Results for Palles Minne - TYR CUP 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
09:36 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Junia Eklund |
2006 |
12 |
378 |
37.37 |
|
|
|
1:16.07 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
1:19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Agnes Edvinsson |
2006 |
10 |
316 |
39.34 |
|
|
|
1:20.72 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:22.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hilma Wahlström |
2006 |
8 |
272 |
41.53 |
|
|
|
1:24.89 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:25.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vera Stefanovic |
2006 |
7 |
267 |
40.81 |
|
|
|
1:25.42 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
1:25.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Edith Wallberg |
2007 |
6 |
256 |
41.94 |
|
|
|
1:26.60 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
1:31.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ebba Lundqvist |
2007 |
5 |
233 |
43.00 |
|
|
|
1:29.31 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nora Högström |
2007 |
4 |
219 |
44.80 |
|
|
|
1:31.18 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:31.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Saga Andersson |
2006 |
3 |
195 |
44.87 |
|
|
|
1:34.86 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
1:41.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emma Mossnelid |
2006 |
2 |
164 |
48.95 |
|
|
|
1:40.44 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
1:39.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Märta Karlsson |
2007 |
1 |
139 |
51.87 |
|
|
|
1:46.02 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alice Tägtström |
2006 |
|
121 |
53.82 |
|
|
|
1:51.24 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
1:55.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nea Hjortsberg |
2004 |
12 |
504 |
33.35 |
|
|
|
1:09.11 |
|
|
Södertörns Simsällskap |
1:06.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Helmi Swanson |
2004 |
10 |
443 |
35.21 |
|
|
|
1:12.16 |
|
|
Gävle Simsällskap |
1:14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frida Florén |
2004 |
8 |
427 |
35.02 |
|
|
|
1:13.05 |
|
|
Gävle Simsällskap |
1:13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Clara Bergh |
2004 |
7 |
412 |
35.40 |
|
|
|
1:13.95 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
1:17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lisa Löf |
2004 |
6 |
411 |
36.08 |
|
|
|
1:13.99 |
|
|
Gävle Simsällskap |
1:15.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
My Larsson |
2005 |
5 |
388 |
36.63 |
|
|
|
1:15.39 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Amanda Viksten |
2004 |
4 |
383 |
36.24 |
|
|
|
1:15.77 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lovisa Laine |
2005 |
3 |
372 |
36.87 |
|
|
|
1:16.47 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Klara Pettersson |
2004 |
2 |
359 |
37.45 |
|
|
|
1:17.36 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Alina Umbaeva |
2005 |
1 |
352 |
37.79 |
|
|
|
1:17.91 |
|
|
Gävle Simsällskap |
1:15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Tuva Blomdahl |
2004 |
|
333 |
38.01 |
|
|
|
1:19.38 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:18.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Malva Morell |
2004 |
|
324 |
38.60 |
|
|
|
1:20.10 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:20.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lisen Myrelid |
2005 |
|
323 |
39.14 |
|
|
|
1:20.20 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:18.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sigrid Bengtsson |
2005 |
|
309 |
40.20 |
|
|
|
1:21.37 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:24.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Alma Bergqvist |
2005 |
|
291 |
40.62 |
|
|
|
1:22.98 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:25.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sofia Högdin |
2004 |
|
285 |
40.39 |
|
|
|
1:23.61 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:23.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sofia Wennerberg |
2005 |
|
280 |
40.50 |
|
|
|
1:24.11 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:26.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ebba-Lotta Staaf |
2004 |
|
248 |
41.84 |
|
|
|
1:27.56 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:23.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Matilda Nilsson |
2004 |
|
222 |
44.55 |
|
|
|
1:30.75 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:29.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Tilde Svegårdh |
2005 |
|
218 |
43.42 |
|
|
|
1:31.37 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Olivia Punga |
2005 |
|
203 |
44.98 |
|
|
|
1:33.54 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:33.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Agnes Sundqvist |
2005 |
|
181 |
48.55 |
|
|
|
1:37.28 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
1:42.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Ida Karlsson |
2005 |
|
162 |
48.16 |
|
|
|
1:40.87 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
1:45.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Clara Florén |
2002 |
12 |
459 |
34.40 |
|
|
|
1:11.32 |
|
|
Gävle Simsällskap |
1:12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jonna Löding |
2002 |
10 |
422 |
35.53 |
|
|
|
1:13.33 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:13.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elin Sand |
2002 |
8 |
383 |
36.95 |
|
|
|
1:15.73 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:17.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lovis Jernberg |
2002 |
7 |
370 |
37.50 |
|
|
|
1:16.62 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
1:14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Linnea Bergqvist |
2003 |
6 |
361 |
37.53 |
|
|
|
1:17.24 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:16.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Malla Myrelid |
2002 |
5 |
360 |
37.56 |
|
|
|
1:17.31 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Stina Byström |
2002 |
4 |
320 |
38.78 |
|
|
|
1:20.44 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Geshin Zarei |
2003 |
3 |
316 |
37.54 |
|
|
|
1:20.77 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:19.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emelie Nordqvist |
2003 |
2 |
289 |
40.82 |
|
|
|
1:23.19 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
1:25.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Johanna Pettersson |
2003 |
1 |
280 |
39.79 |
|
|
|
1:24.11 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:22.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emilia Lövstrand |
2002 |
|
278 |
41.27 |
|
|
|
1:24.31 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
1:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Rebecka Jungstedt |
2003 |
|
276 |
40.75 |
|
|
|
1:24.51 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:22.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ive Fröman |
2003 |
|
274 |
42.51 |
|
|
|
1:24.65 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:24.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Matilda Bohman |
2002 |
|
250 |
41.75 |
|
|
|
1:27.34 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:28.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Nora Liljegren |
2003 |
|
211 |
44.10 |
|
|
|
1:32.32 |
|
|
Leksands Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rebecka Loikala |
2000 |
12 |
508 |
33.42 |
|
|
|
1:08.95 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:07.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frida Gustafsson |
2001 |
10 |
465 |
33.95 |
|
|
|
1:11.02 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:09.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Amanda Kullman |
2000 |
8 |
439 |
35.25 |
|
|
|
1:12.38 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lovisa Sved |
2000 |
7 |
431 |
34.21 |
|
|
|
1:12.83 |
|
|
Gävle Simsällskap |
1:10.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tilda Wik |
2001 |
6 |
416 |
34.46 |
|
|
|
1:13.71 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:11.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jeanna Wiell |
2001 |
5 |
413 |
35.28 |
|
|
|
1:13.85 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emilia Loikala |
2000 |
4 |
333 |
38.07 |
|
|
|
1:19.32 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:17.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ylva Rehnholm |
2000 |
3 |
330 |
38.96 |
|
|
|
1:19.58 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:17.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
09:36 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
14:38 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Wijker |
2006 |
12 |
175 |
41.51 |
|
|
|
1:27.39 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:27.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sebastian Pettersson |
2006 |
10 |
153 |
43.51 |
|
|
|
1:31.42 |
|
|
Hudiksvalls Simsällskap |
1:30.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lukas Nilsson |
2006 |
8 |
135 |
45.84 |
|
|
|
1:35.27 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
1:34.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sebastian Svensson |
2006 |
7 |
110 |
50.06 |
|
|
|
1:41.91 |
|
|
Härjedalens Simklubb |
1:44.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Csongor Pázsit |
2007 |
6 |
102 |
49.74 |
|
|
|
1:44.63 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aston Horn |
2007 |
5 |
91 |
50.62 |
|
|
|
1:48.40 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Magne Tjärnlund |
2006 |
4 |
38 |
1:13.30 |
|
|
|
2:24.32 |
|
|
Härjedalens Simklubb |
2:11.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Adi Ramovic |
2004 |
12 |
397 |
32.16 |
|
|
|
1:06.51 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:04.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Samuel Paulson |
2004 |
10 |
349 |
33.72 |
|
|
|
1:09.47 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lukas Höglund |
2004 |
8 |
286 |
36.71 |
|
|
|
1:14.18 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Daniel Ruijs |
2004 |
7 |
280 |
36.97 |
|
|
|
1:14.76 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
1:18.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rasmus Loklint |
2005 |
6 |
217 |
39.29 |
|
|
|
1:21.31 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:24.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Gustav Buvik Spännare |
2004 |
5 |
201 |
41.05 |
|
|
|
1:23.38 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
1:27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ravi Parekh |
2005 |
4 |
182 |
42.27 |
|
|
|
1:26.27 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:30.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Erik Sundman |
2005 |
3 |
134 |
47.64 |
|
|
|
1:35.40 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
1:38.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Gustav Hedin |
2005 |
2 |
112 |
49.55 |
|
|
|
1:41.41 |
|
|
Hudiksvalls Simsällskap |
1:42.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Artur Norman |
2005 |
1 |
87 |
51.63 |
|
|
|
1:50.03 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:47.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikael Söderberg |
2003 |
12 |
391 |
32.56 |
|
|
|
1:06.89 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:06.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carl Hansson |
2003 |
10 |
372 |
32.81 |
|
|
|
1:07.97 |
|
|
Gävle Simsällskap |
1:07.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Melker Rosengren |
2003 |
8 |
365 |
32.67 |
|
|
|
1:08.43 |
|
|
Gävle Simsällskap |
1:10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Martin Schön |
2003 |
7 |
355 |
33.68 |
|
|
|
1:09.06 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
1:11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alexander Karlsson |
2002 |
6 |
311 |
34.90 |
|
|
|
1:12.14 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Andreas Savin |
2003 |
5 |
299 |
35.60 |
|
|
|
1:13.13 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Gustaf Sandström |
2003 |
4 |
266 |
36.42 |
|
|
|
1:16.05 |
|
|
Hudiksvalls Simsällskap |
1:14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anton Sölveskog |
2003 |
3 |
187 |
42.13 |
|
|
|
1:25.48 |
|
|
Hudiksvalls Simsällskap |
1:28.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Källquist |
2001 |
12 |
541 |
29.92 |
|
|
|
1:00.02 |
|
|
Gävle Simsällskap |
59.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Adam Carlsson |
2001 |
10 |
434 |
31.65 |
|
|
|
1:04.58 |
|
|
Gävle Simsällskap |
1:06.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Philip Rosvall |
2001 |
8 |
377 |
32.78 |
|
|
|
1:07.68 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:07.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Andreas Persson |
2000 |
7 |
347 |
33.38 |
|
|
|
1:09.59 |
|
|
Gävle Simsällskap |
1:09.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jonatan Fischer |
2001 |
6 |
281 |
35.90 |
|
|
|
1:14.64 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
14:38 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
14:47 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Clara Bergh |
2004 |
12 |
501 |
32.40 |
1:07.63 |
1:43.46 |
|
2:19.39 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
2:17.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Filippa Eklund |
2004 |
10 |
454 |
32.51 |
1:09.92 |
1:47.96 |
|
2:24.04 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
2:23.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juni Rogström |
2004 |
8 |
411 |
32.94 |
1:09.93 |
1:49.57 |
|
2:28.89 |
|
|
Gävle Simsällskap |
2:28.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joanna Sundqvist |
2005 |
7 |
368 |
35.92 |
1:16.92 |
1:56.97 |
|
2:34.49 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:34.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Clara Frykberg |
2005 |
6 |
332 |
36.39 |
1:17.83 |
1:59.37 |
|
2:39.83 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:40.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emilia Åhlén |
2005 |
5 |
280 |
40.25 |
1:23.64 |
2:07.45 |
|
2:49.28 |
|
|
Upsala Simsällskap |
3:00.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lovis Lång |
2005 |
4 |
277 |
38.00 |
1:21.52 |
2:06.98 |
|
2:49.88 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:55.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Klara Mattiasson |
2005 |
3 |
244 |
39.88 |
1:25.06 |
2:12.07 |
|
2:57.16 |
|
|
Upsala Simsällskap |
3:20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Bergh |
2002 |
12 |
581 |
30.38 |
1:03.98 |
1:38.69 |
|
2:12.72 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
2:11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Larsson |
2002 |
10 |
525 |
32.28 |
1:07.10 |
1:42.81 |
|
2:17.26 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
2:17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Clara Florén |
2002 |
8 |
520 |
31.03 |
1:05.18 |
1:41.10 |
|
2:17.70 |
|
|
Gävle Simsällskap |
2:12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vera Hermansson |
2003 |
7 |
484 |
31.69 |
1:07.03 |
1:44.35 |
|
2:21.06 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Matilda Lantz |
2002 |
6 |
471 |
33.11 |
1:09.06 |
1:45.83 |
|
2:22.32 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:18.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Victoria Flyman |
2003 |
5 |
406 |
32.56 |
1:09.42 |
1:49.90 |
|
2:29.54 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
2:18.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lovis Jernberg |
2002 |
4 |
384 |
35.30 |
1:14.10 |
1:53.73 |
|
2:32.33 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
2:25.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emma Alfredeen |
2003 |
3 |
373 |
35.33 |
1:14.66 |
1:55.77 |
|
2:33.87 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:39.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Maja Nilsson |
2003 |
2 |
340 |
34.46 |
1:14.36 |
1:56.59 |
|
2:38.68 |
|
|
Gävle Simsällskap |
2:31.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emelie Wijker |
2003 |
1 |
307 |
35.90 |
1:17.98 |
2:01.96 |
|
2:44.18 |
|
|
Gävle Simsällskap |
