Resultater for Regionsmesterskaber Region Nordjylland 2017, Vadum
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2017 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 | |||
Stævne by | Vadum | Udskriftstidspunkt | 16:17 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Svømmeklubben Nord | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 38, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nord Piger 00 | 1997 | 303 | 2:34.75 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 2:25.00 | |||||||||
Helena Rosenfeldt Zillmer | 2002 | 44.79 | 44.79 | |||||||
Camilla Aagaard | 2000 | 42.76 | 1:27.55 | |||||||
Karoline Nielsen | 1997 | 35.69 | 2:03.24 | |||||||
Lykke Kanstrup | 2002 | 31.51 | 2:34.75 | |||||||
2 | Søhesten Yvonner 1 | 2000 | 272 | 2:40.55 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 2:36.59 | |||||||||
Sarah Brix | 2004 | 40.54 | 40.54 | |||||||
Stine Mejdahl | 2005 | 44.84 | 1:25.38 | |||||||
Emma Steen | 2000 | 39.92 | 2:05.30 | |||||||
Mille Fischer Hovalt | 2004 | 35.25 | 2:40.55 | |||||||
- | Aalborg Damer 9 | 1995 | DSQ | Afslut u/vand 50m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:15.00 | |||||||||
Løb 38, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thisted Piger | 2002 | 397 | 2:21.48 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 2:19.16 | |||||||||
Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 34.07 | 34.07 | |||||||
Tilde Søe Bach | 2005 | 40.12 | 1:14.19 | |||||||
Ida Hovmark | 2005 | 36.40 | 1:50.59 | |||||||
Therese Mardal | 2002 | 30.89 | 2:21.48 | |||||||
2 | Aabybro Energy Rockets | 2001 | 375 | 2:24.16 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:21.00 | |||||||||
Emma Viborg Larsen | 2001 | 34.65 | 34.65 | |||||||
Emma Rose Treney | 2002 | 40.07 | 1:14.72 | |||||||
Cathrine Boe Andersen | 2001 | 36.70 | 1:51.42 | |||||||
Julie Heby Kanstrup | 2002 | 32.74 | 2:24.16 | |||||||
3 | Aalborg Damer 6 | 2001 | 354 | 2:27.07 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 3:40.00 | |||||||||
Anna Christine Pedersen | 2003 | 37.52 | 37.52 | |||||||
Maja M S Sørensen | 2004 | 43.36 | 1:20.88 | |||||||
Thea Holm Thomsen | 2003 | 33.36 | 1:54.24 | |||||||
Emilie Sofie Hansen | 2001 | 32.83 | 2:27.07 | |||||||
4 | Søhesten Yvonner 2 | 2002 | 220 | 2:52.12 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 2:35.45 | |||||||||
Sisse Ø. Nielsen | 2003 | 43.94 | 43.94 | |||||||
Mille Nymark | 2004 | 49.25 | 1:33.19 | |||||||
Aia Caroline Abel | 2006 | 41.87 | 2:15.06 | |||||||
Signe Møller Winther | 2002 | 37.06 | 2:52.12 | |||||||
- | S68 - 4 | 2002 | DSQ | Tyvstart svømmer 4 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:21.00 | |||||||||
Cecilie V Jensen | 2002 | 34.69 | 34.69 | |||||||
Emma Oline Gadegaard | 2002 | 37.80 | 1:12.49 | |||||||
Mille Winther | 2003 | 37.71 | 1:50.20 | |||||||
Løb 38, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tonser Talenter | 2003 | 495 | 2:11.47 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:10.00 | |||||||||
Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 35.01 | 35.01 | |||||||
Nicoline Dyrman | 2004 | 37.37 | 1:12.38 | |||||||
Freja Friborg | 2004 | 31.36 | 1:43.74 | |||||||
Freja Romanski | 2003 | 27.73 | 2:11.47 | |||||||
2 | Aalborg Damer 1 | 2004 | 488 | 2:12.11 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:14.69 | |||||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 34.83 | 34.83 | |||||||
Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 36.44 | 1:11.27 | |||||||
Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 31.99 | 1:43.26 | |||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | 28.85 | 2:12.11 | |||||||
3 | Nord Piger 03-1 | 2003 | 426 | 2:18.20 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 2:18.00 | |||||||||
Anne-Sophie Andersen | 2004 | 35.79 | 35.79 | |||||||
Nikoline V Gallop | 2003 | 39.15 | 1:14.94 | |||||||
Daphne Sander | 2003 | 32.56 | 1:47.50 | |||||||
Astrid Marie Hassing | 2004 | 30.70 | 2:18.20 | |||||||
4 | S68 - 3 | 2003 | 398 | 2:21.39 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:20.00 | |||||||||
Kirstine Jørgensen | 2004 | 35.28 | 35.28 | |||||||
Pernille Christensen | 2003 | 40.71 | 1:15.99 | |||||||
Lærke Kjærsgaard | 2004 | 34.08 | 1:50.07 | |||||||
Catherina Juul Jensen | 2003 | 31.32 | 2:21.39 | |||||||
