Results for Arena Sprint Meet
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 11 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Arena Sprint Meet |
|
Utskriftsdatum |
04 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Burlöv |
|
Utskriftstid |
09:32 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 februari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Medley Damer, Försök 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tyra Littorin |
2004 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
33.01 |
1:13.52 |
2:00.48 |
|
2:36.33 |
|
2 |
Kristina Orban |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
33.39 |
1:16.44 |
2:01.44 |
|
2:37.38 |
|
3 |
Nina Podric |
2004 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
33.96 |
1:13.42 |
2:01.46 |
|
2:39.38 |
|
4 |
Maja Blomliden |
2004 |
Simklubben Triton |
|
34.56 |
1:15.67 |
2:04.49 |
|
2:41.48 |
|
5 |
Julia Olsson |
2004 |
Kiviks Simklubb |
|
33.70 |
1:16.92 |
2:06.05 |
|
2:42.67 |
|
6 |
Emma Ragnarsson |
2004 |
Simsällskapet Delfin |
|
33.94 |
1:15.43 |
2:05.46 |
|
2:42.70 |
|
7 |
Alicia Sjögren |
2005 |
Trelleborg Sim |
|
32.83 |
1:14.86 |
2:03.51 |
|
2:43.43 |
|
8 |
Ella Gutenwik |
2004 |
Simklubben Hajen |
|
34.91 |
1:17.72 |
2:08.82 |
|
2:44.87 |
|
9 |
Tindra D´aubigné |
2004 |
Simklubben Hajen |
|
35.88 |
1:18.66 |
2:07.74 |
|
2:45.97 |
|
10 |
Liv Bexell |
2005 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
36.22 |
1:18.25 |
2:08.77 |
|
2:46.45 |
|
11 |
Elsa Andersson |
2004 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
33.70 |
1:16.83 |
2:08.73 |
|
2:47.04 |
|
12 |
Hildur Andersson |
2005 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
35.50 |
1:19.07 |
2:09.64 |
|
2:47.67 |
|
13 |
Isabel Smideberg |
2004 |
Simklubben Lödde |
|
34.96 |
1:19.27 |
2:07.10 |
|
2:47.78 |
|
14 |
Thea Brünjes |
2004 |
Kiviks Simklubb |
|
35.67 |
1:21.41 |
2:11.21 |
|
2:47.79 |
|
15 |
Erma Duratovic |
2005 |
Trelleborg Sim |
|
32.91 |
1:17.96 |
2:07.95 |
|
2:47.87 |
|
16 |
Selma Seipp |
2005 |
Osby Simsällskap |
|
37.55 |
1:21.28 |
2:09.54 |
|
2:48.51 |
|
17 |
Clara Johansson |
2005 |
Osby Simsällskap |
|
35.76 |
1:21.20 |
2:11.95 |
|
2:49.23 |
|
18 |
Maya Wallström |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
35.82 |
1:21.78 |
2:10.19 |
|
2:49.26 |
|
19 |
Cajsa Wöhl |
2004 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
36.78 |
1:20.31 |
2:10.96 |
|
2:50.73 |
|
20 |
Ebba Jönsson |
2005 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
38.35 |
1:21.31 |
2:12.84 |
|
2:51.70 |
|
21 |
Lova Persson |
2004 |
Simklubben Hajen |
|
37.29 |
1:22.97 |
2:12.87 |
|
2:52.09 |
|
22 |
Emma Hassling |
2004 |
Landskrona Simsällskap |
|
34.97 |
1:23.24 |
2:11.41 |
|
2:53.53 |
|
23 |
Nike Källkvist |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
36.21 |
1:21.42 |
2:13.00 |
|
2:53.77 |
|
24 |
Vanja Magnusson |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
35.79 |
1:20.77 |
2:12.99 |
|
2:54.53 |
|
25 |
Teodora Petric |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
38.09 |
1:25.40 |
2:16.11 |
|
2:55.16 |
|
- |
Dina Larsson |
2004 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Filippa Bolling |
2004 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Medley Damer, Försök 15 - 16 år |
|
Gren 11, 200m Medley Damer, Försök 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Jendbro |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
32.96 |
1:12.21 |
1:51.93 |
|
2:28.64 |
|
2 |
Ella Laurén |
2001 |
Simklubben Hajen |
|
33.10 |
1:13.25 |
1:58.39 |
|
2:33.80 |
|
3 |
Isabella Lagnerup |
2000 |
Simklubben Sydsim |
|
32.71 |
1:11.94 |
1:57.16 |
|
2:34.03 |
|
4 |
Elin Johannesson |
1999 |
Landskrona Simsällskap |
|
33.08 |
1:14.43 |
2:00.81 |
|
2:34.69 |
|
5 |
Stina Lindberg |
2000 |
Simklubben Ran |
|
32.59 |
1:14.44 |
1:58.07 |
|
2:34.87 |
|
6 |
Emmy Johnsson |
2001 |
Sjöbo Simsällskap |
|
32.62 |
1:14.98 |
2:00.60 |
|
2:35.52 |
|
7 |
Nelly Rasmusson |
2001 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
33.34 |
1:17.74 |
2:00.38 |
|
2:37.52 |
|
8 |
Thilde Lantz |
2001 |
Kristianstads SLS |
|
34.27 |
1:17.89 |
1:59.92 |
|
2:37.71 |
|
9 |
Sara Nilsson |
1998 |
Simsällskapet Iden |
|
34.01 |
1:14.16 |
2:00.44 |
|
2:37.74 |
|
10 |
Elly Palm |
2001 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
33.04 |
1:16.92 |
2:00.56 |
|
2:38.69 |
|
11 |
Sara Stenberg |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
33.26 |
1:16.20 |
2:02.34 |
|
2:39.08 |
|
12 |
Julia Brinkhagen |
1999 |
Landskrona Simsällskap |
|
34.17 |
1:15.71 |
2:01.56 |
|
2:39.80 |
|
13 |
Kajsa Gustavsson |
2001 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
33.17 |
1:15.73 |
2:04.33 |
|
2:40.57 |
|
14 |
Miranda Ingvarsson |
2001 |
Ängelholms Simsällskap |
|
33.55 |
1:15.76 |
2:02.26 |
|
2:40.63 |
|
15 |
Mai Pallvi |
2000 |
Holbæk Svømme Klub |
|
34.42 |
1:19.11 |
2:06.37 |
|
2:41.16 |
|
16 |
Ida Maria Nielsen |
2000 |
Holbæk Svømme Klub |
|
31.70 |
1:15.55 |
2:04.70 |
|
2:41.72 |
|
17 |
Louise Ranevi |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
32.75 |
1:16.37 |
2:02.69 |
|
2:41.86 |
|
18 |
Alexandra Jensen |
2001 |
Täby Sim |
|
32.74 |
1:16.58 |
2:07.06 |
|
2:43.06 |
|
19 |
Belinda Vedlugaite |
2000 |
Klippans Simsällskap |
|
36.11 |
1:22.24 |
2:10.27 |
|
2:50.85 |
|
20 |
Julia Voss |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
35.40 |
1:20.33 |
2:13.35 |
|
2:51.11 |
|
21 |
Linnéa Högberg |
1999 |
Kristianstads SLS |
|
34.68 |
1:20.11 |
2:15.51 |
|
2:54.00 |
|
- |
Davilda Lareva |
2000 |
Trelleborg Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Jenny Le |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
04 februari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
09:32 |
|