Resultater for Öviksracet 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öviksracet 2017 | Utskriftsdatum | 09 december 2017 | |||
Tävlingsort | Örnsköldsvik | Utskriftstid | 18:57 | |||
Arrangör | Örnsköldsviks Allmänna Simssällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 december 2017 |
Gren 22, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Team Sportia |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 36.24 | ||||||
2 | Linnea Öhlund | 2001 | Umeå Simsällskap | 36.73 | ||||||
3 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 37.38 | ||||||
4 | Frida Hållberg | 1990 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 37.72 | ||||||
5 | Wilma Henriksson | 2001 | Umeå Simsällskap | 38.13 | ||||||
6 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.90 | ||||||
7 | Matilda Viksten | 1999 | Kramfors-Alliansen | 39.11 | ||||||
8 | Ebba Vedman | 2002 | Höga Kustens Simsällskap | 39.13 | ||||||
9 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 39.15 | ||||||
10 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 39.25 | ||||||
11 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 39.40 | ||||||
12 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 39.44 | ||||||
13 | Hilda Larsson | 2002 | IKSU Simning | 39.50 | ||||||
14 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.02 | ||||||
15 | Isolde Svedjeland | 2002 | Umeå Simsällskap | 40.21 | ||||||
16 | Anna Papp | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 41.04 | ||||||
17 | Nellie Karppinen | 2002 | IKSU Simning | 41.37 | ||||||
18 | Cornelia Åström | 2002 | Timrå Simklubb | 41.97 | ||||||
19 | Elin Wigren | 1999 | Höga Kustens Simsällskap | 42.01 | ||||||
20 | Agnes Lideskog | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 42.67 | ||||||
21 | Elina Gullehag | 2002 | IKSU Simning | 43.45 | ||||||
22 | Isabelle Skoglund | 2001 | Dorotea IF | 43.65 | ||||||
23 | Freja Vestberg | 2002 | Höga Kustens Simsällskap | 45.51 | ||||||
24 | Linn Lidström | 2001 | Umeå Simsällskap | 45.66 | ||||||
25 | Ebba Vestberg | 2000 | Höga Kustens Simsällskap | 46.01 | ||||||
26 | Wilma Saari | 2001 | Kramfors-Alliansen | 46.05 | ||||||
27 | Elvira Ögren | 2002 | Umeå Simsällskap | 46.62 | ||||||
Gren 22, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Team Sportia |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.89 | ||||||
2 | Leia Beijron | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 37.95 | ||||||
3 | Tindra Norling | 2003 | Umeå Simsällskap | 38.84 | ||||||
4 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.98 | ||||||
5 | Saga Hållander | 2004 | Höga Kustens Simsällskap | 39.09 | ||||||
6 | Alice Moberg | 2003 | Höga Kustens Simsällskap | 39.36 | ||||||
7 | Nova Norlander | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 39.61 | ||||||
8 | Maja Bostedt | 2003 | Härnösands Simsällskap | 40.09 | ||||||
9 | Lea Edvardsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 40.34 | ||||||
10 | Love-Lee Lindberg | 2003 | Simklubben Ägir | 40.93 | ||||||
11 | Ronja Widell | 2004 | Härnösands Simsällskap | 41.02 | ||||||
12 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.25 | ||||||
13 | Johanna Persson | 2003 | Härnösands Simsällskap | 41.66 | ||||||
14 | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 41.69 | ||||||
15 | Julia Zwinkels | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.50 | ||||||
16 | Astrid Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 43.17 | ||||||
17 | Agnes Landfors | 2004 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 43.45 | ||||||
18 | Isabelle Lindström | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.28 | ||||||
19 | Klara Pettersson | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.43 | ||||||
20 | Elin Lindkvist | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 44.51 | ||||||
21 | Tilda Selling | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.70 | ||||||
22 | Kajsa Söderlind | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 44.74 | ||||||
23 | Tindra Olavi | 2003 | Timrå Simklubb | 44.78 | ||||||
24 | Ella Kretz | 2004 | Kramfors-Alliansen | 45.45 | ||||||
25 | Linnea Andreasson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.60 | ||||||
26 | Ester Söderlind | 2004 | Björna Idrottsförening | 46.31 | ||||||
27 | Gabriella Gilbert | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.59 | ||||||
28 | Agnes Burman | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 46.60 | ||||||
29 | Elina Martinell | 2003 | Björna Idrottsförening | 46.97 | ||||||
30 | Emma Åkerlund | 2003 | Timrå Simklubb | 47.08 | ||||||
