Results for Køge Open 2017 Køge
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Fredag
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:59 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Link Logistics |
Årg. 2004-2005: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 1:02.41 2014-11-28 |
Årg. 2002-2003: Mikkel S. Hansen (2000) 1:00.14 2015-11-27 |
Årg. 1919-2001: Teodor Widerberg (1998) 57.43 2015-11-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Plank | 2004 | 373 | 31.93 | 1:09.85 | |||||
GTI | 1:09.34 | |||||||||
2 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 371 | 32.11 | 1:09.99 | |||||
GTI | 1:12.37 | |||||||||
3 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 368 | 32.62 | 1:10.14 | Deltager ikke i finalen | ||||
GTI | 1:10.78 | |||||||||
4 | Matias Munkholm | 2004 | 366 | 33.08 | 1:10.30 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.43 | |||||||||
5 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 359 | 33.05 | 1:10.74 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:15.08 | |||||||||
6 | Casper Madsen | 2004 | 345 | 33.31 | 1:11.70 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:13.56 | |||||||||
7 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 338 | 32.96 | 1:12.18 | |||||
GTI | 1:15.07 | |||||||||
8 | Alexander Slente | 2004 | 318 | 35.58 | 1:13.65 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:16.89 | |||||||||
9 | Oliver Schultz | 2004 | 314 | 36.07 | 1:13.97 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:15.82 | |||||||||
10 | Oscar Isberg | 2004 | 313 | 34.21 | 1:14.02 | |||||
GTI | 1:17.38 | |||||||||
11 | Eren Kaya | 2004 | 306 | 35.37 | 1:14.60 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:20.41 | |||||||||
12 | Esben Rasmussen | 2004 | 305 | 36.09 | 1:14.69 | |||||
Vest-Brøndby | 1:15.01 | |||||||||
13 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 303 | 33.51 | 1:14.88 | |||||
Vest-Brøndby | 1:15.84 | |||||||||
14 | Jannik Jørgensen | 2004 | 282 | 37.07 | 1:16.66 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:15.85 | |||||||||
15 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 277 | 37.35 | 1:17.09 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:19.05 | |||||||||
16 | Anton Skov Grell | 2004 | 275 | 36.27 | 1:17.28 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:17.44 | |||||||||
17 | Stefan Rasmussen | 2004 | 270 | 36.72 | 1:17.75 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:18.70 | |||||||||
18 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | 269 | 35.23 | 1:17.85 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:20.36 | |||||||||
19 | August K Madsen | 2004 | 269 | 34.74 | 1:17.87 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:22.53 | |||||||||
20 | Lauritz Johansen | 2004 | 266 | 35.84 | 1:18.15 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:18.77 | |||||||||
21 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 265 | 35.15 | 1:18.24 | |||||
GTI | 1:19.96 | |||||||||
22 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 263 | 36.83 | 1:18.48 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:20.23 | |||||||||
23 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | 254 | 37.59 | 1:19.39 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:20.38 | |||||||||
24 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 248 | 37.08 | 1:20.03 | |||||
GTI | 1:21.17 | |||||||||
25 | Bertram Krak | 2004 | 245 | 36.62 | 1:20.30 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:22.50 | |||||||||
26 | Daniel Bastholm | 2005 | 240 | 37.68 | 1:20.85 | |||||
GTI | 1:27.26 | |||||||||
27 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | 239 | 39.23 | 1:21.01 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:26.74 | |||||||||
28 | Rúni Dahl | 2004 | 236 | 38.45 | 1:21.38 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:30.30 | |||||||||
29 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 229 | 39.88 | 1:22.10 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:22.44 | |||||||||
30 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | 227 | 38.92 | 1:22.45 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:30.51 | |||||||||
31 | Philip H. Christensen | 2004 | 224 | 38.27 | 1:22.80 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:28.91 | |||||||||
32 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 219 | 41.42 | 1:23.39 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:30.84 | |||||||||
