Results for DMÃ… Kortbane - Vollsmose
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Vollsmose | Udskriftsdato | 02 februar 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:04 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & H2Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2018 |
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnete Boelt | 2006 | 603 | 34.21 | 1:11.41 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:12.36 | |||||||||
2 | Falka Tind | 2006 | 566 | 35.74 | 1:12.93 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.90 | |||||||||
3 | Malu Melody Christensen | 2006 | 566 | 34.34 | 1:12.94 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.92 | |||||||||
4 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 552 | 35.86 | 1:13.55 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.76 | |||||||||
5 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 548 | 36.67 | 1:13.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.54 | |||||||||
6 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 544 | 35.70 | 1:13.93 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.60 | |||||||||
7 | Ida Skov Kragh | 2006 | 533 | 35.82 | 1:14.44 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:14.44 | |||||||||
8 | Clara Kapke | 2006 | 525 | 35.87 | 1:14.80 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:21.60 | |||||||||
9 | Alba Mantoni | 2006 | 515 | 36.39 | 1:15.30 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.93 | |||||||||
10 | Astrid Mulipola | 2006 | 511 | 35.68 | 1:15.47 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:15.21 | |||||||||
11 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 496 | 37.64 | 1:16.23 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:20.29 | |||||||||
12 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 483 | 36.98 | 1:16.88 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.08 | |||||||||
13 | Mille Frydendahl | 2006 | 469 | 37.31 | 1:17.66 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:20.59 | |||||||||
14 | Lara Smerdal | 2006 | 466 | 38.17 | 1:17.80 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.77 | |||||||||
15 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 452 | 38.44 | 1:18.62 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.49 | |||||||||
16 | Silje Mathiasen | 2006 | 452 | 39.56 | 1:18.64 | |||||
SVØM Korsør | 1:22.09 | |||||||||
17 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 445 | 38.52 | 1:19.01 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.11 | |||||||||
18 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 442 | 38.84 | 1:19.20 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:21.97 | |||||||||
19 | Amalie Backhausen | 2006 | 438 | 39.45 | 1:19.44 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.52 | |||||||||
20 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 437 | 38.56 | 1:19.49 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:22.77 | |||||||||
21 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 429 | 38.07 | 1:19.97 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:20.67 | |||||||||
22 | Kamma Rasmussen | 2006 | 418 | 39.09 | 1:20.70 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.72 | |||||||||
23 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 415 | 39.43 | 1:20.92 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.89 | |||||||||
24 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 410 | 39.68 | 1:21.19 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:22.45 | |||||||||
25 | Aia Caroline Abel | 2006 | 408 | 38.98 | 1:21.36 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:24.42 | |||||||||
26 | Siv Reimer | 2006 | 402 | 39.52 | 1:21.74 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.52 | |||||||||
27 | Sophia Jochumsen | 2006 | 400 | 39.18 | 1:21.92 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:25.49 | |||||||||
28 | Liva Mayland | 2006 | 399 | 1:21.93 | 1:21.93 | |||||
Næstved IF | 1:28.16 | |||||||||
29 | Signe Kristensen | 2006 | 398 | 40.22 | 1:22.04 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:24.06 | |||||||||
30 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 379 | 41.01 | 1:23.34 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:28.69 | |||||||||
31 | Petrea Hostrup Stærke | 2006 | 353 | 40.45 | 1:25.35 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:28.18 | |||||||||
32 | Laura Meyer | 2006 | 341 | 41.70 | 1:26.37 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:26.49 | |||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 757 | 32.24 | 1:06.21 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.65 | |||||||||
2 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 674 | 33.52 | 1:08.83 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.45 | |||||||||
3 | Fenja Romanski | 2005 | 651 | 33.57 | 1:09.63 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:10.52 | |||||||||
4 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | 650 | 33.68 | 1:09.68 | |||||
JGI Svømning | 1:09.58 | |||||||||
5 | Malou Sejr | 2005 | 645 | 34.04 | 1:09.86 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.94 | |||||||||
6 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 615 | 34.59 | 1:10.94 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.64 | |||||||||
7 | Rebecca Petersen | 2005 | 608 | 34.81 | 1:11.22 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.59 | |||||||||
8 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 606 | 33.97 | 1:11.29 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.16 | |||||||||
9 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 604 | 34.36 | 1:11.38 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.61 | |||||||||
10 | Louise Lie Thisted | 2005 | 588 | 34.64 | 1:12.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.96 | |||||||||
11 | Lise Refsgaard | 2005 | 569 | 34.46 | 1:12.80 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.49 | |||||||||
12 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 569 | 35.31 | 1:12.84 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.06 | |||||||||
13 | Josephine Thomsen | 2005 | 566 | 35.07 | 1:12.96 | |||||
Herlev Svømning | 1:13.95 | |||||||||
14 | Ester Lauritsen | 2005 | 561 | 35.90 | 1:13.15 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:14.90 | |||||||||
15 | Ida Jacobsen | 2005 | 547 | 35.49 | 1:13.80 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.85 | |||||||||
16 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 540 | 35.70 | 1:14.08 | |||||
Roskilde Svømning | 1:14.54 | |||||||||