31 | Linnea Sandström | 2004 | Höga Kustens Simsällskap | 47.54 | ||||||
32 | Isabelle Åström | 2004 | Timrå Simklubb | 47.87 | ||||||
33 | Alice Granström | 2003 | Umeå Simsällskap | 48.15 | ||||||
34 | Malin Nyberg | 2003 | Hörnefors Idrottsförening | 48.70 | ||||||
35 | Edit Fahlgren | 2004 | IKSU Simning | 49.21 | ||||||
36 | Emma Jakobsson | 2003 | Björna Idrottsförening | 49.22 | ||||||
36 | Mia Suorsa | 2004 | Hörnefors Idrottsförening | 49.22 | ||||||
38 | Stephany Attia | 2003 | Hörnefors Idrottsförening | 49.26 | ||||||
39 | Melissa Muhic | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.90 | ||||||
40 | Gabriella Klang Fornehed | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.86 | ||||||
41 | Beda Skylare Berglöf | 2004 | Simklubben Ägir | 50.89 | ||||||
42 | Alexandra Stridh | 2004 | Timrå Simklubb | 54.57 | ||||||
43 | Thilde Persson | 2003 | Hörnefors Idrottsförening | 58.21 | ||||||
- | Jonna Hellgren | 2004 | IKSU Simning | DSQ | ||||||
Gren 22, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Team Sportia |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Jonasson | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 40.15 | ||||||
2 | Elvira Engblom | 2005 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 43.19 | ||||||
3 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.60 | ||||||
4 | Agnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.18 | ||||||
5 | Vilma Fagerström | 2005 | IKSU Simning | 46.84 | ||||||
6 | Nellie Karlsson | 2005 | Kramfors-Alliansen | 46.88 | ||||||
7 | Linnea Sjöberg | 2006 | Härnösands Simsällskap | 47.19 | ||||||
8 | Ida Martinell | 2005 | Björna Idrottsförening | 47.81 | ||||||
9 | Tindra Hammarström | 2005 | Kramfors-Alliansen | 47.86 | ||||||
10 | Alma Bäckström | 2006 | IKSU Simning | 48.75 | ||||||
11 | Ella Heed | 2005 | Härnösands Simsällskap | 49.39 | ||||||
12 | Svea Damberg | 2005 | Höga Kustens Simsällskap | 49.81 | ||||||
13 | Emma Schelin | 2005 | Höga Kustens Simsällskap | 50.62 | ||||||
14 | Vilja Norberg | 2005 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 50.64 | ||||||
15 | Maija Andersson | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 51.83 | ||||||
16 | Julia Hellström | 2006 | Umeå Simsällskap | 54.63 | ||||||
17 | Alva Gustavsson | 2006 | Umeå Simsällskap | 54.74 | ||||||
18 | Moa Fastborg | 2005 | Umeå Simsällskap | 54.98 | ||||||
19 | Mira Näsström | 2006 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 56.22 | ||||||
20 | Wilma Burlin-Dahlberg | 2006 | Björna Idrottsförening | 56.37 | ||||||
21 | Signe Domeij | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 57.25 | ||||||
22 | Ida Ekman | 2006 | Björna Idrottsförening | 57.67 | ||||||
22 | Linnea Jansson | 2005 | Timrå Simklubb | 57.67 | ||||||
- | Amanda Carlzén | 2005 | Timrå Simklubb | DSQ | ||||||
- | Lovisa Brygt | 2006 | Höga Kustens Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Matilda Westin | 2006 | Björna Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Milla Vestberg | 2006 | Höga Kustens Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Selma Sjölund | 2006 | Höga Kustens Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 22, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Team Sportia |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hilma Sahlén | 2007 | Björna Idrottsförening | 55.04 | ||||||
2 | Vilde Johansson Lindström | 2007 | Umeå Simsällskap | 55.69 | ||||||
3 | Minea Luthman | 2008 | Umeå Simsällskap | 56.92 | ||||||
4 | Wilma Eriksson | 2007 | Kramfors-Alliansen | 57.45 | ||||||
5 | Sofia Izarra | 2008 | Umeå Simsällskap | 57.73 | ||||||
6 | Emma Lindström | 2008 | IKSU Simning | 58.00 | ||||||
7 | Elma Moberg | 2007 | Höga Kustens Simsällskap | 58.30 | ||||||
8 | Alice Åhrström | 2007 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 58.46 | ||||||
9 | Ida Hällman | 2007 | IKSU Simning | 59.33 | ||||||
10 | Wilma Nordin | 2007 | Höga Kustens Simsällskap | 1:01.88 | ||||||
11 | Nike Bogseth | 2007 | Hörnefors Idrottsförening | 1:07.32 | ||||||
12 | Jonna Westin | 2008 | IKSU Simning | 1:09.83 | ||||||
13 | Della Boman | 2008 | Bollsta Idrottsklubb | 1:14.76 | ||||||
14 | Lo Hartvik | 2008 | IKSU Simning | 1:15.61 | ||||||
- | Bella Prytz | 2008 | IKSU Simning | DSQ | ||||||
- | Elsa Olofsson | 2007 | Höga Kustens Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Saga Westman | 2007 | Kramfors-Alliansen | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 december 2017 |
Licensierad till: Örnsköldsviks Allmänna SS | Utskriftstid | 18:57 |