2:43.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emelie Nordqvist |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
2:44.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Eriksson |
1999 |
12 |
640 |
29.67 |
1:02.42 |
1:35.69 |
|
2:08.49 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
2:06.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Wilma Wennerberg |
2001 |
10 |
571 |
31.29 |
1:04.80 |
1:38.98 |
|
2:13.50 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
2:13.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jennie Isaksen |
2000 |
8 |
540 |
32.08 |
1:06.80 |
1:41.58 |
|
2:16.03 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
2:11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Katarina Lindoff |
2000 |
7 |
495 |
32.28 |
1:07.22 |
1:43.75 |
|
2:19.98 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
2:13.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maja Gustafsson |
2001 |
6 |
483 |
32.44 |
1:07.37 |
1:43.68 |
|
2:21.12 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
2:23.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Adina Nyström |
1999 |
5 |
427 |
33.56 |
1:11.04 |
1:49.40 |
|
2:27.10 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
2:19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Matilda Jungstedt |
2001 |
4 |
311 |
37.50 |
1:18.59 |
2:01.33 |
|
2:43.35 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
2:30.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Margareta Rainer |
1949 |
3 |
283 |
38.48 |
1:21.00 |
2:05.55 |
|
2:48.66 |
|
|
Gävle Simsällskap |
2:49.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
14:47 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
14:57 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olle Wikholm |
2004 |
12 |
397 |
30.83 |
1:05.38 |
1:40.81 |
|
2:15.14 |
|
|
Gävle Simsällskap |
2:16.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Fredrik Karlsson |
2004 |
10 |
302 |
33.78 |
1:11.71 |
1:50.81 |
|
2:27.99 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
2:23.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Botvid Wiell |
2005 |
8 |
271 |
35.01 |
1:13.54 |
1:54.54 |
|
2:33.52 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:33.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Markus Brenning |
2005 |
7 |
261 |
35.66 |
1:15.83 |
1:56.93 |
|
2:35.31 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:37.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Gustav Buvik Spännare |
2004 |
6 |
247 |
36.15 |
1:16.94 |
1:58.44 |
|
2:38.25 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
2:36.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rasmus Loklint |
2005 |
5 |
203 |
37.56 |
1:21.86 |
2:07.51 |
|
2:49.03 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:49.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Edvin Pitic |
2005 |
4 |
145 |
40.95 |
1:30.46 |
2:21.67 |
|
3:09.05 |
|
|
Upsala Simsällskap |
3:17.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikael Söderberg |
2003 |
12 |
531 |
28.17 |
59.45 |
1:31.47 |
|
2:02.71 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:59.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Martin Schön |
2003 |
10 |
426 |
30.53 |
1:03.83 |
1:38.44 |
|
2:11.98 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
2:09.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alexander Karlsson |
2002 |
8 |
414 |
30.74 |
1:04.77 |
1:39.41 |
|
2:13.25 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oliver Hjalmarsson Sarlind |
2003 |
7 |
412 |
29.97 |
1:03.76 |
1:39.60 |
|
2:13.53 |
|
|
Gävle Simsällskap |
2:14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oskar Andersson |
2003 |
6 |
364 |
32.32 |
1:07.45 |
1:43.67 |
|
2:19.07 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Joel Fischer |
2003 |
5 |
277 |
34.22 |
1:12.90 |
1:52.95 |
|
2:32.33 |
|
|
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Adam Carlsson |
2001 |
12 |
493 |
28.79 |
1:00.44 |
1:33.15 |
|
2:05.71 |
|
|
Gävle Simsällskap |
2:08.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marcus Ålenius |
2001 |
10 |
452 |
29.35 |
1:02.12 |
1:36.10 |
|
2:09.41 |
|
|
Gävle Simsällskap |
2:12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marcus Nordh |
2000 |
8 |
402 |
29.89 |
1:03.29 |
1:39.60 |
|
2:14.61 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
2:12.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Johan Ljunggren |
2001 |
7 |
394 |
30.35 |
1:04.46 |
1:40.44 |
|
2:15.54 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:06.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
14:57 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
15:14 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Astrid Lönn |
2008 |
12 |
223 |
|
|
|
|
47.19 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alma Göthe |
2009 |
10 |
113 |
|
|
|
|
59.21 |
|
|
Härjedalens Simklubb |
1:02.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lina Westerlund |
1995 |
12 |
595 |
|
|
|
|
34.04 |
|
|
Upsala Simsällskap |
32.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nora Laine |
2000 |
10 |
460 |
|
|
|
|
37.09 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
36.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Katarina Lindoff |
2000 |
8 |
455 |
|
|
|
|
37.22 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
36.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ylva Rehnholm |
2000 |
7 |
379 |
|
|
|
|
39.55 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
39.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Falk |
2001 |
6 |
374 |
|
|
|
|
39.75 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
40.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jeanna Wiell |
2001 |
5 |
345 |
|
|
|
|
40.83 |
|
|
Upsala Simsällskap |
39.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Monica Pesu |
1996 |
4 |
241 |
|
|
|
|
45.96 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
44.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
15:14 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
15:26 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
|
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
15:26 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
15:46 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Bröstsim Dam Masters, Finaler 25 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Horn |
1979 |
12 |
295 |
|
|
|
|
43.00 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Margareta Rainer |
1949 |
10 |
230 |
|
|
|
|
46.74 |
|
|
Gävle Simsällskap |
44.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
15:46 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
15:50 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Bröstsim Herr Masters, Finaler 25 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
15:50 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
16:00 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Viksten |
2004 |
12 |
385 |
35.36 |
1:16.90 |
2:00.73 |
|
2:44.34 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:39.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frida Florén |
2004 |
10 |
352 |
34.31 |
1:16.60 |
2:02.30 |
|
2:49.32 |
|
|
Gävle Simsällskap |
2:54.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juni Rogström |
2004 |
8 |
311 |
37.73 |
1:24.64 |
2:11.77 |
|
2:56.43 |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joanna Sundqvist |
2005 |
7 |
245 |
41.59 |
1:30.55 |
2:21.08 |
|
3:10.97 |
|
|
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lisen Myrelid |
2005 |
6 |
241 |
41.52 |
1:31.25 |
2:22.67 |
|
3:12.18 |
|
|
Upsala Simsällskap |
3:06.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alma Bergqvist |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Upsala Simsällskap |
3:40.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Bergh |
2002 |
12 |
468 |
34.05 |
1:13.38 |
1:53.66 |
|
2:33.96 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
2:40.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Geshin Zarei |
2003 |
10 |
333 |
35.19 |
1:17.60 |
2:03.47 |
|
2:52.40 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:41.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emma Alfredeen |
2003 |
8 |
308 |
39.64 |
1:25.05 |
2:11.68 |
|
2:57.05 |
|
|
Upsala Simsällskap |
3:01.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Maja Nilsson |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jennie Isaksen |
2000 |
12 |
511 |
33.56 |
1:12.12 |
1:50.75 |
|
2:29.57 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
2:21.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nora Laine |
2000 |
10 |
363 |
36.49 |
1:18.39 |
2:03.43 |
|
2:47.65 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
2:35.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
16:00 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
16:08 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Adi Ramovic |
2004 |
12 |
288 |
31.90 |
1:12.91 |
1:58.08 |
|
2:44.36 |
|
|
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Fredrik Karlsson |
2004 |
10 |
278 |
36.32 |
1:19.12 |
2:03.26 |
|
2:46.23 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
2:46.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikael Söderberg |
2003 |
12 |
504 |
30.24 |
1:05.23 |
1:41.27 |
|
2:16.39 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:18.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alexander Karlsson |
2002 |
10 |
331 |
34.03 |
1:14.87 |
1:56.68 |
|
2:36.92 |
|
|
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joel Fischer |
2003 |
8 |
225 |
36.46 |
1:19.82 |
2:08.03 |
|
2:58.39 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:52.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Carl Hansson |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Gävle Simsällskap |
2:34.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Ålenius |
2001 |
12 |
464 |
30.42 |
1:06.01 |
1:43.35 |
|
2:20.19 |
|
|
Gävle Simsällskap |
2:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
16:08 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
16:35 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 10 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Astrid Lönn |
2008 |
12 |
208 |
46.84 |
|
|
|
1:35.64 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:36.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Junia Eklund |
2006 |
12 |
361 |
36.55 |
|
|
|
1:19.53 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
1:19.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Agnes Edvinsson |
2006 |
10 |
328 |
37.17 |
|
|
|
1:22.09 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:21.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vera Stefanovic |
2006 |
8 |
293 |
38.85 |
|
|
|
1:25.26 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
1:24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Isabelle Nilsson |
2007 |
7 |
270 |
41.42 |
|
|
|
1:27.67 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:32.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Olivia Nyström |
2006 |
6 |
249 |
43.59 |
|
|
|
1:30.03 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
1:39.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Hilma Wahlström |
2006 |
5 |
241 |
40.34 |
|
|
|
1:30.99 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:31.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nora Högström |
2007 |
4 |
239 |
42.42 |
|
|
|
1:31.31 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:32.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Stella Karlsson |
2006 |
3 |
232 |
42.81 |
|
|
|
1:32.14 |
|
|
Österby Simsällskap |
1:33.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ebba Lundqvist |
2007 |
2 |
215 |
43.46 |
|
|
|
1:34.47 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:34.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Saga Andersson |
2006 |
1 |
214 |
44.42 |
|
|
|
1:34.68 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
1:36.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Edith Wallberg |
2007 |
|
211 |
43.41 |
|
|
|
1:35.08 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
1:35.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Eleanor Fredholm |
2007 |
|
189 |
47.35 |
|
|
|
1:38.69 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
1:40.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Elsa Harnesk |
2007 |
|
181 |
47.86 |
|
|
|
1:40.09 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:38.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emma Mossnelid |
2006 |
|
175 |
46.85 |
|
|
|
1:41.16 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
1:38.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Hillevi Östlund |
2007 |
|
161 |
52.62 |
|
|
|
1:44.06 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:44.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Märta Karlsson |
2007 |
|
152 |
52.00 |
|
|
|
1:46.11 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
1:43.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Evelina Lemon |
2006 |
|
134 |
51.81 |
|
|
|
1:50.62 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
1:43.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alice Tägtström |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Borlänge Simsällskap |
1:59.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nea Hjortsberg |
2004 |
12 |
512 |
31.74 |
|
|
|
1:10.81 |
|
|
Södertörns Simsällskap |
1:10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Helmi Swanson |
2004 |
10 |
503 |
33.22 |
|
|
|
1:11.23 |
|
|
Gävle Simsällskap |
1:11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alva Abrahamsson |
2004 |
8 |
493 |
32.36 |
|
|
|
1:11.71 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:12.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Clara Bergh |
2004 |
7 |
452 |
33.73 |
|
|
|
1:13.84 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
1:16.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lisa Löf |
2004 |
6 |
404 |
35.00 |
|
|
|
1:16.60 |
|
|
Gävle Simsällskap |
1:22.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alina Umbaeva |
2005 |
5 |
400 |
34.82 |
|
|
|
1:16.88 |
|
|
Gävle Simsällskap |
1:16.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lovisa Laine |
2005 |
4 |
399 |
36.75 |
|
|
|
1:16.93 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:16.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tuva Blomdahl |
2004 |
3 |
398 |
36.49 |
|
|
|
1:16.99 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:17.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
My Larsson |
2005 |
2 |
388 |
34.27 |
|
|
|
1:17.66 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:25.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Filippa Eklund |
2004 |
1 |
384 |
37.72 |
|
|
|
1:17.90 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
1:18.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sammi Thai |
2005 |
|
377 |
36.45 |
|
|
|
1:18.41 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:19.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Klara Pettersson |
2004 |
|
370 |
36.75 |
|
|
|
1:18.89 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:18.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Maja Björkbacka |
2005 |
|
366 |
36.91 |
|
|
|
1:19.18 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Malva Morell |
2004 |
|
363 |
37.00 |
|
|
|
1:19.42 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:18.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Clara Frykberg |
2005 |
|
341 |
37.77 |
|
|
|
1:21.08 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:26.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sigrid Bengtsson |
2005 |
|
328 |
37.02 |
|
|
|
1:22.10 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:23.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sofia Högdin |
2004 |
|
324 |
39.73 |
|
|
|
1:22.50 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:24.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Sofia Wennerberg |
2005 |
|
285 |
40.12 |
|
|
|
1:26.06 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:34.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Olivia Punga |
2005 |
|
277 |
42.39 |
|
|
|
1:26.90 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:32.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Tilde Svegårdh |
2005 |
|
264 |
41.88 |
|
|
|
