Tulokset Sigma Birkerød Cup 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 115 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Birkerød Cup 2017 | Udskriftsdato | 09 december 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:08 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 december 2017 |
Løb 115, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 59.26 | ||||||
2 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.92 | ||||||
3 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:01.96 | ||||||
4 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.98 | ||||||
5 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:02.20 | ||||||
6 | Caroline Trøjgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:03.84 | ||||||
7 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.96 | ||||||
8 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.87 | ||||||
9 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:05.02 | ||||||
10 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:05.41 | ||||||
11 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:06.01 | ||||||
12 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.49 | ||||||
13 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:07.02 | ||||||
14 | Cornelia Vámosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:07.98 | ||||||
15 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.09 | ||||||
16 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 1:08.27 | ||||||
17 | Caroline Villum Færch | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:08.44 | ||||||
18 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.96 | ||||||
19 | Iben Ebdrup Norling | 2005 | Værløse Svømmeklub | 1:09.59 | ||||||
20 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:09.86 | ||||||
21 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:10.01 | ||||||
22 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:10.27 | ||||||
23 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:11.08 | ||||||
24 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:11.10 | ||||||
25 | Johanne Weber | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:11.40 | ||||||
26 | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 1:11.70 | ||||||
27 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:12.04 | ||||||
28 | Filippa Martinsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:12.15 | ||||||
29 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.60 | ||||||
30 | Asta Kristensen | 2004 | Albertslund IF | 1:12.81 | ||||||
30 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 1:12.81 | ||||||
32 | Laura Thomadsen | 2004 | Albertslund IF | 1:13.09 | ||||||
33 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:13.14 | ||||||
34 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:14.55 | ||||||
35 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:15.04 | ||||||
36 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:15.81 | ||||||
37 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:15.98 | ||||||
38 | Mathilde Ramsgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:17.43 | ||||||
Løb 115, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:08.98 | ||||||
2 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:09.96 | ||||||
3 | Isabella Pedersen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.05 | ||||||
4 | Matilde Maagøe | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.64 | ||||||
5 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.34 | ||||||
6 | Julie Philip | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.61 | ||||||
7 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:15.71 | ||||||
8 | Mathilde Møller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.86 | ||||||
9 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.64 | ||||||
10 | Asta Hindborg | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.85 | ||||||
11 | Amalie Helfelt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 1:19.34 | ||||||
12 | Liva Wissing | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:20.19 | ||||||
13 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 1:21.06 | ||||||
14 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:24.83 | ||||||
15 | Wilma Berg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:25.36 | ||||||
16 | Freya Fenger | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:28.16 | ||||||
17 | Alvilda Højberg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:34.79 | ||||||
18 | Liva Bang | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:42.21 | ||||||
19 | Maria Weiste | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:48.02 | ||||||
20 | Ella Simonsgaard | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:54.54 | ||||||
21 | Olivia Barfoed | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:56.26 | ||||||
22 | Sofie Ross | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:58.99 | ||||||
23 | Sara Kjær Bollesen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:59.05 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 09 december 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:08 |