Schmidt | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Rasmus Capion | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Christian Skriver | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | sw 6.4 v 25m | |||||
- | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | sw 6.4 v25m | |||||
- | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | sw 6.4 v 25 m | |||||
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Sponsor: Rema1000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 38.01 | 1:19.80 | 2:00.05 | 2:37.07 | |||
2 | Maximillian Udar | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 39.99 | 1:23.40 | 2:08.14 | 2:49.88 | |||
3 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 40.12 | 1:24.46 | 2:09.54 | 2:50.25 | |||
4 | Jonathan Nyegaard | 2007 | Roskilde Svømning | 42.31 | 1:26.59 | 2:10.66 | 2:52.63 | |||
5 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 42.00 | 1:27.97 | 2:14.25 | 2:58.26 | |||
6 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 42.62 | 1:29.61 | 2:15.68 | 2:59.77 | |||
7 | Nicolas Christiansen | 2007 | Roskilde Svømning | 41.89 | 1:27.95 | 2:14.04 | 3:00.05 | |||
8 | Julius Porthun | 2007 | Schwerin | 43.37 | 1:30.48 | 2:17.70 | 3:01.61 | |||
9 | Christian Nimb | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 43.36 | 1:30.30 | 2:18.86 | 3:04.38 | |||
10 | Noa Riis | 2008 | Svømmeklubben Syd | 46.88 | 1:37.70 | 3:13.87 | ||||
11 | Daniel Skyt | 2006 | Roskilde Svømning | 48.73 | 1:40.63 | 2:34.85 | 3:26.05 | |||
12 | Tristan Houmann | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 49.63 | 1:42.55 | 2:36.32 | 3:26.99 | |||
- | Christoffer Bo Andersen | 2007 | Roskilde Svømning | DSQ | sw 6.4 v 175m | |||||
- | Jonas Grasmeyer | 2007 | Schwerin | DSQ | sw 6.4 v 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:50 |