1:28.29 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:31.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Lovis Lång |
2005 |
|
224 |
45.00 |
|
|
|
1:33.27 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:33.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Klara Mattiasson |
2005 |
|
207 |
46.28 |
|
|
|
1:35.68 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:32.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Agnes Sundqvist |
2005 |
|
204 |
44.66 |
|
|
|
1:36.23 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
1:41.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Ida Karlsson |
2005 |
|
185 |
46.50 |
|
|
|
1:39.33 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
1:46.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ebba-Lotta Staaf |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:28.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tilda Bylund |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emilia Åhlén |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:33.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Matilda Nilsson |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonna Löding |
2002 |
12 |
434 |
34.24 |
|
|
|
1:14.82 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vera Hermansson |
2003 |
10 |
427 |
34.66 |
|
|
|
1:15.25 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elin Sand |
2002 |
8 |
403 |
34.37 |
|
|
|
1:16.66 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:17.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Linnea Bergqvist |
2003 |
7 |
370 |
38.34 |
|
|
|
1:18.91 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:17.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Malla Myrelid |
2002 |
6 |
365 |
36.69 |
|
|
|
1:19.28 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:20.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Stina Byström |
2002 |
5 |
359 |
36.18 |
|
|
|
1:19.72 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ive Fröman |
2003 |
4 |
351 |
38.44 |
|
|
|
1:20.32 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:21.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Matilda Bohman |
2002 |
3 |
315 |
40.55 |
|
|
|
1:23.24 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:25.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emelie Nordqvist |
2003 |
2 |
312 |
39.21 |
|
|
|
1:23.49 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
1:33.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tuva Bylund |
2002 |
1 |
309 |
38.07 |
|
|
|
1:23.75 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Rebecka Jungstedt |
2003 |
|
309 |
39.27 |
|
|
|
1:23.79 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:21.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lovis Jernberg |
2002 |
|
303 |
37.51 |
|
|
|
1:24.29 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
1:19.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tyra Olsson |
2003 |
|
257 |
41.35 |
|
|
|
1:29.02 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:30.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emelie Wijker |
2003 |
|
253 |
40.87 |
|
|
|
1:29.55 |
|
|
Gävle Simsällskap |
1:28.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Evelina Karlsson |
2002 |
|
244 |
41.00 |
|
|
|
1:30.67 |
|
|
Leksands Simförening |
1:30.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Tora Dregelid |
2002 |
|
234 |
43.24 |
|
|
|
1:31.93 |
|
|
Gimo Simsällskap |
1:34.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Nora Liljegren |
2003 |
|
232 |
43.26 |
|
|
|
1:32.17 |
|
|
Leksands Simförening |
1:36.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Maja Edring |
2002 |
|
227 |
42.94 |
|
|
|
1:32.83 |
|
|
Gävle Simsällskap |
1:33.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Irma Håkansson |
2003 |
|
183 |
46.64 |
|
|
|
1:39.74 |
|
|
Gimo Simsällskap |
1:44.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Klara Djurberg |
2003 |
|
159 |
46.55 |
|
|
|
1:44.53 |
|
|
Gimo Simsällskap |
1:49.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ella Lindblad |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Eriksson |
1999 |
12 |
606 |
30.58 |
|
|
|
1:06.95 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:06.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rebecka Loikala |
2000 |
10 |
547 |
31.01 |
|
|
|
1:09.29 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Wilma Wennerberg |
2001 |
8 |
503 |
32.52 |
|
|
|
1:11.22 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jennie Isaksen |
2000 |
7 |
493 |
33.53 |
|
|
|
1:11.69 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:09.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frida Gustafsson |
2001 |
6 |
492 |
31.38 |
|
|
|
1:11.75 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:23.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tilda Wik |
2001 |
5 |
473 |
34.15 |
|
|
|
1:12.69 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Amanda Kullman |
2000 |
4 |
471 |
32.99 |
|
|
|
1:12.83 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lovisa Sved |
2000 |
3 |
462 |
32.44 |
|
|
|
1:13.29 |
|
|
Gävle Simsällskap |
1:12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Adina Nyström |
1999 |
2 |
435 |
35.58 |
|
|
|
1:14.76 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Maja Gustafsson |
2001 |
1 |
431 |
33.76 |
|
|
|
1:14.98 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:17.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emilia Loikala |
2000 |
|
412 |
34.48 |
|
|
|
1:16.13 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:15.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ylva Rehnholm |
2000 |
|
396 |
36.66 |
|
|
|
1:17.17 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jeanna Wiell |
2001 |
|
355 |
35.90 |
|
|
|
1:20.03 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:15.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anna Falk |
2001 |
|
333 |
38.66 |
|
|
|
1:21.73 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
1:27.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Matilda Jungstedt |
2001 |
|
282 |
39.95 |
|
|
|
1:26.38 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:23.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Monica Pesu |
1996 |
|
186 |
47.74 |
|
|
|
1:39.24 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
1:37.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
16:35 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
16:52 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Medley Herrar, Finaler 10 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leo Ku-Ringström |
2008 |
12 |
141 |
42.94 |
|
|
|
1:36.59 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
1:39.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Wijker |
2006 |
12 |
172 |
42.85 |
|
|
|
1:30.30 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Filip Hallin |
2006 |
10 |
171 |
43.74 |
|
|
|
1:30.45 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:31.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sebastian Pettersson |
2006 |
8 |
168 |
41.13 |
|
|
|
1:31.12 |
|
|
Hudiksvalls Simsällskap |
1:30.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Albin Glaas |
2006 |
7 |
145 |
44.05 |
|
|
|
1:35.62 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:33.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lukas Nilsson |
2006 |
6 |
133 |
44.45 |
|
|
|
1:38.46 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
1:36.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sebastian Svensson |
2006 |
5 |
122 |
49.58 |
|
|
|
1:41.36 |
|
|
Härjedalens Simklubb |
1:43.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Axel Pagard |
2006 |
4 |
114 |
49.66 |
|
|
|
1:43.67 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:50.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Elliot Ekman |
2007 |
3 |
105 |
51.24 |
|
|
|
1:46.59 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:44.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Magne Tjärnlund |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Härjedalens Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samuel Paulson |
2004 |
12 |
390 |
32.52 |
|
|
|
1:08.80 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:09.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Olle Wikholm |
2004 |
10 |
349 |
33.51 |
|
|
|
1:11.41 |
|
|
Gävle Simsällskap |
1:15.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Daniel Ruijs |
2004 |
8 |
335 |
35.55 |
|
|
|
1:12.41 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
1:21.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lukas Höglund |
2004 |
7 |
298 |
35.46 |
|
|
|
1:15.27 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Arvid Lind |
2005 |
6 |
256 |
36.49 |
|
|
|
1:19.16 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
1:20.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Botvid Wiell |
2005 |
5 |
245 |
38.28 |
|
|
|
1:20.38 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Gustav Buvik Spännare |
2004 |
4 |
232 |
38.66 |
|
|
|
1:21.81 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
1:32.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ravi Parekh |
2005 |
3 |
221 |
40.29 |
|
|
|
1:23.11 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:24.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Markus Brenning |
2005 |
2 |
206 |
41.15 |
|
|
|
1:25.13 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:26.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Rasmus Loklint |
2005 |
1 |
189 |
40.81 |
|
|
|
1:27.57 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:34.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Erik Sundman |
2005 |
|
153 |
45.73 |
|
|
|
1:34.01 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
1:33.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Gustav Hedin |
2005 |
|
137 |
43.95 |
|
|
|
1:37.56 |
|
|
Hudiksvalls Simsällskap |
1:38.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Artur Norman |
2005 |
|
106 |
50.10 |
|
|
|
1:45.96 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:45.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Edvin Pitic |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:41.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
William Rismyhr |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 12, 100m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Källquist |
2001 |
12 |
529 |
28.46 |
|
|
|
1:02.18 |
|
|
Gävle Simsällskap |
1:02.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marcus Ålenius |
2001 |
10 |
512 |
29.62 |
|
|
|
1:02.85 |
|
|
Gävle Simsällskap |
1:05.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Adam Carlsson |
2001 |
8 |
459 |
29.95 |
|
|
|
1:05.20 |
|
|
Gävle Simsällskap |
1:05.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Philip Rosvall |
2001 |
7 |
451 |
30.33 |
|
|
|
1:05.55 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:07.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eldin Kadic |
1999 |
6 |
442 |
31.31 |
|
|
|
1:06.03 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:01.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Andreas Persson |
2000 |
5 |
431 |
31.27 |
|
|
|
1:06.58 |
|
|
Gävle Simsällskap |
1:05.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Roman Milkin |
1999 |
4 |
385 |
32.54 |
|
|
|
1:09.14 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:09.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Marcus Nordh |
2000 |
3 |
356 |
33.95 |
|
|
|
1:10.92 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
1:10.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Robin Cederqvist |
1989 |
2 |
340 |
33.62 |
|
|
|
1:12.03 |
|
|
Wisby Simsällskap |
1:06.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Elias Paulson |
2000 |
1 |
340 |
35.35 |
|
|
|
1:12.06 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jonatan Fischer |
2001 |
|
334 |
33.46 |
|
|
|
1:12.49 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Johan Ljunggren |
2001 |
|
332 |
33.70 |
|
|
|
1:12.62 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
16:52 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
17:17 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 4X50m Frisim Damer 12 oy, Finaler 12 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
17:17 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
17:19 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 4X50m Frisim Herrar 12 oy, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Harnäs Sku Herrar |
2006 |
12 |
146 |
|
|
|
|
2:36.65 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
2:31.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albin Glaas |
2006 |
|
|
37.29 |
|
|
|
37.29 |
|
|
Elliot Ekman |
2007 |
|
|
43.55 |
|
|
|
1:20.84 |
|
|
Axel Pagard |
2006 |
|
|
39.83 |
|
|
|
2:00.67 |
|
|
Oliver Wijker |
2006 |
|
|
35.98 |
|
|
|
2:36.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Bollnäs SS Herrar [2006] |
2006 |
10 |
71 |
|
|
|
|
3:19.22 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
3:03.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
|
|
38.99 |
|
|
|
38.99 |
|
|
Edvin Bengtsson |
2010 |
|
|
1:10.63 |
|
|
|
1:49.62 |
|
|
Tim Ku-Ringström |
2010 |
|
|
47.05 |
|
|
|
2:36.67 |
|
|
Csongor Pázsit |
2007 |
|
|
42.55 |
|
|
|
3:19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Team Mellannorrland |
2006 |
|
|
|
|
|
|
2:26.81 |
EXTRA |
|
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
36.04 |
|
|
|
36.04 |
|
|
|
0 |
|
|
36.49 |
|
|
|
1:12.53 |
|
|
|
0 |
|
|
40.26 |
|
|
|
1:52.79 |
|
|
|
0 |
|
|
34.02 |
|
|
|
2:26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
17:19 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
17:31 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 4X50m Frisim Damer 13 oä, Finaler 13 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
17:31 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
17:39 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 4X50m Frisim Herrar 13 oä, Finaler 13 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
17:39 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
09:06 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 4X50m Medley Damer 12 oy, Finaler 12 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
09:06 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
09:25 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 4X50m Medley Herrar 12 oy, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Harnäs Sku Herrar |
2006 |
12 |
116 |
|
|
|
|
3:05.24 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
2:56.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aston Horn |
2007 |
|
|
48.80 |
|
|
|
48.80 |
|
|
Axel Pagard |
2006 |
|
|
51.08 |
|
|
|
1:39.88 |
|
|
Albin Glaas |
2006 |
|
|
44.72 |
|
|
|
2:24.60 |
|
|
Elliot Ekman |
2007 |
|
|
40.64 |
|
|
|
3:05.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Team Mellannorrland |
2006 |
|
|
|
|
|
|
2:48.36 |
EXTRA |
|
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
42.97 |
|
|
|
42.97 |
|
|
|
0 |
|
|
44.63 |
|
|
|
1:27.60 |
|
|
|
0 |
|
|
41.16 |
|
|
|
2:08.76 |
|
|
|
0 |
|
|
39.60 |
|
|
|
2:48.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Bollnäs SS Herrar [2006] |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
3:30.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Csongor Pázsit |
2007 |
|
|
47.81 |
|
|
|
47.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
09:25 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
09:26 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 4X50m Medley Damer 13 oä, Finaler 13 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
09:26 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
09:30 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 4X50m Medley Herrar 13oä, Finaler 13 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
09:30 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
09:55 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Astrid Lönn |
2008 |
12 |
197 |
|
|
|
|
44.05 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
45.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alma Göthe |
2009 |
10 |
88 |
|
|
|
|
57.71 |
|
|
Härjedalens Simklubb |
59.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Gren 21, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 21, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 21, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Eriksson |
