Results for Glostrup Adventsstævne 2017
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2017 | Udskriftsdato | 03 december 2017 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 15:46 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2017 |
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1955-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Filippa Eiler | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 32.31 | 1:09.45 | |||||
2 | Marie Meyer Have | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.93 | 1:13.40 | |||||
3 | Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | Orient Svømning | 36.67 | 1:15.71 | |||||
4 | Lotte Zsigri Dyndgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.91 | 1:17.00 | |||||
5 | Camilla Erdal | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.86 | 1:19.26 | |||||
6 | Leonora Aagaard Gade | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.62 | 1:22.73 | |||||
7 | Nichole Juul Bømler | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.69 | 1:22.84 | |||||
8 | Clara Hollenbeck | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.41 | 1:23.23 | |||||
9 | Mette Gade Nielsen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.68 | 1:23.59 | |||||
10 | Johanne Floris | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.40 | 1:24.30 | |||||
11 | Amalie Slot | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.46 | 1:27.53 | |||||
12 | Sofia Mohammadi | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.13 | 1:28.58 | |||||
13 | Lærke Kongsfelt | 2003 | Orient Svømning | 42.06 | 1:29.61 | |||||
14 | Julie Branner | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.13 | 1:34.59 | |||||
15 | Ophelia Kuni Buccoliero | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.38 | 1:40.68 | |||||
16 | Silvia Eskildsen | 2003 | Orient Svømning | 53.16 | 1:46.67 | |||||
- | Frederikke Mortensen | 2003 | Orient Svømning | DNS | ||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 36.92 | 1:17.84 | |||||
2 | Nelli Zsigri Dyndgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.85 | 1:25.56 | |||||
3 | Asta Edelbo Pedersen | 2006 | Orient Svømning | 44.49 | 1:34.85 | |||||
4 | Hannah Iversen Hellfach | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.14 | 1:35.89 | |||||
5 | Petra Iversen Hellfach | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.21 | 1:37.69 | |||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malouca Laura Bruun | 2007 | Glostrup Svømme Klub | 36.29 | 1:17.81 | |||||
2 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | Vest-Brøndby | 37.53 | 1:21.94 | |||||
3 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | Vest-Brøndby | 43.94 | 1:29.94 | |||||
4 | Agnes Højsteen | 2007 | Vest-Brøndby | 46.49 | 1:37.30 | |||||
5 | Andrea Andkjær Gantzhorn | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.32 | 1:39.93 | |||||
6 | Astrid Johns | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.63 | 1:41.10 | |||||
7 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | Svømmeklubben MK 31 | 46.37 | 1:43.04 | |||||
8 | Frederikke Vesth | 2007 | Vest-Brøndby | 48.36 | 1:45.88 | |||||
9 | Anna Piao Bergendorff | 2007 | Svømmeklubben MK 31 | 50.88 | 1:49.26 | |||||
10 | Freja Rosenlund Menné | 2007 | Svømmeklubben MK 31 | 49.66 | 1:49.48 | |||||
11 | Ella Kjærebye | 2007 | Glostrup Svømme Klub | 52.82 | 1:50.89 | |||||
12 | Emma Westarp Zornhagen | 2007 | Glostrup Svømme Klub | 54.41 | 1:56.41 | |||||
13 | Maya Jacobsen | 2007 | Svømmeklubben MK 31 | 54.85 | 1:56.48 | |||||
14 | Anika Rosén Andersen | 2007 | Vest-Brøndby | 56.23 | 2:00.20 | |||||
15 | Ila Murphy | 2007 | Vest-Brøndby | 59.76 | 2:01.49 | |||||
16 | Emma Kestenholz | 2007 | Svømmeklubben MK 31 | 1:09.29 | 2:10.99 | |||||
- | Sofie Emilie Lange | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freja Kobbernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 41.97 | 1:27.93 | |||||
2 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.31 | 1:33.27 | |||||
3 | Siena Serizawa | 2008 | Glostrup Svømme Klub | 46.30 | 1:37.77 | |||||
4 | Emma de Palo-Jonas | 2008 | Vest-Brøndby | 52.19 | 1:49.22 | |||||
5 | Nynne Bugge | 2008 | Glostrup Svømme Klub | 49.84 | 1:49.54 | |||||
6 | Mathilde Birn Stender | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.22 | 2:04.79 | |||||
7 | Klara Rasmussen | 2008 | Glostrup Svømme Klub | 1:02.66 | 2:08.61 | |||||
8 | Ann-Louise Schledermann | 2009 | Glostrup Svømme Klub | 1:02.51 | 2:08.65 | |||||
9 | Rosalina M. Postgaard | 2010 | Glostrup Svømme Klub | 1:04.08 | 2:17.89 | |||||
10 | Maiken Stoel Nielsen | 2009 | Glostrup Svømme Klub | 1:07.00 | 2:24.87 | |||||
11 | Lisa Koerver Schmidt | 2009 | Glostrup Svømme Klub | 1:10.41 | 2:28.38 | |||||
12 | Maja Nielsen | 2009 | Glostrup Svømme Klub | 1:12.03 | 2:28.84 | |||||
13 | Asta Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømme Klub | 1:23.73 | 3:04.15 | |||||
- | Ella Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | Træk i banetov 85m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 december 2017 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:46 |