Results for Køge Open 2017 Køge
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Køge Open, Køge |
|
Udskriftsdato |
10 november 2017 |
|
|
Stævne by |
Køge |
|
Udskriftstidspunkt |
18:39 |
|
|
Arrangør |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2004-2005: Cecilie Elkjær (2001) 2:25.10 2012-11-30 |
Årg. 2002-2003: Melanie Eggertsen (2002) 2:21.57 2016-11-18 |
Årg. 1918-2001: Ida Börjesson (1985) 2:20.18 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristina Í Skála |
2005 |
|
426 |
37.14 |
1:17.24 |
1:58.27 |
|
2:38.44 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
2:43.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Amalie Jensen |
2005 |
|
367 |
40.51 |
1:23.33 |
2:05.19 |
|
2:46.50 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:51.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
|
352 |
41.03 |
1:23.48 |
2:06.86 |
|
2:48.82 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:55.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Andrea Nøhr Petersen |
2006 |
|
316 |
41.15 |
1:25.64 |
2:11.50 |
|
2:54.93 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:56.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
|
295 |
42.57 |
1:28.48 |
2:15.29 |
|
2:58.93 |
|
|
GTI |
3:18.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ella Gohr Metz |
2005 |
|
289 |
42.05 |
1:28.59 |
2:15.36 |
|
3:00.14 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:51.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Esther Haudrum Larsen |
2005 |
|
277 |
42.45 |
1:28.89 |
2:15.96 |
|
3:02.69 |
|
|
Værløse Svømmeklub |
3:09.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lærke Marie Clausen |
2005 |
|
228 |
45.18 |
1:35.06 |
2:25.97 |
|
3:15.08 |
|
|
GTI |
3:34.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mathilde U. Thorborg |
2005 |
|
156 |
52.18 |
1:50.07 |
2:46.98 |
|
3:41.07 |
|
|
Vest-Brøndby |
3:29.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ella Heide |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej forts.bevæg.v/75m |
|
Svømmeklubben Syd |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jonna Joensen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
EFB ved 75 m |
|
Svimjifelagið REYSTI |
2:48.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2004-2005: Cecilie Elkjær (2001) 2:25.10 2012-11-30 |
Årg. 2002-2003: Melanie Eggertsen (2002) 2:21.57 2016-11-18 |
Årg. 1918-2001: Ida Börjesson (1985) 2:20.18 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Katja Skovdal Lorentzen |
2003 |
|
553 |
33.73 |
1:11.04 |
1:48.77 |
|
2:25.24 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:23.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alisa Vestergård |
2003 |
|
519 |
33.07 |
1:10.06 |
1:49.33 |
|
2:28.29 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
2:27.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Benedicte Them Jensen |
2004 |
|
479 |
34.61 |
1:13.01 |
1:52.80 |
|
2:32.28 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:38.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maya Ehlers Hansen |
2004 |
|
443 |
35.98 |
1:15.14 |
1:55.94 |
|
2:36.29 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:40.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emma Vega Thorsen |
2004 |
|
442 |
36.89 |
1:15.75 |
1:56.19 |
|
2:36.44 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:41.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maj Jensen |
2003 |
|
418 |
35.69 |
1:16.60 |
1:58.16 |
|
2:39.36 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:48.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Karoline K. Larsen |
2004 |
|
413 |
38.20 |
1:18.15 |
2:00.28 |
|
2:40.03 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:48.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Elisabeth Them Jensen |
2004 |
|
408 |
36.84 |
1:18.19 |
1:59.76 |
|
2:40.73 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:46.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nanna Udby Laugesen |
2004 |
|
407 |
38.86 |
1:19.85 |
2:00.97 |
|
2:40.84 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:42.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Freja Søndergaard |
2004 |
|
392 |
37.93 |
1:19.69 |
2:01.58 |
|
2:42.80 |
|
|
Vordingborg Svømme Klub |
2:50.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emma Kjer Rasmussen |
2004 |
|
385 |
39.05 |
1:20.71 |
2:02.84 |
|
2:43.76 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:49.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Bjørg Ólavsdóttir |
2004 |
|
383 |
37.79 |
1:19.50 |
2:01.93 |
|
2:44.05 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
2:51.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Annika Egenhardt |
2003 |
|
360 |
38.35 |
1:20.01 |
2:03.72 |
|
2:47.46 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:43.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ida Kjølby |
2003 |
|
358 |
40.16 |
1:22.53 |
2:05.49 |
|
2:47.89 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
2:47.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sophia Christensen |
2003 |
|
355 |
40.00 |
1:22.74 |
2:06.46 |
|
2:48.24 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:47.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Clara Schmedes |
2004 |
|
349 |
39.69 |
1:21.96 |
2:05.88 |
|
2:49.32 |
|
|
GTI |
2:46.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Marike Nevermann |
2003 |
|
344 |
41.46 |
1:24.11 |
2:07.29 |
|
2:50.12 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:42.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Anna Højgaard |
2004 |
|
320 |
39.51 |
1:25.15 |
2:10.85 |
|
2:54.16 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
3:00.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
|
317 |
41.07 |
1:25.57 |
2:11.16 |
|
2:54.74 |
|
|
Albertslund IF |
3:17.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Miriam Mortensen |
2004 |
|
268 |
43.09 |
1:29.69 |
2:18.60 |
|
3:04.84 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
3:04.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Ida Marie Bundgaard Ravn |
2004 |
|
251 |
45.61 |
1:33.02 |
2:21.32 |
|
3:08.84 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
3:14.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Bjørk L Sørensen |
2004 |
|
249 |
45.16 |
1:33.11 |
2:21.70 |
|
3:09.38 |
|
|
Svimjifelagið REYSTI |
3:20.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Emilia Sander-Bjerge |
2003 |
|
207 |
46.23 |
1:37.05 |
2:29.19 |
|
3:21.26 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
3:22.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sofie Bak |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
3:18.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nora Kejser |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej forts.bevæg.v/75m |
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:59.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2004-2005: Cecilie Elkjær (2001) 2:25.10 2012-11-30 |
Årg. 2002-2003: Melanie Eggertsen (2002) 2:21.57 2016-11-18 |
Årg. 1918-2001: Ida Börjesson (1985) 2:20.18 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
|
628 |
32.51 |
1:07.62 |
1:43.81 |
|
2:19.20 |
16-99 Aldersgruppe Rekord |
|
Nakskov Svømme Klub |
2:20.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pernille Pedersen |
2001 |
|
540 |
33.96 |
1:10.08 |
1:47.54 |
|
2:26.41 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:26.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maya Nykjær |
2001 |
|
421 |
37.11 |
1:17.66 |
1:58.14 |
|
2:38.96 |
|
|
Vordingborg Svømme Klub |
2:41.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofia Levisen |
2002 |
|
374 |
37.81 |
1:18.73 |
2:02.09 |
|
2:45.42 |
|
|
Solrød Svømmeklub |
2:46.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
10 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:39 |
|