Resultater for DM-K Ã…ben Klasse
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 29 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM kortbane | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:29 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2017 |
Løb 29, 50m Frisvømning Herrer, Indledende |
Europarekord Senior: Florent Manaudou (1990) 20.26 2014-12-05 |
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 20.70 2009-11-15 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 21.26 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 22.25 2012-12-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | 791 | 21.90 | ||||||
Farum Svømmeklub | 22.06 | |||||||||
2 | Huseyin Emre Sakci | 1997 | 788 | 21.93 | ||||||
Tyrkiet | 21.49 | |||||||||
3 | Mathias Zander Rysgaard | 1998 | 729 | 22.51 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 23.59 | |||||||||
4 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 728 | 22.52 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 22.30 | |||||||||
5 | Demir Atasoy | 1987 | 723 | 22.57 | ||||||
Tyrkiet | 23.45 | |||||||||
6 | Kemal Arda Gurdal | 1990 | 711 | 22.69 | ||||||
Tyrkiet | 22.09 | |||||||||
7 | Doga Celik | 1991 | 706 | 22.75 | ||||||
Tyrkiet | 22.22 | |||||||||
8 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 694 | 22.88 | Deltager ikke i finalen | |||||
Sigma Swim Birkerød | 23.14 | |||||||||
9 | Philip Greve | 1998 | 693 | 22.89 | Deltager ikke i finalen | |||||
Farum Svømmeklub | 22.79 | |||||||||
10 | Sebastian Tullberg | 2000 | 691 | 22.91 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 22.78 | |||||||||
11 | Umit Can Gures | 1999 | 690 | 22.92 | Deltager ikke i finalen | |||||
Tyrkiet | 22.33 | |||||||||
12 | Yalim Acimis | 1994 | 689 | 22.93 | Deltager ikke i finalen | |||||
Tyrkiet | 22.29 | |||||||||
13 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 686 | 22.97 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 22.83 | |||||||||
14 | Viktor Christensen | 1995 | 682 | 23.01 | ||||||
Køge Svømmeklub | 23.18 | |||||||||
15 | Jens Bach | 1997 | 676 | 23.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 22.70 | |||||||||
16 | Frederik Rindshøj | 1999 | 663 | 23.23 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 22.85 | |||||||||
17 | Oliver Jacobsen | 1997 | 662 | 23.24 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 23.25 | |||||||||
18 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 657 | 23.30 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 24.03 | |||||||||
19 | Giano Grillo | 1998 | 654 | 23.33 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 23.31 | |||||||||
20 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 645 | 23.44 | Deltager ikke i finalen | |||||
Horsens Svømmeklub | 22.61 | |||||||||
21 | Ilker Altinbelek | 1996 | 643 | 23.47 | Deltager ikke i finalen | |||||
Tyrkiet | 22.86 | |||||||||
22 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 640 | 23.50 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 23.24 | |||||||||
23 | Anders Møller | 1991 | 637 | 23.54 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 23.64 | |||||||||
24 | Alexander Eggers | 1999 | 636 | 23.55 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 23.13 | |||||||||
25 | Simon Sønderup Jensen | 1988 | 632 | 23.60 | ||||||
Farum Svømmeklub | 23.98 | |||||||||
26 | Kristoffer Moos | 1996 | 631 | 23.61 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 24.06 | |||||||||
27 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 623 | 23.71 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 23.15 | |||||||||
27 | William Textor Broch | 2001 | 623 | 23.71 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 23.86 | |||||||||
29 | Jesper Stilling Julius | 1993 | 623 | 23.72 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 23.43 | |||||||||
30 | Tobias Andersen | 1998 | 617 | 23.79 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 23.73 | |||||||||
31 | Oskar Jørgensen | 1998 | 615 | 23.82 | ||||||
Odder Svømmeklub | 24.00 | |||||||||
31 | Peter Gjerulff | 1996 | 615 | 23.82 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 23.77 | |||||||||
33 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | 611 | 23.87 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 24.17 | |||||||||
34 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 603 | 23.98 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 23.88 | |||||||||
35 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 602 | 23.99 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 23.60 | |||||||||
36 | Magnus Fallesen | 1998 | 600 | 24.02 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 23.47 | |||||||||
37 | Markus Joensen | 1996 | 596 | 24.07 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 24.05 | |||||||||
38 | Thomas Bech | 1998 | 595 | 24.08 | ||||||
Farum Svømmeklub | 24.11 | |||||||||
39 | Andreas Vestergaard | 1999 | 594 | 24.09 | ||||||
Vest-Brøndby | 23.82 | |||||||||
39 | Mathias Immerkjær | 1999 | 594 | 24.09 | ||||||
Vest-Brøndby | 23.72 | |||||||||
41 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 592 | 24.12 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 24.36 | |||||||||
42 | Marcus Rappenborg | 1999 | 591 | 24.13 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 23.95 | |||||||||
43 | Claus Hansen | 1995 | 581 | 24.27 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 23.90 | |||||||||
44 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 578 | 24.32 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 23.61 | |||||||||
45 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 576 | 24.34 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 23.80 | |||||||||
45 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 576 | 24.34 | ||||||
Vest-Brøndby | 24.34 | |||||||||
47 | Lars Lyhne | 1999 | 575 | 24.36 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 23.93 | |||||||||
48 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | 569 | 24.44 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 24.43 | |||||||||
49 | Mads Steen Petersen | 1997 | 568 | 24.46 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 24.44 | |||||||||
50 | Marius Møldrup | 1999 | 566 | 24.48 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 24.71 | |||||||||
50 | Ralf Dalby | 1995 | 566 | 24.48 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.08 | |||||||||
52 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 566 | 24.49 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 24.13 | |||||||||
53 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 565 | 24.50 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 24.42 | |||||||||
54 | Casper Eickhardt | 1999 | 564 | 24.51 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 24.68 | |||||||||
55 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 564 | 24.52 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 24.67 | |||||||||
56 | Mads Ottosen | 1997 | 563 | 24.53 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 24.45 | |||||||||
57 | Rune Friis Petersen | 1996 | 562 | 24.54 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 24.52 | |||||||||
58 | Christian Crone | 2001 | 561 | 24.56 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 24.47 | |||||||||
59 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 560 | 24.57 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 24.34 | |||||||||
60 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 559 | 24.59 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 24.34 | |||||||||
61 | Frederik Galving | 1998 | 557 | 24.62 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 23.85 | |||||||||
62 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 555 | 24.65 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 24.76 | |||||||||
63 | Marius Rasmussen | 1999 | 554 | 24.66 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 24.45 | |||||||||
64 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 551 | 24.70 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 24.45 | |||||||||
65 | Laurits Kenskov | 2001 | 551 | 24.71 | ||||||
Herlev Svømning | 24.58 | |||||||||
66 | Emil Blomgaard | 1999 | 546 | 24.78 | ||||||
Roskilde Svømning | 24.26 | |||||||||
67 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 545 | 24.80 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 24.72 | |||||||||
68 | Martin Szokody | 1999 | 538 | 24.90 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 24.88 | |||||||||
69 | Rasmus Steenberg | 2000 | 532 | 24.99 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 24.77 | |||||||||
70 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 530 | 25.02 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 24.34 | |||||||||
71 | Kasper Laursen | 1998 | 515 | 25.26 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 26.38 | |||||||||
72 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 509 | 25.37 | ||||||
Herning Svømmeklub | 24.72 | |||||||||
73 | Christian Andersen | 1999 | 483 | 25.82 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 26.07 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:29 |