1999 |
12 |
537 |
|
|
|
|
31.57 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
31.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rebecka Loikala |
2000 |
10 |
502 |
|
|
|
|
32.29 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lovisa Sved |
2000 |
8 |
461 |
|
|
|
|
33.22 |
|
|
Gävle Simsällskap |
32.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tilda Wik |
2001 |
7 |
456 |
|
|
|
|
33.34 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
32.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Amanda Kullman |
2000 |
6 |
432 |
|
|
|
|
33.95 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
33.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jeanna Wiell |
2001 |
5 |
421 |
|
|
|
|
34.23 |
|
|
Upsala Simsällskap |
33.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emilia Loikala |
2000 |
4 |
370 |
|
|
|
|
35.73 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
35.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ylva Rehnholm |
2000 |
3 |
343 |
|
|
|
|
36.66 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
36.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Karolin Karlsson |
1999 |
2 |
316 |
|
|
|
|
37.65 |
|
|
Leksands Simförening |
35.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Monica Pesu |
1996 |
1 |
168 |
|
|
|
|
46.46 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
43.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
09:55 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
10:04 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
|
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lukas Nilsson |
2006 |
12 |
145 |
|
|
|
|
42.27 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
44.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sebastian Pettersson |
2006 |
10 |
142 |
|
|
|
|
42.50 |
|
|
Hudiksvalls Simsällskap |
41.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Filip Hallin |
2006 |
8 |
125 |
|
|
|
|
44.35 |
|
|
Upsala Simsällskap |
44.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Albin Glaas |
2006 |
7 |
124 |
|
|
|
|
44.45 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
43.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Axel Pagard |
2006 |
6 |
119 |
|
|
|
|
45.05 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
45.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Csongor Pázsit |
2007 |
5 |
101 |
|
|
|
|
47.67 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
46.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sebastian Svensson |
2006 |
4 |
95 |
|
|
|
|
48.58 |
|
|
Härjedalens Simklubb |
49.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aston Horn |
2007 |
3 |
91 |
|
|
|
|
49.23 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
49.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Magne Tjärnlund |
2006 |
2 |
44 |
|
|
|
|
1:02.70 |
|
|
Härjedalens Simklubb |
1:00.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oliver Wijker |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
41.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Magnusson |
1996 |
12 |
428 |
|
|
|
|
29.48 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Adam Carlsson |
2001 |
10 |
371 |
|
|
|
|
30.92 |
|
|
Gävle Simsällskap |
31.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eldin Kadic |
1999 |
8 |
341 |
|
|
|
|
31.79 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
31.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Roman Milkin |
1999 |
7 |
280 |
|
|
|
|
33.95 |
|
|
Upsala Simsällskap |
33.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marcus Nordh |
2000 |
6 |
265 |
|
|
|
|
34.59 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
35.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Johan Ljunggren |
2001 |
5 |
243 |
|
|
|
|
35.60 |
|
|
Upsala Simsällskap |
32.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
10:04 |
|
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
10:06 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 50m Ryggsim Dam Masters, Finaler 25 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carina Andersson |
1975 |
12 |
291 |
|
|
|
|
38.73 |
|
|
Upsala Simsällskap |
38.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sara Horn |
1979 |
10 |
197 |
|
|
|
|
44.05 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Margareta Rainer |
1949 |
8 |
182 |
|
|
|
|
45.26 |
|
|
Gävle Simsällskap |
42.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
10:06 |
|
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
10:08 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 50m Ryggsim Herr Masters, Finaler 25 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
10:08 |
|
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
10:28 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lovisa Laine |
2005 |
12 |
471 |
39.46 |
1:24.20 |
2:08.65 |
|
2:52.86 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
2:57.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Helmi Swanson |
2004 |
10 |
471 |
38.50 |
1:22.39 |
2:07.05 |
|
2:52.92 |
|
|
Gävle Simsällskap |
2:45.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Filippa Eklund |
2004 |
8 |
450 |
39.55 |
1:24.09 |
2:09.78 |
|
2:55.57 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
2:57.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofia Högdin |
2004 |
7 |
383 |
42.27 |
1:29.08 |
2:16.81 |
|
3:05.27 |
|
|
Upsala Simsällskap |
3:09.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Malva Morell |
2004 |
6 |
378 |
40.93 |
1:28.75 |
2:17.35 |
|
3:06.01 |
|
|
Upsala Simsällskap |
3:08.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tuva Blomdahl |
2004 |
5 |
377 |
41.57 |
1:29.24 |
2:18.40 |
|
3:06.14 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
3:02.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Klara Pettersson |
2004 |
4 |
352 |
43.04 |
1:31.50 |
2:21.04 |
|
3:10.50 |
|
|
Upsala Simsällskap |
3:07.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Matilda Nilsson |
2004 |
3 |
282 |
46.42 |
1:38.69 |
2:32.16 |
|
3:25.00 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
3:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sofia Wennerberg |
2005 |
2 |
252 |
47.34 |
1:41.35 |
2:37.85 |
|
3:32.79 |
|
|
Upsala Simsällskap |
3:52.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Agnes Sundqvist |
2005 |
1 |
214 |
50.08 |
1:47.94 |
2:46.86 |
|
3:44.78 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matilda Lantz |
2002 |
12 |
475 |
39.63 |
1:24.29 |
2:08.75 |
|
2:52.38 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:48.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Victoria Flyman |
2003 |
10 |
431 |
40.85 |
1:27.49 |
2:13.45 |
|
2:58.09 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
2:48.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Matilda Bohman |
2002 |
8 |
389 |
41.15 |
1:28.48 |
2:16.50 |
|
3:04.34 |
|
|
Upsala Simsällskap |
3:02.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Linnea Bergqvist |
2003 |
7 |
384 |
41.65 |
1:28.60 |
2:16.82 |
|
3:05.12 |
|
|
Upsala Simsällskap |
3:04.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maja Nilsson |
2003 |
6 |
370 |
40.83 |
1:28.63 |
2:18.12 |
|
3:07.32 |
|
|
Gävle Simsällskap |
3:04.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rebecka Jungstedt |
2003 |
5 |
328 |
43.79 |
1:34.02 |
2:25.27 |
|
3:15.08 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
3:03.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elin Sand |
2002 |
4 |
322 |
45.75 |
1:36.08 |
2:26.92 |
|
3:16.28 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
3:15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emelie Nordqvist |
2003 |
3 |
306 |
44.14 |
1:34.69 |
2:27.19 |
|
3:19.49 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
3:17.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Geshin Zarei |
2003 |
2 |
272 |
45.92 |
1:37.76 |
2:32.92 |
|
3:27.57 |
|
|
Upsala Simsällskap |
3:16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nora Liljegren |
2003 |
1 |
254 |
48.49 |
1:42.88 |
2:38.66 |
|
3:32.35 |
|
|
Leksands Simförening |
3:42.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Tyra Olsson |
2003 |
|
237 |
48.63 |
1:44.51 |
2:42.12 |
|
3:37.23 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
3:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ive Fröman |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Upsala Simsällskap |
3:04.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jennie Isaksen |
2000 |
12 |
507 |
39.76 |
1:22.99 |
2:05.55 |
|
2:48.76 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
2:42.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nora Laine |
2000 |
10 |
462 |
40.39 |
1:24.90 |
2:09.16 |
|
2:54.06 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
2:46.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Adina Nyström |
1999 |
8 |
429 |
41.08 |
1:27.43 |
2:13.81 |
|
2:58.39 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
2:48.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ylva Rehnholm |
2000 |
7 |
381 |
41.56 |
1:27.78 |
2:16.16 |
|
3:05.58 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
3:00.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Falk |
2001 |
6 |
366 |
41.92 |
1:29.51 |
2:18.68 |
|
3:08.07 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
3:07.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
10:28 |
|
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
10:39 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Ruijs |
2004 |
12 |
386 |
37.84 |
1:21.36 |
2:04.54 |
|
2:45.36 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
2:42.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Botvid Wiell |
2005 |
10 |
263 |
44.17 |
1:32.88 |
2:21.62 |
|
3:07.86 |
|
|
Upsala Simsällskap |
3:23.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ravi Parekh |
2005 |
8 |
260 |
42.81 |
1:30.62 |
2:19.70 |
|
3:08.58 |
|
|
Upsala Simsällskap |
3:08.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Arvid Lind |
2005 |
7 |
253 |
42.48 |
1:31.11 |
2:20.80 |
|
3:10.39 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
3:15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Erik Sundman |
2005 |
6 |
166 |
47.84 |
1:42.65 |
2:41.92 |
|
3:39.07 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Edvin Pitic |
2005 |
5 |
140 |
53.23 |
1:53.37 |
2:53.88 |
|
3:51.65 |
|
|
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikael Söderberg |
2003 |
12 |
500 |
34.78 |
1:13.82 |
1:52.85 |
|
2:31.68 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:27.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Martin Schön |
2003 |
10 |
481 |
35.37 |
1:14.98 |
1:55.12 |
|
2:33.65 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
2:26.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oliver Hjalmarsson Sarlind |
2003 |
8 |
356 |
37.65 |
1:21.22 |
2:06.00 |
|
2:49.78 |
|
|
Gävle Simsällskap |
2:52.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Melker Rosengren |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Gävle Simsällskap |
2:41.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andreas Persson |
2000 |
12 |
498 |
34.18 |
1:13.03 |
1:53.25 |
|
2:31.89 |
|
|
Gävle Simsällskap |
2:33.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marcus Ålenius |
2001 |
10 |
470 |
35.20 |
1:15.30 |
1:56.10 |
|
2:34.90 |
|
|
Gävle Simsällskap |
2:27.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elias Paulson |
2000 |
8 |
414 |
37.80 |
1:19.50 |
2:00.48 |
|
2:41.48 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
2:41.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jon Lundqvist |
1971 |
7 |
410 |
36.55 |
1:17.64 |
1:59.20 |
|
2:42.07 |
|
|
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Philip Rosvall |
2001 |
6 |
408 |
36.12 |
1:17.64 |
1:59.40 |
|
2:42.35 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:40.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Robin Cederqvist |
1989 |
5 |
398 |
36.27 |
1:18.28 |
2:00.99 |
|
2:43.71 |
|
|
Wisby Simsällskap |
2:32.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Roman Milkin |
1999 |
4 |
350 |
38.28 |
1:21.76 |
2:06.57 |
|
2:50.78 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:49.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jonatan Fischer |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Upsala Simsällskap |
3:04.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
10:39 |
|
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
11:04 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 400m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Clara Bergh |
2004 |
12 |
512 |
1:09.68 |
2:25.10 |
3:40.73 |
|
4:53.15 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
4:50.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Amanda Viksten |
2004 |
10 |
472 |
1:10.08 |
2:27.57 |
3:44.97 |
|
5:01.17 |
|
|
Upsala Simsällskap |
4:49.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juni Rogström |
2004 |
8 |
410 |
1:12.36 |
2:34.23 |
3:55.68 |
|
5:15.49 |
|
|
Gävle Simsällskap |
5:13.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Filippa Eklund |
2004 |
7 |
407 |
1:12.99 |
2:34.87 |
3:57.58 |
|
5:16.22 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
5:07.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joanna Sundqvist |
2005 |
6 |
370 |
1:17.90 |
2:41.12 |
4:04.84 |
|
5:26.59 |
|
|
Upsala Simsällskap |
5:18.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alma Bergqvist |
2005 |
5 |
364 |
1:17.30 |
2:41.03 |
4:04.81 |
|
5:28.18 |
|
|
Upsala Simsällskap |
5:24.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lisen Myrelid |
2005 |
4 |
316 |
1:19.35 |
2:48.02 |
4:17.20 |
|
5:44.24 |
|
|
Upsala Simsällskap |
5:31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emilia Åhlén |
2005 |
3 |
249 |
1:30.26 |
3:05.78 |
4:41.50 |
|
6:12.36 |
|
|
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Klara Mattiasson |
2005 |
2 |
241 |
1:26.73 |
3:02.50 |
4:41.21 |
|
6:16.37 |
|
|
Upsala Simsällskap |
6:11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Clara Frykberg |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Upsala Simsällskap |
5:30.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 400m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Bergh |
2002 |
12 |
581 |
1:06.05 |
2:18.40 |
3:30.27 |
|
4:40.96 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
4:37.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Matilda Lantz |
2002 |
10 |
485 |
1:12.14 |
2:29.55 |
3:44.95 |
|
4:58.33 |
|
|
Upsala Simsällskap |
4:48.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Clara Florén |
2002 |
8 |
478 |
1:08.88 |
2:25.08 |
3:42.96 |
|
4:59.78 |
|
|
Gävle Simsällskap |
4:46.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vera Hermansson |
2003 |
7 |
470 |
1:09.99 |
2:26.64 |
3:45.25 |
|
5:01.59 |
|
|
Upsala Simsällskap |
4:56.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Victoria Flyman |
2003 |
6 |
429 |
1:13.29 |
2:34.18 |
3:53.44 |
|
5:10.75 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
5:00.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma Alfredeen |
2003 |
5 |
367 |
1:17.05 |
2:40.87 |
4:06.42 |
|
5:27.43 |
|
|
Upsala Simsällskap |
5:37.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Malla Myrelid |
2002 |
4 |
356 |
1:16.31 |
2:41.63 |
4:07.28 |
|
5:30.62 |
|
|
Upsala Simsällskap |
5:25.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maja Nilsson |
2003 |
3 |
324 |
1:19.82 |
2:47.68 |
4:16.26 |
|
5:41.27 |
|
|
Gävle Simsällskap |
5:19.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 400m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Wilma Wennerberg |
2001 |
12 |
532 |
1:07.64 |
2:20.57 |
3:34.86 |
|
4:49.36 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
4:48.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Katarina Lindoff |
2000 |
10 |
516 |
1:07.48 |
2:21.51 |
3:36.56 |
|
4:52.33 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
4:44.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Matilda Jungstedt |
2001 |
8 |
341 |
1:18.56 |
2:44.56 |
4:11.08 |
|
5:35.52 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
5:18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
11:04 |
|
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