5 | Aalborg Damer 3 | 2004 | 321 | 2:31.88 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:20.69 | |||||||||
Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 38.60 | 38.60 | |||||||
Laura Rønn Danielsen | 2004 | 37.08 | 1:15.68 | |||||||
Mathilde Bager | 2005 | 37.85 | 1:53.53 | |||||||
Alma Bach Larsen | 2006 | 38.35 | 2:31.88 | |||||||
6 | Nord Piger 03-2 | 2003 | 316 | 2:32.72 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 2:26.00 | |||||||||
Frida Lind | 2004 | 37.68 | 37.68 | |||||||
Emilie Pihl | 2004 | 46.84 | 1:24.52 | |||||||
Freja Klitgaard Larsen | 2004 | 34.54 | 1:59.06 | |||||||
Naja Laitinen Wigard | 2003 | 33.66 | 2:32.72 | |||||||
7 | Aabybro Explosive Ladies | 2003 | 305 | 2:34.54 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:27.00 | |||||||||
Therese J Helt | 2006 | 43.61 | 43.61 | |||||||
Ida Troldborg | 2003 | 40.19 | 1:23.80 | |||||||
Sille Lindberg | 2003 | 38.65 | 2:02.45 | |||||||
Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 32.09 | 2:34.54 | |||||||
8 | de Fantastiske Fire | 2003 | 203 | 2:56.92 | ||||||
Brønderslev SK08 | 2:55.44 | |||||||||
Kristine Vestergaard | 2005 | 37.81 | 37.81 | |||||||
Emma Kjær Johannesen | 2004 | 52.68 | 1:30.49 | |||||||
Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 40.70 | 2:11.19 | |||||||
Michele Jensen | 2003 | 45.73 | 2:56.92 | |||||||
9 | Nord Piger 03-3 | 2003 | 199 | 2:57.94 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 2:35.00 | |||||||||
Sarah Rebsdorf | 2003 | 44.40 | 44.40 | |||||||
Marie Martens Christensen | 2004 | 47.95 | 1:32.35 | |||||||
Anne K. B. Sørensen | 2004 | 45.20 | 2:17.55 | |||||||
Fie Frost | 2003 | 40.39 | 2:57.94 | |||||||
Løb 38, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aalborg Damer 2 | 2005 | 409 | 2:20.10 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:18.69 | |||||||||
Louise Lie Thisted | 2005 | 35.31 | 35.31 | |||||||
Karoline Kjelstrup | 2006 | 38.02 | 1:13.33 | |||||||
Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 33.60 | 1:46.93 | |||||||
Laura S. Olesen | 2005 | 33.17 | 2:20.10 | |||||||
2 | S68 - 1 | 2005 | 340 | 2:29.01 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:30.00 | |||||||||
Signe Gade | 2005 | 41.18 | 41.18 | |||||||
Cecilie Michaelsen | 2005 | 41.91 | 1:23.09 | |||||||
Anna Munk Fuglsang | 2005 | 33.37 | 1:56.46 | |||||||
Mie Asmussen | 2005 | 32.55 | 2:29.01 | |||||||
3 | Powerpuff Pingviner | 2005 | 281 | 2:38.70 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:38.00 | |||||||||
Cassandra Spring | 2005 | 40.34 | 40.34 | |||||||
Linea Lodberg Klein | 2005 | 48.11 | 1:28.45 | |||||||
Fenja Romanski | 2005 | 35.53 | 2:03.98 | |||||||
Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 34.72 | 2:38.70 | |||||||
4 | Nord Piger 05 | 2005 | 210 | 2:54.82 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 2:38.00 | |||||||||
Kristine Krogholm Haven | 2005 | 46.89 | 46.89 | |||||||
Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | 48.95 | 1:35.84 | |||||||
Karoline Iversen | 2005 | 44.00 | 2:19.84 | |||||||
Astrid Jensen | 2005 | 34.98 | 2:54.82 | |||||||
5 | Dronningpingviner | 2005 | 185 | 3:02.54 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:06.00 | |||||||||
Marie Elisabeth Thorsted | 2006 | 44.47 | 44.47 | |||||||
Laura Sofie Renneberg | 2005 | 53.80 | 1:38.27 | |||||||
Hannah Vixø Momme | 2005 | 45.93 | 2:24.20 | |||||||
Frida Juliansdottir | 2005 | 38.34 | 3:02.54 | |||||||
6 | S68 - 2 | 2005 | 176 | 3:05.56 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 3:10.00 | |||||||||
Sofia Jørgensen | 2006 | 47.70 | 47.70 | |||||||
Selma Nygreen Sakic | 2006 | 51.33 | 1:39.03 | |||||||
Josefine Høgh | 2005 | 47.55 | 2:26.58 | |||||||
Patricia Nættermann | 2007 | 38.98 | 3:05.56 | |||||||
Løb 38, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aalborg Damer 4 | 2007 | 124 | 3:28.52 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 3:15.00 | |||||||||
Nikoline Hedelund Madsen | 2007 | 48.52 | 48.52 | |||||||
Nicoline Aa Høeg | 2008 | 59.61 | 1:48.13 | |||||||
Isabella Bertelsen | 2007 | 50.37 | 2:38.50 | |||||||
Marie Mushi Pedersen | 2008 | 50.02 | 3:28.52 | |||||||
- | Aalborg Damer 5 | 2007 | DSQ | Tyvstart svømmerv 2 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 3:30.00 | |||||||||
Mia Plougman | 2007 | 57.44 | 57.44 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:17 |