Results for SydCup 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 12:48 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 28, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 30.61 | 1:08.46 | |||||
2 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 31.18 | 1:10.26 | |||||
3 | Sofie Sjøgren | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.37 | 1:11.95 | |||||
4 | Signe Frits Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 36.67 | 1:16.17 | |||||
5 | Nele Pawlowski | 2000 | Sg-Bille Hamburg | 36.61 | 1:16.68 | |||||
6 | Kyra Schlemminger | 2001 | Sg-Bille Hamburg | 35.50 | 1:16.94 | |||||
7 | Jennifer Haslinger | 2001 | Sg-Bille Hamburg | 34.40 | 1:17.65 | |||||
8 | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 34.60 | 1:18.61 | |||||
9 | Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | Bov IF | 35.87 | 1:19.18 | |||||
10 | Amalie Averhoff Møbes | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 38.26 | 1:19.69 | |||||
11 | Sara Emilie Nimb | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 36.56 | 1:19.86 | |||||
12 | Celine Stehn | 2001 | Sg-Bille Hamburg | 35.45 | 1:20.01 | |||||
13 | Marie Walz | 2002 | Sg-Bille Hamburg | 37.78 | 1:20.61 | |||||
14 | Silje Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 35.97 | 1:21.49 | |||||
15 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | Bov IF | 37.98 | 1:21.96 | |||||
16 | Thyra Thomsen | 2002 | Bov IF | 41.67 | 1:24.48 | |||||
17 | Selina Fink | 2001 | Sg-Bille Hamburg | 40.08 | 1:26.83 | |||||
- | Maria Bredal Larsen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 28, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 31.82 | 1:08.26 | |||||
2 | Louise Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.33 | 1:11.69 | |||||
3 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 34.31 | 1:12.88 | |||||
4 | Clara Carlquist | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.76 | 1:13.37 | |||||
5 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.00 | 1:13.43 | |||||
6 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 34.76 | 1:14.53 | |||||
7 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.78 | 1:14.59 | |||||
8 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 36.61 | 1:15.20 | |||||
9 | Amalie Schou | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 35.60 | 1:15.23 | |||||
10 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 35.22 | 1:15.45 | |||||
11 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.15 | 1:15.96 | |||||
12 | Elina Barthelmes | 2004 | Sg Elbe Wedel | 37.37 | 1:16.89 | |||||
13 | Ida Raabjerg Møller | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.05 | 1:17.33 | |||||
14 | Lisa Andressen | 2004 | Sg-Bille Hamburg | 35.45 | 1:17.54 | |||||
15 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 38.21 | 1:17.68 | |||||
16 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 36.77 | 1:17.82 | |||||
17 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 34.89 | 1:18.34 | |||||
18 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.12 | 1:18.53 | |||||
19 | Nele Boyens | 2003 | Sg-Bille Hamburg | 36.14 | 1:18.66 | |||||
20 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 35.67 | 1:18.91 | |||||
21 | Paula Marie Schneider | 2004 | Flensburg | 37.17 | 1:19.98 | |||||
22 | Jolin Steinhauf | 2004 | Sg-Bille Hamburg | 38.34 | 1:21.77 | |||||
23 | Sofie Kaysen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 39.08 | 1:23.56 | |||||
24 | Emma Karlsson | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.32 | 1:23.59 | |||||
25 | Emily Nygaard Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.39 | 1:24.88 | |||||
26 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 38.99 | 1:25.37 | |||||
27 | Sofie Galsgaard Jensen | 2003 | Bov IF | 40.13 | 1:26.13 | |||||
28 | Veronika Krogh | 2004 | Frem Odense | 41.26 | 1:27.19 | |||||
29 | Emilie Stubben | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 44.44 | 1:29.68 | |||||
30 | Katrine Kristensen | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 43.58 | 1:30.54 | |||||
31 | Ida Friis Falkenberg | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 41.76 | 1:31.62 | |||||
32 | Louise Gemmer Klindt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 45.43 | 1:34.46 | |||||
33 | Cathrine Høst | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 43.92 | 1:34.63 | |||||
34 | Anne Horn | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 45.55 | 1:35.06 | |||||
35 | Laura Riber Memborg | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 43.15 | 1:36.05 | |||||
36 | Stine Hansen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.69 | 1:36.12 | |||||
37 | Sissel Jessen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 50.68 | 1:41.31 | |||||
38 | Lærke Iversen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 53.18 | 1:48.79 | |||||
39 | Isabella Knudsen | 2004 | Bov IF | 55.14 | 1:50.14 | |||||
40 | Leonora Druett | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 53.83 | 1:52.70 | |||||
- | Josephine Larsen | 2004 | Frem Odense | DNS | ||||||
Løb 28, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.98 | 1:11.89 | |||||
2 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.24 | 1:14.40 | |||||
3 | Cecilie C. Helmark | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 34.12 | 1:14.91 | |||||
4 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 34.55 | 1:15.64 | |||||
5 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.35 | 1:16.50 | |||||
6 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 35.09 | 1:16.76 | |||||
7 | Mara Eggert | 2005 | Sg-Bille Hamburg | 37.81 | 1:17.94 | |||||
8 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.03 | 1:18.15 | |||||
9 | Anna R. Strøbek | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 37.61 | 1:19.98 | |||||
10 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.18 | 1:20.81 | |||||
11 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.45 | 1:21.03 | |||||
12 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.35 | 1:22.20 | |||||
13 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.08 | 1:23.31 | |||||
14 | Isabella Pedersen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.95 | 1:23.35 | |||||
15 | Matilde Maagøe | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.52 | 1:23.42 | |||||
16 | Nina Seirup | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 40.53 | 1:25.01 | |||||
17 | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | 38.85 | 1:25.11 | |||||
18 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.06 | 1:25.63 | |||||
19 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.44 | 1:26.35 | |||||
20 | Asta Hindborg | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.47 | 1:28.42 | |||||
21 | Anne Stamholt | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 45.00 | 1:31.10 | |||||
22 | Mathilde Møller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.81 | 1:32.09 | |||||
23 | Caroline van Vliet | 2006 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.57 | 1:36.32 | |||||
24 | Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 47.54 | 1:38.54 | |||||
25 | Anna Madsby Rohde | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 49.85 | 1:39.44 | |||||
26 | Catharina Paulsen | 2005 | Bov IF | 47.97 | 1:40.40 | |||||
27 | Clara Lindstedt | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 49.62 | 1:41.99 | |||||
28 | Alberte Fauerby | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 52.18 | 1:42.17 | |||||
29 | Maja Karlsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 47.30 | 1:42.57 | |||||
30 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 52.13 | 1:43.98 | |||||
31 | Eszter Vad | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 51.17 | 1:44.54 | |||||
32 | Marta Jegel | 2008 | Sg-Bille Hamburg | 54.87 | 1:51.94 | |||||
33 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 55.95 | 1:56.44 | |||||
- | Amelie Biebau | 2005 | Sg Elbe Wedel | DSQ | Afsluter ryg på mave | |||||
- | Kaja Neuwerk | 2006 | Sg Elbe Wedel | DSQ | Afsluter ryg på mave | |||||
- | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Afsluter ryg på mave | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:48 |