Resultater for Rema 1000 Horsens Cup indledende
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Horsens | Udskriftsdato | 10 december 2017 | |||
Stævne by | Hosrens | Udskriftstidspunkt | 10:02 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 december 2017 |
Løb 25, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Bofint |
Årg. 2000-2001: Daniel Steen Andersen (1995) 2:08.54 |
Årg. 2002-2003: Mads Sørensen (2001) 2:18.07 |
Årg. 2004-2005: Casper Eickhardt (1999) 2:23.78 |
Årg. 2006-2018: Artúr Jegesi (2002) 2:53.06 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Viktor Holm | 1996 | 28.84 | 1:00.30 | 1:38.29 | 2:08.06 | 19-999 Aldersgruppe Rekord | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:11.59 | |||||||||
2 | Frederik Jessen | 1998 | 28.64 | 1:01.59 | 1:40.97 | 2:11.63 | ||||
Aarhus Swim | 2:08.46 | |||||||||
3 | Mads Midtbøll | 1998 | 29.03 | 1:06.25 | 1:43.89 | 2:13.25 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:18.29 | |||||||||
4 | Christian Koch | 1998 | 30.03 | 1:07.65 | 1:46.55 | 2:20.47 | ||||
Horsens Svømmeklub | 2:16.91 | |||||||||
5 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 29.87 | 1:07.67 | 1:48.49 | 2:20.73 | ||||
Aarhus Swim | 2:20.21 | |||||||||
6 | Jakob Vingborg | 1998 | 30.24 | 1:05.64 | 1:48.56 | 2:21.20 | ||||
Viborg Svømme Klub | 2:19.05 | |||||||||
- | Oskar Jørgensen | 1998 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | 2:07.49 | |||||||||
- | Emil Hedegaard | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:18.14 | |||||||||
Løb 25, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Bofint |
Årg. 2000-2001: Daniel Steen Andersen (1995) 2:08.54 |
Årg. 2002-2003: Mads Sørensen (2001) 2:18.07 |
Årg. 2004-2005: Casper Eickhardt (1999) 2:23.78 |
Årg. 2006-2018: Artúr Jegesi (2002) 2:53.06 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 28.76 | 1:02.54 | 1:42.13 | 2:13.25 | ||||
Horsens Svømmeklub | 2:15.97 | |||||||||
2 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 28.93 | 1:04.69 | 1:42.67 | 2:14.73 | ||||
Aarhus Swim | 2:11.11 | |||||||||
3 | Ferdinand Wahl | 2000 | 29.05 | 1:04.81 | 1:44.00 | 2:15.42 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:17.41 | |||||||||
4 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 28.85 | 1:06.59 | 1:44.31 | 2:15.70 | ||||
Horsens Svømmeklub | 2:13.13 | |||||||||
5 | Andreas Rasmussen | 2000 | 29.98 | 1:06.15 | 1:47.65 | 2:18.77 | ||||
Horsens Svømmeklub | 2:21.20 | |||||||||
6 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 30.84 | 1:06.82 | 1:50.50 | 2:22.60 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:20.83 | |||||||||
7 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 31.96 | 1:07.77 | 1:50.21 | 2:23.55 | ||||
Odder Svømmeklub | 2:26.63 | |||||||||
8 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 31.75 | 1:07.97 | 1:53.77 | 2:28.13 | ||||
Aarhus Swim | 2:26.62 | |||||||||
9 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 32.31 | 1:13.54 | 1:54.52 | 2:30.81 | ||||
Herning Svømmeklub | 2:27.55 | |||||||||
10 | Oscar Rundqvist | 2000 | 32.37 | 1:13.73 | 1:57.14 | 2:31.02 | ||||
Viborg Svømme Klub | 2:32.19 | |||||||||
11 | Rasmus Abildgaard | 2000 | 31.84 | 1:12.10 | 1:57.15 | 2:31.26 | ||||
Aabybro Idrætsforening | 2:30.72 | |||||||||
12 | Robert Versteegen | 2001 | 32.21 | 1:14.64 | 2:01.16 | 2:36.70 | ||||
Brædstrup Svømmeklub | 2:56.08 | |||||||||
- | Roar Andersen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:27.67 | |||||||||
Løb 25, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Bofint |
Årg. 2000-2001: Daniel Steen Andersen (1995) 2:08.54 |
Årg. 2002-2003: Mads Sørensen (2001) 2:18.07 |
Årg. 2004-2005: Casper Eickhardt (1999) 2:23.78 |