11:23 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Adi Ramovic |
2004 |
12 |
451 |
1:05.11 |
2:16.07 |
3:26.34 |
|
4:36.76 |
|
|
Upsala Simsällskap |
4:25.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Olle Wikholm |
2004 |
10 |
388 |
1:08.56 |
2:22.18 |
3:37.35 |
|
4:50.95 |
|
|
Gävle Simsällskap |
4:51.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lukas Höglund |
2004 |
8 |
381 |
1:09.50 |
2:24.37 |
3:39.19 |
|
4:52.55 |
|
|
Upsala Simsällskap |
4:47.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Gustav Buvik Spännare |
2004 |
7 |
255 |
1:18.42 |
2:44.29 |
4:10.06 |
|
5:34.56 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
5:22.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rasmus Loklint |
2005 |
6 |
207 |
1:24.29 |
2:55.50 |
4:30.17 |
|
5:58.47 |
|
|
Upsala Simsällskap |
5:55.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Artur Norman |
2005 |
5 |
138 |
1:34.22 |
3:20.45 |
5:06.97 |
|
6:49.98 |
|
|
Upsala Simsällskap |
6:57.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikael Söderberg |
2003 |
12 |
555 |
1:01.08 |
2:07.10 |
3:13.20 |
|
4:18.13 |
|
|
Upsala Simsällskap |
4:13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alexander Karlsson |
2002 |
10 |
434 |
1:03.65 |
2:15.24 |
3:28.28 |
|
4:40.14 |
|
|
Upsala Simsällskap |
4:35.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Andreas Savin |
2003 |
8 |
407 |
1:06.51 |
2:19.52 |
3:33.42 |
|
4:46.30 |
|
|
Upsala Simsällskap |
4:48.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oskar Andersson |
2003 |
7 |
406 |
1:09.35 |
2:22.44 |
3:35.27 |
|
4:46.50 |
|
|
Upsala Simsällskap |
4:47.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Carl Hansson |
2003 |
6 |
404 |
1:08.57 |
2:21.20 |
3:35.14 |
|
4:46.97 |
|
|
Gävle Simsällskap |
4:43.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Viggo Reit |
2003 |
5 |
303 |
1:13.33 |
2:36.03 |
3:58.54 |
|
5:15.68 |
|
|
Hudiksvalls Simsällskap |
5:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Joel Fischer |
2003 |
4 |
271 |
1:15.39 |
2:39.09 |
4:05.05 |
|
5:27.89 |
|
|
Upsala Simsällskap |
5:43.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 400m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Källquist |
2001 |
12 |
523 |
1:02.07 |
2:09.02 |
3:17.37 |
|
4:23.37 |
|
|
Gävle Simsällskap |
4:22.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Adam Carlsson |
2001 |
10 |
479 |
1:02.24 |
2:10.98 |
3:21.56 |
|
4:31.17 |
|
|
Gävle Simsällskap |
4:25.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Johan Ljunggren |
2001 |
8 |
438 |
1:04.37 |
2:16.76 |
3:28.90 |
|
4:39.37 |
|
|
Upsala Simsällskap |
4:22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marcus Nordh |
2000 |
7 |
402 |
1:07.10 |
2:20.03 |
3:34.37 |
|
4:47.54 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
4:40.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
11:23 |
|
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
11:45 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Astrid Lönn |
2008 |
12 |
149 |
46.82 |
|
|
|
1:42.81 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Junia Eklund |
2006 |
12 |
310 |
36.85 |
|
|
|
1:20.66 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Agnes Edvinsson |
2006 |
10 |
305 |
36.34 |
|
|
|
1:21.04 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:22.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nora Högström |
2007 |
8 |
200 |
43.00 |
|
|
|
1:33.38 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:37.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hilma Wahlström |
2006 |
7 |
179 |
43.10 |
|
|
|
1:36.82 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:40.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Isabelle Nilsson |
2007 |
6 |
150 |
43.95 |
|
|
|
1:42.75 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Evelina Lemon |
2006 |
5 |
100 |
52.12 |
|
|
|
1:57.58 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
1:59.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nea Hjortsberg |
2004 |
12 |
494 |
32.31 |
|
|
|
1:09.05 |
|
|
Södertörns Simsällskap |
1:10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Clara Bergh |
2004 |
10 |
457 |
32.87 |
|
|
|
1:10.86 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
1:09.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frida Florén |
2004 |
8 |
434 |
32.85 |
|
|
|
1:12.08 |
|
|
Gävle Simsällskap |
1:12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lisa Löf |
2004 |
7 |
343 |
35.92 |
|
|
|
1:17.99 |
|
|
Gävle Simsällskap |
1:20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alina Umbaeva |
2005 |
6 |
315 |
35.43 |
|
|
|
1:20.20 |
|
|
Gävle Simsällskap |
1:17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maja Björkbacka |
2005 |
5 |
304 |
36.57 |
|
|
|
1:21.17 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:27.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lovisa Laine |
2005 |
4 |
297 |
36.51 |
|
|
|
1:21.84 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:21.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
My Larsson |
2005 |
3 |
206 |
39.39 |
|
|
|
1:32.38 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ebba-Lotta Staaf |
2004 |
2 |
191 |
42.10 |
|
|
|
1:34.80 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Olivia Punga |
2005 |
1 |
169 |
43.30 |
|
|
|
1:38.63 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lovis Lång |
2005 |
|
156 |
45.07 |
|
|
|
1:41.29 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:43.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Bergh |
2002 |
12 |
497 |
32.00 |
|
|
|
1:08.92 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
1:07.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Geshin Zarei |
2003 |
10 |
379 |
34.53 |
|
|
|
1:15.40 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Stina Byström |
2002 |
8 |
360 |
35.71 |
|
|
|
1:16.72 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:09.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Alfredeen |
2003 |
7 |
327 |
36.45 |
|
|
|
1:19.22 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:23.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Malla Myrelid |
2002 |
6 |
300 |
37.86 |
|
|
|
1:21.53 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:20.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Victoria Flyman |
2003 |
5 |
292 |
36.73 |
|
|
|
1:22.27 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
1:24.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tuva Bylund |
2002 |
4 |
224 |
40.77 |
|
|
|
1:29.86 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
1:41.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rebecka Jungstedt |
2003 |
3 |
186 |
41.94 |
|
|
|
1:35.59 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:28.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Eriksson |
1999 |
12 |
644 |
29.44 |
|
|
|
1:03.22 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:02.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rebecka Loikala |
2000 |
10 |
539 |
30.37 |
|
|
|
1:07.10 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:05.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frida Gustafsson |
2001 |
8 |
530 |
30.61 |
|
|
|
1:07.46 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:07.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maja Gustafsson |
2001 |
7 |
408 |
34.23 |
|
|
|
1:13.62 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nora Laine |
2000 |
6 |
383 |
34.17 |
|
|
|
1:15.19 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:09.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lovisa Sved |
2000 |
5 |
351 |
32.79 |
|
|
|
1:17.36 |
|
|
Gävle Simsällskap |
1:11.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
11:45 |
|
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
11:52 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sebastian Pettersson |
2006 |
12 |
124 |
43.69 |
|
|
|
1:36.33 |
|
|
Hudiksvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elliot Ekman |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:58.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fredrik Karlsson |
2004 |
12 |
289 |
34.46 |
|
|
|
1:12.68 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Gustav Hedin |
2005 |
10 |
102 |
45.31 |
|
|
|
1:42.61 |
|
|
Hudiksvalls Simsällskap |
1:48.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikael Söderberg |
2003 |
12 |
424 |
29.55 |
|
|
|
1:03.99 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:01.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Gustaf Sandström |
2003 |
10 |
354 |
31.35 |
|
|
|
1:07.93 |
|
|
Hudiksvalls Simsällskap |
1:07.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Martin Schön |
2003 |
8 |
335 |
31.09 |
|
|
|
1:09.22 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
1:12.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Andreas Savin |
2003 |
7 |
319 |
32.65 |
|
|
|
1:10.34 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joel Fischer |
2003 |
6 |
247 |
34.21 |
|
|
|
1:16.57 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:13.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anton Sölveskog |
2003 |
5 |
168 |
36.78 |
|
|
|
1:27.13 |
|
|
Hudiksvalls Simsällskap |
1:27.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Ålenius |
2001 |
12 |
523 |
27.37 |
|
|
|
59.64 |
|
|
Gävle Simsällskap |
58.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Philip Rosvall |
2001 |
10 |
484 |
28.60 |
|
|
|
1:01.22 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:01.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jonatan Fischer |
2001 |
8 |
319 |
32.68 |
|
|
|
1:10.35 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marcus Nordh |
2000 |
7 |
303 |
33.05 |
|
|
|
1:11.57 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
1:08.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elias Paulson |
2000 |
6 |
269 |
33.37 |
|
|
|
1:14.41 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
11:52 |
|
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
12:06 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helmi Swanson |
2004 |
12 |
475 |
33.50 |
1:12.83 |
1:57.71 |
|
2:36.16 |
|
|
Gävle Simsällskap |
2:31.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Clara Bergh |
2004 |
10 |
450 |
33.62 |
1:15.17 |
2:03.52 |
|
2:38.95 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
2:38.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Amanda Viksten |
2004 |
8 |
436 |
35.01 |
1:15.32 |
2:02.43 |
|
2:40.67 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:34.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Frida Florén |
2004 |
7 |
417 |
33.77 |
1:14.35 |
2:04.52 |
|
2:43.01 |
|
|
Gävle Simsällskap |
2:37.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lovisa Laine |
2005 |
6 |
391 |
37.16 |
1:21.49 |
2:07.53 |
|
2:46.61 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
2:48.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Klara Pettersson |
2004 |
5 |
373 |
36.71 |
1:19.57 |
2:08.13 |
|
2:49.26 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:43.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sammi Thai |
2005 |
4 |
370 |
37.28 |
1:20.07 |
2:07.83 |
|
2:49.66 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
2:50.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alma Bergqvist |
2005 |
3 |
342 |
39.46 |
1:25.49 |
2:15.38 |
|
2:54.23 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:53.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lisen Myrelid |
2005 |
2 |
327 |
38.94 |
1:23.37 |
2:15.36 |
|
2:56.77 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:52.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Malva Morell |
2004 |
1 |
320 |
41.15 |
1:25.52 |
2:16.70 |
|
2:57.99 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:50.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sofia Högdin |
2004 |
|
315 |
42.52 |
1:29.59 |
2:17.54 |
|
2:58.91 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:59.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Clara Frykberg |
2005 |
|
308 |
41.65 |
1:25.99 |
2:19.29 |
|
3:00.44 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:59.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Joanna Sundqvist |
2005 |
|
260 |
41.31 |
1:29.00 |
2:25.45 |
|
3:10.92 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:59.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vera Hermansson |
2003 |
12 |
429 |
33.75 |
1:14.73 |
2:02.94 |
|
2:41.50 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:41.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jonna Löding |
2002 |
10 |
406 |
35.33 |
1:16.53 |
2:06.74 |
|
2:44.54 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:42.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Linnea Bergqvist |
2003 |
8 |
353 |
41.35 |
1:24.61 |
2:13.16 |
|
2:52.27 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:45.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ive Fröman |
2003 |
7 |
341 |
40.78 |
1:25.44 |
2:14.51 |
|
2:54.35 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:53.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emelie Nordqvist |
2003 |
6 |
334 |
40.23 |
1:24.21 |
2:15.35 |
|
2:55.57 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
2:59.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Matilda Bohman |
2002 |
5 |
308 |
41.68 |
1:30.34 |
2:18.68 |
|
3:00.41 |
|
|
Upsala Simsällskap |
3:05.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nora Liljegren |
2003 |
4 |
196 |
46.31 |
1:36.80 |
2:35.00 |
|
3:29.70 |
|
|
Leksands Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jennie Isaksen |
2000 |
12 |
545 |
31.99 |
1:12.18 |
1:55.26 |
|
2:29.10 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
2:24.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Wilma Wennerberg |
2001 |
10 |
483 |
33.75 |
1:13.44 |
2:00.47 |
|
2:35.27 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
2:33.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
12:06 |
|
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
12:16 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Adi Ramovic |
2004 |
12 |
409 |
32.56 |
1:10.55 |
1:53.49 |
|
2:27.69 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:19.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Samuel Paulson |
2004 |
10 |
360 |
33.89 |
1:11.86 |
1:55.75 |
|
2:34.04 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
2:36.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lukas Höglund |
2004 |
8 |
320 |
37.10 |
1:17.82 |
2:04.63 |
|
2:40.22 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:39.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Arvid Lind |
2005 |
7 |
270 |
35.22 |
1:19.77 |
2:09.78 |
|
2:49.43 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
2:51.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Gustav Buvik Spännare |
2004 |
6 |
254 |
38.44 |
1:23.02 |
2:14.71 |
|
2:53.10 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
2:59.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Botvid Wiell |
2005 |
5 |
240 |
41.77 |
1:27.42 |
2:17.44 |
|
2:56.40 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:56.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rasmus Loklint |
2005 |
4 |
214 |
41.39 |
1:25.55 |
2:19.48 |
|
3:03.28 |
|
|
Upsala Simsällskap |
3:08.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ravi Parekh |
2005 |
3 |
212 |
43.93 |
1:31.32 |
2:18.80 |
|
3:03.82 |
|
|
Upsala Simsällskap |
3:02.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Markus Brenning |
2005 |
2 |
200 |
42.19 |
1:31.95 |
2:26.55 |
|
3:07.18 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:59.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikael Söderberg |
2003 |
12 |
479 |
30.26 |
1:07.76 |
1:47.27 |
|
2:20.07 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Martin Schön |
2003 |
10 |
396 |
32.81 |
1:13.33 |
1:53.61 |
|
2:29.24 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
2:22.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Carl Hansson |
2003 |
8 |
371 |
31.96 |
1:11.32 |
1:57.31 |
|
2:32.48 |
|
|
Gävle Simsällskap |
2:29.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alexander Karlsson |
2002 |
7 |
368 |
32.22 |
1:12.52 |
1:59.81 |
|
2:32.96 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:34.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oskar Andersson |
2003 |