33 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 217 | 39.03 | 1:23.64 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:26.52 | |||||||||
34 | Magnus Kiemer | 2005 | 216 | 37.07 | 1:23.75 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:28.48 | |||||||||
35 | Símun G. Nielsen | 2005 | 209 | 39.46 | 1:24.68 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:28.08 | |||||||||
36 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 203 | 39.24 | 1:25.54 | |||||
Vest-Brøndby | 1:28.63 | |||||||||
37 | Grigory Selivanov | 2004 | 201 | 38.97 | 1:25.81 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:25.31 | |||||||||
38 | Mathias Olsen | 2005 | 194 | 40.77 | 1:26.77 | |||||
GTI | 1:31.79 | |||||||||
39 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | 189 | 41.75 | 1:27.62 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:39.26 | |||||||||
40 | William Mitchell | 2004 | 183 | 40.03 | 1:28.53 | |||||
Vest-Brøndby | 1:36.94 | |||||||||
41 | Lucas Emil Heinze | 2005 | 181 | 41.95 | 1:28.84 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:38.03 | |||||||||
42 | Rasmus Capion | 2005 | 176 | 39.32 | 1:29.75 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:30.90 | |||||||||
43 | Johan Madvig Kristensen | 2004 | 173 | 39.85 | 1:30.16 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:35.43 | |||||||||
44 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 168 | 41.57 | 1:30.98 | |||||
GTI | 1:39.87 | |||||||||
45 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | 158 | 43.82 | 1:32.86 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:41.50 | |||||||||
46 | Villads Lund Larsen | 2004 | 139 | 46.58 | 1:37.09 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:43.56 | |||||||||
47 | Hans Jón Debess Bech | 2004 | 135 | 44.41 | 1:38.01 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:38.04 | |||||||||
- | Jákup Búason | 2005 | DSQ | Asynkr. ben 50-75m | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:38.48 | |||||||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Link Logistics |
Årg. 2004-2005: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 1:02.41 2014-11-28 |
Årg. 2002-2003: Mikkel S. Hansen (2000) 1:00.14 2015-11-27 |
Årg. 1919-2001: Teodor Widerberg (1998) 57.43 2015-11-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 457 | 29.28 | 1:05.29 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:05.31 | |||||||||
2 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 456 | 30.77 | 1:05.34 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.03 | |||||||||
3 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 446 | 29.48 | 1:05.81 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:07.05 | |||||||||
4 | August Ryom | 2002 | 428 | 30.38 | 1:06.73 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:05.55 | |||||||||
5 | August Schade Cantby | 2002 | 419 | 30.09 | 1:07.18 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:06.09 | |||||||||
6 | Silas Lykke | 2003 | 412 | 30.99 | 1:07.55 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:08.70 | |||||||||
7 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | 401 | 29.90 | 1:08.16 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:11.72 | |||||||||
8 | Elias Rought | 2003 | 399 | 32.94 | 1:08.29 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:06.93 | |||||||||
9 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 395 | 31.93 | 1:08.55 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.06 | |||||||||
10 | Mads Lind | 2002 | 390 | 31.37 | 1:08.82 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:07.94 | |||||||||
11 | Marco Knudsen | 2003 | 386 | 32.05 | 1:09.07 | |||||
GTI | 1:10.40 | |||||||||
12 | Jónas Hansen | 2002 | 378 | 31.69 | 1:09.52 | |||||
Svimjifelagið REYSTI | 1:15.48 | |||||||||
13 | Ole Hovmand | 2003 | 373 | 32.32 | 1:09.82 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:10.48 | |||||||||
14 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 371 | 32.20 | 1:09.96 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.38 | |||||||||
15 | Høgni H. Thomassen | 2002 | 367 | 33.07 | 1:10.23 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:11.90 | |||||||||
16 | Tobias Lindberg | 2003 | 357 | 33.40 | 1:10.90 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:13.84 | |||||||||
17 | Magnus Juul Hansen | 2003 | 351 | 33.20 | 1:11.25 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:17.40 | |||||||||
