Results for DM-K Ã…ben Klasse
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
12 november 2017 |
|
|
Stævne by |
Greve |
|
Udskriftstidspunkt |
17:27 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 200m Medley Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Laszlo Cseh (1985) 1:51.36 2015-12-04 |
Nordisk Rekord Senior: Simon Sjödin (1986) 1:54.28 2013-12-12 |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:54.86 2013-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.14 2011-04-09 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Skaaning |
1993 |
|
845 |
24.65 |
53.95 |
1:27.45 |
|
1:55.95 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
1:57.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Andreas Kaas Elmgreen |
1999 |
|
763 |
26.55 |
57.90 |
1:31.77 |
|
1:59.95 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:01.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Samet Alkan |
1998 |
|
761 |
25.61 |
55.49 |
1:31.32 |
|
2:00.03 |
|
|
Tyrkiet |
1:59.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
|
757 |
26.75 |
58.16 |
1:31.66 |
|
2:00.27 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:00.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Simon Vingolf Larsen |
1998 |
|
737 |
26.37 |
56.48 |
1:32.15 |
|
2:01.34 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:03.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Frederik Rindshøj |
1999 |
|
718 |
26.20 |
57.54 |
1:32.88 |
|
2:02.39 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:02.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
|
702 |
26.66 |
57.75 |
1:34.51 |
|
2:03.34 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:02.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alvi Hjelm |
1996 |
|
681 |
27.52 |
59.10 |
1:35.23 |
|
2:04.56 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:03.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jonas Bruun Sleiman |
1998 |
|
675 |
27.89 |
1:00.66 |
1:36.52 |
|
2:04.96 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:04.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kasper Schultz |
1995 |
|
673 |
27.12 |
57.40 |
1:35.23 |
|
2:05.08 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:03.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Magnus B. Høgild |
1999 |
|
653 |
27.24 |
59.31 |
1:37.25 |
|
2:06.32 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:04.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
|
635 |
28.02 |
1:01.45 |
1:38.75 |
|
2:07.51 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:09.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Johan Markus Mowinckel |
1995 |
|
634 |
27.62 |
59.17 |
1:35.92 |
|
2:07.55 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:06.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emil Engels Henriksen |
1999 |
|
627 |
27.27 |
1:00.23 |
1:38.26 |
|
2:08.07 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:08.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Rasmus Steenberg |
2000 |
|
621 |
27.26 |
1:01.88 |
1:38.05 |
|
2:08.47 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:08.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Frederik A. Mariegaard |
1994 |
|
593 |
27.66 |
1:02.79 |
1:40.59 |
|
2:10.43 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 november 2017 |
Licens til GTI |
Udskriftstidspunkt |
17:27 |
|