17 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 539 | 35.61 | 1:14.15 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.55 | |||||||||
18 | Amalie Østerlund | 2005 | 539 | 36.26 | 1:14.16 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:13.33 | |||||||||
19 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 537 | 1:14.26 | 1:14.26 | |||||
Frem Odense | 1:17.67 | |||||||||
20 | Anna Varming | 2005 | 534 | 36.11 | 1:14.38 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:14.52 | |||||||||
21 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 531 | 35.74 | 1:14.52 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:17.53 | |||||||||
22 | Annika Britt Larsen | 2005 | 530 | 36.25 | 1:14.55 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:18.00 | |||||||||
23 | Liva Lund Hansen | 2005 | 528 | 35.77 | 1:14.68 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:17.19 | |||||||||
24 | Laura S. Olesen | 2005 | 526 | 36.02 | 1:14.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:17.41 | |||||||||
25 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 523 | 36.66 | 1:14.88 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.90 | |||||||||
26 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 522 | 35.73 | 1:14.95 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:15.06 | |||||||||
27 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 520 | 36.21 | 1:15.05 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:15.05 | |||||||||
28 | Victoria W. Stahl | 2005 | 515 | 36.41 | 1:15.26 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.94 | |||||||||
29 | Josefine Staudt | 2005 | 511 | 36.92 | 1:15.47 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.53 | |||||||||
30 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 510 | 36.65 | 1:15.50 | |||||
Kolding SK | 1:15.03 | |||||||||
31 | Sofie Bjerre | 2005 | 506 | 36.39 | 1:15.70 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:18.19 | |||||||||
32 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | 499 | 37.12 | 1:16.07 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:18.22 | |||||||||
33 | Alma Olivarius | 2005 | 497 | 37.08 | 1:16.17 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:18.54 | |||||||||
34 | Sofie Dyg Holme | 2005 | 494 | 37.45 | 1:16.31 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:19.74 | |||||||||
35 | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | 494 | 37.25 | 1:16.34 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:21.24 | |||||||||
36 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 492 | 36.71 | 1:16.44 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.06 | |||||||||
37 | Emilie Moberg | 2005 | 482 | 36.68 | 1:16.98 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.68 | |||||||||
38 | Josefine Nielsen | 2005 | 476 | 38.19 | 1:17.29 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:18.11 | |||||||||
39 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 476 | 37.58 | 1:17.30 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:21.78 | |||||||||
40 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 473 | 37.36 | 1:17.42 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:19.63 | |||||||||
41 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 473 | 37.88 | 1:17.45 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:15.57 | |||||||||
42 | Mille Broholm Brixen | 2005 | 472 | 37.42 | 1:17.49 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:16.51 | |||||||||
43 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 472 | 37.33 | 1:17.51 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:18.40 | |||||||||
44 | Catrine Porsdal | 2005 | 465 | 38.23 | 1:17.87 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:17.99 | |||||||||
45 | Johanne V. Futtrup | 2005 | 464 | 37.54 | 1:17.93 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:19.37 | |||||||||
45 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 464 | 38.41 | 1:17.93 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.35 | |||||||||
47 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 461 | 37.45 | 1:18.10 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.24 | |||||||||
48 | Camilla Porsdal | 2005 | 457 | 38.63 | 1:18.35 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:20.80 | |||||||||
49 | Cassandra Spring | 2005 | 455 | 38.76 | 1:18.46 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:18.43 | |||||||||
50 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | 455 | 38.67 | 1:18.47 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:20.28 | |||||||||
51 | Stine Mejdahl | 2005 | 451 | 38.56 | 1:18.70 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:23.54 | |||||||||
52 | Julie Segato | 2005 | 448 | 38.22 | 1:18.87 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:22.00 | |||||||||
53 | Mille Vester-Christensen | 2005 | 445 | 39.06 | 1:19.03 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:18.67 | |||||||||
54 | Asta Palmund | 2005 | 445 | 38.22 | 1:19.04 | |||||
Roskilde Svømning | 1:18.70 | |||||||||
55 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | 444 | 37.66 | 1:19.07 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:20.27 | |||||||||
56 | Signe Eie | 2005 | 443 | 1:19.13 | 1:19.13 | |||||
Herlev Svømning | 1:17.14 | |||||||||
57 | Liv Salhauge | 2005 | 441 | 39.10 | 1:19.28 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.53 | |||||||||
58 | Luna Christensen | 2005 | 438 | 38.89 | 1:19.45 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.21 | |||||||||
59 | Freja Bjørn | 2005 | 436 | 38.20 | 1:19.58 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:20.32 | |||||||||
60 | Emilia Clara Lindberg | 2005 | 427 | 38.30 | 1:20.10 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.83 | |||||||||
61 | Jazmin Jensen | 2005 | 426 | 37.98 | 1:20.17 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.09 | |||||||||
62 | Ida Marie Platzer | 2005 | 422 | 38.55 | 1:20.47 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:16.89 | |||||||||
63 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | 417 | 39.50 | 1:20.78 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:25.76 | |||||||||
64 | Ella Gohr Metz | 2005 | 379 | 39.95 | 1:23.40 | |||||
Vest-Brøndby | 1:20.30 | |||||||||
- | Agnes Barner Hansen | 2005 | DSQ | SW6.4 75 m 2 arm mav | ||||||
Næstved IF | 1:16.92 | |||||||||
- | Tilde Søe Bach | 2005 | DSQ | SW6.4 75m ej fort be | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:18.68 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 februar 2018 |
Licens til Frem Odense | Udskriftstidspunkt | 18:04 |