6 |
321 |
37.52 |
1:16.71 |
2:04.65 |
|
2:40.11 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:40.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Melker Rosengren |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Gävle Simsällskap |
2:29.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Källquist |
2001 |
12 |
554 |
28.84 |
1:03.11 |
1:41.17 |
|
2:13.44 |
|
|
Gävle Simsällskap |
2:11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Andreas Persson |
2000 |
10 |
411 |
30.07 |
1:10.30 |
1:51.88 |
|
2:27.45 |
|
|
Gävle Simsällskap |
2:29.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marcus Nordh |
2000 |
8 |
372 |
32.26 |
1:12.37 |
1:57.34 |
|
2:32.30 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
2:35.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
12:16 |
|
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
12:33 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Astrid Lönn |
2008 |
12 |
214 |
|
|
|
|
38.82 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
39.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alma Göthe |
2009 |
10 |
87 |
|
|
|
|
52.33 |
|
|
Härjedalens Simklubb |
53.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Gren 33, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 33, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 33, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
12:33 |
|
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
12:44 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
|
Gren 34, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sebastian Pettersson |
2006 |
12 |
201 |
|
|
|
|
34.57 |
|
|
Hudiksvalls Simsällskap |
34.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oliver Wijker |
2006 |
10 |
191 |
|
|
|
|
35.14 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
35.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lukas Nilsson |
2006 |
8 |
189 |
|
|
|
|
35.27 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
36.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Filip Hallin |
2006 |
7 |
187 |
|
|
|
|
35.42 |
|
|
Upsala Simsällskap |
35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Albin Glaas |
2006 |
6 |
170 |
|
|
|
|
36.55 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
37.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aston Horn |
2007 |
5 |
138 |
|
|
|
|
39.15 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
43.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Axel Pagard |
2006 |
4 |
135 |
|
|
|
|
39.40 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
39.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Csongor Pázsit |
2007 |
3 |
134 |
|
|
|
|
39.59 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
40.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sebastian Svensson |
2006 |
2 |
133 |
|
|
|
|
39.67 |
|
|
Härjedalens Simklubb |
40.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Elliot Ekman |
2007 |
1 |
129 |
|
|
|
|
40.01 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
39.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Magne Tjärnlund |
2006 |
|
75 |
|
|
|
|
48.04 |
|
|
Härjedalens Simklubb |
50.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 34, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 34, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
12:44 |
|
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
12:46 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 50m Frisim Dam Masters, Finaler 25 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carina Andersson |
1975 |
12 |
362 |
|
|
|
|
32.60 |
|
|
Upsala Simsällskap |
31.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Margareta Rainer |
1949 |
10 |
313 |
|
|
|
|
34.21 |
|
|
Gävle Simsällskap |
31.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sara Horn |
1979 |
8 |
277 |
|
|
|
|
35.61 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
12:46 |
|
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
12:49 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 50m Frisim Herr Masters, Finaler 25 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
12:49 |
|
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
15:14 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Astrid Lönn |
2008 |
12 |
172 |
|
|
|
|
43.81 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
46.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Gren 37, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 37, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 37, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
15:14 |
|
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
15:27 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leo Ku-Ringström |
2008 |
12 |
102 |
|
|
|
|
46.58 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
46.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Gren 38, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 38, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 38, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
15:27 |
|
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
15:29 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 50m Fjärilsim Dam Masters, Finaler 25 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Horn |
1979 |
12 |
284 |
|
|
|
|
37.06 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carina Andersson |
1975 |
10 |
281 |
|
|
|
|
37.19 |
|
|
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Margareta Rainer |
1949 |
8 |
157 |
|
|
|
|
45.19 |
|
|
Gävle Simsällskap |
41.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
15:29 |
|
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
15:31 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 50m Fjärilsim Herr Master, Finaler 25 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
15:31 |
|
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
15:47 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 400m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helmi Swanson |
2004 |
12 |
476 |
1:21.30 |
2:42.60 |
4:14.28 |
|
5:32.20 |
|
|
Gävle Simsällskap |
5:31.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frida Florén |
2004 |
10 |
461 |
1:14.12 |
2:39.61 |
4:18.93 |
|
5:35.67 |
|
|
Gävle Simsällskap |
5:38.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lovisa Laine |
2005 |
8 |
389 |
1:27.22 |
3:02.79 |
4:34.82 |
|
5:55.21 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
6:07.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lisa Löf |
2004 |
7 |
368 |
1:22.96 |
2:54.62 |
4:37.54 |
|
6:01.80 |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lisen Myrelid |
2005 |
6 |
338 |
1:31.78 |
3:03.25 |
4:48.02 |
|
6:12.41 |
|
|
Upsala Simsällskap |
6:17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alma Bergqvist |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Upsala Simsällskap |
6:35.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Klara Pettersson |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Upsala Simsällskap |
5:44.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 400m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Malla Myrelid |
2002 |
12 |
384 |
1:22.37 |
2:49.54 |
4:34.58 |
|
5:56.90 |
|
|
Upsala Simsällskap |
6:03.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Alfredeen |
2003 |
10 |
372 |
1:22.97 |
2:57.33 |
4:40.33 |
|
6:00.49 |
|
|
Upsala Simsällskap |
6:13.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Geshin Zarei |
2003 |
8 |
333 |
1:22.27 |
2:57.30 |
4:50.91 |
|
6:14.17 |
|
|
Upsala Simsällskap |
6:07.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 400m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jennie Isaksen |
2000 |
12 |
562 |
1:12.67 |
2:35.39 |
4:03.92 |
|
5:14.38 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
5:05.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
15:47 |
|
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
16:00 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 400m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Adi Ramovic |
2004 |
12 |
421 |
1:15.69 |
2:34.82 |
4:03.33 |
|
5:14.05 |
|
|
Upsala Simsällskap |
5:11.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lukas Höglund |
2004 |
10 |
345 |
1:24.10 |
2:49.49 |
4:23.13 |
|
5:35.57 |
|
|
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Daniel Ruijs |
2004 |
8 |
345 |
1:22.74 |
2:52.14 |
4:23.29 |
|
5:35.68 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
5:53.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 400m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikael Söderberg |
2003 |
12 |
530 |
1:07.91 |
2:24.85 |
3:45.76 |
|
4:51.00 |
|
|
Upsala Simsällskap |
4:40.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alexander Karlsson |
2002 |
10 |
388 |
1:15.46 |
2:38.63 |
4:14.56 |
|
5:22.69 |
|
|
Upsala Simsällskap |
5:31.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Martin Schön |
2003 |
8 |
388 |
1:14.35 |
2:43.28 |
4:07.42 |
|
5:22.72 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
5:31.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oskar Andersson |
2003 |
7 |
350 |
1:25.20 |
2:45.65 |
4:20.99 |
|
5:34.04 |
|
|
Upsala Simsällskap |
5:36.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joel Fischer |
2003 |
6 |
256 |
1:24.96 |
2:59.19 |
4:47.32 |
|
6:10.59 |
|
|
Upsala Simsällskap |
5:57.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 400m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Ålenius |
2001 |
12 |
460 |
1:09.25 |
2:33.07 |
3:55.80 |
|
5:04.92 |
|
|
Gävle Simsällskap |
5:13.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Johan Ljunggren |
2001 |
10 |
360 |
1:13.89 |
2:38.80 |
4:21.17 |
|
5:30.87 |
|
|
Upsala Simsällskap |
5:14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
16:00 |
|
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
16:33 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 100m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alma Göthe |
2009 |
12 |
85 |
54.05 |
|
|
|
1:55.66 |
|
|
Härjedalens Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 100m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Junia Eklund |
2006 |
12 |
378 |
34.95 |
|
|
|
1:10.35 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
1:08.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Agnes Edvinsson |
2006 |
10 |
354 |
34.50 |
|
|
|
1:11.90 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Stella Karlsson |
2006 |
8 |
313 |
35.93 |
|
|
|
1:14.95 |
|
|
Österby Simsällskap |
1:14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hilma Wahlström |
2006 |
6.5 |
311 |
35.83 |
|
|
|
1:15.11 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:15.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vera Stefanovic |
2006 |
6.5 |
311 |
35.92 |
|
|
|
1:15.11 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
1:14.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Edith Wallberg |
2007 |
5 |
295 |
35.92 |
|
|
|
1:16.40 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
1:19.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Olivia Nyström |
2006 |
4 |
293 |
36.20 |
|
|
|
1:16.64 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
1:23.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Isabelle Nilsson |
2007 |
3 |
243 |
36.73 |
|
|
|
1:21.58 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:20.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nora Högström |
2007 |
2 |
235 |
40.25 |
|
|
|
1:22.42 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:23.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ebba Lundqvist |
2007 |
1 |
233 |
39.33 |
|
|
|
1:22.63 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:24.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Eleanor Fredholm |
2007 |
|
204 |
40.90 |
|
|
|
1:26.40 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
1:32.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Saga Andersson |
2006 |
|
202 |
40.16 |
|
|
|
1:26.64 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
1:24.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Smilla Åkman |
2006 |
|
192 |
41.40 |
|
|
|
1:28.20 |
|
|
Gimo Simsällskap |
1:42.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ella Andersson |
2007 |
|
183 |
42.32 |
|
|
|
1:29.52 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:43.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emma Mossnelid |
2006 |
|
174 |
43.73 |
|
|
|
1:31.15 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
1:32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Arwen Wannberg |
2007 |
|
172 |
43.52 |
|
|
|
1:31.48 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
1:31.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Hillevi Östlund |
2007 |
|
171 |
44.69 |
|
|
|
1:31.64 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Evelina Lemon |
2006 |
|
166 |
42.45 |
|
|
|
1:32.51 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
1:27.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Märta Karlsson |
2007 |
|
160 |
44.90 |
|
|
|
1:33.75 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
1:37.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Alice Tägtström |
2006 |
|
113 |
48.70 |
|
|
|
1:45.06 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
1:38.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nea Hjortsberg |
2004 |
12 |
558 |
30.90 |
|
|
|
1:01.83 |
|
|
Södertörns Simsällskap |
1:02.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alva Abrahamsson |
2004 |
10 |
524 |
29.89 |
|
|
|
1:03.12 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:02.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Filippa Eklund |
2004 |
8 |
505 |
31.30 |
|
|
|
1:03.91 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
1:03.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Clara Bergh |
2004 |
7 |
499 |
31.04 |
|
|
|
1:04.18 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
1:03.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Juni Rogström |
2004 |
6 |
473 |
31.15 |
|
|
|
1:05.33 |
|
|
Gävle Simsällskap |
1:06.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tuva Blomdahl |
2004 |
5 |
425 |
32.88 |
|
|
|
1:07.68 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:06.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
My Larsson |
2005 |
4 |
368 |
33.60 |
|
|
|
1:11.04 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emilia Åhlén |
2005 |
3 |
365 |
35.16 |
|
|
|
1:11.23 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Clara Frykberg |
2005 |
2 |
357 |
34.32 |
|
|
|
1:11.74 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:09.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Malva Morell |
2004 |
1 |
338 |
35.16 |
|
|
|
1:13.05 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:11.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sofia Högdin |
2004 |
|
336 |
35.27 |
|
|
|
1:13.18 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:11.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sammi Thai |
2005 |
|
330 |
35.32 |
|
|
|
1:13.62 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:11.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Joanna Sundqvist |
2005 |
|
312 |
35.13 |
|
|
|
1:15.04 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:08.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ebba-Lotta Staaf |
2004 |
|
287 |
36.88 |
|
|
|
1:17.10 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lovis Lång |
2005 |
|
278 |
38.05 |
|
|
|
1:18.00 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:16.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Tilde Svegårdh |
2005 |
|
268 |
37.56 |
|
|
|
1:18.94 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:21.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Klara Mattiasson |
2005 |
|
253 |
38.95 |
|
|
|
1:20.47 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:20.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Olivia Punga |
2005 |
|
209 |
40.88 |
|
|
|
1:25.70 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:24.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Agnes Sundqvist |
2005 |
|
201 |
42.00 |
|
|
|
1:26.91 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
1:27.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Ida Karlsson |
2005 |
|
174 |
43.69 |
|
|
|
1:31.10 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