Årg. 2006-2018: Artúr Jegesi (2002) 2:53.06 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 30.32 | 1:05.79 | 1:47.96 | 2:20.71 | ||||
Aarhus Swim | 2:21.99 | |||||||||
2 | Mikkel Riis | 2002 | 30.89 | 1:10.38 | 1:50.74 | 2:24.46 | ||||
Viborg Svømme Klub | 2:30.50 | |||||||||
3 | Daniel Gallacher | 2002 | 1:50.47 | 2:24.66 | ||||||
Aarhus Swim | 2:25.35 | |||||||||
4 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 32.83 | 1:08.73 | 1:52.01 | 2:26.10 | ||||
Aarhus Swim | 2:29.08 | |||||||||
5 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 29.95 | 1:06.63 | 1:51.24 | 2:26.70 | ||||
Horsens Svømmeklub | 2:20.74 | |||||||||
6 | Simon Degn | 2003 | 32.16 | 1:11.44 | 1:54.14 | 2:27.31 | ||||
Aarhus Swim | 2:37.44 | |||||||||
7 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 32.10 | 1:07.21 | 1:53.07 | 2:27.55 | ||||
Odder Svømmeklub | 2:25.96 | |||||||||
8 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 33.21 | 1:11.52 | 1:55.00 | 2:28.64 | ||||
Odder Svømmeklub | 2:30.51 | |||||||||
9 | Christian Johannesen | 2003 | 31.65 | 1:11.85 | 1:54.30 | 2:30.37 | ||||
Horsens Svømmeklub | 2:34.18 | |||||||||
10 | Ejnar Truelsen | 2002 | 32.09 | 1:09.20 | 1:58.03 | 2:32.69 | ||||
Herning Svømmeklub | 2:33.19 | |||||||||
11 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 33.89 | 1:12.15 | 1:58.23 | 2:34.32 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:37.41 | |||||||||
12 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 32.70 | 1:13.64 | 2:02.76 | 2:38.19 | ||||
Skanderborg Svømmeklub | 2:39.19 | |||||||||
13 | Anton Pedersen | 2003 | 36.54 | 1:19.67 | 2:05.46 | 2:40.03 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:37.81 | |||||||||
14 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 36.38 | 1:17.65 | 2:06.11 | 2:40.14 | ||||
Aabybro Idrætsforening | 2:39.60 | |||||||||
15 | Jacob Toft | 2003 | 34.21 | 1:16.11 | 2:05.04 | 2:40.70 | ||||
Aabybro Idrætsforening | 2:42.34 | |||||||||
16 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 32.98 | 1:14.24 | 2:02.45 | 2:40.73 | ||||
Horsens Svømmeklub | 2:39.78 | |||||||||
17 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 35.58 | 1:17.04 | 2:05.43 | 2:42.19 | ||||
Odder Svømmeklub | 2:47.93 | |||||||||
18 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 36.45 | 1:18.55 | 2:03.57 | 2:42.60 | ||||
Aarhus Swim | 2:47.53 | |||||||||
19 | Sophus Lund Øe | 2003 | 35.93 | 1:18.72 | 2:08.23 | 2:43.71 | ||||
Skanderborg Svømmeklub | 2:46.86 | |||||||||
20 | Alfred Feldskov | 2003 | 35.80 | 1:17.93 | 2:05.64 | 2:44.21 | ||||
Svendborg Svømme Klub | 2:42.71 | |||||||||
21 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 32.68 | 1:15.56 | 2:07.18 | 2:44.81 | ||||
Horsens Svømmeklub | 3:02.61 | |||||||||
22 | Esben Breum Lau | 2003 | 37.69 | 1:22.95 | 2:12.87 | 2:51.90 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:54.84 | |||||||||
23 | Jonas Abildgaard | 2003 | 40.88 | 1:29.15 | 2:21.58 | 3:00.16 | ||||
Aabybro Idrætsforening | 3:02.40 | |||||||||
24 | Nikolas Dybbøl Monberg | 2003 | 39.72 | 1:35.09 | 2:30.93 | 3:20.34 | ||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Sune Lyngesen | 2003 | DSQ | afsl på mave v 100m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:46.63 | |||||||||
Løb 25, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Bofint |
Årg. 2000-2001: Daniel Steen Andersen (1995) 2:08.54 |
Årg. 2002-2003: Mads Sørensen (2001) 2:18.07 |
Årg. 2004-2005: Casper Eickhardt (1999) 2:23.78 |
Årg. 2006-2018: Artúr Jegesi (2002) 2:53.06 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 30.25 | 1:06.86 | 1:48.84 | 2:22.00 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | |||