18 | Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | 349 | 33.90 | 1:11.43 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:14.13 | |||||||||
19 | Daniel Mir | 2003 | 344 | 32.69 | 1:11.72 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:13.70 | |||||||||
20 | Simon Bergendorff | 2002 | 344 | 32.56 | 1:11.75 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:11.74 | |||||||||
21 | Nicholas Svane | 2002 | 344 | 33.59 | 1:11.76 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:20.19 | |||||||||
22 | Nicklas Taylor | 2002 | 339 | 32.80 | 1:12.08 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:15.40 | |||||||||
23 | Tobias Davidsen | 2003 | 338 | 32.66 | 1:12.16 | |||||
Vest-Brøndby | 1:10.78 | |||||||||
24 | Jónas Lindenskov Schiller | 2003 | 331 | 34.12 | 1:12.66 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:14.58 | |||||||||
25 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 331 | 31.87 | 1:12.70 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:13.72 | |||||||||
26 | Michael Elliks | 2002 | 324 | 34.11 | 1:13.18 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.37 | |||||||||
27 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 315 | 34.37 | 1:13.88 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.67 | |||||||||
28 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 306 | 35.16 | 1:14.59 | |||||
GTI | 1:15.33 | |||||||||
29 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 305 | 33.78 | 1:14.67 | |||||
GTI | 1:16.82 | |||||||||
30 | Joachim L Andersen | 2003 | 304 | 35.75 | 1:14.75 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:22.74 | |||||||||
31 | Lars Reber Knudsen | 2003 | 299 | 34.58 | 1:15.15 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:20.15 | |||||||||
32 | Hans Jacob Hjelm | 2003 | 268 | 37.02 | 1:18.01 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:20.83 | |||||||||
33 | Lucas Linnebjerg | 2003 | 257 | 35.60 | 1:19.11 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:31.61 | |||||||||
34 | Pauli Jacobsen | 2002 | 217 | 38.61 | 1:23.70 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:25.43 | |||||||||
35 | Rókur Zivanovic Í Lágabø | 2003 | 201 | 40.87 | 1:25.82 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:28.19 | |||||||||
36 | Kasper Kusk | 2003 | 186 | 40.21 | 1:28.08 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:31.58 | |||||||||
- | Heini Hansen | 2003 | DSQ | Ej saml. berør.v/75m | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:28.19 | |||||||||
- | Nicolai Schuster Gath | 2003 | DSQ | Ej berø beg.hænd.v75 | ||||||
GTI | 1:13.29 | |||||||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 1919-2001 |
Sponsor: Link Logistics |
Årg. 2004-2005: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 1:02.41 2014-11-28 |
Årg. 2002-2003: Mikkel S. Hansen (2000) 1:00.14 2015-11-27 |
Årg. 1919-2001: Teodor Widerberg (1998) 57.43 2015-11-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 567 | 28.48 | 1:00.77 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:00.93 | |||||||||
2 | Mert Kaya | 2001 | 518 | 29.37 | 1:02.62 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:04.42 | |||||||||
3 | Malthe Letting | 2001 | 497 | 28.30 | 1:03.50 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:04.28 | |||||||||
4 | Andreas L. Damgård | 2000 | 490 | 30.43 | 1:03.77 | Deltager ikke i finalen | ||||
Køge Svømmeklub | 1:04.58 | |||||||||
5 | Erling Johansen | 2000 | 467 | 29.98 | 1:04.80 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:03.39 | |||||||||
6 | Emil Mølholm Johansen | 2000 | 449 | 30.32 | 1:05.65 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:11.39 | |||||||||
7 | August Hertz Bugge | 2000 | 443 | 29.87 | 1:05.98 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.19 | |||||||||
8 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 436 | 31.57 | 1:06.33 | Deltager ikke i finalen | ||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:11.36 | |||||||||
9 | Lucas Jensen | 2001 | 407 | 31.18 | 1:07.87 | |||||
Vest-Brøndby | 1:09.52 | |||||||||
10 | Morten Kilhof | 2000 | 331 | 33.88 | 1:12.65 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:15.58 | |||||||||
11 | Colins Anthony George | 2001 | 329 | 33.28 | 1:12.82 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:17.91 | |||||||||
12 | Andreas Hausner | 1999 | 292 | 34.21 | 1:15.78 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:17.17 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:59 |