1:30.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Bergh |
2002 |
12 |
584 |
29.32 |
|
|
|
1:00.90 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
1:00.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Clara Florén |
2002 |
10 |
517 |
30.21 |
|
|
|
1:03.40 |
|
|
Gävle Simsällskap |
1:02.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elin Sand |
2002 |
8 |
465 |
31.33 |
|
|
|
1:05.70 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:05.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lovis Jernberg |
2002 |
7 |
463 |
31.99 |
|
|
|
1:05.79 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
1:06.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Vera Hermansson |
2003 |
6 |
457 |
31.58 |
|
|
|
1:06.09 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:05.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Victoria Flyman |
2003 |
5 |
455 |
31.61 |
|
|
|
1:06.18 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
1:03.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Linnea Bergqvist |
2003 |
4 |
452 |
32.29 |
|
|
|
1:06.33 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:05.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Matilda Lantz |
2002 |
3 |
432 |
32.52 |
|
|
|
1:07.33 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:03.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Stina Byström |
2002 |
2 |
416 |
32.78 |
|
|
|
1:08.16 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:03.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Maja Nilsson |
2003 |
1 |
361 |
33.82 |
|
|
|
1:11.46 |
|
|
Gävle Simsällskap |
1:08.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Rebecka Jungstedt |
2003 |
|
360 |
34.86 |
|
|
|
1:11.52 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:09.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emelie Nordqvist |
2003 |
|
350 |
34.91 |
|
|
|
1:12.18 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
1:14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ive Fröman |
2003 |
|
342 |
34.88 |
|
|
|
1:12.78 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emelie Wijker |
2003 |
|
328 |
35.36 |
|
|
|
1:13.82 |
|
|
Gävle Simsällskap |
1:14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Tuva Bylund |
2002 |
|
305 |
36.16 |
|
|
|
1:15.55 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
1:19.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Elina Widén |
2003 |
|
294 |
35.56 |
|
|
|
1:16.53 |
|
|
Gimo Simsällskap |
1:15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Tyra Olsson |
2003 |
|
293 |
36.98 |
|
|
|
1:16.59 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:13.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Maja Edring |
2002 |
|
244 |
37.58 |
|
|
|
1:21.47 |
|
|
Gävle Simsällskap |
1:24.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Evelina Karlsson |
2002 |
|
234 |
39.78 |
|
|
|
1:22.61 |
|
|
Leksands Simförening |
1:20.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Irma Håkansson |
2003 |
|
221 |
40.22 |
|
|
|
1:24.09 |
|
|
Gimo Simsällskap |
1:30.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Liin Örjansdotter |
2003 |
|
216 |
39.51 |
|
|
|
1:24.83 |
|
|
Leksands Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Klara Djurberg |
2003 |
|
162 |
42.53 |
|
|
|
1:33.34 |
|
|
Gimo Simsällskap |
1:41.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Eriksson |
1999 |
12 |
662 |
27.80 |
|
|
|
58.40 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
57.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Wilma Wennerberg |
2001 |
10 |
579 |
29.50 |
|
|
|
1:01.07 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:01.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rebecka Loikala |
2000 |
8 |
577 |
29.25 |
|
|
|
1:01.14 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
59.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Amanda Kullman |
2000 |
7 |
505 |
31.00 |
|
|
|
1:03.92 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:02.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Katarina Lindoff |
2000 |
6 |
500 |
30.99 |
|
|
|
1:04.12 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:02.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maja Gustafsson |
2001 |
5 |
483 |
31.13 |
|
|
|
1:04.88 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:04.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Adina Nyström |
1999 |
4 |
446 |
31.75 |
|
|
|
1:06.60 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:04.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emilia Loikala |
2000 |
3 |
439 |
32.16 |
|
|
|
1:06.97 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:05.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jeanna Wiell |
2001 |
2 |
427 |
31.90 |
|
|
|
1:07.58 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:05.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ylva Rehnholm |
2000 |
1 |
401 |
33.63 |
|
|
|
1:09.02 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:07.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nora Laine |
2000 |
|
385 |
33.06 |
|
|
|
1:09.93 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:06.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Matilda Jungstedt |
2001 |
|
335 |
35.46 |
|
|
|
1:13.26 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:09.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anna Falk |
2001 |
|
299 |
35.54 |
|
|
|
1:16.11 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
1:11.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Margareta Rainer |
1949 |
|
291 |
37.04 |
|
|
|
1:16.76 |
|
|
Gävle Simsällskap |
1:18.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
16:33 |
|
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
16:47 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leo Ku-Ringström |
2008 |
12 |
138 |
41.01 |
|
|
|
1:26.96 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
1:28.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sebastian Pettersson |
2006 |
12 |
194 |
36.97 |
|
|
|
1:17.58 |
|
|
Hudiksvalls Simsällskap |
1:18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Filip Hallin |
2006 |
10 |
184 |
38.03 |
|
|
|
1:18.89 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:20.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oliver Wijker |
2006 |
8 |
179 |
37.74 |
|
|
|
1:19.63 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:20.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Albin Glaas |
2006 |
7 |
166 |
39.67 |
|
|
|
1:21.69 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:24.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lukas Nilsson |
2006 |
6 |
154 |
39.81 |
|
|
|
1:23.77 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
1:25.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Axel Pagard |
2006 |
5 |
150 |
41.46 |
|
|
|
1:24.41 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:28.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sebastian Svensson |
2006 |
4 |
137 |
42.28 |
|
|
|
1:27.15 |
|
|
Härjedalens Simklubb |
1:31.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Elliot Ekman |
2007 |
3 |
126 |
42.50 |
|
|
|
1:29.64 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aston Horn |
2007 |
2 |
115 |
42.60 |
|
|
|
1:32.30 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Csongor Pázsit |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
1:37.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Magne Tjärnlund |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Härjedalens Simklubb |
1:54.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olle Wikholm |
2004 |
12 |
370 |
30.21 |
|
|
|
1:02.59 |
|
|
Gävle Simsällskap |
1:01.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Samuel Paulson |
2004 |
10 |
361 |
30.56 |
|
|
|
1:03.09 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:03.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Fredrik Karlsson |
2004 |
8 |
317 |
31.71 |
|
|
|
1:05.87 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:04.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Gustav Buvik Spännare |
2004 |
7 |
290 |
33.07 |
|
|
|
1:07.82 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
1:10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Arvid Lind |
2005 |
6 |
250 |
33.95 |
|
|
|
1:11.25 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
1:12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Botvid Wiell |
2005 |
5 |
250 |
34.89 |
|
|
|
1:11.31 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ravi Parekh |
2005 |
4 |
235 |
34.51 |
|
|
|
1:12.82 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rasmus Loklint |
2005 |
3 |
195 |
36.45 |
|
|
|
1:17.44 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Erik Sundman |
2005 |
2 |
171 |
39.55 |
|
|
|
1:20.87 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
1:20.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Edvin Pitic |
2005 |
1 |
139 |
40.71 |
|
|
|
1:26.63 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:28.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Gustav Hedin |
2005 |
|
138 |
42.31 |
|
|
|
1:26.77 |
|
|
Hudiksvalls Simsällskap |
1:27.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 44, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Brand |
1998 |
12 |
594 |
25.68 |
|
|
|
53.45 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
52.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jakob Källquist |
2001 |
10 |
502 |
27.54 |
|
|
|
56.52 |
|
|
Gävle Simsällskap |
56.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marcus Nordh |
2000 |
8 |
423 |
28.28 |
|
|
|
59.84 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
59.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Johan Ljunggren |
2001 |
7 |
389 |
29.41 |
|
|
|
1:01.51 |
|
|
Upsala Simsällskap |
58.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jonatan Fischer |
2001 |
6 |
369 |
29.95 |
|
|
|
1:02.65 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:03.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
16:47 |
|
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
16:59 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 45, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nea Hjortsberg |
2004 |
12 |
466 |
33.94 |
1:13.13 |
1:54.21 |
|
2:33.70 |
|
|
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Amanda Viksten |
2004 |
10 |
406 |
37.48 |
1:18.49 |
2:01.16 |
|
2:40.89 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:34.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Clara Bergh |
2004 |
8 |
401 |
38.04 |
1:19.10 |
2:01.01 |
|
2:41.59 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
2:55.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Clara Frykberg |
2005 |
7 |
365 |
40.04 |
1:22.64 |
2:05.66 |
|
2:46.77 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:48.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
My Larsson |
2005 |
6 |
359 |
39.78 |
1:21.65 |
2:05.47 |
|
2:47.75 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
2:52.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lisa Löf |
2004 |
5 |
357 |
38.38 |
1:21.38 |
2:05.46 |
|
2:47.93 |
|
|
Gävle Simsällskap |
2:48.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lisen Myrelid |
2005 |
4 |
315 |
40.96 |
1:25.93 |
2:11.09 |
|
2:55.20 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:50.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sofia Wennerberg |
2005 |
3 |
272 |
42.94 |
1:29.86 |
2:17.99 |
|
3:03.80 |
|
|
Upsala Simsällskap |
3:18.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 45, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Bergh |
2002 |
12 |
487 |
36.20 |
1:15.05 |
1:53.85 |
|
2:31.54 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
2:28.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vera Hermansson |
2003 |
10 |
434 |
36.70 |
1:15.89 |
1:56.85 |
|
2:37.40 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:36.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Clara Florén |
2002 |
8 |
429 |
36.58 |
1:16.41 |
1:57.38 |
|
2:38.04 |
|
|
Gävle Simsällskap |
2:35.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Malla Myrelid |
2002 |
7 |
393 |
38.39 |
1:20.19 |
2:02.37 |
|
2:42.70 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:41.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lovis Jernberg |
2002 |
6 |
387 |
39.30 |
1:21.43 |
2:04.20 |
|
2:43.61 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
2:39.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma Alfredeen |
2003 |
5 |
308 |
42.07 |
1:27.50 |
2:13.12 |
|
2:56.37 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:55.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emilia Lövstrand |
2002 |
4 |
279 |
42.48 |
1:28.03 |
2:15.45 |
|
3:02.40 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
3:01.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 45, 200m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rebecka Loikala |
2000 |
12 |
519 |
35.45 |
1:13.10 |
1:50.33 |
|
2:28.29 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
2:26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Wilma Wennerberg |
2001 |
10 |
456 |
37.49 |
1:16.42 |
1:55.77 |
|
2:34.84 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
2:35.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frida Gustafsson |
2001 |
8 |
437 |
36.07 |
1:15.31 |
1:55.81 |
|
2:37.08 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
2:34.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
16:59 |
|
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
17:06 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 46, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Adi Ramovic |
2004 |
12 |
372 |
34.73 |
1:12.04 |
1:50.10 |
|
2:26.81 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:25.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lukas Höglund |
2004 |
10 |
298 |
|
|
|
|
2:38.14 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:37.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Daniel Ruijs |
2004 |
8 |
264 |
|
|
|
|
2:44.59 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
3:03.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rasmus Loklint |
2005 |
7 |
222 |
|
|
|
|
2:54.26 |
|
|
Upsala Simsällskap |
3:03.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 46, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Hansson |
2003 |
12 |
383 |
33.97 |
1:11.37 |
1:49.69 |
|
2:25.36 |
|
|
Gävle Simsällskap |
2:23.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikael Söderberg |
2003 |
10 |
379 |
35.53 |
1:13.77 |
1:51.09 |
|
2:25.88 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:28.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oskar Andersson |
2003 |
8 |
333 |
37.12 |
1:15.68 |
1:54.08 |
|
2:32.30 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:34.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joel Fischer |
2003 |
7 |
218 |
|
|
|
|
2:55.38 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:50.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 46, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Källquist |
2001 |
12 |
503 |
31.84 |
1:06.03 |
1:41.21 |
|
2:12.77 |
|
|
Gävle Simsällskap |
2:06.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Adam Carlsson |
2001 |
10 |
441 |
32.44 |
1:07.73 |
1:43.92 |
|
2:18.73 |
|
|
Gävle Simsällskap |
2:18.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
17:06 |
|
Resultat Gren 47 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 47 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
17:31 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 47, 100m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Astrid Lönn |
2008 |
12 |
200 |
51.14 |
|
|
|
1:46.60 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alma Göthe |
2009 |
10 |
97 |
1:02.82 |
|
|
|
2:15.32 |
|
|
Härjedalens Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 47, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Junia Eklund |
2006 |
12 |
281 |
44.22 |
|
|
|
1:35.14 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
1:42.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Agnes Edvinsson |
2006 |
10 |
268 |
45.31 |
|
|
|
1:36.72 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:35.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Isabelle Nilsson |
2007 |
8 |
218 |
50.20 |
|
|
|