Viborg Svømme Klub | 2:21.87 | |||||||||
2 | Mads Mikkelsen | 2004 | 33.31 | 1:12.93 | 1:55.41 | 2:29.93 | ||||
Aarhus Swim | 2:31.74 | |||||||||
3 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 31.92 | 1:12.92 | 1:57.34 | 2:30.58 | ||||
Odder Svømmeklub | 2:34.07 | |||||||||
4 | Lucas Rosenborg | 2004 | 35.01 | 1:13.92 | 1:59.93 | 2:34.32 | ||||
Aarhus Swim | 2:40.85 | |||||||||
5 | Lukas Hedegaard | 2004 | 34.72 | 1:14.24 | 2:00.37 | 2:34.87 | ||||
Viborg Svømme Klub | 2:44.92 | |||||||||
6 | Nicolas Duvander | 2005 | 35.01 | 1:18.66 | 2:07.32 | 2:44.93 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:45.92 | |||||||||
7 | Sigurd Wemmelund | 2005 | 36.17 | 1:20.20 | 2:06.88 | 2:45.52 | ||||
Herning Svømmeklub | 2:57.56 | |||||||||
8 | Alexander Mortensen | 2004 | 36.44 | 1:20.43 | 2:10.81 | 2:46.64 | ||||
Herning Svømmeklub | 2:48.37 | |||||||||
9 | Kasper Henriksen | 2004 | 36.08 | 1:21.13 | 2:08.94 | 2:46.83 | ||||
Viborg Svømme Klub | 2:53.28 | |||||||||
10 | Cauê Burgardt | 2004 | 36.63 | 1:22.14 | 2:13.09 | 2:55.41 | ||||
Herning Svømmeklub | 2:50.00 | |||||||||
11 | Karl Heeb | 2005 | 40.01 | 1:25.79 | 2:18.86 | 3:00.21 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:09.86 | |||||||||
12 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | 2:20.03 | 3:01.26 | ||||||
Aarhus Swim | 3:12.20 | |||||||||
13 | Frederik D. Liboriussen | 2004 | 40.11 | 1:28.02 | 2:22.56 | 3:02.28 | ||||
Viborg Svømme Klub | 3:17.10 | |||||||||
14 | Magnus Marschall | 2005 | 45.03 | 1:33.39 | 2:28.60 | 3:09.80 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:11.94 | |||||||||
15 | Harald Gold | 2004 | 41.32 | 1:29.92 | 2:33.36 | 3:18.28 | ||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
16 | Alexander Mogensen | 2005 | 48.85 | 1:43.05 | 2:50.41 | 3:42.29 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Daniel Landbo | 2005 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Lindholm | 2004 | DNS | |||||||
Aarhus Swim | 2:27.83 | |||||||||
- | Oliver Bennetsen | 2005 | DSQ | ej forts bev v 75m | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Bofint |
Årg. 2000-2001: Daniel Steen Andersen (1995) 2:08.54 |
Årg. 2002-2003: Mads Sørensen (2001) 2:18.07 |
Årg. 2004-2005: Casper Eickhardt (1999) 2:23.78 |
Årg. 2006-2018: Artúr Jegesi (2002) 2:53.06 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magne Christian Hansen | 2006 | 39.84 | 1:27.82 | 2:20.90 | 3:00.52 | ||||
Viborg Svømme Klub | 3:18.06 | |||||||||
2 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 41.41 | 1:28.01 | 2:23.04 | 3:08.51 | ||||
Vejle Svømmeklub | 3:21.06 | |||||||||
3 | Moritz Hartmann | 2007 | 38.71 | 1:27.56 | 2:25.34 | 3:10.13 | ||||
Vejle Svømmeklub | 3:33.81 | |||||||||
4 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 42.73 | 1:31.00 | 2:30.57 | 3:10.66 | ||||
Vejle Svømmeklub | 3:11.98 | |||||||||
5 | Anders Bank Hansen | 2006 | 48.52 | 1:43.62 | 2:44.59 | 3:27.87 | ||||
Vejle Svømmeklub | 3:51.23 | |||||||||
6 | Jacob Varming | 2007 | 47.78 | 1:38.05 | 2:52.13 | 3:38.74 | ||||
Viborg Svømme Klub | 4:14.91 | |||||||||
7 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 54.45 | 1:50.00 | 2:57.01 | 3:43.65 | ||||
Vejle Svømmeklub | 4:02.73 | |||||||||
8 | Andreas Lang Lassen | 2007 | 1:00.24 | 1:54.31 | 3:00.19 | 3:44.98 | ||||
Vejle Svømmeklub | 3:53.75 | |||||||||
- | Jannick Franow | 2006 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 4:00.32 | |||||||||
- | Malthe Elias Wolgast | 2006 | DSQ | 1 hånd ved afsl brys | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:12.43 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 december 2017 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 10:02 |