Tulokset DM-K Ã…ben Klasse
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM kortbane | Udskriftsdato | 09 november 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:03 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2017 |
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Indledende |
Europarekord Senior: Amaury Leveaux (1985) 44.94 2008-12-13 |
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 45.54 2009-11-10 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 47.44 2007-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 48.61 2009-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | 785 | 23.33 | 48.71 | |||||
Farum Svømmeklub | 47.61 | |||||||||
2 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 774 | 23.41 | 48.93 | |||||
Horsens Svømmeklub | 48.60 | |||||||||
3 | Mathias Zander Rysgaard | 1998 | 765 | 23.70 | 49.13 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 49.20 | |||||||||
4 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 753 | 23.81 | 49.38 | |||||
Farum Svømmeklub | 49.56 | |||||||||
5 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 740 | 24.30 | 49.68 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 49.93 | |||||||||
6 | Sebastian Ovesen | 1994 | 732 | 24.04 | 49.86 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.77 | |||||||||
7 | Frederik Rindshøj | 1999 | 731 | 24.04 | 49.87 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 50.45 | |||||||||
8 | Giano Grillo | 1998 | 730 | 24.14 | 49.89 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 50.11 | |||||||||
9 | Doga Celik | 1991 | 728 | 24.07 | 49.95 | |||||
Tyrkiet | 48.64 | |||||||||
10 | Huseyin Emre Sakci | 1997 | 726 | 23.78 | 49.98 | |||||
Tyrkiet | 47.04 | |||||||||
11 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 724 | 23.48 | 50.03 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 49.32 | |||||||||
12 | Michael Terp Olesen | 1999 | 714 | 24.28 | 50.26 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 50.41 | |||||||||
13 | Jens Bach | 1997 | 711 | 24.74 | 50.35 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 49.69 | |||||||||
14 | Kemal Arda Gurdal | 1990 | 705 | 23.84 | 50.48 | Deltager ikke i finalen | ||||
Tyrkiet | 48.37 | |||||||||
15 | Sebastian Tullberg | 2000 | 705 | 24.79 | 50.49 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 49.90 | |||||||||
16 | Umit Can Gures | 1999 | 693 | 23.87 | 50.78 | Deltager ikke i finalen | ||||
Tyrkiet | 52.03 | |||||||||
17 | Yalim Acimis | 1994 | 687 | 24.59 | 50.91 | Deltager ikke i finalen | ||||
Tyrkiet | 48.93 | |||||||||
18 | Oskar Jørgensen | 1998 | 687 | 25.15 | 50.93 | |||||
Odder Svømmeklub | 51.42 | |||||||||
19 | Oliver Jacobsen | 1997 | 685 | 24.79 | 50.96 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 51.19 | |||||||||
20 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 680 | 24.77 | 51.10 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.54 | |||||||||
21 | Alexander Eggers | 1999 | 674 | 24.98 | 51.24 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 52.10 | |||||||||
22 | Magnus Fallesen | 1998 | 673 | 24.99 | 51.26 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 51.02 | |||||||||
23 | Bo Volf Brøchner | 1996 | 671 | 24.77 | 51.32 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 52.60 | |||||||||
24 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 669 | 24.65 | 51.38 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 50.44 | |||||||||
25 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 661 | 24.61 | 51.59 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 52.22 | |||||||||
26 | Tobias Andersen | 1998 | 654 | 25.18 | 51.77 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.05 | |||||||||
27 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 652 | 25.08 | 51.82 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.84 | |||||||||
28 | Jesper Stilling Julius | 1993 | 650 | 24.63 | 51.87 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 52.02 | |||||||||
29 | William Textor Broch | 2001 | 648 | 25.09 | 51.92 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 52.38 | |||||||||
30 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 645 | 25.11 | 52.01 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 51.11 | |||||||||
31 | Peter Vangsgaard | 2000 | 636 | 24.92 | 52.24 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 50.70 | |||||||||
32 | Ilker Altinbelek | 1996 | 629 | 24.90 | 52.45 | |||||
Tyrkiet | 50.13 | |||||||||
33 | Andreas Vestergaard | 1999 | 626 | 25.10 | 52.52 | |||||
Vest-Brøndby | 50.93 | |||||||||
34 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 625 | 25.33 | 52.55 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 51.80 | |||||||||
35 | Marius Rasmussen | 1999 | 624 | 25.16 | 52.57 | |||||
Svømmeklubben Syd | 52.39 | |||||||||
36 | Mathias Immerkjær | 1999 | 615 | 25.12 | 52.82 | |||||
Vest-Brøndby | 52.21 | |||||||||
37 | Mads Ottosen | 1997 | 613 | 25.72 | 52.88 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 53.89 | |||||||||
38 | Lasse Dall | 1997 | 613 | 25.23 | 52.89 | |||||
Odder Svømmeklub | 51.79 | |||||||||
39 | Peter Gjerulff | 1996 | 611 | 25.20 | 52.96 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 51.75 | |||||||||
40 | Anders Møller | 1991 | 609 | 25.21 | 53.00 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 52.69 | |||||||||
41 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 607 | 25.84 | 53.07 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 52.89 | |||||||||
42 | Emil Hedegaard | 1999 | 598 | 26.21 | 53.32 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.92 | |||||||||
43 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 596 | 26.10 | 53.39 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.77 | |||||||||
44 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 593 | 25.54 | 53.47 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 52.19 | |||||||||
45 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 592 | 25.61 | 53.51 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 54.42 | |||||||||
46 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 564 | 26.37 | 54.39 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 54.81 | |||||||||
47 | Mads Emil Christensen | 1999 | 555 | 26.46 | 54.68 | |||||
Køge Svømmeklub | 55.24 | |||||||||
48 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 541 | 26.75 | 55.12 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.45 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 09 november 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:03 |