1:43.59 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:52.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nora Högström |
2007 |
7 |
207 |
50.21 |
|
|
|
1:45.29 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:53.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Märta Karlsson |
2007 |
6 |
192 |
52.40 |
|
|
|
1:48.06 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Edith Wallberg |
2007 |
5 |
191 |
52.31 |
|
|
|
1:48.11 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elsa Harnesk |
2007 |
4 |
185 |
50.55 |
|
|
|
1:49.30 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Eleanor Fredholm |
2007 |
3 |
183 |
51.34 |
|
|
|
1:49.75 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
1:47.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Hilma Wahlström |
2006 |
2 |
180 |
51.61 |
|
|
|
1:50.30 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:45.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Saga Andersson |
2006 |
1 |
178 |
52.03 |
|
|
|
1:50.72 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
1:52.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Hillevi Östlund |
2007 |
|
177 |
53.23 |
|
|
|
1:50.89 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Arwen Wannberg |
2007 |
|
173 |
53.22 |
|
|
|
1:51.86 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
1:56.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Moa Sjödin |
2007 |
|
172 |
52.18 |
|
|
|
1:52.05 |
|
|
Leksands Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emma Mossnelid |
2006 |
|
163 |
55.01 |
|
|
|
1:54.10 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
1:53.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Evelina Lemon |
2006 |
|
107 |
1:00.85 |
|
|
|
2:11.29 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
2:04.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 47, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helmi Swanson |
2004 |
12 |
500 |
36.22 |
|
|
|
1:18.54 |
|
|
Gävle Simsällskap |
1:14.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Filippa Eklund |
2004 |
10 |
459 |
37.85 |
|
|
|
1:20.84 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
1:19.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lovisa Laine |
2005 |
8 |
453 |
38.12 |
|
|
|
1:21.18 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:19.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nea Hjortsberg |
2004 |
7 |
425 |
39.49 |
|
|
|
1:22.92 |
|
|
Södertörns Simsällskap |
1:23.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alva Abrahamsson |
2004 |
6 |
419 |
39.60 |
|
|
|
1:23.32 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:26.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tuva Blomdahl |
2004 |
5 |
396 |
39.82 |
|
|
|
1:24.85 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:24.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sammi Thai |
2005 |
4 |
387 |
39.85 |
|
|
|
1:25.52 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:23.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maja Björkbacka |
2005 |
3 |
375 |
40.21 |
|
|
|
1:26.44 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:31.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Amanda Viksten |
2004 |
2 |
368 |
41.04 |
|
|
|
1:26.99 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:27.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Malva Morell |
2004 |
1 |
367 |
41.37 |
|
|
|
1:27.05 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:25.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sofia Högdin |
2004 |
|
366 |
41.31 |
|
|
|
1:27.16 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:27.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Juni Rogström |
2004 |
|
355 |
41.01 |
|
|
|
1:28.07 |
|
|
Gävle Simsällskap |
1:31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Alina Umbaeva |
2005 |
|
330 |
42.60 |
|
|
|
1:30.19 |
|
|
Gävle Simsällskap |
1:29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Klara Pettersson |
2004 |
|
329 |
43.13 |
|
|
|
1:30.27 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Olivia Punga |
2005 |
|
327 |
42.07 |
|
|
|
1:30.44 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:29.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Alma Bergqvist |
2005 |
|
303 |
44.04 |
|
|
|
1:32.75 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:28.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Matilda Nilsson |
2004 |
|
270 |
44.64 |
|
|
|
1:36.42 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:32.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Joanna Sundqvist |
2005 |
|
246 |
45.33 |
|
|
|
1:39.40 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:34.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Klara Mattiasson |
2005 |
|
241 |
48.06 |
|
|
|
1:40.13 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:41.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Tilda Bylund |
2004 |
|
217 |
49.63 |
|
|
|
1:43.64 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
1:51.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Lovis Lång |
2005 |
|
210 |
51.22 |
|
|
|
1:44.90 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:43.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Agnes Sundqvist |
2005 |
|
194 |
51.19 |
|
|
|
1:47.56 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
1:46.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Ida Karlsson |
2005 |
|
173 |
51.45 |
|
|
|
1:51.72 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
1:57.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tilde Svegårdh |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:34.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 47, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Bergh |
2002 |
12 |
589 |
35.02 |
|
|
|
1:14.39 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
1:10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Matilda Bohman |
2002 |
10 |
438 |
38.41 |
|
|
|
1:22.10 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:20.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Matilda Lantz |
2002 |
8 |
430 |
39.26 |
|
|
|
1:22.57 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:18.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Victoria Flyman |
2003 |
7 |
423 |
39.38 |
|
|
|
1:23.02 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
1:16.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Linnea Bergqvist |
2003 |
6 |
377 |
40.48 |
|
|
|
1:26.31 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:28.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ive Fröman |
2003 |
5 |
373 |
41.25 |
|
|
|
1:26.62 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:24.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Maja Nilsson |
2003 |
4 |
332 |
41.35 |
|
|
|
1:30.04 |
|
|
Gävle Simsällskap |
1:24.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rebecka Jungstedt |
2003 |
3 |
312 |
43.15 |
|
|
|
1:31.90 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:26.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emelie Nordqvist |
2003 |
2 |
307 |
43.49 |
|
|
|
1:32.37 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
1:35.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tuva Bylund |
2002 |
1 |
293 |
44.50 |
|
|
|
1:33.88 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
1:33.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Tora Dregelid |
2002 |
|
267 |
45.33 |
|
|
|
1:36.81 |
|
|
Gimo Simsällskap |
1:42.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Maja Edring |
2002 |
|
250 |
45.51 |
|
|
|
1:38.99 |
|
|
Gävle Simsällskap |
1:36.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tyra Olsson |
2003 |
|
229 |
47.01 |
|
|
|
1:41.79 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:36.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Klara Hellström |
2002 |
|
165 |
49.78 |
|
|
|
1:53.58 |
|
|
Leksands Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 47, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Eriksson |
1999 |
12 |
535 |
35.50 |
|
|
|
1:16.80 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:18.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jennie Isaksen |
2000 |
10 |
483 |
37.48 |
|
|
|
1:19.44 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:15.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Adina Nyström |
1999 |
8 |
470 |
37.95 |
|
|
|
1:20.19 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:15.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nora Laine |
2000 |
7 |
466 |
38.46 |
|
|
|
1:20.42 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:18.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tilda Wik |
2001 |
6 |
439 |
38.54 |
|
|
|
1:22.00 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:21.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Katarina Lindoff |
2000 |
5 |
437 |
38.47 |
|
|
|
1:22.12 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:18.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ylva Rehnholm |
2000 |
4 |
393 |
40.29 |
|
|
|
1:25.07 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:24.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anna Falk |
2001 |
3 |
303 |
42.83 |
|
|
|
1:32.84 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
1:27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
17:31 |
|
Resultat Gren 48 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 48 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
17:44 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 48, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leo Ku-Ringström |
2008 |
12 |
119 |
52.90 |
|
|
|
1:52.88 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 48, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filip Hallin |
2006 |
12 |
166 |
47.16 |
|
|
|
1:41.03 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:36.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Albin Glaas |
2006 |
10 |
144 |
51.04 |
|
|
|
1:45.93 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:44.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oliver Wijker |
2006 |
8 |
141 |
50.58 |
|
|
|
1:46.73 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:49.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sebastian Svensson |
2006 |
7 |
129 |
52.54 |
|
|
|
1:49.96 |
|
|
Härjedalens Simklubb |
1:54.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elliot Ekman |
2007 |
6 |
126 |
53.61 |
|
|
|
1:50.82 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lukas Nilsson |
2006 |
5 |
122 |
51.61 |
|
|
|
1:51.82 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
1:53.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Axel Pagard |
2006 |
4 |
111 |
54.15 |
|
|
|
1:55.41 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:46.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Csongor Pázsit |
2007 |
3 |
104 |
56.34 |
|
|
|
1:58.07 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Magne Tjärnlund |
2006 |
2 |
71 |
1:04.02 |
|
|
|
2:13.88 |
|
|
Härjedalens Simklubb |
2:16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 48, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samuel Paulson |
2004 |
12 |
394 |
35.23 |
|
|
|
1:15.81 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Fredrik Karlsson |
2004 |
10 |
279 |
40.25 |
|
|
|
1:25.05 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:25.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ravi Parekh |
2005 |
8 |
277 |
40.65 |
|
|
|
1:25.25 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Botvid Wiell |
2005 |
7 |
257 |
41.86 |
|
|
|
1:27.37 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:26.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Arvid Lind |
2005 |
6 |
253 |
41.31 |
|
|
|
1:27.89 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
1:29.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Gustav Buvik Spännare |
2004 |
5 |
225 |
44.00 |
|
|
|
1:31.39 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
1:31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Markus Brenning |
2005 |
4 |
186 |
45.80 |
|
|
|
1:37.28 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:33.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Erik Sundman |
2005 |
3 |
159 |
49.66 |
|
|
|
1:42.48 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
1:42.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Artur Norman |
2005 |
2 |
102 |
56.93 |
|
|
|
1:58.68 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:02.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 48, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martin Schön |
2003 |
12 |
457 |
34.47 |
|
|
|
1:12.15 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
1:09.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikael Söderberg |
2003 |
10 |
455 |
34.67 |
|
|
|
1:12.26 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oliver Hjalmarsson Sarlind |
2003 |
8 |
349 |
37.09 |
|
|
|
1:18.91 |
|
|
Gävle Simsällskap |
1:19.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anton Sölveskog |
2003 |
7 |
202 |
42.88 |
|
|
|
1:34.70 |
|
|
Hudiksvalls Simsällskap |
1:36.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 48, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eldin Kadic |
1999 |
12 |
540 |
32.91 |
|
|
|
1:08.26 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:04.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marcus Ålenius |
2001 |
10 |
537 |
32.78 |
|
|
|
1:08.38 |
|
|
Gävle Simsällskap |
1:07.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Andreas Persson |
2000 |
8 |
502 |
33.22 |
|
|
|
1:09.95 |
|
|
Gävle Simsällskap |
1:09.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Philip Rosvall |
2001 |
7 |
449 |
34.07 |
|
|
|
1:12.59 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elias Paulson |
2000 |
6 |
425 |
35.61 |
|
|
|
1:13.95 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Roman Milkin |
1999 |
5 |
383 |
36.00 |
|
|
|
1:16.54 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:15.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Marcus Nordh |
2000 |
4 |
345 |
37.07 |
|
|
|
1:19.25 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
1:21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jonatan Fischer |
2001 |
3 |
309 |
38.40 |
|
|
|
1:22.17 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:24.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
17:44 |
|
Resultat Gren 49 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 49 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
17:47 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 49, 100m Medley Damer Masters, Finaler 0 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carina Andersson |
1975 |
12 |
335 |
38.07 |
|
|
|
1:21.58 |
|
|
Upsala Simsällskap |
3:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sara Horn |
1979 |
10 |
250 |
40.65 |
|
|
|
1:29.93 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
1:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Margareta Rainer |
1949 |
8 |
236 |
45.58 |
|
|
|
1:31.70 |
|
|
Gävle Simsällskap |
2:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
17:47 |
|
Resultat Gren 50 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 50 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne - TYR Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
17:49 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 50, 100m Medley Herrar Master, Finaler 0 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jon Lundqvist |
1971 |
12 |
464 |
30.16 |
|
|
|
1:04.97 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Robin Cederqvist |
1989 |
10 |
445 |
31.76 |
|
|
|
1:05.85 |
|
|
Wisby Simsällskap |
3:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nils Schönberg |
1989 |
8 |
439 |
31.35 |
|
|
|
1:06.14 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
1:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Peter Ekman |
1979 |
7 |
404 |
32.17 |
|
|
|
1:08.04 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
4:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Harald Kruger |
1967 |
6 |
392 |
33.08 |
|
|
|
1:08.69 |
|
|
Täby Sim |
5:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tomas Jansson |
1967 |
5 |
317 |
32.50 |
|
|
|
1:13.74 |
|
|
Upsala Simsällskap |
6:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
06 januari 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
17:49 |
|